x vaniiaai; ik ut: Afscheid van Brouwer, Van Gooi beëdigd als gemeentesecretaris Jeugd vroeg uit de veren hr LGIISDEK krakt Jeugdraad vergadert 1 mei provinciale quiz Honderden Leusdenaren bezochten receptie J L Is Leusder Krant KPO kegelavond Apotheek Hamershof dicht op 5 mei Oud ijzer actie K.P.J. Rommelmarkt op de Hobbit Voetbalwedstrijd Raad van Elf Oud papier actie DWS Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Verantwoordelijk redakteur. BERT VOS Redaktle en administratie: Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 11,80 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. VRIJDAG 1 ME11981 12e JAARGANG NO. 106 <ü"6f6r bij de Kroon in het geweer te komen, vertrouwelijke stukken zijn op straat ge komen; iets wat op een hetze leek stak de kop op, overigens voor zover na te gaan geheel uitgesloten". Voorts prees de burgemeester de kwaliteiten van Van Gooi, met name die op het terrein van het management. Hij wenste Van Gooi geluk en voldoening in zijn nieuwe funktie. SELEKT Hetzelfde deden de heren P. Voor molen en L. Boogaard, die respectieve lijk namens de gemeenteraad en het personeel van de gemeente Leusden vervolg op pagina 3 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. morgens. In dit geval vanaf de prinses Beatrixlaan. Volgens een bestuurslid van de Oranjevereniging had ook deze toch een rustig verloop", mensen die in Leusden-Zuid door de stoet gewekt werden zullen daar wel anders over denken. Dat de Oranjevereniging niet verwe ten kan worden is het feit dat veel men sen al ver voor zeven uur gewekt wer den door het geluid van rondrijdende brommers zonder knalpot. Enige verbe tering is echter wel te bespeuren; dit jaar verstoorden de gemotoriseerde jongelui niet de ..officiële" reveille, waaraan vooral door de wat jongeren werd deelgenomen Rozendaallaan 9 Leusden-C Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken Is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder teLnr 03420-16141 Drie Leusdenaren onderscheiden met gouden eremedaille3 Commentaar3 Oranje-viering in Leusden en Achterveld5 en 7 Interview met nieuwe gemeente secretaris 9 Sport 11 Loep op Leusden12 •Film 13 DOKTERSDIENST: TEL. 03425-1222 t - V"- 7 - v ACHTERVELD - Het rollend materieel van deze Achterveldse jongens maakte genoeg lawaai tijdens de reveille. LEUSDEN - Donderdag 14 mei ver gadert de Jeugdraad in de kleine zaal van Blijhof. De vergadering begint om 20 00 uur De agenda vermeldt de volgende pun ten: 1. Opening en notulen 2. Mededelingen, ingekomen en uitge gaan 3. Diskussie over funktie en struktuur van de Jeugdraad, gespreksleider John Meyers 4 Verslag van het gesprek met de ini tiatiefgroep 5 Verslag van de kadertrainingen 6 Rondvraag LEUSDEN - Zoals reeds eerder in het jaarprogramma van de PJGU is vermeld, zal vrijdag 1 mei de Provin ciale Quiz worden gehouden in de Roda Kantine op het Burgemeester Buiningsportpark. De aanvang is ge steld op 19.30 uur. Quizmaster is de voorzitter van de PJGU-afdeling Leusden Gert Lager- wey die dan de taal zal hebben de vertegenwoordigers uit de 9 afdelin gen aan hun trekken te laten komen. Per afdeling zullen twee teams deel nemen, waarbij elk team uit vier per sonen bestaat. Uit alle hoeken van de provincie Utrecht komen de deelnemers en deel neemsters: uit Woudenberg. Lang broek, Bunnik, Linschoten, Harmeien/ de Meern, Oudewater, Abcoude. Ben schop en uiteraard gastheer PJGU Leusden De vragen zullen over uiteenlopende onderwerpen gaan zoals sport, muziek, agrarisch en, zoals gewoonlijk zit het venijn in de staart, algemeen De afdeling Leusden is al druk bezig met de voorbereidingen en zij wil er dan ook een waar feest van maken, waarbij men hoopt op een zeer grote schare toehoorders en supporters De overige activiteiten op korte termijn zijn het volleybaltoernooi en de zes kamp op 2 mei alsmede de ledenavond op 11 mei in de brandweerkazerne aan de Zwarteweg Op deze avond zal een film worden vertoond, terwijl tevens een demonstratie zal worden gegeven. Al met al reden genoeg om in grote geta- len de activiteiten te gaan bezoeken. LEUSDEN - Nu het einde van het seizoen voor de leden van de KPO- Leusden in zicht is, zal ter afsluiting een kegelavond worden gehouden in Lunte- ren op dinsdag 5 mei De verzamel plaats is op de parkeerplaats tegenover 't Ros Beyaart aan de Hamersveldse- weg, vanwaar om 19 45 uur wordt ver trokken De kosten bedragen ongeveer tien gulden per persoon Zij, die over eigen vervoer beschikken worden vriendelijk verzocht deze avond de an dere leden mee te nemen. Vergeet ook uw gymschoenen niet. LEUSDEN - Op dinsdag 5 mei zal de apotheek Hamershof gesloten zijn Apotheek Leusden op de Biezenkamp 16 is die dag wel open. ACHTERVELD - Zaterdag vindt weer de jaarlijkse oud ijzer actie van de K.P.J. plaats. Het ligt in de bedoeling om reeds op vrijdagavond een aanvang te maken met het ophalen van oud ijzer in de buitenwijken. Zaterdagmorgen wordt dan begonnen met het ophalen van oud ijzer in het dorp en die gedeel ten van de buitenwijken waar men vrij dagavond niet was geweest De opgehaalde goederen zullen weer worden verzameld op het terrein van de boerderij van de familie Van den Hengel aan de Hessenweg. Na afloop van de actie is er voor de medewerkers nog een gezellige avond in De Moes pot. LEUSDEN - Zaterdag 20 juni: is er een rommelmarkt op de openbare kleu ter- en lagere school De Hobbit. De op brengst is bestemd voor een opknap beurt van de kleuterspeelplaats en voor de aanschaf van een nieuwe stencilma chine Niet al te omvangrijke spullen in redelijke staat kunnen op De Hobbit ge bracht worden op dinsdag 16 juni en donderdag 18 juni tussen 19.00 en 20.00 uur. Als u telefoonnummer 945665 belt, kunnen de organisatoren het ook bij u ophalen ACHTERVELD - Zaterdag 9 mei om 15.00 uur wordt er op het Kerst- enssportpark een spectaculaire voetbalwedstrijd gespeeld. De wed strijd zal worden gespeeld tussen een aantal leden van de Raad van Elf van de Carnavalsvereniging aange vuld met enkele leden van de vereni ging en tussen de ,,Rest van Achter veld". De „Rest van Achterveld" be staat uit een aantal oud-voetballers uit Achterveld. Het idee voor deze voetbalwedstrijd werd naar voren gebracht door enkele leden van de Raad van Elf. Na veel wikken en wegen is besloten de op brengst te bestemmen voor de Zonne bloem, afdeling van Achterveld. De ini tiatiefnemers hopen dat er deze middag veel belangstelling zal zijn De entree bedraagt voor kinderen een gulden en voor de ouderen twee gulden. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Tijdens een bijzonde re vergadering van de gemeenteraad Is Reijer J.A. van Gooi afgelopen woensdagavond beëdigd als de ge- neentesekretarie van Leusden. In tiezelfde bijeenkomst werd afscheid genomen van Van Gools voorgan- jer, de heer K.F.E. Brouwer. Aanslui- end op de raadsvergadering, die In Ie grote zaal van het Gereformeerd Jlenstencentrum werd gehouden, rond er in diezelfde ruimte een re ceptie plaats. Vele honderden Leus- denaren en belangstellenden van bulten de gemeente maakten van de gelegenheid gebruik om de heren Irouwer en Van Gooi en hun beide chtgenoten de hand te drukken. I Van Gooi werd in de raadsvergade ring van vorig jaar mei benoemd tot de iieuwe gemeentesekretaris. In diezelf de vergadering werd op de meest eer- olle wijze ontslag verleend aan K.F.E. Irouwer, die na bijna 44 jaar deze ge- leente in verschillende funkties te heb- len gediend, op 1 juni aanstaande ge- iruik gaat maken van de VUT-regeling. Tijdens de raadsvergadering van voensdag richtte burgemeester mr W.M Rademaker allereerst het noord tot de scheidende sekretaris. Hij af in korte bewoordingen een over- icht van het vele, dat Brouwer in zijn sngdurige loopbaan in Leusden heeft ïeegemaakt De burgemeester herin- erde er aan, dat Brouwer in zijn jonge iren wel eens voor het avontuurlijke ak van zeeman had willen kiezen, ïaar uiteindelijk toch in de wat minder pannend lijkende funktie van ge- ïeenteambtenaar belandde. Maar schijn kan bedriegen, zo betoogde Ra demaker: „In u drukt u uit vanuit en met een in aanleg toch avontuurlijk karakter wat het ambtelijk leven voldoening kan geven aan hem die het avontuur zoekt, er althans niet bang voor is. De goede ambtenaar immers beleeft zelf het avontuur van de mensen, elke keer in al hun verscheidenheid, met al hun wen sen en grieven, met hun kunsten en kunde". STRENG Rademaker erkende dat het waar schijnlijk niet iedereen meteen is opge vallen dat er in de scheidende gemeen tesekretaris een avontuurlijke geest schuil ging „U komt wat rechtlijnig over, wat streng, wat vol van de formele kanten van de zaken. U hebt daar be slist wel eens iemand pijn mee gedaan omdat u de ander of de ander u niet helemaal vatte in eikaars echte bedoe lingen". Maar, zo voegde Rademaker daar aan toe: „die rechtlijnigheid, strikt heid stelde meteen juist ook de grenzen tot waar u meende dat wie dan ook kon gaan. dat het beleid helder bleef, voor zover van u afhankelijkNamens de gemeente bood de burgemeester aan de heer Brouwer een antieke landkaart aan. In zijn speech tot de nieuwe ge meentesekretaris memoreerde burge meester Rademaker de niet geheel on bewogen weg die heeft geleid tot de uiteindelijke benoeming van Reijer van Gooi. Hij herinnerde er aan, dat Van Gooi benoemd werd na een interne sol licitatieprocedure, waar niet iedereen gelukkig mee bleek. Rademaker: „Na uw benoeming zijn geruchten gaan gonzen. Iemand achtte zich geroepen EUSDEN - Reveille, ondanks de regen werd een ieder toch op de traditionele manier gewekt door honderden kinderen met hun rollend en rammelend materieel ACHTERVELD - In verband met de oud papier actie van de muziekvereni ging D.W S. staat zaterdag 2 mei de container weer op het terrein van de heer J Rutte ter hoogte van de Coöpe ratie. ledereen die zijn oud papier op wil ruimen kan dit deponeren in genoemde container. Degenen die door bijzondere omstandigheden niet in de gelegenheid zijn het oud papier zelf te komen bren gen kunnen dit telefonisch melden bij de volgende telefoonnummers 033- 941197 of 03425-1688. Dit moet wel gebeuren voor vrijdag avond 19 00 uur. De inwoners van Stoutenburg en omge ving kunnen hun oud papier deponeren bij de voorzitter van de vereniging, de heer Willem Wouters aan de Hessen weg te Stoutenburg. LEUSDEN - Een lange stoet van o'n driehonderd kinderen vertrok listermorgen om zeven uur vanaf de tsschatterweg om half Leusden te aten weten dat het koninginnedag vas. Achter de fietsen was alles wat naar veel lawaai maakte gebonden. Niet alleen conservenblikken, ook grote soepkommen en wasketels werden over de straat gesleurd. On danks het vroege uur hadden de kin deren er duidelijk lol in om zo mas saal als reuze-wekker te fungeren. De stoet, die vertrok vanaf de As- schatterweg werd voorafgegaan door de „antieke" brandweerauto die de Leusdense vrijwillige brandweer in haar bezit heeft. De sirene van deze auto kwam nauwelijks uit boven het lawaai dat de honderden kinderen produceer den Alleen een op de brandweerauto geplaatste gaskanon bracht een geluid voort dat het overige lawaai overstem de. Behalve vanaf de Asschatterweg, vertrok er ook een groep kinderen vanaf het jongerencentrum de Til om de ande re helft van Leusden te wekken. Deze groep jongelui „bezocht" de wijken wel ke ten westen van de Hamersveldse- weg lagen. Tussen deze groep jonge ren bevond zich een lawaaimaker die een ander geluid voortbracht dan het geratel van blikken op het asfalt Op een karretje, door een fiets voortgetrokken, bevond zich een geluidsinstallatie die vrolijke carnavalsklanken voortbracht. Ook in Leusden-Zuid vertrok een stoet herrieschoppers om zeven uur 's

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1