LEUSDENAREN ONDERSCHEIDEN MET GOUDEN EREMEDAILLE mazoa In het kader van „lintjesregen" leusil en kran is I Commentaren/ AVeninjjeii Inzameling oud ijzer Verlovingskaarten, ondertrouwkaarten of geboortekaarten Leusder Krant VRIJDAG 1 ME11981 plaatselijk nieuws 3 I FIETSPAD-BE- ZWAARDEN Zo langzamerhand gaan we de bewoners van de Zwarteweg, die ooit een bezwaar indienden tegen een fietspad langs de Hor- sterweg buiten de bebouwde kom, van kwade trouw verden ken. Op dit moment blijkt, dat nog ruim veertig bezwaarschrif ten tegen dat zo belangrijke fietspad gehandhaafd worden. En dat is een erg kwalijke zaak, want er is geen enkele reden voor een dergelijke handelwij ze. Jarenlang is er gevochten voor de realisering van een vei lig fietspad langs de Horsterweg tussen Leusden-centrum en Stoutenburg. Jarenlang is deze weg voor het langzame verkeer een uiterst onveilige route. Vrij wel alle obstakels zijn in die af gelopen jaren uit de weg ge ruimd. De agrariërs langs deze weg hebben hun grond verkocht aan de gemeente. Zij zagen uit eindelijk hèt, belang van het fietspad in. Np zijn er dan nog alleen de Zwartewegbewoners binnen de bebouwde kom van Leusden die realisering op vol komen absurde gronden tegen houden. De bezwaarschriften zijn ooit ingediend, omdat de desbetref fende Leusdenaren een zeer groot wantrouwen koesterden ten opzichte van het gemeente bestuur. Zij hadden het gevoel, dat - indien het fietspad er een maal zou zijn gekomen - dit doorgetrokken zou worden langs hun tuintjes binnen de be bouwde kom. Dat is intussen ja ren geleden en afgezien van de vraag of het wantrouwen toen gerechtvaardigd was, is de ver keerssituatie in Leusden-Cen trum aanzienlijk veranderd. Bo vendien is er inmiddels een werkgroep Verkeersaangele- genheden, die de zaken nauw keurig in de gaten houdt. Door goede alternatieve routes is het zonder meer onnodig om door gaand verkeer straks nog langer over de Zwarteweg te laten rij den. Een fietspad zou daarbij zeer zeker overbodig zijn, nog afgezien van de vraag of daar voor geld beschikbaar zou wor den gesteld door de raad. Wet houder Wagenaar is bovendien van plan om het zware vracht verkeer nog eens extra te weren door het opstellen van ver- keerspoorten. Kortom: er is geen enkele reden om zich zo dwars op te stellen. Integendeel: de veiligheid van met name fiet sende kinderen over de Horster weg wordt daardoor dagelijks ernstig in gevaar gebracht. Het getuigd bepaald niet van verant woordelijkheidsgevoel bij deze Zwartewegbewoners, dat zij desondanks nog steeds halstar- rig weigeren hun bezwaarschrif ten in te trekken. Integendeel. Een dergelijke onverantwoorde lijke dwarsliggerij heeft niets meer te maken met de rechtsbe scherming van de burger. Het komt veel eerder over als een op oneigenlijke gronden bescher men van vermeende eigenbe langen, wat misschien op een kwade dag ten koste zal gaan van een mensenleven. De Stou- tenburgers hebben daar terecht geen enkele waardering voor. Én we betwijfelen, of er nog Leusdenaren zijn, die deze a-so ciale houding van de desbetref fende Zwartewegbewoners zul len ondersteunen. Het wordt de hoogste tijd, dat de groep be zwaarden zich ernstig gaat be zinnen en met spoed een einde maakt aan deze absurde situa tie. Voordat het opnieuw te laat is en er werkelijk ernstige onge lukken gebeuren. Dat blijkbaar diep ingewortel de wantrouwen tegen het ge meentebestuur moet nou maar eens opzij worden gezet in het belang van de verkeersveilig heid. Meer dan duizenden Leusde naren stapten op de fiets om In Amersfoort te gaan pleiten voor een veilige fietsroute langs de Heiligenbergerweg. Het zou be paald vervelend worden, als dergelijke akties ook in Leusden georganiseerd zouden moeten worden om een veilige fietsrou te langs de Horsterweg af te dwingen. V. SC*°K vervolg van pagina 1 Niet voor niets Nederlands snelst groeiende automerk DE MEEST PERFEKTE JAPANSE AUTO Autoservice J. HAARMANS off MAZDADEAIER (Sj) 03494-1666 (Q) Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Marnix Kreijns, Bedien Calkoen en Caspar van Loo. Verantwoordelijk redakteun Bert Vos. Inlevering kopij en adverten ties: voor het dinsdagnummer lot uiterlijk maandagmiddag^ 12.00 uur, voor het donderdag- lummer tot uiterlijk woens dagmiddag 12.00 uur. iedaktie en administratie: antoor Leusder Krant, Rozen- aallaan 9, Leusden-Centrum p werkdagen geopend van 00 tot 12.00 uur en van 13.30 ot 17.00.uur, tbonnementsgeld: f 45,20 per aar, f 23,10 per half jaar, 11,80 per kwartaal. (lachten bezorging: kis abonnee dient u de krant roor dinsdag- of donderdag- ivond 18.00 uur te hebben ont- 'angen. Is dat niet hfct geval, leem dan kontakt op met opze loofdagent bezorging dinsdag en donderdag tussen 8.30 en 19.30 uur), tel. 033- 140691. iij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur lezorging, overdag 03420- 6141, toestel 44. iabestellen foto's: Ie meeste in de Leusder Krant lepubliceerde foto's kunt u iabestellen (met uitzondering an archief- en historische fo- o s), bij vooruitbetaling van 5,- per exemplaar (formaat 13 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. Ie BDU b.v te Barneveld met luidelijke vermelding van ge (enste foto, aantal, nummer an krant, pagina waarop de oto werd geplaatst. U kunt ok kontant betalen op ons antoor, Rozendaallaan 9, eusden/Centrum. •ngeveer drie tot vier weken a betaling ontvangt u de ge- lenste foto's thuis. E LEUSDER KRANT is een itgave van de BDU-kranten- ombinatie te Barneveld. De heer J A Tolboom De heer K F. E. Brouwer tijdens zijn alscheidrede. J. van de Put SPREEKTIJD Veel oud-raadsleden waren present evenals burgemeester Schneiders en oud wethouder Bi/leveld. thans burgemeester van Houten. an één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Drie inwoners van eusden zijn woensdag, op de jaar- lintjesregendag onder helden met de Eremedaille Oranje In goud. Het zijn Wulfert choonderbeek (71), Hamersveldse- eg 20, adjudant Jan van de Put (59), ude Rijksweg 7 en Johannes An- onius Tolboom (61, Asschatter- eg 44. De heer Schoonderbeek kreeg oensdagmorgen de koninklijke onder- cheiding uitgereikt door Leusdens bur- emeestermr. J W M. Rademaker. De eer Schoonderbeek is ruim 56 jaar lid an zangkoor Soli Deo Gloria en sinds 930 lid van hel dagelijks bestuur en enningmeester van het koor. Verder is ij 21 jaar bestuurslid van de plaatselij- e Oranje Vereniging, waarvan de laat- le acht jaar als vice-voorzitter. Voorts de heer Schoonderbeek sinds de op- :hting, circa 25 jaar geleden, be stuurslid van het Verbond voor Veilig Verkeer en ongeveer tien jaar vice- voorzitter van de afdeling Leusden. Adjudant Van de Put. groepscom mandant van de rijkspolitie Leusden. kreeg in 't Trefpunt uil handen van een vertegenwoordiger van de rijkspolitie de gouden eremedaille uitgereikt De adjudant, een bekend persoon in Leus den, gaat in september van dit jaar met pensioen De heer Tolboom nam thuis de on- LEUSDEN - Het bestuur van de Ka tholieke Plattelandsvrouwen Organisa tie Leusden heeft het plan gevat om derscheiding in ontvangst, die hem werd uitgereikt door burgemeester Ra demaker. Hij is vanaf 15 juni 1955 lid van het waterschapsbestuur Barne- veldse Beek. Sinds 8 maart 1975 is de heer Tolboom heemraad en zodoende lid van het dagelijks bestuur. Voor die tijd was hij hoofd-geërfde van het water schapsbestuur. De drie koninklijk on derscheiden Leusdenaren hebben zich voor de genoemde functies veel inge zet. eind augustus een inzameling te hou den van oud ijzer. De opbrengst zal be stemd zijn voor de Leusdense missio narissen Het bestuur vraagt u daarom met klem het oude ijzer te bewaren en doet tevens een beroep op enkele .po tige" jongens die met een traktor en wagen langs de nodige adressen kun nen gaan. Bel te zijner tijd 940305 of 940280 Natuurlijk bestellen bij de Rozendaallaan 9, Leusden-C. De heer W Schoonderbeek spraken. In de speech van laatstge noemde viel de passage op, waarin hij benadrukte, dat het ambt van sekretaris voor een goede vervulling eist dat de uitvoerder er van een goede samen werking met alle betrokkenen vereist. Boogaard: ,,ln de periode tussen de be noeming en het tijdstip van beëdiging- hebben wij met moeite gehad om een passende funktiebenaming te vinden. Uiteindelijk is daar de benaming sekre- taris-elekt voor bedacht, wat zoveel be tekent als gekozen sekretaris. De toe voeging .elekt" is vanaf dit moment niet meer nodig. Ik hoop evenwel dat hier voor niet in de plaats komt het woord „selekt" is dan in de betekenis van uit gelezen In deze betekenis duidt het namelijk op een bevoorrechte positie, die min of meer los en onafhankelijk van anderen kan worden bekleed. Hoezeer ook het sekretarisambt voor menigeen een bekroning is van een ambtelijke loopbaan, er mag niet uit het oog wor den verloren dat het geven van inhoud hieraan bijzonder zwaar is en een goe de samenwerking vereist met allen die bij de organisatie zijn betrokken.Boog aard en Voormolen richtten beiden woorden van dank aan de vertrekkende Brouwer. De scheidende sekretaris mocht zowel van de raad als van het personeel een geschenk onder couvert in ontvangst nemen In zijn dankwoord had Brouwer er geen moeite mee zich aan de hem op gelegde beperkte spreektijd te houden. De vertrekkende gemeentesekretaris zei er zich, eerlijk gezegd, wat over te verbazen, dat nu juist hem een beperk te spreektijd was toegemeten. Verder had Brouwer, die bekend staat als een man van weinig woorden, verwacht te worden geconfronteerd met een mini- mum-spreektijd. Van het feit dat dat niet gebeurd was maakte de vertrekkende sekretaris geen misbruik. Hij dankte al len, die hem hadden toegesproken en wenste zijn opvolger succes. Van Gooi, op zijn beurt, ging in op enkele punten, die hij van wezenlijk be lang acht voor het funktioneren van een gemeentebestuur en van de sekretaris daarbinnen in het bijzonder. Van Gooi wees er op dat spanningen horen bij het besturen van een gemeente. Maar, al dus de nieuwe sekretaris, die spannin gen moeten zo beperkt mogelijk gehou den worden Een bijdrage daartoe kan, zo meent Van Gooi, geleverd worden door duidelijk af te bakenen wat positie en taak van enerzijds bestuur en ander zijds ambtenaren zijn. Na afloop van een bijzondere raadsvergadering, die onder meer door familieleden van Van Gooi en Brouwer werd bijgewoond, werd een receptie gehouden. Vele honderden belangstellenden kwamen de beide heren en hun echtgenotes de hand drukken. De kersverse gemeentesecretaris Reijer van Gooi geflankeerd door zijn echtgenote Trudy en burgemeester Rademaker. Zie ook pagina 9 Brouwer ruim 42 jaar in ge meentedienst Van Gooi: „gemeentebe stuur zonder spanningen is hersenschim".

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3