JUID zorgt voor geslaagd Koninginnefeest in Zuid Optocht in de regen onyclub wint eerste irijs lampionoptocht Meedoen aan fiets-puzzel- tocht kan nog Aubade zonder jarige Uitslag Nimmerdor menwedstrijden VRIJDAG 1 ME11981 LEUSDEN - Jong en oud in Leusden-Zuid amuseerde zich uitstekend in de garage van Buitenhuis alwaar naar hartelust gedanst kon worden afgewisseia door enKeie spelletjes (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN/ZUID JUID (een groep enthousiaste jongeren uit Leusden/ Zuid) heeft gezorgd voor een ge slaagd Koninginnefeest in Zuid. De gehele dag waren er In die woon kern festiviteiten voor de jeugd, waarbij het slechte weer geen spel breker heeft kunnen spelen. Dat kwam ook doordat de heer Buiten huis spontaan en 's avonds ruimte In zijn bedrijf verleende. De garage houder stelde 's middags en 's avonds ruimte in zijn bedrijf be schikbaar, waardoor de vele tiental len jeugdigen uit Leusden/Zuid ten minste een deel van de dag In een droge omgeving spelletjes konden doen en naar levende muziek kon den luisteren. Het begon allemaal rond de klok van elf uur. toen de jeugd van Leus- den-Zuid letterlijk werd opgetrommeld om er een feestelijke dag van te ma ken Op een van de grasvelden in Zuid werd begonnen met het versieren van het feestterrein, waarna allerlei ouder wets gezellige spelletjes hun aanvang konden nemen 's Middags tegen vier uur werden de festiviteiten verplaatst naar de in derhaast ontruimde garage van de heer Buitenhuis Deze stelde zijn be drijfsruimte voor de dorpsjeugd be schikbaar, omdat de régen maar bleef neervallen op het feestterrein. Impro- visorisch werd de garage versierd, waarna de feestelijkheden verder bin nenshuis konden plaatsvinden Rond acht uur 's avonds wisten meer dan honderd jongeren uit Leus- den-Zuid de weg naar het garagebe drijf te vinden. Het werd er een gezelli ge boel, onder meer met verschillende spelletjes Om ongeveer half tien kon de band van start gaan om voor een geslaagde afsluiting van een feestelij ke dag in Leusden-Zuid te zorgen. Janny Vunderink (lid van het be stuur van de Jeugdraad) en Pim van Esch (ambulant funktionaris in dienst van de Jeugdraad) toonden zich zeer enthousiast over het gebeuren. "Terwijl de Jeugdraad zich kon beperken tot enige ondersteunende werkzaamhe den, werden de aktiviteiten in Zuid ge heel en al op poten gezet door de jeugd van die anders wel eens stil ge noemde kern JUID mag. wat de Jeug draad en ongetwijfeld vele anderen betreft, zich nog vaak van deze kant laten zien. Beschuit eten en vervolgens een ballon opblazen Een estafette, die tot de spelletjes behoorde, die gisteren in garage Ruttenhuis in \Leusden-Zuid werden gedaan plaatselijk nieuws LEUSDEN - De optocht die rond negen uur 's morgens op koningin nedag van start ging, zou er heel wat feestelijker uitgezien hebben als het zonnetje had geschenen. Nu zag het er, door de voortdurend neervallen de regen, allemaal een beetje triest uit. Al deed het muziekkorps Lisiduna nog zo zijn best, een lachje kon er bij de deelnemende kinderen (en hun ouders) nauwelijks af Ook de belangstelling voor de kinderoptocnt zal wel onder het weer geleden hebben. De dappere doordouwertjes die overbleven en toch meededen, maakten kans op één van de prijsjes die de Oranjevereniging be schikbaar stelde. De uitslag van de wedstrijd Groepen: 1v. d. Veer, Hondsdraf 29 2. Abels, Krakhorst 30 3 Beekman, Rozengaarde 13 Enkelingen: 1 Verwey, Fazantenhoeve 7 2 Vaal, Wierikwijk 11 3. Hubben, Fazantenhoeve 10 4. Stokvis, Ploegschaar 2 5 Dikkers. Beemden 9. De prijswinnaars krijgen hun prijsje in de loop van de volgende week thuisbe zorgd. LEUSDEN - Kinderoptocht, enkele kinderen trokken zich niets aan van de aanhoudende regen en deden onverstoord mee LEUSDEN - Kinderoptocht. LEUSDEN - Kinderoptocht. LEUSDEN - Door de Oranjevereni ging is dit jaar een zogenaamde re- creatieve-puzzle-fietstocht samen gesteld waaraan jong en oud kan meedoen. De tocht is niet moeilijk en voert volgens de uitzetter door de mooie gebieden van Leusden en langs de Leusdense middenstand. De winkeliers werken aan de puzzle- rit mee door hun etalage gedeeltelijk beschikbaar te stellen om er een vraag of opdracht te „etaleren We kunnen ons voorstellen dat niet veel mensen de moeite hebben geno me om op koninginnedag, in de regen, op de fiets te stappen Vandaag kon men de puzzletocht ook rijden De laat ste kans heeft men morgen, zaterdag 2 mei. Van 10.00 tot 12.00 uur 's morgens kan men de routebeschrijving in het jonge ren centrum de Til verkrijgen tegen een vergoeding van 2,50 (leden Oranje vereniging 1,-). Het inleveren van de oplossing kan plaatsvinden op zaterdagavond 2 mei in de feesttent bij de Hamershof of op zon dag van 10.00 tot 13.00 uur in De Til Aan de tocht zijn prijzen verbonden, waarvan het aantal wordt vastgesteld naar gelang er mensen deelnemen. In ieder geval bestaat de hoofdprijs uit een transistor. LEUSDEN - Jong en oud wilden getuigen zijn van de aubade voor het gemeentehuis. LEUSDEN - De voorzitter van de Oranjevereniging, de heer G. v. d. Hengel, zei het allemaal maar vreemd tê vinden. Jarenlang begin je de toespraak voorafgaand aan de jaarlijkse aubade bij het gemeente huis met een falicitatie uit te spreken aan het adres van de koningin. Dit jaar is het echter voor het eerst dat er een koninginnedag gevierd wordt zondat de de regerende vorstin jarig is. Kennelijk hadden ook de weergo den het er wat moeilijk mee. Anders wil er nog wel eens een zonnetje doorbreken als de koningin jarig is, deze keer regende het van de vroege morgen tot de late avond. De aubade duurde dit jaar erg kort. mede omdat de beide sprekers. G v. d Hengel en burgemeester mr. J W. M Rademaker het erg kort hielden. Na het zingen van de traditionele liederen „Wier Neerlands bloed" en ..Op de blanketop der duinen" werd de nationa le drikleur gehesen. Met het zingenVan het Wilhelmus werd de sobere plechtig heid afgesloten Adjudant der rijkspolitie J. v. d. Put en de heer W. Schoonderbeek deelden een beetje in de feestvreugde. Staande op het bordes, werden beide heren nog eens publiekelijk door de burgemeester gefeliciteerd met het feit dat zij een ko ninklijke onderscheiding hadden ont vangen. LEUSDEN/ZUID - Aan de voor- fevond van koninginnedag ging in Leusden-Zuid een lampion-optocht (ran start. Een dergelijke optocht was en paar jaar niet gehouden, de Oranjevereniging wilde echter toch weer een poging wagen om een der- elljk evenement van de grond te Krijgen. Over de belangstelling voor i lampionoptocht was de Leusden- i Oranjevereniging best tevreden, odat er alle kans bestaat dat de op- ocht terugkomt op de agenda van de ereniging. De eerste prijs In de cate gorie „groepen" kwam terecht bij een ponyclub. De paarden en hun berijders waren zeer toepasselijk in het oranje gestoken. De volledige uitslag van de lam pionoptocht luidt als volgt: Groepen: I Boshuis (ponyclub), Arnhemseweg 38 2. Pijpekamp, Herdenbroeklaan 73 3. Schot-Sjoerds, Irenelaan 41 Individueel: 1. E. Hondskamp, Hardenbroeklaan II LEUSDEN - Tijdens de aubade zorgde Lisiduna voor de muzikale omlijsting 2. A. de Kraker, Rozengaarde 5 3. Schipper, Arnhemseweg 79 4. K Vaarkamp. Julianalaan 32 5 Jansen, Bourbonlaan 9. Alle prijswinnaars krijgen hun prijsje één dezerdagen thuisbezorgd AMERSFOORT - Zaterdag 25 april vond er bij de landelijke rijvereniging en ponyclub „Nimmerdor" een zeer geslaagde menwedstrijd plaats. De ze wedstrijd bestond uit drie onder delen te weten, dressuur, wegpar- cours met zes hindernissen en een vaardigheidsproef. De uitslag is als volgt: 1. no. 25, dhr H van Herwaarden, Maarsbergen met 60.30 2. no. 9, dhr. J. G Wijnen, Doorn met 60 50 3. no. 19, dhr. D. Dries, Hoevelaken met 62. (deze combinatie is lid van Nim merdor) 4 no 27, dhr. G. Zandberg, Voorthui zen met 67 05 5. no. 12, dhr. L. F. Kouwenhoven, Pij- nacker met 69 6. no. 3, dhr. G. Mulderij, Apeldoorn met 72.50 7. no. 23, mej. I. Houtzager, Wijk bij Duurstede met 74 punten. Verder eindigde op de 2e plaats de heer A. Baars uit Leusden, lid van Nim merdor LEUSDEN - Voorzitter v d. Hengel van de Oranjevereniging hield zijn jaarlijkse toespraak vanaf de trappen van het gemeentehuis.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5