Gospelgroep Reformation wint zeskamp Bolero theater speelde in de feesttent Vergadering welzijn en onderwijs krant: Houtskelet- woningen in Munnikhove- Bosveld f eelname Leusden in nderwijsbegeleidingsdienst ost meer dan 260 mille JGU hield rovinciale quiz Regen en kou konden de pret niet drukken Water plaatselijk nieuws Elke vrijdagavond serveren wij ons 5-gangenmenu voor reserveren tel. 033-15177 wilde echter wel beter op de hoogte worden gebracht van de financiële con sequenties, evenals enkele andere ge meenten. Het Gewest Eemland besloot daarom een werkgroep te formeren, die onder meer opgedragen werd een meer exacte begroting te maken. Deze finan ciële opzet werd gewijzigd door de niet gedekte kosten van het buitengewoon onderwijs ten laste te laten komen van de gemeenten waar de scholen zijn ge vestigd. De begroting werd bovendien up to date gemaakt. Aan de hand van de nieuwe begroting concluderen B en W van Leusden, dat er voor de ge meente aan de deelname van de regio nale onderwijsbegeleidingsdienst in 1981 geen extra kosten zijn verbonden Op basis van het huidige dienstenpak ket is in de Leusdense begroting voor dit jaar voor onderwijsbegeleiding een bedrag van 264.900 uitgetrokken, vijf honderd gulden hoger dus dan het aan deel dat Leusden nu moet betalen in de kosten van de regionale dienst (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Als de gemeenteraad bereid is bijna 25 are grond in het bestemmingsplan Munnikhove-Bos- veld te verkopen zullen daar elf houtskeletbouwwoningen worden neergezet. Deze woningen zullen als premiekoopwoningen worden ge bouwd. Dit plannetje kan worden verwezen lijkt, omdat de gemeente overeenstem ming heeft bereikt met elf inwoners van Leusden over de bouw van deze houts- kelethuizen Op 26 juni van het vorig jaar besloot de raad tot verkoop van grond voor de realisatie van 59 houtskeletwoningen in het deelplan Langenbeek in Leusden- Centrum. Dit plan ging toen echter niet door omdat geen enkele bouwonderne ming trek had dit type huizen te bouwen Toen uiteindelijk toen een oedrijt inte- in mei: Frisse waldorf salade Heldere aspergesoep Luchtige forellen mousse met groene kruidensaus 2 lamskoteletjes la nigoise Aardbeien met peper en anisette Doornseweg 18 (Leusderhei) LEUSDEN „Klappen, stampen en brullen". Dat was niet tegen dove mansoren gezegd tijdens de kinder voorstelling van het Bolero Theater, afgelopen zaterdag. De stemming zat er op die manier snel in. In de oranje- wit-blauwe feesttent bij de Hamers hof. Liedjes als „Ik heb zo waanzin nig gedroomd", „Varen over de ba ren" en diverse voetballiederen wer den dan ook uit volle borst meege bruld door zo n tweehonderd kinde ren. Zij slaagden er echter niet in het orgel van „ome Cor" te overstem men. Een goochelaar ontbrak natuurlijk niet aan de voorstelling Het toppunt van diens optreden was het tevoor schijn toveren van een taart, met behulp van Henny en Minco uit het publiek. Ditmaal kreeg de jongen het schortje voor gebonden Het jonge publiek was duidelijk nog niet aan zo'n rolwisseling gewend: er klonk resse toonde, bleek de belangstelling van mogelijke kopers sterk te zijn ge daald, waardoor het plan niet meer haalbaar was PAARDENMAAT De gemeenteraad wordt ook voorge steld 4.000 vierkante meter grond in het gefluit vanuit de zaal toen het schor tje werd omgebonden. Vervolgens nam „tante Jeanette' de kinderen mee op een vliegreis naar Amerika Waar zij belandden tussen de Indianen Een aantal kin deren uit de zaal werd gevraagd om voor Indiaan respectievelijk Indiaan se tespelen in een verhaal, waarin het met feiten over Indianen nietzonauw werd genomen. Het verhaal eindigde industrieterrein „Paardenmaat" te ver kopen aan L. C van Galen. Het raads besluit tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het bouwrijp maken van het industrieterrein is door G S. goedgekeurd. Binnenkort zal met het bouwrijp maken worden begonnen. De kavels bouwgrond kunnen daarom nu al worden verkocht. met een stamoorlog. waarbij het ge weld beperkt bleef tot een ballon- blaaswedstrijd tussen Eelco en Jef frey, als de twee rivalen Ihi en Uhu, waarbij de andere kinderen op het podium, Mark, Annelies, Ciska en Marianne de zaal aanvoerden in de aanmoedigingen De kinderen in de zaal beklommen de banken om de strijd goed te kunnen volgen. „Uhu" kwam tenslotte als winnaar tevoor schijn. „Ome Cor" zette de vogeltjesdans in en de kinderen in de tent dansten spontaan mee op de melodie. Hoewel vóór in de zaal de kinderen grote betrokkenheid toonden met het ge beuren op het podium, was het Bole ro Theater minder goed in staat ook de kinderen achterin geheel te berei ken. Daar werd veel gelopen, zowel door de tent zelfs als door de deur naar buiten. Het feit dat achterin frisdrank werd verstrekt zal ook geen positieve in vloed hebben gehad op de concen tratie van de kinderen Het optreden van de clown Willy kwam al minder goed uit de verf en alleen het natte pak dat de clown opliep kon de kinderen nog bekoren. Hierna vonden steeds meer kinderen hun weg naar de deur. De overigen zongen tot slot nog even „Oranje Boven" mee, voordat zij zich naar buiten begaven. n één onzer verslaggevers) .EUSDEN - De oprichting van de chting Regionale Onderwijsbege- dingsdienst Eemland is een feit. jarom zullen burgemeester en wet- uders van Leusden de gemeente- id vragen deel te nemen in de op- hting van deze stichting. Leusden daar 264.500 gulden voor over jeten hebben als zijnde een aan- el in de kosten van deze regionale inst. De Stichting Regionale Onderwijsbe geleidingsdienst Eemland zal tot taak hebben de pedagogisch lerende (di dactische) begeleiding van het onder wijs te verzorgen en pedagogische, di dactische en psychologische en maat schappelijke hulp te verlenen aan leer lingen van scholen De gemeenteraad van Leusden be sloot vorig jaar mei al in principe teza men met enige andere gemeenten in de regio Eemland deel te nemen in de op richting van de stichting. De gemeente LEUSDEN De commissie wel zijn en onderwijs houdt op maandag 11 mei een vergadering in de raads zaal van het gemeentehuis. Aanvang 20 00 uur De agenda bevat de volgende pun ten: 1 Opening 2 Notulen 3. Mededelingen 4. Verslag van de vergadering van de werkgroep onderwijs van 4 december 1980 en 16 februari 1981 5. Oprichting en subsidiëring Stichting Regionale Onderwijs begeleidingsdienst Eemland 6 Leerlingenprognoses 7 Toepassing artikel 101 ter der Lager-Onderwijswet 1920 t.b.v. P C lagere school „Loysden" 8. Brief van Flehite over instand houding „Claeverenblad" 9. Procedure Onderwijsnota 10 Rondvraag 11. Sluiting. LEUSDEN Vrijdag 1 mei werd in i Roda-kantine op het Burgemees- r Buiningpark de jaarlijkse provin- ale quiz van de Plattelands Jonge- n Gemeenschap Utrecht gehou- ;n. e PJGU, afdeling Leusden mocht t jaar deze quiz organiseren omdat eusden vorig jaar als winnaar uit de us kwam. Omdat sommige afdelin- en wat moeilijkheden hadden met et vinden van de Roda-kantine kon r pas om half negen begonnen wor- en. Voor een goed gevulde zaal treden achttien teams om de eerste laats, daarbij geholpen door een rote schare supporters. Aan elke inde van twintig vragen werd door es teams deelgenomen. De vragen waren verdeeld in de volgende categoriën algemeen, sport, muziek en agrarisch. Na acht ronden, waaronder de nodige her kansingen, bleven er zes teams over die zouden strijden in de finale Om de spanning er wat langer in te hou den werden er in de finale veertig vragen gesteld Uiteindelijk kwam Woudenberg in deze spannende ronde als winnaar uit de bus Linschoten werd een goe de tweede met slechts één punt ach terstand. De derde plaats werd be haald door het team van het provinci ale dagelijks bestuur. Na de prijsuit reiking werd er nog enthousiast ge danst en om twaalf uur werd de avohd afgesloten, omdat er de vol gende dag weer een druk programma voor de boeg stond. Zo zouden de leden van de PJGU meedoen aan het provinciale volleybaltoernooi, aan de zeskamp en zou er door de PJGU zaterdagmiddag een toneelstuk wor den opgevoerd in de feesttent Inafhankelijk nieuwsblad ioor de gemeente Leusden. ferschijnt elke dinsdag en londerdag. ledaktie: larnix Kreijns, Bedien Calkoen n Caspar van Loo. ferantwoordelijk redakteun led Vos. nlevering kopij en adverten- ies: voor het dinsdagnummer ot uiterlijk maandagmiddag 2 00 uur, voor het donderdag- lummer tot uiterlijk woens- lagmiddag 12.00 uur. ledaktie en administratie: (antoor Leusder Krant, Rozen- laallaan 9, Leusden-Centrum, lp werkdagen geopend van )9 00 tot 12.00 uur en van 13.30 ot 17.00.uur. tbonnementsgeld: I 45,20 per aar. f 23,10 per half |aar, 11,80 per kwartaal. (lachten bezorging: Vis abonnee dient u de krant loor dinsdag- of donderdag- ivond 18 00 uur te hebben ont- angen Is dat niet hfct geval, leem dan kontakt op met onze ïootóagent bezorging dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- 140691 3i| geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur lezorging, overdag 03420- 16141, toestel 44 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant jepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische fo to's), bij vooruitbetaling van 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro 871441 t.n.v de BDU b v te Barneveld met duidelijke vermelding van ge wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de 'oto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de ge wenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Barneveld. ploeg voor dit onderdeel ook een eerste plaats opleverde Het spectaculairste onderdeel van de zeskamp, veel toeschouwers had den toen al een warmere verblijf plaats opgezocht, was het laatste spel waarbi| overvloedig met water werd geknoeid. Getracht moest wor den zoveel mogelijk water aan de overkant te brengen via een speler die een soort trechter op zi|n hoofd had die uitmondde in een emmer, welke hij meedroeg Door water in de trechter te gooien liep de emmer dus vol. Het meeste water kwam echter naast de trechters terecht, hetgeen betekende dat de speler die eronder zat tot aan het hemd toe nat werd Op dit onderdeel werd Reforma tion overigens ook eerste omdat zij „als enige geheel volgens de regels hadden gespeeld". Een ander spelletje waarbij water gebruikt had moeten worden werd door de spelleider, vanwege de kou. afgelast en vervangen door een spel letje waarbij men de spieren kon gebruiken. De ploeg die er werkeh|k niets van terecht bracht waren de korfballers van de Antilopen Veel spelers van de ploeg die 's middags kampioen was geworden in de tweede klasseen dus promoveert naar de eerste klasse waren in het zeskampteam opgeno men, Men verkeerde duidelijk in een overwinningsroes en had meer na pret dan aandacht voor het gebeuren op het zeskampterrein Een half uur na de zeskamp, nadat Iedereen droge kleren had aange trokken, reikte de voorzitter van de Oranjevereniging, de heer G. v.d. Hengel in de feesttent de prijzen uit. De eerste prijs werd overhandigd aan een zeer gelukkige captain Herman Brouwer van de gospelgroep Refor mation. De tweede prijs ging naar de ploeg van de P.J.G.U., de derde naar de sportstudio „Leusden". De verde re rangschikking was brandweer, jongerenkoor, De Til, Gouden Klomp en als laatste de Antilopen. tweede, achter het zangkoor Beide ploegen waren kennelijk zo verrast over dit resultaat dat men in de rest van de zeskamp geen rol van beteke nis meer speelde. BRANDWEER Beter op dreef was de ploeg van de vrijwillige brandweer. Deze ploeg won drie van de in totaal acht onder delen van de zeskamp Dat de ploeg desondanks toch niet bij éen van de eerste drie eindigde was te wijten aan het mislukken van het onderdeel „de rode draad" In dit onderdeel treden de ploegen niet rechtstreeks tegen elkaar aan, maar voeren ieder afzonderlijk de zelfde opdracht uit. In dit geval ging het erom wie een zware bal in drie worpen het verst kon gooien. Voor waarde was echter dat de bal twee keer gevangen moest worden door een ploegmakker die niet buiten een bepaalde cirkel mocht komen. Bij de brandweer mislukte de eerste poging al direkt zodat men voor de moeite slechts één puntje kreeg REFORMATION Iets beter verging het de gospel groep Reformation Zij wonnen twee onderdelen van de zeskamp en bo vendien wisten zij de zware bal zo'n 27Vmeter weg te krijgen, wat de Aan het spel werd deze keer deel genomen door ploegen bestaande uit vier dames en zes herert, van de P J G U.. jongerencentrum De Til, de Vrijwillige Brandweer, Jongerenkoor Leusden, de korfbalvereniging „Anti lopen", carnavalsvereniging de Gou den Klomp, gospelgroep Reforma tion en de sportstudio .Leusden". Na een warming up door het mu ziekkorps Lisiduna begon voor de acht deelnemende ploegen het se rieuzere werk, nadat microfonist Piet Wendel had uitgelegd dat er eigenlijk nóg een ploeg had moeten verschij nen In het programmaboekje van de Oranjevereniging stond vermeld dat leden van toneelvereniging De Een dracht mee zouden doen. Omdat de ze ploeg had afgezegd zou een reser- veploeg aantreden. Het ging hierom een ploeg van Roda, die echter ook verstek liet gaan De spelletjes die de verschillende ploegen moesten doen waren op het eerste gezicht erg eenvoudig, in de praktijk bleek het echter allemaal niet zo erg mee te vallen. De eerste op dracht, het overbrengen van acht blokken, via een aantal hindernissen zorgde direkt al voor de nodige hilari teit onder de toeschouwers. De ploeg van de Gouden Klomp kwam aanvan kelijk slechts een paar meter over de startstreep, met veel moeite slaagde men er toch in de finish te bereiken Dat men het toch zo gek niet had gedaan bleek toen de stand werd ODaemaakt De carnavallers werden (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Ondanks het gure weer beleefden alle deelnemers aan de Leusdense zeskamp, welke vorige week zaterdagavond gehouden werd, veel lol. Zelfs het laatste spel- onderdeel, waarbij kwistig met water gegooid werd kon de stemming niet drukken. Met de toeschouwers ging het iets anders. Aan het begin van de wedstrijden een zeer behoorlijke op komst, naarmate het later werd, ver koos een groot deel van het publiek toch de warme haard of een drankje in de feesttent van de Oranjevereni- ging. De Leusdense zeskamp, al weer voor het vierde achtereenvolgende jaar gehouden, vond plaats op een terrein aan de Noorderinslag, ter hoogte van de Hamershof. Ook dit keer was de algehele leiding in han den van Johan Verhoog met zijn assistent Johan Govaert. Beide heren zijn niet geheel onbekend in dit vak, gezien hun betrokkenheid met T.V.-spelletjes als „Spel zonder gren zen".

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3