Leusden 1 sleept punt weg uit Groningen Lockhorst-heren doen niet aan „zondagsrust" Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen besprak diverse samenlevingsvormen (PJ-activiteiten leustien krant Avanti winnaar tafeltennis uitwisselings- toernooi Geslaagde Oranjerit A.M.B.C. De Singelruiters vielen in de prijzen -lockeycompetitie nadert einde Opnieuw zeges )rie Roda- kampioenen op [)upillentoernooi Achterveldse medewerkster niet bereikbaar Promotie voor Leusden 3 naar de hoofdbond Aktiviteiten Ned. Bond V2n Plattelands vrouwen AN I42( 5i der- DINSDAG 5 ME11981 ACHTERVELD Zaterdag 2 mei ileld de K.P.J. haar jaarlijkse oud jzer actie. Reeds vrijdagavond waren er al enkele medewerkers de buiten wijken in geweest zodat zaterdag- Ka! norgen reeds twee geheel gevulde ivou fcontainers klaar stonden. Zaterdag- chai norgen om ongeveer acht uur rukte traden twaalftal tractorcombinaties uit m In de andere wijken het oud ijzer 3p te halen. Vorige jaren regende het iteeds tijdens de oud ijzer actie, dit aar bleef het gelukkig voor de mede- lk\werkers droog. De eerste uren bleef ,ud, iet wat de aanvoer betrof heel erg rustig op het erf van de familie Van den Hengel aan de Hessenweg. Het was rond half drie dat de ene combinatie achter de andere kwam binnenrijden De lossers hadden dan ook hun handen vol om alles zo vlug mogelijk gelost te krijgen en de con tainers te vullen Eerst was men in de veronderstelling dat er minder zou worden opgehaald dan voorgaande aren Doch hoe verder de dag vor derde hoe meer men tot de ontdek king kwam dat deze vrees zeker on gegrond was De meldingen om oud ijzer te ko men halen bleven binnenstromen. Dit had tot gevolg dat om 21 30 uur de laatste combinatie volgeladen bin nen kwam Toen bleek dat de opge haalde hoeveelheid oud ijzer enorm was. Een groot gedeelte kon niet meer in de aanwezige containers en moest worden opgeslagen Onder het opgehaalde oud ijzer bevonden zich ongeveer 30 autowrakken Als alles in de loop van deze week zal zijn afgevoerd is er de verwachting dat er dit jaar tussen de 20 en 25 containers zijn opgehaald hetgeen een record opbrengst betekend De aanwezige K P.J -dames zorgden die dag voor de versterking van de inwendige mens van de medewerkers Heel wat koffie, soep, pannekoeken en brood jes met spiegeleieren zijn er die dag klaargemaakt en naar binnen ge werkt. Zaterdagavond was er voor de - Zaterdag 9 mei speelt Jumping Johnny op het popgebeuren van de K.P.J. medewerkers en overige K PJ.-le den een avond in De Moespot. Er kon nog gezellig worden nagepraat over de belevenissen van die dag. Er was een hapje en een loterij voor de deelnemers Alles verliep in een pri ma sfeer Alle medewerkers waren het er wel over eens dat men zich dit jaar zeer rustig had gedragen en dat er geen problemen waren geweest Zaterdag 9 mei organiseert de K P J. in De Moespot een popgebeu ren Hieraan zal de Amsterdamse Rock en Rollband Jumping Johnny aangevuld met Bebo disco uit Hoog land zijn medewerking verlenen De entree deze avond is voor de leden f3,— en voor niet leden f 6,—. De avond duurt van 20.00 tot 23 00 uur Zondag 10 mei zal in Achterveld het jaarlijkse Kringvoetbal toernooi van de K.PJ.-kring worden gehou den. Aan dit toernooi nemen onge veer 250 voetballers en voetbalsters uit Leusden, Achterveld, Hoogland en Eemnes deel. Achterveld zal deel nemen met drie heren en één dames team De Achterveldse heren moeten dit jaar de wisselbeker verdedigen Als zij winnen, zal dit voor de derde achtereenvolgende maai zijn waar door de wisselbeker definitief in hun bezit zal komen. Er wordt in drie poules gespeeld. De onderlinge wedstrijden beginnen om 10.30 uur. Er zal steeds 25 minu ten worden gespeeld. De laatste wed strijd is om 15.30 uur. Hierna zal om 16.00 uur de kruisfinale worden ge speeld waarna om 16.35 uur de finale zal plaatsvinden. Zondagavond wordt er dan nog een dansavond gehouden in de zaal van café Buiten- lust met medewerking van Black Po wer. S.V.A. AFD. JEUGDVOETBAL Uitslagen van zaterdag 2 mei junioren Achterveld A1 - vrij Achterveld A2 - vrij Achterveld B1 - Amf. Boys B1 2-2 VVZA B3 - Achterveld B2 10-1 Achterveld C1 - vrij Achterveld C2 - vrij pupillen Hoogland D2 - Achterveld D1 0-9 Hoogland D4 - Achterveld D2 4-3 APWC D3 - Achterveld D3 4-1 IJss vogels E2 - Achterveld E1 1-1 SEC E3 - Achterveld E2 3-2 Achterveld F1 - VVZA F2 1-0 VVZA F4 - Achterveld F2 1-3 meisjes vrij Zaterdag 9 mei zullen door een aantal jeugdelftallen worden deelge nomen aan de jeugdtoernooien Achterveld A1 gaat naar DOSC Den Dolder, aanvang 1e wedstrijd om 10 00 uur Achterveld A2 gaat naar Roda 46 Leusden, aanvang 1e wedstrijd om 14 45 uur Per fiets naar Leusden Achterveld B1 gaat naar Roda 46 Leusden. aanvang 1e wedstrijd 14.45 uur Per fiets naar Leusden Achterveld B2 gaat naar DOSC Den Dolder, aanvang 1e wedstrijd 10.00 uur Achterveld C1 gaat naar DOSC Den Dolder, aanvang 1e wedstrijd 10.00 uur Achterveld C2 gaat naar Amsvorde Amersfoort, aanvang 1e wedstrijd 13 30 uur Achterveld D1 gaat naar Amsvorde Amersfoort, aanvang 1e wedstrijd 13 30 uur Achterveld D2 gaat naar Terschuurse Boys Terschuur, aanvang 1e wed strijd 14 00 uur. Per fiets naar Ter- schuur. Achterveld D3 gaat naar Veensche Boys te Nijkerkerveen, aanvang 1e wedstrijd 9.00 uur Achterveld F1 gaat naarTerschuurse Boys Terschuur. aanvang 1e wed strijd 9 00 uur. Achterveld F2 gaat naarTerschuurse Boys Terschuur. aanvang 1e wed strijd om 9 25 uur. Achtervelds nieuws ACHTERVELD Zaterdag 2 mei werd door de landelijke Rijvereniging en Ponyclub „De Maarnsebergrul- ters" een concours hippique georga niseerd. Aan dit concours hippique werd ook door ruiters van de rijver eniging en ponyclub „De Singels" deelgenomen. Het ging de Singelrui ters ditmaal beter af dan de vorige wedstrijd. Het terrein waar de wed strijden werden gehouden was een mooi terrein, hoewel de dressuurrin- gen wat mul waren. Na afloop van de wedstrijden werd er om ongeveer 13.15 uur een parade gehouden on der leiding van de instructeur van de Maarnse bergruiters. Dit was een heel mooi en fleurig geheel. Daarna vond de prijsuitreiking plaats. Hierbij bleek dat twee pony- ruiters van De Singels in de prijzen waren gevallen Carolien Schimmel behaalde met haar pony Catinga in de L 1 dressuur in ring 8 een 2e prijs met 132 punten. In ring 7 behaalde Jolanda Rutte met haar pony met 120 punten een winstpunt Tevens be haalde zij bij het L. springen catego rie D 1 winstpunt Zaterdag 9 mei zal door de Singelruiters worden deelge nomen aan de wedstrijden welke te Blaricum zullen worden gehouden ACHTERVELD Door de tafelten- nisafdeling van de sportvereniging Avanti werd het jaarlijks terugkeren de ultwisselingstoernooi met de ta feltennisclub Oosterkwartier uit Baarn gespeeld. Dit toernooi werd door acht jeugdspelers van beide verenigingen gespeeld. De spelers moesten allen eenmaal tegen elkaar uitkomen en elke gewonnen partij leverde voor de winnaar 1 winstpunt op. Er werden in totaal met de uit- en thuis wedstrijden 64 partijen ge speeld Avanti ging eerst naar Baarn Dat de Avantispelers niet op eigen vertrouwd terrein speelden bleek voor hen geen probleem te zijn. De eerste ronde werd door Avanti ge wonnen met 6-2 In de loop van de volgende rondes wist Oosterkwartier de achterstand terug te brengen tot 11-9 Dit mocht echter niet baten. Avanti won deze uitwedstrijd met een stand van 19-13. Een week later werd de thuis wed strijd gespeeld. Na afloop van deze wedstrijd bleek dat de voorsprong die tijdens de uitwedstrijd was opge bouwd heel hard nodig was Ooster kwartier had zich blijkbaar voorgeno men om deze voor hen uitwedstrijd in hun voordeel te beslissen Het werd een zeer spannende wedstrijd die eindigde in een 16-16 gelijke stand. Dank zij de voorsprong die Avanti tijdens de uitwedstrijd had behaald bleek dat zij dit jaar de wisselbeker had gewonnen met een totaal stand van 35-29. LEUSDEN Over de slotwedstrij den van deze hockey kompetitie mag Leusden I niet klagen. Diverse punt- es zijn verzameld en dat geeft met ïog één wedstrijd te gaan uitzicht op en bevredigende plaats op de rang- ijst. Hoewel benutting van diverse straf- corners en strafpushes het puntento taal aanzienlijk zouden hebben op geschroefd, waarbij doordringen bij de eerste vier niet onmogelijk zou zijn geweest, lijkt een vijfde of zesde alaats binnen bereik. In Groningen bij GHBS speelde Leusden I in de entourage van een gezellig veteranentoernooi, waar door het publiek van tijd tot tijd talrijk was. GHBS opende in een hoog tem po. waarop Leusden I in eerste in stantie geen antwoord wist Vooral het middenveld liep te zwemmen en zocht in de eerste 20 minuten naarde dekking van de opkomende gronin- gers Bepaald niet tot ieders verba zing kon GHBS dan ook de score openen met een simpele veldgoal. Maar GHBS bleek niet in staat om het tempo zódanig hoog te houden dat Leusden I niet iets terug kon doen Vanuit een strafcorner joeg Jan Ben- ninga de bal op een been en kon zich gaan opmaken voor een strafpush Maar daar zit de klad in: tot dan toe waren er 8 toegekend, waarvan 1 benut Nummer 9 mocht ook dit keer niet in de touwen verdwijnen Kort daarop scoorde GHBS uitstekend uit een strafcorner Met een 2-0 stand werd gerust Na rust bleek dat GHBS nóg verder terug zakte in tempo Leusden drong aan en Frank Marree scoorde be heerst uit een voorzet van links. Kort daarop wist Jan Benninga vanuit een strafcorner de bal tegen het hout werk te jagen 2-2. GHBS liet dit niet over zijn kant gaan en vanuit een onmogelijke hoek werd vanaf links met de haak keeper Theo Willemsen gepasseerd. Leusden knokte dapper terug en een doorbraak op rechts bracht de strakke voorzet, waarop Rob Westdijk stond te wachten Hij tikte raak en het was 3-3. Wie de laatste wedstrijden van Leusden heeft gevolgd, zal het zijn opgevallen dat de jeugd zijn opwach ting in het elftal begint te maken En zulks tot ieders tevredenheid Jon gens als Menno Zorn, Steven van Griethuyzen. Thomas Nobels en Frank Roggekamp weren zich dap per en het lijkt erop dat zij in het afgelopen seizoen duidelijk zijn „ge groeid" in het spel. LEUSDEN Het afgelopen don derdag op het Burg. Buiningpark ge houden tweede Roda-pupillentoer- 100I is volgens de organisatoren uit stekend geslaagd. Dank zij een goe de organisatie en de medewerking van vrijwilligers kon het programma voor de jeugdige voetballers van Bui- nerveen, Unicum, Holland, Eerbeek- se Boys, Hilversumse Boys, KVVA, 's-Graveland, Jonathan, Achterveld en Roda 46 vlot worden afgewerkt. „De spelers hebben enthousiast en meestal erg sportief de eer van hun elftal, en daarmee van hun club, ver dedigd. Er is gezwoegd en gesjouwd en voor- en tegenspoed hadden hun aandeel in de resultaten", aldus een van de organisatoren na afloop van het toernooi. In de categorie E3 won KVVA vóór Holland. Roda en 's-Graveland Bij E4 werd Roda winnaar, de andere plaatsen waren voor Jonathan, KVVA en Holland. Bij D3 was de volgorde 1. 's-Graveland, 2 Holland, 3. Roda en 4 KVVA In degroep van D4 waren de DUDillen van KVVA opnieuw win naars met daarachter Roda. Jona than en Holland Bij E1 won Roda vóór Unicum, Achterveld en Buiner- veen Winnaars bij E2 waren de voet ballertjes van Holland, die Roda. Eer- beekse Boys en Hilversumse Boys achter zich lieten In de hoogste afde lingen tenslotte wonnen Roda Bij D2 met daarachter Eerbeekse Boys, Hil versumse Boys en Holland, en bij D1 Unicum gevolgd door Holland, Roda en Buinerveen Tot het meest sportieve elftal van het toernooi werd Buinerveen E1 uit geroepen. Dit gebeurde op aanwij zing van de scheidsrechters. De pu pillen van Buinerveen mochten voor deze prestatie een bokaal in ont vangst nemen. LEUSDEN De heren, die zich voor de LTV Lockhorst In de landelij ke competitie hebben geworpen, doen bepaald niet aan zondagsrust. Opnieuw sloegen zij in de 5e klas hard toe en vooral het tweede en derde team hebben goede vooruit zichten, zij wonnen met 4-2 van res pectievelijk Luno en Eemnes. Ook het eerste herenteam van de tennis vereniging draait goed en heeft nu 3 wedstrljdpunten. Helaas gaat het aanzienlijk minder met het gemengde topteam in de tweede klas. Na een 5-3 nederlaag vorige week moest nu thuis met 2-6 de zege worden overgelaten aan Hoogerheide. „Arthur Scherpenzeel won zijn single en samen wonnen we de dubbel Vooral de dames hebben dik verloren", aldus Michel Vial, die hoop heeft komende week tegen Breukelen toch de eerste winst bin nen te halen Het tweede gemengde team, dat vorige week al met 6-2 won. deed het nu nog beter door in Bilthoven de gelijknamige club geen enkele partij winst toe te staan „De komende week gaat het er om spannen, als we tegen Laren moeten Als we dan ook winnen staan we er rooskleurig op", aldus captain Roland Dijkgraaf Lockhorst 3 deed het prima, door in Achterveld Henk Eek en de zijnen op 4-4 te houden Lockhorst 4 verloor met 5-3, maar gaf de zege pas na een aantai driesetters af. De afgebroken wedstrijd tegen Rapid in Hilversum werd op Koninginnedag afgespeeld en eindigde in 4-4. In de districtscompetitie thuis op za terdag deden de gemengde teams het aoed Lockhorst A werd thuis geconfronteerd met oud-clubgenoot Werner Matszat. die nu bij Weldam speelt. Na een spannende strijd werd het een 3-2 zege voor Lockhorst en het B-team won vrij overtuigend De herenteams lieten het er echter lelijk bij liggen UITSLAGEN ZONDAG landelijk 2e klas senioren Lockhorst 1 - Hoog erheide 2 2-6, 4e klas Blithoven 4 - Lockhorst 2 0-8, Eemelaar 1 - Lock horst 3 4-4 en Lockhorst 4 - Soest- Zuid 33-5. Heren 5e klas Lockhorst 1 - LTV Leusden 5-1, Luno - Lockhorst 2 2-4 en Lockhorst 3 - Eemnes 4-2 ZATERDAG senioren 1e klas Lock horst A - Weldam A 3-2; 2e klas Lockhorst B - De Meent D 4 -1- Heren 1e klas 't Stort A - Lockhorst A 5-1,3e klas Soesterberg A - Lockhorst B 6-0 en 4e klas Lockhorst C - Griffensteijn B 0-6. JEUGD zaterdag Weesp A -Lockhorst A 3-2, Baarn A - Lock horst B 2-3, Lockhorst C -Soest-Zuid A 2-3, jongens 15 jaar Soesterberg B -Lockhorst A 1-7 en Lockhorst B -Flehite B 8-0 en district jongens 12 jaar Soesterberg B - Lockhorst A 0-8 ITA-jeugd woensdag 't Stort - Lock horst A 25-27 (games), Lockhorst B -Hoogland 25-35 en jongens Lock horst - 't Stort 5-32. ITA-dames woensdag categorie A Hoogland I - Lockhorst I 24-7, categorie B Weldam III - Lockhorst II 9-24, Lockhorst III - Leusderpark III 21-17, Lockhorst IV - Randenbroek 4 20-13 en Lockhorst V - Flehite II 21-12; categorie C Eemelaar - Lock horst VI 5-24, Lockhorst VII - Stort VI 21-20, Hoogland VII - Lockhorst VIII 21-14, Stort VIII - Lockhorst IX 15-24 en Lockhorst X - Stort X 23-14. ACHTERVELD In verband met de viering van Koninginnedag werd door de AMBC Achterveld een Oran jerit georganiseerd Er waren 36 deel nemers. Er werd gereden onder een eigen reglement en er kon worden deelgenomen in de sport- en tour klasse Het was een leuke rit die voor sommige deelnemers toch nog pro blemen gaf. Ondanks dat keerden allen toch behouden bij de finish terug. De prijswinnaars waren A-Klasse: 1. H. Schopping, Hilversum, met 35 strafpunten. 2 J van Loenen, Leus den met 71 strafpunten ACHTERVELD Onze Achter veldse medewerkster, merouw A. Bijl-Bockstael is van 6 tot en met 11 mei moeilijk bereikbaar. Eventuele berichten voor de Leusder Krant van dinsdag 12 mei kunnen worden bezorgd bij het kantoor van deze krant. Ro- zendaallaan 9 in Leusden. Be richten voor de krant van don derdag 14 mei kunnen weer ge woon bij genoemde medewerk ster worden ingeleverd. B-klasse: 1 L. Lorst, Achterveld met 127 straf punten 2 G van Wieringen. A'veld met 127 strafpunten, 3 H W. G. v. Druten, A'veld met 131 strafpunten. 4 H v d Goes, A'veld met 138 straf punten. 5 A J. C Wouters. A'veld met 141 strafpunten. 6 W Meinten, A'veld met 148 strafpunten De poedelprijs was voor R van Donkersgoed met 342 strafpunten De beer die werd verloot op de startnummers werd gewonnen door L Lorist uit Achterveld LEUSDEN Het derde he renelftal van hockeyclub Leus den stond in de laatste wedstrijd van het seizoen oog in oog met de direkte tegenstander voor een promotie naar de hoofd bond. Het betrof Maarn 2, dat genoeg had aan een gelijkspel. Het was voor de Leusdense hockeyers dus erop of eronder Gesteund door een talrijk opge komen publiek zetten de semi- veteranen van Leusden de con currentie onder zware druk. Zeer nuttig werk daarbij deed Thomas Nobels, een jeugdspe ler die herhaaldelijk wanorde stichtte in de verdediging van Maarn Het Leusdens overwicht kreeg in de eerste helft gestalte door een schitterend doelpunt van Kees Pette De voorsprong werd na de rust vergroot toen Koos Haverkamp een voorgesla gen bal feilloos over de doellijn werkte: 2-0 Doelman Rolf Bril- stra verrichtte enkele schitteren de reddingen, maar moest in de slotfase een tegendoelpunt van Maarn incasseren Bij de 2-1 stand bleef het, waardoor Leus den 3 volgend seizoen uitkomt in de hoofdbond LEUSDEN De Leusdense afde ling van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hield 28 april een diskussie-avond over het gezin. Dit vond plaats in de schuur van „Groot-Krakhorst". Diskussie-leid- ster was Ada v. d. Steeg, zelf lid van deze afdeling. Hoewel de opkomst gering was, zorgde de grote betrok kenheid die de vrouwen toonden bij het onderwerp voor een succesvolle avond. Twee jaar geleden had men diverse onderwerpen uit de samenleving be sproken aan de hand van een „gan zenbordspel" Dit maal bereidde men zich in groepjes voor om een situatie binnen drie verschillende samenle vingsvormen uit te beelden het tradi tioneel gezin, het moderne gezin en een andere samenlevingsvorm Hoewel velen in het begin van de avond wat vreemd tegenover het rol lenspel stonden, vond iedereen het na afloop erg leuk om gedaan te hebben. Het gezin werd gedefinieerd als bestaande uit man, vrouw en kin- d(eren) Alvorens men uiteenging in drie groepen, legde Ada vd Steegde gedachten die bij de vrouwen opkwa men als ze aan één van deze samen levingsvormen dachten, vast op pa pier. BEMIDDELAARSTER Onder een traditioneel gezin ver stond de groep man, de baas in huis en de vrouw thuis. De meisjes helpen in het huishouden Er wordt niet af geweken van vaste regels en tijden 's maandags wassen. Men zit daarom ook vast aan een vast dag- en week- patroon Een aantal vrouwen vonden dit voor gestelde patroon toch wel erg ouder wets „Zo ging het er bij onze ouders aan toe", zeiden zij. Het groepje vrouwen dat dit type gezin zou uitbeelden zei achteraf dat ze zich goed kon indenken in het te spelen patroon. De scène, die de vrouwen neerzetten voldeed dan ook helemaal aan het hierboven opgeroe pen beeld een heersende vader, en een moeder en grootmoeder, die hun hele leven gewend zijn als bemidde laarster binnen het gezin op te tre den Vooral het belang van het laatste werd later op de avond tijdens de bespreking door de gehele groep onderstreept „Vroeger besprak men problemen of wrijvingen niet aan ta fel, zoals tegenwoordig vaak gebeurt Hiermee wachtte men tot de kinderen naar bed waren" Ada v d Steeg wees er op dat kinderen tegenwoor dig later naar bed gaan Ook andere veranderingen hebben ervoor gezorgd dat er minder gele genheid is om rustig problemen uit te praten. De komst van de televisie is één voorbeeld hiervan. Iemand beschreef, hoe angstig ze was als ze als kind vanuit bed kon horen hoe haar vader met stemverheffing tegen haar moeder sprak Velen konden zich indenken „Als kind kun je je zo'n stemverheffing vaak nog niet op juiste waarde inschatten", was men het eens HOND Het eerste wat geroepen werd toen het moderne gezin aan de orde kwam was „partnerruil". Verder dacht men aan deeltijdbanen of in ieder geval aan het feit dat beiden werken en aan „sleutelkinderen" De groep stelde vast dat er een ander rollenpatroon in het moderne gezin was met vrijere omgangsvormen Een tweede groepje beeldde een modern kinderloos echtpaar uit. waarvan de vrouw een kind wil Zij wilde blijven werken. Omdat de man ook niet van plan was zijn baan Op te geven zou ze het kind naar een crè che willen sturen De man stond hier wat aarzelend tegenover Zij gingen tezamen ten rade bij familieleden en kennissen, die de voor en tegens belichtten van de wens van de vrouw Zo zei een „ongehuwde moeder", wier kind ook naar een crèche ging: „Voor mij is het noodzaak, maar ik zou best anders willen. Ik benijd jullie dat jullie in de mogelijkheid zijn om het anders te doen" Bij de bespreking bleek dat een aantal dames zich niet kon vinden in een zakelijke voorstelling van zaken, zoals hier gebracht was ..Dan had ze een hond moeten nemen", was hun reaktie Anderen wisten te vertellen dat dat ook wel gebeurde. De diskus- sieleidster stelde, dat er in een mo dern gezin bewuster wordt gekozen Men raakte er echter niet over eens of de jongere generatie wel zoveel mo derner is dan de oudere De oudere generatie heeft welis waar het roldoorbrekende patroon nog niet zo bewust meegemaakt, maar wordt er nu wel in de gezinnen van hun kinderen mee gekonfron- teerd Ook zijn een aantal opvattin gen niet generatiegebonden, maar afhankelijk van de persoon. In dit verband vertelde lemanr J^t zi| haar man rustig met een vrouwelijk kennis uit zou laten gaan. terwijl zij iemand uit een jongere generatie kende die dat nooit zou doen. Sommigen von den dit niet zozeer een verschil van opvatting als wel een gebrek aan vertrouwen. MOEITE Met het onderwerp „andere sa menlevingsvormen" had men duide lijk meer moeite dan met de vorige twee, die wat dichter bij huis lagen. Men kwam ook niet tot een definitie, maar tot een opsomming van ver schillende mogelijkheden Genoemd werden: homofiele relatie, ongehuwd moederschap, ongetrouwd samen wonen ook ouder en kind en de kommune f Mevrouw A. van Hasselt voorzitter van de plaatselijke afdeling vond de ze diskussieavond een goede gele genheid om zich eens proberen in te denken hoe het is als je met eén van deze situaties gekonfronteerd wordt in je naaste omgeving „Oordelen is gemakkelijk, maar voor je het weet sta je er midden in", aldus mevrouw Van Hasselt. Het groepje vrouwen dat zich met dit onderwerp ging bezighouden kon dus kiezen uit diverse mogelijk heden Niet. dat het daardoor bij de voorbereiding voor hen makkelijker werd Integendeel. Terwijl de ande ren al een heel eind gevorderd waren, zat dit groepje nog te piekeren over hun opdracht. Ze kwamen uiteinde lijk met een stukje waarin een vrouw op een koffieochtend aan haar vrien dinnen vertelt dat haar zoon homofiel is Hoewel ze weet dat haar zoon nu gelukkig is zegt ze toch dat er voor plaatselijk nieuws haar verschil ligt tussen aanvaarden en begrijpen Het voor en tegen van deze vorm van samenleven kwam in dit stukje helaas niet goed uit te verf Men kwam eigenlijk niet verder dan de reakties die de familie zou kunnen hebben Ook zei iemand „Kleinkin deren krijg je er niet van" Één van de toeschouwsters zat op het puntje van haar stoel en vertelde na afloop dat ze wel: „Meid, wat geeft dat'" had willen roepen Ook ditmaal kwam de waarde van de vrouw weer naar voren Omdat zij de kinderen vaker te zien krijgt dan de man „maar niet als je ze in de crèche doet", aldus één van de vrouwen voelt ze vaak meer aan dan de man en kan zij laatstgenoemde voorbereiden op iets wat hem nog niet eens is opgevallen Ook bespreken vrouwen volgens hen deze zaken meer dan mannen, die vaak tedrukzijn met hun werk Men was het wel met Ada v d. Steef eens die stelde dat. doordat er in dit geval niet aan een bepaald verwach tingspatroon wordt voldaan, je wel bereid bent het te accepteren, maar je er niet blij mee bent Zoals gezegd, was men erg en thousiast over de avond Er gingen zelfs stemmen op om een toneel groep in het leven te roepen Dit in verband met het komende jubileum van de afdeling De avond werd besloten met de konklusie van mevrouw Van Hasselt dat men samen In het gezin moet groeien. Er moet aan emancipatie gewerkt worden, hoewel deze gene ratie dat nog niet rond zal krijgen. Hier kon iedereen zich bij aansluiten. LEUSDEN Het volgend jaar be staat de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen, afdeling Leusden, twintig jaar. Het bestuur vraagt de leden met ideeën te komen hoe dit feit gevierd kan worden. Om de fees telijkheden te bekostigen is al een loterij Ingesteld. De bedoeling is dat alle leden een keer wat meenemen om te verloten, zoals bijvoorbeeld een zelfgebakken taart, jam en hand werk. De prijs van de loten bedraagt een gulden. Verder vraagt men leden die willen meedenken over het Vrouwencen trum Ook vanuit de Bond bestaat behoefte aan een Vrouwencentrum. Onlangs is in de Vrouwenraad dit onderwerp aan de orde gekomen, alsmede de reakties op de emancipa tienota De afgevaardigde namens de Bond is Tine Jansen. Op 12 mei organiseert de Neder landse Bond voor Plattelandsvrou wen een boswandeling Leden, die op de laatste bijeenkomst niet aan wezig waren kunnen zich alsnog op geven bij Bep Notten In september geeft Magda v Rey een „opfrissingskursus" voor diege nen die al eerder bij haar een kursus ..Hindeloper schilderen" hebben ge volgd Meer definitieve data worden later bekend i

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7