Autocross trok veel belangstelling Korfballers Antilopen kampioen Concurrent Thor met 8-7 verslagen Verrassingen in jeu de boules-competitie Coureur H.G.H. Bekker winnaar I-IS Uitslagen LTV Leusden Ontmoeting veteranen van TTCL In de 4e manche zat toch ook nog wel wat spanning No 53 van P v d. Veen en no 47 van B v d Meent vlogen na de start als pijlen uit de boog weg P. van Willigenburg onder no. 55 kon de zaak aardig bijhouden. A C. van de Belt en W. v. Klaveren strandden reeds in de eerste ronde AUTO OVER DE KOP Van de Meent pakte in de 3e ron den van de Veen en door deze ma noeuvre kon v.d. Veen zijn wagen niet meer in rechte spoor houden en ging in de bocht over de kop. hetgeen hem een krat pils opleverde, aangezien bij de jury een bonusprijs was binnenge komen voor de eerste auto die over de kop zou slaan J. Huurdeman met no. 63 ging als een danseres over het parcours aangezien hij van links naar rechts schoot en het crossen nog niet zo onder de knie bleek te hebben De totale verwarring was toch nog vrij groot en daarvan maakte C. de Groot rijdende onder no. 24 handig gebruik en wist als eerste zijn auto over de eindlijn te brengen In de 5e manche schoot nummer 46 met aan het stuur. H Buitenhuis als een geirriteerde panter naar voren na het startsignaal Achter hem kwam de grote meute en daarin be vond zich onder meer no. 45 die zich toen aan dit achtervolgende peloton wist te ontworstelen en zodoende de strijd met no 46 kon aangaan. K. Bos met wagen no. 45 wist zelfs in de 3e ronde de kop te nemen en schoot verder over het hobbelige cir cuit No. 14, M A Donselaar hield het verder voor gezien terwijl de rest gezapig de twee koplopers volgde No 45 had kennelijk toch teveel van zijn krachten gevergd en moest uit vallen H Buitenhuis met no. 46 werd lach end eerste. LAATSTE MANCHE In de 6e en laatste manche kregen we een goede strijd te zien. De num mer 52. 59 en 34 van resp. J Heerik- huizen, E. v.d Brink en W. Brons stoven naast elkaar naar de eerste bocht W. Brons wist als eerste daar doorheen te komen maar moest zich als een leeuw verdedigen tegen de steeds weer aanvallende E v.d. Brink Deze laatstgenoemde wist in de 4e ronde toch de eerste plaats te pak ken. W Brons raakte ongeveer een 100 meter achter en in de 7e ronde was bij hem het venijn er uit. zodat J. Heerikhuizen beslag kon leggen op de eerste plaatst. De eerste herkan sing was voor diverse een tweede mogelijkheid om zich toch nog in de kwartfinale te rijden. No 60 met A v.d. Berg was als eerste weg maar werd in de 3e ronde door F. C. Koe nen rijdende onder no 61 gepas seerd Koenen werd winnaar met als tweede v.d. Berg. met op de derde plaats W. Kok onder no. 38 en op de 4e plaats W. Gudde met no 40. TWEEDE HERKANSING De tweede herkansing liet een zelf de beeld zien en hier een duidelijke winnaar naarvoren in de persoon van W. de Vries. B Willigenburg werd 2e. P v.d. Veen 3e en H. de Vette met no. 65 werd vierde In deze tweede herkansing reed ook nummer 30 mee met als chauf feur A C v.d Belt Zijn supporters hadden in de kwaliteit van deze cou reur niet zo veel vertrouwen, aange zien zij een krat bier beschikbaar stelden indien hij minstens een ronde volmaakte. Coureur v.d Belt loo- chenstrafte de verwachtingen van zijn supporters want hij reed de her kansing geheel uit en kwam de krat bier zelf ophalen. In de derde herkansing nam no. 45 K. Bos. die in de 5e manche moest uitvallen, glorieus revanche en stoof hier naar een superieure eerste plaats. No 14 gereden door M. A. Donselaar werd 2e. E J. Kroeze met no 26 3e. N. van Valkengoed met no 11 werd vierde. In een kleine pauze die volgde was de jury druk met het samen stellen van de kwartfinale. Deze zouden be staan uit 8 tot 12 wagens, waarvan de eerste zes zouden overgaan naar de halve finale. R. Donkersteeg met no 51 was in de eerste halve finale weer de snelste toen de vlag viel, direct evenwel ge volg door Klok met no. 32. Klok moest echter een stapje terug doen waardoor C Minnee met nr 23 zijn kans zag en beslag wist te leggen op de 2e plaats achter Donkersteeg In de tweede kwart finale stonden 12 auto's aan de start onder wie nr 59 met aan het stuur E. v.d Brink die zich in eerdere races al duidelijk had gemanifesteerd. Ook nu stelde hij niet teleur en wist hij voor K Matsha- gen met no 35 en B. v.d Meent met no 47 de finishlijn te passeren. De derde kwartfinale bracht H Buiten huis met nr. 46 aan de start Hij stoof dan ook meteen naar voren maar kreeg als directe belager Piet van Dijk met no. 2 Deze twee kemphanen bleven tot het einde toe een fel ge vecht leveren maar in de volgorde kwam geen verandering. In de vierde kwartfinale zagen we no. 45 K. Bos aan kop Hij moest wel goed gaan aangezien hij in voor gaande races zich een goede en snel le coureur had getoond. Hij kreeg echter duidelijke concurrentie van W - De kevertjes waren goed vertegenwoordigd bij de cross. - Ondanks de druilerige regen werd er door de coureurs een verbeten strijd gevoerd DINSDAG 5 ME11981 LEUSDEN De traditionele auto cross op Koninginnedag, leek in eer ste instantie in het water te vallen. Het bekende oranjezonnetje was niet aanwezig, maar tegen het aanvangs- uur 13.30 uur hadden toch zo'n kleine 300 mensen de weg naar het cros sterrein gevonden. De Oranjevereni ging had dan ook voor duideijke richtingaanwijzers in de gemeente zorggedragen. Om tien voor half twee waren de auto's voor de eerste manche reeds aan de start verschenen, zodat starter R. J. Schoonderbeek zijn wit-zwart geblokte vlag kon laten vallen. Reeds in de eerste groep zou zich een finale kandidaat aandienen. R. Donkersteeg rijdende onder nr. 51 ging als een renpaard over de nog effen baan en wist door taktisch en technisch te rijden maar ook door vooral snel te rijden, de meeste wa gens in deze groep op een of meer ronden te rijden. No. 12 A. v.d. Bunt kon hem in het begin nog aardig volgen maar moest op den duur het hopeloze van deze strijd inzien. In de tweede groep schoten twee auto's na het vallen van de vlag voor uit. Dat waren no 32 met aan het stuur Klok en no. 22 bereden door J. G. van Sloten Met name in deze groep bleek, dat hoe minder er aan de auto zit, deste harder hij vooruit komt. No 61 van F C Koenen strandde al vrij snel in het begin van deze manche Over het algemeen deden de VW kevers het erg goed De Dafjes die op het circuit van Zand- voort in het achteruit rijden meester bleken te zijn. kwamen op dit steeds minder goed te berijden circuit zeer slecht uit de voeten. De 3e manche gaf de nodige span de Vries met no 33 Deze snelheids duivels bleven elkaar belagen, zodat toen de vlag viel er in destituatie niets gewijzigd was. De jury deelde de eerste en de tweede halve finale in aan de hand van de 24 overgebleven renners. In de eerste halve finale troffen we natuurlijk R. Donkersteeg en E. v d. Brink die een zwaar gevecht zouden gaan leveren. B v d. Meent met no. 47 mengde zich hierin doch het geweld van de twee koplopers was hem te veel zodat hij het hoofd moest bui gen. De tweede halve finale bracht no 45 K. Bos en H. Buitenhuis, nr. 46 aan de start. De beide heren hadden zich in voorgaande races zeer snel ter wiel getoond zodat hiervan wel iets ver wacht mocht worden. Toen beide heren de eerste bocht uit kwamen bleek H Buitenhuis toch teveel van zijn wagen te hebben gevergd plus een stuurfout, waardoor hij in een greppel vastliep Bos ging door en kreeg als concurrent naast zich no. 33 W. de Vries. Nadat zes ronden waren verreden wist H Buitenhuis zijn wagen weer aan de praat te krijgen en met handkracht kwam hij uit de greppel De opgelopen achter stand was echter niet meer te over bruggen. De kaarten waren geschud en de finalisten bekend In de finale zaten R Donkersteeg nr 51. E v.d Brink nr 59. J. G van Sloten nr. 22. K Matshagen nr. 35. W. Brons nr. 34. A. H Valkengoed nr 62. K. Bos nr. 45. W. de Vries nr 33. Piet van Dijk nr 2, W Willigenburg nr 55. P. v.d Veen nr 53, H G. M. Bekker nr 13. Vlak voor de start had nr. 51 reeds moeilijkheden aangezien de motor niet aan de praat te krijgen was. K. Bos nam het heft in handen en zette - Eén van de winnaars van een man che ning te zien No 2 Piet van Dijk en no. 33 W. de Vries stoven na het startsig naal naar voren. De Vries kon in de derde ronde Piet van Dijk pakken, doch hij maakte daarna een stuurfout zodat de rollen werden omgekeerd en no. 2 voorbij no 3 kon komen Helaas werd no 33 later uitgescha keld omdat hij bij een bepaalde ma noeuvre zijn rechterachterband ver loor. Er waren nog meer uitvallers in deze manche, maar Piet van Dijk met no. 2 trok zich daar niets van aan en kwam als winnaar van deze manche uit de bus zijn auto er achter teneinde op die manier de motor aan de gang te krijgen. Teneinde nr. 51 wat meer grip op de grond te geven, kwam er wat balast op de auto van Donker steeg en zo lukte het deze coureur toch aan de start te krijgen. De 12 kemphanen stoven naar vo ren toen starter Schoonderbeek de vlag liet vallen K. Bos die door het aandrukken van nr 51 lekker warm was gedraaid wist de koppositie te veroveren met Donkersteeg op zijn hielen. Helaas door een stuurfout moest Donkersteeg zijn snelle bolide in een greppel achterlaten K Bos rook nu de uiteindelijke overwinning en bleef ronde na ronde doorstomen en ..lapte" diverse mede coureurs in deze finaleronde aan zijn met mod der besmurde wielen Diverse wa gens vielen stil en anderen zagen het hopeloze van deze strijd in. K Bos was niet te stuiten en maakte van deze finale een glorieuze zege tocht Hij streek de eerste prijs van f 250,— op alsmede een beker en bloemen, die hem werden overhan digd door de voorziter van de Oranje vereniging, de heer G. Th. v.d. Hen gel. De tweede en derde prijs ging naar respectievelijk E. v.d. Brink nr. 59 en K. Matshagen met nr. 35. De grazy race met zo'n 20 auto's en als winnaar H. G. M. Bekker besloot deze autocross die voor de aanwezl- gen toch een plezier is geweest on- J danks de aanhoudende motregen. Dat er geen ongelukken zijn gebeurd is toch een compliment aan de orga nisatoren en aan de rijders. bewijst dit Dat het voor de coureurs van de autocross moeilijk was, bemodderde gezicht de zaterdag zijn eerste overwinning sinds het einde van de mikro. Huizen 2 werd met een 4-0 nederlaag naar huis gestuurd. De jeugd wil aan het kampioenschap van het eerste team. meerdere kam pioenschappen toevoegen Junioren 1. Aspiranten A4 en Pupil len 1. zijn alle drie nog steeds kampi oenskandidaat. alhoewel Antilopen jun. 1 nog voor verschillende moeilij ke opgaven staat Uitslagen: Antilopen 1 - Thor 1 8-7 Antilopen 2 - Huizen 2 4-0 Altius 3 - Antilopen 3 3-3 Arena jun, 1 - Antilopen jun. 1 3-11 Antilopen A2 - Biko A2 0-12 Arena P1 - Antilopen P1 0-7 Antilopen P2 - Exakwa P4 1-0 Antilopen P3 - K.V.O P5 2-0 Antilopen P4 - Soest P3 0-3 LEUSDEN De competitie-uitsla gen van de wedstrijden, dinsdag 28 april en afgelopen weekeinde, van LTV Leusden zijn Dinsdag 28 april Dames 5e klasse: Randenbroek C - Leusden A 4-0 Lockhorst E - Leusden B 4-0 Leusden C - Lockhorst F 4-0 Leusden D - Randenbroek D 2-2 Phonomash D - Leusden E 2-2 Zaterdag 2 mei Jongens t/m 15 jaar: Eemslag - Leusden 5-3 Junioren 4e klasse: Leusden A - Soest Zd. D Weldam A - Leusden B Heren 4e klasse: Kamerik C - Leusden A Leusden B - Doordraaiers C Senioren (mixed) 2e klasse: 't Stort A - Leusden A Leusden B - Larsheim C Senioren (mixed) 3e klasse: Alta C - Leusden C Leusden D - Soest Zd B Zondag 3 mei Senioren (mixed) 5e klasse: LEUSDEN Met nog twee wed strijden te spelen mag korfbalcub Antilopen zich nu al kampioen noe men van de tweede klasse C. In een rechtstreeks duel werd concurrent Thor uit Harmeien met 8-7 verslagen, waardoor deze ploeg op een achter stand van 6 punten Is gekomen. In een zeer spannende slotfase werd een 10 minuten voor tijd opgelopen 5-7 achterstand toch nog omgebo gen in een 8-7 voorsprong. Antilopen opende de score via een doelpunt van Frans ter Maten. Thor. een stugge ploeg waar de Leusdena- ren altijd al moeite mee hebben, maakte gelijk, waarna Margreet Ver steeg uit een vrije bal 2-1 scoorde. Toen was het weer de beurt aan Thor, dat via twee treffers een 2-3 voor sprong nam Nog voor rust kon Karin Osnabrugge van zeer ver voor 3-3 zorgen Na de thee was het toch weer Thor dat als eerste doelpuntte. Anti lopen kon via Frans ter Maten weer op gelijke hoogte komen, waarna Derk Huetmg voor 5-4 zorgde door een strafworp te verzilveren. Toen ging er even iets mis in de Antilopen- formatie. Doelpunten bleven uit en Thor profiteerde Het nam zelfs een 5-7 voorsprong. Op dit moment wa ren er waarschijnlijk niet veel mensen meer, die de Leusdenaren nog een kans gaven. Coach Bert Brandsen wisselde An neke Kooi, die een goede wedstrijd speelde, voor de meer aanvallend ingestelde Nancy Lahey. Dit had di- rekt al het gewenste resultaat. Nancy werd onreglementair gestopt en de toegekende strafworp werd door Frans ter Maten benut Bij deze 6-7 achterstand en nog ruim vijf minuten te spelen vloog de vlam pas echt in de pan. Even later was het alweer raak. Frans ter Maten kreeg opnieuw een strafworp en dit betekende de toch nog onverwachte gelijkmaker. Er kwam weer een wissel Manfred La hey. die de gevaarlijkste THor-aan- valler de hele wedstrijd uitschakelde, viel licht geblesseerd uit en Richard Urbach kwam in het veld. En hij scoorde even later van afstand het winnende doelpunt. 8-7 Door dit resultaat zal Antilopen het volgend seizoen uitkomen in de landelijke 1e klasse Echter zonder Gert Nieuwenhuis, die met dit kampi oenschap een punt zette achter zijn korfbalcarrière op het hoogste (Anti lopen) niveau en het volgend jaar wat rustiger aan gaat doen in het tweede team. Het tweede seniorenteam behaal- LEUSDEN In de derde ronde van de jeu de boulescompetltie Is de boel flink op zijn kop gezet. Het duo Ja cobs verloor verrassend met 1-2 van „kamploenendoders" Van der Bre mer en Van Dorp. Daardoor Is het duo Rob Bouwer en Jauke Dee on verwachts aan de leiding gekomen. Duo Buljs rukte op naar een gedeelde tweede plaats. Het duo Bouwer-Dee was bijzon der succesvol Eerst werd de uitge stelde wedstrijd tegen het duo Stie- nen in 2-1 winst omgezet, daarna werd met 3-0 van duo Noom gewon nen. Het levert dit koppel een (voor lopige?) eerste plaats op. Duo Ja cobs liet zich inpakken door Van der Bremer en Van Dorp. die met 2-1 (13-1. 13-5, 1-13) wonnen Een ver dienstelijke 2-1 zege op duo Bok horst bracht het duo Buijs op een gedeelde tweede plaats naast duo Jacobs. Het duo Bokhorst staat nu op de vierde plaats, samen met Manuel en Van der Werve Laatstgenoemde duo liet één punt liggen in de wed strijd tegen het duo Bisschops, waar mee voorzitter Coen Bisschops en Paulien van de hatelijke nul af zijn Duo Stienen tenslotte won met 2-1 van duo Snoek en staat nu in de middenmoot Nog niet gespeeld is de wedstrijd tussen duo De Ridder/Janssen tegen duo Boermans/Van der Laaken Een 3-0 zege kan het favoriete duo De Ridder/Janssen naast de koplopers brengen. Uitslagen Uitgestelde wedstrijd eerste ronde: Bouwer/Dee-duo Stienen 2-1 Uitgestelde wedstrijden tweede ronde Van der Bremer/Van Dorp duo Buijs 0-3 en duo Stienen-Eske- nazi/Jonkman 1-2. Derde ronde: Bouwer/Dee-duo Noom 3-0 Manuel/Van der Werve-duo Bis schops 2-1. Leusderpark III - Leusden I 2-6 Leusden II - Bunnik II 2-6 Senioren (mixed) 6e klasse: Leusden III - Soesterberg III 5-3 Laren VI - Leusden IV 8-0 Leusden V - Maarn III 1-7 Heren 5e klasse: Lockhorst I - Leusden I 5-1 Duo Stienen-duo Snoek 2-1 Duo Bokhorst -duo Buijs 1-2. Duo Jacobs-v d Bremer/Van Dorp 1-2. De wedstrijden Eskenazi/Jonk- man-duo Beemsterboer en Janssen/ De Ridder tegen Boermans/Van der Laaken moeten nog gespeeld wor den. De stand is: 1 Bouwer/Dee 3-8 2. Duo Jacobs en duo Buijs 3-7 4 Manuel/Van der Werve en duo Bokhorst 3-6 6 De Ridder/Janssen 2-5 7. Van der Bremer/Van Dorp, Duo Snoek en duo Sternen 3-4 10. Eskenazi/Jonkman 2-3 11. Duo Beemsterboer 2-1 12 Duo Bisschops en duo Noom 3-1 14 Boermans/Van der Laaken 2-0 Jeu de boulesclub De Hakhorst begint volgende week met een B- competitie. waaraan nieuwe leden mee kunnen doen. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met de wedstrijdsecretaris (tel 943624) of zich op de baan opgeven. ACHTERVELD/LEUSDEN Na een periode van ongeveer 15 jaar kwam vorige week een aantal veteranen van Tafel Tennis Club Leusden weer eens bijeen Tijdens het gezellige koffie uurtje werden er heel wat her inneringen opgehaald. Daarna ging men naar de tennishal waar een aan tal wedstrijden tegen elkaar werd gespeeld Het werden zeer spannen de wedstrijden In het begin stonden de Achterveldse veteranen wel hun mannetje en kwamen op winst. Uit eindelijk moesten zij toch het onder spit delven tegen de Leusdense vete ranen. Het werd een gezellig en spor tief weerzien dat zeker voor herhaling vatbaar is.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 8