Vier akties tegen kernbewapening artihome Leusdense vrouwen gaan naar Soesterberg Nieuwe abri Noorderinslag Jeugdraad organiseert kader training voor sport en spel Geslaagde Oranje-avond in De Koningshof iijK. Gezellige 5-mei-morgen voor oudere inwoners Vlag in top bij danscentrum VRIJDAGAVOND 8 MEI EN ZATERDAG 9 MEI DONDERDAG 7 ME11981 leusil er kron Is plaatselijk nieuws 3| (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Deze maand, de maand waarin de verkiezingen voor de Tweede Kamer worden gehou den, zal er tenminste nog vier maal vanuit Leusden en Amersfoort aktie gevoerd worden tegen kernbewape ning. Vrouwen, werkers in de ge zondheidszorg, theologen en militai ren zullen de komende weken ken baar maken dat zij tegen de plaatsing van kruisraketten in Nederland zijn. Aanstaande zaterdag (9 mei) organi seert de IKV-kern Amersfoort een bij eenkomst in de Fonteinkerk aan de Rob. Kochstraat Op deze bijeenkomst zullen ds. Tissink. gereformeerd predi kant te Amersfoort en de heer D Hen driks. pastoraal werker in Tilburg vertel len over hun ervaringen in de pastorale praktijk met betrekking tot mensen die in gewetensnood komen als het over de problemen rond kernwapens gaat. Ook zullen beide heren ingaan op hun eigen twijfels en vragen ten aanzien van deze materie en de wijze waarop zij daarmee omgaan De bijeenkomst, die voor iedereen vrij toegankelijk is. wordt besloten met de ondertekening van een verklaring door 48 pastores en theologen Het ge tal van 48 correspondeert met het aan tal te plaatsen kruisraketten De verkla ring is gericht aan de Tweede Kamer in Den Haag en bevat het dringende ver zoek om geen kruisraketten te plaatsen in Nederland. De bijeenkomst begint om 10.30 uur en duurt tot 12 00 uur. Soortgelijke bijeenkomsten zijn ge pland voor de zaterdagen 16 en 23 mei. Dan is het respectievelijk de beurt aan werkers uit de gezondheidszorg en mili tairen. Pea van de Velde (033-723017 of 944814) verstrekt nadere informatie. VROUWEN Voorts zullen ook Leusdense vrou wen in het geweer komen tegen kern bewapening. Het groepje vrouwen, dat op de internationale Vrouwendag (8 maart) in Leusden bijeen kwam om over vrede te spreken, is inmiddels uitge breid Vrouwen van verschillende ker kelijke richtingen en vrouwenverenigin gen hebben zich bij hen gevoegd. Ge zamenlijk heeft men het plan opgevat om op zaterdag 23 mei aanstaande een door hen ondertekende verklaring af te geven aan een vrouw op oe vliegbasis Soesterberg. Het is de bedoeling dat 48 vrouwen deze verklaring zullen afge ven. In de verklaring stellen de vrouwen te kiezen voor een vrede zonder kern wapens en andere wapens De vrouwen roepen andere Leusden se vrouwen op om zich bij hen aan te sluiten teneinde tezijnertijd met 572 vrouwen een verklaring te onderteke nen en op Soesterberg te kunnen aan bieden Het getal van 572 houdt ver band met het aantal kruisraketten dat in totaal in Europa geplaatst zou moeten worden, namelijk eveneens 572 Vrouwen die aan deze aktie mee wil len doen kunnen zich melden bij. Ted Janssen, Karper 9. telefoon 940169 en Ria Abbnng, Prinses Chnstinalaan 7. telefoon 942047. (Van de redaktie) LEUSDEN - De jeugdraad Leus den organiseert in samenwerking met de landelijke dienst voor bewe ging, recreatie en spel, Bres, op vrij dag 8 en zaterdag 9 mei a.s. een „spel en sport- kadertraining" voor vrijwilligers in het Leusdense jeugd- en jongerenwerk. Een deel van de festiviteiten vindt plaats in de schuur van De Hakhorst, terwijl de onder werpen voor het buiten-programma worden uitgevoerd bij Don Bosco. Dit aantrekkelijke initiatief van de Jeugdraad is in eerste instantie be doeld om vrijwilligers in het jeugd- en jongerenwerk te leren leiding te geven aan spel- en sportaktiviteiten. Er zal ruime aandacht worden be steed aan de verschillende mogelijk heden, die er op dit terrein zijn, zowel Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Marnix Kreijns. Bedien Calkoen en Caspar van Loo. Verantwoordelijk redakteun Bed Vos. Inlevering kopij en adverten ties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag, 12.00 uur, voor het donderdag nummer tot uiterlijk woens dagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozen- daallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00.uur Abonnementsgeld: I 45,20 per laar, f 23,10 per half jaar, I 11,80 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdag avond 18.00 uur te hebben ont vangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel 033- 940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 16141, toestel 44 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische fo to's), bi) vooruitbetaling van f 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van ge wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de ge wenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Barneveld. buiten als in de eigen (al dan niet beperkte) accommodatie. De kadertraining, bestemd voor ie dereen die werkzaam is in het Leusden se jeugd- en jongerenwerk, begint vrij dagavond om half acht in de schuur van De Hakhorst Onder begeleiding van John Linnenbank (van BRES) worden die avond verschillende mogelijkheden van spelen in de soos behandeld. Ge zelschapsspelen. kringspelen. tafel spelen en ook hel zelf spelen beden ken De presentatie, hoe je de deelne mers er het best in kunt betrekken, de voorbereiding, al deze zaken komen aan de orde. Zaterdagmorgen om half tien vertrek ken de deelnemers naar het terrenn bij Don Bosco aan de Dodeweg (vertrek vanaf De Hakhorst). waar in het bos ..buiten-spelen" aan bod komen Wel licht kan men hier ook verschillende goede ideeen voor een kampweek op doen Daarna wordt er samen geluncht De kadedraining wordt besloten met napraten over alles wat aan de orde is gesteld en als er nog tijd over is. zal er tenslotte nog gepraat worden over de organisatie-vormen voor kinderspelen Zo kan men denken aan spel-toumooi- en, een spelen-kermis rond één thema etc De kosten per deelnemer zijn zo laag mogelijk gehouden. Voor vijf gulden per persoon kan men mee doen. Ook mensen, die niet aktief zijn in het jongerenwerk, maar wel zijn geïnteresseerd, zijn van harte welkom. Voor meer informatie en op geven, kan men bellen: telefoon 946313. LEUSDEN - Vorige week donder dag werd er in De Koningshof een zeer geslaagde Oranjeavond gehou den. De opkomst wordt geschat op 600 bezoekers; er moesten zelfs stoelen worden bijgezet om iedereen te kunnen laten zitten. Drie koren, het Gereformeerd koor onder leiding van Arie Vonk. het Gere formeerd koor geleid door Frank van de Bos en het gemengd koor ..Kunst Vere delt" verleenden met veel enthousias me hun medewerking. Zij brachten va derlandse liederen ten gehore. Ook werd er veel aan samenzang gedaan. De Broederkens, bestaande uit twee Leusdenaren en twee Amersfoorters. zorgden voor de vrolijke noot tijdens deze avond Op humoristische wijze werd door hen een conférance ten tone le qebracht. Van de Rijksvoorlichtingsdienst had de organisator de heer J Zomer een film kunnen krijgen over de koninklijke familie en hun werkzaamheden Hoe wel deze film niet recent was viel hij toch bij iedereen bijzonder in de smaak De heer P Jongeling, oud-lid van de Tweede Kamer van de Staten Generaal was die avond aanwezig om het een en ander te vertellen over de vier vorstin nen Emma, Wilhelmina, Juliana en Beatrix. Na afloop van deze zeer gezel lige avond viel algemeen de opmerking te horen .dit moet eikjaar gebeuren" Een van de koren op de Oranjeavond. WD-VROUWEN BO- DEN BLOEMEN AAN LEUSDEN - Dinsdagmorgen tij dens de markt op de Biezenkamp bo den VVD-dames diedere winkelende persoon een bloem aan. De verkiezingscampagne van de VVD is deze week in Amersfoort begon nen. Wie wil weten op welke wijze vrou wen greep kunnen krijgen op toekom stige ontwikkelingen - en daarmee hun eigen plaats in de samenleving kunnen bepalen - kan zaterdag 9 mei de vrijou- wen manifestatie in de Amersfoortse Flint komen bezoeken ..De vrouwen en de toekomst" is het thema dat die dag in De Flint centraal zal staan en dat door liberale vrouwen is uitgewerkt in een tentoonstelling. De opening vindt plaats om 10.30 uur door mevrouw Van Wijn gaarden-Terlouw Tot 16.00 uur is er een doorlopend politiek programma met sprekers, film, muziek en kabaret Bekende politici zullen die dag het woord voeren. Voorts is er informatie aanwezig over mikro-elektronica. Vidi tel en Teletekst. Robert Paul zal optre den en de presentatie van het geheel is in handen van Lous Haasdijk Kinderen kunnen terecht in een voor hen inge richte ruimte LEUSDEN - Begin deze week is er een nieuwe abri geplaatst bij één van de bushaltes langs de Noorderinslag. Maandag was de firma Schoonhoven in de weer om het bushuisje te plaatsen en dinsdag konden de buspassagiers er voor het eerst gebruik van maken. De abri staat bij de halte op de hoek van de Middenweg en de Noorderinslag. Hel ding ziet er nogal modern uit en is van getint glas. Wellicht is het ook beter tegen vernielingen bestand dan de oude abri's. Er was veel belangstelling voor de Oranjeavond in Koningshof LEUSDEN - 5 mei was voor de Oranjevereniging Leusden een goe de aanleiding om voor de oudere in woners van Leusden een bijeen komst te organiseren. Ongeveer 100 ouderen kwamen op deze morgen naar De Til, waar zij werden opge wacht met een kopje koffie. Naast de leden van de organisatie - die af en aan liepen om te zorgen dat eenieder het zijne of het hare kreeg - was ook mevrouw Radema ker tijdens een gedeelte van de mor gen aanwezig. De voordrachten van de dames v d. Hengel en v.d. Hengel-Roozendaal werden bijzonder goed ontvangen door de aanwezigen. Het optreden van dit vrolijk duo spitste zich toe op de gang van zaken in en rond Leusden, en had met name betrekking op de oorspron kelijke bevolking van deze streek. In hun eigen dialekt brachten de dames de aanwezigen keer op keer aan het la chen Maar ook een wat meer ernstige noot brachten zij aan in hun eerste voor dracht, die af en toe werd onderbroken voor het zingen van vaderlandse liede ren. De stemming onder de ouderen was uitstekend. De gezelligheid maakte dat ook ze ker niemand zich druk gemaakt heeft over een geplande bingo-wedstrijd die vanwege het tijdgebrek niet kon doorgaan. Deze morgen was een ge slaagd initatief van de Oranjevereni ging en komt zeker voor herhaling in aanmerking. LEUSDEN - Op dinsdag 5 mei werd de vlag gehesen op het hoog- SOCIAUSTIESE PARTIJ Vi|verholsiraal 65 3032 SC Rotterdam Tel 010-66 8068 ste punt van de Leusdense dans school, Van den Heuvel s danscen trum. Binnen enkele maanden Is nu de opening te verwachten van deze dansschool, die in een behoefte in Leusden gaat voorzien. Want, hoe wel de dansschool al vijf jaar be staat, is er tot nu toe nauwelijks de mogelijk geweest voor de leerlingen om eens „vrij" te dansen. De moge lijkheid tot zaalhuur in het weekend waren maar zeldzaam. In de nieuwe dansschool aan de Le pelaar hoek Middenweg zal er echter elke zaterdagavond vrij dansen zijn voor de leerlingen en oud-leerlingen van de dansschool. En dat betekent een gezellige uitgaansavond voor de Leusdense dansers. Ook gaat de mo gelijkheid bestaan om een zaal te huren met een dansvloer. De dansschool gaat bestaan uit een danszaal van 100 m2. een pauzeruimte met een bar. verder natuurlijk een keuken, toiletgroepen en een ruime garderobe. Een klimaatrege ling zorgt voor een stukje comfort voor de aktieve danser béter Beter slapen in bed-kombinaties die uw slaapkamer omtoveren tot een tweede woon-ruimte. Beter slapen hoort bij beter wonen En dat begint bij een goed inte rieur-advies Bij Artihome helpen binnenhuis-architek- ten u bij uw keuze Voor komplete interieur-verzorging Artihome, Burg. Grothestraat 1a in Soest

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3