S.V.A.-dames speelden trefzeker Voetbalwedstrijd voor De Zonnebloem De Eemelaar niet op dreef Huiseigenarenvereniging functioneert goed Treecksangh bracht stemmig en frivool programma leusder krant DONDERDAG 7 ME11981 plaatselijk nieuws 5 Aangenaam wonen in de Hamershof, maar sommige dingen kunnen verbeterd worden Wonen in de Hamershof is een aangename bezigheid, aldus Jan Wierenga, voorzitter van de huiseigenarenvereniging (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het is aangenaam wonen in de Hamershof. Maar een aantal dingen kunnen nog verbeterd worden, waardoor het woongenot verder zou toene men. Daarvoor zet de huiseige narenvereniging van de Hamers hof zich in. Een vereniging, die ruim een half jaar na de oprich ting al goed lijkt te functioneren. Dat blijkt uit een gesprek met Jan Wierenga, voorzitter van de huisei genarenvereniging. Wie een boven het winkelcentrum in de Hamershof gelegen woning koopt, verplicht zich om lid te worden van de huiseigena renvereniging. Daarover is een bepa ling in het koopcontract opgenomen. Jan Wierenga: „Dat is wettelijk gere geld en we staan ook geregistreerd In het register van verenigingen. Het Is ook echt nodig, dat er zo'n vereni ging is, want je zit met een flink aan tal woningen op een beperkt terrein en dan is het erg makkelijk om een aantal zaken gemeenschappelijk aan te pakken. Bovendien doen zich in een wijk - want dat is dit toch eigen lijk ook - altijd wel wat probleempjes voor. Door te proberen die op te los sen kan de huiseigenarenvereniging een bijdrage aan het woongebeuren leveren." In november vorig jaar kwam de ver eniging van de grond Toen woonden er ^voldoende mensen in de Hamershof )m een oprichtingsvergadering voor de ïuiseigenarenvereniging te houden. Dp 12 november vond de oprichting )!aats. Er kwam een vijf man sterk be stuur en bovendien werd geregeld, dat een medewerker van makelaardij Schoeman de administratie van de ver eniging zou doen. En natuurlijk kwamen de verse Hamershofbewoners met een aantal vragen op de proppen Jan Wie renga somt er wat op: er is nergens een plaats om auto's te wassen; hoe zit het met de bestrating, waarvan de bewo ners het onderhoud betalen, terwijl het toch openbaar terrein is; hoe komen eigenlijk de servicekosten tot stand; gaat de gemeente nog wat doen aan openbaar groen; kan er wat verbeterd worden aan de verlichting, is de ge meente echt van plan om de binnenpar- keerterreinen te reserveren voor kort- parkeerders; wiens taak is het om glad heid te bestrijden, hoe kan voorkomen worden dat huis- en ander vuil zich in het woongebied van de Hamershof ver zamelt; enzovoort GEMEENTE Genoeg werk aan de winkel meteen dus voor het bestuur van de vereniging. Voor een aantal van bovengenoemde punten zou men zich tot de gemeente moeten wenden, en dat deed het be stuur dan ook Eerst ging er een uitvoe rige brief de deur uit, later volgde een gesprek met wethouder Jan Wagenaar (Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken). Wierenga maakt melding van een prettig verlopen gesprek, waarin op een aantal punten door de huiseigena renvereniging resultaat geboekt kon worden Tenminste één belangrijk knel punt bleef echter voorlopig over. Jan Wierenga ,,De lift Dat is voor ons echt een belangrijk punt. Ik weet niet of je gezien hebt, hoe die er uit ziet, maar dat is werkelijk bar en boos De lift is hele maal beklad en het stinkt er naar urine Bovendien is ie om de haverklap kapot Dat komt omdat die lift, gelegen in openbaar terrein, een stuk speelgoed voor de kinderen is geworden. Er schij nen zelfs ouders te zijn, die tegen hun kinderen zeggen, ga maar even met de lift spelen, en dan ondertussen bood schappen gaan doen. Als die mensen wisten dat de bewoners van de boven- gelegen woningen voor het grootste deel van de kosten van die lift moeten opdraaien, dan zouden ze dat mis schien niet doen." Jan Wierenga betreurt het dat de lift het doelwit is geworden van enig van dalisme. En dat terwijl de bewoners de niet geringe kosten van energie en on derhoud betalen. Wierenga Voorlopig zijn die kosten voor één jaar becijferd op 12.400 - Een zesde deel van dat be drag wordt betaald door de eigenaren van kantoren in de Hamershof. Res teert een bedrag van ruim 10 000- voorde bewoners, waarbij de huiseige naren van de Imkershilt niet mee hoe ven te betalen, omdat die van de lift geen gebruik maken. Dat betekent dat ongeveer 83 huiseigenaren dat bedrag op moeten brengen en dat is dan onge veer 120,- per woning per jaar. Alleen voor de lift LIFT AFSLUITEN Een lift die er bovendien slecht uitziet en regelmatig stuk is. Voorstel van de Hamershofbewoners was daarom om de in openbaar terrein aeleaen - en dus voor iedereen toegankelijke lift - door de gemeente in exploitatie te laten ne men. Maar dat wilde de gemeente niet Het bestuur bedacht daarom een tus senoplossing. ,,we hebben aldus Jan Wierenga. ,,het voorstel gedaan om de lift afsluitbaar te maken en alle bewo ners een sleutel er van te geven De bewoners zouden dat graag willen, maar daar voelt Delta Lloyd nu weer niet veel voor. Officieel heeft Delta Lloyd niet meer met de Hamershof te maken, maar zo lang niet alle woningen en kantoren verkocht zijn, is Delta Lloyd natuurlijk nog wel eigenaar van die on verkochte woningen en kantoorruimtes. Nu was de afspraak, dat Delta Lloyd in de huiseigenarenvereniging zou mee stemmen met de meerderheid. Maar op dit punt heeft Delta Lloyd laten weten de situatie nog een jaartje te willen aan zien Nou, de bewoners zijn het daar niet mee èens en dus zullen we nog eens met Delta Lloyd gaan praten." Met diezelfde firma wil het bestuur ook nog eens bekijken hoe de service kosten nu precies tot stand zijn aeko- men, en hoe de verdeelsleutel in elkaar zit Per woning betaalt men in de Ha mershof tussen 419,- en 824 - per jaar aan servicekosten Behalve de kosten van de lift en de administratie worden daar een gemeenschappelijke brand- en opstallenverzekering en een glasverzekering van betaald Boven dien wordt er jaarlijks een behoorlijke reservering gedaan voor groot onder houd Naast gemeente en Delta Lloyd zijn ook de politie en de brandweer ge sprekspartners van de bewoners'ver- eniging, die nu 77 huiseigenaren repre senteert. Met de commandant van de brandweer gaat men binnenkort rond de tafel zitten om te kijken hoe het met de brandveiligheid van de Hamershof zit. Is er wellicht nog wat te verbeteren aan de brandpreventie en is het mis schien nodig om een evacuatieplan voor de Hamershof te maken, zo zullen zij de heer Upperman onder meer voor leggen. Met de politie wil de bewoners- vereniging overleggen of het misschien mogelijk is om meer te patrouilleren in de Hamershof. Maar Jan Wierenga wil bepaald niet beweren, dat het wonen er onprettig zou zijn. Integendeel Hij woont er nu bijna een jaar en is tevre den ,,Als je dat ook aan anderen gaat vragen, dan zul je van de meeste, denk ik, wel horen, dat ze echt tevreden zijn. Kijk, je woont natuurlijk boven een win kelcentrum en dat brengt bepaalde din gen met zich mee. Dat is anders dan op de begane grond met een tuintje. Maar dat weet je, wanneer je hier komt wo nen. En natuurlijk zijn er dingen, die je als bewonersvereniging verbeterd moet zien te krijgen Maar dat heb je in iedere woonwijk. En daarbij, zo meent Wierenga, heeft de Hamershof twee voordelen. In de eerste plaats mag het woon- en winkel centrum zich toch in een wat bijzondere aandacht koesteren van gemeente en andere instanties Wierenga ,,Bij de of ficiële opening zei burgemeester Rade maker. dit is een centrum van ons allen laten we het met z'n allen goed houden Dat zei hij niet voor niks. De Hamershof is toch een beetje het paradepaardje van de gemeente en uit de contacten die we tot nog toe met de gemeente hebben gehad, is ons wel gebleken, dat er hen wat aan gelegen is om de Ha mershof goed te houden. Dat voordeel hebben we." Een tweede pluspunt: de sfeer tus sen de bewoners van de Hamershof is goed, de sociale contacten noemt Wie renga zelfs uitstekend En hoewel hij zich met zijn medebestuursleden Tiny van Seumeren. Jos Kerkhof, Theo Arts en Johan Pfaff niet ten doel heeft ge steld om zelf als bestuur van alles te organiseren, gaat er wel wat gebeuren Wierenga: ,,Er zit een aktiviteitencom- missie aan te komen en we vinden het leuk. wanneer weer eens wat andere mensen zich daar mee bezig gaan hou den We zullen het als huiseigenaren vereniging in ieder geval van harte on dersteunen." De lift in de Hamershof is doelv/it van vandalisme geworden De bewoners, die voor de kosten van onderhoud en energie moeten opdraaien, pleiten daarom voor het afsluitbaar maken van de lift LEUSDEN - Afgelopen dinsdag avond heeft het gemengd Toonkunst- koor Treecksangh de viering van bevrij dingsdag een feestelijk besluit gege ven Het koor trad op in de Jozefkerk in Leusden onder de kordate leiding van G Wijnands, met aan de piano de voor malige dirigent en oprichter van het koor, de heer J. van Spaendonck, en zong een deels stemmig, deels frivool programma. Stemmig bijvoorbeeld was het Gloria van Vivaldi. Een niet gemakkelijk stuk, waarin ook wel het een en ander aan minpuntjes was te constateren. Meest opvallend was de bijna genante manier waarop de tenoren detoneerden in het tweede gedeelte, in latere programma onderdelen herstelde dit euvel zich ge lukkig voldoende. Hoewel zeker niet overal even fraai afgewerkt werd ge zongen was de uitvoering van dit Gloria over het algemeen bevredigend, mede dankzij de solistische inbreng van de sopranen Riet Wijnands en Ellis Fren- nema, en alt Jeanne Kok, en de voor treffelijke pianobegeleiding van Jan van Spaendonck Toch was het koor meer te bewonde ren in de met verve gebrachte Valerius- suite, en in de frivole stukken An der schonen blauen Donau, en Eine landli- che Concertprobe. Dit laatste, een com positie van Franz von Suppé, is een komische scène waaraan door de bari ton Jan-Paul van Spaendonck in de rol vandirigent' in hechte samenwerking met het koor gestalte werd gegeven. Het koor moet hier met vocale middelen een orkest nabootsen, dat de solist (de dirigent") begeleidt in een eigen com positie, en dit had een heel grappig ef fect. Naast deze charmante, operette achtige cantate telde het programma nog een banton-aria uit Verdi's Un Ballo in Maschera, gezongen door Jan Huur- deman, en als besluit de eerder ge noemde walsen van Strauss. Voorzitter van de oranjevereniging, de heer G. van de Hengel, bedankte tot slot diri gent en pianist. Zij kunnen, samen met koor en solisten, zeker terugkijken op een succesvolle avond, die door het pu bliek ook in hoge mate gewaardeerd werd. ACHTERVELD - Van de 15 teams in de landelijke- en districtscompetitie wisten slechts 5 teams een overwin ning te behalen, acht teams verloren en twee teams speelden gelijk. Dat is de balans die De Eemelaar afge lopen weekeinde kon opmaken. In de landelijke competitie was de cap tain van het Senioren I team Henk Eek toch blij met het gelijke spel dat zijn team ACHTERVELD - De Achterveldse dames speelden zondagmorgen de voorlaatste wedstrijd van hun com petitie. Achterveld speelde voor de rust met de wind mee en probeerde het De Meernse dames goed moeilijk te maken. Reeds na vijf minuten spe len wist Achterveld te scoren. L. Kerkhof die over links werd wegge stuurd trok de bal heel scherp voor. De Meernse keepster miste waar door J. van Dijk van de gelegenheid gebruik kon maken en ongehinderd de bal kon intikken. Hierna probeer de de Meern de gelijkmaker te sco ren, doch de Achterveldse verdedi ging gaf geen krimp. Kort voor rust behaalde. ,,Er is gelukkig een stijgende lijn merkbaar" was zijn commentaar Bij het Senioren II team was die lijn afwe zig, alleen Tino Scherpenzeel speelde 'n grandioze partij, evenals vorige week Captain Rob Langereis had een goed ex cuus ,,Het weer is te guur voor onze ouwe spieren, wij wachten op de zon". De beide herenteams verloren kans loos Het Jeugd-team speelde na zware strijd gelijk. In de districtscompetitie moest het Da mes-A team de meerdere erkennen in haar opponent Soest-Z. J Heren A, He ren B, Senioren A, Senioren B, Junioren A en het Jongensteam t/'m 15 jaar wisten evenals de eerste wedstrijden ook dit weekeinde een overwinning te behalen De uitslagen waren Landelijke competitie Senioren l-Lockhorst III 4-4 Meijenhagen V-Senioren II 7-1 Heren I - Soest-Z 11 0-6 Vveioam mi-Heren II ó-u Maarn - Jeugd I 4-4 Districtscompetitie Soest-Z. J.-Dames A 3-1 ging L. Kerkhof alleen op de Meernse keepster af. Doordat zij door een van de speelsters van de tegenpartij aan haar shirt werd getrokken ging deze mooie kans verloren. In de tweede speelhelft werd M. v.d Goes vervangen door J. de Vette. Na ongeveer vijf minuten spelen kreeg De Meern een heel mooie kans Maar de Achterveldse keepster T van Wester- laak redde op voortreffelijke wijze. De Meern bleef echter komen. Daar de Achterveldse keepster steeds goed at tent was. kwam de tegenpartij niet tot scoren. Na ongeveer 12 minuten spe len wist G Schouten de buitenspelbal te omzeilen en ging alleen op de keep- ACHTERVELD - Zaterdag 9 mei zal er op het Kerstenssportpark een spectaculaire voetbalwedstrijd wor den gehouden. Leden van de Carna valsvereniging zullen het dan opne- HerenA- Volta B 6-0 Soest-Z D-Heren B 1-5 Heren C-Hooglanderveen A 0-6 Senioren A-'t Stort C 4-1 Volta A - Senioren B 1 -4 Senioren C - Kamerik A 1 -4 AltaC-JeugdA 4-1 EemnesB-Jeugd B 3-2 Jongens t'm 15 - Soest-Z. 5- - ster van de tegenpartij af. Zij maakte van deze kans jammer genoeg geen gebruik door te missen. Direct daarop gaf L. Kerkhof heel goed voor en nam G. Schouten de bal ineens op haar schoen en schop te onhoudbaar In. Het was J. de Vette die de Achterveldse winst veilig stel de door met een gerichte omhaal de stand op 3-0 te brengen. Achterveld keerde zo met twee winstpunten huiswaarts. Zondag wordt de laatste competitiewedstrijd gespeeld in een uitwedstrijd tegen JSV. Aanvang 11.30 uur. men tegen een aantal oud-voetbal lers uit Achterveld. Het idee voor de ze wedstrijd werd bij de Carnavals vereniging geboren en vond direct algehele bijval. De entree bedraagt voor kinderen tot 12 jaar een gulden en voor de ouderen twee gulden Door de deelnemers werd besloten dat de opbrengst bestemd zal zijn voor De Zonnebloem Door Prins Frans en zijn adjudant is een originele wedstrijdvoetbal ter be schikking gesteld Deze bal zal na de wedstrijd bij opbod worden verkocht. Ook deze opbrengst is ten bate van de I Zonnebloem Meer patrouilleren door de politie zou zeker preventief werken, zo meent Jan Wierenga

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5