Hartewensconcert Amersfoortse koren en muziekverenigingen Unieke muzikale samenwerking algemeen gelegd voor de Amersfoortse sup porters. die in een flink aantal vrijdag middag om 17 uur van het Stadhuis plein zullen vertrekken, door hun aan moedigingen zullen moeten helpen om de sportploeg tot goede prestaties aan te zetten Want vanzelfsprekend gaat het er om dat Amersfoort wint! En natuurlijk dan de denkers in het stadhuis, waar ruim 80 mensen de antwoorden op de burgemeestersv- raag en de vragen over geschiedenis, bijbel en kerk. wetenschap en tech niek. literatuur, sport, radio en televisie, lichte muziek en beeldende kunst - eventueel met behulp van de gemobili seerde achterban en de spontane reakties - zullen moeten beantwoor den Hopelijk gaat het net als de vorige keer kunnen alle antwoorden snel wor den gegeven FEEST BIJ EN IN STADHUIS Vrijdag 8 mei, zal deze datum in de annalen van Amersfoort worden bij schreven met hoofdletters of zal er al leen maar vermeld worden dat de keistad in de finale van het Stedenspel 1981 het onderspit heeft moeten del ven tegen het kleinere Lopik, dat het voordeel heeft van een kleinere, dus hechtere, gemeenschap9 Hoe het zij, het wordt vrijdag avond na terugkomst van het team en de supporters, feest in en om het Amersfoortse stadhuis, waar de ploeg om ongeveer 10 uur verwacht wordt. Laat Amersfoort dan laten blijken dat het de inzet op prijs heeft gesteld, een grandioos slot maken aan de deelname aan het Steden- spel 1981. HELP DE DENKTANK! Vraag: Burgemeestersvraag: 36303 - 36342 - 36541 - 36694 Vraag 2: Geschiedenis: 36222 - 36223 - 36628 - 36629 Vraag 3: Bijbel en Kerk: 36329 - 36347 - 36348 - 36493 Vraag 4: Wetenschap en Techniek: 36314 - 36540 - 36691 - 36695 Vraag 5: Literatuur: 36337 - 36667 - 36668 - 36669 Vraag 6: Sport: 36311 - 36601 - 36686 - 36687 Vraag 7: Radio en Televisie: 36584 - 36683 - 36696 - 36697 Vraag 8: Lichte muziek: 36312 - 36341 36544 - 36690 Vraag 9: Beeldende kunst- 36334 - 36339 - 36340 - 36650 Oefenen voor de finale werkgever niet verantwoorden'' zegt de man. die toen toch maar voor een flink aantal punten zorgde, mede de basis legde voor het bereiken van de finale EEN ZOEN VOOR TANJA KOEN? Vrijdagavond 19 uur In de Leidse Groerioordhal zal burgemeester Ver meer in een Amersfoort decor in beeld komen en Lopik alle succes toewen sen. hoewel hij natuurlijk hoopt, dat la ter op de avond het sportteam de NCRV-bokaal trots het stadhuis zal kunnen binnendragen De bur gemeester wordt gesecondeerd door presentatrice Tanja Koen, want Judith Bos, die de vorige keer voor de bege leiding van Amersfoort zorgde, zit nu aan de Lopikse kant Wat onvriendelijk is daarom het rijmpje ..Lopik de klos met Judith Bos maar het hoort er al lemaal bij. bij de zenuwenoorlog tus sen Lopik en Amersfoort Er is meer gedicht ..Amersfoort zal het goed doen. dankzij Tanja Koen" en mis schien kan daar nog bij - na de over winning ,.van de burgemeester een zoen voor Tanja Koen" Dat hangt van het sportteam. van de denkers in het Amersfoortse stadhuis, van Herma de Groot en misschien sportster Erna Berghuizen, van de or ganisatie en coördinatrice èn van die Amersfoorters en mensen in den lande die mee kunnen helpen om te zorgen, dat Amersfoort de antwoorden op de vragen eerder kan klokken dan Lopik Dat Lopik de steun van de universi teit van Utrecht heeft behoeft niet te betekenen, dat ze daarmee een voor sprong hebben want ook buiten de universiteit is kennis genoeg aanwe zig En Lopik mag dan een zendmast hebben, telefoontjes met goede ant woorden kunnen ook bij het Amers foortse stadhuis worden ontvangen In dat opzicht een tip geef door waar het antwoord gevonden is. blijf bij het tele foongesprek kort en zakelijk, want de lijnen zullen weer roodgloeiend staan' IEDEREEN KAN HELPEN! Een belangrijke taak is ook weg- DONDERDAG 7 ME11981 na e Het wordt proosten of troosten" egt Amersfoort stedenspelcoordina- )r Guus van Garderen en hi| geeft aarmee te kennen, dat over de uitslag iets te voorspellen valt. Zeker niet nu et Amersfoortse sportteam door zo- eel blessures geteisterd wordt, zelfs ainer Joop Keus zes weken in het ps zit ..Maar toch maken we een oede kans om bij de spelen goed uit e bus te komen' zegt non-playing aptain Leo Steyn die verwacht, dat eker bij het letterspel en het spel met e maanwagenties Amersfoort een oed figuur zal slaan Er is door de portploeg dan ook wekenlang inten- ef getraind, de laatste weken vrijwel agelijks en de leden van het sport- am verdienen dan ook alle lof voor un inzet en bereidheid om op te ko- ïen draven Onder enig voorbehoud >at de blessures betreft, zal het be- taan uit de dames P. Aarssen, Geerti- n Kreek. Irene Kroon. Jostie Meyers, van Houdt, M de Ridder en de heren larry van Assen. Johan van de Hoef, an Kroes. Klaas Kroon, Angelo van lies, Tom Rutten, Guus Sluysmans. lank Spithoven. G. van der Vis en lans Veenman De trainingen - op de parkeerplaats i| het zwembad Liendert en in de fa- ekshal van Van der Meyden, waar diverse oefen attributen stonden in Leiden Stedenspel 1981 AMERSFOORT - Vrijdagavond m half negen zullen we het weten: Amersfoort winnaar van de ICRV-trophee voor het Stedenspel 981 of zal de burgemeester van Lo- ik de begeerde bokaal in ontvangst unnen nemen? In de Leidse roenoordhal en In de stadhuizen an Amersfoort en Lopik zal de panning wegvallen. ROOSTEN OF TROOSTEN opgesteld - hebben gezorgd voor een grote saamhorigheid, voor een echte teamgeest Die is mede gegroeid door de gezamenlijke bijeenkomst in de PPM-Bouwling. waar de ploeg steeds welkom was en waar men zaterdag middag rond de bar en op de bow lingbaan elkaar in een wat ontspannen sfeer weer ontmoette VEEL WERK DOOR KLEINE GROEP Eigenlijk zouden meer Amersfoor ters en Amersfoortse bedrijven en in stellingen zich hebben moeten inzetten voor het Stedenspel Want als komen de vri|dag en zaterdag Amersfoort met enige trots verkondigt ..we hebben ge wonnendan is dat in feite niet aan de grote massa, maar slechts aan de be trekkelijk kleine groep te danken, die deze Amersfoort Promotion heeft ge dragen En dan denken we bijv aan de men sen. die onder leiding van Jos van de Pol dagenlang en de hele Koninginne dag in het cultureel centrum ..de Hof' bezig zijn geweest met het maken van het nieuwe décor, aan de bouwploeg. die voor de spelattributen moest zor gen. aan de mensen - vooral de vrijwil ligers - die met de organisatie bezig waren, aan Herma de Groot-Hoving, lerares AVO aan een LTS in Hilversum, die vrijdag als denkster in het hokje zal zitten, moet pogen een zo groot moge lijk aantal vragen uit de kranten van de afgelopen week te beantwoorden Geen eenvoudige zaak want het dage lijks doorworstelen van een vijftal kranten is een enorme opgave, reden voor Piet Wi|nen. de man, die ti|dens het eerste spel in het hokje zat. om af te haken. ..Ik kan het tegenover mijn bones uit de Koninklijke Amersfoortse Muziek Vereniging, het Amersfoortse Politie Muziekgezelschap, Wilskracht, Juliana en Hosanna, 2 gitaren, 2 per cussions. slagwerk en pauken uit de Amersfoortse Politie Muziekvereni ging, Juliana en Wilskracht Tenslotte Fender piano uit de Amersfoortse Po litie Muziek Vereniging en Wilskracht. Het programma ziet er zeer gevarieerd uit Eliza de Broeken en Ton Kaljé zul len een vocaal duet ten gehore bren gen ..Bess, you is mij woman" van George Gershwin. PROGRAMMA Het programma is als volgt 1Summertime in Venice - Carl Sigman 2. The last farewell - Roger Whitta- ker 3. A man and a woman - Fr. Lai 4 I want to hold your hand - John Lennon 5. Bess jou is mijn woman - G. Gershwin 6 Scheherazade - N Rimskey Korsakov 7. Persuatin - J Nestico 8 Autumn leaves - J. Mercer 9 Seventy-six trombones - M. Willson pauze van 30 minuten 10. Landof hope and glory - E Elgar 11 Strangers in the night - C Singleton 12. The girl from Ipanema - A lo- bim 13 Killing me softly - N Grimbel 14 De verlaten mijn - J. Last 15 Mij way - J. Revaux 16 Stardust - M Parish 17 Caravan - Auke Ellington 18 Thema from the Apartment - C Wlliams 19. The batt le hymn of the Repu blic - W Steffe. Mevrouw Depenbrock: ,,Het wordt een avond, zoals wij nog nooit heb ben meegemaakt' En de presenta ties is zeer modern. Met 30 micro foons De strijkers en de kleine houtinstrumenten worden ver sterkt. De apparatuur en het geluid worden verzorgd door de mensen van de diverse verenigingen Het belangrijkste is het enthou siasme en de samenwerking. En daarbij trachten we een zo hoog mogelijke kwaliteit te bereiken." l AMERSFOORT - Een unieke mu- ikale samenwerking, die zeer hecht s en reeds vanaf 1946 stand houdt, s die van de Amersfoortse koren en muziekverenigingen. Hun samen werkingsverband is ook landelijk iniek, en heeft in enkele andere ilaatsen tot model gediend. Dit foorjaar hebben de Amersfoortse oren, muziekverenigingen en Orkesten weer een nieuw opmerke- Ijk Initiatief genomen. Ter gelegen- leid van het 35 jarig samenwer- klngsjubileum is een koor gevormd lit de Amersfoortse koren, het „Ju- illeumkoor", 80 vrouw/man sterk, lit de muziekverenigingen en orkesten is een orkest gevormd, het „ACR Metropoolorkest", 50 vrouw/ man sterk. Op zaterdag 9 mei om 0.15 uur geven koor en orkest In De Stadshal een feestelijk concert, Waarin vele hartewensen van het Amersfoortse publiek In vervulling uilen gaan. Heer J Timmer, voorzitter Commis- ie muziek ACR ..Koren en muziek- erenigingen werken al samen van oor de oprichting van de Amersfoort- e Gemeenschap Op voorstel van de leer Kaan traden wij indertijd in totali- ?it toe tot de Amersfoortse Gemeen- chap. In 1961 vond de splitsing plaats in een sectie Muziek èn een sectie Zang. En nu functioneren we als zoda nig in commissies in de Amersfoortse Culturele Raad. Voor de viering van ons 35 jarig jubi leum werd een werkgroep benoemd (D. Kaan. voorzitter; J Timmer, voor zitter Commissie Muziek; mevr. J D Depenbrock-de Boer. voorzitter Com missie Zang; H Drost. J C H. van der Logt. J de Vries en C van Zwol).De heer Drost heeft toen het voorstel ge daan om met mensen uit alle koren en orkesten een koor en een orkest sa men te stellen, en met elkaar een jubi leumconcert te geven Met nummers, die in het gehoor liggen, en die bij ie dereen populair zijn IN STIJL VAN ROGIER VAN OTTERLOO De heer Drost ..Harmonie, fanfare, brassband, symfonieorkest, gingen op de grote hoop In de stijl van Rogier van Otterloo werd er een big band ge vormd met slagwerk en strijkers We hebben al verschillende repetities ge had De mensen, die méédoen, zetten zich er geweldig voor in. en vinden het ontzettend leuk om te doen Ook de jeugd is enorm enthousiast. Elke zaterdagochtend, acht weken lang, repeteren we zo n twee, drie uur het Jubileumkoor in het Julianage- bouw, het Metropoolorkest in de Mu ziekschool De sfeer is erg apart We hebben vier dirigenten Drie van hen doen een solo Hans Janssen be speelt de vleugel het thema uit ..The Apartment van Charles Williams Hans Vos laat een saxofoonsolo ho ren ..Persuatin' van Jimmy Nestico Joop de Winter speelt fluit De verla ten mijn" van James Last De vierde dirigent is Bert van Delden." SAMENSTELLING ME TROPOOLORKEST Het Metropoolorkest is als volgt sa mengesteld 14 violisten uit het Amersfoorts Jeugdorkest, de Or kest Vereniging Amersfoort en het Salonorkest; 3 celli en 2 contrabas sen uit deze formaties èn uit het Amersfoorts Politie Muziekgezel schap, 2 dwarsfluiten, 2 hobo's/En gelse hoorns, 3 klarinetten en 1 fa got uit Wilskracht, de Koninklijke Amersfoortse Muziekvereniging, de Orkest Vereniging Amersfoort en de Muziekschool aan de Leusderweg. 5 saxofoons, 5 trompetten en 5 trom- De heer Drost heeft heel wat uurtjes besteed aan niet alleen het schrijven, maar óók aan het tribunegewijs opstellen van al die medewerkers op het podium van De Stadshal. Sommige mu ziek moest uit Amerika of We nen komen. Sommige stukken moesten herschreven worden. Bij diverse orkestpartijen dien den zangpartijen te worden ge schreven.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9