Kantongerecht Vijfhonderd gulden voor Blijhof Voor de 5e maal: lympische dag op Vosheuvel UIT DE SCHOOLBANKEN Artiestenpalet in 't Hamersveld Rock en Roll tieneravond Walfietstocht Greenpeace op 30 mei Bijeenkomst Rooie Vrouwen Jaarvergadering Gouden Klomp BURGERLIJKE STAND UIT HET DINSDAG 12 ME11981 loep op Leusden WAPENWET OEZE WEEK IN DE GEMEENTE AMERSFOORT Op de strafzit ting van het kantongerecht in Amers foort van 7 mei 1981 verscheen de heer V. uit Amersfoort. De heer V was door de politie geverbaliseerd, omdat hij met een auto rechtsaf sloeg, waardoor een rechtdoorgaan- de fietser plotseling mee naar rechts moest uitwijken om een botsing te voorkomen en bijna viel De heer V die de fietser niet gezien had, had van het hele voorval niets gemerkt Hij vond dan ook dat de politie de fietser maar op moest spo ren als getuige. Maar dat verweer ging niet op het feit dat de politie zegt het gezien te hebben is voldoen de bewijs. Dus: f100,—boete. LEERPLICHTWET De heer S. uit Voorthuizen stond terecht wegens overtreding van de leerplichtwet Hij had zijn 8-jarige zoon een week vóór de zomervakan tie van school genomen Hij had overleg gepleegd met het hoofd van de basisschool, die gezegd had. ,,Van mij mag je gaan. maar ik moet het wel doorgeven" De heer S. kreeg een acceptgiro van f 500,—thuisgestuurd en liet het nu voorkomen, omdat hij het bedrag erg hoog vond en tevens verzachtende omstandigheden wen ste aan te voeren Als eigenaar van een doe-het-zelf zaak, is zijn ervaring dat de hele periode van de bouwvakvakantie een drukke tijd is voor zijn zaak. Mensen van campings uit de buurt zijn goede klanten en zitten daar juist in de schoolvakanties Met nog vier man personeel, die ook schoolgaande kinderen hebben, is het moeilijk te regelen dat er voldoende personeel is in de drukste tijd. De officier bekeek echter de keerzij de van de medaille onderwijzers met half lege klassen zijn ook gedupeerd en de leerplichtwet is er niet voor niets. Het transactiebedrag van f500,— was zo hoog gesteld omdat het volgens de officier niet de eerste overtreding van de leerplichtwet was van de heer S De verdachte protes teerde, dit was wel de eerste keer De officier dook in de stukken, maar kon inderdaad niets vinden over eerdere overtredingen en halveerde dus het bedrag, eis f 250,— Kantonrechter ,,U ziet hoe je hier in korte tijd geld kunt verdienen!" De kantonrechter had wel begrip voor het verweer van de verdachte en vond wel redenen aanwezig om wat lager te gaan dan de eis van de officier De laatste week op school is ook niet de week waarin het meest gedaan wordt Hij veroordeelde de heer S. tot f 125,— en gaf hem het advies om toch in het vervolg eens een ander rooster met zijn personeel op te stellen De heer H. uit Bunschoten had de leerplichtwet overtreden. Hij had zijn 6-jarige dochter de eerste week nè de zomervakantie niet naar school ge stuurd in verband met zijn eigen va kantieplannen. Hier tilde zowel offi cier als kantonrechter zwaarder aan De eerste week na de vakantie is op school heel belangrijk, zeker voor een 6-jarige die voor het eerst naar de basisschool gaat. Bovendien bleek uit verweer van verdachte dat het kind wel bij familie ondergebracht had kunnen worden, maar dat zelf niet wilde Officier en kantonrechter waren eensgezind boete f 200.— of 8 dagen hechtenis De heer v d K uit Amersfoort was geverbaliseerd wegen overtreding van de wapenwet Toen hij in zijn auto zat te wachten op zijn vrouw die een doktersvisite aflegde, zag een toevallig passerende agent een luchtbuks onverpakt achter in de auto liggen De luchtbuks werd in beslag genomen en de heer v. d. K. kreeg een boete van f 100.— De verdachte wilde graag zijn buks weer terug, die zo maar uit de auto gehaald was. Hij lag daar alleen om naar de reparateur te brengen ,,Wat doet U er eigenlijk mee9" infor meerde de kantonrechter. ..Nou, het is een soort speelgoed" De officier eiste f100,— boete en verbeurdverklaring van de buks, maar de kantonrechter vond een en ander toch een ongelukkige samen loop van omstandigheden Boven dien bleek nergens uit dat verdachte kwade bedoelingen had gehad. Uit spraak: teruggave van de buks en f 50— boete. ,,Maar wel deze buks in het vervolg verpakt vervoeren op de openbare weg" ONTSLAG VAN RECHTSVERVOLGING De heer de J., wonende in een inrichting in Amersfoort, had met een groepjes jongens uit die inrichting en onder leiding van een groepsleider een wandeling over de Leusderhei gemaakt op veiboden terrein. De heer de J zei de borden „verboden toegang" niet gezien te hebben, maar aangezien het doel van de wandeling was geweest om kogels te zoeken, vond de kantonrechter wel bewezen dat men geweten had zich op verbo den militair oefenterrein te bevinden. Hij vond echter de groepsleider al leen verantwoordelijk, die ook inmid dels het schikkingsvoorstel van f 10.—geaccepteerd en betaald had Voor de heer de J die onder leiding op stap geweest was. luidde de uit spraak ontslag van rechtsvervol ging LEUSDEN ZUID EN CENTRUM Dinsdag 12 mei 20.00 uur: ..Artiesten- palet". 't Hamersveld Dinsdag 12 mei 20.00 uur: RO'CML. raadszaal Dinsdag 12 mei 20.00 uur: Verkeers- aangelegenheden. expositiecentrum. Zwarteweg 16a. Woensdag 13 mei 20.00 uur: RO OW, expositiecentrum. Zwarteweg 16a Woensdag 13 mei 20.15 uur: Rooie Vrouwen Bijeenkomst. De Tl Donderdag 14 mei 20.00 uur: Jeugd raad. Kleine zaal Blijhof Donderdag 14 mei 19.15 uur: Verga dering ABZ. raadszaal Vrijdag 15 mei: Leusder Bouwbeurs, Pongebouw Vrijdag 15 mei van 19.00 tot 20.30 uur: Rock en Roll Tieneravond, De Til. Zaterdag 16 mei: wereldrecord Mop- pentappen. Hamershof Dinsdag 19 mei van 19.00 tot 20.00 uur: Inschrijving Amersfoortse Avond vierdaagse. sportzaal Groenhouten. De Meent 4 Uit het bevolkingsregister van Leusden blijkt dat in de periode van 21 april 1981 tot en met 6 mei 1981 zijn: GEBOREN: 21 apr. 1981 Stephan Bastiaan, z.v. T. A H Roest en J W M Bulder 25 april 1981 Maaike Suzanne, d.v. E. D. H. Spoor en M Fiege 27 apr. 1981 Jacob Teijo. z.v. J. J de Haan en J H.. E Aapkes. 30 apr 1981 Joost Christiaan Rein- dert. z v. C J. Ivangh en D Zwiep. 4 mei 1981 Elisabeth Ennikje. d.v. D van Doornik en K van Doornik. 5 mei 1981 Eline, d.v. L. Bouwman en E. H. Kuiper LEUSDEN-De fancy-fair van speel- en recreatievereniging Blijhof is zaterdag succesvol verlopen Door de verkoop van tweedehands kleren en kleine rommeltjeskon Blijhof 540 gulden opstrijken Na aftrek van de kosten bleef nog een bedrag van 500 pietermannen over Dit geld zal worden besteed voor de aanschaf van nieuw speelgoed voor de twee peuterspeelzalen van de speel- en recreatievereniging De fancy-lair werd gehouden in de zaal van Blijhof 2 aan de Smoussesteeg len en de deelnemers Ie begeleiden, voor de inwendige mens Ie zorgen, terwijl het Rode Kruis aanwezig is om evt. ongevalletjes Ie verzorgen Naast de sportonderdelen staan dit jaar ook spelen op het programma, zoals autodu- wen. waterspelen. werpbal en ringestafette. terwijl in de pauze een gecostumeerde voet balwedstrijd zal worden gehouden De prijzen zullen worden uitgereikt door Conny van Bentum, een benende zwemster uil Barneveld Het zal komencje zaterdag ongetwijfeld weer feest zijn op het terrein van het scholencomplex aan de Heiligenberger- weg Een goede gelegenheid om er eens een kijkje te gaan nemen en te zien hoe ook deze mensen ondanks hun handicap kunnen genieten van en zich uitleven bij sport en spel. ledereen is er van harte welkom! Henk Poots LEUSDEN Het „Artiestenpalet" onder leiding van Victor Conselman brengt vanavond (dinsdag) voor de tweede keer een programma in het verzorgingstehuis 't Hamersveld aan de Asschatterweg. De aanvang van de avond is 20 00 uur Ditmaal verlenen de pianiste Ir ma Lagerweij. Bep Rademaker die een voordracht brengt en de gooche laar Hannini hun medewerking. Te vens treedt de zanger Tony Roos op die Nederlandse liedjes ten gehore zal brengen. OVERLEDEN: 2 mei 1981 Den Baas, Willem Jo hannes. oud 84 jaar j 5 mei 1981 van der Maal. Christina Wilhelmina Hendrika. oud 88 jaar. GEHUWD: 6 mei 1981 A W Oortwijn en A M. van Florestein. OPBRENGST COLLECTE ASTMAFONDS In de gemeente Leusden is tijdens de collecte van het Nederlands Ast mafonds in totaal f5639,54 opge haald Leusden Centrum f4158.97 Leusden Zuid f676.50 Achterveld f 804.07 Alle gevers en collectanten worden heel hartelijk bedankt. LEUSDEN Op woensdagavond 13 mei komen de Leusdense Rooie Vrouwen bijeen in De Til te Leusden- Centrum. Onlangs zijn vele vrouwen uit deze groep op het vormingscen trum „De Born" geweest. De ervarin gen die zij daar hebben opgedaan zullen op deze avond besproken wor den. Het gaat om het doorspelen van informatie naar alle Rooie Vrouwen in de groep en de organisatie van de bijeenkomsten in het volgend jaar. De Kerngroep vraagt vrouwen, die willen komen, zaken, als schaar, lijm, viltstift, knijpers enzovoort mee te nemen, maar vooral goede ideeën en een hoop zin. De bijeenkomst begint zoals gewoonlijk om 20.15 uur. Voor nadere inlichtingen kan gete lefoneerd worden met Ans van Ke- menade, telefoon 943552 LEUSDEN Vrijdag 15 mei wordt er in De Til een Rock en Roll tiener avond gehouden Dus jongens vetin je kuif en strakke spijkerbroek aan De meisjes natuurlijk allemaal een paardestaart en wijde rokken, sokjes en platte schoenen. Denk maar aan John Travolta en Olivia Newton- John in de film Grease Jongens en meisjes die een act willen laten zien of horen, moeten ook in Rock en Roll stijl. Misschien willen jullie ouders daar wel bij helpen Alle jongens en meisjes van tien tot veertien jaar zijn vrijdag van 19.00 tot 20 30 uur harte lijk welkom in de rock en roll-til. beste dame zal worden beloond Die prijzen zijn, evenals de herinneringsbokalen voor de deelnemende dagverblijven en scholen, ont worpen en gemaakt door de heer A Bohnen Maar alle deelnemers krijgen een diploma en een button, want het wedstrijdelement mag op deze dag niet overheersen De Sport- en Speldag voor verstandelijk gehandicapten gaat uit van de samenwer kende ouderverenigingen - Philadelphia en V O.G.G. -. is voorbereid door een werk groep onder leiding van Wim Nitrauw Er zijn ruim 80 vrijwilligers ingeschakeld om de spe- LEUSDEN/CENTRUM - Op vrij dag 15 mei (aanvang 20 15 uur) houdt de Leusdense carnavalsver eniging de Gouden Klomp haar |aar- vergadering in de Roda-kantine op het Buimngpark Agendapunt 10 be- trelt de bestuursverkiezing Harrie van Schaik (niet h< rkiesbaar) en Rob van der Werve (wdl herkiesbaar) zijn periodiek altredend Bestuurskandi- daten zijn Frans Vlugt en Jan Roos Onder punt 12 wordt het (eestpro gramma 1981-1942 uit de doeken gedaan Na afloottvan de praatavond wordt gelegenheijl geboden door middel van video-opnamen terug te blikken naar de zo geslaagde vie ring van het 11 -jarig bestaan van de Gouden Klomp BOEKENMARKT ROSSENBERG LEUSDEN - Zaterdagochtend werd er op de Rossenbergschool aan de Rozengaarde een boekenmarkt gehouden. Het was er die ochtend gezellig druk Verkocht werden on der meer oude reken-, taal- en lees boeken, atlassen en boeken uit het ..Rijke Roomse leven". De markt die werd gehouden om geld bijeen te krijgen voor het twaalfenhalf-jarig feest van de school dat in juni plaats vindt. bracht een 700 gulden op. LEUSDEN De milieuorganisatie Greenpeace organiseert zaterdag 30 mei voor de tweede maal een nati onale „walfietstocht". Deelnemers aan deze manifestatie, die vanuit hun woonplaats naar het Rotterdamse Zuiderpark moeten fietsen, dienen te worden gesponsord door vrienden en/of familie per gefietste kilometer. De opbrengst van deze actie zal wor den gebruikt voor het betalen van de onkosten van het nieuwe Green- peace-schip, de Rainbow Warrior 2, gedurende het eerste jaar. Degenen, die aan de walfietstocht willen deel nemen, kunnen zich schriftelijk aan melden bij Greenpeace Walfiet stocht, postbus 11026, 1001 GA Am sterdam of telefonisch opgeven op nummer 020-236545. Greenpeace is al vanaf 1975 bezig met acties tegen de walvisvaart. Door middel van geweldloze, directe con frontaties met walvisvaarders wordt geprobeerd de jacht op walvissen op vreedzame wijze te laten stoppen Deze acties worden uitgevoerd met het Greenpeace-schip Rainbow War rior Dit vaartuig is echter afgeschre ven voor verdere anti-walvisvang- stacties en daarom wordt binnenkort een nieuw schip gekocht Op de dag van de walfietstocht zal 's middags vanaf 14 00 uur in en rond het Zuiderpark een manifestatie wor den gehouden Met medewerking van muziekgroepen, artiesten en een aantal sprekers zullen die middag de met uitsterven bedreigde walvissen centraal staan. PUUTIErKAPIWI IMPERIAAL ONTVREEMD In de nacht van 6 op 7 mei is het imperiaal van de auto van de heer T uit Leusden weggehaald Een onderzoek wordt ingesteld. SNELHEIDSCONTROLE Vrijdag 8 mei heeft de politie vijftien overtreders van de maximum snelheid in Stoutenburg op de bon geslingerd De hoogste snelheid die werd gereden was 97 km/uur, terwijl daar een maxi mum snelheid van 50 km/uur geldt AUTO'S ZWAAR BESCHADIGD Op diezelfde vrijdag deed zich nog een aanrijding voor op de Arnhemse- weg De heer S stond voorgesorteerd om links af te slaan De heer M uit Putten merkte dit te laat op en botste tegen de auto van de heer S op Door de forse duw kwam de auto van de heer S op de verkeerde weghelft terecht en kwam frontaaf in botsing met de tege moetkomende auto van de heer B uit Amersfoort. Er ontstond zware materie- Ie schade KOP-STAART AANRIJDING Vrijdag 8 mei deed zich een aanrij ding voor op de Arnhemseweg bij de verkeerslichten met de Ooievaarshor- sterweg De heer H uit Woudenberg remde voor het rode verkeerslicht. De heer Van E, die achter H reed. bemerk te dit te laat met het gevolg dat hij tegen de achterkant van auto van H opreed Beide auto's liepen materiële schade op HOUTDIEFSTAL Zaterdagavond 9 mei trof de surveil lancedienst van de politie twee perso nen aan in Den Treek Zij waren bezig hout te stelen en in te laden in hun auto met aanhangwagen. Het hout is in be slag genomen en tegen de betreffende personen is een proces verbaal opge maakt. SIERVELGEN ONTVREEMD Op een parkeerplaats van de Ha mershof zijn vorige week siervelgen van een auto van een inwoner van Leusden ontvreemd TE DIEP IN HET GLAASJE GEKE KEN Zaterdag heeft de heer W uit Wou denberg zijn auto total loss gereden op de Arnhemseweg. De heer W die te veel gedronken had raakte van de weg en belandde met zijn auto tegen een boom Hij kreeg een rijverbod van acht uur opgelegd en een proces verbaal Op de Noorderinslag raakte zaterdag de heer D uit Amersfoort van de weg Ook hij had te diep in het glaasje geke ken Nadat hij met zijn auto eerst de bushalte had geraakt, vervolgens enke le paaltjes en een verkeersbord kwam hij tot stilstand Hij kreeg een proces verbaal wegens het rijden onder in vloed VERLOREN/WEGGELOPEN 'Bruine portemonnee, rode portemon nee met inhoud, sleutelbos met sleutel hanger, sleutelring met vier sleutels: zil veren ketting met sterrenbeeld, etui met zeven sleutels; rijbewijs, verzekerings plaatje LGN-657; herdershond GEVONDEN/AAN KOMEN LO PEN Zwart wit konijn, klein konijntje; plas tic tas met boodschappen; bromfiets plaatje BSP B42; klein licht bruin hond je 150 DEELNEMERS at- AMERSFOORT - Zaterdag 16 mei derj^ordt van 's morgens tien tot 's middags ren Ier uur rondom - bij minder gunstige dof t) oe- Jag ate weersomstandigheden in - het scholen complex „Vosheuvel" aan de Heiligen- bergerweg voor de 5e maal de jaarlijkse sport- en speldag voor verstandelijk ge handicapten gehouden. De sport- en speldag, die in Amersfoort en wijde om geving misschien beter bekend is onder de naam Olympische spelen voor gehan dicapten, omdat men terwille van de deel nemers indertijd het hele olympische ce remonieel heeft nagebootst. Dat zal bij het eerste lustrum helemaal het geval zijn Dit jaar zal de muziekvereniging „Elkander Trouwuit Kootwijkerbroek met drumband en majorettes het openingsdelile opluisteren, zullen de spelen geopend wor den door de bij veel deelnemers populaire Lous Lemaire. beter bekend als Jan uit de school-t.v. serie ,,zie-zo". Verder zullen - gepland is 10.10 uur - parachutisten van de PCMC. de parachutis tenvereniging, die nog altijd moeite heeft om een oefenterrein te vinden, omlaag komen En ook hoopt men. maar dat staat nog niet vast. het sportteam van de stedenspelploeg, die de NCRV stedenspelbokaal 1981 ver overde. bereid te vinden zich voor de deelne mers. hun ouders en ander belangstellen den te presenteren Ruim 150 deelnemers - het hoogste aan tal tot nu toe - van de z.m.l.k -scholen dr. A A van Voorlhuyzenschool en de Koningin Emmaschool. de dagverblijven „de Punt en „de Elleboog", de Sociale werkplaats en van diverse clubs zullen zich dan met elkaar me ten onder de vlag van verschillende landen, namelijk Nederland, Italië, Engeland Duits land. België, Canada. Australië en Grieken land Dat maakt de intocht van en voor de deel nemers al lot een groots gebeuren, vooral ook omdat „Elkander Trouwvoor de mu ziek zorgt Ook aan het olympische vuur ingedacht, want Rob Jansen, die vorig jaar twee prijzen behaalde, zal de fakkel binnenbrengen, waarmee het olympische vuur wordt ontsto ken 5 WEDSTRIJDONDERDELEN Op het programma van deze sport- en speldag staan hoogspringen, verspringen, hardlopen - 50 en 400 meter - en kogelsto ten Per onderdeel zijn 3 prijzen beschik baar. waarbij voor de eerste maal ook de

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9