„Eerst buurtsteunpunt Aiandsbeek, dan pas warenhuis in Leusden" Prof. Verkuyl zondag in dienst Marcuskerk Mini-plan rond Blijhof en de Til kan verschillende problemen oplossen Notaris sprak voor N.C.V.B. Leusden-C. leus—en krant Werkgroep RO praatte over structuurplan Kamerleden over A'foort Singel- ruiters TEN BERGE VAN RO/CML: DONDERDAG 14 ME11981 plaatselijk nieuws Van éen onzer verslaggevers) LEUSDEN - ,,De middenstanders in Leusden treden te opportunistisch laar buiten. Zij willen met alle geweld een warenhuis in De Hamershof, maar ik vind dat de komst daarvan moet worden uitgesteld totdat het buurtsteun punt in de wijk Aiandsbeek er is. Als dan blijkt dat er nog koopkrachtruimte is m Leusden. mag dat warenhuis van mijn part worden gebouwd. Ik moet er wel pij aantekenen, dat het mij niet bekend is hoe hard de toezeggingen aan de middenstanders zijn over de komst van een warenhuis Dat zei de heer J ten Berge van de .verkgroep ruimtelijke ordening van het omite Milieuzorg Leusden dinsdag avond bij de bespreking door de werk- jioep van het structuurplan voor de ge- neente Leusden Ten Berge deed deze jitspraak bij de behandeling van de Jeelnota over winkelvoorzieningen Zijn mening zorgde voor een reactie anaf de publieke tribune Hamershot- Tiiddenstander Pim Berghuizen be streed de bouw van een buurtsteunpunt (kleine supermarkt) in Aiandsbeek Zo n steuntpunt vergroot het kooplek voor Hamershof en Biezenkamp Bo vendien heeft een supermarkt voor al- een maar kleine boodschappen geen aestaansrecht. Het is veel beter om de neide winkelcentra te versterkenal dus Berghuizen. De opmerking van Ten Berge was een van de velen, die de werkgroep ruimtelijke ordening van het CML maak te over het structuurplan, waarvan on langs de tweede ronde in het proces iverd afgerond In vijf deelnota's zijn de uitkomsten ver schenen van een onderzoek, dat hel adviesburo Arnhem heeft gedaan aan de hand van eerder geformuleerde vraagpunten Het onderzoek richtte zich voornamelijk op onderwerpen als bevolkingsontwikkeling, werkgelegen heid, landbouw en natuur en land schap. De gemeenteraad moet voor 1 augustus met behulp van de onder zoeksresultaten beleidsalternatieven bepalen (zie LK 5 mei). Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Marnix Kreijns, Bedien Calkoen en Caspar van Loo. Verantwoordelijk redakteun Bert Vos. Inlevering kopij en adverten ties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag. 12.00 uur, voor het donderdag nummer tot uiterlijk woens dagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozen- daallaan 9, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00.uur. Abonnementsgeld: I 45,20 per jaar, 123,10 per half jaar, t 11,80 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdag avond 18.00 uur te hebben ont vangen Is dat niet hftt geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- 940691 Bij geert gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische fo to's), bij vooruitbetaling van I 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van ge wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de ge wenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Barneveld. SCHOLINGSGRAAD Naar aanleiding van de deelnota over de ontwikkeling van de werkgelegen heid zei Ten Berge, dat zijns inziens geen arbeidsplaatsen in de diensten sector in Leusden geschapen moeten worden, maar in de industriële sector ..Leusden moet een actief werkgele genheidsbeleid voeren en dan gericht op de industrie. Er zijn genoeg mogelijk heden, vooral ook omdat de scholings graad in Leusden vrij hoog ligt", zo zei Ten Berge tot ieders verrassing. De heer D Verbeek van de werk groep twijfelde aan het aantal boeren dat in de rapportage van het adviesburo wordt vermeld Volgens Verbeek zijn er veel meer agrariërs in Leusden Een van de medewerkers van het ad viesburo. die dinsdagavond aanwezig was om vragen te beantwoorden, liet weten dat het cijfer over het aantal boe ren afkomstig is van het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS) ..Er kunnen best meer boeren in Leus den zijn, maar dan worden die door de normering van het CBS niet meer Is volwaardig gezienaldus de medewer ker van het adviesburo Arnhem. Bij de algemene opmerkingen over de wijze van rapporteren van het on derzoek zei mevrouw M. Terwindt, voorzitter van de werkgroep, dat wat haar betreft de meeste tabellen weg gelaten hadden kunnen worden. Zij vond dat die onduidelijk zijn en wei nig gegevens bevatten. De heer Ten Berge merkte nog op, dat hij graag ziet, dat de cijfers in de rapportage gecontroleerd worden. „Als over een half jaar de cijfers niet juist meer blij ken te zijn, dan worden verkeerde conclusies getrokken", aldus Ten Berge. De medewerker van het ad viesburo verklaarde dat de cijfers ze ker zullen moeten worden bijgesteld, vooral door de versnelling in de tweede fase. Hij zei dat bij het cijfer materiaal van de „intentie" dient te worden uitgegaan. LEUSDEN - A.s zondag 17 mei om 19.00 uur, hoopt prof. dr. J. Verkuyl uit Amsterdam voor te gaan in de Marcuskerk, in de laatste jeugd dienst van dit seizoen. Thema is: „Hoe word ik een discipel van Jezus?" Muzikale medewerking wordt verleend door het jongeren koor „Cellar Gospel Seventy" uit Amersfouii, dat onder leiding staat van Bert Gebben. Het orgel wordt be speeld door de heer A. Zevenbergen. Het is een jaarlijkse traditie dat bij het sluiten van het jeugdwerkseizoen aan een aantal mensen uit de gemeente een bloemengroet wordt gebracht. Evenals voorgaande jaren wordt u dan ook gevraagd om allemaal een bosje bloemen - hetzij uit eigen tuin of ge kocht - mee te nemen De jeugddienst commissie rekent op uw medewerking, anders zullen zij mensen teleur moeten stellen Na afloop van de dienst is er gelegen heid om tijdens het koffiedrinken met prof Verkuyl van gedachten te wisselen of vragen te stellen over de preek. AMERSFOORT - De toekomst van het Eemland en Amersfoort wel of geen groeistad. Dat zijn de onder werpen van twee discussie-avonden die door de provincie in samenwer king met de gemeente Amersfoort worden georganiseerd op 18 en 19 mei. Op deze avonden zullen kamer leden van PvdA, CDA en VVD en een vertegenwoordiger van de Stichtse Milieu Federatie met elkaar discus siëren over met de name de gevol gen van ingrijpende maatregelen voor het milieu. De eerste bijeenkomst heeft als on derwerp .Amersfoort groeistad?! en zal onder leiding staan van burgemees ter Vermeer van Amersfoort Vraagpun ten die aan de orde komen zijn onder andere hoe komt de afstemming tot stand tussen nieuwbouw en behoud van natuur en landschap? Waarom be bouwing in Hoogland, en niet ten zuiden van de stad bij Dorrestein en Nimmer- dor? Is de taakstelling nog wel terecht9 Hoe dient de Randstad in de toekomst te worden ontwikkeld? De tweede avond, op 19 mei. gaat over de Toe komst van het Eemland Als voorzitter treedt op de commissaris der koningin mr Van Dijke Belangrijkste vraagpun ten zijn: Is de ruilverkaveling onder de ..oude wet uit 1954 nog wel mogelijk, gezien de vele belangen9 Hoe is het behoud van de weidevogels en andere natuurwaarden af te wegen tegen de belangen van de landbouw9 Beide avonden worden gehouden in de raadskelder onder het Amersfoortse stadhuis. Aanvang 19.30 uur. De discussie-bijeenkomsten zijn een onderdeel van een algemene milieu- week. die van 18 tot en met 22 mei in en rond het stadhuis van Amersfoort wordt gehouden De week gaat officieel van start op maandag 18 mei om 16 15 uur. Dan opent burgemeester Vermeer de mi lieumarkt, waarop een groot aantal in stanties zich presenteert. De markt is vanaf maandag dagelijks geopend van negen uur 's morgens tot half tien s avonds. (Van de redaktie) LEUSDEN - De gemeente is er na jaren in geslaagd overeenstemming te bereiken over de aankoop van on geveer 1200 m2 meter grond aan de Bavoortseweg van de R.K. kerk St. Joseph. Deze grond wil de gemeente gebruiken voor de ontsluiting van het terrein van Blijhof vanaf de Ba voortseweg en de aanleg van 29 par keerplaatsen, die gebruikt kunnen worden door bezoekers van zowel De Til als van Blijhof. De huidige toe gangsweg naar het Blijhof-terrein zal dan komen te vervallen en die grond kan dan weer woraen verkocht voor de bouw van een woning. In het plan is verder voor garage Van 't Klooster de mogelijkheid geschapen om een definitieve uitbreiding te realiseren. De commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening ging akkoord met het plan, maar vroeg zich met voorzitter Wagenaar af, of er het no dige geld voor is om dit plan ook daadwerkelijk te realiseren op dit moment. De commissieleden waren het er over eens, dat het een goed plan is. Zoals Gerrit van Tiel (VVD) het zei: „Je lost daarmee verschillende problemen op Met name zijn de verenigingen er mee geholpen door parkeerplaatsen, terwijl de bewoners van de Ansfridus- laan minder overlast zullen hebben van geparkeerde auto's Harm Offereins (GPV SGP) zag het echter wat somber in ten aanzien van de financien. „Hoe gaan we dat beta len9 Er is'nu al een tekort. In de com missie Midden- en Kleinbedrijf is driftig gesproken over de rekonstruktie van de Biezenkamp waar ook al geen geld voor zou zijn. Wat mij betreft geef ik de voorrang aan de Biezenkamp, ook al is Zo zal de nieuwe indeling rond De Til en Blijhof er uit gaan zien. als de raad akkoord gaat en het geld voor realisering ervan gevonden kan worden De oude ingang van Blijhof komt te vervallen en kan dan bebouwd worden met een woning. Er komen 29 parkeerplaatsen Aan het eind van de speeltuingrond van Blijhof is een stuk grond beschikbaar voor uitbreiding van Garage Van t Klooster (Ontwerp van de Dienst Gemeentewerken) dit dan nog zo n goed plan Wethouder Wagenaar was dat wel met hem eens. maar vond ook dat de prioriteitenlijst natuurlijk geen statisch ding is. „We zullen dat met z'n allen opnieuw moeten gaan bekijken en wel licht opnieuw verschillende belangen tegen elkaar af moeten wegen De commissie was echter content met het plan op zich. En ging daar mee akkoord. vervolg van de voorpagina Groot Krakhorst in de raad is geweest. Dit werd echter door zowel Voormolen als Ossendrijver bestreden Van Tiel „En afgezien daarvan het kost een miljoen Je kunt natuurlijk wel makkelijk zeggen, dat je die boerderij wilt behouden, maar ten koste van wat Wat moeten we van onze prioriteitenlijst schrappen?' Wim Bor (Gemeentebelangen) had een beter idee „Open een giro- of banknummer voor een restauratiefonds 't Claeverenblad. Aan de hand daarvan kun je zien. hoe groot de belangstelling voor behoud van de zijde van de Leus- dense bevolking is. Als blijkt, dat veel mensen de boerderij willen behouden en daar ook daadwerkelijk wat voor over hebben, kunnen we verder pra ten." Gerrit van Tiel vond dat een uitste kend idee „En als het lukt. maken we er een museum van Dat is dan voor de hele bevolking Maar ik ben bang. dat de belangstelling op geld te storten niet groot zal zijn Wethouder Wagenaar was dezelf de mening toegedaan, ook al vond hij het idee goed genoeg om het uit te proberen. Hij wees de CDA-raadsle- den er echter nogmaals met nadruk op, dat behoud van de boerderij op kosten van de gemeente, zonder meer betekent, dat iets anders niet door kan gaan. „Maar als u zegt, dat we het moeten, doen, dan zullen we er geld voor zoeken. De mening van uw fraktie met zeven zetels is ten slotte wel belangrijk. We zullen het voorstel overbrengen aan b. en w. en dan zal de raad een besluit moeten LEUSDEN-Maandagavond 11 mei heeft de N.C.V.B. voor het laatst in dit seizoen haar maandelijkse vergade ring gehouden.Voor deze avond was uitgenodigd: Notaris Mr D.C. Hoe vers uit Amersfoort. Vroeger moest men om notaris te kunnen worden goed kunnen schrijven en over het geld beschikken, men deed het meer uit liefhebberij. Tegenwoordig is er een staats-examen voor nodig, en men moet drie jaar stage gelopen hebben De heer Hoevers heeft uitvoerig alle de tails van zijn werk besproken van testa ment tot huizen kopen enz Na de pau ze werden de vragen beantwoord, naar men mag aannemen tot ieders tevre denheid. De vergadering werd om 10 15 uur ge sloten ACHTERVELD - Zaterdag werd er door de landelijke rij- en ponyvereni ging „De Stad- en Landruiters" uit Blaricum een kringwedstrijd geor ganiseerd. Aan deze wedstrijden werd ook door een aantal ruiters van de Landelijke Rij- en Ponyvereni ging de Singels uit Achterveld deel genomen. De wedstrijden vonden plaats onder ideale weersomstan digheden. De Singelruiters deden het tijdens deze wedstrijden weer niet slecht. In ring 2 bij de B-dressuur behaalde Marcel Schimmel met zijn pony Karin een 2e prijs met 128 punten Astrid van Dijk behaalde met haar pony in ring 4 ook bij de B-dressuur met 126 punten een 3e prijs. Bij de L-ll dressuur in ring 10 wist Carolien Schimmel een winst punt te behalen met 120 punten Bij het L springen in de categorie D was het Jolanda Rutte met haar pony Heyong 2 winstpunten Zij reed een foutloos par cours en kreeg tevens een voldoende voor haai stijl SOCIALISTIESE PARTIJ Vi|verho>slraal 65 3032 SC Rotterdam Tel 010-66 «0 68

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3