Biezenkamp-plan voor zoekroute niet zo gemakkelijk te realiseren WERKGROEP VERKEERS AANGE LEGENHEDEN Fietspad Horsterweg: deel bezwaarschriften ingetrokken Leusden/Zuid: verbazing over bezwaren Geen poorten op de Hamersveldseweg, wel parkeerverbod Verkeerslicht Noorder- inslag onjuist qt mm plaatselijk nieuws 3: DONDERDAG 14 ME11981 n de redaktie) LEUSDEN - Voorzitter Wagenaar van de werkgroep Verkeersaangelegen- den is eigenlijk een beetje boos op de leden van de werkgroep Midden- en inbedrijf en diens voorzitter. Zoals bekend heeft die werkgroep vorige ek eisen op tafel gelegd inzake verbetering van de Biezenkamp. Wethouder ndemaker had die avond betoogd, dat het een kwestie was van afwachten tdat andere plannen ook rond zouden zijn inzake woningbouw op het irkeerterrein 't Hamersveld. Wethouder Wagenaar zei verbaasd te zijn over t feit. dat de plannen voor de Biezenkamp met de suggesties van de rkgroep Verkeersaangelegenheden niet op de agenda van de werkgroep dden- en Kleinbedrijf waren geplaatst. „Dat was beslist de bedoeling.'' al- is Wagenaar, die overigens vaststelde, dat er wel degelijk allerlei zaken op Biezenkamp zijn verbeterd na het werkbezoek vorig jaar, ondanks ontken- ngen van de middenstanders. Het is overigens de bedoeling, dat de plannen ■or de Biezenkamp op de volgende vergadering van Midden- en Kleinbedrijf de agenda komen. ,,Dat hadden die leden natuurlijk moeten vragen,vond wethouder, die er aan toevoegde, dat de genoemde ton voor de zoekroute ure waanzin'' was. ,,Die zoekroute-en dat is in deze werkgroep vastgesteld :al overigens erg problematisch zijn. Afgezien van het feit, dat de ruimte larvoor eigenlijk te smal is, zal de weg te dicht bij de aangrenzende tuinen men wat de nodige bezwaren zou kunnen opleveren.'' de opmerkingen die zijn gemaakt via de inspraakbrieven en zo snel mogelijk met bijgestelde plannen op tafel te komen „Wij als werkgroep denken, dat een tweede informatieve bijeenkomst nodig zal zijn," aldus de heer Witlox, die het liefst de voorstellen in juni-juli afgerond zou zien en goedgekeurd door de raad Wethouder Wagenaar had zijn twijfels over een dergelijke snelle behandeling, maar zei z'n best te zullen doen. Van de zijde van de dienst werd nog opgemerkt, dat - in tegenstelling tot wat op de voorlichtingsavond in Leusden- zuid was beweerd - er nog geen uit spraak is gedaan over het al dan niet wettelijk zijn van verkeersdrempels. PROEFOBJEKT LEUSDERHEI FIETSPAD ETSPAD HORSTERWEG Tijdens de .behandeling" van het rovmciale Fietspadenplan (de heer an Klaveren van Provinciale Water aat was naar Leusden gekomen om nge toelichting te geven) kwam op- euw het fietspad langs de Horsterweg sprake Mevrouw Noteboom, van de (tiegroep Veilig Stoutenburg vond het en droevige zaak, dat het fietspad er og steeds niet is. ,,ln Stoutenburg heb- en we wel een stukje fietspad gekre- voor de rest moeten we blijkbaar laarover de sloot fietsen. We zitten met n veertig bezwaarschriften en dan is et optimistisch te denken, dat het pro- eem snel opgelost kan zijn." Wethouder Wagenaar was echter et geheel pessimistisch „Zoals be nd hebben we brieven verzonden aan bezwaarden met het verzoek hun ezwaar in te willen trekken. Tot nu toe ebben tien tot vijftien van hen aan dit erzoek voldaan en we verwachten nog léér intrekkingen. ,,We zullen binnen- ort nieuwe brieven versturen. Het is est mogelijk, dat men het vergeten is of nsschien de post niet heeft ontvangen heb het gevoel, dat we binnenkort aan et werk zullen kunnen gaan en dat het robleem van de baan zal zijn. In de issentijd zullen we als gemeente na- aan welke argumenten nu nog door de ezwaarden worden gehanteerd om un bezwaarschrift te handhaven. Mis- chien dat daar ook nog oplossingen oor te vinden zijn. Mevrouw Noteboom: „Het is een rleste zaak, dat er na jaren nog teeds niets is gebeurd. We moeten oorkomen, dat ook op de Horster weg dodelijke ongevallen gebeu- en." Secretaris Winkelman: „Als ge- leente staan we volledig achter uw tandpunt. Wij staan startklaar.'' lETSPAD ASSCHATTERWEG Uiteraard kwam ook het fietspad inqs de Asschatterweg naar Achter- eld ter sprake in het kader van het 'rovinciaal Fietspaden Plan. Volgens e heer Van Klaveren van Provinciale Vaterstaat moeten fietspaden uit het 'rovinciaal Fietspadenplan de normale veg van het bestemmingsplan volgen. )e realisering is dan ook niet van de irovincie te verwachten, maar is een aak van een gemeente Wethouder Vagenaar vond dat een aardige theorie Maar," zo stelde hij vast „we hebben 'ia het bestemmingsplan Buitengebied- )ost geprobeerd om het fietspad langs Ie Asschatterweg naar Achterveld te unnen realiseren De provincie heeft Jat echterafgekeurd. Toch isdit fietspad ioodzakeli|k uit rekreatief oogpunt be keken en zeker ten aanzien van het woon-werkverkeer De heerVan Klaveren „In het Provin ciaal Fietspadenplan staat inderdaad, dat de wenselijkheid van dit fietspad onderkend wordt. Maar er zijn verschil lende problemen, waardoor praktische uitvoering wordt bemoeilijkt. Het zijn met name agrarische en ecologische belan gen die hierbij een rol spelen. We kon den niet in overeenstemming komen met deze belangengroepen. De kruising met de Asschatterkade is het grote knel punt en daarom konden we geen kei hard advies geven.' Henk Ossendrijver (CDA) vondt dat echter zeer onbevredigend. Hij hield een warm pleidooi om alsnog te probe ren de knelpunten uit de weg te ruimen en wees op het grote belang van dit fietspad voor het woon-werkverkeer en het schoolverkeer tussen Achterveld en leusden-centrum. De Asschatterweg achtte hij hoogst gevaarlijk voor het langzame verkeer. „We moeten alles op alles zetten om dat fietspad te realise ren. We kunnen wel praten over het milieu en zo, maar bij mij staat steeds de veiligheid bovenaan!' Dat leverde hem een warm applaus van de publieke tribu ne op De heer Van Klaveren „Persoonlijk ben ik het met u eens, maar er zijn natuurlijk ook nog andere facetten. Ove rigens bent u naar mijn gevoel terecht in beroep gegaan bij de Kroon Als provin cie hebben we echter de taak om aan alle belangen zoveel mogelijk tegemoet te komen." LEUSDEN/ZUID Wethouder Wagenaar was hoogst verbaasd over het feit, dat op de kort geleden gehouden bijeenkomst in Leusden-zuid, waar gemeentelijke plannen voor een veilig verkeer bin nen de bebouwde kom werden gepre senteerd, zoveel bezwaren naar vo ren zijn gekomen. „Ik begrijp dat niet," zei hij. „We zijn er al jaren mee bezig en de kranten hebben vol ge staan met alle voorgenomen plan nen. Pas nu komt men met de bezwa ren. Dat is rijkelijk laat. Men had daar veel eerder mee moeten komen." De heer Witlox van de werkgroep Vei lig Leusden-Zuid voegde daar nog aan toe, dat het ook niet gaat om het verkeer te weren, zoals nu maar steeds nadruk kelijk wordt gezegd door de tegenstan der. maar om snelheidsmatiging en ver hoging van de veiligheid „Het is daarbij logisch, dat de bereikbaarheid van de voorzieningen in Leusden-zuid gehand haafd moet blijven Het is niet alleen de bedoeling om het doorgaand verkeer door het dorp onaantrekkelijk te ma ken." Hij drong er bij wethouder Wagenaar spoed te zetten aan de verwerking van In ht kader van het Provinciaal Fiets padenplan zal het proefobjekt - een fietsroute rond de Leusderheide - ge realiseerd kunnen worden Volgens de heer Van Klaveren van Provinciale Wa terstaat is de financiering rond. 75 pro cent wordt betaald door CRM, de rest doorde provincie. „De zaak is nu op een oor na gevild," aldus de heer Van Klave ren. Binnenkort kan de gemeente het voorstel verwachten mèt daarbij de toe gangsroutes naar dit proef-circuit. Men hoopt nog dit jaar met de realisering ervan te kunnen beginnen. Het verkeerslicht op het kruispunt Noorderinslag-Groene Zoom is niet goed opgesteld Linksafslaand verkeer richting Leusden-Zuid letten niet op het voor hen bestemde licht, dat links van de weg staat, maar volgen de aanwijzing van het licht boven hen, dat echter voor door gaand verkeer bedoeld is POORTEN WEG VERKEERSPLAN De via de inspraakbrieven gemaakte opmerkingen, wensen en klachten ten aanzien van het verkeer in Leusden zullen in de eerste nota van het ver keersplan worden verwerkt Deze in ventarisatie zal dan de basis vormen voor verdere uitwerking Wethouder Wagenaar vond, dat alle inzenders van inspraakbrieven in ieder geval een brief dienen te krijgen, waarin wordt aange- Voor de Hamersveldseweg langs de Hamershof zal een parkeerverbod worden ingesteld. geven, dat ook hun brief in behandeling is. In de volgende fase komen alle pro bleempunten terug Daarbij zullen dan alle suggesties en wensen tegenover elkaar worden gezet en worden afgewo gen. De zaken, die buiten het kader van het verkeersplan vallen, zullen op een andere manier door de gemeente in be handeling worden genomen PARALLELWEG DOORNSEWEG Zo n knelpunt is de parallelweg langs de Doornseweg, die door ver- keersgebruikers van de vaak zeer drukke Doornseweg als sluiproute wordt gebruikt om files te kunnen passeren. Wethouder Wagenaar: „Het probleem is bij ons bekend. Er is al eerder getracht hiervoor een op lossing te vinden, maar dat is niet gemakkelijk. We hebben gedacht aan het afsluiten van die weg aan één zijde - dat zou het beste zijn - maar daar voelen de bewoners niet erg veel voor, want dat belemmert hen ook". Hij wees er op, dat het probleem vrij wel van de baan is zodra de aanslui ting op rijksweg 28 gereed is. Dhr. Da- men (Veilig Over) dacht dat een snel heidsbeperking misschien een bete re oplossing zal zijn dan afsluiten, maar de voorzitter betwijfelde dat. „Als je in een file zit rij je veel lang zamer. Dan is vijftig kilometer veel sneller. En dus wordt dan ook die pa rallelweg gebruikt." OVERSTEEK NAAR HOCKEY VELDEN Een probleem is de oversteek van mei name jeugdige spelers van de hockey- vereniging, maar ook bezoekers, naar de hockeyvelden vanaf het fietspad van de Asschatterweg bij de brug over het Valleikanaal. Het fietspad houdt iets eerder op en de oversteek levert gezien de onoverzichtelijke situatie bij de brug - de nodige problemen op ten aanzien van de veiligheid. De dienst Gemeentewerken had een plan gemaakt om die veiligheid te verho gen, maar erg gelukkig was men er niet mee De heer Damen (Veilig over) deed echter een suggestie, die volgens wet houder Wagenaar verdere uitwerking verdient Hierbij worden de fietspaden aan beide zijden doorgetrokken, waarbij voor het oversteken naar de hockeyvel den het fietspad haaks op de Asschat terweg is gesitueerd Daardoor kan men niet „zo maar" even oversteken, maar is men verplicht beter op te letten. De dienst Gemeentewerken gaat nu bekij ken of daar voldoende ruimte voor aan wezig is. Ook aan de zijde van de Wete ring zal het fietspad enigszins verlegd moeten worden en doorgetrokken tot aan 't Sluisje. Van de zijde van de hoc keyclub werd aangedrongen op spoed, omdat de situatie erg gevaarlijk is. Voor zitter Wagenaar wilde niets beloven „We doen ons best, maar we moeten ook nog bekijken of er geld voor in kas HAMERSVELDSE- Het voorstel van wethouder Wage naar om het vrachtverkeer van de Ha mersveldseweg te weren door het op richten van zogenaamde „poorten", zal wellicht niet gerealiseerd kunnen worden. Voorzitter Wagenaar: „We hebben dit op juridische aspekten la ten bekijken, maar er kleven teveel haken en ogen aan. In de volgende vergadering kan ik er wellicht meer over vertellen, maar zoals het er nu uitziet, denken we niet, dat het plan uitvoerbaar is." PARKEERVERBOD Deze week hebben b en w besloten een parkeerverbod in te stellen op de Hamersveldseweg langs het winkelcen trum de Hamershof Daarbij zal de poli tie opdracht krijgen om direkt waarschu wend op te treden, zodat men aan dit verbod gewend zal raken Volgens de wethouder kan deze maatregel nu wor den getroffen omdat de parkeerterrei nen en de nood-parkeerterreinen voor de Hamershof vrijwel gereed zijn Om dat dit deel van de Hamersveldseweg onderdeel uitmaakt van de zoekroute van de Hamershof, zal binnenkort een voorstel op tafel komen, waarin verdere maatregelen zullen worden gelanceerd. Hierbij gaat het om snelheids-beperken de maatregelen, waarbij de fietsers een eigen fiets-strook zullen krijgen, enigs zins afgeschermd door een verhoogde rand Daardoor zal de weg zelf voor de automobilisten smaller worden, zodat niet hard kan worden gereden. Het doorgaand verkeer heeft op deze weg straks niets meer te maken, omdat het gebruik van maken van de Centrum- weg, die in juni gerealiseerd zal zijn. Afsluiten van de weg ligt overigens niet in onze bedoeling VERKEERSLICHTEN Met de verkeerslichten op de Noor derinslag zit het nog steeds niet snor. Met name op het kruispunt met de Groene Zoom is onduidelijkheid troef. Erger nog volgens de heer Da- men (Veilig Over): „De verkeerslich teninstallaties op de Noorderinslag kunnen de juridische toets niet door staan. Het ergste is inderdaad het kruispunt met de Groene Zoom, maar ook de andere installaties ramme len." Op het kruispunt met de Groene Zoom heeft het linksafslaand ver keerd vanaf de Noorderinslag naar de Groene Zoom een eigen licht, dat echter aan de linkerzijde van de weg staat, terwijl boven de desbetreffen de rijstrook een licht voor doorgaand verkeer hangt. De meeste automobi listen zien hun eigen licht niet, maar reageren op het licht voor doorgaand verkeer, waardoor er regelmatig - bij na - ongelukken ontstaan, omdat de ze automobilisten door rood rijden. Afslaand verkeer van de Hamersveld seweg richting Amersfoort (rechtsaf) krijgen groen licht, maar moeten wel voorrang geven aan voetgangers, die de Noorderinslag oversteken Als auto mobilist verwacht je dat niet, als voet ganger evenmin Gevolg onduidelijk heid en een gevaarlijke situatie. Wethouder Wagenaar werd opnieuw geprikkeld door deze nieuwe konfronta- tie met het inmiddels berucht geworden verkeerslichtenprobleem. De heerGer- ber van de Dienst Gemeentewerken was van mening, dat het technisch niel anders kan, maar de wethouder vond, dat het tijd werd dat de problemen wor den opgelost. Hij gaf de dienst Gemeen tewerken opdracht om veranderingen aan te brengen, waardoor de situatie voor iedereen logisch zou zijn De heer Gerber sputterde tegen, waarop Wage naar de diskussie afkapte met de mede deling, dat de dienst een advies moest makenvoorb enw. „Danmoetdiemaar beslissen wat er moet gebeuren" Overstekende hockeyers nabij de brug over het Valleikanaal voelen zich onveilig. Voorgesteld werd de fietspaden ter plaatsen zo te situeren, dat niet ,,zo maar" overgestoken kan worden De parallelweg langs de Doornseweg 'is een belangrijk knelpunt Veel automobilisten maken misbruik van deze weg om tiles op de uoornse weg te vermijden

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5