Nog niet bekend hoeveel scholen twijfelen aan de adviezen OAD Twintig bedrijven morgen op Leusdense bouwbeurs Sfeervolle ensemble avond Muziekschool Ie—Brten krant Werkgroep onderwijs in Leusden is bezig met onderzoek Vooral van belang voor aspirant-bouwers in Tweede Fase en in Achterveld Artiestenpalet bracht avond vol ontspanning Casanova avond in openbare bibliotheek Voor bejaarden Leusden Leusder Krant DONDERDAG 14 ME11981 plaatselijk nieuws (van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het is nog niet precies bekend bij hoeveel lagere scholen in Leusden twijfels zijn gerezen over de door de Amersfoortse Onderwijs Ad viesdienst/Stichting voor School- en Beroepskeuze Voorlichting (OAD/SBK) uitgebrachte adviezen aan zesdeklassertjes over welke middelbare school zij het beste kunnen gaan volgen. Tot nu toe schijnen twee lagere scholen niet tevreden te zijn over de adviezen van de OAD/SBK, omdat die in het geheel niet overeenstemmen met de indrukken die de betreffende scholen hebben over de leerlingen in kwestie. Momenteel is op initiatief van de werkgroep onderwijs in Leusden een onderzoek in gang gezet om te bepalen welke andere scholen ook twijfels heb ben over de OAD SBK-adviezen. Waarschijnlijk worden in de eerstvol gende vergadering van de werkgroep onderwijs de resultaten van dit onder zoek openbaar gemaakt. Nu staat al vast, dat de Gemeenschappelijke Schoolraad voor het Openbaar Onder wijs, zo liet voorzitter Jaap Brandligt we ten, geen problemen heeft over de ad viezen van de onderwiisadviesdienst De OAD SBK neemt elk schooljaar een capaciteitenonderzoek af bij de leerlingen van de zesde klas (als hun ouders daar schriftelijk toestemming voor hebben gegeven) Aan de hand van deze test volgt een advies, dat voor de ouders en de leerling een middel is om te kiezen welke middelbare school deze zesdeklasser het beste kan vol gen Het is geen advies aan het school hoofd. Hij krijgt wel een adschrift van de uitslag die naar de ouders is gestuurd, als zij hiertegen geen bezwaar maken Het capaciteitenonderzoek bestaat uit twee schriftelijke testen De resultaten hiervan worden met de school doorge nomen Wanneer er tussen de resulta ten van de twee testen grote verschillen bestaan of wanneer de uitslag van de OAD SBK en de indrukken van de school over de betreffende leerling ver uiteenlopen, dan vindt een aanvullend onderzoek plaats Deze derde test wordt mondeling afgenomen. Het capa- citeitenonderzoek maakt deel uit van de zogeheten Bavo-rapportage. die verder bestaat uit schoolvorderingstoetsen voor vijfde- en zesdeklassers, observa- tiegegevens, het advies van het school hoofd en de mening van de ouders. De ze criteria worden.gehanteerd voor de toelating van een leerling op een mid delbare school. OPHELDERING Dit jaar schijnt dus op grote schaal te worden getwijfeld aan de OAD-advie- zen die zijn voortgekomen uit het capa- citeitenonderzoek Tenminste twee scholen hebben hun twijfels, vandaar het onderzoek van de werkgroep on derwijs. Drs. H Bontekoe. lid van de werkgroep onderwijs en tevens verte genwoordiger van de gemeente Leus den in het bestuur van de onderwijsad- viesdienst, wilde in het belang van het onderzoek niet zeggen om welke twee lagere scholen het gaat Desge vraagd liet hij in het midden of het katho lieke, protestants-christelijke of open bare scholen betreffen In ieder geval wordt in de eerstvolgende vergadering van de werkgroep onderwijs meer op heldering verschaft De OAD/SBK wil voorlopig niet rea geren op deze kwestie, omdat de on- derwijsadviesdienst die te onduidelijk vindt. LEUSDEN - Voor iedereen met bouwplannen, maar in het bijzonder voor de gegadigden voor een kavel (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Op maandag 25 mei aanstaande wordt er in de Openbare Bibliotheek „Nieuw Langenbeek", Hamersveldseweg 77 een „Casano va-avond" gehouden. Daarbij zullen twee inleiders het een en ander over Casanova vertellen, terwijl er tevens een aan deze figuur gewijde lithogra fie gepresenteerd zal worden. De avond wordt georganiseerd door de Stichtse Culturele Raad. De avond is een uitvloeisel van een initiatief, dat de provinciale kunstuitleen Utrecht onlangs nam Men gaf aan drie Utrechtse grafici opdracht voor een kunstwerk, dat in de Utrechtse kunstuit leen te koop aangeboden gaat worden. De eerste van deze opdrachten wordt in de Leusdense bibliotheek publiek ge maakt. Het is een litografie, gemaakt door de Utrechtse grafica Dirkje Kuik, die ..Casanova" als onderwerp koos Aan Kuik was de opdracht gegeven een prent te maken die verband houdt met een boek omdat de provinciale Utrecht se kunstuitleen met bibliotheken sa menwerkt Bij de presentatie van de prent zal de direkteur van de provinciale Culturele Raad, Marco Leeflang, een inleiding houden over Casanova als schrijver. Ook zal Leeflang, die beschouwd mag worden als een Casanova-specialist, het hebben over het internationale ge zelschap dat zich met Casanova bezig houdt Dirkje Kuik zal vertellen, waarom het levensverhaal van deze 18de eeu- wer haar zo boeit en hoe haar arto- theekprent groeide. Dat zal zij doen aan de hand van schetsen, die leiden tot de prent Een mini-expositie van werk van Kuik uit artotheekbezit completeert het geheel. De prent is gedrukt in een oplage van 75 stuks en, zo lang de voorraad strekt, onder meer bij de Leusdense biblio theek te bestellen voor 75,- De ande re twee kunstenaars, die een prent zul len vervaardigen zijn Tom Eyzenbach en Charles Donker. Wie dat wil kan de Casanova-avond in de bibliotheek bijwonen Omdat men de stoelen moet huren, wil men bij de bibliotheek graag vantevoren weten, hoeveel mensen er komen. Kaarten zijn daarom verkrijgbaar aan de balie van de bibliotheek Telefonische aanmel ding bij de bibliothecaresse Liesbeth Ram (tel. 942417) is ook mogelijk. bouwgrond in de 2e fase of Achter veld, is het de moeite waard om op vrijdag 15 mei tussen 10.00 en 17.00 uur een bezoek te brengen aan de „bouwbeurs", die wordt gehouden in het gebouw van Pon s Automo bielhandel b.v. aan de Bavoortseweg 2. Deze bouwbeurs wordt georgani seerd door de gemeente in samen werking met een groot aantal plaat selijke aannemers, architecten, ban ken, bouwadviseurs, makelaars en fabrikanten van plaatselijk toege paste bouwsystemen. Ook de in Leusden gevestigde notaris is op de ze bouwbeurs aanwezig. Of men nu plannen heelt voor oe bouw van een dakkapel, een uitbreiding of een complete woning: op de bouw beurs kan men terecht voor informatie en advies over het maken van een ont werp, bouwkosten, financiering en ver zekering. verkoop van de huidige wo ning In totaal zijn er 20 bedrijven op de bouwbeurs vertegenwoordigd de aan nemingsbedrijven Bouwmeester, Eg- mid. Van Galen Schoonderbeek en het Bouwteam Leusden, waarvan deel uit maken de aannemingsbedrijven Van de Belt. Bloemendaal, Van Buuren, Hertzinger en Van Ruitenbeek, de ar chitecten Van de Breemer, Van Eys, Den Hartog. Opstelten. Smit, Strijker en Nord. de bouwadviseurs Kreikamp en Van de Bend en Te Beek. het bouwkun dig tekenburo Van Wintersvyijk, de Am- Ro Bank, Bondsspaarbank, Nederland se Middenstandsbank en de Rabo bank, de makelaars Reimus en Snel en Schoeman en de bemiddelaar in onroe rend goed Baars Woningen bv de fa brikanten van bouwsystemen Finnhou- se, Fort Bouw en Myresjo en het nota riskantoor Buters Vanzelfsprekend is ook de gemeente met een stand op de bouwbeurs aanwezig Voor de gegadigden die thans voor een kavel bouwgrond in de wijken Munnik- hove en Bosveld in aanmerking komen, wordt op donderdag 14 mei vanaf 's avonds 7 uur een informatiebijeen komst in combinatie met de bouwbeurs gehouden Deze avond is alleen be doeld voor de gegadigden die daarvoor zijn uitgenodigd Op vrijdag 15 mei van 10 00 tot 17.00 uur is de bouwbeurs voor iedereen toegankelijk. LEUSDENCENTRUM - De Muziek school Leusden had zich geen betere avond kunnen toewensen dan de avond van de elide mei voor een en semble-avond Het prachtige weer en de levende muziek zorgden in,.de Hak- horst'' voor een sfeervol geheel Vier ensembles gaven een uur lang een uit voering voor een publiek van ongeveer honderd belangstellenden Achtereenvolgens speelden het en semble ..oude muziekhet gitaar-en semble. het mandoline-ensemble en het klarinet-ensemble De donkerhari ge benjamin van het mandoline-ensem ble zat tijdens het eerst te spelen num mer ..Bright Eyes dood ongelukkig te wezen De reden daartoe was wellicht dat zij in het daaropvolgende ..Poljan- ka" met een solootje een samenspel inzette, dat erg leuk overkwam Het spelen ging haar daarna wat meer ont spannen af Het bekendste stuk dat het klarinet ensemble speelde was .de Bloemen- wals" van Tsjaikowski Het feit dat uit sluitend klarinetten dit stuk uitvoerden gaf een aardig tintje aan dit werk het deed een beetje denken aan een draai orgel1 Met de Radetzky Mars van J. Strauss werd de avond afgesloten Aan het spel van de ensembles was hier en daar misschien wel wat op te merken, maar aan de ijver beslist niet. De meeste leden hebben echter nog een lange toekomst voor zich om zich te kunnen perfektioneren Het belangrijk ste is echter dat iedereen er plezier aan beleeft en dat was zeker het geval op deze zomerse avond inDe Hak horst L.M Mijn ouders wisten het wel, hebben aan iedereen verteld, dat ik geboren was ledereen kent me nu, dankzij dat leuke geboorte kaartje uit de enorme kollektie van de Kom eens kijken. Je huudt het niet vocm mogelijk. Rozendaallaan 9 Leusden-C. LEUSDEN - Dinsdag 12 mei kwam voor de tweede maal het door Victor Conselman geproduceerde en ge presenteerde Artiestenpalet in het bejaardencentrum „Hamersveld". Victor Conselman maakte dit gelijk namige programma jaren geleden voor de radio en brengt sinds 1 ja nuari 1963 deze ontspanningspro gramma's voor zieken, lichamelijk of geestelijk gehandicapten en bejaar den. „Artiestenpalet" kan beschikken over een 150-tal geselecteerde goede amateur- en semi-beroepsartiesten uit het gehele land Het werkterrein ligt in hoofdzaak in het centrum van het land. met name in Utrecht en Gelderland en per jaar worden zo n 3200 programma's verzorgd Aan de hand van de wensen van de directie van een tehuis wordt een programma samengesteld en dat van dinsdagavond bevatte de pianiste Irma Lagerwey, de voordrachtkunste nares Bep Rademaker, de zanger en gitarist Tony Roos en de goochelaar Hannini. Het spelen voor een betrekkelijk klein publiek sprak de artiesten toch wel erg aan. De artiesten van dit palet hebben een bepaald idealisme, zo was de me ning „Als we de mensen plezier en gezelligheid kunnen brengen, dan maakt het niet uit of nu spelen voor 30 of voor 300 personen Irma Lagerwey opende de avond op vakkundige wijze met een melange van populaire en enigszins tegen het klassiek aanhan gende stukken De voordracht van Bep Rademaker viel in goede aarde met na me het gedicht van Gernt Hammink „We moeten hard zijn' kreeg luid ap plaus Haar derde voordracht „Bellode trekhond' werd zeer aandachtig beluis terd en wellicht zal een aantal toehoor ders teruggedacht hebben aan hun trouwe viervoeter Tonny Roos. onder wijzer in het dagelijks leven, bracht met veel vakmanschap zijn liedjes, zichzelf begeleidend op de gitaar Hij praatte zijn liedjes aan elkaar met enige spits vondige woordspelingen, die er bij het publiek goed ingingen Hannini, de goo chelaar. besloot het optreden voor de pauze met enige zeer subtiele num mers Vooral in een dergelijke kleine zaal. met het publiek bijna op het toneel, is het voor een goochelaar moeilijk doch fijn werken. Na de pauze zou Hannini niet meer terug-komen in verband met verplich tingen elders. De overige artiesten tra den nog eenmaal op hetgeen zichtbaar in goede aarde viel Artiestenpalet, dat over een groot assortiment artiesten kan beschik ken. is daardoor in staat een zeer ge varieerd programma te verzorgen en voorziet duidelijk in een behoefte. De naam Victor Conselman blijkt dan ook garant te staan voor een avond vol ontspanning en genoegen.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7