oetbalwedstrijd werd omische vertoning (PJ-ers kunnen beker liet in A'veld houden Premiere BAM- roadshow in Achterveld Nog 153 nachtjes slapen. uupekoppen tegen oud-SV A-spelers E.V.P. geeft informatie emnes wint toernooi Disco-avond Juffrouw Ineke neemt afscheid ■eustlet krant Achtervelds nieuws \CHTERVELD - Zaterdagmiddag ird een voetbalwedstri|d gespeeld isen de leden van de Raad van Elf van Carnavalsvereniging de Puupenkop- len een elftal vanoudS V A spelers 15 00 uur nam de wedstrijd een ■wang Het werd een zeer leuke wed- ]d waarbij de lachspieren van de toe- ïouwers herhaalde malen in bewe- ig werden gebracht Van het elftal van Puupenkoppen waren de meeste Iers in gekke kostuums verkleed, lewel het die middag zeer warm was rscheen de scheidsrechter zelfs als innik verkleed op het veld. Al direct na aftrap gingen de oud Achtervelders ed in de aanval hetgeen al spoedig n doelpunt tot resultaat had Dit doel- nt werd gemaakt door H Voskuilen Carnavalsvereniging liet dit niet op ih zitten en ging in de tegen aanval it was Evert Baareveld die het tegen- elpunt wist te scoren Hoewel er aan beide zijden diverse mooie aanvallen werden opgezet, werd er voor de rust niet meer gescoord GELIJKMAKER Na de rust waren het weer de oud- Achterveldspelers die het eerst een doelpunt maakten Het was weer Henk Voskuilen die een voor hem opgelegde kans benutte. Het spel golfde op en neer en het was uiteindelijk Piet Vos die de gelijkmaker wist te maken. Na dit doel punt waren het weer de Puupenkoppen die in de aanval qmqen. Johan van Da len brak door de verdediging van de tegenpartij heen doch voor hij kans zag te scoren werd hij door een van de oud Achterveldspelers onderuitgehaald Een strafschop voor de Puupenkoppen Deze zou worden genomen door Gijs Steenbeek. Doch deze werd door de tegenspelers zo gehinderd dat het hem niet mogelijk was deze strafschop te nemen Prins Frans die dit zag stormde naar voren en voor dat er iemand van de tegenpartij op bedacht was had hij de strafschop genomen Zo werd de stand 3-2. Slechts enkele ogenblikken later was het Hans van der Goes die een fout in de Puupenkoppen verdediging afstrafte met een doelpunt Het was Prins Frans die kort voor het einde de stand op 4-3 wist te brengen Dit was echter nog het einde niet De oud Achterveld spelers kregen nog een strafschop toegewe zen. Jan Voorburg die deze zou nemen werd nu door de tegenpartij zo gehin derd dat hij deze strafschop miste Juist voor het einde van de wedstrijd wist Cor van Marwijk zijn kans nog te benutten om een doelpunt te maken. Zo eindigde de wedstrijd in een 4-4 gelijke stand Daar er toch een winnaar moest zijn werd er besloten om strafschoppen te nemen Bij het nemen hiervan moesten de Puupenkoppen het afleggen tegen de oud Achterveldspelers Deze won ACHTERVELD - In het kader van de komende kamerverkiezingen zal de basisgroep Achterveld/de Glind van de Evangelische Volks Partij een po litieke informatieavond houden op: maandag 18 mei inde foyer (naast de kerk) Postweg de Glind aanvang: 20.00 uur. De bedoeling van deze avond is de mensen in de gelegenheid te stellen informatie op te doen m.b.t programma en uitgangspunten van deze kersverse politieke partij Tevens zal er op de zeer wezenlijke vraag Waarom alweer een nieuwe Christelijke Politieke Partij? een al even wezenlijk antwoord gegeven wor den door de mensen van de E.v.P. die verwachten dat er nog veel meer we zenlijke dingen op tafel komen nen de wedstrijd met één punt verschil ZONNEBLOEM Deze wedstrijd was georganiseerd ten bate van de Zonnebloem Het idee om de wedstrijd te spelen werd geboren tijdens het bezoek aan de zieken door Prins Frans en zijn adjudant in de Carna- valstijd Het idee werd verder uitqewerkt en vond een grote instemming Na af loop van de wedstrijd dankte de voorzit tervan de Zonnebloem afdeling, de heer Van Colegem, allen die aan het slagen van deze wedstrijd hadden meege werkt. Ook Prins Frans dankte allen voor hun geweldige inzet waardoor deze wedstrijd een fijn en leuk geheel was geworden. Tot slot werd er nog een door Prins Frans en zijn adjudant Rick Haze laar beschikbaar qestelde wedstrijd voetbal, bij opbod verkocht. Op deze bal stonden alle handtekeningen van dege nen die aan deze wedstrijd hadden mee gedaan Ook de opbrengst hiervan was bestemd voorde Zonnebloem Het was wel jammer dat er die dag nog enkele evenementen plaats vonden hetgeen het bezoek van belangstellenden wel drukte Ondanks dat was men toch zeer tevreden over de behaalde opbrengst. ACHTERVELD - Zondag vond het jaarlijkse K.P.J. kring voetbal toer nooi plaats. Het toernooi was dit jaar georganiseerd door de Achterveldse K.P.J. afdeling en werd dan ook in Achterveld gehouden. Een aantal teams uit de KPJ afdelingen van Leusden, Hoogland, Eemnes en Ach terveld bonden de strijd tegen elkaar aan. Voor Achterveld 1 was het de taak om de wisselbeker ook dit jaar weer te winnen. Deze zou dan drie maal achtereen door hen gewonnen zijn en kwam de beker daardoor in hun bezit. Ze hebben het echter niet kunnen redden. Achterveld nam aan dit toernooi deel met maar liefst 4 heren en 1 dames team. Het weer was uitstekend waar door een groot aantal belangstellenden en supporters aanwezig waren. Er wordt voor de heren in drie poules gespeeld. Poule drie was een apaite poule en zo niet meedeed voor de hoofdprijs. De dames speelden in één poule De Ach terveldse dames waren dit jaar zeer goed op dreef. Zij verloren slechts-de wedstri|d tegen de dames uit Eemnes. Alle andere wedstrijden'wérden gewon nen. Zij behaalden hierdoor een ver diende tweede plaats. In poule drie was het Achterveldse team 4 niet te verslaan Dit uit jonge KPJ -ers bestaande elftal speelde hun eigen collega's van K P J 3 volledig van het veld. Ook de overige elftallen had den geen antwoord op hun spel Achter veld 4 werd zo ongeslagen winnaar in zijn poule Achterveld 1 werd zonder moeite win naar in zijn poule. Dit werd ook Eemnes 1 in zijn poule De finale om de beker ging dus tussen Achterveld 1 en Eem nes 1Hoewel Achterveld veel sterker speelde werd er toch niet gescoord De ze zeer verbeten wedstrijd eindigde dan ook in een 0-0 gelijke stand De winnaar moest dus worden aangewezen door het nemen van strafschoppen. De Ach tervelders bleken hiervoor niet meer de nodige concentratie op te brengen waardoor de eerste twee schoten finaal de mist in gingen De heren van het Eemnesser team hielden het hoofd koel en straften deze nonchalance af door alle strafschoppen achter de Achter veldse doelman te deponeren Eemnes 1 werd dus winnaar van dit toernooi, dit tot grote verbijstering van het Achter veldse legioen De wisselbeker ging dus naar Eemnes De dag werd afgesloten met een dansavond in de zaal van café Buiten- lust waar om ongeveer 22.00 uur de prijzen werden uitgereikt. Zowel op de dag als in de avonduren heerste er steeds een heel gezellige sfeer. De op komst was zeer groot en er werd zeer sportief gespeeld UITSLAGEN De uitslagen voor Achterveld waren: Dames Achterveld-Hoogland 2 4-0 Achterveld-Eemnesl 0-1 Achterveld-Eemnes2 1-0 Achterveld-Hoogland 1 2-1 heren poule 3 Achterveld 4-Hoogland 4 4-0 Achterveld 3-Eemnes 4 0-1 Achterveld 4-Achterveld 3 3-0 Achterveld 3-Eemnes 5 3-0 Achterveld 4-Eemnes 4 2-1 Achterveld 3-Hoogland 4 6-1 Achterveld 4-Eemnes 5 0-0 poule 2 Achterveld 1 -Hoogland 1 4-0 Achterveld 1 -Leusden 2 5-0 Achterveld 1-Hoogland 3 1-0 Achterveld 1-Eemnes 3 8-0 poule 1 Achterveld 2-Hoogland 2 2-0 Achterveld 2-Eemnes 2 0-1 Achterveld 2-Eemnes 1 0-4 Achterveld 2-Leusden 1 0-0 De finale Achterveld 1-Eemnes 1 ein digde in een gelijke 0-0 stand. Eemnes werd winnaar van het toernooi na het nemen van strafschoppen De score was hierbij 5-3, in het voordeel van Eemnes. De eindstand was bij de dames 1Eem nes; 2 Achterveld en 3. Hoogland 1 Bij de heren 1 Eemnes; 2. Achterveld 1 en 3. Leusden 1 ACHTERVELD - Zaterdag 16 mei or ganiseert Klont weer een disco avond. De muzikale medewerking zal deze avond verleend worden door Black Po wer. De aanvang is om 20.00 uur in De Moespot. De entree is drie gulden ACHTERVELD - In verband met het feit dat de kleuterleidster juffrouw Ineke moeder is geworden van een dochter zal zij niet meer werkzaam zijn aan de kleuterschool Hummeltjes Honk. Naar aanleiding van het aan haar verleende ontslag zal er op dinsdag 26 mei af scheid van haar worden genomen Eerst zullen de kleuters op feestelijke wijze van haar afscheid nemen. Doch ook voor de ouders en overige belang stellenden zal er een afscheidsreceptie zijn van 14 30-16 00 uur Dit alles zal plaatsvinden in de kleuterschool Hum meltjes Honk aan de Walter van Amers- foortstraat. ACHTERVELD-Vrijdag 15 meia.s. is in de Moespot de première van de BAM ROADSHOW. De avond wordt georganiseerd door Klont en begint om 8 uur. Het initiatief werd geno men door twee Amersfoortse pop groepen, enkele mensen die zich met luchtig theater bezig houden en een disc-jockey. De bedoeling van het initiatief is een aantal groepen op de kleinere podia te brengen in Amers foort en de direkte omgeving. Hierbij kan gedacht worden aan jongeren centra, en klub- en buurthuizen. Er wordt geprobeerd om de avonden zoveel mogelijk samen met deze centra voor te bereiden, bijvoorbeeld op het gebied van aankleding van de zaal. publiciteit, presentatie en even tueel inbreng in het programma. In de road-show zijn te zien de Wells Fargo Band Ze spelen Heavy Southern rock. meest eigen nummers. Drie jaar geleden begonnen als buurtjongens en daarna onafscheidelijk gebleven. De plaatselijk nieuws groep was al eerder te zien op een pop- aktie van de BAM DINGES, de naam zegt het al, moei lijk te omschrijven muziek Onmisken baar zijn reggae en ska invloeden aan wezig, maar de band kenmerkt zich door een geheel eigen sound die hier aan gegeven is. Naast de life pop-muziek is er een dis cotheek en voor de aankleding van het geheel twee decors, een lichtinstallatie en enkele kleine animaties, die onaan gekondigd tussen de nummers plaats vinden. De jongerengroep Klont in Achterveld zag er wel wat in. Zij zullen vrijdag de spits afbijten Omdat het de eerste keer is dat de Bam Road show ,,on the road" is zijn mensen van centra en klubhuizen uit de omgeving uitgenodigd eens te komen kijken Naar afloop hopen de mensen van de Bam road show in ge sprek te komen met de belangstellen den om te kijken welke mogelijkheden het muziektheater heeft DONDERDAG 14 ME11981 lensje!* kPUUt LEUSDEN/CENTRUM - De tijd gaat snel. Nog 153 nachtjes sla pen en dan staat de kalender op 15 oktober, de plan-datum waarop de sporthal in de Hamershof en de tennishal aan de Groene Zoom in gebruik (zouden moeten) worden genomen. Wij zijn weer eens gaan kijken aan het bouwfront. Onder de gegeven omstandigheden is 153 dagen of 22 weken, respectie velijk 5 maanden maar een zeer korte periode. Bovendien hebben ook bouwvakkers recht op vakan tie en vallen er 24 zon- en feestda gen in dat tijdsbestek. De 22 zater dagen laten wij nog maar even bui ten beschouwing, want anders resteren nog slechts 107 werkba re dagen! Waf de sporthal in het evenemen De a.s sporthal per half mei 1981 tencentrum betreft zitten de bouwers nog steeds goed op het schema De ze week is een aanvang gemaakt met het monteren van de dakplaten Daarna kan met het aanbrengen van het plafond worden begonnen De bowlingclub i o. kan echter de eerste helft van de competitie wel vergeten De bowlingzaal komt - evenals de toneelzaal en de horeca-toestand - niet eerder gereed dan begin decem ber en wellicht behoeft de officiële opening van het totale complex (even voor Kerstmis) niet uitgesteld te worden. Met de tennishal gaat het minder vlot en de municipale .huisbaas' zou nog wel eens een flinke korting op de eerste conctracten moeten geven omdat de banen op 15 oktober vrij wel zeker niet speelklaar zullen zijn. De laatste vier weken is nauwelijks meergebeurddanwat,,geklooi aan het grondwerk. Het wachten schijnt te zijn op de opnieuw gewijzigde te keningen betreffende het Squash- gedeelte van het pand De achter stand op het bouwschema beloopt naar onze schatting (wie echter zijn wij?) zeker vieren misschien wel zes weken Dat wordt voor de gemeente een flinke som aan huurderving! Overigens gaat het bouwen van de tennishal (maxi Lego-systeem) veel sneller dan de realisatie van het pro ject in de Hamershof, waar nogal wat metselwerk aan te pas komt Wie weet. wat de aannemer van de bui ten zijn schuld opgelopen achter stand nog kan wegwerken"? Naast de bouwactiviteiten i.z de sport- en de tennishal wordt ook el ders in Leusden enthousiast gewerkt aan de realisatie van andere sportie ve objecten. De clubhuisvrouw van de LTV Leusden bevindt zich in de eindfase en inmiddels is een aan vang gemaakt met de aanleg van dp banen 7 en 8 op het tennispark aan het Valleikanaal Aan de andere kant van de Liniedijk is het voormalige grasvlieshockeyveld verleden week voorzien van een uit graszoden be staande nieuwe toplaag en ook de werkzaamheden aan het vierde hoc keyveld (dat bereids ingezaaid is) vorderen gestaag Roda's hoofdveld werd eveneens flink aangepakt. Zo spoedig mogelijk zal de enorme massa zand - tijdelijk gedeponeerd op het Buiningparker parkeerterrein - haar definitieve be stemming krijgen, waarna de fa. De Ridder de renovatie kan voortzetten. Roda kan haar a s. 35-jarig bestaan met optimisme tegemoet zien. Voordemaandelijkse foto" van de tennishall o kunnen wij per half mei volstaan met de herplaatsing van de april-foto. Er is nagenoeg niets veranderd aan de Groene Zoom

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9