w □GPV rbr Bende vandalen richtte spoor van vernielingen aan in Leusden-C. I I yj Onderzoek 0GB vooral gericht op agrarische aspecten - RIJKSPOLITIE NAARSTIG OP ZOEK NAAR DADERS1 VANIIA Mi IK IIË M3IISIM2K KRANT J L (7.\ Leusder Krant rt) (jé) 444 (W 44 W 4 nr Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden BDU rii ULJ G.J. SCHUTTE LIJST 8 FOTO-KOPIE NODIG? Nummering Leusder Krant: administratief foutje Reimus&Snel Geen krant ontvangen? DINSDAG 19 ME11981 - 13e JAARGANG NO. 7 Verantwoordelijk redakteor BERT VOS Redaktie en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrurr Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement f 11,80 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. ...OPDAT HET U WÉL GA. baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed, Hamersveldseweg 10e, 3833 GP Leusden C telefoon 033-943880.' Rozendaallaan 9 Leusden-C Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopand. Zaterdags gesloten. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Een door het Bouw centrum te houden onderzoek naar de onroerend goedbelasting zal vooral gericht worden op de agrari sche aspecten van die belasting. Al dus meldt het college van burge meester en wethouders de gemeen teraad. De raad wordt a.s. donder dagavond gevraagd om voor het on derzoek een bedrag van f 12.500,— beschikbaar te stellen. Zoals bekend wordt in de gemeen te Leusden de onroerend-goedbelas- ting geheven naar de oppervlakte grondslag. Dit houdt in. dat deonder- linge waardeverschillen van het on roerend goed op benaderende wijze worden vastgesteld door middel van vermeningvuldigingsfactoren voor soort-gebruik en aard. ligging en kwaliteit De huidige belastingveror dening met vermenigvuldigingsfac toren is op 1 januari 1979 in werking getreden Ondertussen hebben zich verschil lende ontwikkelingen voorgedaan op technisch en economisch vlak. Deze maken het noodzakelijk de factoren tabellen te toetsen Tevens kan dan worden nagegaan of recente juri sprudentie gevolgen heeft voor de verordening en de bijbehorende ta bellen Bij het vragen van een offerte voor een dergelijk onderzoek aan het Bouwcentrum is er rekening meege- houden. dat in het rapport uitvoerig zal moeten worden ingegaan op de agrarische aspecten van deze belas tingheffing Zoals bekend is in het verleden vanuit de agrarische tand- organisaties nogal fel geageerd tgen de OGB Deze zou uiterst nadelig werken voor boerenbedrijven De agrariërs vonden in de CDA-fractie, en met name in Ad Wisman, in de gemeenteraad gehoor voor hun grie ven Het CDA bepleitte al geruime tijd geleden een onderzoek naar de agra rische aspecten van de OGB LEUSDEN Door een (klein) administratief foutje bij onze vaste nummeraar is het met de nummering van onze krant eventjes fout gelopen Een jaar heeft 52 weken en dat betekent bij twee keer per week verschij nen, dat er maximaal 104 kran ten in een jaar gaan Afgelopen donderdag had de krant het nummer ,,12e jaargang no 110". Dat had moeten zijn „13e jaargang nummer 6". Dankzij een attente lezeres be ginnen we vandaag met de der tiende jaargang nummer 7 Voor toekomstige snuffelaars in onze archieven wordt dat dan wellicht een aardige puz zel om te ontdekken waar die ontbrekende zes nummers zijn qebleven. maar u weet het. Bij deze redaktie Leusder Krant Verzekeringen Gratis huizenpocket Computerhypotheek adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties t>/makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel. Q33-94456fr Wanneer u vóór dinsdag resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141 Beschadigd sanitair in..De Wegwijzer vraagd weten het een zeer kwalijke zaak te vinden De burgemeester heeft het voorzichtige vermoeden dat de da ders in Leusden gezocht moeten wor den ..Uit het spoor van vernielingen blijkt volgens mii dat je plaatselijk be kend moet zijn. Deze personen gaan niet eerst een half uur in Leusden rond rijden om te kijken of er gebouwen zijn, waarin ze vernielingen kunnen aanrich ten". aldus burgemeester Rademaker Hij zei desgevraagd, dat s nachts in Leusden wordt gepatrouilleerd Maar de politie moet een groot gebied bestrij ken, dus kan ik me best voorstellen dat ze niets van de vernielingen heeft ge merkt", zo liet Rademaker weten Hij raadt iedereen aan die aanwijzingen heeft in deze zaak naar de politie te stappen ,,Elke tip zal met de grootst mogelijke vertrouwelijkheid worden be handeld'aldus de burgemeester Woningbouwprogramma voor Achterveld Is nog niet rond 3 Mogelijk dag-MAVO voor volwassenen In Leusden, Roole Vrouwen reageren positief3 Bouwbeurs Leusden was In trek 3 Scouting houdt open dagen 5 Leusdense vrouwen tegen kernwapens5 Sport Boeken (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De rijkspolitie van Leusden is nog steeds naarstig op zoek naar de daders van de vernielingen die zijn aangericht aan zes scholen, het clubhuis van de hockeyvereniging en een gymnastiek zaal in Leusden. De schade wordt geschat op ettelijke duizenden guldens. Op de betrokken scholen konden, ondanks het vandalis tisch optreden, de lessen gewoon doorgaan maandagochtend. Het spoor van vernielingen moet vol gens de rijkspolitie zijn aangericht in de nacht van zaterdag op zondag De ba lans van dit vandalisme kon zondag al worden opgemaakt Bij de gerefor meerde basisschool aan de Rozen- gaarde waren de brandslagen openge draaid. waardoor de lokalen onder wa ter kwamen te staan Verder hadden de daders een hoop troep gemaakt door het stukgooien van pakken melk op de vloeren. Tussen de bedrijven door had den zij, zo zijn de aanwijzingen van de politie, nog koffie gedronken De vanda len waren de school binnengekomen door een ingeslagen ruit. Zondag is het grootste deel van de schade hersteld. De ravage in de openbare basis school ,,De Wegwijzer" aan de Biezen- kamp was nog groter. Daar waren een groot aantal WC-stortbakken en water leidingen vernield Omdat de daders ook alle waterkranen hadden openge draaid, stonden de WC-vertrekken en delen van de gang blank. Ook een aquarium moest het ontgelden, doordat het,aan diggelen werd geslagen. Enke le vissen moesten daardoor het loodje leggen. Verder had de bende daders een handdoekenautomaat en een klok vernield Volgens de politie hebben zij ook in deze school nog koffie gedron ken De ravage kon zondag al opge ruimd worden. Bij de protestants-christelijke basis school ..De Vallei' aan de Asschatter- weg werden voornamelijk vernielingen aangericht in het magazijn De vanda len hadden hier een vloeistof, een com binatie van lijm en ecoline-inkt. over di verse materialen gestrooid, waaronder een diaprojector Die kan vermoedelijk nu wel afgeschreven worden Verder waren op diverse plaatsen in het ge bouw stempels gedrukt Ook in deze school had de bende koffie gezet GELUK Een van de onderwijzers, W van de Doe van ,,De Valleizegt ..Volkomen zinloos dergelijke vernielingen Ze be reiken er niets mee, behalve dan dat de school met een vracht schade wordt opgezadeld waar niemand wat aan heeft. Voor de politie zal het een hope loze zaak worden om de daders op te sporen'Waarnemend-hoofd Van Bek- kum van de gedupeerde ,,De Wegwij zer" vindt het een trieste en beroerde zaak. „Het is een geluk dat de klassen buiten schot zijn gebleven en alleen, voor het grootste deel. de sanitaire voorzieningen zijn vernield", aldus Van Bekkum Zijn collega L Venema, hoofd van de gereformeerde basisschool, spreekt van een hoop ellende voor de scholen. Hij zegt: ,,Wij mogen van geluk spreken dat alleen de vloeren en niet de boeken nat zijn geworden". De Openbare kleuterschool ..De Wip-Wap" aan de Rozengaarde, de ba sisschool ,,De Hobbit" aan De Meent en in zekere mate ook de RK basisschool ,,De Rossenberg" kwamen er beter van af. Bij de kleuterschool was slechts een ruitje vernield, bij ,,De Hobbit" werden door de politie sporen aangetroffen van een poging om in te breken en bij de rooms-katholieke school moesten de kasten van de onderwijzers het ontgel den Niet alleen de zes scholen werden door de vandalen bezocht, ook het club gebouw van de Leusdense hockeyver eniging en de gymnastiekzaal aan de Lijsterbeslaan werden getrakteerd" door de nog spoorloze, vermoedelijk jeugdige personen Het hockeyclub huis. dat al meerdere malen het doelwit is geweest van vandalen, werd met be hulp van brandslangen onder water ge zet Verder werd er de nodige troep ge maakt Hier hadden de daders geen koffie, maar voor de afwisseling choco mel gedronken De gymnastiekzaal was bevuild met schuimpoeder uit de De ravage was groot. diverse daar aanwezige brandblussers. BEKEND Burgemeester mr. J W M Radema ker stelde zich zondag op diverse plaat sen op de hoogte van de aangerichte vernielingen Hij liet maandag desge- Met schuimpoeder uit brandblussers werd de gymnastiekzaal bewerkt Dit waren leidingen in de WC van ,,De Wegwijzer Het aquarium in „De Wegwijzer was ook doelwit van de vandalen. Eén van de vernielde ruiten.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1