ANTILOPEN VERLIEST LAATSTE WEDSTRIJD Borrel staat koud voor Lockhorst-heren Rockavond Kantongerecht I I leusder krant Ook laatste maal frühschoppen gezellig Finale bandstoten B-klasse Kampioenschap in aantocht DWS vraagt spullen voor rommelmarkt Uitslag schieten dames Tweede lustrum van SV Avanti PVL-duiven vlogen van Noyon Uitslagen klaverjassen VEENENDAAL Het laatste hoofdstuk in de veldcompetitie van het reeds kampioen zijnde Antilopen 1 vond zaterdag bij SKF plaats In Veenendaal. Nog steeds zonder ver- liespunt wilden de Leusdenaren ook deze wedstrijd winnen, maar kenne lijk bleek de spanning te groot. De ontmoeting had nog twee bijzondere omstandigheden. Het was het laatste optreden van Gert Nieuwenhuis, die het „wat rustiger aan'' gaat doen na 15 jaar in het eerste team gespeeld te hebben, en voorts zou de eerste An- tilopentreffer tevens het honderdste doelpunt van de roodzwarten in deze competitie zijn. Dat honderdste doelpunt kwam, nadat de thuisclub de score had ge opend, op naam van Gert Nieuwen huis, die een strafworp verzilverde. Een mooier afscheid was niet te be denken geweest Daarna liep SKF weer uit en zelfs tot 4-1maar vrij snel gaven Han de Haan en Gert Nieu wenhuis de stand een beter aanzicht. De drie volgende Veenendaalse tref fers wrden telkens beantwoord met een Leusdens doelpunt (Marion van Buren, Derk Hueting en weer Gert Nieuwenhuis) Bij de daarmee be reikte stand van 7-6, ver in de tweede helft, misten de Antilopen een straf worp en toen tot overmaat van ramp de thuisclub nog eens doeltreffend uithaalde, was het voor qoed ge beurd met de bezoekende ploeg. Met een 8-6 nederlaag werd het overigens succesvolle seizoen afgesloten. JEUGD SLAAT TOE Inmiddels is Antilopen drie jeugd kampioenen rijker geworden. Afge lopen woensdag won Junioren 1 in Voorthuizen met 1-8 de kampioens wedstrijd tegen Spirit en zaterdag wonnen Aspiranten A4 en Pupillen 1 eveneens een kampioenswedstrijd. Voor J1 en A4 was het de tweedetitel in dit seizoen, want ook in de micro werden deze ploegen kampioen. A s. woensdag kan Pupillen 2 ook kampi oen worden De diverse uitslagen waren: SKF 1 - Antilopen 1 8-6 LEUSDEN De feestborrel staat al koud bij Lockhorst om het kampi oenschap van de drie herenteams In de landelijke competitie te vieren. Zondag kan het gebeuren voor deze, in de 5e klasse over hun tegenstan ders heen walsende, formaties. Alle drie hebben aan een gelijkspel reeds genoeg. Vooral Heren 2 haalde zon dag weer genadeloos uit met 0-6. „Het derde had het moeilijker maar kwam toch op 4-2 winst", deelde tevreden aanvoerder Arris Weerstra mede. Intussen pakken zich donkerewol- ken samen boven het Lockhorsttop- team (Zondag Mixed 1). „Alleen een wonder kan ons nog in de 2e klasse houden", aldus captain Arthur Scherpenzeel, die thuis tegen Vecht lust alleen ,,zijn" dames Gré Marke rink en Marijke Zwarthoed de dubbel zag winnen. Het tweede mixedteam behaalde tegen Eemslag een nipte 3-5 zege. ,,De tegenstanders, van wie thuis met 6-2 was gewonnen, waren nu beter ingespeeld. We hebben nog titelkansen en het blijft tot de laatste dag spannend", vertelde aanvoerder Roland Dijkgraaf Philip Kamerbeek, aanvoerder van het vierde, was erg blij met de 6-2 overwinning op Rapid. Alleen een heren- en een damessing le gingen verloren. ..Lisette van Dijk en Antoinette Buytendijk komen steeds beter in vorm. We kunnen nog degraderen, maar ook kampioen worden", stelde Philip vast. In de zaterdagcompetitie verspeel de Lockhorst B waarschijnlijk de pro motiekansen doorthuisvan Flehitete verliezen „Alleen als we royaal win nen van De Meent zijn er nog moge lijkheden", vond captain Wil Bunnik. Met de zaterdag-herenteams gaat het minder goed. De A-ploeg heeft 3 punten, evenveel als 't Stort en zij ontmoeten elkaar komend weekend Heren B moest een 6-0 nederlaag slikken in Soest en het C-team be haalde via een 3-3 uitslag het eerste winstpunt uit vier wedstrijden. De Achtervelds nieuws ACHTERVELD Zondagmorgen werd voor de laatste maal van dit seizoen Frühschoppen gehouden In D'Ouwe Peerdestal. De muziek werd deze morgen weer verzorgd door de Hinterfelder Musikanten. Al spoedig na de aanvang was de zaal reeds geheel gevuld met belangstellenden, e muzikanten, die allen lid zijn van de muziekvereniging D.W.S. en deze hobby geheel in eigen tijd doen, wis ten er al spoedig met hun vrolijke Oostenrijkse muziek een geweldige stemming In te brengen. Tijdens hun optreden kregen zij ook nog steun van twee Duitse meisjes, die hier te gast waren. Zij zongen enkele liedjes waarbij hun jodeltalent heel goed naar voren kwam. Ook een Neder lands meisje zong het zeer bekende lied Heidl. Uit het daverend applaus bleek wel dat het optreden van de dames door de aanwezigen zeer werd gewaardeerd. Als verrassing was er deze morgen ook een marketenster aanwezig die met haar vaatje geestrijk vocht de aanwezigen voorzag van een lekker borreltje, uiteraard wel tegen beta ling. Na afloop dankte Hans Janssen alle aanwezigen voor hun aanwezig heid Een van de aanwezigen dankte de muzikanten voor hun optredens tij dens het gehele seizoen. Hij vroeg de aanwezigen een applaus voor de Hin terfelder Musikanten waaraan spon taan gehoor werd gegeven. ACHTERVELD Ook dit jaar zal de inmiddels traditioneel geworden rommelmarkt door de muziekvereni ging D.W.S. weer worden gehouden. Deze gezellige rommelmarkt zal wor den gehouden de laatste dag van de Tour-week, dus de zaterdag. In ver band hiermede zullen de D.W.S.-me dewerkers de komende weken weer op pad gaan voor het verzamelen van oude en eventueel ook nieuwe goe deren, zoals boeken, platen, radio's, t.v.'s, vazen, enz. enz. Indien men het een en ander heeft voor deze rommelmarkt kunt u bellen Hans Janssen, van Oldenbarnevelt- straat 25, tel. 2057 en Jos Hoefkens, Emelaarseweg 19a, tel.2083. Wil men de goederen zelf komen brengen dan kan men die afgeven bij vorenstaande adressen. De opbrengst van de rommelmarkt is bestemd voor reparatie van instru menten, doch ook voor de aanschaf van nieuwe instrumenten. D.W.S. hoopt dat zij weer dezelfde steun van de bevolking zal ondervinden als voorgaande jaren. „Nee, hij zit er nog net zo". „Nou, dan zit hij er toch nog aan en is het dus niet gelukt. U moet niet meteen gaan schelden. Als ik het proces-verbaal lees, dan is het niet zo best wat U allemaal gezegd heeft U begint hier ook al weer boos te wor den Het is lastig als je zo'n karakter hebt". De officier bleek navraag gedaan te hebben naar de verzending van deel III, maar dat was op tijd verstuurd en omdat mevrouw Ter H. niet verhuisd was, achtte hij het tenlastegelegde wettig en overtuigend bewezen en eiste f 50,— voor het ontbreken van deel III en f60,— voor de kapotte uitlaat. De kantonrechter vond dat hij maar geen hogere straf voor de scheldpartij moest geven en liet het bij de eis van de officier. MAAGDARMSTOORNIS De heer Van R. uit Hilversum had op 14 maart 1980 op een snelweg in Amersfoort 130 km. gereden in plaats van 100. Zijn verweer, zowel in het proces-ver baal als ter zitting, luidde: „Ik had toen een maagdarmstoornis, ik voel de me ellendig en had een geweldige haast om een toilet te bereiken". De officier vond dit toch geen reden om te hard te rijden, temeer daar er tijdens de route, die de heer Van R. die dag gereden had wel eerder een mogelijkheid geweest was om voor dit doel te stoppen. Hij eiste f 110,— De verdachte kreeg, zoals gebruike lijk, n$ het horen van de eis van de officier het laatste woord. Hij maakte van deze gelegenheid gebruik om nog een paar andere zaken naar vo ren te brengen. „Vindt U 130 km. nu echt zo hard" informeerde hij bij de officier, „en waarom moet het meer dan een jaar duren, voordat ik moet voorkomen? Dat is toch belachelijk1" De kantonrechter vond dat de ver dachte zijn zaak geen goed deed met deze laatste opmerkingen „Ik had aanvankelijk het idee dat U serieus verweer voerde. Een maagdarm stoornis kan een ellendige zaak zijn, waar ik best begrip voor heb Maar U begint nu uit een ander vaatje te tappen. U vindt 130 km niet zo hard en U wordt boos om de lange tijd die de administratieve afwikkling van de ze zaken kost Dat leidt de aandacht van Uw verweer af Ik geef U f 100,— boete" M N OUDE HEER De heer K. uit Amersfoort had met zijn motor 111 km gereden op de Bisschopseweg in plaats van 50 km. De verdachte gaf desgevraagd toe dat het feit correct was. „Maar ik had het die dag wat op m'n heupen. Ik was dwars door de voor deur van mijn ex-schoonouders ge lopen. Als ik boos ben, ga ik ook hard rijden Dat is nu eenmaal mijn ma nier, maar ik ben de laatste tijd weer rustig". Had de verdachte geen ac cept-girokaart ontvangen, vroeg de kantonrechter „Nee, die heeft m'n oude heer ver scheurd" „En heeft U Uw motor nog?" „Nee, die heeft m'n oude heer ver kocht". ,,U bent inmiddels verhuisd. Woont U nog samen met Uw vrouw?" „Nee, die heeft de benen genomen met mijn oude heer". De officier merkte op dat het verkeer vaak meer in gevaar gebracht wordt door mensen die kwaad zijn dan door mensen die borrels op hebben. Een kleine vermindering vanwege fami lieomstandigheden mocht er wel af, eis f 200,— boete of 8 dagen hechte nis. Verdachte „Nou, dan ga ik maar 8 dagen zitten Ik heb geen werk en een uitkering van f 40,— per week. Als ik die accept-girokaart wel had ontvan gen. had ik wel kunnen betalen. Toen werkte ik nog'. De kantonrechter kwam tot de uitspraak f 300,— boete, waarvan f 100,—onvoorwaardelijk en f 200,— voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Kantonrech ter „Dus als U zich de komende twee jaar rustig houdt, dan komt U er met f100,— vanaf". De officier merkte nog op, dat er over afbetaling te praten viel als verdachte zijn goede wil toonde en vast de komende we ken wat tientjes spaarde. TE HOOG De heer Van de K. uit Putten had zijn auto onverlicht op de rijbaan geparkeerd en kreeg daar een bekeu ring voor thuisgestuurd van f 110,— Zijn verweer luidde, dat hij midden in een hele rij auto's geparkeerd had, die bij een camping stonden. Hij was maar een een kwartier weggeweest, de politieagent had nog naar hem gezwaaid en helemaal niet gewaar schuwd. De officier vond inderdaad f 110,— te hoog. Dat is bedoeld als één enkele onverlichte auto het ver keer echt in gevaar brengt Dit was meer een kwestie van verkeerd par keren. Zijn eis f50,— boete. Kantonrechter: „Mag ik hieruit con cluderen dat U het betoog van ver dachte accepteert9" Officier „Inderdaad" Uitspraak con form de eis ACHTERVELD Zaterdagavond organiseert Klont in de Moespot een Rockavond. De uit Vianen afkomsti ge Rockgroep Audrey Grant zal deze avond medewerking verlenen. Deze vier jaar oude formatie bestaande uit een zanger, een solo gitarist, een bas gitarist en een drummer, speelt in hoofdzaak eigen repertoire. Doch ook de oude bekende Rock hits zul len niet ontbreken. De muziek die Audrey Grant brengt is een mengel moes van Rock met hier en daar New-Wave invloeden De band hoopt met hun concert van zaterdagavond er voor de Achtervelders een onver getelijke avond van te maken. De zaal is open om 19.30 uur en de entree zal vier gulden bedragen. ACHTERVELD Tijdens de on derlinge schietwedstrijd van de da- messchietclub waren er negen da mes die de strijd tegen elkaar aan bonden Ook ditmaal was het weer Anneke Oudshoorn die met 82 pun ten de eerste plaats wist te behalen De overige dames behaalden het vol gende aantal punten: 2. Nel Tijmensen 70 3. Kitty van Hamersveld 69 4. Dorothe van Hamersveld 68 5. Tiny Tolboom 61 5. Mien v.d. Burgwal 58 7. Ria Vos 55 8. Ine Kok 54 9. Nel Teunissen 42. AMERSFOORT Op de strafzit ting van het kantongerecht in Amers foort van donderdag 14 mei ver scheen de heer H. uit Leusden. De heer H had verleden jaar op 31 maart een proces-verbaal gekregen, omdat hij op 13 maart met zijn auto op de Asschatterweg op de linker helft gekomen was, waardoor een tegenligger moest uitwijken naar de berm. Zijn verweer luidde. „Ik heb daar wel gereden maar kan me van het voorval niets herinneren. Ik heb geen politie auto gezien en waarom zijn er 18 dagen nodig om me te vinden?" Offi cier en kantonrechter waren het er over eens, dat de zaak voor onbe paalde tijd moest worden aangehou den, zodat de politie als getuige kan worden gehoord. SCHELDEN Mevrouw Ter H. uit Amersfoort had op 19 maart van dit jaar een proces verbaal gekregen wegens het ontbre ken van een geldig deel III en wegens een lekke uitlaat van haar auto. Mevrouw Ter H voerde aan dat ze deel III wel betaald had. maar pas had ontvangen na de bekeuring. Het ongelovige gezicht van de kan tonrechter droeg niet bij tot de ge moedsrust van verdachte, want ze zei „En de politie heeft met opzet tegen de uitlaat getrapt" Kantonrechter: „Heeft U hem daar na laten repareren?" Antilopen 2 - Amersfoort 3 5-5 Antilopen 3 - DOS 2 5-4 Spirit J1 - Antilopen J1 1-8 (Antilopen kampioen) Mia J2 - Antilopen J2 0-6 uitslagen waren Zondag (gemengde teams): Lockhorst 1 - Vechtlust 2 1-7 Eemslag 1 - Lockhorst 2 3-5 ULTV Iduna - Lockhorst 3 5-3 Lockhorst 4 - Rapid 3 6-2 Zondag (herenteams): Lockhorst 1 - Soest Zuid 2 5-1 Maarn - Lockhorst 2 0-6 Lockhorst 3 - Soesterberg 2 4-2 Zaterdag (mixed-teams): Lockhorst A - Larsheim B 3-2 Lockhorst B - Flehite A 1-4 Zaterdag (herenteams): Hoogland A - Lockhorst A 3-3 Soest Zuid A - Lockhorst B 6-0 Lockhorst C - Soest Zuid C 3-3 Woensdag (district): Lockhorst A - Alta B (jongens) 5-3 Zaterdag (mixed-jeugd): De Meent B - Lockhorst A 2-3 Eemnes A - Lockhorst B 1-4 Lockhorst C - Soest A 1-4 ITA-mixed: Hoogland - Lockhorst A 25-32 Lockhorst B - Leusderpark 37-15 Randenbroek - Lockhorst (jongens) 20-27 Woensdag (ITA-dames): Volta 1 - Lockhorst 1 21-17 Randenbroek 6 - Lockhorst 2 11-24 Lockhorst 3 - Randenbroek 9 24-6 Lockhorst 4 - Leusden 2 24-7 Lockhorst 5 - Hoogland 5 24-8 Flehite 5 - Lockhorst 6 0-24 Lockhorst 7 - Flehite 6 15-20 't Stort 9 - Lockhorst 8 16-21 Hoogland 8 - Lockhorst 9 12-24 Lockhorst 10 - Volta 5 17-19 Zwaluwen A1 - Antilopen A1 1-9 Antilopen A2 - TZA A2 2-10 Antilopen A4 - Soesterkwartier A3 8-0 (Antilopen kampioen) ACHTERVELD Het l u-jarig be staan van de SV Avanti wordt gevierd met een feestweek voor heel Achter veld. In de avond van 22 juni wordt een straatvolleybaltoernooi gehou den voor liefhebbers van 8 tot 80 jaar. Dinsdag 23 juni staat Achterveld tweemaal in het teken van Avanti. 's Middags krijgen de kinderen tot en met 12 jaar een wandelpuzzeltocht voorgeschoteld en voor iedereen van 8 tot 80 volgen 's avonds een tafelten nis- en een badmintontoernooi. Ook op woensdag een tweeledige activi- LTV LEUSDEN LEUSDEN De afgelopen week werden door de teams van LTV Leus den de volgende uitslagen in de ten- niscompetitie behaald: Dinsdag 12 mei (dames) Weldam F - Leusden A 3-1 Hooglanderveen B - Leusden B 1-3 Leusden C - Eemslag D 1-3 Leusden D - Soesterberg C 3-1 't Stort D - Leusden E 4-0 Zaterdag 16 mei Jongens t/m 15 jaar Leusden - Eemelaar 0-8 Junioren: Leusden A - Alta D 3-2 Antilopen P1 - Woudenberg P1 3-0 (Antilopen kampioen) Meeuwen P2 - Antilopen P2 0-2 Telstar P3 - Antilopen P3 1-1 Antilopen P4 - KVO P6 1-3 teit. De jeugd van 2 t/m 6 jaar wordt 's middags leuk bezig gehouden met films en spelletjes plus een tractatie. In de avonduren wordt het volleybal toernooi voortgezet. Een gezinspuzzeltocht staat don derdag 25 juni op het programma en vrijdag worden de tafeltennis- en badmintonwedstrijden voortgezet. De slotdag op zaterdag 27 juni begint om 10.00 uur met een gymnastiek- demonstratie Van 11.30 tot 12 30uur en van 13.30 tot 14.30 uur vinden de halve- en tafeltennisfinales plaats en van 15.00 tot 16.30 uur worden de eindstrijden van het handbaltoernooi gehouden. In Ons Gebouw vindtten- slotte de grote feestavond plaats met diverse verrassingen en muziek van Black Power. Soest B - Leusden B 5-0 Heren: Maarn C - Leusden A 0-6 Leusden B - Rapid B 2-4 Senioren (mixed) Eemslag A - Leusden A 3-2 Leusden B - 't Schilt B 1-4 Hooglanderveen A - Leusden C 5-0 Leusden D - 't Stort B 1-4 Zondag 17 mei Senioren (mixed) Soest V - Leusden I 2-6 Leusden II - Odijk II 2-6 Leusden III - Maarn II 2-6 Weldam II - Leusden IV 6-2 Leusden V - Ludenti V 4-4 Heren Eemelaar I - Leusden I 0-6 LEUSDEN Met 306 duiven in concours was de PV Leusden zater dag deelnemer aan de wedvlucht vanuit Noyon (330 km). De eerste duif kwam binnen om 14 03 uur (snel heid 1210,07 m/m) De resultaten waren: H. v. Zoeren 1-17-39 H. v.d Hoek 2-6-7-28-45-46-54-63 C. Valkengoed 3-18-22-33-37-52-65- 73 H. Lambrechts 4-11-14-16-23-34-51- 58-68 F Dieters 5-19-31 G Hoefakker 8-32 G. Dieters 9-24-70-72-76 P Lambrechts 10-41-42-66-74-75 G. Mensinga 12-47-69 H. v.d. Haar 13-38 Comb. Vrij-Bra 15 W. Vrijhoef 20-40-44-49 G. Lambrechts 21-35-59 J. Voorburg 25-50 T. v. Valkengoed 26 A. Bomers 27-71 J. Pouw 30-48-64 R. Tijmensen 36-55 Comb PE-dv 43-57-60-61 A v.d Vlies 53 B Kuiter 56-67 Gebr. Bransen 62 LEUSDEN Uitslagen klaverjas- competitie „Leusden Troef": 1Hr. Kuyper 5930,2. mevr. Grimberg 5449, 3. hr. Waterschoot 5332, 4. mevr R de Ridder 5037 en 5. mevr. Arns 4968 punten. Stand per 14-5-'81 1 Hr. Kuyper 16068,2. hr. Bolt 15099, 3 mevr v. Egdom 15050, 4 hr. v. d. Berg 15049, 5 hr. Arns 14697,6. hr v Waterschoot 14182, 7. hr. de Ridder 14143, 8 mevr. Grimberg 14137, 9. mevr. Dekker 14119 en 10. hr. Plattel 13907 punten. 2 R Brink (Buitenlust) 7 10 1,86 20 3. C. Kisteman (B.V. '75) 7 8 1,86 10 4 H v. Brienen (Soestdijk) 7 8 1,76 15 5. H Blaeser (O.O.O.) 7 6 1,76 11 6 R Amse (O.O.O.) 7 4 1,50 7 7. W. Schepers (Leusden) 7 4 1,41 14 8. W. Deelen (Soesterkwartier) 7 2 1.40 12 Voor het komende weekend heeft B.V. '75 een druk programma. Zeven senioren gaan 23 mei op bezoek bij Blauw-Wit in Amsterdam. Twee jeugdteams spelen op 24 mei mee op de stadsdag in Utrecht. En op vrijdag 22 mei begint bij B.'67 in Amersfoort de finale bandstoten in de A-klasse. Voor B.V. '75 nemen hieraan deel Cees Sprangers - Wim v. d. Berg - Fake Schonewille - John Kramer en Frank Wisman, Tenslotte houdt B.V. '75 op maan- j dag 25 mei om 20.00 uur een zéér belangrijke algmene ledenvergade ring. Drie bestuursleden, waar onder voorzitter W v. d. Berg, zijn aftredend en niet herkiesbaar Ook zullen de teams voor het nieuwe seizoen wor- den samengesteld en zal de prijsuit reiking van de huiscompetitie plaats vinden. SCHIETEN: De SKGV houdt op maandag 25 mei (aanvang 20 00 uur) een algemene ledenvergadering in Buitenlust te Achterveld. WIELRENNEN: De Leusdenaar Dick Willigenburg werd winnaar van een 80 km-koers in Leiderdorp. TENNIS: In de nacht van donderdag op vrijdag heeft het (nood)clubhuis van de LTV Leusden ongewenste bezoekers gehad. Een raam werd opengebroken en naast enige vernie lingen verdwenen enkele tientjes aan geld WANDELEN: In Achterveld wordt de „Vieravondse" gehouden op 12,3 en 4 juni a.s. LEUSDEN In de finale bandsto ten B-klasse, welke dit weekeinde bij BV '75 werd gehouden is Cor Kiste man als 3e geëindigd. Twee nederlagen, in de eerste twee ronden, maakten Cor al bijna kans loos. Na een goed herstel in de derde en vierde ronde betekende een ne derlaag in de vijfde ronde definitieve uitschakeling voor de titel Winst in de zesde en zevende ronde brachten Cor uit eindelijk op een derde plaats De eindstand 1 G. Gerritsen (K O T) 7 14 1,98 19

Leusder Krant | 1981 | | pagina 8