Trainer Brandsen: korfbal nu een volwaardige sport STOKT Joop van Santen weer schaakkampioen ANTILOPEN KAMPIOEN EN (LANDELIJKE) 1e KLASSER tenniskampioen Lockhorstdames Roda '46 dit weekeinde op toernooi Uitslagen schaken ZELFWERKZAAM HEID LEUSDEN - De voorspelling van vorige week is uitgekomen: nadat in de districtscompetitie op dinsdag Lockhorst E reeds de titel had ver overd, werden ook de A- en B-teams kampioen. Zeer overtuigend met 4-0, evenals trouwens de E-ploeg. die dat voor de vijfde keer presteerde. Op 2 juni worden op het Buiningpark de kampioenswedstrijden gespeeld en een week later moet worden aange treden voor de promotie/degradatie. Lockhorst A kan de 1e klasse berei ken, de B-ploeg staat op de drempel van de 3e klasse en het E-team wil pro beren in de 4e klasse te komen Lock horst G had grote pech: nadat eerder in vier wedstrijden 6 punten bijeen waren geslagen, werd thuis verloren van Eem- slag Lockhorst D moet vrijdag de wed strijd tegen Alta uitspelen en het F-team heeft ondanks tegenslag inmiddels 7 winstpunten vergaard De uitslagen wa ren Lockhorst A - Hakkelaars A 4-0 Randenbroek A-Lockhorst B 0-4 Lockhorst C - Baarn 1-3 Alta - Lockhorst D 2-0 Leusden Lockhorst E 0-4 Lockhorst F - Leusden 3-1 Lockhorst G - Eemslag 1 -3 ONDERLINGE WEDSTRIJDEN IMPA- LA-GYMNASTIEK LEUSDEN - Zaterdag houdt de afde ling Gymnastiek van Impala haar jaar lijkse onderlinge wedstrijden in sport zaal de Meent Alle groepen vanaf 6 jaar doen daaraan mee. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur met de meisjes van 6-7 jaar en de meisjes van 8-9 jaar De prijsuitreiking van de ochtendwed- sirijoen zaï uiii circa iü.ju uui plaats vinden. Om 14.00 uur gaan de middag wedstrijden van start met het optreden van de meisjes van 10-11 jaar. Daarna komen de jongensgroepen, de meisjes van 12-13 jaar, van 14 jaar en ouder en de keurgroepen Aan het einde van de middag zullen de moderne ritmise gym- en de jazzgroepen nog een demonstra tie van hun kunnen geven De prijsuit reiking van de middagwedstrijden is om ongeveer 17 00 uur sms Donderdag 21 mei: 19.00 uur. voetbal Roda A1 (nieuwe for matie) tegen Quick A1 (idem) op het Buiningpark. Vrijdag 22 mei: 19 00 uur: 5 minuten snelschaaktoer- nooi SV Leusden op het Buiningpark. Zondag 24 mei: 09 00 uur prov kampioenschappen Duitse herdershonden VDH bij Don Bosco. Maandag 25 mei: 20 00 uur slotavondB.V Leusden in de biljartzaal aan de Zwarteweg 20.00 uur: openbare vergadering Raad van Advies sportstichting Leusden i.d. gemeentekantine aan de Zwarteweg. LEUSDEN - De laatste ronde in de huiscompetitie van de schaakvereni ging Leusden had de navolgende resul taten: N Loning-J. van Santen V2-V2 J. de Jager-H Fröberg 0-1 H. Mus-R.Zelle V2-V2 J Agterberg-E Halkes 0-1 L. de Rijke-Tj, Zijlstra 0-1 B. Uneken-H Kroes V2-V2 H. Wuts-Rodnquez 1-0 H. van Egdom-G te Winkel V2-V2 A. Leclerq-A van Kuipers 0-1 H.Struiwig-S.vanDokkum 1-0 W v.d. Wetering-L. Bogaard 1-0 De top-tien van het seizoen 1980-1981 werd: I. J. van Santen (gemidd. 55.7), 2. H. Fröberg (49.7). 3 N C. Loning (46 7), 4 R Zelle (46 6), 5. J.M. Agterberg (45.2), 6. J v.d. Weijden (45 0), 7 L de Rijke (43.7), 8 J de Jager (42.7). 9. H Vos- sebeld (42.4) en 10 Tj K. Zijlstra (41.3) Aan de huiscompetitie hebben 56 spe lers meegedaan. de slotontmoeting tegen het be scheiden geklasseerde SKF verlo ren. Jammer, maar geen ramp - de titel was immers reeds veroverd - en geen van de selectieleden heeft daarom verstek laten gaan bij de fon due-party na afloop in „Bavoort". De eindstand van de jongste competitie is Antilopen, Leusden 14 26 Thor. Harmeien 14 22 Revival. Terschuur 14 16 Odik. Barneveld 14 15 SKF. Veenendaal 14 15 Arnstel. Amstelveen 14 6 Exakwa Lelystad 14 6 RDZ. Zeist 14 6 Antilopen werd royaal kampioen en promoveerde naar de (landelijke) 1e klasse, met slechts de promotie-, de overgangs- en de hoofdklasse daar nog boven Een voortreffelijke prestatie voor een relatief kleine vereniging (circa 200 leden) zeker "wat het aantal senio ren (ruim 50) betreft. Opmerkelijk is het bereikte niveau even hoog bijvoor beeld als de topclub Soesterkwartier uit het veel grotere Amersfoort Het succes van onze korfbalclub is aanleiding ge weest tot een gesprek met trainer coach Bert Brandsen en aanvoerder Frans ter Maten Leusden mag best wat meer weten over het wel en wee van de beoefenaren van de oer-Hollandse korfbalsport. ANNO 1965 De ingebruikneming van het Burge meester Buiningpark op 15 augustus 1964 heeft mede geleid tot de oprich ting - een jaar later op 20 september - van k.c. Antilopen Oorsprongelijk re creatief maar al spoedig met een zeer prestatiegerichte top kreeg de club op zaterdagen een van de drie Buiningpar- ker sportvelden in gebruik De geleide lijk groeiende onderneming heeft nog altijd niet meer dan het medegebruik van dat éne veld (van niet al te beste kwaliteit), veel te weinig was- en kleed gelegenheid (waar ook de handbalclub gebruik van maakt) en samen met de schaak- en tafeltennisclub de beschik- LEUSDEN ENTRUM - Onze wethouder van sportzaken en nog wat is een groot voorstander van zelfwerkzaamheid bij de realise ring van sportaccommodaties en de goede man heeft gelijk. Wie er gens van wil profiteren, mag er best wat voor doen Dat moeten Roland en Alexander Speksnijder (resp. 13 en 11 jaar) op hun manier ook hebben gedacht. Deze zoons van een sportieve bloemist aan de Driftakkerweg zijn in het bezit van een echte crossfiets en lid van de plaatselijke fietscrossclub i.o. Er bestaan in Leusden wel plannen voor de aanleg van een fietscross- baan. maarzo lang dat ding er niet is, heb je eigenlijk geen moer aan een crossfiets. Tenzij je zelf de handen uit de mouwen wil steken om een - desnoods tijdelijk - baantje te realiseren Wie Pa Speksnijder kent- Gerrit doet of deed aan zwemmen, wa terpolo, wielrennen, schaatsen, biljarten, tennis, tafeltennis en nog een stuk of wat takken van sport - weet dat de jongens bij voorbaat op succes konden rekenen als zij goede raad of dito hulp nodig zou den hebben Sport bedrijven is im mers een betere wijze van vrije tijdsbesteding dan het uithalen van katlekwaad Weinig moeite had den Roland en Alexander om toe stemming te krijgen voorde aanleg van een privé-crossbaantje op een tijdelijk buiten gebruik zijnd stuk grasland achter het huis en pa was niet te beroerd om het ding met behulp van wat paaltjes en touw uit te zetten. Ook al is e e a wellicht in strijd met het desbetreffend be stemmingsplan. Meer problemen hadden de jon gens met het spit-, graaf en krul werk, dat ze zelf moesten doen want Spek senior heeft met zijn bloemen wel wat anders aan zijn hoofd Inmiddels begint het ge wroet op het ex-ponyweitje al wat op een fietscrossbaantje te lijken. Ongeveer een kwart is mm of meer gereed, maar de jongelui kwamen duidelijk aan mankracht te kort en vroegen onze krant om hulp Zij doen een hartstochtelijk beroep op medeleden en medeleven van de fietscrossclub Wie komt een handje helpen? Er is weliswaar geen stuiver mee te verdienen, maar wie goed mee werkt mag t.z.t. ook op de baan rijden Een prachtige vorm van be taling in natura voor een nuttige brok doe-het-zelfwerk en veel crossplezier zolang de gemeente lijke accommodatie niet gereed is. P. C Ook zaterdag 23 mei weer legio toer nooien Junioren C3 (08.15 uur), B3 en C2 (08.35 uur). B2 (12.00 uur) en zowel A1 als A2 (12 40 uur) vertrekken op het achter de teams genoemde tijdstip naar het toernooi van SV Achterveld C1 (10 00 uur) gaat naar DEV en 05(10.00 uur) naar SIOS De laatste trainingen van het seizoen worden maandag avond gehouden De F-pupillen gaan zaterdag naar KVVA. F3 en 4 vertrek ken om 08.45 uur, F1 en 2 om 13.15 uur. D2 en E4 (beiden om 10 15 uur) gaan naar Hilversumse Boys. Alle ju nioren en pupillen moeten behalve hun Rodakledinq een wit reserve-shirt mee brengen De plaats van vertrek voor alle teams is het Roda-clubhuis. Voor de zaterdag-senioren vermelden wij - voor zover werd opgegeven - de aanvangs tijden van de navolgende toernooien: CJW (veteranen) 10 00 uur Roda-toernooi(3en4) 10 00 uur Roda-toernooi 1 en 2) 13.00 uur LEUSDEN/CENTRUM - Zestien I jaar wordt inmiddels gestreden om j het persoonlijk kampioenschap van de schaakvereniging Leusden. Nog steeds om dezelfde wisselbeker, die daarvoor in het seizoen 1964-1965 werd beschikbaar gesteld. Het toen j spiksplinternieuwe kleinood kreeg de heer L. Boogaard als eerste tijde- lijke eigenaar. Wie de beker driemaal |l achtereen of vijf keer in totaal zou i I weten te winnen werd pas de defini- I tleve bezitter. Tot nu toe heeft nie- j mand „hebbes!" kunnen roepen. Vier schakers - de heren J. Mosterd, P. W. Karis, J. Beukelman en J. v.d. [I Weijden - zijn tweemaal clubkam- pioen geweest en hun collega J. van Santen (wij zeggen verder maar Joop) tot voor kort driemaal. Met na- me in 1967, 1971 en 1972. I De kennelijk aan zijn tweede I (schaak)jeugd begonnen Joop van I Santen versloeg ook in het zojuist afge- I lopen seizoen de complete concurren- B tie. zodat de honkvastheid van de steeds waardevoller geworden ereprijs I - jaarlijks worden de namen van de win- I naars in het zilver gegraveerd - danig I aan de wankel is geraakt Door de vier I titels van ..ome Joop' hangt de beker I voor de club nog maar aan een zijden draad en de kans is zeer reëel gewor- I den, dat volgend jaar een nieuw exem- I plaar moet worden aangeschaft. Joop I is namelijk vast van plan om de club niet voor die schadepost te behoeden De heer Van Santen, dik eenenvijftig jaar geleden bij de Burgerlijke Stand van Rotterdam in de kaartenbak geko men met Johannes als (enige) voor naam, begon als negenjarig jochie te I schaken. Pa van Santen kon redelijk overweg met een edele schuifwerk op een 64-ruitig bord en zien schaken doet nu eenmaal schaken Toch heeft Joop 1 op dat gebied meer geleerd van zijn broers Fred en Cock, die jaren geleden schaakkampioen van resp. Den Haag en Rotterdam zijn geweest en uit dien hoofde ooit deelnemer aan de nationale titelstrijd. De ambities van onze huidige kampioen reikten echter minder ver. S.V. LEUSDEN In 1960 kwam hij in Leusden te wo nen en drie jaar later begon zijn lidmaat schap van schaakvereniging De Toe komst (anno 1946). Met een ledental van zo n 20 tot 25 schakers spelend in een voormalig schoolgebouw aan de Ooievaarshorsterweg Na het gereed komen van het Burg Buiningpark (15- 8-1964) verhuisde de schaakclub naar de ..gemeentelijke kantine op dat sportpark en daar zit men thans nog. Bij het 25-jarig bestaan van de onderne ming was blijkbaar de toekomst bereikt, want de clubnaam werd veranderd in schaakvereniging Leusden Joop van Santen was al kort na zijn toetreden geschikt bevonden als competitieleider (onder de toenmalige voorzitter Ad Wis man!). Een poging tot het oprichten van een jeugdafdeling slaagde pas in 1970 toen de heer J de Jager via jongens van Don Bosco met jeugdleider J Boe- maars in contact kwam. Samen bouw den zij de huidige juniorengroep (met meerdere talentjes) van rond de 50 eenheden op Van Santen ^moveerde" tot voor zitter in 1974 en zeker niet alleen uit waardering voor zijn tweede en derde kampioenschap in '71 en '72 Hij is nu blijkbaar gewend geraakt aan de rompslomp daar omheen, want vooral in het afgelopen seizoen was hij zeer qoed op dreef Reeds lang was te zien. dat zijn vierde titel dichter binnen zijn bereik kwam en nu is het zover. Na het herstel van de brandschade aan het clubhuis was hij de grote doordouwer bij de uitbreiding van de accommodatie. Dat feit droeg mede bij tot zijn benoe ming tot „Sportman van het jaar 1980" en die terechte erkenning heeft hem veel deugd gedaan, al laat hij dat niet direct merken Gevraagd naar zijn toekomstplan nen blijken die nog vaag. Zeker is echter, dat hij in het komende sei zoen opnieuw een gooi zal doen naar het kampioenschap, dat hem defini tief aan de wisselbeker moet helpen. Inmiddels is hij ingegaan op de uit daging om - als bewijs van zijn werkelijke kunnen - op dinsdag 2 ju ni een schaaksimultaan te geven aan 25 liefhebbers (ook niet-schaakclub- leden zijn welkom). Dat gebeurt in het clubhuis op het Buiningpark. Een toch maar riskante onderneming, dachten wij, maar in ieder geval avondvullend! P. C. LEUSDEN - De Leusdense voet balclub Roda '46 zit midden in de toernooien. Voorbij, en ondanks re gen bij B3 en C5, bijzonder geslaagd was het eigen jeugdtoernooi op 16 mei. Zeer spannend was vooral het slot van de A1-groep Unicum, FAK en Ro da eindigden gelijk. Strafschoppen zorgden uiteindelijk voor bovenstaande volgorde Hoogland en DVSA sloten de rij. In de C-groep nam de thuisclub wraak Roda C3 en C4 werden samen de onbetwiste winnaar voor VVZA, Woudenberg en Kampong Als goed gastheer lieten Roda B3 en C5 in het derde en wat verregende toernooi de eer aan Argon. Jonathan en Hoogland Clubvoorzitter Co Bosman reikte de A1 - prijzen uit en collega Ab Blankenstijn van de jeugdcommissie verzorgde het uitdelen van het overige eremetaal. S Trainer Bert Brandsen prestatie-korfbal een volwaardige sport LEUSDEN/CENTRUM - Het stan daardteam van korfbalclub Antilo pen behoort tot de handvol kampioe nen van het veldseizoen 1980-1981. Na alle dertien voorafgaande wed strijden te hebben gewonnen werd king over een clubhuis Verder gaat het Antilopen uitstekend! Reeds in 1975 werd uitbreiding van accommodatie be pleit Tot heden tevergeefs, al lijkt het binnen afzienbare tijd te gaan dagen in het oosten (van Leusden) Korfbal is niet meer. wat vroeger nog „meidensport" genoemd werd of wat netter uitgedrukt een alleen maar ont spannende bezigheid op familiale ba sis Pa. ma. zoon en dochter kunnen nog altijd terecht bij deze ..gemengde" vrijetijdsbesteding, maar de grondslag waarop, is wezenlijk veranderd Bert Brandsen legt uit. dat het hedendaagse prestatiekorfbal een volwaardige sport is geworden met wedstrijden van twee maal 45 minuten en doorgaans twee trainingsavonden per week Zijn aanpak is om de dooie dood niet minder dan die van collega s in andere takken van teamsport Wij willen technisch niet dieper op deze materie ingaan, maar wie er anders over denkt, mag gerust eens komen meedoen Brandsen is veel meer praktijkman dan theoreticus. Hij heeft 18 jaar bij het keistedelijke Soesterkwartier gekorf bald en 15 jaar daarvan in het eerste twaalftal. Na twee jaar coaching van de Amersfoortse ploeg werd hij trainer van Antilopen Het Leusdense topteam trof het. dat hij goeddeels op het spoor bleef van zijn voorganger Evert de Bruin en zo kon Antilopen 1 reeds in zijn eerste roodzwarte jaar de top van de ranglijst bereiken GOED CONTACT De onderlinge verstandhouding tus sen trainer, spelers en technische com missie kliKte meteen en dat goede con tact heeft reeds gezorgd voor een lang zamerhand nodige voorzichtige verjon ging van de standaardformatie De fac tor geluk sprak ook een woordje mee. want de afdeling junioren - een jaar of wat geleden duidelijk een zorgenkindje - was inmiddels zover op kwaliteit ge bracht. dat daaruit kon worden geput. Kampioenen in alle gelederen waarbor gen een voortzetting van deze mogelijk heid in de toekomst Aanvoerder Frans ter Maten. 15 jaar lid van Antilopen en 5 jaar spéler in het eerste, is het overwegend met de trai ner eens. De korfbalclub is in 1977 met de „renovatie" van het hoofdteam be gonnen Goed contact tussen de spe lers/speelsters onderling, maar ook met de technische staf en de oefenmeester zijn een eerste vereiste voor succes „Wij zijn kampioen geworden en spelen de volgende competitie in de aanmer kelijk sterkere 1e klasse Het tempo is hoger, de techniek beter en de taktiek uitgekiender. Voeg bij het volmaaktere spel de langere reizen Antilopen moet deze problemen goed kunnen opvan gen De aanloopperiode wordt moeilijk, maar er is genoeg kwaliteit aanwezig om ons in de nieuwe omgeving waar te maken" Trainer Brandsen en captain ter Ma ten zijn blij straks te kunnen beschikken overeen „eigen sporthal Zo n accom modatie is qewoon nodig voor sport beoefening op het bereikte niveau Wedstrijden en training, ook voor de lagere teams, komen dan pas goed tot hun recht. Een groot probleem blijft echter om een oplossing vragen en dat be treft de kosten om de machine aan de praat te houden. De uitgebreide jeugdafdeling is een wissel op de toekomst maar vooralsnog steunt „het kluppie" op een kleine groep goedwillende senioren. Een sponsor - en dan denken wij niet alleen aan het verstrekken van shirtjes - zou uitkomst kunnen brengen, maar waar haal je zo n „wonder" van daan? Toch zou de club, op dit ni veau optredend in de regio en daar buiten, voor een lonende echo kun nen zorgen. PETER OP DEN CAMP Aanvoerder Frans ter Maten goed kontakt eerste vereiste voor succes

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7