J. de Ridder b.v. de super-tuinman van Leusden mi tt irstens- letbaltoernooi indag 24 mei Twee Eemelaar-teams kampioen R slagen Jstrijden Genoegen Avondvier daagse voor Achterveld Oud papier actie van 3.5 De Hobbit S.V.A.- damesvoetbal Onderlinge wedstrijden Dauwtrappen op 28 mei Achtervelds nieuws DONDERDAG 21 ME11981 betalers Voor een bedrijf, dat door de aard van de werkzaamheden in de win ter (met circa 40 man personeel) toch al moeilijker zit dan 's zomers (met 60 man of daaromtrent) wel eens problema tisch GRASVLIES! Bij de realisatie van het bouwproject Groenhouten - zo n jaar of tien geleden - kwam De Ridder voor hel eerst in contact met de gemeente Leusden Door tussenkomst nog wel van de an dere ..groot-grondverzetter" in Leus den, G J van Schoonhoven BV en de onderlinge verstandhouding is nog al tijd zeer goed In de loop der jaren heeft De Ridder in Leusden een uitstekende naam gekregen. Dat een bedrijf als het onderhavige ook met enorme tegenval lers te maken kan krijgen bewees een .onderhoudsbeurt" aan het toch al met zoveel ophef gerealiseerde grasvlies- veld op het sportpark aan het Valleika naal in 1979 Een verkeerde behande ling door een personeelslid van de on- derhoudsfirma richtte een schade aan, die uiteindelijk op 308.570 - werd af gemaakt Alle lof hebben wij voor de wijze, waarop J de Ridder BV de zaak met de gemeente Leusden heeft gere geld. De (WA)verzekeringsmaatschap- pij Ennia weigert nog steeds de gebeur tenis als vallend onder de polisvoor waarden te erkennen. Om de benadeel de partijen (de gemeente en de van het veld gebruik makende hockeyclub) niet nog langer te laten wachten, is overeen gekomen, dat de Soesterbergse BV de schade in natura zal vergoeden De daartoe te rekenen vervangende werk zaamheden betreffen o m het vervan gen van het beschadigde grasvlies door een uit zoden bestaande nieuwe gras mat, de aanleg van nog een (normaal) hockeyveld en de renovatie van het hoofdvoetbalwerd op het Burg. Buming- park De klus is, op de aanleg van het vijfde hockeyveld na (waarvoor Schoonhoven BV het basiswerk uit voert) goeddeels geklaard en wij kun nen ons levendig voorstellen, dat men in Soesterberg van geen grasvlies meer wil horen Met Leusden zijn de zaken voortreffelijk geregeld, maar J de Rid der BV blijft in hel harnas en de strijd met de assurantiemaatschappij wordt onverminderd voorgezet. VERTI-DRAIN Dat de Soesterbergse onderneming in haar werkgebied (voornamelijk t Gooi en de provincie Utrecht) tot de grootste cultuur-technische aannemers behoort, zou u reeds kunnen opmaken uit het feit, dat men bijvoorbeeld jaarlijks minimaal 10 ton graszaad - dat is een hele berg - verwerkt en tijdens het sei zoen zeker'200 HA per week aan ga zons en sportvelden maait. De Ridder heeft een zeer uitgebreid en up to date ..machinepark" van rond de 120 eenhe den in eigendom Meerdere machines zijn een op de praktijk geente eigen uit vinding. zoals o m. een links- en rechts- werkende bladerenzuiger voor wegber men en parken en vooral de Verti-Drain (afgeleid van verticale drainage), die in het bijzonder op sportvelden wordt ge- TERVELD - Zondag 24 mei It door de S.V. Achterveld het Jks terugkerende Kerstens- ïaltoernooi georganiseerd op portpark. |in twee poules worden gespeeld, file A zijn ingedeeld Scherpenzeel. jiveen', Achterveld 1 en Roda 46. |le B: Achterveld 2, Barneveld, Ven en Uni vv. jpgramma in poule A is: - 11.30 Roda 46 - Achterveld I- 11.30 Scherpenzeel - Hoogl - 12.40 Roda 46 - Hoogl.veen - 12.40 Achterveld - Scherpen- 13.20 - 13.50 Achterveld - Hoogl veen 13.20 - 13.50 Scherpenzeel - Roda 46 in poule B 11.35 12.05 Achterveld 2 - Uni vv 11.35 12 05 Barneveld - Bilthoven 12.45 - 13.15 Barneveld - Uni vv 12.45 - 13 15 Achterveld 2 - Bilthoven 13.55 - 14 25Barneveld-Achterveld2 13.55 - 14.25 Bilthoven - Uni w De finalewedstrijden om de 1 e, 2e, 3e en 4e plaats 15.00-15.30 nummer 1 poule A-num mer 1 poule B 15 00 -15 30 nummer 2 poule A - num mer 2 poule B De prijsuitreiking zal plaats vinden om ongeveer 16 30 uur in de kantine van het sportpark. De overige elftallen van S.V A zullen die dag ook deelnemen aan diverse tournooien Het 3e en 4e elftal nemen deel aan het tournooi te Eist vertrek 13.00 uur Het 6e elftal zal deelnemen aan het tournooi in Hilversum vertrek 9.00 uur. Door het dames elftal zal worden deel genomen aan het tournooi dat wordt georganiseerd in Houten. Vertrek 9 00 uur. RVELD - Aan de onderlinge redstrijd van schietvereni- ns Genoegen werd door 17 eelgenomen. Het was ditmaal r W.J. Lagerweij die met 95 als eerste eindigde, direct ge loor de heren P. van Nimwe- gen en W. Voskuilen, elk met 94 pun ten. De overige uitslagen waren: 4 P. Smink 93 5 H J. van Ruitenbeek 88 6. A. Vlug 88 7. J. Kommer 88 8. J E. vah Hamersveld 87 9 G van Hamersveld Jz. 86 10. J. van Nimwegen 86 11. W. Wittebrood 85 12 J Voorburg 84 13. W v d. Klettersteeg 74 14 F. Koenen 72 15 B. v.d. Hengel 70 16. J Blom 68 17. L. Verburg 66 ACHTERVELD - Door de wandel kring Utrecht 't Gooi en Omstreken wordt ook dit jaar weer de avondvier daagse georganiseerd. Ook in Ach terveld zal men aan deze avondvier daagse, die wordt gehouden op 1, 2, 3 en 4 juni kunnen deelnemen. De organisatie hiervan Is weer in han den van de Hervormde jeugdvereni ging Con Amore. Het comité van aanbeveling wordt gevormd door Mr. J W.M. Rademaker, burgemeester van Leusden, G. van Woudenberg, wethouder sportzaken van Leusden en K.H A Boersema. huisarts te Achterveld De plaatselijke commissie bestaat uit E Legemaat. Pr. Mauritslaan 19 te Woudenberg, voorz. mej. H ter Maaten, Stoutenburgerweg 27, Terschuur secretaresse, G. Berg, J. Catsstraat 84 te Barneveld, penning meester en de leden mej W. Kamp- horst Gorzen 4 te Leusden en D. Bijl, van Oldenbarneveltstraat 18 Achter veld. Er kan worden meegedaan op de 5. 10 en 15 kilometer De starttijden zijn tussen 18.00 en 18.30 uur. Het inschrijf geld bedraagt voor personen tot 13 jaar 3,00 en voor de ouderen 4.00 Gelegenheid tot inschrijving is op dins dag 26 en vrijdag 29 mei in de Hervorm de school aan de Walter van Amers- foortstraat, tussen 19.30 en 21 00 uur fi-9 ACHTERVELD - Het is in de geschie denis van de Eemelaar nog niet voor gekomen, dat er na de vierde wed strijddag al kampioensteams be kend waren. Dit feit v/erd gevierd in het Eemelaar-klub-huis na thuis komst van beide teams. Het Heren B-team (district), bestaan de uit captain Gerrit van Bekkum. Mar tin Beijneveld, Cees Duits en Jan Jehee wisten in Hoevelaken tegen Weldam-B een 2-4 overwinning te behalen, gehol pen door invaller Nico Loning, dat hun vierde overtuigende overwinning bete kende Het Senioren-B team (district), met aanvoerder Nico v.d Stadt, Greet Wessels, Pauline Eek en last but not ACHTERVELD - Zondag 17 mei werd door het dames- en meisjeselftal deelgenomen aan een voetbaltour- nooi dat werd georganiseerd door SVMM te Maarn. Daar het Achter- veldse dameéelftal niet compleet was, was men al op verlies voorbe reid. De eerste wedstrijd moest worden gespeeld tegen The Victory uit Weesp Deze wedstrijd werd door Achterveld met 5-0 verloren. In de tweede wedstrijd tegen B.V C werd er heel wat beter gespeeld dan in de eerste wedstrijd Deze match eindigde met een 0-0 ge lijkspel De derde wedstrijd moest wor den gespeeld tegen de organiserende least ,,good old" Wijnand Brink wisten in Utrecht tegen S T V U E. een klin kende 0-5 overwinning te behalen, waarmee hun kampioenschap een feit werd. Verder wonnen Heren-A, Senioren-A en het Jongensteam t/m 15 jaar, alle in de districtscompetitie. In de Landelijke competitie begint het degradatiespook voor de Eemelaar al de kop op te steken Het Senioren I team kon het thuis niet bolwerken tegen Rijnhuyse I (3-5). Ook de uit-wedstrijd van het Senioren II team tegen Leus- derpark I bevatte voor de Eemelaarders niet voldoende positieve resultaten Uitslaaen vereniging S.V.M M Deze wedstrijd werd verloren met 1 -0. Na afloop van het tournooi bleek dat de Achterveldse dames op de zevende plaats waren geëindigd De meisjes deden het deze dag heel goed. De eerste wedstrijd werd door hen gewonnen, de tweede werd gelijk gespeeld, terwijl de derde werd verlo ren. Zij eindigden in dit tournooi op de derde plaats. Landelijke Competitie Senioren I - Rijnhuyse I Leusderpark I - Senioren II Heren I-Leusden I 0-6 Badge III-Heren II geen opgave Badge I-Jeugd I 5-3 Districtscompetitie Soesterberg A-Dames A 1-3 Heren A-EemnesB 6-0 WeldamB- Heren B 2-4 Heren C-EemnesC 2-4 Senioren A - Doordraaiers B 5-0 ST V U E -SeniorenB 0-5 Sen C-Benschop A 0-5 Soest-Z.C-Jeugd A afgelast Leusderpark B-Jeugd B 4-1 Leusden - Jongens t/m 15 0-8 ACHTERVELD - Zaterdag 23 mei zal door de gymnastiekafdeling van sport vereniging Avanti weer de onderlinge turnwedstrijden worden gehouden. De aanvang van deze wedstrijden is om 13 00 uur en zullen tot ongeveer 17 00 uur duren. Tijdens deze onderlinge wedstrijden zal door de jeugdleden van de jazzgroep een demonstratie worden gegeven Voor de turnliefhebbers en -liefhebsters zal er deze middag zeker weer heel wat moois te zien zijn. Dege nen die hier belangstelling voor heb ben, zijn deze middag van harte wel kom. De wedstrijden zujlen worden ge houden in de sportzaal aan de Walter van Amersfoortstraat. LEUSDEN - De openbare kleuter- en lagere school ,,De Hobbit" houdt zater dag 23 mei een inzameling van oud papier, kranten, karton etcetera Op het parkeerterrein bij 't Hamersveld aan de 1 Asschatterweg zal voor dit doel een container staan. Mensen met oud pa pier en dergelijke kunnen daar tot 11.30 uur terecht. LEUSDEN - Op Hemelvaartsdag, I donderdag 28 mei, kan in Leusden weer worden gedauwtrapt. Deze jaarlijks terugkerende activiteit is ook nu weer georganiseerd door de Stichting RK Jeugd- en Jongeren werk en de gereformeerd/hervorm de Jeugdraad. De wandelroute is uitgezet in Leus- den De startplaats is bij het jongeren- centrum De Til aan de Hamersveldse- weg. De deelnemers kunnen daar tus sen 5 00 en 6 00 uur vertrekken Aan melden voor deze dauwtraptocht kan telefonisch bij De Til (tel. 941826) of bij Evert-Jan van de Lagemaat (tel. 941242) Dat kan tot zondag 24 mei Het door de firma De Ridder omgeploegde Roda-veld. LEUSDEN/CENTRUM - De ei van een stad of een dorp ngt doorgaans grote proble- n met zich mee om de leef- ®rheid te behouden. Dat is in usden niet anders dan elders met een relatief jeugdige be king is hier zelfs eerder van i stroomversnelling sprake, tor meer inwoners - met een nemende hoeveelheid vrije -zijn meer ontspanningsmo- Ijkheden nodig. Groenvoor- pingen en sportaccommoda- f werden en worden her en der realiseerd in zo n massa, dat het onderhoud daarvan op een bepaald moment niet meer in ei gen beheer van de gemeente kon blijven. Dat werk werd voor een steeds groter deel uitbesteed aan J. de Ridder BV, te Soester berg. Mede in verband met de omvang van deze werkzaamheden leek ons een be zoek aan de ..super-tuinman" van o m. Leusden - officieel is het een aanne mersbedrijf van cultuur-technische werken - erg interessant en zo kwamen wij tot een gesprek met de twee (van de drie) zoons van de oprichter, die thans de directie voeren van de BV De heer A J de Ridder heeft de commerciële en zijn jongere broer J. J de Ridder de technische leiding van de ruim vijftig jaar bestaande onderneming, die oor spronkelijk haar activiteiten in de graan handel had Een geleidelijke overgang naar een loondors- en dito ploegbedrijf werd een jaar of vijfentwintig geleden gevolgd door de evolutie tot de huidige bezigheden (aanleg en onderhoud van sportvelden en plantsoenen, maaien van wegbermen, schoonmaken van vij vers. sloten e.d.. evenals verhuur van machines en ander groot materiaal op dat gebied). De relaties van het Soes terbergse bedrijf bestaan vrijwel uitslui tend uit overheidsbedrijven Zekere partners maar vaak en met name in de eerste maanden van het jaar wat trage jebr. A. J (staand) en J J de Ridder bij een Gradermachme met Laser- pllatie voor het profileren van het grondoppervlak bruikt. In het toonaangevend vakblad ,,Het Loonbedrijfvan mei 1981 wordt daar met weinig woo'den zeer veel goeds van verteld ..Het werktuig, dat veel te laat werd uitgevonden'" Het ver nuftige (aan een tractor te koppelen) drainage-apparaat, is een enorme aan winst bij het onderhoud van o.a. sport velden met een slechte afwatering. Op advies van de Grondtechnische Dienst van de KNVB heeft de gemeente Am sterdam - talloze van de circa 350 hoofdstedelijke velden liggen bedenke lijk laag - een Verti-Drain (kostprijs tus sen de 25 000 - en 30 000,-) op huurbasis van f 700 - per te bewerken sportveld in gebruik Veel geld. zult u zeggen, maar in verhouding tot de jaar lijkse onderhoudskosten per veld uiterst economisch, als u weet dat binnen en kele uren ongeveer 800.00 gaten van 40 cm diepte en op 10 cm van elkaar in een normaal voetbalveld kunnen wor den geprikt zonder de grasmat te be schadigen. De besparing aan werktijd is enorm. Voor de ware techneut" is nog veel meer te zien bij De Ridder, maar ons zou e.e.a te ver buiten het kader van dit artikel brengen Feit is, dat het Soesterbergse bedrijf veel werk heeft in Leusden. Werk, dat doorgaans geruis loos en regelmatig verloopt. Wij hebben nu eenmaal veel groen en dat is een goede zaak. Zeker als daaraan de nodi ge zorg wordt besteed en die lijkt ons in zeer goede handen bij de daarin gespe cialiseerde onderneming met J. de Rid der BV op het naambord aan de Mont- gomeryweg te Soesterberg PETER OP DEN CAMP De Verti-Drain bezig met het prikken van 800.000 gaten in een voetbalveld. t i

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9