Scherpenzeel winnaar van Kerstens-toernooi A'veld Bouwer/Dee op bij jeu de kop boulers Dames SVA hadden niet veel geluk CML praat vanavond verder over structuurplan D'66 in Hakhorst vanavond Uitslagen Ons Genoegen ia J Blijhof Goede turn- prestaties bij Avanti leusffen krant Aktiviteiten van KPJ SPORTSPLINTERS Sli en Dauwtrappen met KPJ EHBO-A'veld boekte goede resultaten op wedstrijden Achtervelds nieuws •-™ DINSDAG 26 ME11981 I ACHTERVELD Het Achterveld- se dameselftal sloot het voetbalsei zoen 1980-1981 af met deelname aan een toernooi in Houten. Er werd in dit toernooi In twee poules gespeeld. Ook bij dit toernooi hadden de Ach- terveldse dames geen geluk. De eer ste wedstrijd moest worden gespeeld tegen S.V.M.M. Hoe wel Achterveld het betere spel had en veel meer kansen kreeg dan de tegenpartij, werd deze wedstrijd in de laatste minuut met 0-1 verloren. Veel kansen van Achterveld kwamen eindigden op de paal of op de lat. De tweede wedstrijd werd gespeeld tegen De Meern. Ook nu werd er weer heel goed gespeeld. Doch het zat de Ach- terveldse dames deze morgen en middag niet mee. Ook deze wedstrijd werd verloren met 0-1De derde wed strijd tegen N.F.C. uit Amsterdam verloren zij met 0-1. De vierde wed strijd tegen S.V.P. uit Cothen werd echter gewonnen met 1-0. Dit had tot resultaat dat Achterveld in de eind uitslag op een achtste plaats eindig den. Na het voetbaltoernpoi werd er nog gestreden om de penaltybokaal. Hieraan werd deelgenomen door L Kerkhof, E Steenbeek. B van Rui tenbeek, J de Vette en J van Dijk. Het was L Kerkhof die de finale wist te bereiken Teruggekeerd in Achterveld werd er in de kantine nog even nageboomd over het afgelopen seizoen Tijdens dit napraten werden er door de voor zitter van de vereniging de heer Leg- deur vier speelsters naar voren ge roepen Deze speelsters E Steen beek, T van Westerlaak, B. van Rui tenbeek en L Kerkhof hadden die dag hun laatste wedstrijd gespeeld ACHTERVELD Door 12 dames werd deelgenomen aan de onderlin ge schietwedstrijd van Ons Genoe gen. Er vond ditmaal wel een ver schuiving plaats op de ranglijst. En kele dames uit de middenmoot wis ten nu hun puntenaantal aardig op te voeren en bovenaan te eindigen An neke Oudshoorn wist haar eerste plaats te behouden met 82 punten. De overige uitslagen waren: Vanaf de oprichting van het dame selftal tien jaar geleden hadden zij steeds deel uitgemaakt van dit elftal. Nu na tien jaar hebben zij besloten er mee te stoppen De voorzitter dankte hen voor hun geweldige inzet. Als dank kregen zij een mooi wandbord aangeboden en werden zij ook in de bloemetjes gezet Na hen was het de beurt aan de trainer van dit elftal de heer P Smmk. Ook hij stopt er na tien jaar mee Tien jaar achtereen een dames elftal trainen is zeker geen kleinigheid Doch er is een tijd van komen en een van gaan. Men zal er even aan moeten wennen dit vijftal niet meer op de trainingen en de wedstrijden te zien. Ook hij kreeg een mooi wandbord aangeboden. De leidster van het elftal Corrie de Vette werd ook in deze huldiging betrok ken. 2. Mien v d Burgwal 79 3. Corry van Hamersveld 74 4 Dorothe van Hamersveld 74 5. Thea van Ruitenbeek 68 6 Nel Tijmensen 66 7. Ine Kok 62 8. Nel Teunissen 62 9 Tiny Tolboom 61 10. Wil Sieuwe 59 11 Ria Vos 57 12. Kitty van Hamersveld 44 ACHTERVELD Behalve het dauwtrappen op Hemelvaartsdag zullen er door de KPJ voor de afsluiting van het seizoen nog enkele andere activiteiten worden georgani seerd Zondag 31 mei zal er worden deelgenomen aan een voetbaltoer nooi in Vinkeveen, terwijl op maan dag 8 juni aan een dergelijk toernooi zal worden deelgenomen in Jut- phaas De leden die aan deze toer nooien willen meedoen kunnen zich nog opgeven bij de sportcommissie. Dit geldt ook voor de supporters die mee wilien. Woensdag 10 juni zal er weer een contactavond in de Moes pot worden gehouden Dit zal gezien de slechte opkomst van de laatste tijd vermoedelijk wel de laatste zijn. Het seizoen zal op zaterdag 13 juni wor den afgesloten Ditmaal niet meteen creatieve avond maar met een feesta vond Deze avond zal plaats vinden bij de boerenhofstede Beekhuis. Er zal een barbecue en een kampvuur worden ontstoken. De avond zal mu ziekaal ondersteund worden door een zeer bekende disco. Deze avond is uiteraard alleen voor de leden van de K PJ (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN De werkgroep 'Ruim telijke Ordening' van het CML pf-aat vanavond (dinsdag 26 mei) verder de uitkomsten van het onderzoek, dat In het kader van de opstelling van een structuurplan voor de gemeente Leusden onlangs werd gehouden. De leden van de inspraakcommis sie komen vanavond om 20.00 uur bijeen in het gemeentelijk voorlich tingscentrum, Zwarteweg 16a. De vergadering is openbaar. Duo Snoek-duo Bokhorst De top van de ranglijst Is nu: 1. Bouwer/Dee 6 2 Duo Bokhorst 6 3 Duo Jacobs 5 1 Jur 4 Duo Buijs 6 1 - Manuel/Van der Werve 6 -. Eskenazi./Jonkman 6 7 Janssen/De Ridder 4 Inmiddels is ook de B-competit gestart Daarin heeft tot nu toe du| Jacobs de meeste punten gescoor In de landelijke competitie heeft h triplette Janssen/De Ridder/Bui twee van de vier gespeelde wedstri den gewonnen Dit Hakhorst-tripli te staat daarmee op de zesde pla (van 15 teams) in de 2e klasse van nationale competitie. VOLLEYBAL. Het damesteam Leos is voor de volgende compet ingedeeld met ASVD, KGU, Olym 2, Spirit 2, Spokers, SSS. SVH, SVV, Vollkei 2 en Het betreft de promotieklasse Heren (1e klasse) ontmoeten BA! ESV, OMS. Pugna 1 en 2. SDS. SS SVH, Vollkei 3, Wilhelmina en Ze 3. VOETBAL. Ronald de Haas. de t lentrijke linksbuiten van Roda (zate dag) komt in het a.s. seizoen uit vo SC Amersfoort C. ACHTERVELD Het jaarlijkse voetbaltoernooi om de Kersten-be ker is gewonnen door de 4e klas K.N.V.B. ploeg Scherpenzeel. Liefst 7 ploegen streden om de eer op het Kerstens Sportpark. Dat waren Roda '46, Scherpenzeel, UNI uit Nijmegen, Bilthoven. Hoog landerveen en Achterveld Daar Veensche Boys uit Nijkerkerveen tijdig had afgeschreven van deelna me werd aan de reeds voornoemde ploegen Achterveld 2 toegevoegd De reserves van Achterveld waren qua prestaties de verrassing van de dag want zij plaatsen zich in de finale tegen Scherpenzeel Voor dat dit zover was werden eerst de volgende wedstrijden gespeeld Roda '46 1 - Achterveld 1 0-0 Scherpenzeel 1 - Hooglanderveen 3-0 Achterveld 1 - Scherpenzeel 1 1-1 Roda 1 - Hooglanderveen 1 1-0 Achterveld 1 - Hooglanderveen 1 0-1 Scherpenzeel 1 - Roda 1 1-0 Achterveld 2 - UNI 1 2-0 Barneveld 1 - Bilthoven 1 1-0 Barneveld - UNI 1 0-1 Achterveld 2 - Bilthoven 1 1-1 Barnerveld 1 - Achterveld 2 0-0 UNI 1 - Bilthoven 1 3-1 achterveld 2 - scherpenzeel 1 Achterveld 2 begon meteen na het beginsignaal van scheidsrechter Van Amerongen met de aanval te kiezen Met grote inzet en enthousiasme wa ren de Achtervelders voor het doel van Scherpenzeel te vinden. Tot ge vaarlijke schoten kwam het echter niet. Na 10 minuten wist Scherpen zeel het spel te verplaatsen, maar door stug verdedigingsspel van voor al Jos Smink, Cor Hoogland en Jaap Schouten konden de gasten niet ge vaarlijke worden. Ook rechtsback Adri v Marwijk speelde uitstekend en stoorde goed. Ook lanceerde hij en kele malen rechtsbuiten Wim Schou ten die op zijn beurt keurige passes afgaf in de richting Scherpenzeel strafschopgebied. Hier stonden de routiners Wim Vonk en Wim Voogt succes voor de Achtervelders Paul Ossendrijver en Kees Voorburg in de weg door hun knap verdedigings werk. Tot aan de rust vielen er geen doelpunten en wat niemand ver wacht had. Achterveld 2 had geen doelpunt toegestaan. De 2e speelhelft bracht een wissel Wim Schouten een juniorspeler, die zaterdag ook al toernooivoetbal ge speeld had werd vervangen door Johan Hak. Na 3 minuten flitste Henk Voorburg door de verdediging plaatste de bal naar zijn broer Kees die de bal ver lengde tot in de doelmond. Johan Hak kreeg geheel vrijstaand de kans van zijn leven maar miste de bal, ook Scherpenzeel was aan de andere kant niet in staat om een doelpunt te fabriceren. Eindstand 0-0. In de 1e verlenging trachtte Scher penzeel al spoedig om de strijd naar zijn hand te zetten en had bepaald pech toen een afstandschot van Doesburg tegen de paal belandde Aanval op aanval rolde hierna op het Achterveldse verdedigingsblok af waar de moeheid parten begon te spelen Bij een van deze aanvallen begaf doelman Tolboom zich te ver het veld in. Joop Becher strafte dit foutje af door de bal handig in het Achterveldse doel te plaatsen 0-1. Hiermede kwam de 2e en beslissende verlenging. Het was duidelijk aan enkele Achterveldspelers te zien dat ze moe waren getuige hun spel in de slotfase. Kort voor tijd tasten bij een massale Scherpenzeel-aanval zowel Jos Smink als Cor Hoogland totaal mis. Hierdoor kon Rini van de Haar de strijd belissen door doelman Tol boom met een gaaf schot te passeren 0-2. Met opgeheven hoofd konden de reserves van Achterveld de arena verlaten want om van een bijna volle dig Scherpenzeel maar met 2-0 te verliezen is geen schande Tegen half 5 vond de prijsuitreiking plaats. Voorzitter Herman Legdeur van Achterveld bracht dank aan de heren scheidsrechters v. d Hengel, v. Marwijk, v. Amerongen en Leijenaar Verder dankte hij de ploegen voor hun sportieve spel. Hierna werden de resp aanvoerders opgeroepen voor het in ontvangst nemen van de prij- 2e. Janette van Drie met 29 6 punt. 3e. Hilde van Dijk met 29.5 punt meisjes 8-9 jaar 1e Sarina Meinten met 31 8 punt 2e Chantal Eggenkamp met 31.2 punt. 2e. Sandra v. d. Akker eveneens 31.2 punt Turnen bij Avanti. zen. Deze bestonden allemaal uit wedstrijdballen, daar de meeste be kers en medaille kasten van de clubs al overvol zitten. De supergrote Ker sten-wisselbeker, waar 11 jaar om gespeeld is, gaat nu definitief naar Scherpenzeel. Deze beker was ach tereenvolgens in het bezit van Hoog landerveen (1x), Scherpenzeel (3x), Roda '46 (2x). Achterveld (2x) en Barneveld (2x) Rest tot slot nog te vermelden dat door verschillende omstandigheden doelman Bertus Tolboom alle wed strijden zowel voor Achterveld 1 en Achterveld 2 onder de lat heeft ge staan. Hulde aan deze trouv/e club man om maar liefst 3y2 uur beschik baar te zijn. ander nieuws Voor de jeugdvoetballers van Ach terveld zal er thuis een zeskamp wor den georganiseerd. Wegens een tekort aan scheidsrech ters werd er door de afdeling Utrecht een beroep op de aangesloten ver enigingen gedaan leden aan te wer ven om als scheidsrechter te kunnen optreden. Uit Achterveld werd er door vier personen aan de scheids rechter cursus deelgenomen Bij het afgelegde examen slaagden zij alle vier. Dat waren Cor van Marwijk, Antoon Hak, Joop Voorburg en Anja van Middelaar-Boumans. Op Hemelvaartsdag zal het zesde seniorenelftal deelnemen aan een toernooi bij Unitas in Veenendaal, terwijl op zaterdag 30 mei zal worden meegedaan aan een toernooi in Nij megen bij Uni vv. Zondag 31 mei neemt het 1e elftal deel aan het be kertoernooi in Hooglanderveen Hier zal door dit elftal de beker verdedigd moeten worden Dezelfde dag gaat het 2e elftal spelen op een toernooi bij V.V Z A LEUSDEN Vandavond zal D'66 in het eetcafé „De Hakhorst" aanwe zig zijn. De stand van de verkiezings uitslagen zal op enkele TV's te volgen zijn. Door middel van projectiezullen bovendien enkele opvallende resul taten getoond worden. Vanaf 21.00 kunnen belangstellenden op deze avond van D'66 terecht. LEUSDEN - Door de vakantie kun nen van 29 mei tot en met 19 juni geen nieuwe peuters worden ingeschre ven in de speelzalen Blijhof I en II. VOLLEYBAL. In juli en de eerste he van augustus organiseert Leos maandagavond volleybalinstuiv voor leden en met-leden en voor v het nog niet wist: Heren 12 en 3 z gepromoveerd. Mooi resultaat. Pk KORF/VOETBAL. Geen nieuv sport, maar een staaltje van goei onderlinge verstandhouding tuss Roda en Antilopen Roda organise* de zaterdag een toernooi en speek de wedstrijden op het tweede veld i op het korfbalakkertje. Antilop week uit naar de noodvoetbalveld aan de overkant van de Bavoorts weg. USC akto ng L nde Vl-u n ui alsei zee rei rep een De sorei aai zet Onderlinge turn-wedstrijden van Avanti in Achterveld: een deel van de jeugdige deelnemertjes LEUSDEN/CENTRUM - In de jeu de boulescompetitie van „de Hak horst" is na zes ronden duidelijk teke ning gekomen. Bouwer/Dee en duo Bokhorst hebben wat afstand geno men. Ze kunnen nog achterhaald worden door de duo's Jacobs en Janssen/De Ridder, die minder wed strijden hebben gespeeld. Duo Bok horst was met twee 3-0 overwinnin gen het meest succesvol. De achter stand op de koplopers - Bouwer/Dee wonnen met 3-0 van duo Beemster- boer en met 2-1 van duo Buijs - werd teruggebracht tot 1 punt. Duo Jacobs won met 3-0 van duo Snoek en kan nog naast de koplopers komen. Kan sen zijn er ook voor Janssen/De Rid der, die nu al twee ronden achter zijn. Opvallendste prestatie in de staart- groep leverde duo Boermans/Van der Laaken door met 2-1 van Eskena- zl/Jonkman te winnen. De uitslagen waren: Vijfde ronde: Duo Jacobs-duo Snoek 3-0 Duo Bokhorst-duo Beemsterboer3-0 Eskenazi/Jonkman-duo Neem 2-1 Bouwer/Dee-duo Buijs 2-1 Manuel/v. d Werve-duo Stienen 3-0 Zesde ronde: v d Bremer/v. Dorp-duo Stienen 2-1 Duo Buijs-Manuel/v d. Werve 2-1 Duo Beemsterboer-Bouwer/Dee 0-3 Boermans/v.d. Laaken-Eskenazi/ Jonkman 2-1 jongens in de leeftijd van 6 -7 jaar aan de beurt. Deze lieten de aanwezigen zien wat zij inmiddels allemaal op het gebied van turnen geleerd hebben Zij werden gevolgd door de kleuters Deze hadden onder leiding van Con- ny Eichlesheim een tiansje geleerd dat zij nu demonstreerden Na het optreden van de meisjes groep 10-12 jaar volgde er een demonstratie van jazz-gym Dit onder leiding van Toos Weijers Er was een splitsing van grote en kleine meisjes. Na dit optre den deden drie kleine meisjes Ellen Smit. Tessa Legdeur en Saskia van Bergen Henegouwen nog een dansje extra Ook dit werd met een daverend applaus beloond Ook het optreden van de keurploegen 1 en 2 gaf zeer mooi turnwerk te zien. Vooral de vrije oefeningen werden op een zeer per fecte wijze afgewerkt. Bij deze keur- groepen werd ook meegedaan door Gitte Vos Zij deed echter mee buiten mededinging Gitte traint mee bij de vereniging in Renswoude waardoor zij meer traint dan de andere meisjes. Hierdoor staat zij op een hoger ni veau dan de anderen. Dit kwam bij haar optreden dan ook duidelijk naar voren. De diverse groepen worden ge traind door Conny Eichelsheim. Theo Snijders. Jannie van de Brand- hof. Toos Weijers en Willem Blieken- daal Na afloop van elke wedstrijd werd aan de winnaars een gouden, zilveren en bronzen medaille uitge reikt. De winnaars waren meisjes 6- 7 jaar 1e Afke Rond met 40 4 punt. ACHTERVELD Het jaarlijks te rugkerende dauwtrappen op Hemel vaartsdag zal ook dit jaar weer wor den georganiseerd door de KPJ Donderdag 28 mei op Hemelvaarts dag kunnen de liefhebbers voor dit evenement weer starten tussen 's morgens 5 en 6 uur op het Moes- ACHTERVELD Zaterdagmiddag werd door de afdeling gymnastiek van sportvereniging Avanti de onder linge turnwedstrijden gehouden. Er werd deelgenomen door de meisjes van 6 - 7 jaar, 8 - 9 jaar, 10 -12 jaar en de keurgroepen 1 en 2. De jongens waren vertegenwoordigd in de leef tijd van 7-10 jaar. De verplichte toestellen waren de lange mat, de kast, deevenwichtsbal- ken en de brug. Aan deze wedstrijden werd door ongeveer 100 leden deel genomen Ondanks de zenuwen werd er zeer goed geturnd en kon door de toeschouwers van zeer mooi turnwerk worden genoten De be langstelling vooral van de ouders was deze middag zeer groot Dit werkte zeker als een stimulans voor de deel nemers om zo goed mogélijk hun best te doen. Tijdens de onderlinge wedstrijden werden ook enkele de monstraties gegeven. Eerst waren de 3e Bianca van Burgsteden met 30.1 punt jongens 7 - 10 jaar 1e Frank Tolboom met 31.0 punt 2e Sander van Wijngaarden 30.5 punt. 3e. Fred van Wijngaarden met 29.7 punt. ACHTERVELD Behalve aan de rayons- en districtswedstrijden werd door de wedstrijdploeg van de plaat selijke E.H.B.O. afdeling ook nog L deelgenomen aan de wedstrijden om t de Mr. Kneepkens-beker in Utrecht tr en de landenwedstrijd te Sittard. >r Eerst werd meegedaan aan de door Kon. Ned. Ver Eerste Hulp bij Onge lukken en de Katholieke Nationale n< E H BO. georganiseerde wedstrij-*,- den om de Mr. Kneepkens-beker nc meisjes 10 - 12 jaar 1e. Fenke Rond met 29 8 punt 2e Sonja Brouwer met 28 9 punt 3e. Miranda van Valkengoed met 28.6 punt. keurploegen 2 en 3 1e. Corine Schreuder met 31.5 punt. 2e Marian Blom met 31.1 punt 3e. Marlies van Dijk met 30 1 punt. keurploeg 1 1e. Hilda Steenbeek met 31 2 punt 2e. Fabiola Christina met 30.8 punt 3e. Christien Valkengoed met 29.3 punt De wisselbeker werd gewonnen door Hilda Steenbeek De juryleden be staande uit Astrid Veen en mevr. Keja hadden deze middag zeker geen ge makkelijke taak Ook deze telcom- missie, Greetje Veenstra en Ivonne Wittebrood, had deze middag heel wat rekenwerk moeten doen. Als be stuursleden waren aanwezig Ans Smit, Bep Tolboom en Truus van Dijk Door hen werden de prijzen uitgereikt. Alle medewerksters wer den na afloop van de wedstrijden in de bloemetjes gezet. Dank zij de zeer goede organisatie en de geweldige samenwerking kon alles geheel vol gens het vastgestelde schema wor den afgewerkt potplein Door de K.P.J.-commissie zijn weer twee routes uitgezet. Er is een route van 40 km en een van 28 km. De fietstochten gaan alleen over verharde wegen. Onderweg is er een halteplaats waar even gerust kan worden en er gelegenheid isvoor een kopje koffie en een broodje te nutti gen ledereen kan aan dit dauwtrap pen meedoen De routes zijn uitgezet in de omgeving van Achterveld. Het startgeld bedraagt f 1.50 per per soon. Na terugkomst kan men nog even in de Moespot nababbelen en bijkomen van de inspanningen. Acht ploegen hadden zich hiervoor ingeschreven. Het ongeval dat tij dens deze wedstrijd behandeld moest worden was zeker niet een van de gemakkelijkste. Er moesten twee patiënten behandeld worden. Bij de uitvoering van de opdracht werd door de Achterveldse ploeg heel rus tig gewerkt Nadat de nabeschou wing door een van de juryleden was gehouden, waarbij de goedeen foute dingen naar voren waren gebrachf werden de prijzen bekend gemaakt Hierbij bleek dat Achterveld op een zeer goede vierde plaats was geëin digd. De ploeg behaalde 186 punten De leidster van de ploeg eindigde op! een 6e plaats met 60 punten. Daar deze ploeg tijdens de dis trictswedstrijden op de 2e plaats was geëindigd kon zij ook meedoen aan de landenwedstrijd die in Sittard werd gehouden Aan dit treffen werd door 20 ploegen deelgenomen. Hel was de eerste maal dat de Achter-Ni veldse wedstrijdploeg aan een lan denwedstrijd meedeed. Tijdens deze strijd werd ook nu weer door de ploeg uit Achterveld heel rustig doch ook st zeer goed gewerkt Dit had tot resul taat dat zij bij de einduitslag op de zesde plaats bleek te zijn geëindigd. Voordat de Achtervelders de wed strijd moesten „spelen" dienden zij eerst deel te nemen aan dediagnos' test Een zeer moeilijke opgave. Ei zeker als men voor de eerste maal een dergelijke test moet doen Hierbij werden dan ook enkele fouten gi maakt hetgeen wel een aantal puntei in het nadeel betekende. De deelne mende ploeg bestond uit Truus Kor] tes-van Els. tevens leidster, mevr. vai Houten-de Zwart en Jeannette vai Eist. Reserve was Gerard van Esveldl Bij het bekend maken van de uitslaJ bleek dat de Achterveldse ploeg all zes was geëindigd Een prestatie di| er zeker zijn mag. In totaal waren 900 punten te behalen. Achtervell scoorde 6201/2 punt Voor de leiderf en leidsters van de ploegen waren e in totaal 300 punten te behalen De leidster van de Achtervelde ploeg sleepte in totaal 206 punten i de wacht.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 6