Leusdense start levens- middelenaktie voor Polen Montessori-school „'t Ronde" gaat uitbreiden na sterke groei Zwemdiploma's leusder krant •Slingers in de weg, éénrichtingsverkeer en een drempel moeten oplossing bieden Festiviteiten Lisidunahof in juni Weren vrachtauto's met poorten nu definitief van de baan TWEE LOKALEN ER BIJ VÓÓR 15 OKTOBER Snelheid van het gemotoriseerde verkeer terugdringen Zeskamp S.V.A. Roda-jeugd op toernooi VRIJDAG 29 ME11981 plaatselijk nieuws vervolg van pagina 1 nen snelheden van rond de tachtig tot honderd kilometer per uur, niet over zien Jawel, wordt er dan gezegd, je moetje kinderen zodanig in het verkeer opvoeden, dat ze er op berekend zijn. Natuurlijk, verkeers-opvoeding hoort erbij en gelukkig lukt dat veel ouders blijkbaar ook, gezien de weinige onge vallen Maar het kind blijft zijn eigen gedragspatroon houden, je kan het niet aanspreken als een volwassenen Daarom; geen enkel kind in zuid mag het kind van de verkeersrekening wor den!" gen te antwoorden, voorlichting en toelichting te geven. Maar er gebruik van. Mocht u bezwaren, ideeën en/of wensen hebben, kunt u dat kenbaar maken via de inspraakbrieven, die gereed zullen liggen. Het resultaat van de informatie avond van maandagavond zal dan - met de voorgenomen plannen - be sproken worden in de gemeentelijke werkgroep Verkeersaangelegenheden op dinsdag 9 juni a s. in het gemeente lijk voorlichtingscentrum aan de Zwar- teweg in Leusden-centrum, aanvang 20 uur. Op dinsdag 30 juni komen de plan nen (al dan niet op advies gewijzigd) in de raadscommissie Openbare Werken ONGEVALLEN VOORKOMEN De werkgroep is van mening, dat on gevallen voorkomen moeten worden. De heer Witlox; ,,Een alleen op cijfers gebaseerd verkeersbeleid zou ook ge heel in strijd zijn met wat in doelstelling 4 staat van het concept-verkeersplan, dat door de gemeente werd opgesteld Hierin staat duidelijk, dat het bevorde rend van de verkeersveiligheid er op is gericht om ongevallen te voorkomen en konflikt-situaties te vermijden, waarbij de belangen van de mobiliteit moet wor den afgewogen tegen de kwaliteit van het leefmilieu. Deze doelstelling is in het bijzonder van toepassing op de meest kwetsbare verkeersdeelnemers, de voetgangers en de fietsers. Met andere woorden: je moet verkeersmaatregelen nemen vóórdat er werkelijk ernstige on gevallen zijn gebeurd, niet daarné." MAANDAG GAAN KIJKEN Wie precies wil weten wat de voor gestelde verkeersmaatregelen in houden, doet er goed aan om maan dagavond 1 juni a.s. om half acht >naar 't Trefpunt te gaan. Daar zullen alle plannen hangen en zijn verte genwoordigers van de gemeentelij ke diensten aanwezig om op uw vra en Ruimtelijke Ordening (dezelfde plaats, zelfde tijd). Op woensdag 1 juli komen in de raadscommissie Financien de financië le konsekwenties van de plannen aan de orde. Daér is de vraag dan of het geen wordt voorgesteld ook financieel haalbaar zal zijn. Deze vergadering vindt plaats in de raadzaal, eveneens om 20 uur Uiteindelijk zal dan de beslissing val len in de raadsvergadering van donder dag 16 juli a.s. Aanvang 19.30 uur Alle vergaderingen zijn uiteraard openbaar. Wilt u uw inbreng behouden, dan is het mogelijk om tijdens de werk groep- en commissievergaderingen het woord te voeren over dit onderwerp, mits u dat vóór aanvang van de verga deringen kenbaar maakt aan de voorzit ter. HOOP OP BESLISSING De werkgroep Veilig Leusden Zuid, momenteel bestaande uit de heren Galema, Geljon, van Helsdin- gen, Jacobs, Van den Wildenberg en Witlox, hoopt, samen met nog 33 me- dewerk(st)ers uit de wijk, dat na vijf jaar activiteiten en voortdurend overleg, eindelijk de principe-beslui ten genomen zullen worden om een grotere veiligheid van Leusden-zuid te kunnen waarborgen. Een luchtfoto van Leusden-zuid. waarop de verkeersknelpunten binnen de be bouwde kom duidelijk zichtbaar zijn Links de Arnhemseweg en de Heiligenberger- beek. rechts de Kon. Julianalaan en Roo van Aldewereltlaan. In hel midden vooraan de scholen Loysden en De Woelige Hoek met het winkelcentrum de Bieshaar. Leusden-zuid: kronkelende zijwegen en kaarsrechte lanen, die als doorgaande wegen worden gebruikt met een te hoge snelheid (Luchtfoto Janus Visser) LEUSDEN - Lisidunahof in Leus den heeft in de week van 15 tot en met 20 juni een aantal aktiviteiten op het programma staan voor bewo ners, personeel, vrijwillige medewer kers en familie van de bewoners. Maandagavond 15 juni wordt van 20.00 tot 22 00 uur een telefoonkwis gehouden Elke afdeling heeft een ploeg samengesteld uit personeel en vrijwillige medewerkers In totaal zijn er acht teams die tegen elkaar strijden Via de huisradio van Lisidunahof worden vragen gesteld, die de deelnemende ploegen telefonisch moeten beant woorden Een bonte avond staat dinsdag 16 juni van 19.30 tot 21.30 uur op het pro gramma. Op deze avond kunnen perso neel, bewoners en vrijwilligers hun ta lenten op het podium verionen: zang, voordracht of het bespelen van een in strument. Donderdagmiddag 18 juni van 14.00 tot 16.00 uur staat in het te ken van een levend ganzenbord. In de gangen van Lisidunahof worden dan twee levensgrote ganzebordspelen uit gezet voor de bewoners. De al eerder aangekondigde fancy-fair en rommel markt wordt zaterdag 20 juni gehouden van 10.00 tot 17.00 uur. Hier is iedereen welkom. Met de opbrengst worden de kosten gedekt voor het uitbouwen van de plantenkas. De week van festivitei ten wordt besloten met het jaarfeest voor personeel en vrijwillige medewer kers. Op deze avond, die van 20.00 tot 24.00 uur duurt, is volop muziek aanwe zig, verzorgd door een blazers-ensem ble en een Antilliaanse steelband. ACHTERVELD - Ter afsluiting van het voetbalseizoen zal zondag 31 mei voor de achtste maal voor de S.V.A.-jeugdvoetballers een zes kamp worden gehouden. De aanvang is om 9 30 uur Degenen die aan deze zeskamp alsnog mee wil len doen, kunnen hiervoor inschrijven tot zaterdag 30 mei uiterlijk tot 12 00 uur. Op dezelfde dag zal ook nu weer de finale om de Johan van den Hengel- bokaal worden gehouden De finalisten krijgen nog nader bericht over de aan vangstijd. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Marnix Kreijns, Berlien Calkoen en Caspar van Loo. Verantwoordelijk redakteun Bert Vos. Inlevering kopij en adverten ties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag. 12.00 uur, voor het donderdag nummer tot uiterlijk woens dagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozen- daallaan 9, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00.uur. Abonnementsgeld: 45,20 per jaar, f 23,10 per half jaar, I 11,80 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdag avond 18.00 uur te hebben ont vangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- 940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische fo to's), bij vooruitbetaling van I 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van ge wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de ge wenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Bameveld. LEUSDEN - In Polen staat het er, vooral In de grote steden niet zo goed voor wat de voedselvoorzie ning betreft. Veel Polen hebben het moeilijk. Mevrouw D. van Westering, Poolse van geboorte, wil daar iets aan doen. Iets dat niets te maken heeft met politiek, maar alles met vriendschap. Zij is, in navolging van enige dames uit Heemstede van plan alledaagse levensmiddelen in te za melen om die naar Polen te sturen. In Polen is vooral behoefte aan poe- dermelk ook voor babies Er is vrijwel geen melk verkrijgbaar.Meel. rijst kof fie, thee, olie, boter, zijn ook erg welkom in Polen Terwijl er tevens een groot tekort aan medicijnen is. Mevrouw Van Westering is bezig ver schillende instanties te benaderen, om ook die te bewegen méé te doen met haar voedselpakkettenzending Ze zegt ,,De situatie in Polen is héél ernstig. De mensen hier hebben geen idee hóé erg het daar is. Op het platte land is het misschien minder nijpend. In de steden moeten de mensen uren in de rij staan, en dan krijgen ze soms nóg niets' Vrouwen in Heemstede hebben een mogelijkheid gevonden om de levens- midelen tegen een speciaal tarief via een relatie bij de Poolse luchtvaart maatschappij LOT naar Polen te doen verzenden. Als u aan deze actie wilt meewerken, kunt u een pakje met enkele levensmid delen brengen bij Mevrouw D. van Wes tering, Korenschoof 2, telefoon 943843. Misschien kunt u de spulletjes in een kartonnen doosje doen. Mevrouw Van Westering zal zorgen, dat de levens middelen in Heemstede komen voor verzending naar Polen. Als u het plezie rig vindt om zélf in contact te komen met een Poolse familie (per pakketje en per brief uiteraard) kunt u een door u zelf geadresseerde en gefrankeerde enve loppe voor antwoord zenden aan: ..Stuur een Pool een pakje", Postbus 319, 2100 AH Heemstede U ontvangt van de Heemsteedse dames een adres, een adres-etiket en een afzen der-etiket. Het enige dat men vraagt is, dat men als men een adres vraagt dit ook gebruikt U kunt er zeker van zijn. dat alle pakjes aankomen Ze gaan naar een bepaalde instantie, en worden vandaar, als ze anoniem zijn, uitgedeeld aan de aller armsten Als ze met naam en toenaam geadresseerd zijn, gaan ze naar de fa milies voor wie ze bestemd zijn. Een Europees volk in nood. Solidariteit van Nederlandse zijde zou die nood tij delijk individueel wat minder kunnen maken' Anco Mali LEUSDEN - Op zaterdag 30 mei doen jeugdspelers van Roda'46 mee aan een drietal toernooien. De junio renteams A2, B3 en C4 vertrekken om 9.15 uur naar het toernooi van Hilversumse Boys. De drie F-pupil- lenploegjes gaan om 8.00 uur op pad naar het Jonathantoernooi en Pupil len D5 en E5 een halfuur later naar het toernooi van Advendo. Behalve de Roda-kleding moeten alle jon gens een wit reserveshirt meebren gen en het vertrekpunt van alle spe lers is het Roda-clubhuis op het Bui- ningpark. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gedachte om vrachtverkeer van de Hamersveldse- weg en een deel van de Zwarteweg te weren door het plaatsen van poorten zal niet nader worden uitgewerkt. Hoewel het juridisch allemaal wel zou kunnen, is men tot de conclusie gekomen dat er te veel nadelen aan kleven. Het plan is nu, zo blijkt uit een stuk voor de werkgroep Verkeers aangelegenheden, definitief van de baan. Een maand of twee geleden lanceer de wethouder Jan Wagenaar (VVD) hef idee van de poorten. Ze worden in an dere gemeenten wel gebruikt bij ingan gen van parkeerterreinen en dergelijke teneinde vrachtverkeer de doorgang te belemmeren Omdat de verbodsbor den, die thans het vrachtverkeer op de Hamersvefdseweg/hoek Centrumweg en Zwarteweg/hoek Olmenlaan moeten tegenhouden, onvoldoende effectief zijn, zou Wagenaar zulke poorten daar neer willen zetten Wel moest nog uitge zocht worden of dat juridisch mogelijk was. Dat is inmiddels gebeurd en het plaat sen van de poorten zou kunnen. Maar men is er inmiddels ook achter geko men dat niet alleen het vrachtverkeer door deze poorten gehinderd zou wor den De brandweer zou er niet meer door kunnen, evenmin als de VAD-bus. Bovendien is het niet denkbeeldig dat ook nog eens landbouwwerktuigen, aanhangwagens en zelfs bepaalde per sonenauto's door de poorten gehinderd zouden worden. Die hinder weegt, zo meent het college, niet op tegen de mo gelijke bevordering van de verkeersvei ligheid. En dus zien B en W af van het plaatsen van de poorten Niet voor niets Nederlands snelst groeiende automerk DE MEEST PERFEKTE JAPANSE AUTO Autoservice J. HAARMANS oil MAZDADEALER Nijkerk H J '03494--51666 De Montessorischool't Ronde" aan de Uilenhoeve, zoals het er nu uitziet Aan de uiteinden zal een lokaal worden bijgebouwd (van de redaktie) LEUSDEN - De Montessori-school ,,'t Ronde" in Leusden-centrum gaat uitbreiden. In februari van dit jaar heeft het ministerie van onderwijs toestemming voor deze uitbreiding gegeven en dat betekent, dat de school er één speel-werklokaal en een leslokaal bij zal krijgen. Deze uit breiding is noodzakelijk gebleken door de sterke groei die de school meemaakt. Als één en ander gereali seerd zal zijn (naar verwachting zo spoedig mogelijk na 1 september 1981 maar vóór oktober 1981) zal de school uit drie speel-werklokalen en zeven leslokalen bestaan. Bij de bouw van de school is daar ook vol- LEUSDEN - In zwembad „Bavoort" be haalden de volgende kinderen hun zwem diploma: Diploma A: Lodewijk van Garderen. Marjo lein Konings, Eva Buisman. Manja van Mer- kenstein, Michel Besseling, Raymond van 't Hooft, Daniëlle Eggink, Claire de Kromme. Veronique Veen. Dennes Zuidema, Sebas- tiaan van Stapelen, Selina Bunnik, Jacqueli ne Jonkers, Renè Nichting. Ralf Boogmans. Debora de Ruiter, Erik van Bekkum, Ingrid van Wijk, Erik Boutkamp. Lieke Otten. Jac queline Muider, Marjolein Speksnijder. Hau- lien van Leeuwen. Boy Schoneveld. Saskia van Berkel, Piet Mostert, Wouter van Lunte- ren, llja Bomers, Gerard de Boer. Berend Gerrits. Marlijn Schmidt. Klaas Jan Hutten. Marti|n Hildebrand, Mark van Koningsveld. Nathalie Nathans, Mark Wiegersma. Jeroen Groenevelt, Sanne van Bruynsvoort. Diploma B: Raoul Oostinjen, Vera Brands- ma. Zwemvaardigheidsdiploma I: Astrid Leu- nis. Niki Best, Erna Visser doende ruimte voor gereserveerd. Overigens ligt het niet in de bedoe ling om binnen afzienbare tijd verder uit te breiden. De bouw van de ge noemde twee lokalen moet dan ook als een voorlopig eindpunt worden gezien. De belangstelling voor het Montesso- n-onderwijs in Leusden is bijzonder groot. Er is al geruime tijd sprake van een wachttijd voor.kleuter- en lagere school, hoewel met ingang van het schooljaar '81 /"82 nog een beperkte ruimte zal vrijkomen voor leerlingen van de onderbouw (eerste, tweede en der de leerjaar). Volgens de ontwerper van de school ,,'t Ronde", architect Jan Verhoeven, krijgt het gebouw nu pas haar definitie-* ve vorm De twee lokalen komen er aan de uiteinden van het gebouw, waarna ook het schoolplein haar definitieve vorm krijgt. De zandbakken zullen iets verplaatst worden, terwijl nu ook het kunstwerk van Anton de Ridder einde lijk een plaats kan krijgen op het school plein Uiteraard is de totale bouw „kosten dekkend". Dat is een vereiste van de overheid Het betekent, dat de kosten binnen de rijksbijdragen dienen te blij ven In opdracht van de gemeente heeft architect Verhoeven het ontwerp van de uitbreiding nader uitgewerkt en mo-' menteel zijn gemeente en architect be- zig om de plannen rond te krijgen, zodat het als voorstel door de raad goedge keurd zou worden. Omdat de tijd erg krap is. wordt door de betrokken instan ties alles op alles gezet om de streefda tum te halen. Het bestuur van de Mon tessori-school heeft er alle vertrouwen in dat dit zal lukken.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3