O* Sportvereniging Achterveld iert op 20 juni 35-jarig bestaan STORT tv SPORT-EN TENNISHAL OP 16 OKTOBER (GEDEELTELIJK) KLAAR Weer Lockhorst- dames kampioen rAN OKB TOT S.V.A. «K V 4 Zeven nieuwe laaienrecords Slotavond B.V. Leusden Leos-heren winnen de recreanten wisseltrofee Jiet vier maar twee buitenbanen m r 5 Zelfwerk zaamheid (2) LEUSDEN - Onze beide plaatselijke voetbalclubs bestaan in de loop van dit lar 35 jaar. Roda '46 ontstond in het toenmalige Hamersveld op 15 septem- jer 1946 en de SV Achterveld in de destijds nog zelfstandige gemeente toutenburg op 20 juni van dat jaar. Wie het eerst komt - Achterveld dus - taalt ook het eerste en daarom deze keer de schijnwerpers op laatstgenoem- e sportclub, die op 20 juni met (naar Achterveldse begrippen) gepaste escheidenheid het zevende lustrum aan het daglicht brengt. De SV Achterveld is eigenlijk elf jaar jder. In 1935 werd reeds in losvast- irband regelmatig gevoetbald onder naam van OKB en die afkorting ond voor Op Klompen Begonnen. Met itraatvoetbal" - op de Hessenweg bij jorkeur tussen de wagenmakerij Lam- ers en bakker Schouten - werd zo ng de veldwachters Hueting en Kluit ets zagen of in een goede bui een igje dichtknepen, enthousiast achter bal aangehold. Wat later vonden de mgens een min of meer vaste stek bij ..zandgat" en de eerste interlokale dstrijd werd gespeeld tegen het m- nddels in Hamersveld opgerichte Iraatvoetbalclubje BOK, waaruit later da voortkwam De onderlinge rivali- jit - of was het misschien toch al een lort van saamhorigheidsgevoel? - as toen al duidelijk de Hamersveldse ubnaam Begonnen Op Klompen was in de Achtervelders gepikt en wat om- ïbouwd Op het driehoekige veldje bij het indgat konden maar voor één doel 'entuele corners worden genomen an de andere kant gold de regel ..drie jrners: penalty!" Oudere Achtervel- rs bleven niet achter bij de jeugd en en meester Stipdonk zich met de on- rneming ging bemoeien, werd de ub spoedig ,,echt". Hij werd voorzitter de heren A. Wolffenbukel en G. Ta- ig resp. penningmeester en secreta- Verder maakten H. Schouten en K in Wieringen deel uit van het eerste •stuur. De club verhuisde naar een uk grond aan de Schoonderbekerweg weer later naar een weiland achter onkersteeg, waar de eerste competi- iwedstrijden plaats vonden en meest- werden verloren De allereerste pot ht voetbal zelf met 0-11 tegen een arneveldse ploeg. Opnieuw een verhuiding en wel naar de Kerkdijk op een landje van Hendrik Kok. Meester Van Erp was in die dagen een knappe voetballer van OKB Het laatste veld uit de eerste periode was van het RK kerkbestuur.gehuurd" voor een kistje sigaren (50 stuks a 4 cent) per jaar en secretaris Taling zorgde tevens voor de schapen, die het gras kort moesten houden Een (zelfgeknutseld) kleedhok naast het veld en stromend water" uit de daarachter gelegen beek vormden de extra voorzieningen Dat is tegenwoordig wel even anders Wie goed genoeg was voor voetbal, was ook bruikbaar in het leger en de ene speler na de andere werd tijdens de mobilisatie in 1939 in 's lands dienst Begin september 1974 kwam het met veel zelfwerkzaamheid gebouwde clubhuis gereed Later werd het nog flink uitgebreid geroepen Eerst werd het tweede elftal opgeheven en eind 1940 kon ook geen standaardploeg meer op de been wor den gebracht. Dat betekende tevens het einde van OKB KOEIEN- EN MOLSHOPEN Na voorbereidend werk van de heren A. P. Kerstens en H. Schouten kwam de Achterveldse voetbalclub op 20 juni '46 opnieuw tot leven. In het zaaltje van de coöperatie vond de (her)oprichtings- vergadering plaats met de heren R van Nimwegen, P van Dijk, R. Klijnveld, B Grotenhuis, H Baaiman en W J Schouten in het eerste na-oorlogse be stuur. Tot voor enkele jaren had de heer Schouten het penningmeesterschap in handen. Daarvoor werd hij in 1977 met de gouden bondsspeld onderscheiden. SV Achterveld begon in de 3e klasse van de Utrechtse voetbalbond, de huidi ge KNVB-afdeling Utrecht. Een accep tabel speelveld was niet voorhanden. Na lang zeuren wilde boer Jan Zieltjes 75,- per jaar als wat men tegen woordig ..gebruiksvergoeding" noemt) wel een stuk weiland verhuren, mits de voetballers zelf alle voorzieningen ver zorgden. Zoals het vóór de wedstrijden opruimen van de koeien- en molshopen en het plaatsen en later weer opruimen van de doelen Vijf jaar bleef de club bij Zieltjes. De eerste wedstrijd ging met 2-5 tegen NSC Nijkerk verloren maar af en toe werd ook wel winst geboekt en een heel mooi wapenfeit was de 20-0 zege op buurclub Hamersveld. Na de verhuizing naar het Kerkpad was SVA opgeklom men naar de 2e klasse. Dat was in 1956 of daaromtrent. Toch was de club daarin geen blijvertje Een paar jaar la ter sukkelde men weer een klasse te rug Een moeilijke periode volgde totdat de heer A. P Kerstens als voorzitter de helpende hand kwam bieden. Er werd meer aandacht geschonken aan de jeugdafdeling en geleidelijk gingen de magere jaren voorbij SVA was te klein voor tafellaken maar duidelijk te groot Tijdens de kampioensreceptie op 21 mei 1977 kreeg ..zilverenpenningmeester W. Schouten de gouden bondsspeld opgeprikt voor servet. Op 10 mei 1959 werd Ach terveld opnieuw 3e klasse-kampioen In en tegen Hamersveld scoorde Theo Jansen de winnende treffer. Na een driejarig verblijf in de 2e klasse werd degradatie weer een feit. De (moppe rende) spelersvrouwen werden door het trio Kerstens-Baalman-Schouten zoet gehouden met de oprichting van een handbal-afdeling, die de basis vormde voor de in 1970-1971 ontstane sectie dames-voetbal, die heden ten dage nog altijd bestaat. Dit in tegenstel ling tot meer van die ondernemingen elders. KERSTENSSPORTPARK Voor de laatste maal moest SVA ver huizen Het terrein aan de Kerkdijk, compleet met pomp en plee. werd inge wisseld tegen het fraaie Kerstenssport- park aan de Klettersteeg De jeugd heeft een tijdje onderdak gehad bij De Glind en de senioren bij Roda op het inmiddels gereed gekomen Buining- park (bouwjaar 1964). Op zaterdag 3 oktober 1970 opende de toenmalige wethouder van sportzaken, de heer W. A. van Zandbrink, officieel het nieuwe Achterveld-domein Alle ellende was daarmee voorbij, zeker toen later de twee velden uitgebreid werden met een derde. De openingswedstrijd tegen Ro da eindigde in 0-0 Op 19 juni 1971 werd het zilveren bestaan van SVA uitbundig gevierd Het op klompen begonnen jongens clubje was uitgegroeid tot een volwaar dige voetbalvereniging met toen circa 250 leden en 12 elftallen. Helaas heeft de heer A. P. Kerstens. de grote kracht in de club, deze mijlpaal niet meer mee mogen maken. Hij overleed in januari 1971. De opening van het sportpark luidde tevens een nieuwe bloeiperiode van SVA in. In 1972 promoveerden de oranjewitten naar de 2e klasse en in 1977 werd bij de wijziging van de com petitie-opzet via het behalen van de titel de sprong gemaakt naar de inmiddels ingestelde hoofdklasse gemaakt Die sprong bleek echter toch te groot, want een jaar later zat Achterveld weer in de 1e klasse en daarin vertoeft men thans nog. ASV NU Voorzitter H. Legdeur, penningmees ter W. de Jong en secretaris P Smink vormen met de heren W. Schouten, C. van Marwijk, H v d Goes, G. Boutens, W Houtveen en J Ossendrijver het hui dige bestuur van de club, die met 21 teams aan de afgelopen competitie heeft deelgenomen (6 heren. 1 dames, 1 meisjes. 6 junioren en 7 pupillen, waaronder 2 in de jongste F-categorie). Het zevende lustrum wordt, zoals ge zegd, bescheiden gevierd. Op vrijdag 19 juni krijgt de oudere jeugd een disco avond in het clubhuis (aanvang 20.00 uur) en op zaterdag 20 juni volgt eerst voor de jongste jeugd in Ons Gebouw een filmmiddag en daarna in dezelfde lokaliteit vanaf 20 00 uur een feest avond voor de senioren en een aantal genodigden. Daarmee is tevens het voetbalseizoen 1980-1981 voltooid verleden tijd. Op 19 en 20 september begint het nieuwe voetbaljaar. Op hoop van zege(n) LEUSDEN - Maandagavond kwam Ie Raad van Advies van de Sport- tichting Leusden in vergadering bij ten. Tijdens de bespreking van de aarverslagen m.b.t. het in aanbouw ijnde activiteitencentrum (de sport- tal) in de Hamershof en de tennishal an de Groene Zoom in het leven ge- oepen werkgroepen, ontstond een nisverstand over de hantering van et voorkeursrecht van Leusdense portclubs bij de toewijzing van uren de accommodaties. Duidelijk werd, dat dit recht bij juiste toepas sing van de aanmeldingsvoorwaar- den, onverminderd van kracht blijft. De bezwaren van één onzer tennnis- clubs zullen worden nagetrokken en eventueel gecorrigeerd. Overigens lijkt (cijfers werden niet verstrekt) de bezetting van de sporthal - zonder nadelige invloed op die van sport zaal de Meent - nagenoeg volledig. Met de tennishal loopt het minder vlot. Daar zijn de omstandigheden echter anders. Vrees voor een (ster ke) onderbezetting bestaat evenwel nog niet. Wel is besloten, dat het aan tal buitenbanen bij de tennishal van vier tot twee teruggebracht zal wor den. In verband met het beheer van de nieuwe sportvoorzieningen is de vraag gerezen, of het niet wenselijk zou zijn de bestaande Zwembadstichting, Sportstichting en Soccle onder te bren gen in éen nieuw overkoepelend or gaan De heer B. W. Peddemors - aan het woord als lid van de beheerscom missie en neit als sportstichtingsvoor zitter - was een duidelijke voorstander van de .fusie". Hij toonde diverse voor delen aan op technische en economi sche gronden. De Raad van Advies ging uiteindelijk akkoord met het voor stel om de besprekingen inzake eventu eel samengaan aan het sportstichtings- bestuur over te laten. Mits op zijn minst de doelstelling en aktiviteiten van de huidige sportstichting behouden blij ven. De openstelling van beide sportge bouwen is gepland op 16 oktober en er bestaat geen aanleiding daarin veran dering te brengen. Voor heel Leusden wordt op 11 en 12 december de officiële opening feestelijk gevierd Op de 11e vanaf 17 00 uur en op de 12e de gehele dag Het te presenteren programma wordt later bekend gemaakt Aan het slot van de praatavond werd nogmaals een beroep gedaan op inventieve gees ten voor het zoeken van passende na men voor de nieuwe accommodaties. Overigens - maar dat valt buiten het kader van de vergadering - heeft ook het sportpark aan het Valleikanaal nog steeds geen officiële naam! LEUSDEN - De LZ PC de Haaien rganiseerde zaterdagmiddag in het iwembad Vavoort kringwedstrijden iet AZ PC (Amersfoort), Aquarijn Nieuwegein) en de Fuut (Maarssen) Is verdere deelnemende verenigin- en. Achtergrond daarvan was, dat e acht snelste zwemmers en zwem- ters per slagsoort en afstand ge- laatst worden voor de kringkam- ïioenschappen van de zwembond. )e inmiddels op gang gekomen bui- lentralning van de Haaien (in een 50- meterbad) lijkt reeds vrucht af te wer- >en. Vooral op de wat langere afstan den. Niet minder dan zeven Haaien- records werden zaterdag verbeterd. Maaike Snijder presteerde dat op de 200 meter schoolslag voor dames en Frank Leusink op de 200 en 400 me ter vrije slag voor heren. Voor Mar- riëtte Leusink golden de recordver beteringen op de 200 resp. 400 meter vrij dubbel (meisjes o/16 en dames). De Leusdense uitslagen waren: 200 m. schoolslag dames: (1) Maaike Snijder (3.04.1) 3.02.3 (nieuw clubrecord) RitadeKruif 3.18.1 Brigitte Jacobs 3.23.3 Idem heren: (3) Harold Hulst 2.55.1 Gerlach Jacobs 3.01 3 Michiel Jansen (3 06 9) 3 02.2 Marcel Fieseler (3 18 2) 3 05 8 Mare Hulst (3 119)3.10 5 LEUSDEN - De districtscompetitie oor dames op dinsdag is voor de TV Lockhorst een groot succes ge worden. Ondanks veel tegenslag er- verde Lockhorst F in de laatste wedstrijd het kampioenschap, zo- lat op 2 juni vier Buiningparker- eams aan de kampioenswedstrijden hogen meedoen. (A, B en E grepen feeds eerder de titel). Lockhorst A af dinsdag na een 2-0 voorsprong Hulzen de rest van de strijd ge ronnen. Het C- en het G-team wer en 2e in hun poules. Lockhorst F, toch al door blessures achtervolgd, kreeg ook in de laatste wedstrijd pech: invalster Miep Huiting moest door een kwetsure haar single ge wonnen geven. De uitslagen waren: De Kuil D-Lockhorst A 2-2 Lockhorst B - Hoogland 2-2 Lockhorst C-Soest Zuid 3-1 Soest - Lockhorst D 2-2 Lockhorst E-Hooglanderveen 4-0 Spakenburg - Lockhorst F 1 -3 Flehite D - Lockhorst G 2-2 100 m. rugslag meisjes o/10: Annelieke Jacobs 139 2 Tessa Ackers 1 48.2 Madeion Bitterling 1.56 8 Idem jongens o/10: (3) Ewout Doddema 1 43.9 Peter Toes 144 3 200 m. vrije slag dames (2) Marriëtte Leusink (2.26.8) 2.25.5 (clubrecord meisjes o/16 en dames) Arlet den Ouden (2 48 2) 2 35 0 Ellen Salters (2 47.0) 2 37 8 BiancaWesseloo 2.41.3 Marieke Woldman 2.41.3 Idem heren: (1) Frank Leusink (2 13 8) 2.11.9 (nieuw clubrecord) Matijn van Went (2.13 .8) 2 119 (nieuw clubrecord) Matijn van Went (2.28.3) 2 22.5 Thijs Noordewier 2.27.3 Michiel Jansen 2.31 8 Tonny Wesseloo (2.52.3) 2.47.5 Chester Marsman (2.59.4) 2.50.2 100 m. schoolslag meisjes o/10. Adinda Kelder 1.48 6 Tessa Ackers 2.00.3 Idem jongens o/10: (2)PeterToes 144 6 Max Alewijn 1.46 7 200 m. rugslag dames: Arlet den Ouden (3.06 0) 2.58 5 RitadeKruif (3 03 7) 3.03 4 Idem heren: (1)Garlach Jacobs 2.31.5 (3) Harold Hulst 2 40 8 Matijn van Went 2.53.3 Mare Hulst 3 01.2 100 m. vrije slag meisjes o/10 Annelieke Jacobs 1.33.7 Adinda Kelder 1.39.3 Madeion Bitterling (1 48 3) 1.45 5 Idem jongens o/10: Ewout Doddema 1.35.3 Max Alewijn 1 37.5 400 m. vrije slag dames. (1) Marriëtte Leusink (5.18.5) 5.09.0 (clubrecord meisjes o 16 en dames) Idem heren: (1) Frank Leusink (4.50.7) 4 48.2 (nieuw clubrecord) SPORTSPLINTERS •KORFBAL. Ook de pupillen van k.c. Antilopen bleven bij het behalen van kampioenschappen niet achter. P1 en P2 pakten, naast de overige vier kampioenen (of waren het er al meer?) de titel WIELRENNEN. In de ronde van Hoogland werden de Leusdenaar Joh. Ossendnjven 8e en Dick Willi- genburg 9e bij de liefhebbers resp amateurs. TOERFIETSEN. De vierde Batavus- fietstocht met start en finish in Leus den vindt plaats op zaterdag 5 sep tember as KORFBAL. Het kortste verslag van een korfbalwedstrijd vonden wij in de Prikkel (het clubblad van de An ti's.) Het betrof de zaterdag gespeel- LEUSDEN - In het gezellige biljartho me aan de Zwarteweg maakte de Bin nensportvereniging Leusden met een zeer geslaagde slotavond een einde aan het seizoen 1980-1981. Leusdens oudste biljartclub heeft een best jaar achter de rug. Vooral wat betreft de huiscompetitie, waaraan 40 leden heb ben deelgenomen. De spelgroep libre bestond uit vijf poules en uit de win naars daarvan (de heren A. Verrijp, C. Gerth, E Klok, G. de Bruijn en C van Koppenhagen srkwam laatstgenoem de als nummer 1 tevoorschijn De com petitie bandstoten kende vier groepen. De heren J W te Roller, W. Snapper, C van Koopenhagen sr. en J. Jekel werden poule-winnaar en van hen bleek uiteindelijk Te Roller de beste bandstoter te zijn Hij en zijn libre-colle- ga kwamen daarna aan de groene tafel met als inzet een beslissingswedstrijd tegen W. Snapper, clubkampioen van het vorige jaar. Te Roller won zowel van Van Koppenhagen als Van Snapper en werd daardoor clubkampioen 1980- 1981 Uiteraard had het biljarten de nodige huldigingen als gevolg en zoiets werkt bij de BVL even simpel als effectief De heren W Snapper. A Bunnik, B Bloe- medal, L Punt en F Vortman traden als ..clubsponsor" op Zij stelden de prijzen beschikbaar en reikten die persoonlijk uit aan de winnaars Tevens zorgden zij in de loop van de avond voor hetnatje en het droogje". De finishing touch van de gezellige avond kwam van BVL- voorzitter L Punt met een vlotte babbel tot iedereen en een tiental fraaie bos sen bloemen voor de winnaars Com- petitieleider J. W. te Roller (met ..vier kant in de fles en rond op de tong") werd eveneens in het zonnetje gezet. de wedstrijd Antilipen 3 - Fiducia 3 en het bestond slechts uit het drie- letterige woordje ,.NAT". VOLLEYBAL. Het meisjesteam F van Leos doet op 30 mei (aanvang 11.00 uur) mee aan de eindronde van het nationale kampioenschap in sporthal de Bongerd te Wagenin- gen J. Niet alleen aan de Driftakkerweg (zie de krant van de vorige week) wordt aan zelfwerkzaamheid ge daan. Ook op het tennispark aan het Valleikanaal zijn doe-het-zel- vers bezig (geweest) De LTV Leusden - met pakweg 600 leden - bouwt daar een riant clubpavil joen Om de niet geringe kosten een beetje in het handje te houden, is destijds de afspraak gemaakt om een deel van de afwerking ei genhandig te verrichten. Dat moet bij zo'n grote vereniging goed kun nen. Niemand had verwacht, dat IE DEREEN een handje zou komen helpen en de clubleden zijn ook niet per definitie tot het verrichten van hand- en spandiensten ver plicht. Toch viel de respons op een oproep in die richting wat tegen Opmerkelijk is de inventiviteit van veel medewerk(st)ers in spé bij het zoeken naar een uitvlucht om zich na een wervend telefoontje te ..drukken" Gelukkig was de lo kroep van de bouwcommissie niet helemaal aan dovemansoren ge richt. Een klein maar select goed willend groepje senioren èn jeugd leden is flink in de weer geweest met o.m. verf en kwast. Ja. wat dacht u? Aan de lege blokken te zien is meer dan 50 liter verf uitge- kwast (tweemaal voor het mooie!) op een groot aantal vierkante me ters en dat is niet niks voor gele genheidsschilders. Alles ..boven stahoogte "gaf aan de klus een ex tra dimensie Wie overigens het enthousiaste ploegje werkers bezig heeft gezien (op zaterdag en zondag van 09.00 tot 17.00 uur en door de week ie dere avond tot donker) mag aan nemen. dat hun animo aanstekelijk werkt. Dat komt goed uit. want er is nog heel wat werk aan de winkel. Wie van zijn of haar belangstelling wil laten blijken - en dan niet alleen om te kijken - is welkom en zelfs van harte Best mogelijk, dat u toe vallig net niet op schilderwerk zat te wachten (allergie voor peut. tin ner, terpentine of aanverwant spulmaar wel op een andere manier het principe ..voor wat. hoort wat" in de praktijk zou willen brengen. Schroom niet en trek hoofduitvoerder Ed ten Voorde ge rust aan zijn jasje. Tien tegen één. dat hij u vervangend werk kan be zorgen en met uw reeds gemaakte vakantieplannen zal beslist reke ning worden gehouden. P C. LEUSDEN - In De Meent vond vrij dagavond 15 en 22 mei het jaarlijks recreantentoernooi van volleybal vereniging Leos plaats. Op de eerste avond streden vijf da mesteams om de eer en de prijzen. Na een sportieve strijd bleek Renswouw oppermachtig, terwijl Leos met slechts één nederlaag een eervolle tweede plaats bezetten. Avanti en Surf bereik ten met een gelijk aantal punten respec tievelijk de derde en vierde plaats. Uni- cornus eindigde als vijfde De dames van Renswouw mochten de voor het eerst beschikbaar gestelde wisselbeker (zonder naam) mee naar huis nemen. Op vrijdag 22 mei waren de heren aan de beurt Ook hier traden vijf teams, waarvan twee van Leos. in het recrean tenstrijdperk. De ploegen van de Leus dense volleybalvereniging bleken sterk genoeg om voor de ereplaatsen te strij den. Leos 1 werd uiteindelijk eerste, voor Leos 2 Door deze uitslag komt de A. G. Elshoff-wisseltrofee. die sinds vier jaar inzet is bij de heren-recreanten, voor het eerst in bezit van Leos. De ploegen van SVH, Surf en Unicornus gingen na deze volleybalavond respec tievelijk met een derde, vierde en vijfde prijs naar huis.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7