INTERNATIONAAL LE0S-V0LLEYBAL- BALT0ERN00I Veteranen Roda behielden beker Joop Kramer voorzitter BV nieuwe Roda (zat.) bleef in bezit van „de Gans-bokaal" Grof geschut en oerend harde knallen bij zwartkruitschieten '75 VOETBALCLUB HIELD SLOTDAG PIllSllliMS Fietsen LTV Postduiven vlogen van Corbeil Leusden Troef het hele veld) en Co Bosman, die omdat hij voorzitter is. met de aan voerdersband opgescheept werd en desondanks het enige doelpunt uit een vlotte doorloper scoorde. Tweemaal 15 minuten vooraf gegaan. onderbroken en gevolgd door een flinke rust bleek meer dan lang genoeg voor de sterren teams In de tweede ronde was de room duidelijk van de melk. De pupil- lenleiders (met een doelpunt van Hans Kok) hielden met 1-1 de juni orendito's (treffer van Jan Santinga) in bedwang. Tweemaal elf elfme terschoppen brachten met 8-6 red ding voor de oudere jeugd". Ook in het treffen van bestuur en commis sieleden was het heilige vuur op een lager pitje gedraaid. Toch werd drie maal doeltreffend uitgehaald Evert van Ginkel (klasse kopbal!) zorgde voor de bestuursgoal, maar Hessel de Ruig en Wim van den Berg hielpen de commissionairs aan de eindzege AFSCHEID Na afloop van de wedstrijden werd de slotdag voortgezet in het clubhuis Eerst met een officieel tintje en later een gezellig samenzijn Voorzitter Bosman begon met de drie scheids rechters in het zonnetje te zetten Vervolgens nam hij met mooie woorden, een ets van Leusden. een hobby-gereedschapskist en een bos bloemen afscheid van zaterdag trainer Richard Beumer. Wim de Gans kreeg toen gelegenheid ..zijn" beker voor de tweede achtereenvol gende maal uit te reiken aan zater dagcaptain Ron van Ooyen Wat in formeler werd daarna het voetbalsei zoen 1980-1981 door Roda afgeslo ten. Tot 19 resp. 20 september duurt de vakantie. LEUSDEN Vrijdag en zaterdag werd op de Leusderheide een Inter nationale „zwartkruit"-schietwed- strijd gehouden. De enige In Neder land van deze opzet en omvang. Met deelname van een 30-tal Duitsers, 15 Engelsen en een (overigens reeds jaren in Nederland wonende) Belg, naast de circa 80 Nederlandse schut ters, waaronder (ex)kampioenen als Chiel Agterberg (pistool) en Tlny Arts (geweer) en een aantal leden van de Sv Leusden. Het weer werkte voortreffelijk mee. „Dankzij ons", meende een uit Beieren afkomstige oosterbuur, „want waar wij komen schieten is de hemel altijd blauw en wit. Dat zijn ook de Beierse kleuren". Er werd geschoten met originele wapens uit lang vervlogen tijden (en replica's) en dat gaf aan de wedstrijd een heel eigen sfeer. Het prepareren van het „geschut" was al een beleve nis op zich en de oerend harde knal len. de enorme rookontwikkeling en de scherpe kruitlucht deden de rest Met zo'n 125 schutters was het gezel lig druk op het schietcomplex Het volledige programma van de door de SV Leusden onder KNSA- auspiciën gehouden wedstrijd om vatte niet minder dan 22 onderdelen. Een groot hoogtepunt was de korps wedstrijd met voorlaadrevolver, waaraan circa 75 schutters deelna men. De Duitse ploeg uit Hessen (364 punten) werd winnaar. Leusden 1 (289 punten) en Leusden 2 (262 pun ten) eindigden als 6e resp. 7e. De beste persoonlijke Leusdense pres tatie kwam van mevrouw H Petrovic (85 punten). Dan was er de Dutch- match een SVL-..uitvinding" —met voorlaadgeweer over 100, 200 en 300 meter. De heer T Arts uit Mill werd winnaar met 135 van de 150 te beha len punten. De Duitser B Bote (119 pnt.) en de Brit P Ward (115 pnt.) volgden als 2e en 3e. Tijdens de ruim een uur durende prijsuitreiking wer den door de KNSA-afgevaardigde nadrukkelijk bedankt de Sv. Leusden (organisatie) en in het bijzonder de dames Bennink (huisvesting) en Zoetmulder (administratie) LEUSDEN Het tweede jeugd- volleybaltoernooi van Leos door de deelname van twee Belgische teams „Internationaal" geworden wordt op zaterdag 6 juni voor de laatste keer In sporthal „de Koppel" te Amersfoort gehouden. In 1982 wordt het Leusdense activiteitencen trum de plaats van handeling. Op vier velden tegelijk spelen twintig top- teams in vier poules van 09.00 tot 17.00 uur een veertigtal voorwedstrij den. Daarna komen de verkregen nummers 1 en 2 in de kruisfinales tegenover elkaar en vervolgens de winnaar daarvan om de 1e en 2e plaats en de verliezers om de 3e en 4e plaats. Het evenement bestaat in feite uit een jongens- en een meisjestoer- nool. Een korte voorstelling van de deel nemende ploegen kan geen kwaad. Bij de meisjes komt Thornax-Woer- den als bekerhoudster naar de Kop pel en verder verschijnt een aantal toppers uit de openclubkampioen- schappen (junioren) van Nederland verder OCN te noemen als Compaen-Zaandam (winnaar OCN). Meterik-Horst (2e op OCN). Lode- wijk-Hoogezand (3e op OCN) en Zei- I ky-Harderwijk 4e op OCN). Jong j Oranje is present met een A- en een vrijwel evensterke B-ploeg, België komt met het B-team en Vollkei- Amersfoort, in feite thuiswedstrijden spelend, wil de concurrentie gaarne een „keitje van eigen deeg" bezor- gen Leos tenslotte speelt voor het laatst in de sterke formatie van het net afgelopen seizoen. Vijf van de acht speelsters kwamen uit in dis trictsteams. Ook bij de jongens is de bekerhou der aanwezig. Dat is Odulphus-Til- burg. De gehele top uit het open clubkampioenschap 1980 doet mee aan het Leos-toernooi: DOS- Schoonhoven (winnaar). Saturnus- Uden (2e). Atak '55 (3e), Dynamo- Apeldoorn (4e) en Animo-Sneek (5e). Het tiental wordt gecomple teerd door Lodewijk-Hogezand, SVV-Soest, de Belgische B-ploeg en het team van Leos. dat bij de aspiran- ten-OCN kampioen van Nederland werd. LEUSDEN Op Hemelvaartsdag organiseerde Roda's zaterdagafde ling een voetbaltoernooi voor „vete ranen". Zes ploegen van min of meer overjarige spelers, die betere tijden hebben gekend maar nog lang niet uitgeblust zijn, kwamen met bijzon der leuk voetbal op het Buiningpar- kergras. De snelheid mag er dan een beetje uit zijn, de tactiek misschien wat uit de tijd, maar qua techniek was het spel nog alleszins het aanzien waard. De partijtjes duurden korter dan de gebruikelijke tweemaal drie kwartier, doch twee voorwedstrijden en de finale duurden samen met drie keer tweemaal 15 minuten toevallig net zo lang als anders. De „ouwetjes" van Roda-zaterdag en -zondag wa ren gastheer van SV Langbroek (dat ligt zuidelijk van Doorn), de RVC uit Rijswijk (ZH) en de Amsterdamse lieverdjes van Sint Louis (ooit ont staan In het gelijknamige hoofdste delijke weeshuis) en WOL, dat voort gekomen is uit de vroegere Wolmaat schappij. Het toernooi had een zeer vlot verloop met als resultaat in poule A Roda-zaterdag 4 punten en zowel SVL als Sint Louis 1 punt. De B-poule werd door RVC (3 pntgewonnen Roda-zondag (2 pnt.) werd 2e en WOL (1 pntsloot het rijtje. Na de door Roda verzorgde lunch ging de strijd om de zes vrijwel identieke bekers (alleen in grootte was ver schil) verder met het onderlinge tref fen van de nummers 1. 2 en 3 De Mokumse derby Sint Louis-WOL werd 3-0, zodat Wie Oefent Leert 6e en Sint Louis 5e is geworden in het eindklassement SVL en Roda-zon dag hielden elkaar in evenwicht met 1-1 De Langbroekers. beter in het benutten van „pingels", werden 3e en de zondagse roodzwarten 4e. Roda- zaterdag en de Rijswijkse ploeg (in uitgaanstenue) kwamen niet tot sco ren en 0-0 betekende eveneens het forceren van het geluk d m v. straf schoppen. Dat lukte Roda beter dan de gasten De grootste beker bleef derhalve in Leusden en RVC werd vice-kampioen. De bijzonder sportieve sfeer op de velden en het verrassend goede weer zorgden mede voor een uiterst ple zierig verloop van de wedstrijden- reeks en als er een prijs was geweest voor de oudste veteraan, zou de heer Meijer van WOL (54 jaar!) die mee naar huis hebben mogen nemen Is Hoogendam (Roda-zaterdag) is daarbij vergeleken nog maar een broekje Volgend hoopt hij Abraham te ontmoeten LEUSDEN De onlangs gehou den jaarvergadering van de Leusden se biljartvereniging BV '75 heeft ge leld tot de verkiezing van Joop Kra mer als nieuwe voorzitter. Hij volgt Wim v. d. Berg op, die naar Amster dam is verhuisd. Willem Hofman en John Kramer werden jeugd- resp. wedstrijdleider. Tijdens de zeer ge animeerde praatavond bleek nog eens duidelijk, dat BV '75 een goed seizoen achter de rug heeft. Welis waar bleven kampioenschappen bui ten de deur, alle teams hebben goed gepresteerd en er werden 21 promo ties bereikt. In alle jeugdklassen (dat zijn er elf) zal de jongste Leusdense biljartclub in het nieuwe seizoen één of meer vertegenwoordigers hebben. Een probleem blijft het vinden van voldoende tegenstand in de omge ving voor de spelers. In het afgelopen biljartjaar is BV '75 gast geweest van het district Utrecht Daar werd het seizoen afgesloten met een zeer ge slaagde „stadsdag" De senioren-uit wisseling van BV '75 met Blauw Wit (Amsterdam) was ook een gezellige happeling Vooral door toedoen van Willem Hofman en Gerard de Graaf, die elk twee partijen wonnen, was de zege met minder dan 1% verschil voor de Leusdense ploeg In de finale bandstoten A bij B '67 te Amersfoort ging de titel net aan de vertegen woordigers van BV '75 voorbij H Blauw van de thuisclub pakte de 1e prijs door o m de Leusdenaar Fake Schonewille met zes caramboles te verslaan LEUSDEN Net als verleden jaar (3-1) werd ook nu (2-1) Roda-zaterdag 1 tegen de zondag-collega's winnaar van de door ex-tralner Wim de Gans beschikbaar gestelde wisselbokaal. De uiterst sportieve wedstrijd soms wel wat fel onder leiding van de Leusdense KNVB-scheidsrechter B. ten Hove had een spannend verloop. De prestigeslag gaf voor de rust een duidelijk betere zaterdag-formatie te zien. In de 13e minuut liep een één-twee-drietje tussen Rijk Rijnders. Billy Noiten en afmaker Ben Schuurman uit op de openingstreffer. Een kwartier later profiteerde Lidus Vaartjes van het enige foutje in de zondag verdediging en met 2-0 voor Zaterdag ging de rust in. Kennelijk heeft zondagtrainer Evert van Ginkel zijn spelers tijdens de pauze een paar hartige woordjes toegefluisterd, want na de hervatting had zijn ploeg het betere spel. Verder dan 2-1 (in de 12e minuut door Hans Vrijhoef) kwam Zondag echter niet Wellicht is de vreemde wedstrijddag mede van invloed geweest. Voetbal op zaterdag kan best anders zijn dan op zondag In de schaduw van dit treffen vond om de baard van de keizer ook een wedstrijd plaats tussen Zaterdag 2 en de reserves van Zondag. Hier was de uitslag net an dersom Vanaf onze plaats op de speciale perstribune (een afvalem mer met ingedeukt deksel) konden wij het wedstrijdverloop niet volgen. Daarom volstaan wij met de vermel ding. dat de al even fair gespeelde ontmoeting o l.v arbiter R Tholhui- zen in 2-1 voor Zondag is geëindigd. De zondagse treffers kwamen van Hans en Bert Bransen en het zater- dagdoelpunt kwam van de schoen van Sjaak Rijnders SLOTDAG De confrontatie Zaterdag-Zondag was een onderdeel van Roda's slot dag 1981. Voorafgaand werd het „toernooi van de waarheid" gespeeld met als uitgangspunt de vraag, wie metterdaad het beste voetbal produ ceerde het bestuur, de junioren-lei ders. hun collega's van de pupillen of misschien wel de leden van de diver se commissies. Op keurig gemaaide gazons, vers van lijnen voorzien, met nieuwe wedstrijdballen en gesteund door bijzonder mooi weer en een wat voorzichtig supporterend (vermoe delijk neutraal) publiek ontmoetten Roda-voorzitter Co Bosman nam afscheid van zaterdagtrainer Beumer. elkaar enerzijds het bestuur en (laat ons maar zeggen) de pupillen, terwijl anderzijds de junioren het de com missieleden erg lastig hebben ge maakt. De sterkere en zelfs met een „vliegende kiep" spelende junioren werden eenmaal (via Jan de Haan) gepasseerd door de commissionairs, die verder en bloc voor het hok ble ven stoeien en het treffen wisten te winnen. Het bestuur had geen mak kie (1-0) aan de pupillen. Opvallende figuren in het super-standaardteam waren Ben de Haan (als enige met een witte broek). Evert van Ginkel (door zijn giroblauwe kousen). Cees Leyenaar (in grijze hockeybroek en dito zwarte kousen zwervend over Wim de Gans (de vorige zondagtramer) reikte de door hem beschikbaar gestelde bokaal uit aan zaterdagcaptain Ron van Ooyen. In Nederland zijn vorig jaar bijna 1.4 miljoen fietsen verkocht. Dat zegt de Stichting Fiets. Naast de „gewo ne" rijwielen voor dagelijks gebruik werden vooral sportfietsen (circa 50%) verkocht voor recreatieve doel einden. Ook (semi)racefietsen lagen goed in de markt. Van de totale omzet tweewielers waren ongeveer 820.000 exemplaren van Nederlands fabri kaat en tegenover de ruim 550.000 Importfletsen stond de uitvoer van 420.000 stuks naar het buitenland. Overigens Is fietsen ook In West Duitsland een populaire bezigheid geworden. Aan de onlangs daar ge houden „Dag van de Fiets" hebben naar schatting zeker een half miljoen wielrijders deelgenomen. PETER. LEUSDEN De postduivenhou- dersvereniging Leusden had zater dag 264 duiven in concours bij de 452 km lange wedvlucht vanuit Corbeil. De snelste duif viel om 12.27.22 uur (na de lossing om 06,30 uur) weer op de klep (snelheid 1263,91 m/m). De uitslag was: G. Lambrechts 1-5-6-20-31-59-60 W. Vrijhoef 2-17-23-29-55-61-64 H. Lambrechts 3-18-21-45-51-54 C Valkengoed 4-12-27-30-42-62 B. Kuiter 7-43-52 G Dieters 8-10-22-28-49 Comb. Pedu 9-25-26-41-48-50-65 H. v d. Hoek 11-13-14-24-33-38-44- 53-63 J. Voorburg 15 P. Lambrechts 16-36-47-57 F. Dieters 19 H v.d Haar 32 T v Valkengoed 34 J Pouw 35-37-40-46-56-66 Gebr. Bransen 39 N Blom 58 VOETBAL. De heer S de Jong uit Amersfoort, sinds een achttal jaren I een leidende figuur in de KNVB-afde- ling Utrecht, treedt wegens verhui zing naar Velp (Gld.) af als 2e voorzit- j ter van de afdeling Utrecht. Op don derdagavond 18 juni biedt de bond hem in het Amersfoortse Quick-pa- viljoen een feestelijk afscheid aan. TENNIS. Op zaterdag 13 juni, vanaf f.j, 21.30 uur. worden alle kampioen ge- worden Lockhorstteams officieel ge- huldigd in het clubhuis op het Bui- ningpark. SCHAKEN. De SGS-teamcompetitie is vrijwel voorbij. De uitgespeelde tientallen van de schaakvereniging Leusden bereikten de navolgende posities: Leusden 1 werd 5e (van 10 deelnemers) in de 2e klasse A en Leusden 3 8e in de 3e klasse A. Bij de jeugd kwam Leusden B1 eveneens als 8e uit de strijd en Leusden B2 werd royaal kampioen. LEUSDEN De uitslagen van de klaverjascompetitie „Leusden Troef" waren op 28 mei: 1. Hr. Kuyper 5647 2. Mevr. R de Ridder 5519 3 Mevr. Dekker 5377 4. Hr. Knol 5205 5. Hr Mulder 4827 Stand per 28-5-'81 1 Hr. Kuyper 26903 2. Mevr. v Egdom 25121 3 Hr Arns 24163 4 Mevr. Dekker 24002 5. Hr. de Ridder 23814 6. Mevr. R de Ridder 23665 7. Hr. Dekker 23191 8 Hr. Bolt 23094 9 Mevr Gruisberg 22781 10. Mevr. G. de Ridder 22694 LEUSDEN Competitie-uitslagen van LTV Leusden Dames 26 mei 1981 Leusden A - Soest E 3-1 Weldam H - Leusden B 4-0 Leusden C - Soest F 2-2 Phonosmash C - Leusden D 1-3 Leusden E - Alta D 0-4 Junioren t/m 12 jaar 27 mei 1981 Leusden - Soest Zd 4-6 Junioren zaterdag 30 mei 1981 Flehite D - Leusden A 3-2 Leusden B - Randenbroek D 0-5 Heren: Leusden A - Zuilen B 3-3 STVU B - Leusden B 0-6 Senioren (mixed) Leusden A - Leusderpark A 2-3 Dicke Rijst A - Leusden B 4-1 Soest C - Leusden C 3-2 Leusden D - Alta D 1-4 Senioren zondag 31 mei (mixed) Leusden I - Eemslag II 6-2 Leusden II - Flehite VII 6-2 Leusden III - Bilthoven VIII 7-1 Randenbroek VII - Leusden IV 3-5 Bunnik IV - Leusden V 8-0 Heren Soest Zd II - Leusden I 3-3

Leusder Krant | 1981 | | pagina 6