„De Nieuwe Academie" exposeert vanaf zondag in galerie „Hakhorst" Beheersplan Liniedijk goed gekeurd, maar wat nu? 'Weekendkoopjes van Finn kik e c^ir> joh jans6n MANEGE DEN TREEK ItOCIÜ'OUT F. Kuiphuis jonge //amstel// jonge /witte jeneverm bier ^jeneverjager bols ^24 DiiDles de kei wijn c0tes du r0usil- l0n duff gordon sherry, SINKING 9.75 3.95 34.50 14.95r 29.75 5.95 2 5.50 32.50 18.95 12.95[ ,45 #10.95 4.95 Nu5.75 ""6.95 KLEUREN TV KOPEN Radio Drieënhuizen BV "Geslaagd!'^ dus... Gazelle schoenen (■I huis schoenreparatie Slijterij de Kei 2 Wij staan helemaal achter Rockport. Het zijn fabelachtig sterke, stoere schoenen. 1 DAT WEET U TOCH! V.A. f 45.- BEZORGEN WIJ GRATIS THUIS!! DOELSTELLING De Nieuwe Academie is een stichting, waarvan organisatie en artistiek beleid strikt van elkaar gescheiden zijn. Doel stelling is, dooreen nieuwe, aangepaste vorm van kunstonderricht - een brug te slaan en contact tot stand te brengen tussen de vrijetijds- kunstbeoefenaar en de beroepskun stenaar, - de vrijetijdsbeoefenaar op hoog artis tiek niveau te begeleiden, zowel kwa litatief als vaktechnisch. - in het algemeen de betrokkenheid met de eigentijdse kunst en cultuur te bevorderen Het stichtingsbestuur en de overige be stuursorganen worden grotendeels door de cursisten zelf gevormd De artis tieke leiding berust bij de algemeen ar tistiek coordinator Eduard Flór, tezamen met de cursuscoördinatoren en de ove rige docenten. De Nieuwe Academie tracht de artistie ke inzichten van haar cursisten te ont wikkelen, zodat zij in staat zijn kwaliteit te herkennen en te beoordelen. Door zelf naar kwaliteit te streven worden de cursisten in staat gesteld kwaliteit te be grijpen. De Nieuwe Academie verwezenlijkt haar doelstellingen door het geven van cursussen, het houden van lezingen en het organiseren van sociëteitsavonden en tentoonstellingen. De cursusdagen zijn dagen waarop kunstenaars/docen ten en cursisten elkaar ontmoeten. Het thuis gemaakte werk wordt met elkaar en met de kunstenaars/docenten be sproken, informaties en instructies van artistieke en technische aard worden verstrekt en beproefd. Nieuwe deelne mers worden tot de cursussen toegela ten wanneer uit hun werk voldoende motivatie en intentie blijkt. Cursisten worden verondersteld de ba sistechnieken te kennen De Nieuwe Academie gaat er van uit. dat creativiteit een uiterst individuele zaak is. Zij is daarom een „thuisacademie". De cur sussen worden éénmaal per maand ge geven, op een zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Tevens worden jaarlijks één of meer werk-weekeinden georganiseerd, waarvan er tot nu toe een aantal onder meer in Noord-Frankrijk plaats hebben gevonden. DOCENTEN De Nieuwe Academie kent de volgende afdelingen: - Beeldende kunst EXPOSITIE in amersfoort DeZonnehof,Zonnehof8laattoten met zondag 28 juni zien hoe mensen in de loop der jaren met glas bezig zijn geweest. De tentoonstelling heet „Mensen en glas - Leerdam 1915- 1981". De Zonnehof is dagelijks ge opend van 10 00 tot 17.00 uur. Op zon en feestdagen van 13.00 tot 17.00 uur. Het ziekenhuis De Lichtenberg be staat 50 jaar. De Stichting Kunst en Beterschap bestaat 5 jaar Daarom in de gangen van de Utrechtseweg 160 een jubileum-lustrumtentoonstelling. Het werk van de leden van het Amers- foorts Kunstenaarsgenootschap De Ploegh is te zien tot vrijdag 12 juni Dagelijks te bezichtigen van 8.00 tot 20.00 uur In het Verpleeghuis van De Lich tenberg wordt tot vrijdag 12 juni het fotografische werk van Jan Drukker getoond. De foto's zijn dagelijks te zien van 8 00 tot 20.00 uur. In Galerie De Schelp, Langestraat 14 exposeert mevrouw J. Bloem-de Vries haar stillevens en landschappen in akwareltechniek Mevrouw Th. Nut- bey toont stillevens, vervaardigd met akwarelpotloden. Tot en met zaterdag 27 juni. De Schelp is open: dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17 00 uur. Op zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur DONDERDAG 4 JUN11981 LEUSDER KRANT 10 Docenten Kees Bierman, Tonnie Bui tendijk, Dick Cassée. Hans Coumans, Pieter Engels, Eduard Flór, Lei Molin. - Fotografie Docenten: Frans de la Cousine, Wim Noordhoek, Peter Schütte, Kees Tak- kenberg De lezingen/kennismakingsavonden vinden eveneens éénmaal per maand plaats. Op deze avonden komen Neder landse en buitenlandse kunstenaars spreken over hun werk en hun opvattin gen. Tijdens het cursusjaar 1980/1981 kon worden kennisgemaakt met J. H. Moesman, Sigurdur Gudmundsson, Dick Cassée, Marrie Bot, Wim Noord- hoek, Wout Gilhuis, Eduard Flór, Hans Coumans, Woody van Amen, Pieter En gels, Tonnie Buitendijken Winnie van de Pelt. Ook de sociëteitsavonden vinden één maal per maand plaats. De vaststelling van het programma en de organisatie berust bij een sociëteitscommissie. De sociëteit is een ontmoetingsplaats van cursisten, ex-cursisten en introducées. Nieuwe cursisten kunnen zich geduren de het gehele jaar aanmelden en wor den te zijner tijd opgeroepen voor de selectiedagen. Aanmeldingen schriftelijk aan - E. Flór, Joh Verhulststraat 103,1071 MX Amsterdam. - K. Takkenberg, Bieuwe Weteringse- weg 183, 3737 MH Groenekan. Galerie De Hakhorst is geopend dins dag tot en met zaterdag van 16.30- 24 00 uur, 's zondags van 13.30-24.00 uur, 's maandags en 2e Pinksterdag gesloten. De Liniedijk tussen Asschatterweg en sportpark Valleikanaal. Dit gedeelte zou nu door de gemeente overgenomen kunnen worden. De vraag is alleen hoeveel dat gaat kosten aan onderhoud, gezien de slechte staat waarin dit deel verkeert (Van de redaktie) LEUSDEN - Het door de gemeente opgestelde beheersplan voor de Li niedijk tussen Asschatterweg en ten nisbaan (langs de Wetering) is door de Hoofdingenieur-direkteur van de Landinrichting op 14 mei 1981 goed gekeurd, maar de vraag is wat de ge meente nu verder met dit stuk Linie dijk moet gaan doen. Zoals bekend is de Liniedijk nu eigendom van de pro vincie, die graag wil, dat de gemeente Leusden dit stuk over gaat nemen en het onderhoud gaat verzorgen. Wet houder Wagenaar vroeg zich dins dagavond tijdens de vergadering van de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening af, wat er nu verder moet gaan gebeuren. Wagenaar. „Als de commissie verder geen problemen heeft met het nu goed gekeurde beheersplan, waarin staat aangegeven hoe de gemeente de Linie dijk technisch gezien zal gaan beheren, dan zullen we in de slag moeten gaan met de provincie over de onderhouds kosten. Want we kunnen het stuk nu wel voor een symbolisch bedrag over gaan nemen, maar we moeten de financiële konsekwenties van het onderhoud na tuurlijk aoed onder oqen zien. We weten niet hoeveel de provincie voor het on derhoud heeft uitgetrokken, maar ge zien de staat waarin dit gedeelte nu ver keert, kan het nooit zoveel zijn De wethouder wees de commissiele den er wel op, dat de konsekwenties goed moeten worden overdacht. „Want het is best mogelijk, dat we te maken krijgen met een soort salami-politiek Eerst dit stukje naar de gemeente en dan straksde andere stukken. We zullen moeten weten, waar we aan toe zijn en alert moeten blijven." Overigens zal het Staatsbosbeheer altijd bereid zijn om de gemeente van advies te dienen ten aanzien van het beheer van de Liniedijk. LEUSDEN - Aanstaande zon dag (7 juni) wordt er in galerie „De Hakhorst", Waarden 25a, een nieuwe expositie geopend. Vanaf dat moment zal er tot en met 6 juli aanstaande werk te zien zijn van leden van „De Nieuwe Acade mie". De opening wordt zondag middag om vier uur verricht door de heer A. van Baar, voorzitter van de stichting „De Nieuwe Aca demie". De opening wordt muzi kaal omlijst door het Gamba Trio. „De Nieuwe Academie" is een alter natieve vorm van kunstonderwijs, die door enkele Nederlandse kunstenaars een aantal jaren geleden in het leven werd geroepenMen was tot de vaststel- j ling gekomen, dat velen die zich met het maken van kunst bezighouden, zowel I afgestudeerden aan traditionele kunst onderwijsinstellingen als vrijetijds-kun- stenaars, in een vacuum werkzaam zijn. Dikwijls missen zij contacten met geest verwanten en/of professionele kunst beoefenaars. Bovendien bestaat bij hen vaak behoefte aan verdere artistieke vorming en begeleiding. En aan contac ten met medekunstbeoefenaars, pro fessionele zowel als met-professionele Het traditionele kunstonderwijs in Ne- derland, zoals kunstacademies waar mensen worden opgeleid tot beroeps kunstenaar met diploma, biedt hiervoor nauwelijks mogelijkheden. Daarom hebben een aantal jaren gele den enkele gerenommeerde Neder landse kunstenaars besloten een alter natieve vorm van kunstonderwijs op te richten, die in de behoefte moet voor zien. Deze instelling is „De Nieuwe Aca- i demie" genoemd. Geldig t/m zatwd*g en tijdens de koopavond. J W Zolang de voorraad strekt. BBP» I LEUSDEN Winkelcentrum Hamershof AMERSFOORT Langestraat 87 Solide fietspomp op houten plateau Houdt de banden op de juiste spanning - En de bekende "Simson" reparatie doos Aluminium huishoudtrap- pen. Treden en plateau anti slip 6 treden, inkl plateau 59.- 5 treden, inkl plateau 45.- 4 treden, inkl plateau 39.50 3 treden, inkl plateau Soehnle personen weegschaal in modern beige-bruin Gewichtsaan duiding duidelijk afleesbaar Voetplateau anti-slip 1 jaar garantie Philips elektrische mini- citruspers. waarmee u snel een lekker glas vruch tensap maakt Eenvoudig te reinigen Philips prijs 37.50 Onze pri|s Droogcarrousel. Ideaal droogrek voor op vakan tie of het kleine wasje thuis Gemakkelijk op te hangen en kompleet met klem-vaste knijpers Aluminium-folie. Naast een handige huishoud hulp nu ook ideaal bij het barbecuen Lengte ca 25 meter per rol Nu per rollen Stabiele tafel. 60 x 80 cm met weerbestendig blad Bijzetstoel met hoge rug leuning iel Kunststof wasmand met deksel in royale inhouds maat Goed ventilerend, waardoor geurtjes geen kans hebben Hoogte 60 cm Nu ed ventilerend, r geurtjes geen iben Hoogte j op gemakkelijke betalingsvoorwaarden veel goedkoper dan huren. Aristona/Philips KI. TV. 37cm.p.mnd.(PL)39i' Aristona/Philips KI.TV. - 51 cm p. mnd. (PL) 54«" Aristona/Philips KI.TV e 66 cm. p.mnd. (PL)OOi' Incl. 3 Jaar varzekering. U betaalt 36 maanden en het is dan uw eigendom, en heeft nog een grote restwaarde. 3 jaar garantie, dus ook geen voorrij- ot reparatie-kosten. TERWIJL ALS U 36 MAANDEN HUURT HEEFT U NIETS. Wij regelen dat in één dag voor u. Pr. Irenelaan 17, Leusden (Z). Tel.: 033-944236. Leusderweg 214, tel. 13512. de "geslaagde" fiets altijd kwaliteit prima service «vele modellen, maten en kleuren. Laat je vakkundig adviseren. Kom gauw langs bij GAZELLE /(eisen rilden op VREDESTEIN banden TWEEWIELERCENTRUM HESSENWEG ion ACHTERVFIO TC> 03475 1225 Hb GEFELICITEERD! paarden-pony centrum Binnen-manège 20-40 Pony-rijden t/m 14 jaar 10 lessen 120.- Buiten-manége 20-40 Paardrijden volw. Dressuurring 20-60 10 lessen 200.- In aanleg zijnde springweide Jeugd 10 lessen 170.- Ruime boxen Pensionstalling-paard 475.- p.m. Optimale verzorging Pensionstalling-pony 325.- p.m. Het geheel is uniek gelegen midden in bos en helde gebied. Landgoed Den Treek. Inl. tel. 033-622020-17797, Buurtweg 5, Leusden (Waterloo). de slipper van Rock port maien 36/46 kom passen bij: Komenij 4 - Winkelcentrum Hamershot. Leusden-C. - Tel 033-944119. X official Rockportdealer z ~z Heerlijk frisse normaal bij is 15.95 Nieuw! NU per fles 3.95 per liter speciaal voor ons geïmporteerd en afgebotteld per liter medium dry en dry pale 'Zaterdag a.s. gratis proeven Duff Gordon SltetTy!!! Leusderweg 196 Amersfoort Telefoon 10778

Leusder Krant | 1981 | | pagina 10