„Nighthawks": Hauer's Amerikaans filmdebuut kijk op de film FILMS IN HET KORT Avondvierdaagse van start in Achterveld Geslaagden type-examens Reünie VOS- cursisten Bijeenkomst Vrouwen in de bijstand Oud papieractie Huis-aan- huiscollecte Anjerfonds Eerste prijs voor De Singels DONDERDAG 4 JUN11981 kijk op de film 11 „Nighthawks", regie: Bruce Malmuth. Produktle: Martin Poll. Scénario: Davld Shaber, naar een verhaal van Davld Sha- ber en Paul Sylbert. Camera: James A. Contner. Muziek: Keith Emerson. Met: Sylvester Stallone, Billy Dee Williams, Lyndsey Wagner, Nigel Davenport, Rut- ger Hauer e.a. Grand 3, 12 jaar. (door Bert Vos) Rutger Hauer schijnt goed te vallen bij de Amerikanen. HIJ was daar reeds te zien In „Turks Fruit" (Turkish Delight), „Max Havelaar" en „Soldaat van Oranje" (Sol dier of Orange). Vandaar dat hij debuteer de in „Nighthwaks" (deze week ook In Amersfoort te zien) met Sylvester Stallo ne als tegenstander. Na „Chanel Solltai- re" Is hij alweer aan zijn derde Ameri kaanse speelfilm bezig: „Blade Runner" met Harrison Ford en met de Engelsman Ridley (Alien) Scott als regisseur. Merkwaardig genoeg plaatsten de Ameri kanen hem in de film aan de verkeerde kant van de wet In „Nighthawks" van de voor mij onbekende regisseur Bruce Malmuth, speelt Rutger Hauer een internationale terrorist Wulfgar, die van plan is de Britten en hun kolonialisme dwars te zitten Na een aantal aanslagen in Europa moet hij de wijk nemen en komt in New York terecht Déór krijgt hij de politieman Da Silva (Sylvester Stallone met baard) als felle tegenstander Eén en ander draait uit op een gijzeling van een kabelbaanlift naar Roosevelt Island, com pleet met verschillende vertegenwoordigers bij de Verenigde Naties Hoewel Rutger Hauer op zich geen slech te rol speelt naast routiniers als Sylvester Stallone, Lindsey Wagner en Billy Dee Wil liams, is de film als zodanig echter niiet bo ven het gemiddelde niveau van een Ameri kaanse aktiefilm uit gekomen en uit de vol gende films moet nog blijken of Rutger Hauer de ..Continental Heavy" is, waar de Amerikanen hem voor verslijten Wat waar is moet gezegd wordende sfeer van het kontrastrijke New York is echter wel goed getroffen, waarbij aanvankelijk enige vergelijking met „Cruising" van Friedkin enigszins wordt opgedrongen. Voor het overige kan ik alleen maar konkluderen. dat gijzelings-films weer een beetje ..in" zijn Eén dezer dagen ging „Hos tage Tower" (de gijzeling van de Eiffeltoren) in Nederlandse premiere en als we Holley- wood een beetje kennen, dan zal het daar beslist niet bij blijven. Er zijn tenslotte nog genoeg objekten in de wereld, die voor een spannende gijzeling op film in aanmerking komen. Voor mij mag het. maar erg origineel is het allemaal al lang niet meer filmagenda Scène uit ..Nighthawks" met Rutger Hauer als de slechte man. Van 9 tot 5. (Nine to five). Vakkundig gemaakte komedie van regisseur Colin Hig- i gins met Jane Fonda. Liley Tomlin en debu- tante Dolly Parton rond de met feministische i sausjes gelardeerde ontvoering van een i kantoorchef. De dames nemen vakkundig j diens plaats in en herscheppen het kantoor I in een sociaal paradijs voor iedereen man I en vrouw, blenk of zwart In Amerika een i succes. Ondanks het nogal ongeloofwaardi- I ge verhaal prima entertainment, als je er ten- i minste geen feministische vrouwenfilm in ziet. Grand 1, alle leeftijden. Adviesleeftijd 10/ I 12 jaar Lili Marleen. Werner Rainer Fassbinder, één van de meest produktieve regisseurs van de Bondsrepubliek maakte met „Lili Marleen" een op het grote publiek biogra fisch getinte film, gebaseerd op de levensge schiedenis van de Duitse zangeres Lale An dersen, die befaamd werd door de schlager „Lili Marleen", bij vriend en vijand tijdens de tweede wereldoorlog bekend Fassbinder heeft er een lekker ogende film van gemaakt met uitstekende acteerprestaties van onder meer Hanna Schygulla als de zangeres Wil lie Wie echter de Fassbinder van die typi sche Filmhuisfilms voor ogen heeft, zal ech ter die ogen niet willen geloven. En toch is het waar Fassbinder goes Hollywood Grand 2. 125 minuten, 16 jaar. Nighthawks. Amerikaanse speelfilmde buut van Rutger Hauer als de internationale terroirst Wulfgar. die te maken krijgt met de New Yorkse politieman Da Silva, een baardi ge rol van Sylvester Stallone. Al met al een niet onaardige gijzelingsfilm met een goed op dreef zijnde Hauer. maar geen film, die boven het gemiddelde niveau van een aktie film wordt uitgetild of het zou door de goed- getroffen sfeer van New York moeten zijn Voor de liefhebbers, die Rutger Hauer wel eens in een volstrekt andere rol willen zien. Grand 3, 12 jaar De sheriff maakt zich kwaad. Bud Spencer samen met het ruimtejongetje H7- 25 (Charlie) tegen boosaardige wezens uit de ruimte. Dat wordt - volgens het beproefde recept - een aardig stukje knok-amusement voor jong en oud. dat spreekt. Bud Spencer heeft wat dat betreft al een behoorlijke solo carrière opgebouwd, nadat hij aanvankelijk samen met Terence Hill voor het nodige knokwerk zorgde. Pretentieloos amusement I Scène uit: Lili Marleen" van Rainer Werner Fassbinder. Nu te zien in Grand 2. voor de jeugd en misschien ook voor de ou deren. Grand 4, alle leeftijden. Life of Brian. Het team van Monty Py thon brengt in deze filmsatire het leven van Brian als parallel van Christus' leven. Dat ziet er uiteraard wel eventjes iets anders uit dan het traditionele Bijbelverhaal, maar de film biedt niettemin tal van aanknopingspun ten, waarbij de filmmakers hun cynische aanpak in specifieke humor verpakken. Voor de echte liefhebbers van dit soort humor Grand 5, 12 jaar, 93 minuten A change of seasons. Zeden-komedie voor de betere stand waarbij tamelijk inge wikkeld wordt gesold met allerlei relaties Vierhoeksverhouding plus aanhang met Shirley MacLaine. Anthony Hopkins en Bo Derek Vakkundig gemaakt door regisseur Richard Lang. ook al zijn de ontwikkelingen nogal voorspelbaar. Bo Derek, die faam ver wierf door haar rol in Blake Edwards' „Ten", heeft gelukkig een minder oppervlakkige rol gekregen en komt pittig over. Voor het overi ge vrijblijvend amusement voor hen, die wel van een lolletje houden Cinema 1.12 jaar, 95 minuten. Once upon a time In the west. Men kan er maar niet genoeg van krijgen Van deze film van regisseur Sergio Leone en muziek van Enrico Morricone De kenners noemen dit de beste western ooit gemaakt en gezien de nog steeds grote belangstelling ben je bijna geneigd om dit te geloven In ieder geval is de film voor de zoveelste maal terug gehaald naar Amersfoort en er blijken op nieuw voldoende liefhebbers te zijn om deze superwestern te blijven prolongeren. Cinema 2. 12 jaar. 165 minuten When a stranger calls. Uitstekende ge maakte thriller van regisseur Fred Walton rond een babysit die wordt opgebeld door een onbekende Gemaakt in de stijl van John Carpenter's „Halloween". Dankzij het uitste kende acteerwerk van Carol Kane, Charles Durning, Tony Beckley en Colleen Dewhurst wordt ..When a stranger calls" boven het niveau van de B-film uit getild Niet aan te bevelen voor meisjes, die regelmatig als op pas een centje bijverdienen Euro, 16 jaar 97 minuten. The Island. Mislukte verfilming van Peter Benchley's gelijknamige avonturenroman met Michael Caine in de hoofdrol, geregis seerd door Michael Ritchie Onheil in de om geving van de Bahama's. Tientallen jachten verdwijnen met man en muis. De beruchte Bermuda-direhoek of iets anders? Wat een onheidlspellende film had kunnen worden werd eennogal kinderlijk in elkaar gezette draak, ondanks het vele bloed en de gru- wels Michael Caine voelt zich duidelijk in deze omgeving niet thuis. Duo 2, 16 jaar, 114 minuten. Skoop. Op het omslag van het mei-juni- nummer van Skoop (81/4) prijkt uiteraard, zou ik bijna zeggen, Hanna Schygulla als Lili Marleen in Fassbinders gelijknamige film. In dit vierde nummer van 1981 trou wens zeer gevarieerd werk. In de eerste plaats een artikel over „Lili Marleen" en de regisseur, Rainer Werner Fassbinder. Een man die In de Duitse Bondsrepubliek regelmatig stof weet te bieden voor de dagelijkse konversatie door zijn tegen strijdig gedrag: enerzijds bejubeld door zijn filmsuccessen, anderzijds be schimpt en bespot. Wim Verstappen ana lyseert de filmmaker Fassbinder: de en kele zwemmer tussen spartelende dren kelingen Gerdin Linthorst had een gesprek met Ri chard Rush. regisseur van de nieuwe Ameri kaanse speelfilm „The Stuntman", een kom- binatie van aktie- en anti-oorlogsfilm. Door Amerikaanse recensenten „een mengeling van Proust en Batman' genoemd Rush heeft er negen jaar over gedaan om deze film van de grond te krijgen. In Amerika is men er nu enthousiast over. Veel mensen klagen regelmatig over het feit. dat de Nederlandse televisie op het ge bied van speelfilm weinig of niets te bieden heeft. Met uitzondering van de VPRO en soms de VARA, is de filmkeus die van het grauwe gemiddelde of daar ver beneden, terwijl er dan ook nog mondjesmaat gewerkt wordt. In het buitenland is men zeer royaal met speelfilms vertonen of televisie en doet men niet zo eng beperkt als in Nederland In Skoop wordt dit televisie-filmbeleid uitge breid onder de loep genomen. Rommert Kruithof bekijkt de drie TV-filmrubrieken wat nader (Voor een briefkaart Simonskoop en Cinevisie). Peter van Bueren schrijft over het filmbeleid bij de omroepen, terwijl Sand ra van Beek de Verenigde Staten als voor beeld neemt Pieter van Lierop belicht de Hongaarse film. „De opstand van 1956 dringt door in de cinema", vooruitlopend op een Hongaarse week in september Verder aandacht voor het speelfilm-regiedebuut van Marleen Gor- ris, wiens film „De stilte rond Christine M in december in première zal gaan. Het verhaal over de tot nu toe volslagen onbekende in de Nederlandse filmwereld onder de titel „Stijf kopje zet door" Harry Hosman inventariseerde de loop baan van één van Hollywood's meest ge- vraagde filmscript-schrijvers de onstuimige, decadente arrogante veelschrijver Ben Hecht. De carrière van een armlastige, ge wetenloze journalist uit de boulevardpers, die zich ontwikkelde tot een vurig strijder van een Joodse staat in Palestina Tenslotte natuurlijk in Skoop de vaste rubrieken, zoals „Lopende zaken", „Het Boost-archlef", „Alle films" en recensies Filmagenda voor Amersfoort van don derdag 4 juni t/m woensdag 10 juni 1981. Grand, tel. 033-14632 Grand 1: Van 9 tot 5, a l Dagelijks 13 30. 18.30 en 21 15 uur Zondag en maandag. 13 30. 16 00. 18.30 en 21 15 uur Grand 2: LUI Marleen, 16 jaar. Dagelijks: 13.30,18 30 en 21.15 uur Zondag en maan dag 13 30, 16 00. 18 30 en 21 15 uur Grand 3: Nighthawks, 12 jaar Dagelijks: 13.45,18.45 en 21 30 uur. Zondag en maan dag 13.45. 16 15. 18.45 en 21 30 uur Grand 4: De Sheriff maakt zich kwaad, a.l. Dagelijks 14.00. 19 00 en 21.45 uur Zon dag en maandag 14.00, 16 30. 19.00 en 21.45 uur. Grand 5: Life of Brian, 12 jaar Dagelijks: 14 00.19 00 en 21.45 uur. Zondag en maan dag 14 00. 16 30, 19.00 en 21 45 uur Cinema, tel. 033-18900 Cinema 1A Change of Seasons, 12 jaar Dagelijks 13 45. 18 45 en 21.30 uur. Zon dag en maandag 13.45, 16.15. 18.45 en 21.30 uur. Cinema 2: One upon a time In the West, 12 jaar Dagelijks 13.30 en 20.15 uur Euro, tel. 033-33655 Euro: When a stranger calls, 16 jaar Za terdag en woensdag: 18 45 en 21.15 uur. Zondag en maandag 13.45,16.15,18 45 en 21.15 uur. Overige dagen 13.45, 18 45 en 21.15 uur Euro: Lucky Luke en de 4 Daltons, a l Zaterdag en woensdag: 13.45 uur Duo, tel. 033-16572 Duo 1: Instituut voor wilde meisjes, 18 laar. Dagelijks 14.15. 19 15 en 21.30 uur Zondagen maandag: 14 15.16.30,19.15en 21.30 uur. Duo 2: Het eiland der verschrikking, 16 jaar. Dagelijks: 14.00. 19 00 en 21.15 uur Zondag en maandag 14.00,16.15,19 00 en 21.15 uur DUO NACHTVOORSTELLINGEN Duo 1 Meisjes die zich voor alle nummer tjes lenen, 18 jaar Vrijdag en zaterdag 24.00 uur Duo 2: Prophecy, 16 jaar Vrijdag en zater dag. 23.45 uur. van de films „Vrijdag „Kaltgestellt" en „La Provinciale". ACHTERVELD - Door 24 leerlingen van de Achterveldse basisscholen werd deelgenomen aan de typecursus van het instituut Seeghers in Achterveld. Woensdag 27 mei werden de examens afgenomen voor het basis- en voor het praktijkdiploma Twaalf leerlingen de den examen voor het basisdiploma, ter wijl de overige 12 examen deden voor het praktijkdiploma. Na het bekend wor den van de uitslagen bleek, dat er voor het basisdiploma twee leerlingen moes ten worden afgewezen en bij het prak tijkdiploma een leerling De geslaagden zijn voor het basisdiploma, Frank van Dijk, Gert van Daatselaar. Piet van de Hengel, André Kok. Alexander Kraan. Tessa Legdeur, Ingrid Smink, Ellen Smit, Johan Tolboom en Laurens van der Ven Voor het praktijkdiploma slaagden Jolanda van Burgsteden. Esther van Dijk, Judith van Dijk, Marlies van Dijk. Lia van Daatselaar, Carola Hoogland. Ma- thilde Luykx. Hester Schouten, Petra Voorburg, Rita Wouters en Gitte Vos ACHTERVELD - Maandagavond om 18.00 uur gingen in Achterveld de eerste deelnemers aan de avondvier daagse van start. Deze avondvier daagse wordt georganiseerd door Wandel Kring Utrecht 't Gooi en om streken. De organisatie voor Achter veld is weer in handen van de her vormde jeugdvereniging Con Amore. Het is dit jaar voor de vierde achter eenvolgende maal dat in Achterveld de avondvierdaagse wordt gehou den. De belangstelling hiervoor blijkt elk jaar groter te worden Dit jaar was er een record aantal inschrijvingen, nl 722. Vo rig jaar waren dit er 528. Niet alleen veel individuelen, alle scholen en groepen uit Achterveld doen mee maar ook Leusde- naren. Behalve een aantal individuele lopers zijn er ook drie scholen De Vallei, Klimop en Hamersveld, benevens een groep bewoners van een van de Hor sten. Er iszelfs een aantal bewoners van 't Hamersveld dat de 10 km meeloopt. Er kan 5,10 of 15 km worden gelopen. Tot de tweede avond waren er nog geen uitvallers. Ook de leden van de EHBO die ook deze dagen weer hun medewer king verlenen, hebben nog niet veel werk gehad De vierde dag, vanavond dus. zal na afloop een défilé door het dorp worden gehouden De start is om 20 15 uur vanaf het trapveldje aan de Kerkdijk LEUSDEN-In de Til wordt opdonder dag 11 juni tussen 9.15 en 11.30 uur een reünie gehouden voor vrouwen die heb ben deelgenomen aan een VOS-cursus in Leusden. Zij kunnen dan op deze ochtend eens „bijpraten" LEUSDEN - De groep „Vrouwen in de bijstand" houdt vrijdag 12 juni een bijeenkomst. Deze wordt gehouden bij Noortje Klinkenberg, Braseva 9 in Leusden. Op de bijeenkomst zal worden ge praat over hoe er meer bekendheid kan worden gegeven aan de „bijstands- groep". Achtervelds nieuws ACHTERVELD/STOUTENBURG - In verband met de oud papieractie van muziekvereniging DWS staat op zater dag 6 juni een container op het terrein van J. Rutte ter hoogte van de Coöpera tie. Degenen, die oud papier kwijt willen, kunnen dat tot ongeveer 14 00 uur de poneren in de container Als men het papier niet zelf kan komen brengen, kan dit worden doorgegeven op de telefoon nummers: 033-941197 en 03425-1688. Er zal dan worden gezorgd dat het oud papier wordt opgehaald De inwoners van Stoutenburg kunnen hun oud papier brengen naar de voorzit ter van DWS, Willem Wouters. Hessen weg. ACHTERVELD/STOUTENBURG - In de periode van 8 t/m 21 juni zal weer de jaarlijkse huis-aan-huiscollecte voor het Anjerfonds worden gehouden. In die periode zullen de collectanten ook de bewoners van Achterveld en Stouten burg een bezoek komen brengen. Voor het zeer goede werk van het Anjerfonds is er ook nog steeds veel geld nodig. Zonder de steun van de bevolking is dit werk niet te realiseren. Daarom hopen de organisatoren dat men de collectan ten zeker voor dit doel niet met lege handen door zal sturen. ACHTERVELD - Zaterdag werd door de volwassen ruiters van de landelijke rij- en ponyvereniging De Singels deel genomen aan de streekwedstrijden in Wijk bij Duurstede Het was mevrouw Dersjant die de eer van De Singels hoog wist te houden door een eerste prijs in de wacht te slepen. Zij reed met haar Friese hengst Jelle in de M2-klasse. In de door haar gereden wedstrijden behaalde zij 131 punten en kreeg daardoor twee winstpunten. Dit had tot gevolg dat ze met deze winstpunten en met die zij al behaald had nu in de Z1-klasse kan gaan rijden. AFDANSEN IN ACHTERVELD In „Ons Gebouw te Achterveld vond vrijdagavond de medaltest afdansen plaats voorde cursisten van dansschool Van de Heuvel. Hier twee deelnemers in actie op die avond.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 11