,Bjj ander plaatselijk politiek bewind wel een warenhuis in Hamershof" n "1 U ■J X VANIIAAIJ IN üti LËIISIIEIt ICRANT J. ten Berge in vergadering RO/CML: Verbetering Postweg, Stoutenburgerlaan en Langesteeg in 1982 wellicht mogelijk Zomercursus School voor Wijsbegeerte Weer 34 inwoners er bij Bohan bouwt niet in Munnikhove/ Bosveld .pV Leusder Krant AVO-collecte: f 6074,34 Subsidie voor „Welzijn van Ouderen" in Leusden I LJ If 444 44 4 jr br vx. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden DOKTERSDIENST: Geen krant ontvangen? -J&k FOTO-KOPIE NODIG? ANNEKE FRAIQUIN EN WIL DAHRS VERKOOP EXPOSITIE Ton Hilhorst heeft speciale aanbiedingen in perkplanten. SCHILDERSBEDRIJF Verantwoordelijk redakteur. BERT VOS Redaktie en administratie: _l Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 111,80 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. DONDERDAG 4 JUN11981 -13e JAARGANG NO. 13 Evelien BLom: „Direkt maatregelen nemen voor 'tClaeverenblad" 3 Tafeltje-dek-je in september van de grond3 Gemeente niet akkoord met verbouwplannen „Loysden" 5 Bibliothecaresse reageert op bezuinigingen 5 Tot 1991 216 woningen in Achterveld6 Sport7 Loep op Leusden9 Kijk op de film11 Tel.: 03425-1222 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur gaopand. Zaterdags gesloten. LEUSDEN - Zeker nu men druk doende is te komen tot een behoorlij ke welzijnsplanning in Leusden, zijn de raadsleden in de commissie wel zijn niet zonder meer bereid elke nieuwe aanvraag te honoreren. Een duidelijke uitzondering werd deze week echter gemaakt voor een subsi die-aanvraag van de vereniging voor welzijn van ouderen in Leusden. Zonder enige discussie ging de com missie akkoord met een subsidiever lening van ruim drieënhalf duizend gulden. Vanuit de gemeente is gestimuleerd dat er in Leusden een organisatie tot stand zou komen die zich specifiekjbe- zighoud met het welzijn van ouderen. De gemeente is van mening dat goede voorzieningen voor ouderen in een ver grijzende maatschappij steeds belang rijker worden. In gemeentelijke kringen (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het zogeheten „Panjse structuralisme" is onderwerp van be spreking in een zomercursus van de Internationale School voor Wijsbegeer te. Tussen 10 en 14 augustus wordt op inleidend nivo aandacht besteed aan het werk van met name Foucault, Al- thusser. Lacan en Derrida. De Leusde- naar A. M. Hol zal enkele inleidingen geven. Van genoemde auteurs zullen illustratieve teksten worden bestu- deerd Wie meer wil weten kan zich wen- den tot de Internationale School voor Wijsbegeerte, Dodeweg 8, 3832 RD Leusden. Het telefoonnummer is 1 15020 wanneer u vooi uinsoag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder teLnr Ü342U-16141 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Volgens de heer J. ten Berge van de werkgroep ruimtelijke ordening van het Comité Milieuzorg Leusden (CML) is de komst van een warenhuis in de Hamershof zeer groot als er een ander politiek bewind regeert in de gemeente Leusden. „Ik heb me laten vertellen dat er warenhuisonderne mers zijn, die wel degelijk geïnteresseerd zijn in een vestiging in onze gemeente. Maar zo lang er een politicus is, de voorzitter van de werkgroep Midden-en Kleinbedrijf (wethouder Jan Mandemaker, red.), die een warenhuis wil weren uit Leusden, is er voorlopig geen interesse. We moeten ons daarom niet laten misleiden door deze politicus, die beweert dat er geen belangstelling zou zijn van de kant van de warenhuisdirecties", aldus Ten Berge. Hij zei dit maandagavond in de verga dering van de werkgroep naar aanlei ding van de nota winkelvoorzieningen van het structuurplan voor Leusden. Ten Berge voegde daar aan toe, dat de vestiging van een warenhuis niet gebon den moet worden aan een bepaald aan tal inwoners. Deskundigen menen na melijk dat er minimaal 30 000 inwoners moeten zijn, wil een grootwinkelbedrijf überhaupt rendabel zijn Ten Berge vindt dan ook, dat de deur voor de komst van een warenhuis wagenwijd moet worden opengezet. ,,Als zo'n bedrijf wil komen, laat het dan komen", aldus het lid van de werkgroep. Eén van de be langstellenden op de vergadering, Gert de Weerdt, was ervan overtuigd, dat een warenhuisgigant alleen bereid is een vestiging te bouwen als Leusden meer dan 40.000 inwoners heeft. Werkgroeplid C. Spaans zei zeer ver baasd te zijn over de opmerking van Ten Berge. Spaans vroeg zich af of een wet houder de komst van een warenhuis wel kan tegenhouden. Directeur-gemeen tewerken M. Pais antwoordde hem. „De gemeente verkoopt de grond Spaans zei ook, dat hi| de vestiging van een grootwinkelbedrijf in Leusden som ber inziet. „Ook die ondernemingen moeten op de centen passen en zijn daarom niet meer zo happig om hun winkelbestand uit te breiden", aldus Spaans „TREKKER" Directeur-gemeentewerken Pais deed ook nog een duit in het zakje van de discussie: „Het is een gemeentelijke verantwoordelijkheid om als er winke liers zijn hen aan een boterham te hel pen Als de gemeente vindt, dat de komst van een warenhuis de plaatselijk winkeliers het brood uit de mond stoot, dan kan ze zo'n bedrijf weren. Het zal een kwestie van afwegen worden wat Leusden betreft, want er zijn ook men sen die graag hier een warenhuis zien". Hij liet daar op volgen, dat winkelcen trum De Hamershof zeker een.trekker" nodig heeft. Volgens Pais is De Hamers- hof niet af. „Het is daar niet echt gezellig en je mist ook duidelijk iets wanneer je daar bent Om die leegte op te vullen moet er* aan de noordzijde van het win kelcentrum een „trekker" komen", zo meende Pais. MET SMART De discussie over een warenhuis in Leusden speelt zich nu al weereen tijdje af. De groep middenstanders in De Ha mershof beweert dat de bouw van een grootwinkelbedrijf in Leusden haar is beloofd en wacht daarom nog steeds met smart Het college van B. en W. liet onlangs weten, dat het ontbreken van een warenhuis in De Hamershof het „grote zorgen baart". B. en W. beweren dat de vooruitzichten van de komst van een dergelijk bedrijf niet bepaald i rooskleurig zijn Zij verwijzen naar de slechte economische toestand, waar door de warenhuizen geen belangstel ling zouden hebben voor een vestiging in Leusden. Daarom komt nog bij dat het i buro Arnhem bij het maken van het structuurplan heeft becijferd, dat het draagvlak voor een warenhuis in deze gemeente ontbreekt. Volgens buro Arn hem zou Leusden moeten doorgroeien J naar een inwonertal van 30 000 in 1990 om een grootwinkelbedrijf enig houvast te bieden In een van de laatste vergaderingen van de werkgroep ruimtelijke ordening van het CML gingen bij monde van de heer Ten Berge ook nog stemmen op om eerst het buurtsteunpunt Alandsbeek te bouwen en, als daarna nog koopkracht- j ruimte over is, een warenhuis In de eerstvolgende bijeenkomst i van de werkgroep Midden- en Klein bedrijf zal er verder worden gebrain- stormd over het onderwerp „wel of geen warenhuis in Leusden". SLECHT WEGDEK Langesteeg-rekonstruktie gaat voorlopig niet door. De Stoutenburgerlaan zal in 1982 verbeterd kunnen worden (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het is vrijwel zeker dat projectontwikkelaar Bohan geen wo ningen gaat bouwen in de toekomsti ge wijk Munnikhove/Bosveld. Bij de gemeente Leusden wordt momen teel bekeken hoe juridisch het beste de samenwerkingsovereenkomst tussen Bohan en de gemeente ver broken kan worden. De projectontwikkelaar was aan vankelijk van plan 245 premiekoop woningen in Munnikhove/Bosveld te bouwen. Maar op dit moment heeft Bohan daar echter weinig trek in, ge zien de zeer slappe huizenmarkt. Bohan heeft zich wel steeds bereid verklaard in overleg met de gemeente minder woningen te willen bouwen. Daar voelt Leusden echter niet veel voor. De projectontwikkelaar heeft nooit zin gehad de samenwerkings overeenkomst te verbreken in ver band met de mogelijke schadeclaims die de gemeente zou kunnen indie nen voor de gemaakte plankosten. Rozendaallaan 9 Leusden-C geven op zaterdag 6 juni 1981 in AC-restaurant „Oud-Leusden" een van 10.00 tot 16.00 uur. Zie pag. 2. «se, <ÖT Ursulineweg 5 - Leusden. Tel. 033-940593. verbeteringen aan de bovengenoem de wegen mogelijk, zij het in een een voudiger uitvoering. De Postweg zal dan in 1982 verbeterd kunnen worden, hoewel op dit moment nog bekeken wordt, hoe het goedkoper kan. Voor de Stoutenburgerlaan geldt, dat de Cultuurtechnische Dienst in prin cipe bereid is financieel bij te dragen aan de verbetering, maar de bruggen zullen er dan niet onder vallen Voor de Langesteeg was door de ge meente - zoals bekend - een nogal ingrijpend rekonstruktieplan opgezet. Verbetering en verbreding van deze weg waren de hoofdpunten van dit plan en met name de aanwonenden hebben zich er in het verleden nogal heftig tegen verzet. Zij vreesden, dat de weg - nu al is men dan ook erg blij dat op 7 januari j.l de vereniging voor welzijn van ouderen officieel van start ging. Per 1 september zal een projectleider voor het bejaardenwerk met zijn werk zaamheden beginnenal zal dat voorlo pig in regionaal verband gebeuren De vereniging zal als overkoepelende en coördinerende organisatie gaan werken. Om dat te kunnen doen zal men over voldoende financiële middelen LEUSDEN - De AVO-collecte die in de week van 18 tot en met 24 juni werd gehouden heeft een bedrag van 6074,34 gulden opgeleverd. Ruim 135 AVO-meldewerkers hebben dit geld in Leusden opgehaald. Wie de collectebus heeft gemist kan alsnog een gift overmaken naar rekening nummer 3359.219.694 van de Rabo bank ten1 name van AVO-Leusden. De AVO is een instantie die zich inzet voor het algemeen welzijn van min der validen. I een vaak gebruikte sluiproute - een ra cebaan zou gaan worden Deze bewo ners zullen nu wat minder bevreesd kun nen zijn, want voor de Langesteeg is geen geld in de gemeentelijke kas om het voorgenomen plan uit te voeren. Wel denkt de gemeente over een al ternatieve verbetering, die voorlopig voor enkele jaren moet voldoen De heer Pais deelde mee, dat er een „asfaltlaag overheen gedraaid zal worden", waar door het ergste leed geleden zal zijn. Als de subsidiekraan weer wat verderopen- gedraaid zou worden in de toekomst kan worden bekeken of het oorspronkelijke rekonstruktieplan alsnog uitgevoerd zou kunnen worden, aldus de heer Pais. moeten beschikken. Voor 1981 denkt men aan een bedrag van 3506,14 Dit bedrag is nodig om er onder meer een kantoor mee te kunnen inrichten en om een vergoeding te kunnen geven voor het gebruik van eigen auto's. Als de raad daarmee akkoord gaat zal een subsidiebedrag voor de vereniging als een vaste, jaarlijks terugkerende post in de begroting worden opgeno men. LEUSDEN - Het aantal inwoners van de gemeente Leusden is in de maand april met 34 gegroeid. Er wdonden op 1 mei jongstleden pre cies 21.238 mensen in deze gemeen te. I1 Dat aantal bedroeg een maand eer der 21.204 Er werden in april 25 kinde ren geboren, terwijl 10 Leusdenaren overleden. Voorts verrokken er 84 in woners naar elders terwijl 103 nieuwko mers zich hier vestigden (Van de redaktie) Willem de Zwijgerlaan 8 Leusden-Zuid. Telefoon 033-940928. LEUSDEN - Zoals het er nu uit ziet, zit er een goede kans in, dat de Post weg, Stoutenburgerlaan en Lange steeg volgend jaar verbeterd zullen kunnen worden. Het subsidiebeleid van provincie en andere instanties speelt de gemeente Leusden echter wel parten. De provincie-pot, aldus gemeentewerken-direkteur Pais dinsdagavond in de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Or dening, is leeg en dat is een stevige tegenvaller. Het betekent in ieder ge val dat goedkoper gewerkt zal moe ten worden. Omdat de Cultuur Tech nische Dienst wel bereid blijkt te zijn haar subsidie te handhaven, blijven

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1