In totaal kunnen tot 1991 216 woningen gebouwd worden Ruimte voor golf, schieten en crossen; straks ook voor de paardensport I HERZIENING ONTWERP-BESTEMMiNGSPLAN ACHTERVELD LIGT VANAF 15 JUNI TER INZAGE Ontwerp-bestemmingsplan woonwagen-centrum vanaf 15 juni ter inzage HERZIENING BESTEMMINGSPLAN DEN TREEK Maquette crossbaan aangeboden aan gemeentebestuur Wijziging spreekuur kraamcentrum UIT HET DONDERDAG 4 JUN11981 plaatselijk nieuws (Van de redktie) LEUSDEN - Als alles meezit, zal de raad in september het herziene be- stemmingsptan Achterveld kunnen vaststellen. Vanaf 15 juni a.s. ligt het ontwerp van dit langverwachte be stemmingsplan voor iedereen ter In zage. Het oorspronxkelijke plan dateert uit 1976 en intussen is er - zoals be kend - wel het éen en ander gebeurd. Dat resulteerde uiteindelijk in een aantal wijzioingen. Het oorspronke lijke plan ging uit van handhaving van het voorzieningen-niveau met name van de winkelvoorzieningen. Op grond daarvan was berekend, dat er over de periode 1973 tot 1983 in totaal 180 woningen bij gebouwd moesten worden. De provincie was een andere mening toegedaan. Zij vond, dat de woningbehoefte bere kend diende te worden volgens de regels van de Vijf Vinger Theorie (VVT). Zij kwam tenslotte uit op 216 woningen in de periode van 1981 tot 1991. Hierbij zijn dan 86 woningen meegeteld voor woningzoekenden uit de periode 1973 tot 0981, de pe riode waarin in Achterveld geen wo ningen zijn gebouwd. Konkreet bete kent het, dat in plaats van de in het oorspronkelijke plan opgenomen 18 woningen per jaar, nu 10% woning per jaar gerealiseerd kunnen wor den. Het ontwerp-bestemmingsplan Ach terveld, dat niet alleen de nieuw te bou wen wijken bevat, maar ook de rest van Achterveld, biedt in het nieuwe gedeel te ruimte aan 188 woningen. Het meest noordelijk gelegen uitbreidingsgebied zal voorlopig niet worden bebouwd Die ruimte zal worden gereserveer voor na tuurlijke groei né realisering van de voorgenomen nieuwbouw tot 1991. De overige woningen zullen elders in Achterveld gebouwd kunnen worden Zo verkeert een plan voor 22 zoge naamde .aanleunwoningen" bij het be jaardencentrum St. Jozef in een ver gevorderd stadium van voorbereiding, terwijl binnen de bebouwde kom in prin cipe ruimte aanwezig is voor de bouw van 13 woningen Dit is op particuliere grond en als de eigenaren dit wensen, dan kan hier gebouwd gaan worden Naar verwachting zullen ongeveer zes eigenaren hier gebruik van maken. VOORZIENINGEN Er zullen niet méér scholen worden gebouwd, maar het aantal scholen zal evenmin worden teruggebracht In het bestemmingsplan is ruimte voor twee sociaal-culturele voorzieningen opge nomen. Eén daarvan is de Moespot, die voor 15 jaar op de huidige plaats zal worden gehandhaafd. Als die periode is verstreken zal op dezelfde plaats - in dien dén de gemeentelijke financiën het toelaten - nieuwbouw kunnen worden gepleegd GEGADIGDEN Voor de premle-A woningen ver wacht gemeentewerken-direkteur Pais geen moeilijkheden. Er is uit voerig met de gegadigden gespro ken en die hebben besloten verder te gaan met de Achterveldse aanne mers, die inmiddels een plan op tafel hebben gelegd. Hoewel commissie lid Henk Ossendrijver (CDA) wat aan- hikte tegen de platte daken van dit plan, wees de heer Pais er op, dat het een uitstekend plan is, geheel geba seerd op het programma van eisen van de gemeente. De heer Pais: ,,De architect en de aannemers hebben met dit plan aangetoond, dat zij in staat zijn om op conventionele wijze aantrekkelijk te kunnen bouwen. Hoe de vormgeving er uiteindelijk uit zal gaan zien, is weer een andere zaak- .Belangrijk is dat het een Achter- velds plan is van Achterveldse aan nemers." Voor de premie-B woningen is duide lijk minder belangstelling Er wordt nu gepvrobeerd een deel ervan toch te realiseren door uit te gaan van een ..twee onder één kap" type. Maar door het wegvallen van een deel van deze woningen, zullen de gegadigden voor de vrije sector nog even geduld moeten hebben, omdat nog geen afspraken ge maakt kunnen worden over kavelgroot te en -ligging. ,,We zullen eerst af moe ten wachten hoeveel premie B-wonin- gen gebouwd kunnen worden voordat we zeker weten, hoe de verkaveling voor de vrije sector er uit zal komen te zien." Door het wegvallen van een aantal premie-A woningen is het mogelijk om ongeveer 20 woningwetwoningen te gaan bouwen, aldus de heer Pais ..De prijsstelling van deze woningen is gelijk aan premie-A.' Henk Ossendrijver voelde zich een gelukkig man, maar vroeg wel om zo spoedig mogelijk te gaan praten met de ruim twintig gegadigden - voor een vrije sector-kavel Ook vroeg hij aandacht voor het werkgelegenheidsgebied bin nen het plan Ten behoeve van die werkgelegen heid is in het plan een twee hectare groot terrein aan de Klettersteeg gere serveerd. De kavels, waarin dit terrein is ingedeeld, variëren in grootte van 600 tot 5000 m2. Overigens ligt het in de bedoeling om dit deel van het ontwerp- bestemmingsplan aan te pakken, zodra de womngbouwproblematiek in een rustiger vaarwater is gekomen. TER INZAGE Het ontwerp-bestemmingsplan Ach terveld ligt vanaf 15 juni a.s. gedurende een maand ter inzage bij de afdelirg Stadsontwikkeling, Zwarteweg 14, ka mer 51Deze ter inzage-legging gaat vooraf aan de vaststelling van het be stemmingsplan door de gemeenteraad Naar verwachting zal die vaststelling - zoals gezegd - in de raadsvergadering van september plaats vinden Geduren de de periode, dat het ontwerp-bestem mingsplan ter visie ligt, is het mogelijk om bij de gemeenteraad eventuele be zwaren tegen het plan in te dienen. Overigens voorziet het herzien ont werp-bestemmingsplan Achterveld ook in eventuele uitbreidingsmogelijkheid van de bestaande bebouwing binnen Achterveld. Een luchtfoto van het ontwerp-bestemmingsplan Achterveld Rechts boven is de nieuwbouw gepland Huize St Jozef (rechts onder) krijgt de mogelijkheid om 22 bejaardenwoningen 'e bouwen. waarden. Op enkele vogels na, die wel licht het veld zullen ruimen omdat ze van rust houden. ..Maar dat zou ook het geval zijn geweest bij de aanleg van Rijksweg 28." aldus de heer Roggen- kamp in zijn toelichting. ,,De aanleg van een golfterrein op dat gebied wordt als een goede zaak ervaren, mits het ter rein voor iedereen toegankelijk zal zijn SCHlETCLUB - CROSSBAAN Zoals bekend zal nabij de Tankwerk plaats en het nieuwe tracé van Rijks weg 28 ruimte gevonden kunnen wor den voor de aanleg van een schietcom- plex ten behoeve van de Schietvereni ging Leusden èn de aanleg van een crossbaan Ten aanzien van het over dekte schietcomplex met o.m een 100- meter baan, is overeenstemming be reikt met de eigenaar van de grond, Den Treek/Henschoten. De crossers zullen terecht kunnen op een terrein achter de Tankwerkplaats. Dit is eigendom van defensie, maar naar verwachting zal dit terrein zonder problemen voor cross doeleinden gebruikt kunnen worden (Van de redaktie) LEUSDEN - Het ontwerp-bestem mingsplan Woonwagencentrum zal van 15 juni tot 15 juli a.s. ter inzage liggen voor het publiek. Dit globale bestem mingsplan voorziet in de plaatsing van tien woonwagens met een reserve van vijf plaatsen en is gesitueerd aan de Middenweg in het toekomstige gebied van het bestemmingsplan 't Ruige Velt. Het overleg met alle instanties heeft plaats gehad. Overigens is het een globaal plan, hetgeen betekent, dat de details nog niet zijn ingevuld Voorlopig is wel een uitrit voorzien op de Middenweg, maar de vraag is, of deze ontsluiting op een later tijdstip daér gehandhaafd zal worden of niet ,,Dat is sterk afhankelijk van de latere invulling van het gebied 't Ruige Velt," aldus de heer Roggenkamp tij dens de commissievergadering Open bare Werken en Ruimtelijke Ordening. Voorop staat, aldus de heer Roggen- kamp naar aanleiding van een vraag van In dit gebied moet het golfterrein komen. LEUSDEN - Aan enkele gedeelten van het bestemmingsplan is bij de behandeling door de provincie en de Kroon enkele jaren geleden goed keuring onthouden. Voor die gedeel ten, hoofdzakelijk betrekking heb bend op de aanleg van Rijksweg 28 en het militaire gebruik van de Leus- derheide, is thans een herzien ont werp-bestemmingsplan gereed ge komen. Behalve een herziening van de niet goedgekeurde gedeelten is in het ontwerp-bestemmingsplan tevens opgenomen: - het gebied van de Hoge Kley als plaats voor een golfterrein; - een gebied grenzend aan de be graafplaats Oud-Leusden voor uit breiding van die begraafplaats; - een terrein ten westen van de tank werkplaats aan de Kolonel van Royenweg voor gebruik ten be hoeve van de motorcross-sport; - een enkelvoudige aansluiting van Rijksweg 28 op de Doornseweg. - eenterrein voor de aanleg vaneen schietcomplex ten behoeve van de schietvereniging Leusden. Te verwachten valt dat hieraan in het ontwerp nog zal worden toege voegd: - eenterrein voor de aanleg vaneen manege ten behoeve van de ruiter sportvereniging „Nimmerdor". Voor wat het schietcomplex betreft is inmiddels van de Stichting Landgoed Den Treek-Henschoten - eigenaresse van de grond - bericht ontvangen dat zij met de realisering kan instemmen. De Ruitersportvereniging Nimmerdor is nog met de gemeente in behandeling over de plaats voor een nieuwe mane ge. Het is de bedoeling dat het herzie ne ontwerpplan in de werkgroep Ruimtelijke Ordening/CML van 24 ju ni a.s. aan de orde wordt gesteld en dat het na het afronden van het voor geschreven overleg met een aantal Instanties in september ter visie wordt gelegd en in de raadsvergade ring van november wordt vastge steld. LEUSDERHEI Over de bestemming van een deel van de Leusderhei is geruime tijd ge praat met belanghebbende instanties als Staatsbosbeheer en defensie Om dat hier tegengestelde belangen aan de orde waren, koos de gemeente uitein delijk voor een compromis. Het gedeel te, waar aanvankelijk geen overeen stemming over bestond, betrof het deel achter de bestaande schietbaan van defensie Staatsbosbeheer stelde hier voor de bosbelangen voorop, defensie zei een deel hiervan nodig te hebben voor het manoeuvreren van haar tanks. Het staatsbosbeheer ging tenslotte ak koord met vijf zogenaamde doorgan gen of doorsteken in het gebied. Die doorgangen zouden de tanks in staat stellen voldoende te kunnen manoeu vreren tijdens het oefenen op het achter dit gebied liggende terrein De gemeen te Leusden vond dit aantal doorsteken echter te groot en bracht dit aantal terug op drie. Hierdoor hoeven geen extra gangen worden gemaakt, maar kan worden volstaan met het verbreden van de bestaande paden Die doorgangen krijgen nu de bestemming militaire doeleinden", de rest blijft natuur. De heer Roggenkamp tijdens de commis sie OW/RO: ,,We verwachten, dat de desbetreffende instanties wel commen taar op dit compromis zullen hebben, maar het college vindt dit gewoon de beste oplossing GOLFBAAN Zoals het er nu naar uitziet zullen golf-liefhebbers binnen afzienbare tijd terecht kunnen op een daarvoor uitge zocht terrein binnen het bestemmings plan Den Treek aan de Hoge Kley, vlak bij de nog aan te leggen Rijksweg 28. Volgens de gemeente is de behoefte aan golfterreinen binnen het gewest Eemland erg groot. De heer Roggen kamp ging zelfs zo ver om te stellen, dat het er naar uitziet, dat de golfsport bin nen afzienbare tijd een volksport zou kunnen worden Er is uitvoerig overleg geweest met allerlei instanties over de plaats en hoe daarvan door een stuk landschapsbouw" een mooier gebied kan worden gecreëerd. De studie hier voor is - op kosten van de Stichting Golf - door Bureau Arnhem uitgevoerd en de konklusie was, dat het een normaal op de Utrechtse Heuvelrug voorko mend stuk bosgebied betreft, zonder opmerkelijke natuur-landschappeli|ke LEUSDEN - Afgevaardigden van de motorcrossverenigingen in Leusden en Zeist hebben dinsdagmiddag in het ge meentehuis de maquette van een mogelijke crossbaan op de Leusderheide aangeboden aan het college van B. en W. Voorzitter S. Kaan van Crossver eniging Leusden sprak bij de aanbieding de hoopt uit, dat de maquette gebruikt zal kunnen worden bij het bespreken van de plannen voor de aanleg van een crossbaan. Burgemeester mr. J. W M. Ra demaker liet de afgevaardigden van de verenigingen weten niet on tevreden te zijn over tot nu toe be reikte resultaten, maar voegde daar aan toe dat er inmiddels wel bezwaarschriften zijn binnengeko men bij de gemeente tegen de plannen voor een baan op de Leus derheide. De burgemeester zei echter goede hoop te hebben overeenkomsten te bereiken met de indieners van de bezwaarschriften Vorige maand besloot het Minis terie van Defensie een terrein op de Leusderheide ten westen van de tankwerkplaats nabij de Kolonel van Royenweg beschikbaar te stel len voor de motorcross-sport. De verenigingen uit Leusden en Zeist mogen dit terrein bij wijze van proef gedurende een jaar gebruiken De leden kunnen daar trainen en klei ne onderlingen wedstrijden hou den zonder publiek. De beschikba re grond van circa 100 bij 70 meter, waarop een baan wordt uitgezet van 980 meter, blijft nagenoeg in de staat waarin het momenteel ver keert de heer De Weerdt, dat het woonwagen- centrum geïntegreerd dient te worden met de omliggende woonomgeving. Het is dan ook niet juist om bijvoorbeeld het werkgelegenheidsgebied vlak naast dit centrum te situeren." Er zijn een aantal modellen voor 't Ruige Velt ontwikkeld, waarin één en ander gestalte heeft gekregen. Uit die modellen zal de raad op een later tijdstip moeten kiezen. Dan is het ook mogelijk om de verdere ontsluiting van het gebied te beoordelen poLiTffijRAmirr AANRIJDING Bij een ongeluk op de Kolonel van Royenweg dinsdagavond is de brom fietser A. H uit Utrecht gewond geraakt. De man moest worden overgebracht naar het ziekenhuis in Amersfoort Het ongeval gebeurde toen een auto, be stuurd door mevrouw H. M uit Soester- berg, bij het inhalen van de bromfiets, de man aan de elleboog raakte, waar door hij viel. Auto en brommer werden licht beschadigd. GEVALLEN Op de Hamersveldseweg is zaterdag i Van de H uit Leusden gevallen met zijn bromfiets. Hij liep daarbij dusdanige verwondingen op, dat hij opgenomen moest worden in het ziekenhuis. ALCOHOLCONTROLE Bij een alcoholcontrole op de Hes- senweg en de Noorderinslag heeft de I rijkspolitie zondag 75 automobilisten gecontroleerd. Er bleek maar één be stuurder van een wagen te diep in het glaasje gekeken te hebben Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. gevonden en verloren GEVONDEN Damesbril. VERLOREN/WEGGELO PEN Ruiterhandschoen. gevechtslaars, blauwe kinderregenjas, zilveren ketting met hangertje, gouden oorbel met pa rel, bruin/witte hond, bastaard Collie, Deense dog en varken van zestig pon- d LEUSDEN Het spreekuur van het kraamcentrum Amersfoort wordt met ingang van 1 juli elke tweede woensdag van de maanden van 11.00 tot 11.30 uur gehouden in het wljkge- bouw Krooneend. Op dit moment vindt het kraam- spreekuur nog plaats elke woensdag van de maand van 14.00 tot 14.30 uur in het wijkgebouw van Rozengaarde.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 6