SIIMM K.P.J. Achterveld wint beker in voetbaltoernooi SCHAAKKAMPIOEN LEUSDEN DOOR CLUBGENOTEN AFGETROEFD Woensdag 10 juni Vijfde wielerronde van Leusden Uitslagen Ons Genoegen In simultaanwedstrijd Junioren De Eemelaar Roda- programma Senioren I De Eemelaar ontlopen degradatie Hoogmoed ten val Lockhorst-dames willen hogerop SPORTSPLINTERS DONDERDAG 4 JUN11981 Regelmatig wordt ook in de sport van het oorsprong Franse woord notabelen" gebruikt. Of ..promi nenten", wat hetzelfde betekent maar van Latijnse afkomst is Van Dale zegt ervan, vooraanstaande, belangrijke of op de voorgrond tre dende personen. Toegepast op Roda '46 - en daarmee kom ik voor het laatst terug op het afgelopen voetbalseizoen - zou je het be stuur, de afdelingsleiders en de commissieleden de notabelen of prominenten van die voetbalclub mogen noemen Uitgerekend die groeperingen zijn zaterdag in korte broek en hier en daar met opge stroopte mouwen of afgezakte kou sen met voetbal (of wat daarvoor moest doorgaan) daadwerkelijk te keer gaan. U moet niet alles, wat beweerd wordtvoetstoots accepteren. Ook niet. dat een spreekwoord altijd op waarheid berust. Zoals het gezeg de. dat de beste stuurlui doorgaans aan wal staan of in voetbaltermen vertaald: de beste clubbestuurders langs de lijn Dat was op het BB- park beslist niet het geval. De rood zwarte Buiningparkers gaven met een slotdag de finishing touch aan het voorbije voetbaljaar Natuurlijk - die jongens weten niet beter-met voetbal Niet met dat gewone ge doe als een potje tegen Barneveld of Veensche Boys. maar met ge- trap in de ruimte op hoog niveau in de vorm van een onderling toernooi zonder prijzen maar met louter ..stuurlui" van de club. Uitgesproken favoriet noemde zich het hoogmoedige bestuursle denteam met o m. een zekere Co(o) Bosman, tot voor kort een bijna tenniskampioen en met Cees Leyenaar, die meer bekendheid geniet als scheidsrechter en pres tatieloper dan als voetbaltalentje. Geen probleem evenwel, want de ploeg had versterking van de drie trainers Martin Ruitenberg, Evert van Gmkel en Richard Beu- mer (vrijwel de enige betaalde krachten bij Roda) en de vergane glorie van Jan Ver hoeve en Piet Wendel. Een hopeloos lijkend vooruit zicht voor de teams van junioren en pupillenleiders en zeker voor het elftal van de in een Real Madrd- shirtje spelende commissieleden. Mensen van goede wil, dat stond buiten kijf, maar lager in rang dan Bosmand Co. Met een goede baan bij Roda en - neem de heren niet kwalijk- die legden ze niet graag in de waagschaal door veel en vooral heftige tegenstand te bieden. Voet bal is echter zo onberekenbaar als lotto en toto en dat bleek later ook hier. Tekort aan techniek en conditie - overigens in alle elftallen merkbaar - werd goed versluierd door een juist dan ingrijpende goser in het zwart maar dat mocht omdat hij het beste op de hoogte was van de bij voetbal geldende spelregels. Om dit verhaal niet langer te maken dan nodig, het bestuursteam kwam met decommissionairs"in de finale en kreeg daarvan klop! Hoogmoed kwam ook ditmaal ten val PC. ACHTERVELD - Elf dames van de damesschietclub en veertien heren van schietvereniging Ons Genoegen bestreden elkaar weer in hun onder linge schietwedstrijden. Nel Tijmen sen wist ditmaal lijstaanvoerster te worden met 83 punten met als tweede An Voskuilen met 80 punten. De ove rige dames behaalden de volgende punten: 3 Thea van Ruitenbeek 74 4. TinyTolboom 72 5. KittyvanHamersveld 62 6 CorryvanHamersveld 59 7 MienvandeBurgwal 58 8. DorothevanHamersveld 55 9. WilSieuwe 49 10 NelTeunissen 45 11. RiaVos 45 Bij de heren was het Paul van Nimwe- gen die met 99 punten eerste werd. Met vier punten verschil werd W Voskuilen 2e De overige heren eindigden als volgt 3. J E van Hamersveld 90 4. A. Vlug 86 5. G. Tolboom 86 6. G. van Hamersveld Jz. 85 7. A.vanDaatselaar 85 8. L. Verburg 84 9. H.J. van Ruitenbeek 84 10. J. van Hamersveld Jz. 83 11. J. Blom 81 12. P.Smink 79 13 F Koenen 75 14 W.v.d. Kletersteeg 74 ENGELSMAN LEUSDEN - Op woensdag 10 juni organiseert de Ren- en Toerclub Amersfoort, in nauwe samenwerking met een zeer groot aantal plaatselijke winkel- en andere bedrijven voor de vijfde keer de Ronde van Leusden. Vlak voor de start van de Tour de France, Is de belangstelling voor de ze tak van sport ook in Leusden bij zonder groot. Als het weer een beetje meewerkt, zal het woensdag langs het parcours een drukte van belang zijn. De toegang tot de wedstrijd is gratis. Start en finish van de drie koersen vindt bij het gemeentehuis plaats en de ACHTERVELD - Zondag 31 mei werd door een heren- en een dames elftal van de KPJ deelgenomen aan het voetbaltoernooi georganiseerd door de KPJ uit Vinkeveen. Om onge veer 11.00 uur vertrokken ongeveer 26 KPJ'ers richting Vinkeveen. Men vroeg zich wel af wat men er deze dag van terecht zou brengen, omdat het herenelftal door een aantal wijzigin gen zeer verzwakt was. De eerste wedstrijd die de Achterveld- se heren moesten spelen was tegen hun aartsrivaal Eemnes Doordat ook Eem- nes niet in de gebruikelijke opstelling op i het veld verscheen gaf dit de Achter- veldse KPJ'ers wel enige moed Het werd een zeer spannende wedstrijd, die dankzij de verbetenheid van Achterveld werd gewonnen met 2-1Hiermee was op sportieve wijze wraak genomen voor de nederlaag op 10 mei. Door deze winst LEUSDEN - De dames van de LTV Lockhorst in de districtscompetitie op dinsdag maken er serieus werk van om bleken de heren een zodanige opkikker gekregen te hebben, dat de daarna ge speelde wedstrijden allen werden ge wonnen. Bij de dames ging hei zo goed niet. Hun teamverband bleek die dag totaal zoek te zijn. De eerste wedstrijden werden dan ook prompt verloren Alleen de laatste wedstrijd tegen de Eemnes- dames werd door de plotseling oplaai ende, vechtlust van Achterveld een 0-0 gelijkspel. De uitslagen waren: Heren: Achterveld-Eemnes 2-1 Achterveld-Ajoc 1-0 Achterveld-Vinkeveen 2-0 Achterveld - Waverveen 3-0 Dames: Achterveld-Vinkeveen 0-4 Achterveld - Ajoc 1-5 Achterveld-Eemnes 0-0 Bij de heren werd Achterveld winnaar van het toernooi en bij de dames ging na net oenaien van de eerste plaats in hun poules door te stoten naar een ho gere klasse. Lockhorst A, B en E kwa men dinsdag op eigen park winnend van de baan Het E-team, dat gunstig, had geloot, bereikte door de zege met een de 4e klasse. A en B moeten ko mende week aantreden voor de beslis sende wedstrijden om te promoveren naar resp. de 1e en de 3e klasse. Lock horst F moet dan ook in actie komen. De uitslagen van 2 juni waren: Lockhorst A-Soest Zuid D 4-0 Lockhorst B - Vreeswijk G 4-0 Lockhorst E - Vianen D 4-0 Eemnes met de beker naar huis De topscorer bij Achterveld was Wirp Steenbeek, die vier treffers voor zijn re kening nam. Maandag 8 juni, tweede Pinksterdag zal de Achterveldse KPJ deelnemen aan het voetbaltoernooi in Jutphaas. In dit toernooi moet Achterveld de beker verdedigen Het Kampioensteam Jongens I'm 15 jaar v.l.n.r. Paul Witsenburg. Xander de Gans. begeleidster Betty Voskuilen, Maurice Dings en Herman van Bekkum LEUSDEN - Als winnaar van het clubkampioenschap bij de schaak vereniging Leusden heeft de heer J. van Santen de overige leden uitge nodigd - uitgedaagd lijkt wat over dreven - voor een simultaanwed strijd. Voor hem een reeks vlugger tjes en voor zijn opponenten een min of meer normale partij, al is deze ver taling van het begrip simultaan slechts ten dele juist. Twee dozijn SVL-ers hebben zich door de lokroep laten verleiden en maakten gebruik van de kans op revanche voor hun „ondergeschikte" positie op de ranglijst van de huiscompetitie. Ont zag voor de kampioen (toevallig ook nog voorzitter van het schaakgezel schap) was nauwelijks aanwezig. Met 24 tegen 1 ging de tegenpartij' gemakkelijk zittend en met ruim vol doende denktijd, massaal in de aanval om met voorbedachten rade en als eni ge bedoeling de kampioen te „pakken". De simultanist geniet weliswaar een aantal voorrechten maar vergeet niet, dat hij maar amper de tijd krijgt om zijn zetten te doen Bovendien moet hij zich bij zijn taak van de één naar de ander verplaatsen en hij heeft in pakweg drie uur wat afgelopen op die avond Zelfs de tijd voor een kleine boodschap ont brak De door hem zelf gedachte score van 50% haalde hij niet en dat gebeur de als volgt. Om 20.15 uur begon de sportieve strijd en binnen 20 minuten zorgde E Halkes voor 0-1Jelle van Santen (van zijn familie moest Joop het ook al niet hebben) scoorde het tweede tegenpunt en Herman Fröberg het derde Met 24 x 17 zetten en een achterstand van 0-3 kwam de simultanist het eerste uur door Hij maakte toen nog rondjes bin nen 6 minuten. Een nieuwe tegenvaller voor de solist was de winst van Rogier Zelle Even keerde het getij toen R. Ro driguez zijn Spaanse opening niet goed afwerkte en verloor. Met 1 -4 vervolgde ome Joop zijn gang naar Canossa Har ry Vossebeld, Tj Zijlstra, J. Boemaars en H. Kroes brachten nog net binnen het tweede uur de stand op 1-8. Door wat moeilijke partijen op te geven kwam de simultanist in het „tempo voordeel" Van Santen maakte op dat moment nog maar rondjes van circa 31/2 minuut. Met de snelheid groeide echter ook de achterstand PLEZIER H. H. Struiwig had ook plezier van zijn winst en met de regelmaat van een klok kwamen de nullen de dapper doorvech tende solist tegemoet Door toedoen van A Wisman. B Uneken, H. van Eg- dom en A Bunt sloeg de balans door naar 1-13 Nog 10 koningen stonden toen overeind. Gelukkig was niet alles kommer en kwel en tegen A van Kaam pakte Van Santen zijn tweede puntje (dat niet het laatste zou zijn). De echo was echter wreed A Lieshout, A. van Kuipers en W. v.d. Horst lieten hun aan wezigheid blijken in de toen bereikte 2-16. Daarna ging gastspeler George Dietrich voor de bijl Na 2V2 uur speeltijd en nog een nederlaag tegen J Agter- berg was de stand 3-17 geworden Op dat moment hielden nog vier spe lers stand en wel zo goed, dat de simul tanist eerst Gerard te Winkel en vervol gens A Aldenzee, Peter Sonder en ten slotte ook J. Gerrits als sterker moest erkennen De eindstand werd derhalve 3-21 Desondanks heeft Joop van San ten, naar eigen zeggen, een leuke avond gehad (naar wij aannemen o m. de 21 winnaars niet minder) en zo n simultaan-onderneming werd als een plezierige onderbreking van het norma le gebeuren ervaren Voor de zomer competitie werden inmiddels ook reeds een aantal partijen gespeeld Dat wa ren G. te Winkel-A. Rietveld 0-1 G.J. Fröberg-J. Gerrits 1-0 H Fröberg-R Zelle V2-V2 J Agterberg-J. Boemaars 1-0 A. Leclercq - H. Vossebeld 1 -0 W. van Moosel - P Sonder 1 -0 W v d Harst-S van Dokkum V2-V2 C. Veenendaal-R. Rodriguez 1-0 H. van Egdom-A Linse V2-'/2 KORFBAL. De Amsterdamse k.c. Blauw Wit houdt op de pinksterdagen bij Don Bosco in Leusden twee toer nooien, Op 1e pinksterdag voor junio ren en met deelname van o.m. een Anti- lopenploeg en op pinkstermaandag voor senioren, waarbij Antilopen 1 partij mag geven. De wedstrijden beginnen om 10.35 uur resp. 10.00 uur. Een Anti- lopen-juniorenploeg neemt op 13 en 14 juni deel aan het toernooi van Zwart Wit, Delden WIELRENNEN. De Leusdense ama teur Dick Willigenburg en Hans Vierdag werden 10e en 11e in de te Amersfoort verreden Ronde van Klein Zwitserland. KORFBAL. Op 6 juni organiseert k c Antilopen een feestje voor de kampioen geworden teams: senioren 1juniorenl aspiranten 4 en pupillen 1 en 2. Uiter aard zijn ook de andere Antilopers wel kom Het jaarlijkse Antilopen-toernooi op het Buinmgpark vindt plaats op 22 augustus a.s ACHTERVELD - De Achterveldse ju nioren van tennisvereniging De Eeme laar hebben op de laatste competitie woensdagen weer hun best gedaan. De balans kon worden opgemaakt. Het B- team won in de competitie in totaal 240 games en werd daarmee kampioen in zijn poule Het A-team wist met 186 ge wonnen games beslag te leggen op de tweede plaats, evenals het C-team, dat met 196 games als tweede eindigde in de E1 poule. jaar uit drie onderdelen. Om 18 00 uur gaan de „prominenten" op pad. Een mooie benaming van de ware amateurs, die zomaar eens een paar rondjes lek ker hard door het dorp willen fietsen Tot nu toe hebben zich een kleine twintig van die dapperen gemeld Wie nog mee wil doen en ouder dan 16 jaar is, kan woensdag tot 18.00 uur een rugnummer afhalen in het Ros Beyaart Deze cou reurs rijden zes ronden van circa ander halve kilometer. Het vertreksein voor de liefhebbers en veteranen (40 km) wordt om 19.30 uur gegeven. DatdeRTCAen Leusden een goede naam op wielerge- bied hebben, mag blijken uit het aantal ingeschreven renners, dat - net als bij de amateurs - boven de honderd ligt. Het voorspellen van een winnaar is in de wielrennerij een hachelijke zaak en daarom doen wij liever zomaar een los- vaste greep in de deelnemerslijst. Met achterde namen de rugnummers, zodat u gemakkelijk de prestaties van uw favoriet kunt volgen. Van onze plaatselijke renners doen mee T. vd Berg (2), H. Brouwer (12). E Dijkhuizen (22). H. van Hamersveld (31Gerard (42) en Henk van 't Klooster (43), Johan Ossendrijver (62) en N de Vries sr. (93). Opvallend vaak komt het cijfer 2 in deze rugnummers voor en dat kan een goed teken zijn Uit Amersfoort hebben zich gemeld W. van Empelen (23), G. van Laar (50), G. Mosterd (58), W. Schreuder (75). N. Wildeman (96) en R. Huijgens (103). Verder uit de regio de Barnevelders M. Bossenbroek (9). K. v.d. Braak (10), en J Kelderman (39), alsmede A. Vossegat (92), uit Hooglan derveen E. Gerritsen (25), en W van Valkengoed (86). uit Hoevelaken J Groenestein (28) en H Kok (45) uit Hoogland. renners rijden hun „rondjes" over de Zwarteweg, Berkenlaan, Princenhof- laan, Hohorstlaan, Bavoortseweg en Hamersveldseweg Aanwonenden zijn vooraf schriftelijk verzocht het parcours obstakelvrij te houden en hun auto's elders te parkeren Bij een koers met zoveel deelnemers als in Leusden heb ben de renners vaak de hele wegbreed- te nodig Keurig rechts houden en op de „normale" manier de bochten nemen, is er niet altijd bij. Zelfs met de ex-Leusde- naar Jeroen Groenestein, thans politie man in Hoevelaken, als meerijdende liefhebber De Ronde van Leusden bestaat dit De 110 amateurs beginnen om 19.30 uur aan hun 80 km. Dick Willigenburg (107 en kanshebber') en Hans Vierdag (97) verdedigen de eer van Leusden tegen o.m. de AmersfoortersR vanBra- kel (15), J. van Ekeren (21). W. den Hoed (32), R. v.d. Hoek (35), W. Kruis (48), R Lamberts (50), H Vossegat (101), W. van Wegen (105) en vooral Jan Sandbrink (75). Zeer sterk hjdt ook W. Pater (67) die net als C. Berkhof (7) uit Barneveld komt. De vorm van de dag speelt natuurlijk ook een rol en als die meezit, zijn o m. E Geserick (23) uit Hilversum en R. Gomes (26) uit Amster dam zeer kansrijke kleppers. De En gelsman S Jennings geeft aan de Ron de van Leusden een klein internationaal tintje en warm applaus krijgt altijd en overal T. Oudshoorn (65) uit Waver veen, omdat hij Neerlands oudste nog altijd actieve amateur is met zijn leeftijd van rond 50 jaar' Zaterdag 6 juni Patria-toernooi Roda B1 v. 10 00 uur Maandag 8 juniPatria-toernooi Roda At v. 09.15 uur De drie kampioensteams van de Eemelaar mei op de bovenste rij v I n r Begeleidster van hel Jongensteam Belly Voskuilen i^eesuuils. Martin Bei/neveld. Wijnand Brink. Nico v d Stadl. Greet Wessels en Jan Jehee Ondersten/ Herman van Bekkum Gerril van Bekkum. Paul Witsenburg. Xander de Gans. Pauline Eek en Maurice Dings ACHTERVELD - Het laatste com- petitieweekeinde leverde De Eeme laar geen kampioenen meer op. In de landelijke competitie wist het Senio ren I team zich in de 4e klasse te handhaven door tegen het kam pioensteam ULTC Iduna VII gelijk te spelen. In de districtscompetitie was het He ren A team niet in staat meer dan een gelijk te behalen tegen Blaricum B, waarmee het kampioenschap verloren was Senioren A moest van Kampong A winnen met 4-1 om eveneens het kam pioenschap te halen Dit lukte helaas niet, het werd uiteindelijk een 3-2 over winning Al eerder kampioen waren het Heren-B team, Senioren-B en Jongens t/m 15 DE UITSLAGEN ZIJN: Landelijke Competitie Senioren 1-ULTC Iduna VII 4-4 Gnffensteyn V- Senioren II 7-1 Heren I - Lockhorst I 0-6 Nijkerk III -Heren II 4-2 Odijk I-Jeugd I 5-3 Districtscompetitie Dames A-'t Stort C 0-4 Blaricum B-Heren A 3-3 Randenbroek B-Heren B 1-5 Heren C-Randenbroek C 1-5 Senioren A-Kampong A 3-2 Odijk C-Senioren B 3-2 Senioren C-LinschotenC 5-0 Randenbroek C-Jeugd A 1-4 Jeugd B- Volta A 3-2

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7