SB Ü1] c/a. College biedt raad ruim f 130.000,- aan alternatieve bezuinigingsposten Zwembad „De Glind" misschien dicht voor particuliere bezoekers Bouw gemeentehuis officieel gestart Verkeersmaatregelen in Zuid toch volgend jaar uitvoeren VAKIIAAIP IKK LEIISIIER KRAST Nieuw nummer politie in Leusden-c. Ministerie overweegt subsidieregeling in te krimpen Geen vergadering werkgroep onderwijs Leusder Krant Jeugdraad vergadert 18 juni Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Reimus&Snel m i r«, -Til..... i-i .ui. nu, i 1 veranvwooroeujK reoaKieun BERTyOS Redaktle en administratie: Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 041495, b.g.g. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement 1 kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. WOENSDAG 10 JUN11981 - 13e JAARGANG NO. 14 T^ofV\ rsi dJ_ (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Het college van b. en w. heeft de gemeenteraadsleden eind vorige week een lijstje toegezonden met nog een aantal begrotingsposten waarop mogelijk bezuinigd kan worden. Deze alternatieve bezuinigingsmoge lijkheden, die een bedrag van ruim f 130.000,— omvatten, vormen een aanvulling op de bezuinigingsvoorstellen, die het college op 29 mei jongstle den aan de raad deed. Opvallend in het aanvullende lijstje is het voorstel om op de subsidie aan de bibliotheek nog verder te bezuinigen, namelijk tot een bedrag van f 50.000,—. Bovendien blijkt uit het schrijven, dat het aanvullende lijstje begeleidt, dat het college bij nader inzien de in Leusden-Zuid te treffen verkeersmaatregelen toch geen onderdeel van de bezuinigingsoperatie wil laten zijn. Zoals bekend komt de gemeente Leusden financieel in de knoei, wan neer geen rigoreuze bezuinigings maatregelen worden getroffen. Vol gens berekeningen van de afdeling „Financiën" van de gemeente Leus den, zal de begroting voor volgend jaar bij voortzetting van het huidige beleid een gat vertonen van minstens acht ton, en dan is er nog geen cent uitgegeven aan nieuwe projekten. Daarom kwam het college met een aantal bezuinigingsvoorstellen, waarbij op tal van posten op de be- groting tien procent gekort wordt. Via met name het bezuinigingen op het onderhoud van wegen, het niet- opvullen van enkele vacatures in het gemeentelijk personeelsbestand en het bevriezen van een aantal subsi dies wil het college komen tot een sluitende begroting voor volgend jaar, waarbij wellicht nog enige ruim te zal zijn voor nieuwe projekten. ALTERNATIEVEN De eerste lijst van voorgestelde bezuinigingsposten omvatte een be drag van ruim acht ton Een bedrag, dat dus nagenoeg gelijk was aan het te verwachten gat in de begroting voor volgend jaar. Met andere woor den de raad zou de voorstellen ei genlijk in z'n geheel moeten overne men. Maar in de vergadering van de raadscommissie „Financiële en Economische Zaken" van vorige maand was de toezegging gedaan, dat de raad een aantal alternatieven zou worden voorgelegd Nadat die toezegging in eerste instantie dus niet was nagekomen, heeft het colle ge nu toch nog een aantal alternatie ve mogelijkheden aan de raadsleden toegezonden. De alternatieven, die in totaal f 130.000,— omvatten, zijn: het niet langer betalen van ver goedingen aan leden van ge meentelijke werkgroepen en com missies (besparing f 18.000,—); een extra bezuiniging op de schrijflonen (besparing f 6.120,— in plaats van het bezuinigen op de subsidie aan de personeelsvereni ging deze subsidie geheel af schaffen (extra besparing: f2 720,—); - het afschaffen van de subsidie aan het zwembad De Glind (besparing f4 700,—); - het niet langer geven van een vergoeding aan de leden van de commissie woonruimteverdeling (besparing f 11.250,— - 10% bezuinigen op de gladheids- bestrijding (besparing f 13.363,—); - het stoppen met de subsidiëring van het godsdienstonderwijs (be sparing: f 10.350,—); - 10% bezuinigen op leermiddelen voor het onderwijs (besparing: f9 663,—); 10% bezuinigen op de schoolbibli otheken (besparing f333,—); doorrekening van genoemde al ternatieven bij het openbaar on derwijs naar het bijzonder lager onderwijs levert f 17.500,— op; 10% bezuinigen op het schoon houden van de gymlokalen (be sparing f8 300.—); het niet langer geven van natuur- educatie (besparing: f8.630,—); de bezuiniging op de subsidie aan de openbare bibliotheek opvoe ren tot f 50.000,(extra bespa ring: f 15.400,—); het afschaffen van de tractatie voor schoolkindern op koningin nedag (besparing: f4.730,—); en het vragen van een vergoeding voor de keuringen van invaliden- parkeerkaarten (levert f700,— op). VERKEERSMAATREGELEN Wanneer men het bedrag van deze voorstellen optelt bij dat van de vori ge, en men blijft uitgaan van bezuini gingen tot een bedrag van f 800 000,—dan heeft de raad nu dus zo'n anderhalve ton „speelruimte" Daar staat tegenover dat het college het eerder gedane voorstel om de uitvoering van verkeersmaatregelen in Leusden-Zuid in ieder geval niet volgend jaar te laten plaatsvinden, heeft ingetrokken. Het staat er uiterst cryptisch ..De bezuiniging op de ver keersmaatregelen in Leusden-Zuid dient te worden geïnterpreteerd als het in de investeringsstaat genoemde te investeren bedrag (ad f 150.000,—) en de eerstejaarslasten daaruit vor men taakstellende budgetten" Dat betekent dat het college de verkeers maatregelen in Zuid kennelijk toch volgend jaar wil uitvoeren, waarbij er op gewezen wordt dat die operatie geen cent meer mag kosten dan het daarvoor gereserveerde bedrag van anderhalve ton De eerste-jaarslas- ten daarvan bedragen f 13.500,— en aanvankelijk had het college dat be drag willen bezuinigen Morgenavond komen de bezuini gingsvoorstellen van het college ter sprake in een informele raadsverga dering, die in z'n geheel aan dit on derwerp zal zijn gewijd. Deze open bare bijeenkomst wordt gehouden in de raadszaal van het gemeentehuis, Hamersveldseweg 2, en begint om 20.00 uur. Kans op fietspad Horsterweg groter pag.3 Verkeersmaatregelen bij Hamershofpag.3 Jaarvergadering JOVD pag.4 Achtervelds nieuwspag.5 Sportpag.5 Rossenberg school 12Va jaarpag.6 De stenen zullen spreken pag.7 Agenda Leusdenpafl-7 Kantongerecht Amersfoort pag.7 LEUSDEN De rljkspolltlepost In Leusden-Centrum heeft een nieuw telefoonnummer. Wie nu de politie nodig heeft, moet het nummer 941980 draaien. Het korps in Leusden-Zuid blijft gewoon te bereiken onder nummer 944444. 15 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN/ACHTERVELD De kans is niet uitgesloten dat met ingang van volgend jaar er door particulieren niet meer gezwommen .kan worden in het zwembad De Glind in het gelijknamige jeugddorp van de Rudolphstichting. Het Ministerie van Justitie, dat garant staat voor een subsidie van 100 procent, denkt erover om de subsidierege ling in te krimpen in verband met noodgedwongen rijksbezuinigingen. J Justitie overweegt om de drie door het departement betaalde krachten '(formatieplaatsen), die toezicht houden in het zwembad en les geven, van de loonlijst te schrappen. Dat zou betekenen dat De Glind deze krachten zelf moet gaan betalen, dat gewoon niet haalbaar is. Het simpele gevolg is dan dat het zwembad de poorten moet sluiten voor particuliere zwemmers. Bij dit alles Komt nog aai ae ge meente Leusden de raad het alterna tieve bezuinigingsvoorstel heeft ge daan om De Glind voor volgend jaar geen subsidie meer te geverv van 4700gulden. De gemeente Barneveld die vanaf 1977 25 gulden subsidie geeft per jaar voor elke leszwemmer uit die plaats (met een jaarlijks maxi mum van 2500 gulden) stopt met ingang van 1982 deze regeling. Die was in '77 ingesteld doordat de Velu- wehal met zwembad dat jaar door brand werd verwoest en veel Barne velders daardoor naar het zwembad De Glind trokken. Maar aangezien de Veluwehal is herbouwd, draait de gemeente Barneveld de subsidie kraan voor De Glind dicht. NIEUWE REGERING Of het ministerie van Justitie inder daad de formatieplaatsen niet meer gaat betalen is nog niet definitief. Het departement had dit eigenlijk voor dit jaar al willen doen, maar op aanarang van de gemeente Leusden werd deze maatregel voorlopig opgeschort. Het is best mogelijk dat de gemeente het ministerie weer kan ompraten, ge zien de vele Achtervelders die in het zwembad De Glind een baantje trek ken Volgens de beheerder van het zwembad, G. Beij. bedraagt jaarlijks het aantal mensen uit Achterveld en omgeving zestig procent van het to taal aantal bezoekers. „Daarom vind ik eigenlijk dat Leusden met meer geld over de brug moet komen als het ministerie de subsidie voor de forma tieplaatsen stopzet. Maar aan de an dere kant, wie weet beslist de nieuwe regering dat Justitie op dit onderdeel niet mag bezuinigingen", aldus Beii Een ambtelijk medewerker van de afdeling financien van de gemeente meent dat Leusden onmogelijk de formatieplaatsen kan gaan subsidi ëren Hij denkt dat een dergelijke regeling veel te kostbaar wordt. I Het zwembad De Glind. BDUI Onafhankelijk nieuwsblad I r4| voor de gemeente Leusden LU I Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij Kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. LEUSDEN De vergadering van de werkgroep onderwijs, die gepland stond voor maandag 15 juni, gaat niet door. Volgens de voorzitter van de werkgroep zijn er onvoldoende on derwerpen die in deze vergadering behandeld kunnen worden. Daarom is de eerstvolgende bij eenkomst van de werkgroep onder wijs vastgesteld op maandag 13 juli om 20.00 uur. Rozendaallaan 9 Leusden-C baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Hamersveldseweg 10a, J833 GP Leusden C telefoon 033943880 LEUSDEN - Het algemeen bestuur van de stichting „Jeugdraad Leus den" vergadert op donderdag 18 juni aanstaande. De leden van de Jeugd raad komen die avond om 20.00 uur bijeen in de kleine zaal van Blijhof aan de Ansfriduslaan. De agenda vermeldt 1 Opening en notulen. 2 Mededelingen ingekomen en uitge gane stukken 3. Verslag van de kadertrainingen 4 Diskussie over funktie en struktuur van de Jeugdraad (gespreksleid ster: Truus v. d. Brink) 5. Rondvraag. V - Burgemeester Rademaker geeft met het doen van de eerste stort het startsein voorde bouw van het nieuwe gemeentehuis (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Afgelopen vrijdag middag is de bouw van een nieuw gemeentehuis voor Leusden officieel van start gegaan. In de bouwput naast het winkelcentrum „De Ha mershof" werd 's middags om half vier het eerste beton voor de nieuw bouw gestori door burgemeester mr. J.W. M. Rademaker. De stort vond plaats op een diepte in de Leusdense bodem, die bij nog geen enkel ander gebouw is gehaald. Het nieuwe gemeentehuis is een ontwerp van ir. Heijdenrijk, lid van de architectengroep E.D. uit Amers foort. Het wordt gebouwd door de Uithoornse Bouw- en Aannemings maatschappij (UBA). De kosten van het gebouw bedragen, exclusief de installaties, ongeveer 7,4 miljoen gul den. Wanneer alles goed gaat, kan het gebouw, dat een oppervlakte krijgt van ongeveer 6830 vierkante meter, eind volgend jaar in gebruik genomen worden. Bij de korte plechtigheid, die het officiële begin van de bouw beteken de, behoorden leden van college en gemeenteraad, vertegenwoordigers van het gemeentepersoneel en verte genwoordigers van het CML tot de genodigden. Verzekeringen Gratis hulzenpocket Computerhypotheek adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties tv makelaardij og ZIE OOK PAGINA 7 hamersveldseweg 26 leusden. tel 033-944569 Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsda-j- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. ,03420-16141

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1