Fietspad Horsterweg: kans op toestemming G.S. groter Drukke kindermarkt op de Biezenkamp Parkeerverbod voor Hamersveldseweg, fietsroute van oost naar west Bezwaarschriften van omwonenden ingetrokken Verkeer in het kort leusder krant K.P.O.- dames gaan morgen fietsen 250 kinderen verkochten hun eigen spulletjes VERKEERSMAATREGELEN ROND DE HAMERSHOF Twee nieuwe badmintontrainers i WOENSDAG 10 JUN11981 mil ...»---■ - ^kaajjaiuï«i.iïi»vn» P' n i v»- plaatselijk nieuws Van de redaktie) LEUSDEN/STOUTENBURG - De kans, dat het langverwachte fietspad angs de Horsterweg nu binnen afzienbare tijd aangelegd zal kunnen worden s een stuk groter geworden, nu de bewoners langs de Horsterweg hun >ezwaarschriften (voor zover zij die hadden ingediend) hebben ingetrokken, /olgens wethouder Wagenaar blijven er nu nog ongeveer twintig bezwaar schriften over, waarvan verschillende van mensen buiten de gemeente, maar jok van bewoners van de Zwarteweg binnen de bebouwde kom. Deze reste- ende bezwaarden zullen nu een brief van b. en w. ontvangen, waarin nadruk- celijk wordt gesteld, dat de gemeente géén plannen heeft tot aanleg van een ietspad langs de Zwarteweg binnen de bebouwde kom en dat er géén jestemmingsplannen in voorbereiding zijn, waarin een dergelijk fietspad wel cou zijn gepland. In afwachting daarvan is nu reeds een verzoek verzonden laar Gedeputeerde Staten van Utrecht om een verklaring van geen bezwaar :e willen afgeven, zodat met spoed met de aanleg van het fietspad kan worden jegonnen. Ook de instanties, die reeds een subsidie hadden toegezegd, lebben een brief gekregen met het verzoek nog eventjes geduld te willen lebben. Binnenkort zal wethouder Wagenaar in een persoonlijk gesprek met Sedeputeerde Schapink deze langlopende zaak opnieuw aan de orde stellen net het dringende verzoek er spoed achter te willen zetten. ,,Voor zover we het kunnen bekij- :en." aldus wethouder Wagenaar in de werkgroep Verkeersaangelegenheden, gisteravond, ..zullen de nu nog reste rende bezwaarschriften voor GS wel licht niet zwaarwegend genoeg zijn om een verklaring van geen bezwaar te weigeren Je moet wel erg veel fantasie hebben, wil je als niet-aanwonende van de Horsterweg zwaarwegende bezwa ren hebben tegen dit fietspad," aldus de wethouder. Overigens voegde hiji er ter geruststelling van de enkele nog steeds vasthoudende Zwartewegbewoners aan toe. dat ..als de gemeente later ooit nog eens met een plan zou komen om toch een fietspad binnen de bebouwde kom langs de Zwarteweg aan te leggen, dan altijd bezwaren kunnen worden in gediend. En die zullen dan wellicht nog gehonoreerd worden ook VEILIG STOUTENBURG De op de publieke tribune aanwezige vertegenwoordigers van de aktiegroep Veilig Stoutenburg waren toch wel wat cynisch over het optirhisme van de wet houder, maar hoopten met de wethou der. dat het leed geleden zou zijn, vóór dat Leusden enkele grote, verkeers- aantrekkende projekten zou hebben gerealiseerd ..Want dan is de ellende in Stoutenburg niet meer te overzien' aldus één der vertegenwoordigsters van de aktiegroep. die overigens ook aandacht vroeg voor het soms onver antwoordelijk inhalen van automobilis ten onderling binnen de bebouwde kom van Stoutenburg op de Hosterweg en Hessenweg ..Dat inhalen veroorzaakt levensgevaarlijke situaties," aldus deze aktievoerster. Zij deed de suggestie om daar een inhaalverbod in te stellen. Die suggestie zal bekeken worden, maar de werkgroep voelde er niet zo veel voor, temeer daar over enkele we ken het verkeerslicht op het kruispunt Hessenweg-Horsterweg in werking zal worden gesteld Harm Offereins (GPV- SGP) ..En dat kan de situatie aanmer kelijk veranderen Afgesproken werd om die situatie eerst af te wachten Ove rigens hebben de door de gemeente aangebrachte proefstrepen op de Hes senweg volgens de Stoutenburgers geen enkel effekt Tot verrassing van de wethouder, die nogal trots op deze stre pen was. ..Zij rijden net zo hard als voor die tijd", was de konklusie van één der aktievoersters. ..Het heeft niets te bete kenen" D e oplossing van al deze proble men blijft de aansluiting van Leusden op rijksweg 28. hield wethouder Wage naar zijn aandachtige toehoorders voor Tot zijn eigen verbazing is er bin nenkort toch een gesprek met de minis ter te venvachten Wagenaar: ..Ik heb begrepen, dat mijn komst door de amb tenaren van Verkeer en Waterstaat nu zover is voorbereid, dat ik binnenkort welkom ben in Den Haag." Hij vroeg zich af wie hij daar dan zou treffen de demissionaire minister Tuijnman of een nieuwe minister. Erg zeker van een positief antwoord is de wethouder toch niet helemaal. Wagenaar ..Als ik daar het gevoel krijg, dat ik onvoldoende zekerheid heb ten aanzien van een snelle realisering van rijksweg 28, dan zullen we toch aan alternatieven moeten denken, Dan zul len we toch heel sterk moeten denken aan het oude plan uit 1948, dat voorzag in een rondweg om Stoutenburg héén" Een plan. waar hij al jaren achtereen vergeefs voor pleit, maar dat dan wel licht toch noodgedwongen uitgevoerd zal moeten worden, omdat dan de ver keersdruk op Stoutenburg te groot zal zijn geworden. ..Maar," aldus de wethouder, filoso ferend. ..stel dat we een alternatief plan ontwikkelen voor Stoutenburg en de Hertekop en het gaat ons een miljoen Kosten, stel dat we bereid zijn dat te betalen Dan heb je best kans. dat het rijk en de provincie zegt: gemeente Leusden je hebt een miljoen? Leg dat maar bij de aanleg van de aansluiting van Rijksweg 28. dat komen we nog net te kort. En dat willen we nou ook weer niet, want wij zijn van mening, dat het rijk jaren geleden beloften heeft gedaan ten aanzien van de ontsluiting van Leusden en dat zij die beloften dient na te komen," Harm Offereins: ,.Het is nog de vraag of we als gemeente toestem ming krijgen een alternatief uit te werken „Dat is het punt," aldus Wagenaar, ,,en daarom zullen we dit voor Leus den belangrijke probleem zo snel mogelijk bestuurlijk op moeten los sen." Het wachten is dus op hét gesprek met de minister. Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Als de raad »r het benodigde geld voor beschik bar wil stellen - en daarover wordt >.m. morgenavond in een speciale aadsvergadering beslist - dan zul- en binnen afzienbare tijd verkeers- naatregelen rond het gebied van het vlnkelcentrum De Hamershof te ver- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Marnix Kreijns, Bertien Calkoen en Caspar van Loo. Verantwoordelijk redakteun Bert Vos. Inlevering kopij en adverten ties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag. 12.00 uur, voor het donderdag nummer tot uiterlijk woens dagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Rozen- daallaan 9, Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00.uur. Abonnementsgeld: f 45,20 per jaar, f 23,10 per half jaar, f 11,80 per kwartaal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdag avond 18.00 uur te hebben ont vangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033- 940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 16141, toestel 44. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische fo to's), bij vooruitbetaling van I 5,- per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Barneveld met duidelijke vermelding van ge wenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de [foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de ge wenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Barneveld. wachten zijn. Dinsdagavond werden hierover door wethouder Wagenaar mededelingen gedaan. In de eerste plaats zal een parkeerverbod worden Ingesteld op de Hamersveldseweg langs de Hamershof. Nu alle parkeer terreinen gereed zijn (ook de meest zuidelijke nabij de Koningshof) is er geen enkele noodzaak meer aanwe zig om dit gedeelte nog langer voor doorgaand verkeer open te houden. Temeer nog, daar ook de Centrum- weg binnenkort gereed is. Voor die weg wordt overigens een tijdelijk parkeerverbod ingesteld in verband met het daar aanwezige bouwver- keer. FIETSROUTE Een voor het winkelcentrum erg be langrijke zaak is de bereikbaarheid van uit het oostelijke deel van Leusden/ Centrum (Ackerhoeve-Noordwijck. Langenbeek en omliggende wijken) In de volgende vergadering van de werk groep verkeersaangelegenheden is de (Van de redaktie) LEUSDEN - In de werkgroep Verkeersaangelegenheden kwamen gisteravond nog de volgende onderwerpen aan de orde: De VAD heeft bij het Direkto- raat Vervoer een verzoek inge diend om gebruik te mogen maken van de door de gemeente Leusden aan te leggen buslus. Vooruitlo pend op een naar de verwachting van het gemeentebestuur positie ve beslissing, zal zij de raad in de vergadering van september voor stellen een krediet voor aanleg van deze buslus te willen verlenen. B. en w. hebben besloten om de Biezenkamp tot voetgangers gebied te verklaren Er zijn ongeveer tien reakties binnengekomen van scholen en oudercommissies inzake de schoolroutes De termijn van in- Zoals gepland zal er morgen (don derdag 11 juni) een fietstocht worden gehouden voor de leden van de Katho- zending is verleend, zodat zij, die nog niet hebben gereageerd, dit alsnog kunnen doen. De oversteekplaats op de As- schatterweg-hoek Lindenlaan na bij het postkantoor zal verbeterd worden. Er zijn nu al reflecterende borden neergehangen en het ligt in de bedoeling om ook de over steekplaats van nieuwe, reffecte- rende lijnen, te voorzien Mocht dat nog niet voldoende zijn. dan kan de verlichting worden verbeterd en als uiterste, maar dure oplossing, is nog te denken aan een lichtbak boven het zebra-pad Er is nu een plan ontworpen om de oversteek voor fietsers nabij het Valleikanaal op de Asschatterweg richting Hockeyvelden veiliger te maken. Zoals in de vorige verga dering van de werkgroep Ver keersaangelegenheden reeds was voorgesteld, zal het fietsver- keer vanuit Leusden loodrecht de Asschatterweg moeten overste ken naar de dan verlegde weg ,,'t Sluisje". Omgekeerd zal dat ook het geval zijn. Er zullen maatrege len worden getroffen, die moeten voorkomen, dat andere ..paden worden gebaand." Het gemeentebestuur zal bekij ken of het mogelijk is richtingbord jes in Leusden-zuid te plaatsen, die de route aangeven naar het winkelcentrum De Bieshaar. lieke Plattelandsvrouwen Organisatie Leusden. Dit keer met bestemming Baarn, waar in de middag een rondlei ding door het Cantonspark zal plaats vinden. Dit park is een onderdeel van de Botanische Tuinen in Utrecht en zeer het bekijken waard. Startpunt zal zijn bij de Rabobank op de Biezenkamp vanwaar men om 9 uur vertrekken zal om via de Koper molen". Hessenweg (vertrekpunt van Stoutenburgse leden) richting Hoog land te fietsen Uiteraard zal men onderweg enige malen in de gelegenheid gesteld wor den de inwendige mens te verzorgen. Bij slecht weer wordt dit evenement ver schoven naar dinsdag 16 juni (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Een klein artikeltje in kranten en huis-aan-huis bladen bleek voldoende om grote aantallen kinderen de zaterdagmiddag voor pinksteren naar het winkelcentrum ,,De Biezenkamp" te doen komen. Op initiatief van de winkeliersvereniging Leusden-Centrum werd er een markt gehouden waarop kinderen aan leef tijdgenoten of hun ouders meest af gedankt eigen speelgoed konden verkopen. Tot grote verrassing van de winkeliers zelf bleek het initiatief bijzonder goed aan te slaan. Toen aan alle „standhouders" limonade was uitgedeeld, werd geteld hoeveel bekers men had volgeschonken. Het bleken er ruim tweehonderdvijftig geweest te zijn. Niet dat er 250 „kraampjes" te vinden waren op de Biezenkamp, de meeste kinderen hadden samen met een aantal vriend jes of vriendinnetjes een kraam inge richt. De meeste kinderen hielden zich bezig met het verkopen van eigen, niet meer gebruikt speelgoed, boe ken of curiosa. Een slimmerik had een grabbelton geïmproviseerd, waaruit men voor een kwartje iets mocht halen Toch kon men soms ook voor minder dan een kwartje terecht om iets te kopen Een poster, licht beschadigd, zagen we van eigenaar verwisselen voor een stuiver. Toch ging het niet in allegevallen om afgedankte spulletjes. Enkele kinde ren hadden speciaal voor de markt dingen gemaakt, al of niet met behulp van bereidwillige vaders en moeders Bert Beeftink zat achter een mand vol stenen, op elke steen bevond zich een zelf gefabriceerd lieveheers beestje De moeder van Valerie Kschinka was druk geweest met het maken van pop-corn, ze had langer aan het werk kunnen blijven want de hele voorraad was al snel verkocht Voor de somma van f 4,— kon men bij de kraam van Nathalie van Hooff en Joke Peters in het bezit komen van een pot chutneysaus of een zoet-zure saus. volgens de reclameopschriften erg lekker bij de barbecue of rijst- maaltijd. trouwens vooraf proeven mocht ook. Ook voor plantjes kon men op de kindermarkt terecht Jurgen Oskamp stond zelfgekweekte Afrikanenstek- jes te verkopen, een eindje verderop stond Marjolein Speksnijder voor de winkel van pa hetzelfde te doen met stekjes van ijsbloemen. Echt professioneel ging het toe bij de snoepkraam van Liesbeth Eylders en haar vrienden Speciaal voor de markt had een vader een forse hoe veelheid snoep ingekocht, die gretig aftrek vond bij de aanwezige jeugd Sympathiekste op de hele markt was ongetwijfeld de gecombineerde kraam vandeviervriendinnen Vigilia, Nossa. Marleen en Annemarie Blij kens aankondigingen op hun markt- plek gingen de baten van hun handel in haar geheel naar de Zonnebloem. Met het initiatief tot het houden van LEUSDEN/CENTRUM - Op zondag 31 mei werd in Culemborg het twee de en laatste gedeelte gehouden van het examen Oefenmeester A van de Nederlanders Badmintonbond. On der de twaalf candidaten van het dis trict Centrum bevonden zich twee Leusdenaren en wel Joop de Koning (BC Leusden) en Ton Westerbroek een markt voor en door kinderen heeft de winkeliersvereniging Leus den-Centrum een onverwacht groot succes gehad Men hoopt dat de activiteit op 24 juni a s. ook zo zal aanslaan. Óp die datum wordt er op de Biezenkamp een braderie gehou den. die nog groter en leuker wordt als die van vorig jaar, zo hopen de winkeliers Niet alleen zal elke winke lier zelf met nog meer activiteiten komen, er komt ook een kinderdraai molen. een suikerspinkraam. een poffertjeskraam etc (BC 't Slot, Zeist en ex-trainer BC Leusden). Beiden waren op 23 mei reeds ge slaagd voor het theoretische gedeelte van het examen, zodat het praktische deel nog restte. De Leusdense kandi daten wisten ook dit onderdeel met suc ces af te sluiten Ton Westbroek zelfs zo goed. dat hij direct toegelaten werd tot de B-opleiding, waarvoor anders mi nimaal twee jaar A-ervaring is vereist. Joop de Koning zal met Cliff Edwards komend seizoen de jeugd van BC Leus den gaan trainen. uitwerking van een plan te verwachten dat voorziet in de aanleg van een fiets route vanaf de Centrumweg langs de bibliotheek (en het 't Erf) naar de Ha mersveldseweg. Dit fietspad wordt te gelijk aangelegd met het Erf. het grote plein, dat aan het gemeentehuis en de noordelijke winkels van de Hamershof grenst Nu nog een voor fietsers en voetganger wanhopige hoeveelheid zandbergen, waar bijna geen doorko men aan.is. Het gedeelte van 't Erf, dat niet direkt aan het in aanbouw zijnde gemeentehuis grenst, zal zonder meer kunnen worden aangelegd, aldus wet houder Wagenaar ..Mits de gemeente raad daarmee akkoord kan gaan. Het fietspad krijgt dan op de Hamersveldse weg een oversteek naar de wijk Groen houten via een verhoging in de weg. waarop ook een voetgangersover steekplaats FIETS-STREPEN Op de Hamersveldseweg komt het fietsverkeer enigszins in de kleim. óók als er straks geen auto's meer gepar keerd mogen worden Derhalve denkt het gemeentebestuur aan het trekken van onderbroken fietsstrepen, waar door een visuele wegversmallinng wordt bereikt. Wat ook snelheidsafrem- mend zal werken Wagenaar: ..De au to's mogen wel over die streep rijden Behalve als er fietsers rijden, natuurlij- k. FIETSERS KRUISPUNT Het kruispunt Hamersveldseweg- Noorderinslag kan - door de aankoop van een woning in die omgeving - ver beterd worden. Er zal méér ruimte kun nen komen voor de fietsers De heer Daamen (Veilig Over) stelde voor om aan de oostzijde van de Hamersveldse weg nabij de Noorderinslag een klein deel van het voetpad te laten vervallen en op die plaats een fietspad neer te leggen ,,De fietsers komen daar nu be hoorlijk in de verdrukking," stelde hij vast. ..De voetgangers zullen dan ge dwongen moeten worden de Hamers- Hamersveldseweg langs de Hamershof perkeerverbod, fietsstrepen en verhoogde oversteek voor fietsers naar Groenhouten ter hoogte van dé bibliotheek veldseweg eerder over te steken om daarna aan de overzijde richting Bie zenkamp de voetgangersoversteek plaats over de Noorderinslag te gebrui ken". Wethouder Wagenaar vond dat een goede suggestie en stelde voor dit in de planning op te nemen In de vol gende vergadering zal hier een teke ning van getoond worden, zodat er ver der over gepraat kan worden. In de volgende vergadering, op dinsdagavond 7 juli (inplaats van de geplande dinsdagavond 21 juli) zul len de nu aangekondigde plannen voor de Hamershof, Hamersveldse weg en omgeving op tekening wor den getoond, zodat er wat gerichter over gepraat zal kunnen worden.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3