n Tour de Junior-ploeg succesvol in Engelse driedaagse wedstrijd Weer meer belangstelling voor A'veldse avondvierdaagse SVA heeft te weinig dames om competitie te spelen Verkeers maatregelen i.v.m. Ronde van Leusden Plusminus De Singels gingen dauwtrappen te paard S.V.A. houdt zeskamp De Singels weer in de prijzen Jeu de boules: Duo Jacobs alleen aan de leiding Te oud leii 5d e n kran PVL-duiven vlogen van St. Chislain Uitslagen Leusden Troef Eindstand wintercompetitie BC Leusden FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant Eindstand bridgecompetitie WOENSDAG 10 JUN11981 Achtervelds nieuws - Kinderen van hel Startblok achter hun schoolvlag Op de vierde avond was er het gebruikelijke défilé r»f11-r; ACHTERVELD In de week van maandag 25 mei tot en met zaterdag 30 mei werd door vier nieuwelingen, t.w. Dick Dekker uit Hoogeveen, Re- né Beuker uit Bussum, Martin v d. Linden uit Culemborg en Jan Tromp uit Hilversum deelgenomen aan de international wielerwedstrijden te Fi ley in Engeland Zij werden gespon- sort door de Tour de Junior uit Ach terveld Ploegleider was de secretaris van de Tour de Junior Johan Ossen drijver en mechanichien Wout Mein- ten, leider van de Tour de Junior. Zij werden vergezeld door de heer Jo Oskam, districtssportcommissielid van de K N.W U Van Achterveld ging het naar Hoek van Holland waar de oversteek werd gemaakt. Na een rit van ongeveer 80 km. werd de reis onderbroken en werd er overnacht bij Eddy Taylor, ploegleider van Engeland East De volgende dag werd er op tijd vertrok ken naar het 400 km verder gelegen Filey waar de wedstrijden zouden plaats vinden. Nadat alles was uitgeladen en de stijve spieren wat los waren gemaakt werd het terrein verkend waar de volgende dag de tijdrit zou worden verreden Daar deze rit door heuvel achtig land ging moest men toch enigszins weten hoe het parcours was en hoe er gereden moest wor den. TIJDRIT De woensdagmorgen was er eerst een persoonlijke tijdrit over 6 km. Er waren totaal 43 deelnemers Beuker werd 9e. Dekker 17e. Tromp 17e en v. d Lienden 26e. In het ploegenklasse- ment werd men 5e. In de middag was er een criterium over 16 km. Hierbij werden de renners in twee series verdeeld zodat men steeds andere concurenten en andere ploegmak- kers kreeg In de 1e serie werd Beu ker 3e en Dekker 10e In de 2e serie Tromp 2e en van Lienden 8e Na deze wedstrijden bleek de Nederlandse ploeg voor de groene trui op de 3e plaats te zijn geëindigd met 9 punten In het algemeen ploegen klassement eindigden de Nederlanders die dag op 4e plaats BERGRIT Donderdagmorgen moest er een LEUSDEN In de jeu de boules- competitie van „De Hakhorst" werd afgelopen week maar een klein aan tal wedstrijden gespeeld. Daarbij boekte duo Jacobs twee overwinnin gen van 3-0 op de duo's Noom en Bisschops. Door dat resultaat beeft het duo Jacobs, vorig jaar ook al winnaar van de beker, de leiding resoluut In handen genomen. Van de achtervolgers verspeelde duo Bokhorst een punt tegen duo Van der Werve/Manuel (2-1). maar door een 3-0 zege op duo Bisschops blijven vader en zoon Bokhorst goed in de race. Ook duo Buijs, een 3-0 zege op duo Beemsterboer, komt opzetten Uitslagen: Zesde ronde: Duo Noom - duo Jacobs 0-3 Zevende ronde Duo Jacobs - Duo Bisschops 3-0, Duo Buijs - Duo Beemsterboer 3-0. Achtste ronde Duo Bisschops - Duo Bokhorst 0-3. Negende ronde Duo Bokhorst - Manuele/Van der Werve 2-1 De stand is nu: 1. Duo Jacobs 9-23, 2 Duo Bokhorst 9-20, 3. Bouwer/Dee 8-18, 4. De Rid der/Janssen 7-17, 5. Manuel/Van der Werve 9-16, 6. Duo Buijs 7-14, 7. Eskenazi/Jonkman 8-13, 8. v. d Bre- mer/v. Dorp 7-10, 9 Duo Stienen 8-8, 10 Duo Snoek 8-6, 11. Boermans/ Van der Laaken 5-4, 12. Duo Noom 7-4,13. Duo Beemsterboer 8-4 en 14. Duo Bisschops 6-2 LEUSDEN/CENTRUM Met 231 duiven was de postduivenhouders- vereniging Leusden in concours in de wedvlucht vanuit St Chislain (220 km) De duiven werden zaterdag ge lost om 08 00 uur. Aankomst snelste duif 10 18 42 uur (1567.55 m/m) De uitslag was. bergrit worden gereden met een zeer steile klim Ook nu eindigde Neder land weer als 4e in het algemeen ploegenklassement. In de middag werd er weer een criterium verreden ook weer in twee series In de leserie eindigde Dekker als 6e en van Lien den als 12e. Beuker werd in de 2e serie 1e en Tromp 5e In de stand voor de groene trui was nu ook veran dering gekomen Op de 1e plaats stond nu Tromp met 22 punten en Beuker 2e met 21 punten. In het ploegenklassement was Ne derland nu gestegen van de 4e naar de 3e plaats. Vrijdagmorgen was er een ploegentijdrit over 34 km Er waren 11 ploegen van elk vier man. De Nederlandse ploeg eindigde op de 5e plaats met een tijd van 48.19 Dit was 6 seconden sneller dan de B Kuiter 1-17 W Vrijhoef 2-23-33-46-47 C. Valkengoed 3-24-31-32 H Lambrechts 4-5-11-16-22-28-54 Comb Pe-dv 6-10-14-15-29-51-56 P Lambrechts 7-58 H v d Hoek 8-21-39-43 G Hoefakker 9-12-26-40-44-52-55 G Lambrechts 13-38-48-49-53 T v Valkengoed 18 Gebr Bransen 19-27 A F Dieters 20-25-34-37 G Dieters 30-35-36-41-45-50 J. Pouw 42 G Bomers 57 LEUSDEN De uitslagen van de klaverjascompetitie van Leusden Troef" op donderdag 4 juni waren: 1 Mevr v Egdom 5140 2 Hr. v. Egdom 5073 3. Hr v. Waterschoot 5039 4 Mevr Dekker 4923 5. Mevr. R. de Ridder 4815 Stand per 4-6-'81 1 Hr. Kuyper 31277 2. Mevr. v Egdom 30261 3. Mevr. Dekker 28925 4 Mevr R. de Ridder 28480 5. Hr. Arns 28291 6. Hr. de Ridder 28234 7 Mevr G. de Ridder 27375 8. Hr. Dekker 27228 9. Hr v. Waterschoot 27015 10. Mevr Arns 26822 Op woensdag 10 juni zal voor de vierde maal de Ronde van Leus den worden verreden Omdat het parcours auto-vrij dient te „zijn", is het noodzakelijk dat bewoners van huizen langs Hamersveldseweg. Zwarteweg, Prunuslaan. Berkenlaan. Prinsen hoflaan, Hohorstlaan en de Ba- voortseweg op 10 juni van 17 30 uur tot 21.30 uur hun auto op eigen terrein parkeren, dan wel gebruik maken van de parkeerge legenheid die de straten buiten het parcours bieden. Zowel de bewoners langs het par cours. als de bewoners van de Ansfriduslaan, Rozendaallaan, Wiggeruslaan. gedeelte Hohorst laan en de Burg. de Beaufortweg als ook de bewoners van de Das horst. Bruinhorst, Brinkhorst en Grifthorst dienen er rekening mee te houden dat hun woning op 10 juni tussen 17.30 en 21.30 uur niet per auto bereikbaar is Voor zover zij binnen die uren van hun auto gebruik willen maken, wordt hen aangeraden deze tijdig in één van de straten buiten het parcours te parkeren LEUSDEN De wintercompetitie van de bridgeclub Leusden is ten einde In totaal werden vier series van vier drives door 33 paren in twee groepen gespeeld. Na elke serie de gradeerden c q promoveerden vier paren van groep A naar B v.v. Acht paren hebben zich de gehele compe titie gehandhaafd in groep A. waar van de navolgende eindstand kon worden opgemaakt: Clubkampioen '80-'81 echtp. Kruseman 920,08% 2 HH Dijkgraaf jr./de Jonge 886.27 3 HH Lablans/ten Raa 846,42 4. HH Bloemendal/Koster 836.42 5 Echtpaar Smink 813,21 6. Echtpaar Elsackers 803 58 7 DD Donkers/Goudt 772,77 8 DD van Rooyen/Verhey 766,75 Rozendaallaan 9 Leusden C ploeg die in 1980 had deelgenomen 's Middags was er weer een criterium dat tevens de slotrit was. In de 1e serie zou de beslissing moeten vallen voor de gele trui. aangezien de eerste vier van het klassement in deze serie meereden Beuker werd zeer goed geassisteerd en door oplettend rijden werd hij 2e. Hierdoor behield hij de gele truin met 12 punten voorsprong in de 2e serie zou worden beslist wie met de groene trui naar huis zou gaan. Tromp had 1 punt voorsprong op de Engelsman Baker. Na de eerste sprint kwamen ze gelijk in punten en na de tweede sprint kwam Baker zelfs 1 punt voor te staan In de 3e sprint werd een en ander weer recht getrok ken omdat Dekker de sprint liet win nen door Tromp Hierdoor kwam Ba ker weer 1 punt achter te staan. Bij het ingaan van de derde sprint kwam Dekker op kop en Tromp en Baker in de 10e positie Dekker kreeg de op dracht om voluit door te gaan om zo te voorkomen dat zowel Baker als Tromp punten zouden behalen Dit lukte uitstekend waardoor Jan Tromp officieel in het bezit bleef van de groene trui In het eindklassment eindigde Nederland 2e René Beuker werd in het totaal eindklassement 1e, Jan Tromp 11e, Dick Dekker 15e en Martin van de Lienden 18e. Eindklas sement groene trui Jan Tromp De Nederlandse ploeg behaalde zo de gele en de groene trui en mochten de wisselbeker die vorig jaar was ge wonnen ook nu weer mee naar huis nemen. B W van Grootegast vinden hun gemeenteraadsleden te oud voor een partijtje voetbal tegen een elftal van ambtenaren Een reeds geplande wedstrijd vond geen doorgang Het college is wellicht niet ten onrech te bang voor blessures en eventu ele hartinfarcten als ongetrainde mensen van middelbare leeftijd (het modale raadslid?) zo'n krachtsme ting aangaan met overwegend jonge re gemeente-ambtenaren Burge meester J. Verbree zal trachten een minder riskante wedstrijd te arrange ren. Ik zou het eens met koekhappen proberen Peter LEUSDEN De eindstand van de wintercompetitie van bridgeclub Leusden is: 1 en clubkampioen 1980/81 Echtpaar Kruseman 703,36 2. Hrn Dijkgraag sr - de Jonge 670,89 3. Hrn Lablans - ten Raa 657,37 4 Echtpaar Lugendijk 644,12 5 Hrn Bloemendal - Koster 639,18 6. Echtpaar Elsackers 618,58 7 Echtpaar Smink 616,67 8. Dms Gout - Donkers 595,86 9 Mevr Dekker - hr. Kroon 592,75 10. Echtpaar Hofman 582,36 11. Dms v Rooyen - Verhey 581,83 12 Dms v. d Hoogen - Schokking 564,27 13. Hrn Dijkgraaf sr. - Diepenbroek 559,87 ger en bestuurslid van de Wandel kring, de leden van het organiseren de comité en een groot aantal bewo ners van het huis. Na afloop van het défilé werden de herinnerings me dailles uitgereikt. Na afloop bleek dat er slechts acht uitvallers waren. De leden van de plaatselijke E H B O. die ook nu weer alle vier de avonden present waren hadden ditmaal niet veel werk gehad. Het aantal blaren was dit jaar mini maal geweest. Het was voorde vierde maal dat genoemde vereniging de avondvierdaagse organiseerde ACHTERVELD Door de Wandel kring Utrecht 't Gooi en omstreken, aangesloten bij de Koninklijke Ne derlandse Bond voor Lichamelijke opvoeding werd op 1, 2, 3 en 4 juni in de bij deze Kring aangesloten vereni gingen waaronder ook Achterveld de avondvierdaagse georganiseerd. De organisatie voor Achterveld was in handen van de Hervormde jeugdver eniging Con Amore. De Achterveldse avond vierdaagse is een geweldig succes geworden. De belangstelling voor deze avond vierdaagse blijkt steeds groter te worden. Waren er vorig jaar 528 deelnemers, dit jaar waren er weer heel wat meer n.l. 722. Er kon door de deelnemers 5, 10 of 15 km worden gelopen Met uitzon dering van de R.K basisschool Onze Wereld, die in die week juist op schoolkamp waren, deden alle scho len uit Achterveld mee. Ook vrijwel alle verenigingen waren present Ook het aantal Individuele lopers neemt elk jaar toe. Ook uit Leusden was er dit jaar een grote deelname in Ach terveld. Drie scholen, De Vallei, Ha- mersveld en Klimop deden dit jaar mee Ook was er een groep van een van de Horsten en een groep van medewerksters uit 't Hamersveld. Be houdens die groepen waren er ook een groot aantal individuele lopers uit Leusden. De routes waren uitge zet in de mooie omgeving van Ach terveld. De weersomstandigheden werkten deze dagen ook geweldig mee Mooi weer doch ook weer niet te warm en gelukkig geen regen Aan het slot van de vierde avond werd er, nadat alle deelnemers waren gearri- - Ook verschillende Leusdense scholen liepen mee in Achterveld veerd een défilé door het dorp ge houden Hiervoor was van de zijde van het publiek een zeer grote be langstelling. Vooraf gegaan door de muziekvereniging D.W.S. met majo rettes en tamboers trok de stoet al zingend langs de uitgestippelde rou te De deelnemers werden bedolven onder bloemen. De fleurige stoet trok voor huize St Joseph langs waar vanaf het bordes alles werd gadege slagen door de burgemeester, de heer Rademaker, wethouder Van Woudenberg met zijn echtgenote, de heer Woudenberg, vertegenwoordi- ACHTERVELD Daar er enkele werkende leden van het dames elftal na tien jaar actief aan de voetvalsport te hebben deelgenomen er nu mee stoppen, is de selectie te klein gewor den om aan de komende competitie te kunnen deelnemen. Het dames elftal bestaat dit jaar 10 jaar en het bestuur zou het jammer vinden als er niet meer met een dames elftal aan de competitie zal kunnen worden deel genomen. Daarom wordt er een be roep gedaan op voetvalliefhebsters om zich als lid van de vereniging op te geven en zo ook deel te nemen aan de voetbalsport. Degenen die er Iets voor voelen kunnen zich vanaf de leeftijd van 14 jaar opgeven. Het be stuur hoopt dat er voldoende aan meldingen binnen komen want het zou jammer zijn als na een bestaan van 10 jaar het dames elftal zou verdwijnen. Ook bij de meisjes kunnen zich nog nieuwe leden opgeven. In verband met een wijziging die door de K.N.V.B is ingesteld is het nu moge lijk om reeds vanaf zes jaar aan de voetbalsport deel te nemen Het is nu zo dat meisjes in de leeftijd van 6-12 jaar de zaterdagmorgen kunnen voetballen en zo deelnemen aan de competitie. De meisjes van 12-14 jaar kunnen nu ook de zaterdagmorgen voetvallen. De dames van 14 jaar en ouder kunnen nu, indien zij dat wil len, de zondagmorgen of de zater dagmorgen aan de competitie deel nemen Nieuwe leden kunnen zich nu reeds opgeven Wel wordt verzocht dit zo spoedig mogelijk te doen daar de vereniging de opgave voor 1 juni bij de bond moet hebben ingezon den. Men kan zich telefonisch opgeven bij mevr C de Vette-Beukeboom. tel. 03425-1284, C Hoogland, tel 03425- 2063 en P Smink 03425-1635 Indien men zich wil opgeven moet dit wel met toestemming van de ouders zijn. ACHTERVELD Op Hemel vaartsdag werd er in veel plaatsen het dauwtrappen georganiseerd zowel te voet als per fiets Zo ook in Achter veld. Een aantal leden van de landelij ke rij en pony vereniging De Singels wilden ook aan het dauwtrappen per fiets deelnemen. Dit ging echter niet door, door een van de leden Majorie Verhoef met het idee kwam nu eens te gaan dauwtrappen per paard. Dat idee kreeg de algehele instemming van de overige leden. Om half zes in de morgen vertrokken de ruiters van af het Coöperatieplein in de richting Leusden. Hier sloten zich nog een aantal ruiters aan. De tocht werd gedaan zowel te paard als op de pony. Vanaf Leusden ging het langs het Vallei kanaal in de richting Vee- nendaal Het werd een heel mooie rit waarbij volop van de natuur kon wor den genoten De rit ging langs water, door bossen, over heuvelachtig ter rein en langs zeer mooie en stille binnen wegen Om ongeveer kwart voor elf arriveerde men weer op het punt van vertrek. ACHTERVELD Ter afsluiting van het voetbalseizoen 1980/1981 or ganiseert de R.K. S.V. Achterveld voor haar leden op zondag 14 juni een zeskamp. Deze zeskamp zal wor den gehouden op het sportpark en begint om 10.30 uur. Niet alleen de leden van de senior elftallen kunnen deelnemen ook de damesvoetbal sters zijn van harte welkom. Het voetballen is nu achter de rug en nu kan men het in een andere tak van sport tegen elkaar opnemen. De organisatoren hopen op een grote deelname zodat men voor men met vakantie gaat nog eens gezellig bij elkaar is Zaterdagavond 20 juni wordt er een grote feestavond geor ganiseerd Op deze avond zijn alle leden en donateurs van de vereniging van harte welkom. De feestavond vindt plaats in Ons Gebouw en begint om 20.00 uur. De muzikale medewer king zal deze avond worden verleend door het Marimba Combo. ACHTERVELD Door vijf leden van de landelijke rij- en ponyvereni ging „De Singels" werd op 2e Pink sterdag deelgenomen aan een kring concours dat werd georganiseerd door de rijvereniging „De Bosruiters" uit Driebergen Drie van de deelne mers vielen heel goed in de prijzen. Astrid van Dijk behaalde met haar pony Streaf een eerste prijs met 128 punten. Marcel Schimmel wist twee prijzen te behalen. Bij de dressuur behaalde hij met 133 punten een eerste prijs en bij het B springen in de categorie C behaalde hij een vijfde prijs met een foutloos parcours en een voldoende voor zijn rijstijl. Een derde prijs werd behaald door Maris- ka Hustings met haar pony Nousjka Zij behaalde in de dressuur 121 pun ten

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5