Kantongerecht Amersfoort „De stenen zullen spreken" BONDSSPAARBANK 5 Reischeques, reisverzekeringen en buitenlands geld. Een goede vakantie begint met een goede voorbereiding. De Bondsspaarbank helpt u daarbij. Bijvoorbeeld met het omwisselen van uw Hollandse guldens in marken, francs, lires of peseta's, met handige reischeques ot een prima reisverzekering. Wapneer u voor f 100,- ol meer in buitenlands geld omwisselt krijgt u gratis een groot vakantieboek vol aardige spelletjes en leuke puzzels. Met de vakantieservice van de Bonds spaarbank is uw vakantie goed voorbereid. Kom dus even langs voor u op reis gaat. Een gratis groot vakantieboek. WOENSDAG 10 JUN11981 loep op Leusden .Als ik te hard reed. hoe kon u me dan inhalen, heren agenten"7" PEUTERS BIJ HUWELIJK JUF PETRA De peuters van speelzaal Blijhof II gevestigd in de noodgebouwen aan de Smoussesteeg verzamelden zich vrijdagmiddag om kwart voor vier op de stoep van net gemeente huis aan de Hamersveldseweg. Daar vormden zij een erehaag voor hun zojuist voor de wet getrouwde juf Petra en haar kersverse echtgenoot Jan. Op de foto het bruidspaar Petra Slagboom en Jan Niezen, omringd door de Blijhofpeutertjes. ALSNOG VEROORDEELD Op de strafzitting van het kantonge recht van 4-6-'81 verscheen de heer van H. uit Leusden, eigenaar van een horecabedrijf in Scherpenzeel. Hij stond terecht wegens de aanwezig heid van een gokautomaat in zijn zaak. De heer Van H. had tegenover de verbalisanten verklaard dat de auto maat op een vergaderzaal boven stond, dus niet toegankelijk wasvoor het publiek, dat hij niet geweten had dat er geld in zat en dat bovendien de automaat niet op het lichtnet was aangesloten Hij was niettemin veroordeeld door het kantongerecht in Amersfoort tot f350,— boete, verbeurdverklaring van het geldbedrag uit de automaat (f 445,—) en onttrekking aan het ver keer van de gokautomaat De heer van H. was van deze uitspraak in hoger beroep gegaan wegens een paar onzorgvuldigheden in de dag vaarding Inderdaad had de recht bank in Utrecht de oorspronkelijke dagvaarding nietig verklaard wegens niet duidelijke bewoordingen. Nu had de officier dus opnieuw ge dagvaard en stond de heer van H voor de tweede maal voor hetzelfde feit terecht De officier ging nog even in op het oorspronkelijke verweer. Volgens de verbalisanten hoefde de ze automaat niet op het lichtnet aan gesloten te zijn om te kunnen werken en gezien de aanwezigheid van een groot geldbedrag in de automaat vond de officier het wettig en overtui gend bewezen dat er ook mee ge speeld werd en eiste zij de oorspron kelijke uitspraak gehandhaafd De kantonrechter was er ook van over tuigd dat de gokautomaat er niet 7 jaar voor niets gestaan had en oor deelde conform de eis GEEN RIJBEWIJS De heer v. d. H. uit Amersfoort stond terecht voor het rijden zonder rijbe wijs. Waarom doet U dat toch?" infor meerde de kantonrechter, ..dit is niet de eerste keer1" De heer v. d. H voerde als excuus aan dat zijn broer een baby gekregen had ,.en daar was iets niet goed mee" ..Moest U die dan naar het zieken huis brengen?" ..Nee, ik bracht mijn broer naar de Burgerlijke Stand" Nou dat had toch geen haast, dan kon je beter in de frisse lucht gaan lopen dan rijden zonder rijbewijs, vond de kanton rechter Boete f300,— en 2 weken hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar VRIJSPRAAK onverzekerde vrachtauto, n.a.v een aanrijding met een personenauto. Waar echter in werkelijkheid niet de vrachtauto maar de personenauto onverzekerd was geweest en het tijd stip van de aanrijding ook volkomen fout vermeld stond in de dagvaarding eiste de officier vrijspraak omdat ze niet bewi|zen kon wat in de dagvaar ding stond. TE HARD GEREDEN De heer de R. uit Enschede, die in de bebouwde kom van Renswoude 93 km gereden had, kreeg vanwege zijn strafrechtelijke verleden (al 3 veroor delingen achter de rug wegens te hard rijdeneen boete van f 535,— en voorwaardelijke ontzegging van het rijbewijs van 8 maanden met een proeftijd van 2 jaar. 148 KILOMETER De heer V uit Hoevelaken had 148 km gereden op de rijksweg aldaar. Hij was al 1x eerder veroordeeld voor hetzelfde feit De heer V .Ik erken het feit, maar ik dacht 130 te rijden". Kantonrechter: ,,0, is dat Uw ge bruikelijke snelheid?" Verdachte ..Nou nee, maar ik ben een autoliefhebber en snelheidsme ters zijn altijd te hoog afgesteld" Des te ernstiger, vond de kanton rechter. als zelfs een liefhebber zich niet aan de regels weet te houden Vervolgens trok de rechter zich terug, want hij wilde over de uit spraak nadenken. Dit nadenken re sulteerde in een boete van f 285,— en een voorwaardelijke ontzegging van het rijbewijs voor 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar ,,U blijkt in de praktijk een zwak mens en U heeft een steuntje in de rug nodig om U aan de regels te houden". f 900,— VOOR TE HARD RIJDEN De heer K uit Amsterdam had in de gemeente Maarn 54 km te hard gere den en was ook een recidivist: al 4 veroordelingen voor hetzelfde feit stonden op zijn naam en er liepen nog 2 andere aanklachten tegen hem Zijn verweer dat hij als verkoper veel op de weg is en als weg en ruimte het toelaten wel eens tijd probeert in te halen werd niet geaccepteerd ,,Het wordt niet aan de automobi list overgelaten om te beoordelen of er hard kan worden gereden" Boete f 900.— en een voorwaarde lijke ontzegging van het rijbewijs van 8 maanden VOORWAARDELIJKE ONTZEGGING De heer v. R. uit Barneveld was ge- De heer W uit Amersfoort had 50 dagvaard wegens het rijden met een km te hard gereden en 4 veroordelin- (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN Regelmatige be zoekers van officiële gebeurtenis sen in deze gemeente, waarbij door deze of gene het woord ge voerd wordt, zullen moeten be amen, dat de kwaliteit van de doorsnee speech over het alge meen veel te wensen over laat. Officials, zoals daar zijn burge meesters, wethouders, direkteu- ren en voorzitters, komen over het algemeen voor de dag met verha len, die niet terzake doen of saai zijn. Dat is niet alleen op het eerste gehoor zo, ook hij nalezing van de ten behoeve van de verslaggevers uitgetypte teksten blijkt het vaak erg moeilijk om een niet al te onbenullige passage in zo'n speech te vinden. En zo'n citaat heb je vaak nodig, al was het maar om je collega's te tonen, dat je echt bij de Gebeurtenis bent ge weest. Hoe verfrissend was het dan ook voor de Leusder incrowd om vrijdagmiddag jongstleden ge confronteerd te worden met een toespraakje van de heer ingenieur Heijdenrijk, architect te Amers foort. Heijdenrijk was aanwezig bij het offciële begin van de bouw van het nieuwe gemeentehuis voor Leusden, dat hij heeft ont worpen. ,,Dat verduvelde dikke, kleine, eigenwijze kereltje" (hoe zalig is thans citeren) maakte er een kleine performance van, waarbij hij melding maakte van zijn moeilijke plaats op deze aard bol, namelijk tussen zijn geestes kind en de rest van de wereld in. Een verhaal, dat wij u hieronder graag integraal aanbieden. En als die man even aardigt ontwerpt als speecht, dan komt het met dat gemeentehuis ook wel in orde Ik was wat verlaat omdat in Oirschot een verhaal verteld moest worden over het sluiten van het laatste hek een Heras hek in het kader van het vandalisme in en om schoolgebouwen ook voor Leusden geen wereld vreemd probleem U zult dus begrijpen de overgang van het laatste hek improviserend bezig te houden laat staan inhoudelijk wat te mijmeren derhalve heb ik tijdens de diskussie het gaat toch allemaal het ene oor in het andere oor uit de beste invallen eerst even op papier gezet om ze later wat vlotter over de lippen te krijgen onder het motto eerst doen. dan praten eerst doen de eerste paal de eerste steen en hier natuurlijk de eerste stort door de eerste burger de eerste het lijkt wel een wedstrijd met de eerste de beste de laatste de slechtste maar het verhaal van een wedstrijd is niet het verhaal van de bouw de eerste de beste het daarmee moeten doen is vragen om moeilijkheden is een gevecht tegen windmolens en, dat gaat zelfs in Leusden te ver dan liever, beter de Reus. een reus van een aannemer als de laatste uit de houten kist gevuld met eén zwarte enveloppe op de eerste aanbestedingsdag tranen van verdriet en geluk alom zowel bij de eerste, het werk kan starten als bij de laatste stort het karwei is geklaart alle betrokkenen halen reusachtig verlicht adem de bezuinigingen, ik heb er alle begrip voor hebben het budget niet overschreden zodat de burgers aan de kant van de zoekroute tevreden de ingang kunnen vinden ik ben, nog steeds, vol vertrouwen op deze feestelijke dag en ik ben niet de eerste ae beste maar misschien wel de laatste de slechtste'' de laatste in de architektenselektie maar de eerst gekozene vanwege de inspraak op het laatst, ietwat toch met wat meer wantrouwen bekeken in het begin kon hij nog luisteren maar nu tenslotte is hij wel wat te eigengereid dat verduvelde, dikke kleine, eigenwijze mannetje. kereltje is hij niet wat mensenvreemd bezig ja beste mensen ook mij Is niets mensensvreemd ook ik ben in het bezit van twee oren, zoals U in het begin van mijn verhaal wel begrepen zult hebben één linker en één rechter één om naar U te luisteren en of dat het linker of het rechter oor is zult U niet bevroeden en één om naar het gebouw te luisteren wanneer het geweld wordt aangedaan U kunt zich verdedigen tot in de Leusder Krant aan toe maar het gebouw hoort U niet omdat het niets terug zegt deze integere deze kultuurgevoelige inheems-uitheems eigentijds persoon met zijn blik op de toekomst met oog voor de belevingswaarde met stijl sober, innemend uitnodigend, degelijk met sfeer verstild en prikkelend uitdagend met kontrast van open en dicht door- en ondoorzichtig met overgangen van licht naar donker van zon- naar strijklicht en schaduw met afwisseling van hoog en laag groot en klein breed en smal glad en stroef met fris groen hangend en blijvend in beperkte vertrekken en doorlopende ruimten gekeerd naar binnen en georiënteerd op buiten de lokroep van de kiezer het kontakt met de maatschappij moet worden gehoort en blijven behouden door vensters op de wereld om daarna gerieflijk teruggetrokken evenwichtig te kunnen beslissen, uit je zelf treden en tot je zelf komen alles heeft twee kanten dingen gebouwen zijn vaak ook tweeledig tegenstrijdig volwassen krachtig machtig, prachtig en kinderlijk naïef gemengd, vermengt met kleur en fleur speels en ongedwongen en al deze hoeveelheden van abstrakte begrippen zijn de ware, de echte kuituuringrediënten die het gebouw inhoud, (het) karakter (mee)geven zij bepalen de ziel de ziel van het gebouw die het levend maakt waar over de architekt moet waken die de taal verstaat om het ritme van de hartslag te horen. wat hem vaak in eerste instantie niet in dank zal worden afgenomen maar waar over tenslotte de stenen zullen spreken ED wenst Leusden een hemelrijk gemeentehuis even genoegsdoeningsvol als een frisse dronk na een droge retirade Proost DEZE WEEK IN DE GEMEENTE ACHTERVELD Donderdag 11 mei 13.30 uur: bejaar- densoos. Ons Gebouw Vrijdag 12 mei: Klont geen activitei ten LEUSDEN ZUID EN CENTRUM Donderdag 11 juni 19.30 uur: Infor mele raadsvergadering Donderdag 11 juni 20.00 uur: Leden avond PJGU. brandweerkazerne. Zwarteweg Vrijdag 12 juni: Rossenbergfeest, 10 00 uur - 12 00 uur: kermis 13.00 uur - 13 45 uur circus 13.45 uur - 15.30 uur kermis Zaterdag 13 juni: van 10.30 tot 16.00 uur: speldag (boerderijdag) Blijhof. 4 t/m 7 jaar Zaterdag 13 juni 13.30 uur: musical Rossenbergschool Zondag 14 juni 14.00 uur: uitvoering leerlingen balletschool Leusden. De Flint, Amersfoort Maandag 15 juni van 19.30 tot 22.00 uur: Schrijfavond Amnesty Interna tional, Hamersveldschool, Lijster beslaan 54 Dinsdag 16 juni 20.00 uur: extra ver gadering OW/RO. Zwarteweg 16a Dinsdag 16 juni 20.00 uur: Werk groep verkeersaangelegenheden naar de eerste stort is een te grote stap om onvoorbereid. U 65 KILOMETER TE HARD De heer P uit Amersfoort, taxi chauffeur van beroep, kreeg van de kantonrechter te horen dat hij het zo bar nog zelden had meegemaakt 65 km te hard gereden, 115 km vlakbij paleis Soestdijk, waar 50 km verplicht is. ,,Wat zegt U er van?" ,,lk dacht dat ik 60 km per uur reed". ,,Of U bent niet goed bij Uw hoofd, óf U denkt dat de politie niet goed bij z'n hoofd is". Waar ook hier al 3 veroordelingen aan vooraf gegaan waren, kwam de kantonrechter tot de uitspraak: f 1200,— boete en een voorwaardelij ke ontzegging van het rijbewijs van 8 maanden, met een proeftijd van 2 jaar. LEERPLICHTWET De heer v H. uit Barneveld moest opnieuw verschijnen wegens over treding van de leerplichtwet Zijn zaak was al eerder voorgekomen, maar aangehouden voor nader on derzoek. Zijn 15-jarige zoon weiger de naar school te gaan en de vorige keer had de heer v H. gezegd dat zijn zoon in ieder geval nog 1 dag per week naar een vormingsinstituut ging. Dit was onderzocht, maar in middels bleek ook daar de jongen niet meer te verschijnen De heer v H. ,,U heeft zelf gezegd de vorige keer dat 1 dag per week niet voldoende is voor een jongen van 15 jaar en toen hij dat hoorde ging hij helemaal niet meer Ik kan niets meer met hem beginnen" De officier eiste f 1000,— boete, o> waarvan f 500.—voorwaardelijk De kantonrechter trok zich even terug c/) om zich te beraden Na dit beraad sprak hij tot de heer v H ..Er zijn grenzen aan de eisen die ik aan een vader kan stellen Ik verklaar U wel schuldig maar geef geen straf. Ik ben in mijn overweging mee laten spelen dat Uw zoon binnenkort 16jaar wordt en na de zomervakantie dus nog maar partieel leerplichtig is U vol doet dan aan de wet als U hem in laat schrijven, ook al komt hij niet opda gen" gen achter ae rug in 3 jaar tijd. De kantonrechter las het proces-verbaal voor om 14.15 uur was hij in Maarn - door verbalisant aangehouden en had verklaard haast te hebben, want zijn passagier moest om kwart voor 3 in het vliegtuig zitten ,,Hoe verklaart U dat U in een half uur iemand van Maarn naar Schiphol denkt te brengen?" Verdachte ..hij heeft het vliegtuig dan ook gemist". Na de eis van de officier (f500,— boete en een onvoorwaardelijke ont zegging van het rijbewijs van 4 maan den) bracht de raadsman van ver dachte naar voren dat zijn cliënt, als vertegenwoordiger veel op de weg. zijn beroep zonder rijbewijs niet zou kunnen uitoefenen en pleitte daarom voor een voorwaardelijke ontzeg ging Kantonrechter ..Ik zal U niet lang in het onzekere laten, ik geef niet graag een onvoorwaardelijke ont zegging zonder waarschuwing. Daarom f 750,— boete en een voor waardelijke ontzegging van 8 maan den met een proeftijd van 2 jaar" Vaste handbagage voor vakantiegangers. Ecu gratis groot vakantieboek van de Bondsspaarbank. Met spelletjes voor in de auto. prachtige kleurplaten, moeilijke puzzels en nog veel meer. Een leuk bock voor iedereen die er zich niet te oud voor voelt. Wanneer u bi/ de Bondsspaarbank J100.- oj meer in buitenlands geld komt wisselen, krijgt u bet boek gratis en voor niks.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7