Stichting gaat tennishal en aktiviteitencentrum beheren Veel bijval voor aktie plantenkas Lisidunahof lEüsder krant Mogelijk integratie met Soccle, Zwembadstichting en Sportstichting Popavond in De Moespot Geslaagd EHBO-cursisten kregen diploma =t leugddienst n Dorpskerk Miss Leusden-verkiezing in zwembad Bavoort Plan adviesgroep vergadert Vrouwenkafé praat over lichaam en figuur Fancy-fair op zaterdag 20 juni Wijkvereniging Rossenberg organiseert volleybaltoernooi Tieneravond De Til verplaatst naar 19 juni VRIJDAG 12 JUN11981 plaatselijk nieuws (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Voor het beheren en exploiteren van het aktivitei tencentrum en de tennishal moet een stichting ..Aktiviteitencentra Leusden'' in het leven geroepen worden. Die stichting zou zich te vens ten doel moeten stellen om té komen tot een nauwe samen werking en. zo mogelijk, integra tie met de Sportstichting, de Zwembadstichting en SOCCLE. Sportstichting en Zwembad stichting hebben zich inmiddels in principe bereid verklaard om tezijnertijd in de nieuwe stichting op te gaan. Aldus blijkt uit een voorstel van het college van b. en w aan de raad. dat op donderdag 2 juli aanstaande aan de or de komt in de vergadering van de LEUSDEN - Zondag 14 juni om 8.30 uur is er weer een jeugddienst i de Dorpskerk met als thema „De sonderen zijn de wereld niet uit". Dit mdat de jeugddienstcommissie zo lij is, dat het weer lente is geworden n omdat de zomer weer in aantocht s. Het opnieuw uitlopen van de bomen. de geboorte van een baby en van jonge dieren, dit zijn toch eigenlijk zeer grote wonderen, vandaar dit thema. Ds Jac van Dijk uit Arnhem, bekend van radio en t v zal in deze dienst voorgaan Ook geeft hij de gelegenheid om thema's op te geven voor de voorbeden. Het kinderkoor onder leiding van de heer Breimer werkt muzikaal mee aan deze laatste jeugddienst van dit sei zoen. en Pieter Leebeek uit Wouden berg bespeelt zoals gewoonlijk weer het orgel. Na de dienst staat er weer een kopje koffie voor u klaar in het Tref punt. raadscommissie Algemene Bestuurs zaken (ABZ). Het college meldt, dat een werkgroep de verschillende mogelijk heden voor een beheers- en exploitatie vorm voor aktiviteitencentrum en ten nishal heeft onderzocht Volgens de werkgroep is de stichtingsvorm de bes te wijze om beide voorzieningen te be heren, en het college heeft dat advies overgenomen. Daarbij lijkt vooral een rol te hebben gespeeld, dat bij de stichtingsvorm het gemeentebestuur een dikke vinger in de pap kan houden Zulks mag ook blij ken uit de samenstelling van het be stuur. zoals die thans wordt voorge steld Het bestuur zou moeten gaan be staan uit negen leden, te weten een onafhankelijke voorzitter, een gemeen teraadslid. een lid van het college van b. en w twee leden van de Zwembad stichting, twee leden van de Sportstich ting en twee leden van SOCCLE Het negen man sterke gezelschap moet een dagelijks bestuur uit zijn midden kiezen Voorts heeft het stichtingsbe stuur de vrijheid om afzonderlijke ge bruikers- en beheerscommissies per object in het leven te roepen OPENBAAR Het college wijst er op de statuten voor de stichting, die volgende maand aan de raad ter goedkeuring zullen wor den voorgelegd, onder meer bepalen, dat die vergaderingen van het stich tingsbestuur. waarin het algemeen be leid van de stichting wordt vastgesteld „uit oogpunt van democratisering van het besluitvormingsproces" in het openbaar gehouden moeten worden. Het gaat daarbij om de begrotingsver gadering en de vergaderingen, waarin het financieel verslag aan de orde wordt gesteld Voorts laten de statuten de ruimte tot het aanstellen van een financieel eco nomisch adviseur voor het bestuur. Het college dringt er op aan, dat dat ook zal gebeuren Als man, die het bestuur met raad en daad terzijde kan staan en be voegd is om geheel zelfstandig finan- ciëel-economische adviezen uit te brengen wordt drs Jan Heusinkveld. chef van de afdeling financieel-econo- mische zaken van de gemeente ge noemd Het in aanbouw zijnde aktiviteitencentrum, dat door een nog in het leven te roepen stichting beheerd moet gaan worden LEUSDEN Eenentwintig deelne mers aan de EHBO-cursus In Leus den hebben afgelopen donderdag Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos Marnix Kreijns (pl verv.) Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur voor het donderdagnummer tot uiterlijk woens dagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum Op werkdagen ge opend van 09 00 tot 12 00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur Abonnementsgeld: 45.20 per |aar. 23,10 per half jaar. 11.80 per kwar taal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dins dag- of donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het ge val, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opne men met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-16141, toestel 44 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepu bliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en histori sche foto's), bij vooruitbetaling van 5, per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro: 871441 t n v de BDU b v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum Ongeveer drie tot vier weken na beta ling ontvangt u de gewenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Barneveld. het diploma gekregen. Deze certifi caten werden uitgereikt door de do centen van de cursus, de artsen Van de Bergh en Verhagen. De geslaagden zijn: mej. A. v. Asselt hr E Bakker mevr. R Bakker mej. J. v. d Bunt mej. I. v Doren hr J v Eijden mevr M Hom mevr J Meij mevr W Overvest mej. C Pasker hr F. Pot hr. B Rikkerink mevr. G. de Rooij mej V.. Jpoelstra hr. P Verra hr A. v. d. Vlies mevr. P v d Vlies mevr A. v. Wieren hr. T Wouters mevr. W v Zalinge. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Op de eerste dag van de zomer, zondag 21 juni aanstaan de, wordt er in het Leusdense zwem bad „Bavoort" een miss-verkiezing gehouden. Op de avond van de lang ste dag kunnen belangstellende jon gedames tussen 18 en 20 uur mee dingen naar de titel „Miss Leusden". Het gebeuren zal plaatsvinden op het terras van het restaurant in het zwembad. Deelnemende dames zullen zich (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De leden van de plan adviesgroep voor de welzijnsplan ning komen aanstaande woensdag (17 juni) voor een vergadering bij een. De bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, wordt gehouden in de raadszaal van het gemeentehuis, Ha- mersveldseweg 2. De agenda ver meldt: 1 Opening. 2. Verslag van de vergadering van 20 mei 3. Mededelingen 4. Prioriteitenstelling. 5 Kandidaten vervangers. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. tweemaal dienen te vertonen aan een jury die zal uitmaken, wie van de deel neemsters naar zijn oordeel het leukst oogt De winnende dame zal zich „Miss Leusden" mogen noemen, terwijl er voor de winnares en de andere deel neemsters ook nog verschillende prij zen te winnen zijn. Wie wil deelnemen aan de miss-ver- kiezing kan voor een inschrijvingsfor mulier terecht in het restaurant van het zwembad „Bavoort" aan de Bavoortse- weg. LEUSDEN - Op maandagavond 15 juni is er weer een thema-avond in het vrouwenkafé. Deze avond wordt er gepraat over het lichaam en lijf. Er blijken maar weinig vrouwen écht te vreden te zijn met hun figuur en uiter lijk. Hoe komt het dat juist vrouwen zich hier zo druk over maken? Vaak blijkt dat vrouwen naar andere vrouwen kijken met het idee dat de ander vast tevreden is met haar figuur. Meestal gaat dit hele maal niet op Het vrouwenkafé wil niet alleen maar met elkaar hier over praten maar ook door middel van tekeningen waar jezelf variatie in kan brengen met dit onder werp bezig zijn Neem een schaar mee' ledereen is van harte welkom, er wordt om half negen begonnen Het vrouwen kafé wordt elke maandagavond gehou den in eetcafé De Hakhorst. Waarden 25a. LEUSDEN - De belangstelling van de Leusdenaren voor de Aktie Plan tenkas van Lisidunahof, het ver pleeghuis voor geestelijk gehandi capte bejaarden, is groot. De ge meente gaf alle medewerking voor het uitgebreide programma dat op zaterdag 20 juni rondom een fancy- fair is opgebouwd. De bevolking rea geerde vlot op de oproep spullen af te staan voor een rommelmarkt en veiling. En organisaties zoals de Lions, de Unie van Vrijwilligers, de Zonnebloem en de personeelsver eniging van het Gereformeerd Dien stencentrum zegden mankracht toe. De middenstand In Leusden zorgde er al voor, dat velen op 20 juni niet met lege handen naar huis zullen gaan. De bouw van een plantenkas staat al enige tijd op het verlanglijstje van de afdeling aktiviteitenbegeleiding van de Lisidunahof. Aan de bouw van de kas is men, met hulp van MTS'ers uit Amers foort, al begonnen, maar inrichting, ge reedschap en planten (het eigenlijke materiaal waar de bewoners zo graag mee werken) vergen nog een investe ring die niet uit de gewone middelen van een verpleeghuis betaald kan worden. Door middel van een echte veiling, de zoveelste rommelmarkt die tóch erg leuke spullen zal bevatten, kinderspe len. rad van avontuur en vele andere aktiviteiten hoopt Lisidunahof dit geld in één keer in te zamelen Om het voor gezinnen aantrekkelijk te maken een bezoekje te brengen, wordt er op het terras bij Lisidunahof ook voor eten en drinken gezorgd Bo vendien zijn er voor de kinderen ook gratis aktiviteiten, zodat zij niet naar huis hoeven als de portemonnee leeg is. De organisatie heeft er. gezien de ruime belangstelling vanuit de Leus dense samenleving alle vertrouwen in, dat de plantenkas binnenkort kompleet ingericht de tuin van Lisidunahof zal sie- LEUSDEN - Zaterdag 13 juni orga niseert de wijkvereniging Rossen berg een volleybaltoernooi tussen de diverse horsten. Er wordt ge speeld op het trapveldje achter de Ruiter-Terberghorst. De speeltijd van een wedstrijd be draagt tweemaal tien minuten. De eer ste wedstrijden beginnen om half tien. Mochten de weergoden niet goed ge zind zijn dan wordt het toernooi ver plaatst naar zaterdag 5 september ACHTERVELD - Zaterdagavond wordt door Klont weer een popavond in De Moespot georganiseerd Deze avond treedt de popgroep de Band Flo and the Night Flight uit Maarn op. Deze groep speelt zeer swingende muziek en het is zeker de moeite waard om hen in actie te zien. Ook Black Power is deze avond aanwezig en zal ongeveer 11/2 uur voor andere muziek zorgen. De aanvang is om 20 00 uur en de entree bedraagt vier gulden LEUSDEN - De laatste tieneravond in het jongerencentrum de Til aan de Hamersveldseweg zal op vrijdag 19 juni as worden gehouden. Dit betekent dat de aangekondigde datum van 12 juni (vanavond dus) komt te vervallen De laatste tieneravond van het sei- zeen heeft het altijd een wat bijzonder karakter. Op 19 juni zal er een program ma zijn. dat is samengesteld uit diverse hoogtepunten van het afgelopen sei zoen. Dit betekent in ieder geval veel disco, improvisatie, danswedstrijden etc Verder bestaat er de mogelijkheid dat er volgende week vrijdagavond een band aanwezig is om het geheel muzi kaal op te luisteren Iedere Leusdense tiener is op 19 juni van 19 00 tot 20 30 uur van harte welkom in de Til. wel een guldentje meenemen als toegangsprijs IIIT HET POLITIE 7 It APPURT GEVONDEN Sierhaan met gele kraag groen gele papegaai; passer, bruin beige mapje met twee sleutels; sleutelbos Alfa Ro meo met huissleutels; bruine meisjes- fiets Nikor Sport. VERLOREN Zilveren ketting met medaillon; Cor delia dameshorloge, zwarte wijzerplaat met witte wijzers; roze tas met porte monnee met 100 gulden, fototoestel Agfa; zilveren kinderarmband; blauw wit meisjesjack AUTO TEGEN BOOM Op de Arnhemseweg ter hoogte van De Mof verloor donderdag de heer v B uit Rhenen de macht over zijn stuur De heer v.B had iets laten vallen en keek op de grond waardoor hij geen controle meer had op zijn stuur De auto kwam tegen een boom tot stilstand De bestuurder werd licht gewond, zijn auto werd zwaar beschadigd DOORGEREDEN NA AANRIJ DING Een inwoner uit Leusden werd onlangs bekeurd wegens het doorrijden na een aanrijding op de parkeerplaats van het winkelcentrum de Hamershof. Vrijdagavond had hij bij het wegrijden GEEN VOORRANG VERLEEND Bij een voorrangsbotsing op de kruising Voskuilerdijk en Voskuilerweg raakte donderdagavond één personenauto to tal loss en werd één auto zwaar bescha digd. Een automobilist uit Amersfoort reed over de Voskuilerdijk en verleende geen voorrang aan een automobilist uit Woudenberg die op de Voskuilerweg reed, waardoor beide auto's met elkaar in botsing kwamen de auto van de heer De B uit Amersfoort beschadigd Een getuige die het had zien gebeuren noteerde het kenteken waardoor de dader kon wor den achterhaald. RUITEN INGEGOOID Zaterdagavond laat zijn er ruiten stuk gegooid van het internaat Hohorst. Er wordt een onderzoek ingesteld AANRIJDING NOORDERINSLAG De heer V uit Leusden deed bij de poli tie aangifte van een aanrijding die zich zondag had voorgedaan op de Noorde rinslag bij de verkeerslichten bij de Cen- trumweg. De heer V reed op de Noor derinslag en remde voor het rode ver keerslicht. De heer B uit Harmeien die achter de heer V. reed, bemerkte dit te laat en reed achterop Beide auto's wer den beschadigd. VIER NIEUWE AUTO'S IN EL KAAR GEREDEN Zondagavond hebben drie ieugdige Leusdenaren kans gezien over het hek te klimmen van een automobielbedrijf in Leusden Op het terrein waar vele nieu we automobielen staan geparkeerd zijn zij met die wagens gaan rijden. Vier auto's werden in elkaar gereden. Er ont stond een zeer grote materiële schade. De jeugdige daders konden achter haald worden en zullen gezamenlijk de enorme schade die is aangericht moe ten betalen BROMFIETSER ONWEL GE WORDEN Dinsdagochtend is de 86-jarige heer G uit Achterveld die op zijn bromfiets op de Hessenweg reed plotseling onwel geworden en ter plaatse overleden Aan de Stichting Utrechtse Parame dische Akademie (Supa) is Hanneke den Herder uit Leusden geslaagd voor het examen fysiotherapie 1

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3