Amersfoortse amateurfotografen tonen werk in zwembad „Bavoort" Balletschool Leusden bestaat nu tien jaar volgende maand open B. en w. besloten deze week: „De Geut" gaat eind I leusrter hm— Werkzaamheden in tijdelijk open jongerencentrum vorderen gestaag v plaatselijk nieuws VRIJDAG 12 JUN11981 Er worden dansen getoond uil allerlei werelddelen. Na de pauze worden er klassieke dansen, jazzdansen en tap dansen uitgevoerd. Zo n uitvoering doe ik altijd in samenwerking met mijn zus ter, die een balletschool in Capelle a/d IJssel heeft. Anders zijn de kosten, met name voor de kostuums niet op te bren gen." DE BALLETSCHOOL Vanaf vijfjaar kunnen kinderen begin nen met balletles De lessen worden dan gegeven in spelvorm zoals klappen op de muziek, dieren uitbeelden en een paar grondoefeningetjes. Dit wordt langzamerhand opgebouwd Iedere groep begint aan de bar met opwarmoefeningen Daar komen wat pasjes in het midden bij en langzamer hand worden deze lessen ook verder opgebouwd. Els geeft les in klassiek ballet, jazz- ballet en tapdansen. Het laatste uur op woensdagavond geeft zij jazzballet voor dames Els ,,Dat uur van acht tot negen is reuzeleuk; we lachen wat af. Ook diver se dames doen mee aan de uitvoering. Wij hebben voor deze gelegenheid een Charleston geoefend In het nieuwe seizoen wil ik ook, als het me de uren een beetje uitkomt, een extra les besteden aan zes leerlingen die er wat langer opzitten Zij willen graag optreden en moeten daarom ook vaker kunnen oefenen. Ondanks de voorbereidingen voor de lessen, de uitvoeringen, de administra tie en haar eigen gezin vindt Els nog tijd om zelf te trainen Het afgelopen jaar heeft zij getraind aan de academie in Arnhem en gaat zij dezeszomer een zomercursus volgen waarin een hele week lesgegeven wordt in klassiek-, jazz-, spaans- en tapdansen. Hoewel zij wat oefenruimte in Leus den betreft niet optimaal tevreden is, wil zij, voor zij verdere stappa noHpr. nemen, eerst bekijken hoe het aantal leerlingen in het nieuwe seizoen is. Els: .Ik heb één leerling die ook al tien jaar bij mij lest, dat is natuurlijk erg leuk Wat ik wel jammer vind, is dat ik Ton Wakelkamp niet kan bereiken nu de school tien jaar bestaat. Ton is tien jaar geleden gaan trekken en heeft geen adres achtergelaten Misschien kan dit tevens als een oproep dienst doen De uitvoering van balletschool ..Leusden", zondag 14 juni in De Flint in Amersfoort begint 's middags om twee uur. Kaarten a 9,- zijn ver krijgbaar aan de zaal. Tea Middelkoop-van Maanen (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Geruime tijdis het, voor wat tentoonstellingen betreft, stil ge weest in het restaurant van het zwem bad .Bavoort". Maar nu heeft restau rant-exploitant Van Schaik de draad weer opgepakt Sedert het begin van deze week is erin het restaurant werk te zien van twee Amersfoortse amateur- fotografen. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wanneer zich geen-onvoorziene omstandighe den voordoen, dan kunnen de deuren van het tijdelijk open jon gerencentrum „De Geut" eind volgende maand officieel ge opend worden. Maar het lijkt er op dat een deel van de Leusden- se jeugd dat officële moment niet nodig heeft om de voormalige boerderij Zwarteweg 29 in ge bruik te nemen. Avond aan avond verzamelt zich een groep jongeren onder de appelboom naast de boerderij. Vaak steken zij de handen uit de mouwen om mee te helpen bij de verbouwing van hun centrum, die thans ge staag vordert. Wie ruim twee maanden nadat de werkzaamheden een aanvang namen, nog eens een kijkje komt nemen in de voormalige boerderij, kan zien dat er hard is gewerkt. Van een vervallen boerderij begint het nu echt te lijken op een ruimte, waar Leusdense jongelui zich kunnen vermaken DISCO De werkzaamheden aan de deel van de boerdenj, waar de bar en de disco theek gepland zijn, verkeren nu in een ver gevorderd stadium. De ruimte, die begin apnl nog vooral beheerst werd door spinnewebben en ander vuil, is nu opgeschilderd, langs de wanden betim merd en voorzien van een keurig gladde vloer. De bar is in de maak en de ruimte waar de geluidsinstallatie moet komen is ver klaar. Deze is boven de dansvloer gelegen, hetgeen de disc-jockey straks een ruim uitzicht op het publiek geeft en de apparatuur buiten het gewoel houdt. De disco-installatie is te bereiken via de zelfde trap. die ook toegang geeft tot een grote ruimte pai onaei net ucm de boerderij, waar straks een tafelten nistafel zal komen te staan. Beneden in het voorhuis zijn de wanden tussen ver schillende kleine kamertjes wegge haald, waardoor een behoorlijke ruimte is ontstaan, waar straks gebiljart en ge zeten kan worden. Verder is er dan nog een bestuurskamer, een hal annex gar derobe en een kelder, die als opslag ruimte dienst zal doen. BUDGET Van de bestuursleden van de stich ting ,,Open Jongerencentrum" (me vrouw A. de Vries en de heren J. Boer- ma. E. Defares, J. de Jongh, J. Kool, L. Mertens en J. Veldman) is het momen teel vooral de heer J. Kool, die aktief bezig is met de verbouwing van de boerderij. Hij staat aan het hoofd van een werkgroepje, dat zich heeft belast met de uitvoering van de werkzaamhe den in de boerderij en dat heeft tot ge volg dat Kool inmiddels een heleboel vrije uren in het pand Zwadeweg 29 heeft doorgebracht. Hij geeft leiding aan de werkzaamheden van de jonge ren en houdt in de gaten dat alle werk zaamheden binnen het beperkte bud get kunnen worden uitgevoerd. Zoals bekend kreeg de stichting van de ge meenteraad 59.000,- tot zijn beschik king om de voormalige boerderij om te toveren tot een tijdelijke akkcmmodatie voor jeugd en jongeren. Dal betekent veel zelfwerkzaamheid, zuinig omgaan met materialen en regelmatig proberen of er hier of daar niet iets te .matsen" valt. Tot nog toe lukte dat aardig, want de heer Kool weet te melden dat men met de kosten tot nog toe ruim binnen het budget is kunnen blijven, terwijl men ook al de hand heeft weten te leggen op een disco-installatie en een biljart Binnen is men nu bezig aan het afwerk-stadium. Daarna moet het terrein rond de boerderij - waar een erg bouwvallige schuur inmiddels tegen de vlakte is gegaan - nog op de een of andere wijze geëgaliseerd worden. En dan zal het ongeveer eind juli zijn en kan „De Geut" off- cleel in gebruik genomen worden. Een deel van de Leusdense jeugd lijkt nauwelijks te kunnen wachten op dat moment. De tentoonstellingdie tijdens ope ningsuren van het zwembad te bekijken is, werd dinsdagavond geopend door Ton de Wijze Gestoken in zijn bergbe klimmers-outfit trok De Wijze een ver gelijking tussen het werk van een berg beklimmer en dat van een fotograaf. En hij nam zijn bergbeklimmers-petje af voor het werk van Oostinjen en Plas- meyer. Het is de bedoeling van Van Schaik, om in samenwerking met Elisabeth-zie- kenhuis en Zonnehof, te komen tot een regelmatig roulement van het werk van deze en andere fotografen. Ook is de exploitant van het zwembad contacten aan het leggen met schilders in de re gio, om in de wintermaanden ook enke le schilderijen-exposities te kunnen houden. MK. Een beeld van de werkzaamheden op de deel van de voormalige boerderij proberen. Later en nog steeds heeft het jazzballet de overhand De school groeide langzamerhand uit tot een bestand van 180 leerlingen, met het gevolg dat Els van woensdagmid dag tot 's avonds negen uur en vrijdags avonds les geeft in de gymnastiekzaal aan de Lijsterbeslaan. Els. ..De eerste jaren gooide ik ieder nieuw seizoen in heel Leusden folders door de bus. Ik vond dat vreselijk werk, maar het had wel effekt Het afgelopen jaar ben ik begonnen met een lesje tap dansen, ook omdat ik het zelf zo vrese lijk leuk vind Bij voldoende belangstel ling ga ik het nieuwe seizoen hier weer mee door." UITVOERINGEN Om de twee jaar geeft Els een uitvoe ring Niet vaker omdat praktisch het he le jaar door geoefend moet worden. In november beginnen de oefeningen voor zo'n uitvoering die aan het eind van het seizoen plaatsvindt. De eerste uitvoering vond plaats in 1975 in sportzaal Groenhouten De tri bune was overvol. Deze uitvoering was meer een openbare les waarin Els liet zien hoe zij tijdens de lessen te werk ging. Na de pauze werden enkele dan sen uitgevoerd door beginners en gevorderden. De volgende uitvoering in 1977 was groter opgezet Deze vond plaats in de markthallen in Amersfoort. De opkomst was overweldigend, 400 mensen Voor de pauze werd een sprookje uitgebeeld en na de pauze diverse dansen. De laatste uitvoering in 1979 vond voor het eerst plaats in de Flint in Amersfoort. Voor de pauze het sprookje Pinokkio, na de pauze weer diverse dansen Ook nu was de zaal overvol. Els:.Zondag wordt er voor de pauze een verhaal gedanst over de ruimte. Hier doen bijna alle leerlingen aan mee Ondermeer voor deze jongeren zal „De Geut staks zijn deuren openen. In eerste instantie zal men tot en met het eind van 1982 over de tijdelijke akkommodatie kunnen beschikken. Het stichtingsbestuur hoopt dat die termijn met minstens een jaar verlengd zal worden Theo Oostinjen en Paul Plasmeyer hebben enkele jaren geleden ook al eens wat van hun fotografisch kunnen mogen tonen in „Bavoort" Nu hangen er van Plasmeyer negen kleuren-por- tretten. Het is niet geheel mijn stijl, maar enkele van de getoonde werken zien er, qua compositie en techniek, vakbe kwaam uit. Bovendien heeft Plasmeyer voor een gave afwerking willen zorgen door al zijn portretten van een houden lijst te voorzien. Ik kan dat met de beste wil van de wereld niet mooi vinden, maar ongetwijfeld zullen velen dit nu juist het summum vinden Liever is mij het werk van Oostinjen, lid van de fotokring Eemland Hij laat enkele zwart-wit foto's zien. Gedeelte lijk wordt daarin de nadruk gelegd op compositie - zoals in de opname van een stapel buizen voor een ander deel zijn het sfeervolle opnamen, zoals je die wel vaker gemaakt ziet worden door oplettende amateurs. Oostinjen toont het afwerken van de opnamen goed te beheersen en hij presenteert zijn werk achter glas WONINGBOUWCONTINGENTEN 82-84 Jaarlijks dient de gemeente een opgave te doen van de te verwachten nieuw bouw- en vernieuwbouwplannen voor de eerstkomende drie jaar Aan de hand van deze opgave bepaalt het mi nisterie van Volkshuisvesting en Ruim telijke Ordening jaarlijks het aantal nieuw te bouwen woningen in de wo ningwet - en premiekoopsector dat voor rijkssteun in aanmerking komt. Uit het overzicht dat de raad binnenkort ter be krachtiging krijgt aangeboden, blijkt dat er in de periode 1982-1984 voor totaal 2691 woningen bouwplannen op stapel staan. VAKANTIEROOSTER OPENBA RE SCHOLEN VOOR HET SCHOOLJAAR 1981-1982 Burgemeester en wethouders hebben na overleg met het schoolhoofdenbe- raad en de werkgroep Onderwijs het vakantierooster van de openbare scho len voor het schooljaar 1981-1982 als volgt vastgesteld: herfstvakantie maandag 19 oktober V m vnjdag 23 oktober kerstvakantie: maandag 21 december t/m vrijdag 1 januari voorjaarsvakantie: maandag 22 februa ri t/m vrijdag 26 februari paasvakantie vrijdag 9 april t/m vrijdag 16 april koninginnedag: vrijdag 30 april bevrijdingsdag woensdag 5 mei hemelvaartvakantie: donderdag 20 mei t/m vrijdag 21 mei* pinkstervakantie maandag 31 mei Vm dinsdag 1 juni zomervakantie: maandag 19 juli t/m vrij dag 27 augustus Voor de openbare school 't Startblok in Achterveld geldt een afwijkende hemel vaartvakantie, namelijk van maandag 17 mei t/m vrijdag 21 mei. Burgemeester en wethouders zullen de besturen van de niet-openbare scholen verzoeken dezelfde vakantietijden aan te willen houden. B en w. zullen de raad voorstellen de in 1962 vastgestelde verordening op de erfafscheidingen in te trekken. De noodzaak tot een afzonderlijke verorde ning is komen te vervallen nu in de bouwverordening de regels voor het bouwen van erfafscheidingen zijn vast gelegd. BIJPLAATSING VERKEERS LICHTEN VOOR LINKSAF SLAAND VERKEER OP NOOR DERINSLAG B enw hebben besloten op de kruising Noorderinslag/Rossenberglaan/Groen houten-Noord en op de kruising Noor- derinslag/Groene Zoom extra verkeers lichten voor linksaf slaand verkeer te plaatsen Gebleken is dat op deze krui singen de huidige opstelling van de lich ten voor het linksaf slaand verkeer niet voldoet. LEUSDEN - Balletschool „Leus- bestaat 1 september 10 jaar. Ter gelegenheid hiervan wordt aan staande zondag 14 juni een uitvoe ring in De Flint gehouden door alle leerlingen van de balletschool. In september 1971 werd Els Loot ge vraagd door Ton Wakelkamp om zijn balletschool in Leusden over te nemen Ton Wakelkamp had hier ongeveer vier jaar les gegeven Els, die bij diverse balletscholen onder andere in Amster dam bij Benjamin Feliksdal jaren gelest had, voelde er wel wat voor en tot op heden geeft zij hier nog steeds les. Zij startte met 40 leerlingen Vier klasjes klassiek ballet en een beetje huisvrou wenballet. Dat huisvrouwenballet bestond uit wat danspasjes maar voor het grootste deel uit gymoefeningen. Vrij snel, onge veer na een jaar begon zij met jazz ballet. Dat werd een klasje om het uit te In de deelplannen Claeverenblad en Wildenburg, waar het effect van de ver snelling het meest duidelijk merkbaar zal zijn, is weliswaar een groot deel van het door de raad vastgestelde woning bouwprogramma gereserveerd voor de woningwetwoningen, maar er zijn te vens een flink aantal woningen in het duurdere deel van de koopsector voor zien. B. en w. zijn daarom van plan de raad een voorstel tot bijstelling van het woningbouwprogramma voor Claeve renblad en Wildenburg te doen. B en w. zijn van mening dat daarbij de volgende randvoorwaarden dienen te gelden: - voor de exploitatie-opzet van het 2e fase-plan mag een wijziging yan het woningbouwprogramma geen finan ciële nadelen met zich meebrengen - de stedebouwkundige vormgeving zal op een voor Leusden aanvaard baar niveau gehandhaafd moeten blijven. Alvorens met een concreet voorstel te komen willen b enw. eerst met de com missie Openbare Werken en Ruimtelij ke Ordening over de hoofdlijnen van de bijstelling van gedachten wisselen. INTREKKING VERORDENING ERFAFSCHEIDINGEN LEUSDEN - In zijn vergadering van 9 juni j.l. heeft het college van burge meester en wethouders ondermeer de volgende besluiten genomen: BIJSTELLING WONINGBOUW PROGRAMMA CLAEVEREN BLAD EN WILDENBURG l£ de vergadering van de raad d.d. 23 april j.lis besloten de resterende delen van het bestemmingsplan Leusden- Centrum 2e fase. versneld uit te voeren. Dit betekent dat in een betrekkelijk korte tijd een vrij groot aantal woningen door de markt zullen moeten worden opge nomen. Het wordt inmiddels steeds meer duidelijk dat dit door de huidige economische situatie voor wat de duur dere koopwoningen betreft op proble men zal stuiten.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 5