Leos volleybaltoernooi op hoog niveau Dick Willigenburg beresterk in eigen huis VIJFDE RONDE VAN LEUSDEN Fietscrossclub wordt definitief De liefhebbers in afwachting van het startschot. Wethouder Gijs van Woudenberg (rechts) kwam het startschot lossen De eerste drie aankomenden van de veteranen op het schavotje AMERSFOORT - Het zeer sterk be zette Leos-jeugdtoernooi, dat afge lopen zaterdag in de keistedelijke sporthal de Koppel is gespeeld, heeft volleybal van zeer goede kwali teit te zien gegeven. Duidelijk was, dat organisator Bram Roos de top van het Nederlandse club-jeugdvol- leybal, aangevuld met selectieteams uit België en Nederland, naar het Leusdense toernooi heeft qehaald. In de jongenspoule A werd het spel gedicteerd door Thornax uit Woer- sen en de Leos-formatie. In de B yiueK» was vrijwel vanaf het begin goed te zien wie de eerste en tweede plaats zouden bereiken. Met veel overmacht gaven DOS (Schoonho ven) en Lodewijk (Hogezand) de ove rige ploegen, waaronder het Soester SVV, geen enkele kans. In de meisjespoule A werd al snel duidelijk, dat Thornax (bekerhoudster) opnieuw hoge ogen zou gooien. Met groot gemak werd van ploegen als Me- terik (2e bij de open Nederlandse club kampioenschappen) en het een „thuis- toernooi" spelende Amersfoortse Voll- kei gewonnen. In ue anueie meisjes- groep, waarin Leos was ingedeeld, ging de strijd zeer gelijk op Pas na de jeugd- interland tussen Nederland en België, door de zuiderburen verloren, was de Nederlandse selectie zeker van een plaats in de kruisfinales. De tweede plaats kon pas in de laatste poulewed strijd bekend worden. Leos en Com- paen (Oostzaan) kwamen tegen elkaar in actie en dat treffen eindigde in een 1-1 gelijk spel. Door een hoger punten totaal hielden de Oostzaamse meisjes Leos buiten de eindstrijd. Bij de meisjes bleek na een zeer goede wedstrijd om de eerste en tweede plaats het Nederlandse B1- team te sterk voor Compaen en om de derde en vierde plaats won het Woerdense Thornax van Nederland B2. Leos moest het om de derde en vierde plaats bij de jongens opne men tegen Thornax, dat een 2-0 zege behaalde. DOS (Schoonhoven) klop- LEUSDEN/CENTRUM - Van de zij de van de fietscrossvereniging Leusden i.o. vernemen wij, dat mo gelijk in het najaar met de aanleg van een crossbaan op het Burgemeester Buiningpark zal worden begonnen. Dat houdt in, dat de vereniging defi nitief kan worden opgericht. Om dat te Lodewijk (Hogezand) om de eerste en tweede plaats en ontving de hoofdprijs uit handen van volleyba linternational Frank Constandse. Het zeer goed georganiseerde en vlot verlopen toernooi werd voor de laat ste keer in Amersfoort gehouden. De volgende edities worden in de Leus dense sporthal gespeeld. te bereiken wordt op woensdag 17 juni in De Til een officiële oprich tingsvergadering gehouden. Aan vang 20.00 uur. Alle fietscrossers en andere belang stellenden (ook ouders, die medewer king willen verlenen) zijn welkom. Op de vergadering zal een definitief (zeven mans) bestuur worden gekozen. Te vens zullen de activiteiten voor de ko mende maanden worden besproken. Tenslotte nog dit a s. zaterdag zendt de AVRO-TV tussen 19.25 en 20 10 uur de eerste van de vier reportages over fietscrosswedstrijden op het circuit te Waalre uit' LIEFHEBBERS/VETERANEN De veteranen koersen over de Hamersveldseweg als karwei. Ook hier werd achter de voorop rijdende auto van de Leusder Krant veel strijd geleverd, maar op wat schermutselingen na. bleef het door af vallers steeds kleiner wordende peloton bijeen Na 10 ronden lagen nog 68 ren ners in de koers en halverwege de wed strijd nog maar 46 met een redelijke kans op de zege Wie moest afhaken kwam niet meer terug. In de laatste ron de deden W. van Empelen (Amersfoort) en K. Smit (Soest) nog een vertwijfelde poging om uit het langgerekte kleurige lint te ontsnappen, maar uiteindelijk moest een massaspurt de beslissing brengen P. Vlaanderen (Maarssen) bleek de rapste klepper te zijn en in zijn spoor volgden o m E de Vos (Culem- borg), K Valkenburg (Veenendaal), W van Tilborg (Nieuwegein), J Moesker (Zeist) en wat verder als 8e de Soester K. Smit en als 11e Johan Ossendrijver uit Leusden TRIMMERS Niet minder dan 40 ..gelegenheids renners" (of trimmers) werden om 18.00 bij de proloog op avontuur gezon den met de ploeg van de Swartesteegh als verreweg de grootste formatie. Jam mer voor hen was de kwantiteit beter dan de kwaliteit, maar het team had wel de twee enige dames (Wilma van Zo- Een auto van de Leusder Krant ging de renners vooraf Vóór de amateurs waren zo'n hon derd liefhebbers en veteranen door sportwethouder G. van Woudenberg weggeschoten met 28 ronden of 40 km Dick Willigenburg was bij de amateurs de concurrentie net een streepje voor Een flink aantal amateurs gaat van start meren en Anita Hartveld) in haar mid den en een .meneer op een racefiets" met gedurende de hele koers één hand in zijn broekzak als gevolg van een weddenschap Die heeft hij wel gewon nen, maar de koers niet. Een tiental van deze oprechte amateurs beheerste de wedstrijd Na een zeer pittige eindrush kwam Gijs Oudshoorn als winnaar over de finish, gevolgd door Albert Schoon- derbeek. Paul Ossendrijver. Arnold Voogd. P Mijssen, R. vd Haar. J. Kerkhof. B van Lunteren. H. Hols. een zekere van Brundel. D Hols, E. van Loenen. P. van 't Klooster, A. Hoogland, R van Ginkel, enz. enz summer H. de Boer het drietal nog meer inhoud gaf De laatste man, die de vluchters nog kon bereiken, was H.vd Hoef uit Baarn en goed samenwerkend dicteerde dit groepje het verdere ver loop van de koers. Het zeer talrijke pu bliek was royaal met aanmoedigingsap- plaus Halfkoers was de winst een klei ne halve minuut en uit het oorspronke lijk bijna honderd man sterke peloton viel de ene renner na de andere terug. Aangevoerd door vooral Willigenburg hield het vluchtersgroepje het tempo zeer hoog en geleidelijk werd de voor sprong groter, om met 1,06 minuut het maximum te bereiken. Bij het ingaan van de laatste vijf ronden begon het eindspel met demarrages en de kat uit de boom kijken. Geen van de vijf koplo pers kwam weg en met de weer nade rende hoofdgroep op minder dan een halve minuut achterstand als nadrukke lijke dreiging, werd al van zeer ver de sprint ingezet Versluis en De Boer moesten als eersten lossen en kort voor de eindstreep sprong de plaatselijke fa voriet resoluut over Voorn heen. Dick Willigenburg werd de onbetwiste win naar, gevolgd door Henk Voorn, H v d Hoef, A. Versluis en H. de Boer Jan Sandbrink is 8e geworden en de twee de Leusdense amateur Hans Vierdag, die eveneens sterk heeft gereden, kon in het grote peloton niet voldoende naar voren komen voor een verdiende goede klassering Leusdense Lenie Blom had als kiss-mlss na de drie wedstrijden de plezierige taak om de nummers 1, 2 en 3 aan een fraaie bos bloemen te helpen. Goed weer, veel publiek en sportieve strijd kenmerkte de zeer geslaagde 5e Ronde van Leusden. In een avondzonnetje gezellig kijken naar de Ronde van Leusden. LEUSDEN/CENTRUM - „Ik was he lemaal niet bang of nerveus in de eindsprint, want ik fietste erg gemak kelijk en heb ik het kopgroepje zeker niet het minste werk verricht. Toen Henk Voorn al van ver de spurt naar de finish aantrok, wipte ik hem zon der moeite royaal voorbij", aldus de Leusdense amateur Dick Willigen burg na afloop van de woensdag avond verreden 5e Ronde van Leus den. Het was na Leiderdorp en Espel (NH) zijn derde zege in het lopende seizoen. De amateurs kregen 55 ronden of cir ca 80 km voorgeschoteld en van meet af aan werd hard gefietst Het begin van de wedstrijd werd gekenmerkt door (mislukte) uitlooppogingen van eerst R. Beumer uit Ede en later van Dick Willi genburg. de Amersfoorter Jan Sand brink en ook nog het trio A Versluis (Nieuwegein). S. Smit (Soest) en weer Jan Sandbrink Meer indruk wekte, met nog 39 ronden van bijna 1500 meter te rijden, de vlucht van A. Versluis. H Flitsend beeld van de veteranen. Voorn en opnieuw Dick Willigenburg. Zeker toen drie ronden later de Hilver-

Leusder Krant | 1981 | | pagina 6