Nieuwe opzet jeugdafdeling Roda Antilopen-,,kabinet" demissionair SINHM Grasbaanmotor- races in Leusden Meisjesvoetbal in Leusden leusder krant Jeugdplan Roda '46 Rietveld verdedigt zomerbeker Teamkampioen schappen BC Leusden Lockhorst huldigt kampioenen Leusder Krant FOTOKOPIE NODIG? Rondje Leusden sport Rozendaallaan 9 Leusden-C VRIJDAG 12 JUN11981 LEUSDEN/CENTRUM - Ons leven wordt voor een groot deel beheerst door een samenspel van rechten en plichten. Dat is bij het lidmaatschap van een sportclub niet anders. Te genover het recht van sport te kun nen beoefenen staat de verplichting nm (het bestuur van) de vereniging daartoe in de gelegenheid te stellen. Bestuurs- en commissieleden. jeugd- en elftalleiders, trainers en verdere kaderleden - feitelijk moest iedereen, al was het bij toerbeurt, zijn steentje bijdragen - houden de zaak aan de gang. leder van hen op zijn eigen terrein en met eigen initiatie ven. Onlangs ontstond bij de leiders van de pupillen de wenselijkheid om de opbouw van de afdeling te reorga niseren. Meer op de praktijk gericht en de toekomst gericht. Toevallig speelde dat idee ook bij de collega's van de junioren van de Leusdense voetbalclub en al spoedig vonden beide afdelingen elkaar. Onderling overleg heeft geleid tot de opstelling van het Jeugdplan Roda '46 Het concept is inmiddels aan het vereni gingsbestuur voorgelegd en daar zeer enthousiast ontvangen Het plan heeft Roda B1 met de leiders Jan van Ginkel enJos van der Ploeg en de enorme beker (ruim een meter hoog1) die als hoofdprijs werd gewonnen op het toernooi van v v. Bumerveen m Drente. Roda won de A-poule met 12punten en 18-0 als score en ontmoette WVV uit Winschoten als winnaar van de B-poule in de finale, die zeer spannend maar doelpuntloos verliep In de tweede erlenging toonden de jeugdige Leusdenaartjes hun kracht 2-0 en de wisselbeker ging voor een jaar mee naar het Buiningpark1 Plus nog een prijs om te behouden en bijna ook nog de sportiviteitsbeker Roda B1 won zeven wedstrijden en kwam na 150 minuten voetbal met 20-0 uit de strijd Dat hadden er met een beetje geluk nog wel meer kunnen zijn aldus het commentaar van aanvoerder Martin van Daatselaar nu vaste vormen gekregen en zal op 11 september a s in de algemene leden vergadering ter discussie worden ge steld Jos van der Ploeg. Ben de Haan. Cees Leyenaar (die na 7 jaar vereni gingssecretariaat wel eens wat anders wil gaan doen en mat name organisato risch t.b.v de jeugd). Peter Martens en Jan Verhoeve - de „uitvoerders'' van het plan van rechts naar links op bij gaande foto - stellen in het voorwoord van het jeugdplan. dat zij de bestaande niet afkeuren. Zij willen slechts de be trekkelijke onvolledigheid daarvan aan vullen en minder gecompliceerd de doelstelling trachten te bereiken. An ders gezegd de vereniging in sportief opzicht op een hoger peil brengen, be ginnend bij de onderste sport van de ladder: de jeugdafdeling van F-pupil t/m A-junior Bundeling van alle krachten in die afdeling is daarbij onontbeerlijk. Voorts dienen het recreatieve voetbal en sociale aspecten een speciale plaats te krijgen naast de prestatieve sport beoefening Bij de uitvoering van het plan moet een beroep worden gedaan op vele vrijwilligers, die geïnteresseerd zijn in het jeugdwerk en/of bereid zijn, eventueel door het volgen van cursus sen. zich te bekwamen tot (begelei ders, trainers e.d. Deze gerichte kader vorming komt heel Roda '46 ten goede. DOELSTELLINGEN Tot de doelstellingen van het jeugd plan behoren het mogelijk maken van de beoefening van het voetbalspel door de leden van Roda's jeugdafdeling in de groepen A t/m F en wel in de vorm van recreatie- of wedstrijdsport, bepaald door het individu of de groep. De jeugd moet zich thuisvoelen in verenigings verband, mede door de bevordering van zg neven-activiteiten als sportkam pen, spelavonden, films, droppings, e.d. Zij moet bewust gemaakt worden van de belangrijkheid van sportiviteit en De ..uitvoerders" van het Roda-jeugdplan correctheid (een belangrijk aspect bij de bestrijding van o.m. vandalisme) Trapsgewijs wordt getracht het spelpeil en het prestatieniveau te verbeteren Met een goede begeleiding kan door stroming naar hogere elftallen een ge volg zijn. Met name voor de wat oudere jeligd (de D-. E- en F-groepen spelen louter recreatief) zodat een blijvend en thousiasme voor de voetbalsport is ge waarborgd. De groepen spelers zijn ingedeeld naar de normen van de voetbalbond en de wedstrijden vinden op zaterdag plaats. De jongere voetballertjes trai nen eenmaal per week en de „selec tie-teams tweemaal De groepen F (6 en 7 jaar) en E (8 en 9 jaar) staan onder leiding van Eef van Dongen, die in het bezit is van het ABO-diploma. Jan Ver hoeve, ook ABO-gediplomeerd, heeft de leiding van de groepen D (10 en 11 jaar) en C 12 en 13 jaar) en Co Wethly, met ABO-brevet en studerend voor oe- fenmeester III, van de groepen B (14 en 15 jaar) en A (16-18 jaar) Deze hoofd trainers krijgen uiteraard de nodige as sistentie. JEUGDBESTUUR De thans nog bestaande sectie pupil len en junioren worden samengevoegd tot de nieuwe jeugdafdeling met een eigen bestuur, dat via twee zetels (de heren C. Leyenaar en B de Haan) zit ting heeft in het algemeen bestuur. Het LEUSDEN/CENTRUM - In de woensdag gehouden bijzondere al gemene ledenvergadering van korf balclub Antilopen is het zevenmans- bestuur en bloc afgetreden. Het vond van zichzelf (mogelijk door een nieuw geheel juiste samenstelling) dat het in het in het afgelopen sei zoen - ondanks de sportieve succes sen - onvoldoende had gefunctio neerd. Daar was een toch niet onbe langrijk deel van de vergadering het mee eens. De oorzaak van het pro bleem moet voor een deel worden gezocht op het financiële vlak. Een in de landelijke 1e klasse spelend stan daardteam zorgt nu eenmaal voor een zware belasting van het totaal. Zeker bij een niet al te grote vereni ging (160 leden, waarbij bijna 60 se nioren) met veel jeugd. Het bestuur trad dus af maar blijft demissionair aan het roer tot de proble men de wereld uit zijn. Ter plekke werd geen direct afdoende oplossing gevon den. ook al uit emotionele overwegin gen Om zo spoedig mogelijk uit de im passe te komen werd een informateurs trio - Johan Costa, Henk Kreijne en Roel Urbach - aangezocht kandidaten te polsen voor de nieuwe „regering", Gesproken werd al van een zakenkabi net. maar uiteindelijk ligt een nationaal kabinet meer voor de hand, omdat dan zoveel mogelijk partijen bij het bestuur kunnen worden betrokken Zelfs de jongste pupilletjes moeten voldoende aandacht krijgen Op zeer korte termijn - het nieuwe seizoen nadert met rasse schreden en vakanties staan voor de deur- zullen de informateurs aan het werk gaan. Ge makkelijk zal het niet zijn, maar alge meen wordt verwacht, dat John Costa c s. wel zullen slagen in hun opzet. De kans op een terugkeer van premier, pardon, voorzitter Niek Laheij, moet groot worden gedacht, evenals van éen of misschien wel twee oud-ministers", maar ook de „oppositie" zal een sterke inbreng krijgen Voorlopig blijft afwach ten nog even het parool. LEUSDEN/CENTRUM - De heer A.G.M. Rietveld, houder van de Zo merbeker van de schaakvereniging Leusden. verdedigt het kleinood zeer sterk. Na drie ronden heeft hij met 21/2 punt opnieuw de leiding van 1 het klassement. Er bestaat een grote belangstelling LEUSDEN/CENTRUM - In de afge lopen weken organiseerde de bad mintonclub Leusden de onderlinge teamkampioenschappen. Vooral bij de oudere jeugd was de belangstel ling zeer groot en ondanks de vaak hoge temperatuur in sportzaal De Meent werd fanatiek gestreden. Daarnaast hadden de wedstrijden een uiterst sportief en gezellig karak ter. Op 3 juni vond de finale plaats tussen het team „Opdorp" (bestaande uit Ka- jeugdbestuur draagt mede zorg voor een verantwoorde indeling van naar se niorenteams overgaande jeugdspelers en verricht overigens alle taken, die voorheen door de afzonderlijke afdelin gen pupillen en junioren werden ge daan via de wedstrijdsecretariaten en i de technische commissies Een ver- dere uitsplitsing van taken zorgt voor een juist verloop van allerlei voorko mende aangelegenheden. De v.v. Roda '46 met zo langzamer- j hand tegen de 700 leden, waarvan het j grote merendeel jeugd, wordt meer en meer een „bedrijf" Niet minder dan 31 jeugdteams 4xF. 6xE, 7xD. 8xC. 2xB, 4xA) komen het aanstaande seizoen in actie Slechts één team meer dan in I 1980-1981 en dat is een gevolg van de nu nog bestaande veldennood. Zodra j die opgeheven is. kan de (gedeeltelijke) ledenstop weer ingetrokken worden De jeugdleiding krijgt hiermee ook de gelegenheid om ingespeeld te ra ken op de nieuwe situatie. Dat daar bij ook ouders van jeugdleden en an deren in deze materie geïnteresseer den hulp kunnen (lees: zouden moe ten) bieden, staat vast. Een uitbrei ding van het huidige kader is nodig om de te verwachten sterke groei vandejeugdsectieoptekunnen van- gen. De jeugd bezig en van straat houden is een bijzonder goede zaak en niet specifiek voor Roda. Een goe de samenwerking, ook met de ge meentelijke overheid, is daarbij het parool. voor deze wedstrijdenreeks en de uit slagen van deze week - met diverse verrassingen - waren: A. Rietveld - S. van Dokkum V2-V2 G Fröberg-J Agterberg 0-1 A Leclercq-W v d. Horst 1-0 C. Veenendaal - H Fröberg 0-1 J de Jager-G te Winkel 1-0 R.Zelle-J.v.d Weijden V2-V2 J. Gerrits-L. Boogaard 1-0 R vanOoik-P. Sonder 1-0 Tj Zijlstra-J. vanSanten 1-0 D. vanOoik-A. Valkenburg 1-0 A Aldenzee-L de Rijke 1-0 Op 23 juni wordt de algemene jaar vergadering gehouden De laatste offi ciële speelavond van dit seizoen is op 7 juli. waarna tot 18 augustus vacantie wordt gehouden. De zomercompetitie loopt t/m 8 september. tinka Spaargaren. Petra van Aken, Jen ny de Koning, aanvoerder Kees van Opdorp en Willem Bastmeyer) en het team ..Senntnga" (met Joke Buisman, Mieke Trentelman. aanvoerder Luuk Senninga, Tino Meyer en Walter Abra- hamse) Gespeeld werden twee heren- en twee dames-enkelpartijen. tweemaal een gemengd dubbel, alsmede een he ren- en een damesdubbel De finalisten deden bijzonder weinig voor elkaar on der en kwamen uiteindelijk op een 4-4 gelijkspel De Senninga's hadden één ..Dick Willigenburg, rugnummer 107 en kanshebber", stond in de voorbe schouwing over de 5e Ronde van Leus den en de rappe boerenzoon van achter de Zandbrinkermolen heeft dat kenne lijk gelezen De Expert-renner bleek in derdaad een expert in het rennen Hij fietste het snelst en hield dat woens dagavond het langste vol Op de hoog ste plek van het BDU-schavotje werd hij gehuldigd voor een voortreffelijk gere den Rondje Leusden Ook bij de vetera nen en liefhebbers heeft de kans op een zege van een plaatselijke renner tot vlak voor de finish bestaan De meer dan honderd man sterke concurrentie bleek echter net iets te groot. Ik neem althans aan. dat er geen sprake ge weest is van pure beleefdheid om de bezoekers zowel de eer als de hoofd prijzen te gunnen Er was mij nog meer onduidelijk bij het vijfde Rondje Leus den Wat een veteraan is in de wielrenne- nj. laat zich nog raden, maar weet u het verschil tussen liefhebber en amateur? Wellicht de ..overjarigheid' van de ren ners uit de eerstgenoemde categorier maar zelfs de dikke Van Dale geeft geen uitkomst en daarom laat ik het maar zo De af te leggen afstand is ook al zoiets. Ik neem de amateurs maar als voorbeeld. Die hadden 80 km voor het kromme stuur van hun fiets, die zelfs zonder spatborden, bel en verlichting gemiddeld rond de tweeduizend piek moet hebben gekost Ik zag het er echt niet van af. Tachtig kilometer is niet niks maar toch weinig. Naar het noordoosten had- oen oe renners na afloop een heel eind voorbij Zwolle kunnen zijn en naar het zuidwesten bijvoorbeeld in Breda of Rotterdam Toch zijn ze woensdag in Leusden in feite niet verder gekomen (met het uitrijden na de sprint meegere kend) dan de snackbar van Ab van Maanen en van ons dorp - laat staan van de fraaie omgeving - zullen ze. zo voorover gebogen, weinig hebben ge zien. Wielersport blijft toch een wonder lijk iets. Dat daar zoveel renners aan mee doen. terwijl ze vooraf moeten hebben geweten, dat elke koers maar één winnaar kan hebben en op achter blijvers wordt bepaald niet gewacht. Des te groter is mijn bewondering voor de 40 ..super-amateurs" die om 18 00 uur (n b. net tijd voor de warme hap!) op avontuur werden geschoten door hun Rondje Leusden. Hoe sneller, des te beter en wel zo dat erkende grootheden als Gerrie Kneteman nog moeite genoeg zouden hebben bij het flitsende laagvliegen door de haakse bochten van de vierkante rondjes. God zij dank ging het goed en de EHBO kon de pleisters en jodium m het viskoffertje laten. Gijs Oudshoorn, vorig jaar nog trainend in een Rondje IJsselmeer, werd nu winnaar na zes Rondjes Leus den. maar voor mij waren ze alle veertig bijna even goed. P C game meer gewonnen en sleepten daarmee de eerste prijs in de wacht. Vice-voorzitter Rob de Haan reikte de door de Rabo-bank beschikbaar gestel de prijzen uit de constatering, dat de deelnemers en de organisatoren kon den terugzien opzeer geslaagde team kampioenschappen LEUSDEN/CENTRUM - Tegenover het voor de LTV Lockhorst trieste feit, dat het standaardteam mixed zondag voor de tweede achtereen volgende keer een stapje terug moest, staat als troost, dat niet min der dan 14 formaties van Leusdens oudste tennisclub kampioen zijn ge worden. De huldiging van de 55 spe lers, speelsters en reserves, die hier voor hebben gezorgd, vindt zater dagavond plaats op het tennispark aan de Bavoortseweg. Het betreft vier teams uit de dames- ITA-competitie op dinsdag, vijf dames- ploegen van de woensdagse districts competitie en de drie herenteams in de zondagcompetitie Gezien de verwach te weersomstandigheden wordt de massale huldiging een grandioos bui- tengebeuren op ludieke originele ma nier met allerhande randactiviteiten, waaronder „levende "muziek Het feest J begint om 21.30 uur en de huldiging een I uur later Tot 01.00 uur bevinden voor zitter Martin de Boer en de zijnen zich temidden der kampioenen' LEUSDEN/CENTRUM - Zondag 14 juni organisèert de Cross Vereniging Leusden aan de Hamersveldseweg achter nummer 125 voor de zevende keer grasbaanmotorraces in Leus den. Voor de liefhebbers een bijzon der spectaculaire sport. Er komen een kleine honderd renners aan de start, waaronder acht CVL-leden. De wedstrijden worden gereden onder auspiciën van het KNMV en de NMB. Up ae circa 500 meter lange baan komen zes wedstrijdklassen in actie en wel de 500 cc junioren, de 250 cc senio ren, de specialklassen junioren en se nioren en de zijspanklassen junioren en senioren Op de specialklasse junioren na gelden de wedstrijden voor de natio nale kampioenschappen De laatste training van de renners begint om 12.00 uur en een uur later wordt met de wedstrijden begonnen. Die duren tot ongeveer 17 00 uur De toegangsprijzen bedragen 4.- per persoon voor kijkers t/m 14 jaar en 8,- voor ouderen Een goede start is de halve winst' LEUSDEN/CENTRUM - Een week of wat geleden hebben Sjoukje Wis- 1 man (Finnmark 27, telefoon 943867) en Nadia Pattavina (Finnmark 21, te lefoon 942440) in onze krant een op roep geplaatst tot meisjes van 10 tot 114 jaar om te komen tot georgani seerd meisjesvoetbal in Leusden. Dat blijkt geen grapje te zijn! De ini tiatiefneemsters zijn ijverig in de weer geweest en hebben op dit mo ment al meer dan een elftal enthou siaste voetballiefhebsters bijeen. Wie ook nog wil meedoen kan op de hierboven genoemde adressen te recht voor Informatie. Sjoukje en Nadia stellen zich op het standpunt (en niet ten onrechte) dat „echt" voetbal ook door meisjes moet kunnen worden beoefend en zonder enige schroom klopten ze bij Roda 46 op de voordeur. Daar werden ze - door toevallige omstandigheden - min of meer van het kastje naar de muur ge stuurd, maar het tweetal gaf geen krimp en kwam uiteindelijk toch terecht bij de voorzitter en de vice-voorzitter van het aanstaande jeugdbestuur van de Leus dense voetbalclub. Afgelopen dinsdagavond konden de Finnmarkse meisjes met hun wensen op de proppen komen bij Cees Leye naar en Ben de Haan in de Roda-be- stuurskamer. Bepaald niet onder de in druk van de voor hen vreemde omge ving hebben ze hun zegje gedaan Dat ze Evert van Ginkel niet direct als trai ner zullen krijgen - al hebben ze dat wel geprobeerd' - namen ze toch maar voor lief. toen bleek, dat Roda niet afwij zend staat tegenover het idee. mits de meisjes zelf uitzien naar aanvullend ka der (vaders, moeders of oudere broers en/of zusters voor de begeleiding) Roda wil trainingsgelegenheid bie den (bijvoorbeeld op vrijdag een uur vanaf 16 00 of 16 30 uur), op zondagen voor wedstrijden zorgen (zelfs een vóórwedstrijd van het eerste team werd genoemd) en meer van die zaken. Net als voor de jongens wordt gedaan, maar zolang de veldennood duurt met enige improvisatie. Sjoukje en Nadia kregen aan het eind van het gesprek als goede raad mee: voor nog wat uitbrei ding van het speelstersgroepje te zor gen en een paar leiders te „versieren" Roda gaat nu met vakantie en rond 1 september krijgen de onderhandelin gen nog een vervolg Nadia Pattavina en Sjoukje Wisman. i 1

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7