,McVicar", Roger Daltrey in biografische gangsterfilm l kijk op de film „Hopscotch" - Walter Matthau als tegendraadse spion Amnesty schrijfavond Eemelaar viert lustrumfeest Kantlijn BURGERLIJKE STAND Wijziging spreekuur Kraamcentrum kijk op de film McVicarRegie Tom Clegg Produktle: Bill Curblshley, Roy Balrd en Roger Daltrey. Mu- jlek: Jett Wayne. Camera Vernon Layton. Technisch adviseur: John McVicar. Met. Roger Daltrey, Adam Faith, Cheryl Campbell, Steven BerkoH, Brian Hall, Jeremy Blake e.a. 16 Jaar. 112 minuten. Cinema 1. 16 |aar Genre: gevangenisfilm. (door BERT VOS) De laatste jaren hebben we vooral ken nis kunnen maken met Amerikaanse ge vangenisfilms (zoals „Brubaker" met Ro bert Redford) en dat is vaak een nogal eenzijdige kijk op het gevangeniswezen. Het is daarom aardig dat betrekkelijk „nieuwe'' genre eens te vergelijken met een Engelse tegenhanger „McVicar" van regisseur Tom Clegg. Nu valt een verge lijking tussen Engelse en Amerikaanse speelfilms niet zelden in het voordeel uit van de Britten, maar wie van deze auto biografische verfilming van John McVi- car's roman méér had verwacht, heeft volkomen gelijk. Want het is niet bepaald best, wat regisseur Clegg en hoofdrol speler Roger Daltrey, de leadzanger van The Who, ervan hebben gebrouwen. John McVicar is een beroepsmisdadiger en bovendien ook een betrekkelijk koele moordenaar Dat brengt hem in de gevange nis waar hij er in slaagt uit te breken Hi| begaat opnieuw een moord na een roofover val en wordt dan weer opgepakt Dat is in het kort de inhoud van deze tamelijk oppervlak kige film waarin het karakter van McVicar, die na zijn uiteindelijke vrijlating gaat stude ren en een academische graad behaalt, nau welijks uit de verf komt Het enige wat wij te zien kriigen is een ruige, koppige, kille moor denaar in een nogal cliché-matig gevange nis-decor met bewakers, die proberen het martel-imago hoog te houden, maar daar ternauwernood in slagen. Een gevangenis ook met behoorlijk zachte muren, gezien de wijze waarop McVicar en de zijnen er in sla gen om een gat in een muur te breken Regisseur Tom Clegg heeft zich in de verfilming beperkt tot het leven van McVicar vóórdat hij zijn leven beterde Maar hel merkwaardige is, dat je gedurende de hele film nergens de indruk krijgt, dat deze ruige, onbehouwen knaap aan het ver anderen is Het blijft van het begin tot het eind van dik hout zaagt men planken Natuurlijk, er zit de nodige aktie in deze verder povere film, maar dat maakt het totaal niet beter verteerbaar. Kortom, een Engelse misser met een slecht acterende Roger Daltrey, die zich wat mij betreft maar beter weer aan zijn muziek kan gaan wijden Scène uitMc Vicar met popzanger Roger Daltrey van The Who in een met zo beste hoofdrol KERKDIENSTEN LEUSDEN-CENTRUM Herv./Geref. Marcuskerk. 9 00 uur geref h^rv woorddienst ds G Hengeveld, 10 30 uur Open Deurdiensl Geref Herv 19 00 uur geref /herv woorddienst ds J S Rid derbos Geref. Kerk (vrijgem.): 9 30 uur HA ds M Nap, 16 45 uur H.A. ds M Nap LEUSDEN-ZUID Dorpskerk: 9 00 uur geref herv woord dienst ds. J.S. Ridderbos. 10.30 uur geref herv. woorddienst ds. J D Smids uit Amers- foort; 18.30 uur geref herv jeugddienst ds Jac. van Dijk uit Arnhem LEUSDEN R K KERKDIENSTEN zaterdag 13 juni 19 00 uur H Mis, voorgan ger en predikant A Goes zondag 14 juni 9 00 uur H Mis, voorganger B. v d Steen, predikant F Overbeek 11 00 uur Gebeds en Communieviering geleid door F Overbeek ACHTERVELD Ger. kerk, De Glind, jeugddorp zondag 14 juni 10 00 uur Ds J Huizebosch uit Steenwijk; 19 00 uur ds W vanderKooij uit 't Harde Ned. Herv. Kerk: zondag 14 juni 19 00 uur ds Koele uit Nij- kerk R.K. kerk. zaterdag 13 juni 19 00 uur Gebeds en communievoering geleid door F Overbeek. zondag 14 juni 8 30 uur H Mis, voorganger en predikant A Goes, 11 00 uur H Vormsel, voorganger A Goes, predikant H. van Hat- lum DEZE WEEK IN DE GEMEENTE LEUSDEN ZUID EN CENTRUM 2aterdag 13 juni vanaf 9.30 uur: vol- Ifeybaltoernooi wijkvereniging Rossen berg, trapveldje achter Ruiter-Terberg- horst Zaterdag 13 juni van 10.30 tot 16.00 uur: Boerderijdag op Blijhof. 4 I'm 7 jarigen Zaterdag 13 juni 13.30 uur: musical. Rossenbergschool Zondag 14 juni 14.00 uur: uitvoering leerlingen balletschool Leusden, De Flint, Amersfoort Maandag 15 juni 19.30 tot 22.00 uur: MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Weekeinde HUISARTSEN Voor de huisartsen in de gemeente Leus den, voor de praktijken van de artsen Van den Berg. Binkhorst/du Boeuff. Boersema Koch, Lantink/Verhagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neem! dit weekeinde waar: dr. J. den Toom. Van Diepenheim Scheltuslaan 7, Leusden-Z, tel. 943300. Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag en zondagmiddag om 14 uur Visites graag voor 10 uur 's morgens aanvragen APOTHEEK Apotheek Leusden. winkelcentrum De Bie- zenkamp Geopend van maandag tot en met vrijdag van 8 30 tot 18 00 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19 30 tot 20 00 uur Op zaterdag en zondag geopend van 14 00 tot 14 30 uur en van 17 30 tot 18.00 uur WIJKVERPLEGING Dit weekeinde heeft zr. C. Dignum, W. van Amersfoortstraat 38, Achterveld, tel. 03425-1333 dienst Bovendien heeft deze zuster avonddienst van donderdagavond 11-6 I'm woensdagavond 17-6 VERLOSKUNDIGE Mej. R. Dijkhuizen, H. van Viandenstraat 2, Amersfoort, tel. 19200 b.g.g. 722000 TANDARTS Voor noodgevallen in het weekeinde Dok terscentrale Amersfoort tel. 033-722000 MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINS VERZORGING De spreekuren van de gezamenlijke dienst- verleningsinsiellingen in Leusden en Achter veld zi|n als volgt schrijlavuiiuMiimesty international, Ha- mersveldschool, Lijsterbeslaan 54 Dinsdag 16 juni 20.00 uur: Extra ver gadering OW RO, Zwarteweg 16a Woensdag 17 juni 20.00 uur: Verga dering Planadviesgroep Donderdag 18 juni 20.00 uur: Jeug draad, kleine zaal Blijhof AGENDA ACHTERVELD Zaterdag 13 juni 20.00 uur: Klont Pop avond. De Moespot Zaterdag 13 juni 20.00 uur: K P J slot- avond, boerderij Beekhuis Zondag 14 juni 15.00 uur: Klont. Soos De Moespot Zondag 14 juni 10.30 uur: S V A Zes kamp senioren en dames, sportveld Dinsdag 16 juni 9.00 uur: Welfareclub Zonnebloem Ons Gebouw LEUSDEN-CENTRUM: In de boerderij Groot Krakhorst. Bolderikhof 18, tel 945618 Maatschappelijk werk woensdag 10 00- 11.00 uur Gemeente Leusden; donderdag 14.00-15 00 uur Protestants Sociaal Cen trum (PSC) MDE gezins- en bejaardenverzorging en maatschappelijk werk maandag van 14 00- 15 00 uur, dinsdag van 14 00-15 00 uur Ge zamenlijke Kruisverenigingen (AIMD), don derdag van 14 00-15 00 uur PSC LEUSDEN-ZUID: In Kruisgebouw, Roo van Aldewereltlaan 13. lel 940818 Maatschappelijk werk maandag 10.00- 1100 uur Gemeente Leusden, vrijdag 14 00-15 00 uur PSC Gezinsverzorging en Bejaardenhulp maan dag 13 30-14 30 uur AIMD. vrijdag 14 00- 15 00 uur PSC ACHTERVELD: Kruisgebouw, Waller van Amersfoortstraat 30. tel 03425-1333 Maatschappelijk werk vrijdag 9 00-10 00 uur Gemeente Leusden Gezinsverzorging en Bejaardenhulp vrijdag 9 00-10 00 uur MDE Maatschappelijk werk MDE maandag van 11 00-12 00 uur Tijdens het weekeinde kan men zich in drin gende gevallen dag en nacht wenden tol de telefonische hulpdienst voor Vechtstreek. Gooi en Eemland. tel 035-45555 WERKGROEP „LAAT LEVEN" te Leus den, hulp voor moeder en kind bij niet ge wenste zwangerschap, tel 033-942291 en 033-940541 (Leusden) en tel 033-620244 (bureau „laat leven' Amersfoort) DIERENARTSEN Gelieve uw eigen dierenarts of dierenkliniek te bellen Een telefonisch antwoordapparaat geeft op welke dierenarts voor spoedgeval len te bereiken is TEL. HULPDIENST Werkgroep Homosexualiteit Amersfoort (WHAM) Iedere vrijdagavond van 20 00- 24 00 uur, tel 03495-5672 PASTORALE HULP: Van 12 tot 19 juni is bereikbaar Pastor H vanHattum.RK Pas torie Achterveld, tel 03425-1420 RUTGERSHUIS AMERSFOORT (bureaus voor geboorteregeling en seksualiteitsvra- gen). Zonnehof 10 (in het GG en GD ge bouw), tel. 033-18931. Spreekuren volgens afspraak OPPASCENTRALE Van maandag tot en met zaterdag tussen 16 00 en 18 00 uur. tel 944235. Grienden 16. Leusden AA (ANONIEME ALCOHOLISTEN) WERKGROEP „DE SCHAKEL Groeps- avonden iedere dinsdagavond in het Groene Kruisgebouw. Leusden-Zuid. tel 033- 943722 (24 uur per dag) Corr adres Post bus 709. 3800 AS Amersfoort A.A. Amersfoort: telefoon 941102 A1-Anon Amersfoort Postbus 946, Amersfoort, tel 727203 en 753373 A1-Anon Werkgroep te Leusden: Groeps- avonden iedere dinsdagavond om 20 00 uur in Huize Groot Schutterhoef. Arnhemseweg 10, 3832 GL Leusden-Zuid (tevens corr adres). lel ml 033-943722 b g q 940182 Hulpdienst Gemeentedlakonaat Dorps kerk: Voor Groenhouten, Akkerhoeve-Noord- wijck, Langenbeek: Mevr Langbroek, Weesboom 13, tel. 940130 en mevr Lawalata, Wanmolen 20. tel 944237 Voor Zuid: Mevr Abbring, Pr Christinalaan 7, tel 942047 en mevr Schwencke, v. D. Scheltuslaan 44, tel 940635 Voor het gebied ten noorden van de Noorde rinslag-Middenweg kunt u zich tot de hulp dienst Marcuskerk richten. Uit het bevolkingsregister van Leusden blijkt dat in de periode van 21 mei 1981 tot en met 5 juni 1981 zijn: Geboren: 27 mei '81 Jelmer. zoon van J. Bergsma en J A de Boer 27 mei '81 Margitte Milena. dochter van ACHTERVELD - Maandagavond 15 juni zal er weer gelegenheid zijn om te schrijven voor gevangenen Van 19.30 tot 21.30 uur zal de deur bij Nel Schwagermann, Van Oldenbar- neveltstraat 84 weer openstaan voor degenen die weer aan de schrijf avond voor Amnesty International willen deelnemen. Deze avond kan er geschreven worden naar de autori teiten van Mali, Haïti en de Sowjet Unie. Tijdens deze schrijfavonden wordt er het een en ander verteld over het land waarnaar geschreven gaat worden Ook is er enige documentatie betreffen de dat land aanwezig In het 20-jarig bestaan van Amnesty International heeft men reeds meer dan 20 000 ge vangenen kunnen helpen Voor de een betekende het schrijven een in vnj- heidsstelling terwijl de andere een bete re behandeling kreeg Heel wat delegaties hebben diverse landen bezocht om gegevens te verza melen en met de autoriteiten te praten Dit heeft reeds verschillende malen succes gehad Voorbeeldbrieven zijn op de betreffende schrijfavond aanwe zig evenals schrijfpapier, schrijfmate- Miles Kendig (Walter Matthau), sinds jaren de orchidee in het veld der internationale intrige Een geniaal spion, in dienst van de CIA en met een van successen uitpuilend dossier Als deze eigenzinnige Kendig weer eens op z n zo geheel eigen wijze een spio- nage-zaak opheldert en daarbij een KGB- topspion iaat lopen, grijpt zijn direkte chef zijn kans om van hem af te komen, ter meer dere glorie van zichzelf Kendig's motief was heel simpel „Als ik die KGB-chef had opge pakt zou het me een jaar gekost hebben om diens opvolger te lokaliseren maar in de ogen van CIA-chef G P Myerson (Ned Beatty) was het gewoon een blunder van de eerste orde Kendig krijgt zijn ontslag Ken dig is te oud geworden, is te solidair met zijn tegenstanders, veel te eigengereid etc etc Exit Kendig Of toch niet? De befaamde spion loopt vóór zijn vertrek het archief bin nen. pikt z n eigen dossier, gooit die in de papiervernietiger en stapt met een typema chine onder de arm op een vliegtuig naar Salzburg, waar hij zijn intrekt neemt bij een oud-collega en vriendin Isobel von Schmidt (Glenda Jackson). Vanaf dat moment ontwikkelt zich een kostelijk kat en muisspel tussen Kendig. de CIA en verschillende andere geheime dien sten, die tot grote verbijstering regelmatig M G A Kessing en G AJ Stam 28 mei '81 Evelien, dochter van J van Doornik en E van de Beek 29 mei '81 Johannes Fredericus, zoon van J F. Hoefkens en PBJ Huppel- schoten 30 mei '81 Geesje Grietje, dochter van J Banga en G. Bakker 31 mei 81 Maartje Marieke, dochter van J M van Stralen en C M S T Rieff Overleden: 21 mei '81 Johannes Egbertus Gerar- dus van den Broek, oud 66 jaar 26 mei 81 Gerrit Heij. oud 76 jaar 26 mei '81 Trijntje de Boer. geh. met H L. Kamphuis, oud 64 jaar 27 mei '81 Hermanus Cornells Schim mel. oud 75 jaar 3 juni '81 Roelof ten Klei. oud 92 jaar Gehuwd: 29 mei '81 E W H van der Plaats en CMC Bos 5 juni '81 J.L Niezen en P M C Slag boom 5 juni '81 PTA van Vliet en J Reemst 5 juni '81 J E Clever en M Jansen. naai. enveloppen en postzegels Tij dens deze schrijfavond wordt ook nog het een en ander verleid over het 20- jarig bestaan van Amnesty Internatio nal. ACHTERVELD - In verband met het 10-jarig bestaan de van de ten nisvereniging De Eemelaar wordt er zaterdag en zondag het tweede lu strumfeest gevierd. Zaterdag van 9.00 tot 10.00 uur zullen de leden in het clubgebouw worden ontvangen met koffie. Daarna zal er van 10.00 tot 17.00 uur een toernooi voor senioren en junioren worden gehouden. Na een rust is er voor alle leden een koud buffet waarna tot 23.00 uur het feest zal worden voortgezet. Zondagmorgen om 9 00 uur is er weer ontvangst met koffie waarna van i 9.30 tot 11.30 een fietspuzzeltocht wordt gehouden. Ook dit is weer voor de senior- en juniorleden Van 11.30 tot 16.30 wordt er dan voor de beide cate gorieën een toernooi gehouden Na het toernooi is er een broodmaaltijd, tijdens deze broodmaaltijd vindt de prijsuitrei- j king plaats Het toernooi op 13 en 14 I juni is alleen voor de junior en senior leden Bij de overige attracties zijn intro- ducées ook welkom een hoofdstuk uit de ultra-geheime biografie ontvangen van meester-spion Kendig De woede van Myerson is groot, dat spreekt en samen met andere geheime diensten wordt een verbeten jacht gemaakt op deze tegendraadse spion, die zijn ex-collega's on genadig te kijk zet Het grootste deel van „Hopscotch" is ge wijd aan deze jacht, waarbij Matthau. trouw terzijde gestaan daar Glenda Jackson, tot uitstekende spelprestaties komt Naast de intelligente komedie (wat „Hopscotchis) speelt het element „aktie" een voorname rol en dat geeft deze film een bijzonder esprit Want wat de spion Kendig allemaal verzint om zijn achtervolgers te misleiden, is be paald orgineel met soms James Bond-achti- ge effekten Voor mijn gevoel vormen Matthau en Jackson een Ijzersterk filmduo, wat in „Hopscotch" nog eens extra wordt on derstreept. Vanaf vandaag te zien In Grand 1. Een wat voorzichtig begin voor een schitterende aktle-komedie voor fijn proevers. Aanbevolen! Even een rectificatie de gemeen telijke voorlichter wist van mets. Het enige alternatief voor bezuini gen is nog méér bezuinigen Gemeentehuis storten en starten Eind volgend jaar wordt het nieuwe gemeentehuis van de begroting geschrapt Dat scheelt een enor me slok op een borrel Als de stenen van het nieuwe ge meentehuis trouwens net zo zullen spreken als de man die ze in feite op een rijtje heeft gezet, dan kun nen we nog heel wat lol beleven op 't Erf. Dat de gemeente tien procent wil bezuinigen op de bestrijding van de winterse gladheid vind ik best De vraag is echter wordt er nu gewacht met strooien tot de dooi is ingevallen Bezuinigen op de gemeentelijke schrijflonen. Betekent dat nou dat we helemaal geen antwoord meer krijgen op onze brieven? Als we Ten Berge moeten geloven waait de plaatselijke politieke be wind uit de verkeerde hoek Van daar natuurlijk die tocht-hoek bij de Hamershof De ambtenaren zijn straks de he mel te njk Volgens een mededeling van ge meentewerken gaat volgende week de verkeerslichtinstallatie aan de Middenweg Asschatter- weg werken. U bent hierbij ge waarschuwd Tot verbijstering lees ik in mijn lijf blad, dat het schoolbestuur hele maal niet op de hoogte was van het feit. dat de gemeente graag een bibliotheek in die school wil onder brengen Hebben vast jaren achtereen vergadert met de deu ren potdicht Hoge ambtenaren hebben het voorgenomen bezoek van onze wethouder van RO aan de minister van Verkeer en Waterstaat zorg vuldig voorbereid Die kennen die man blijkbaar ook Als die rijksweg 28-aansluiting er niet komt. dén hebben we zeker die landingplaats voor helicopters nodig. Vliegen we er gewoon over heen. Keurig handeltje van de provincie de Liniedijk voor een gulden verko pen en de gemeente de troep laten opruimen voor een ton De VVD is de volwassenen-orga nisatie van de JOVD VVD-voorzitter Joost de Jongh noemde de JOVD de veer in het liberale uurwerk Toch die wekker in Leusden dan nog maar eens goed nakijken Hoewel, de liberale veer kan na tuurlijk niet altijd gespannen zijn Grijze doffer in Den Treek ..Als ik het goed heb begrepen, dan gaan ze straks al crossend met witte bal letjes schieten Bejaarde mus op de wiebelende, krakende dakgoot van 't Claeve- renblad.Met deze boerderij loopt het kierend uit de hand De Ronde van Leusden wordt vol gend jaar in verband met de bezui nigingen teruggebracht tot een ..Rondje van Leusden De Achtervelders hebben vier avonden lang alle plaatsen in hun omgeving bekeken, waar eventu eel een zwembad gebouwd zou kunnen worden als ze over die mil joen Claeverenblad-guldens van het CDA zouden kunnen beschik ken Op onderhoud van de vijvers is blijkbaar nu reeds sterk bezuinigd het onkruid in de Kooikersgracht is nu bezig te wennen aan al dat wa ter. Hoe kan gemeentewerken-direk- teur Pais nou zeggen dat het in de Hamershof nog niet echt gezellig is met zóveel groen Zeulende moeder met kindenwa gen zuchtend op het topje van de Hamershofse bergen ..Als de boodschappen met zweet zouden kunnen worden betaald, zou ik hier nu gratis kunnen winkelen Nog even geduld mevrouw De wethouder heeft goede hoop. dat de gemeente haar belofte van en kele jaren geleden nog dit jaar in kan lossen En belofte maakt schuld. V. LEUSDEN - Het spreekuur van het kraamcentrum Amersfoort wordt met ingang van 1 juli elke tweede woensdag van de maand van 11 00 tot 11.30 uur gehouden in het wijkgebouw Kroon* eend Op dit moment vindt het kraam- spreekuur nog plaats elke tweede woensdag van de maand van 14 00 tot 14 30 uur in het wi|kgebouw van Rozen- gaarde nsv li „Hopscotch", regie: Ronald Neame. Pro duktle: Edie en Ely Landau. Scénario: Brian Garfield, Bryan Forbes Kamera. Peter MacDonald en John Dustin. Mu ziek: Ian Fraser. Naar de gelijknamige ro man in Nederland onder de titel „Blufpo ker" verschenen. Met: Walter Matthau, Glenda Jackson. Ned Beatty, Sam Water- ston, Herbert Lom e.a. 12 jaar. Grand 1, Amersfoort. Genre: komedie. (door Bert Vos) Eigenaardig genoeg zijn films, waarin Walter Matthau speelt, in Nederland niet zo'n succes als kon worden verwacht. Want de meeste films, waarin hij speelt, zijn gewoon erg leuk en vaak erg Intelli gent geacteerd. Onvergetelijk vond ik zijn rol als hoofdredakteur In „The Front Pa ge", terwijl hij samen met Glenda Jack son de hoofdrol vertolkte in „House Galis", wat voor beiden een Oscar ople verde. En niet te vergeten zijn spel In „The Sunshine Boys", waarvoor hij een Oscar-nominatie kreeg. Kortom: Walter Matthau Is een voortreffelijk acteur, die vooral in de vaak tragi-komische rollen excelleert. Wellicht dat de nieuwste film, waarin hij samen met Glenda Jackson op nieuw de hoofdrol vervult, „Hopscotch", echt de Nederlandse doorbraak zal bete kenen, want „Hopscotch" (Hinkelen) van regisseur Ronald Neame Is een kostelijke uitschieter in het genre van aktie-kome- dies. Hangwangen, droevige ogen die een be rustende wijsheid uitstralen, het loopje van een ober wiens nieuwe schonen te krap zit ten en het cynisch gelaten optreden van een doorgewinterde schoolmeester Toch doet het horen van zijn naam de KGB-bonzen naar valium grijpen en bij tal van andere vakgenoten kan hij zich niet bepaald op gro te populairiteit verheugen Toch zouden al len hem dolgraag inliiven. want ziin naam ic Glenda Jackson en Walter Matthau in een scène uit ..Hopscotch

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9