rbr Commissie R.O. praat vanavond verder over structuurplan Nog 120 nachtjes slapen... Rooie Vrouwen bespraken informatie overdracht Beekridder tijdelijk afgesloten VANDAAG INDE liEIISDEIt KRANT Auto doet het niet... de brand erin I.V.N. wandeling voor het publiek „Straf en beloning" bij Bongerd Leusder Krant FOTO-KOPIE NODIG? Reimus&Snel Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verantwoordelijk redakteur BERT VOS Redaktle en administratie: Rozendaallaan9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon (033) 941495. b.fl.fl. (03420) 16141 Telex B.D.U. 40261 Giro 871441 Abonnement t 11,80 per kwartaal. Uitgave B.D.U. B.V. AMERSFOORT Het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie (IVN) houdt zondag 21 juni een na tuurwandeling voor het publiek. Voor degenen die zondag niet kunnen is er ook een wandeling op woensdag avond. Natuurgidsen van het IVN leiden u dan door het Waterwinge bied. Er zal speciaal aandacht worden besteed aan bodemverontreiniging. Mits aangelijnd kan een hond worden meegenomen Eventueel kan er. als er genoeg kinderen meegaan, een aparte kindergroep gevormd wor den Vertrek op zondag om 14 00 uuren op woensdag om 19.30 uur vanaf Laan van de Vrijheid (doodlopend gedeelte tussen Hogeweg en Rusten- burgerweg). Voor nadere inlichtin gen telefoon 10881 LEUSDEN Op de rooie vrou wenbijeenkomst van afgelopen woensdag werd uitgebreid ingegaan op het tot stand komen van een betere informatieoverdracht. Tijdens het weekend op het vormingscen trum De Born, waar de meeste rooie vrouwen aan deelgenomen hebben, werden al voorstellen gedaan in deze richting. Deze voorstellen werden nu puntsgewijs op realisatie bekeken en behandeld. In het nieuwe seizoen zullen in ieder geval informatiemappen be schikbaar zijn waarin onder meer landelijke en gewestelijke gegevens gerangschikt zullen worden. Ook verslagen van de eigen werk groepen zullen hierin opgenomen worden Dit om de informatie makke lijker beschikbaar te hebben en per onderdeel te kunnen doornemen Afgevaardigden in de gemeente raad. de vrouwenraad, de gewestelij ke kerngroep, enzovoort kunnen hun informatie of in mappen ter beschik king stellen of mondeling overbren gen Bij de agenda zal iedere maand een Onafhankelijk nieuwsblad |si I KI^HUb voor de gemeente Leusden 1 LU 1 Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij Kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ona kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. mededelingenblad gevoegd worden, i waarop in het kort belangrijke infor- j matie geplaatst kan worden Dit om tijdens de vergadering niet meer uit gebreid over mededelingen te hoe ven praten zodat er wat meer thema's aan de orde kunnen komen Nieuwe rooie vrouwen zullen in de toekomst, buiten de werkgroep ,.in- troduktie" die overigens haar werk zal blijven doen, een begeleidster krijgen die kan informeren en verdui delijken Dit om deintroduktievande nieuwkomers te vergemakkelijken. Het tweede onderdeel van de avond werd gewijd aan de noodzake lijke invulling van diverse vakante plaatsen binnen het gemeentelijk ge beuren Ondanks het gringe aantal vrouwen dat deze avond aanwezig was. kon dit onderdeel naar ieders tevredenheid worden geregeld Beschikbaar stelden zich Barbara Hanemaayer voor de planadvies- groep, Ineke Jansen, onder voorbe houd, voor de steungroep van het raadslid Corrt Verduin en Tine van Leersum voor een plaats in het afde lingsbestuur Of de kerngroep van de rooie vrou wen in Leusden zich voltallig herkies baar zal stellen voor het nieuwe sei zoen was nog niet helemaal zeker. In ieder geval vroeg de huidige kern groep die uit drie vrouwen bestaat (Ans van Kenenade. Ted Jansen en Vera Joosten) om aanvulling. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Vanavond wordt in de openbare basisschool de Bongerd, ge legen aan de Asschatterweg 36a, een avond gehouden met als thema ..straf en beloning De avond, die om 20.15 begint is in de eerste plaats bedoeld voor ouders van leerlingen die de kleuter- of lagere school ,,de Bongerdbezoeken Ou ders die van plan zijn hun kinderen met ingang van het volgend schoolseizoen naar deze school te laten gaan zijn ech-- ter ook van harte welkom Na een inleiding door de pedagoog Wim Werkhoven zal er door ouders en leerkrachten over het thema-onder werp gediscussieerd kunnen worden LEUSDEN - Vanaf donderdag 18 tot dinsdag 23 juni wordt de Beekridder, in verband met asfalteringswerkzaamhe- den, voor alle verkeer afgesloten. Aangezien Beekridder de wijkonslui- tingsweg voor Langenbeek is en tevens de enige aansluiting op de Middenweg vormt, zullen tijdelijk twee doorgangen Ondanks deze maatregelen kan het voorkomen dat Rietspinner en Waterjuffer voor korte tijd geheel on bereikbaar zijn. De bewoners van de ze straten krijgen bericht over het tijdstip van afsluiting. Voor vragen opnemen met de op richters. telefonisch bereikbaar on der nummer 941538. Uitbundig feest Rossenbergschool 3 Geslaagde uitvoering balletschool 3 Commissie Financiën doet niet aan klantenbinding 4 Mens in z'n werk: fietsenhandelaar Blom 4 Nol Wessels gehuldigd5 Sport 6 Misser in galerie Leusden 7 Kantongerecht Amersfoort 7 (van éen onzer medewerkers) LEUSDEN Zondagavond werd de Leusdense vrijwillige brandweer gealarmeerd voor een brandje bij het clubhuis van de Rockers aan de Cen- trumweg. Terplaatse aangekomen bleek het te gaan om een autobrandje De be zitter van een autootje had er zo de pest in gekregen dat zijn motor maar niet wou starten dat hij tegen zijn clubgenoten had gezegd ..Steek hem maar in de fik" Dit gebeurde dan ook per omgaan de, reden waarom enkele minuten later de brandweer bij het clubge bouw arriveerde Brandweerman Hans van Velzen, samen met twee collega's pas geslaagd voor het di ploma ..hoofdbrandwacht", viel de eer te beurt met één straaltje het mini-brandje te blussen. Op de uitnodiging van de Rockers om even een pilsje te vatten in de bar van het clubhuis kon niet worden ingegaan, omdat de brandweerre- gels dat niet toestaan Rozendaaüaan 9 Leusden-C Verzekeringen Gratis huizenpocket Computertiypotheek- adviezen. Eenzijdige courtage Taxaties tv makelaardij og hamersveldseweg 26 leusden, tel. 033-944569 Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken Is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. .03420-16141 DINSDAG 16JUN11981 - 13e JAARGANG NO. 16 - De bouw van de tennishal vordert gestaag - De enorme ruimte in de sporthal is duidelijk te zien LEUSDEN/CENTRUM Ja, nog 120 nachtjes slapen en dan is het 15 oktober, de dag waarop de sporthal in de Hamershof en de tennishal aan de Groene Zoom spelensgereed moeten zijn. Wij hebben ons maan delijks inspectietochtje langs het bouwfront weer eens gehouden en knipperden wel even met onze ogen. Niet alleen als de zon helder scheen op het „zilveren dak" van de sporthal. Wellicht ook tot uw geruststelling blijkt dat „zilver" niet blijvend te zijn. Er komt nog iso!&..< en een minder opzichtige deklaag over heen. Overi gens is de sporthal vrijwel „regen- dicht" (wel tocht het nog erg!) en de enorme vloeroppervlakte al goed zichtbaar. Uok mei ue ..bijgebouwen" (bow linghal. toneelzaal en restaurant) gaat alles supersnel, maar dat mag ook wel want van de 120 nachtjes slapen gaan nog 34 zon-en zaterda gen af plus de bouwvakantie De aannemer en zijn onderaannemers zijn met circa 50 man op het werk actief en dan schiet het goed op Hoewel de uitvoerder inmiddels van de principaal een slot op zijn mond kreeg, was het niet moeilijk om aan informatie te komen Er lopen zoveel mensen rond. die ook weten waar Abraham de mosterd haalt en zo vernamen wij. dat het sportgedeelte van het evenementencentrum zeker en de rest bijna zeker op 15 oktober gereed is Een uitstekend vooruit zicht Overigens volgt de officiële opening een paar maanden later Wat de tennishal betreft, eerst een correctie Wij schreven de vorige maand, dat van half april tot medio mei aan de Groene Zoom weinig of niets was gebeurd Dat moet volgens gemeente-ambtenaren, die het kun nen weten, gezichtsbedrog zijn ge weest. want ook daar loopt de bouw mooi volgens het schema Dat werd ons voor waarheid verteld en wij hebben geen reden om daaraan te twijfelen Ui" j, nate plezierig is ech ter. dat nu weer duidelijk te ZIEN is. dat ook aan de tennishal hard wordt gewerkt Sporttechnisch komt men ook daar op 15 oktober gereed Zo simpel is dat VRAAGPUNTEN De procedure werd vorig jaar aange vangen met het formuleren van een aantal vraagpunten Waar moet je over praten, wanneer je het beleid voor de verdere ontwikkeling van Leusden wilt vaststellen? In een in september vorig jaar in de gemeenteraad vastgestelde vraagpuntennota werden die diskussie- punten op een rijtje gezet. Zo stelde de raad vast. dat er gepraat moet worden over de vraag met hoeveel inwoners Leusden de komende tientallen jaren moet toenemen of dat het aantal inwö- ners na afronding van de Tweede Fase niet verder meer moet toenemen of zelfs afnemen Hoeveel huizen zijn er nodig voor de huisvesting van de toe komstige Leusdense bevolking, en waar moeten die huizen komen te staan? Hoe zit het. bij de verdere ont wikkeling van Leusden. met voorzienin gen zoals winkels, sportvelden en der gelijke? Hoeveel beroepsbevolking zal Leusden in de toekomst hebben en hoeveel mensen moeten er in deze ge meente werk kunnen vinden? Als je een keuze maakt, wat zijn de gevolgen daarvan dan voor het verkeer en ande re infrastructurele voorzieningen? Hoe zit het met de landbouw in Leusden en waarop moet je bij de verdere ontwikke ling van Leusden voor die sector spe ciaal op letten? En diezelfde vraag werd dan ook nog eens gesteld ten aanzien van natuur en landschap Het adviesburo Arnhem, dat de ge meenteraad behulpzaam is bij het op stellen van het structuurplan, deed op grond van genoemde vragen zeven maanden lang onderzoek Het resultaat werd gepresenteerd in vijf deelnota's. die worden vergezeld van een over zichtsnota In de vijf deelnota's worden respec tievelijk behandeld - de bevolkingsontwikkeling - de omvang van de behoefte aan wo ningen en winkelvoorzieningen - de omvang van de behoefte aan ar beidsplaatsen en de ontwikkeling van de werkgelegenheid - de ontwikkeling van de landbouw - de ontwikkeling van natuur en land schap. In de Leusder Krant van dinsdag 5 mei jongstleden gingen we uitvoerig op de onderzoeksresultaten in. Aan de hand van de onderzoeksresulta ten moet de gemeenteraad nu komen tot een combinatie van keuzemoge lijkheden per vraagpunt. Daar vloeien dan beleidsalternatieven uit voort. Die komen in de volgende fase van de procedure ter sprake. De commissievergadering wordt vanavond gehouden in het gemeen telijk informatiecentrum aan de Zwarteweg 16a. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De raadscommissie „Ruimtelijke Ordening en Open bare Werken" komt vanavond in een extra vergadering bijeen om verder te praten over het structuurplan. Aan de orde zijn vanavond de resultaten van het onderzoek, dat het Adviesburo Arnhem in het kader van het opstellen van het structuurplan verrichtte. Die onder zoeksresultaten verschenen eind april in vijf deelnota's en inmiddels worden de raadfracties geacht voldoende tijd te hebben gehad om de nota's te bestuderen. Voor vanavond zijn naast de leden van de commissie OWRO ook de overige raadsleden en de leden van de werkgroep agrarische zaken uitgenodigd. De commissievergadering gaat vooraf aan de raadsvergadering van volgende week donderdag, waarin dit gedeelte van het proces, dat leidt naar de vaststelling van een structuurplan voor de gemeente Leusden wordt afgerond. Vorig jaar werd een begin gemaakt met de procedure, waaruit uiteinde lijk een structuurplan voor de ge meente Leusden moet voortvloeien. Dat plan, dat naar verwachting me dio 1983 een definitieve vorm zal hebben, moet antwoord geven op de vraag: wat moet er met Leusden ge beuren, nadat de Tweede Fase is af gerond? Voorlopig is men er daarbij nog even dat die afronding van de Tweede Fase volgens plan in 1986 zal plaatsvinden. Zoals bekend, heeft de raad positief gereageerd op het verzoek van de provincie om de Tweede Fase versneld af te bouwen. - 't Ruige Velt behoort tot het aandachtsgebied

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1