Rossenbergschool vierde twee dagen uitbundig feest Balletschool Leusden gaf uitstekende uitvoering leusder krant; DINSDAG 16 JUN11981 r~ i leu siler krn n 3 I CIRCUS plaatselijk nieuws traden hier alleen artiesten op uit .eigen stal". Grote verrassing was het optreden van een heuse ..Hulk". Ben Herder uit Amersfoort, ooit eens verkozen als mister Holland en nog altijd een bekende ..body-builder". was door grimeur Leo Grootkop ge heel groen geschminkt Voor enkele jongere kinderen was het ..optreden" van de Hulk te echt. de meeste kinde ren genoten echter van de sterke man. die en passant ook nog even een plastic emmer, alleen met zijn twee pinken uit elkaar scheurde Echte lol beleefden de schoolkinde ren echter aan het optreden van drie leerkrachten in een echt clownsnum mer De verrassing was des te groter omdat dit optreden niet in het draai boek vermeld stond De vrijdag werd besloten met het oplaten van 200. met gas gevulde balonnen Aan elke ballon zat een kaartje met de naam van een Rossen bergleerling. Voor het kind, wiens ballon het verst komt. ligt er op school een prijsje te wachten PUZZELTOCHT Zaterdagmorgen om half tien ging het feest voor de Rossenbergkinde ren weer verder, het verschil was alleen dat nu ook de ouders aktief bij het gebeuren werden betrokken Voor de liefhebbers was een 15 kilo meter lange puzzeltocht uitgezet, waaraan door hele gezinnen per fiets kon worden deelgenomen. De tocht voerde de deelnemers door Leusden en omstreken Niet iedereen bleek even succesvol met het uitrijden van de rit. Eén deelnemende familie was niet verder gekomen dan het brug getje over het valleikanaal, van de routebeschrijving snapte men toen verder niets meer Toch was men rustig op eigen gelegenheid blijven rondtoeren Onderaan het wedstrijd- formulier zette men toen. ,,We heb ben lekker gefietst" Het maximale aantal strafpunten van 196 was voor deze familie weggelegd, toch nog altijd goed voor de trootstprijs Meer succes had de familie Van Maanen. die met miniem verschil nummer twee en familie Smits ver sloeg. Voor beiden was een fraaie standaard beschikbaar. KINDEREN WERELDWIJD Maandenlang heeft de Rossen bergschool al in het teken gestaan van het 12y2 jarig bestaan. Per klas had men het thema ..kinderen we reldwijd" uitgewerkt. Iedere klas had dat zo op zijn eigen manier gedaan Behalve veel aandacht in het lespro gramma voor een bepaald land. we relddeel of stad. werd ook iets voor bereid dat ten tonele gevoerd kon worden De kleuters konden zater dagmiddag de spits afbijten In zelfgemaakte indianenkleren werd rond een zelfgemaakte totempaal een indianendans gebracht onder het zingen van. hoe kan het anders, indianenliederen Achtereenvolgens kon men toen eskimo's, afrikaanse kinderen. Engelsen en Schotten en de vierde klas met Nederlandse volksliedjes zien en horen De vijfde klas had de Nederlandse Antillen als thema gekozen, niet in de laatste plaats omdat in de klas Antilliaanse kinderen zitten De aankondiging voor het optreden van deze klas kon dan ook in het Papiamento gedaan worden door Sandro Croes Het uitbeelden van het Antilliaanse sprookje van Nancy de spin" werd omlijst door de klanken van de steel- band, samengesteld uit leerlingen van de vijfde klas. MUSICAL De zesde klas had zich wel heel druk gemaakt Voor een publiek van ouders en leerlingen werd de jeugd- musical ..Adieu Paris" van Benny Vreden opgevoerd Met Helène van Leeuwen, als Fran se reisleidster, Reinoud Bos. Erik van Daatselaar en Astrid van Dijk als scholieren. Eric van Maanen als clo chard en Hendrik-Jan Tolboom als modekoning in de hoofdrollen, bracht de hele zesde klas in ruim drie kwartier menigmaal de handen van het publiek op elkaar voor een ..open doekje" Na het zingen van het voor deze gelegenheid gecomponeerde nieu we schoollied kwam er een eind aan het gezellige feest, waaraan in totaal tegen de 100 ouders en leerkrachten hadden meegewerkt in een achttal verschillende commissies. TENTOONSTELLING Ook de tentoonstelling over het wel en wee van 60 jaar R.K onderwijs in Leusden in de Rossenbergschool wordt weer afgebroken Dat er heel wat veranderd is in 60 jaar tijd konden bezoekers zelf ontdekken Al was het alleen maar het feit dat het schooljaar van 1 april tot 1 april liep. met als grote vakantie, de gehele maand au gustus Ook de administratie van de R.K jongensschool uit 1922 kon op de tentoonstelling ingekeken worden. De hele financiële administratie van de school was opgetekend in een goedkoop schoolschriftje Het maandsalaris van het schoolhoofd in die dagen f 265.08. de twee andere leerkrachten moesten met heel wat minder naar huis. zij kregen slechts f 123.33 in hun loonzakje Opvallend gedurende het twee daagse feest was de gezellige sfeer die er in en om de school heerste. Weliswaar heeft het mooie weer daar een flink steentje aan bijgedragen, de medewerking van veel enthousiaste ouders en de inzet van de leerkrach ten maakte het feest tot een echte happening. In deze sfeer kon het ook gebeuren dat burgemeester Rade maker, die even een kijkje op de school kwam nemen, weliswaar via de microfoon wel welkom werd gehe ten, maar verzocht werd zelf voor zijn kopje koffie te zorgen. Het feest op de Rossenbergschool is uitbundig gevierd Fotograaf Janus Visser was er bij en maakte bijgaande beelden van een zonovergoten feestterrein Els Loot danste ook nog met enke le andere balletten mee. Ik vind dat knap. Dat ze naast die hele organisa tie voor de uitvoering en niet minder tijdens de uitvoering achter de cou lissen ook nog onverstoord weet mee te dansen toont een warmte voor het vak en getuigt van een enor me inzet. Een inzet die ze wel degelijk heeft weten over te brengen op haar leer lingen. Het welgemeende applaus en de grote hoeveelheid bloemen waren helemaal verdiend. Bertien Engelkens De zandbak van de kleuterschool werd 's middags gebruikt als piste van het circus. Met één uitzondering Met ballet moet je al jong beginnen. men ze eerst in unina, vervolgens in Amerika, Arabië. Joegoslavië, Spanje en Rusland Daarna volgt een tegenbe zoek via de melkweg naar hun planeet Een erg leuk sprookje waarin de dan sen elkaar in een snel tempo afwissel den en steeds weer die andere kos tuums. een lust om naar te kijken. De kleintjes kwamen in de diverse balletten ontwapenend en vertederend over Bij de iets oudere meisjes kon je er enkelen uitpikken waarvan je kon zeg gen: die hebben écht gevoel voor ballet Gracieus en vloeiend maakten zijn hun pasjes daarbij goed meekijkend met hun hoofd Het was zeer vermakelijk Het was te merken dat door iedereen hard en gedisciplineerd was gewerkt aan deze uitvoering Alles liep ge smeerd op een paar kleine dingetjes na Maar dat gaf helemaal niets. Bij ama teurs mag dat en voor niemand was het hinderlijk. De inzet was van iedereen optimaal Alleen b'j de ouderen die meedansten in het sprookje miste ik soms de kracht, die uitstraling die zo hoort bij ballet Het decor was op de juiste manier simpel gehouden elk land werd gesym boliseerd door een levensgrote dia en de nationale vlag De balletten deden de rest. De dia s die werden gebruikt bij die andere planeetbewoners en de mo derne muziek (synthesizers) die hen begeleidde, riepen helemaal de sfeer op die bij deze vreemde wezens horen De strakke, gecontroleerde en beheer ste bewegingen in hun ballet kwamen helemaal uit de verf Na de pauze lekkere jazzmuziek. Jongeren en ouderen die zich helemaal van één onzer medewerkers) LEUSDEN Twaalfenhalf jaar Is >ver het algemeen geen reden om jen groot feest te gaan vieren. Ou ters, oudercommissie en leerkrach ten van de R.K. lagere- en kleuter school de Rossenberg dachten daar luldelijk anders over. Vorige week Tljdag en zaterdag werden er in en >m de school tal van activiteiten ge- touden waaraan door alle leerlingen tn hun ouders enthousiast werd neegedaan. Het begon allemaal vrijdagmorgen ond negen uur. Voor de school werd Je splinternieuwe schoolvlag gehe len met het nieuwe embleem van de ichool, een hobbelpaard. Na enkele oespraakjes begon het echte feest »oor de kinderen Op het schoolplein >arstte een groots opgezette kermis os, waaraan veel ouders hun mede- verking verleenden In totaal teldede .kermis" twintig activiteiten, waaron- Jer ook zaken als pottenbakken en >rooddeegpoppetjes maken. feeI aftrek had de kraam, waar met >allen gegooid kon worden op de .koppen" van de leerkrachten Veel linderen konden hier hun aggressie >ven lekker kwijt. Rond het middaguur werd de ker- nis even stopgezet voor de lunch Mie kinderen bleven op school om de naaltijd te nuttigen Vrijwilligers wa- en tot dat moment druk in de weer jeweest om zo'n 900 broodjes te imeren. De oudere leden van de balletschool in aktie AMERSFOORT - Voor een zaal vol met ouders, broers, zusters, tantes en ooms gaven leerlingen van Ballet school Leusden zondagmiddag in De Flint een uitstekende uitvoering weg. Meteen bij het begin werd duidelijk met hoeveel zorg en smaak Els Loot- Verlee de muziek en de kostuums had uitgekozen. Voor de pauze werd er een ruimte sprookje opgevoerd waar door bijna alle leerlingen aan meegedanst werd en na de pauze kregen jazzballet, klassiekballet en het tapdansen de volledige ruimte. In het sprookje ..Hallo aarde ontvangt u mij" landen bewoners van een verre planeet op deze aarde Door hetgeen ze zien op een balletschool raken ze nieuwsgierig naar die andere bewegin gen en muziek op deze aarde en gaan ze samen met drie meisjes van de bal letschool een wereldreis maken. Zo ko- DEZE WEEK IN DE GEMEENTE Zondag 21 juni van 18.00 tot 20.00 uur: Miss Leusden verkiezing zwem bad Bavoort Maandag 22 juni 20.00 uur: Werk groep Agrarische aangelegenheden. Zwarteweg 16a Ook ruimtevaarders doen aan ballet. niets aantrokken van een volle zaal. maar zich helemaal gaven aan de mu ziek en dans. Die je zachtjes zag mee zingen en meetellen. Het klassiek ballet dat hierop volgde was zeer de moeite waard De choreo grafie van deze ..Green Melodies" was in handen van Marijke van Weerden- Verlee. de zuster van Els, die zelf een balletschool in Krimpen a d IJssel heeft Attitudes, entre chats, pas de chats en een pas de deux maakten er een echt mooi goed afgewerkt klassiek stuk van Een compliment aan het adres van Ans Hamers die op een voortreffelijke wijze op de spitzen een solo weggaf alsof het haar beroep was. Vermeld moet ook nog worden de twee enige heren die meedansten Hans Zee- mand en Jaap Abrahamse Ze waren zeker niet onverdienstelijk Na het klassieke gedeelte weer jazz i Vooral ..Tango" werd perfect gedanst door zes in het rood gestoken danse ressen Ze hadden hun hele lijf goed onder controle en haalden er alles uit Heerlijk mensen zo intensief bezig te zien met dansen Tot slot tapdansen Een staaltje werd geleverd door Els Loot en haar zuster Marijke. De ..old timers wilden er bij het publiek wel in. af en toe klapte het gezellig mee op de maat van de muziek ACHTERVELD Woensdag 17 juni 9.00 uur: hand- werkhobbyclub Donderdag 18 juni 13.30 uur: bejaar- densoos. Ons Gebouw LEUSDEN ZUID EN CENTRUM Dinsdag 16 juni 20.00 uur: extra ver gadering OW/RO. Zwarteweg 16a Woensdag 17 juni 20.00 uur: Planad viesgroep. raadszaal Donderdag 18 juni 20.00 uur: Jeugd raad. kleine zaal Blijhof Donderdag 18 juni 20.15 uur: School raad, De Heerd Vrijdag 19 juni van 19.00 tot 20.30 uur: Tieneravond in De Til Zaterdag 20 juni van 10.00 tot 17.00 uur: rommelmarkt Lisidunahof Zaterdag 20 juni van 13.00 tot 15.00 uur: rommelmarkt De Hobbit

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3