Lockhorst lanceerde nieuwe traditie Matig CVL-succes bij grasbaanraces Horstenvolleybal in Rossenbergstadion Plusminus Overval Vijf Locknorst-teams promoveerden Eindstand BV'75 Voetbalscheids rechters sloten seizoen af Schakers vergaderden Uitslag klaverjasclub Leusden Troef DINSDAG 16 JUN11981 rig lidmaatschap van descheidsrech- tersclub. De landelijke COVS bestaat volgend jaar 50 jaar en de afdeling Amersfoort is in 1984 zover Afscheid werd genomen van Otto Coenen uit Amersfoort, die zitting had in de scheidsrechterscommissie en de heer A. Jonker uit Putten als opvolger kreeg Behalve door scheidsrechters en hun dames werd het feest ook bijgewoond door de binnenkort naar Velp verhuizende 2e voorzitter van de KNVB-afdeling Utrecht en door vertegenwoordi gers van Clubs uit de regio De voetballerij ligt nu stil om tegen eind augustus weer langzaam op gang te komen, waarbij de scheids rechters weer even onmisbaar zullen zijn als in het verleden LEUSDEN/CENTRUM De huls competitie van de biljartvereniging BV '75 werd door John Kramer met zeer gering verschil gewonnen. Mini maal moesten 18 partijen worden gespeeld en het „percentage" was beslissend voor de rangschikking: part John Kramer 202 19 George Lindeman 201 28 Peter Verbeek 188 18 Adriaan Bos 183 18 Jan Lindeman 180 20 Fake Schonewille 173 19 Tonny Rommers 163 30 Jos van Kooy 157 19 Ben van Dijk 155 26 W Delwei 150 25 Joop Kramer 150 24 John Wery 147 19 Edwin Hofman 146 26 Dik vd Heuvel 144 19 Willem Hofman 136 27 Piet Meeuwesen 128 30 Wim v.d Berg 122 18 Reier van 't End 114 18 Het kader 38/2-toernooi bij BV '75 is gewonnen door Jos van Kooy Fake Schonewille eindigde op de voor hem zeer ongebruikelijke laat ste plaats. De eindstand met achter de namen de te maken caramboles en het aantal punten is geworden I r 1 Jos van Kooy 2 Cees Sprangers 3. John Kramer 4 Hans Molier 5 Frank Wisman 6 Fake Schonewille Op zaterdag 20 juni nemen twee jeugdteams van BV '75 deel aan de top-teamcompetitie midden-Neder land in Krasnapolski te Amsterdam De bemoeizucht van de overheid met het Nederlandse amateurvoetbal I wordt alom bij de verenigingen als een „overval" betiteld. Bedoeld wor- den de maatregelen op het gebied van BTW op de omzet van sportkanti nes, de belasting op kleine vergoe- I dingen aan vrijwilligers en de voorge nomen wijziging van de aansprake lijkheid van verenigingspenning meesters Dat heeft veel kwaad bloed gezet en de KNVB houdt op 20 juni - van 13 00 tot circa 16 00 uur - een j bijzondere algemene ledenvergade ring in de grote sporthal op het sport centrum te Zeist rond dit thema Er wordt verwacht, dat op demonstra- tieve wijze - wellicht zonder span doeken - uiting zal worden gegeven I van de alom heersende verontwaar- I diging. Wie echt kwaad is, wil dat wel eens laten blijken en de voortekenen wijzen op een zeer grote belangstel ling voor de bijeenkomst. Of er een voetbalstaking van komt, zou ik niet kunnen zeggen, maar dat is wel weer eens wat anders De kampioen van Lockhorst allemaal op één foto De kampioenen van Lockhorst worden per paardentram ingehaald den onthuld Het resultaat was een van een Lockhorst-opdruk voorziene handdoek in sjaalformaat. Een zeer nuttig tennisattribuut. dat zijn weg zeker zal vinden De avond werd verder informeel en zeer geanimeerd voortgezet tot in de vroege zondagochtend. Een vis kraam met ook satéh in het assorti ment, een tijdelijke biertap op het terras en natuurlijk ook de decibels van de „verleidelijke zes" en hun apparatuur, maakten van het buiten- gebeuren onder toezicht van de bijna volle maan een geslaagd geheel. „Sport is gezond", wordt door gaans beweerd, maar niet iedereen i zal het daar volledig mee eens zijn. I Zoals Wim Luijten, een senior van de I met een prachtige pleinvlag aanwezi- i ge Ravenhorst, die al bij de vooraf- gaande training een pink brak, maar i met een indrukwekkende mitella toch sportief langs de lijn stond Hoe wel het toernooi wat concurrentie ondervond van het „koperen" feest j van de Rossenbergschool, hadden de organisatoren onder supervisie van Carla Broekman de handjes vol I aan het karwei Met uitzondering van de Hak-en de Bruinhorst (wat jam- mer. sportpromotor Ad Wisman!) wa- ren alle provincies van Horstenland i present Na een hele dag volleybal (van 10 00 tot ruim 16 30 uur) bleek bij de jeugd Ravenhorst net iets sterker dan 1 Dashorst Daarachter volgden Ter- I berg-. Ruiter-, Klein- en Krakhorst, maar dat gaf allemaal niets want iedere deelnemer kwam in het bezit van een herinneringsvaantje. Bij de senioren werd de finale door Ter- berghorst gewonnen van Ruiter- horst. hetgeen beide partijen in het bezit bracht van een fles champagne, die ter plekke soldaat werd gemaakt Zonder champagne, maar niet min der tevreden over de zeer geslaagde sportdag, bleven achtereenvolgens Brink-, Krak-, Klein-, Das-, Raven-en tenslotte Grifthorst Dat dit eerste LEUSDEN/CENTRUM Onder de berken in de tuin van het Lock- horstpaviljoen op het Buiningpark was van een niet te dure soort ver- huisbaar parket en platform geknut seld. Met in een beschutte hoek ro yaal plaats voor het bekende dansor- kest Tempting Six, dat een groot deel van de zaterdagavond beheerste. Ar ris Weerstra had met charmante as sistentie van Nel Cohen, Rita Kuyk en Ine Koster een feestje gebouwd, waarbij de huldiging van niet minder dan een dozijn kampioensteams cen traal stond. Volgens niet tegenge sproken berichten meer dan in enig voorafgaand bestaansjaar van Leus- dens oudste tennisonderneming, an no 1963. Het vreugdebetoon speelde zich af rond een groep van ruim vijftig spelers, speelsters en reserves van de drie zondag-herenformaties, van vijf damesteams uit de woensdag-dis- trictscompetieie en van een viertal dito's uit het ITA-gebeuren op dins dag, die een geslaagde greep naar de titel hebben gedaan. Arris Weerstra, ook behorend tot de „feestvarkens", gaf rond 22.30 uur de Tempting Six een extra pauze en na een tijdwinnend interview met voorzitter Martin de Boer het praatij zer aan laatstgenoemde, die een nieuwe traditie bij Lockhorst lanceer- LEUSDEN/CENTRUM - Vijf seni orenteams van de LTV Lockhorst hebben dit seizoen hun kampioen schap bekroond gezien met promotie naar een hogere afdeling. In de landelijke competitie mogen de drie zondag-herenteams volgend jaar uit komen in de vierde klasse. Het derde team promoveerde automatisch. Zondag steeg op het eigen park de spanning ten top toen Lockhorst 1 en de Naast de oranje-ballen en de Lockhorst-ballpoints, als erkentelijk heid voor bepaalde prestaties, krij gen de kampioenen voortaan niet meer een bos (vergankelijke) bloe men, maar een blijvende herinnering aan die prestatie Later werd duide lijk. wat dat was, want opeens ont stond een lichte paniek Ed Vos dreigde het feest te verstoren Hij had zijn auto. wat al te gemakzuchtig, juist op de toegang tot het Rodon- dendronlaantje geparkeerd. Normaal al fout genoeg, doch nu helemaal, want de paardetram uit Achterveld - met daarin de kampioenen - werd de doorgang belet. Het incident werd echter snel verholpen en toen kon met de huldiging worden begonnen. Voorzitter De Boer, aan de voor avond van een vakantie naar Italië, zal prettige herinneringen aan Lock horst mee zuidwaarts nemen. Tot de ceremonie protocolair behoorde na melijk het kussen van de vrouwelijke kampioenen. Eerst op beide wangen (soms zelfs meer) maar al spoedig moest omwille van het tempo dat karwei worden gehalveerd Toen alle kampioenen in het bezit waren ge steld van een pakje met een eng aanvoelende inhoud en de dames bovendien van een naar keuze witte of rode roos, mocht het raadsel wor- 2 respectievelijk Nijmegen en Does burg op bezoek kregen. Het eerste team won alle singles en kwam daar mee op een fraaie 4-0 voorsprong. De concentratie in dit jonge team zakte toen wat weg, waardoor de Nijmegenaren toch nog twee punten konden pakken. Maar de bloemen waren voor de Leusdenaren Lock horst 2 kwam ook tot een 4-2 zege „Het was een moeilijke strijd We hebben een single en detweededub- bel verloren, maar we zijn er", aldus captain Theo van Dijk In de dames-districtscompetitieop de dinsdag wist captain Ank Kuh met haar team na vier kampioenschap pen eindelijk de eerste klasse binnen te komen Vorige week werd thuis met 2-2 gelijk gespeeld tegen Man- gercats uit Driebergen De Leusden- se dames hadden echter één set meer gewonnen en dat bracht de promotie Lockhorst B stond voor eenzelfde situatie tegen 't Sticht uit Utrecht, alleen andersom. Lockhorst had wel meer games gewonnen, maar gewonnen sets tel len eerst en zo bleef B in de vierde klasse. Lockhorst E was al naar de vierde klasse gestegen, dankzij een gunstige loting. Lockhorst F kwam niet zover. Tegen het Utrechtse MIT werd thuis met 1-3 verloren, zodat volgend jaar opnieuw in de vijfde klasse moet worden gestart. LEUSDEN/CENTRUM - In de Ro- da-kantlne maakte de afdeling Amersfoort van de COVS (Centrale Organisatie van Voetbal Scheids rechters) zaterdagavond met een ge zellig slotfeestje een einde aan het seizoen 1980-1981. Een voortreffelijk idee is zo n uitje, want ook het pad van „de man in het zwart" gaat niet alleen over rozen. Met circa 125 be zoekers had de ontspanningscom missie van de COVS-Amersfoort, on- LEUSDEN/CENTRUM Bijzon der mooi weer, een vlotte organisatie, sportieve deelnemers en doorlopend flink wat enthousiast meelevend pu bliek (met vooral bij de finales veel ah's en oh's) kenmerkten het zater dag in het Rossenbergstadion ge houden Horstenvolleybaltoernooi. Op twee velden werden in twee pou les bij de senioren en evenveel bij de jeugd door onder meer de scheids rechters mevr. A. de Winter en de (jonge)heren Arie Zwart, Robin Pot, Robbert Schimmel en Fred Ouds- hoorn een kleine dertig, keurig met een eierwekker bijgehouden, wed strijden van tweemaal 10 minuten tot een goed einde gebracht. der voorzitterschap van de heer H. Strijbosch, een leuke respons op de verzonden uitnodigingen. De avond werd doorgebracht met diverse attracties, zoals bingo en een grote loterij, met daar tussendoor ook de afwikkeling van serieuzere zaken Zo werd de Hooglander A. Stevens gehuldigd, ook door het voetbaldistrict West I. voor zijn 25-ja- toernooi niet het laatste zal zijn, staat nu reeds vast. Peter Beelden van het geslaagde buurt-volleybaltoernooi van de wijkveremging Rossen berg LEUSDEN/CENTRUM Op dins dag 23 juni (aanvang 20.00 uur) wordt met 18 punten op de agenda de jaarvergadering van de schaakver eniging Leusden gehouden in de kantine op het Buiningpark. Net voor de rond 21 00 uur te ver wachten pauze worden de SVL-wis- selbekers uitgereikt aan de groeps winnaars van de huiscompetitie en aan de heer J Agterberg voor het beste persoonlijke resultaat (8% uit 10) in de bondscompetitie De bestuurs(her)verkiezing omvat de heren J. de Jager, J. Boemaars, J van Santen (allen herkiesbaar) en B Uneken, die definitief aftreedt. In zijn plaats stelt het bestuur de kandida tuur van de heer H Fróberg. LEUSDEN/CENTRUM Zondag middag werden in Leusden, onder auspiciën van het KNMV en met me dewerking van de GMB grasbaanmo- torraces georganiseerd door de Crossvereniging Leusden. Zeer te leurstellend, zowel voor CVL-voorzit- ter Siem Kaan en zijn medebestuur ders als voor de circa 1500 toeschou wers, was het wegblijven van een aantal eigen leden. Mogelijk be vreesd voor een afgang op de welis waar 400 meter lange baan, dieeven wel op een vrij smalle grasland (om trent 50 meter) was uitgezet en daardoor bochten met een kleine veldse EHBO een zeer rustige mia- dag heeft gehad. Ook de opstelling van de renners en het altijd nerveuze gedoe bij de start verliep probleem loos Slechts eenmaal werd de start lijn door een te vroege vertrekker aan flarden gereden, maar elastiek is niet zo kostbaar Voor de pauze werden 26 series en herkansingen gereden eer het grote werk na een korte rust kon worden beginnen. Burgemeester J W. M. Rademaker loste het eerste startschot en ver bond daaraan de wens van een goede vaart en een behouden aankomst. De wedstrijden omvatten zes onderde- LEUSDEN De uitslag van de op donderdag 11 juni gespeelde klaver- jaswedstrijd van klaverjasclub ..Leusden Troef" ziet er als volgt uit 1. Mevr Nijhuis 5516, 2. Hr. Knol 5243, 3. Mevr Knol 5195, 4 Hr Dek ker 5099 en 5. Mevr Ris 5043 punten. De stand is hierdoor gekomen op: 1. Hr Kuyper 36003, 2. Mevr. v. Eg- dom 34879. 3. Hr Arns 32744. 5 Hr de Ridder 32696, 6 Mevr G. de Rid der 32350, 7 Hr. Dekker 32327, 8 Mevr. R de Ridder 31891, 9. Hr Knol 31709 en 10. Hr v Waterschoot 31616 punten. Winnaars Het waren toch echt grasbaanraces, ook al is het opspuitende modder bij de prijs inbegrepen straal had. Die handicap gold echter ook voor de overige, soms van zeer ver gekomen deelnemers. De kwali teit van de al spoedig in de bochten kale baan was echter voortreffelijk. Tussentijdse reparaties (en daardoor tijdverlies) bleven uit. Ook de wedstrijden waren van een zeer goed gehalte Het uitgebreide programma met maar liefst 35onder delen kon door dezeer goede organi satie bijzonder vlot worden afge werkt. Er ging wel eens een renner onderuit, maar echte ongelukken kwamen niet voor. zodat de Achter- len De klassen 500 cc-junioren en 250 cc-senioren, alsmede de zijspan- races senioren en de specialklasse senioren B telden meer voor de nati onale kampioenschappen Daarte genover vormden de specialklasse junioren en dezijspanklassejunioren zelfstandige wedstrijden Wat de uiteindelijke resultaten be treft het gros van de renners kwam van ver tot zeer ver bulten Leusden —klasseerde de Amersfoortse CLV- er Klaas Kroon, bakkenist van Willem Luchjenbroers (Emmen), met een 3e plaats in de zijspanklasse senioren zich als beste regio-coureur.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 6