„Zo luxe als Princenhof kan het niet meer" Buurtsteunpunt bij Alandsbeek is niet nodig leusderkpgnb Wagenaar over werkgelegenheidsterreinen: Beekridder afgesloten Vele attrakties op fancy-fair Lisidunahof „Lisiduna" gooide hoge ogen bij marswedstrijd Jaarlijkse braderie op Biezenkamp Klont houdt disco-avond IDEAALSPAARREKENING RENTE 1014%. jii Rinze Bloemhof (D'66): Maandag film in vrouwenkafé P.J.G.U. gaat aan de touwtjes trekken een ideale combinatie tussen hoge rente en directe opvraagbaarheid DONDERDAG 18 JUN11981 plaatselijk nieuws (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Een „fout" als bij het werkgelegenheidsterrein ..Princen hof" moet bij de ontwikkeling van nieuwe terreinen niet meer gemaakt worden. Wanneer je bedrijven oplegt met slechts 30 of 40 procent van het bedrijfsterrein te bebouwen, dan ziet het er allemaal aardig uit. maar je legt die bedrijven te grote restricties op. Een dergelijke luxe zal Leusden zich de komende jaren niet meer kunnen permitteren. Aldus wethouder Jan Wagenaar (VVD, Ruimtelijke Ordening), dinsdag avond tijdens de vergadering van de raadscommissie ..Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening". Bij de be spreking van de resultaten van het on derzoek. dat het adviesburo Arnhem ten behoeve van het structuurplan heeft verricht, kwam ook - zij het betrekkelijk sumier - de nota over werkgelegenheid aan de orde Tot een duidelijke uit spraak daarover kwam men niet Arn hem kreeg als richtlijn mee om bij de verdere ontwikkeling van het structuur plan voor wat betreft de werkgelegen heid vooral in de gaten te houden, wat redelijkerwijs binnen het provinciaal be leid mogelijk is De commissieleden waren het in gro te lijnen eens met D'66-woordvoerder Rmze Bloemhof, die stelde, dat een werkgelegenheidsbeleid niet door één gemeente afzonderlijk te voeren is, maar meer een regionale of provinciale zaak is Ook wethouder Wagenaar was het daar mee eens. maar die voegde er aan toe. dat je als gemeente toch je eigen moge lijkheden hebt om te sturen. Als voor beeld noemde hij het bebouwingsper centage van het terrein Princenhof. een percentage dat volgens de wethouder nu niet meer gehanteerd zou kunnen worden. Volgens Wagenaar zal Leus den in de toekomst bij het aantrekken van werkgelegenheid vooral moeten mikken op bedrijven, die veel arbeids plaatsen te bieden hebben. Bovendien, aldus de wethouder, moet er in Leus den een grote variatie aan werkgele genheid ziin. Daar voegde Harm Offereins (SGP/ GPV) aan toe. dat het hem vooral van belang lijkt om werkgelegenheid aan te trekken, waar ook om gevraagd wordt. Aanbod van werkgelegenheid moet. qua soort, zoveel mogelijk worden afge stemd op de vraag. De heer Hoogerwerf van het Advies buro Arnhem beaamde dat door al deze onzekere factoren het maken van keu zen erg moeilijk is. Toch zal betrekkelijk snel in de volgende fase van de struc tuurplanprocedure een discussie over deze punten gevoerd moeten worden. Uiteindelijk gaat het er om dat de raad vaststelt welk gedeelte van de beroeps bevolking in Leusden werkzaam moet zijn Dat percentage wordt op het model voor de bevolkingsontwikkeling gelegd en daaruit vloeit dan de gewenste hoe veelheid arbeidsplaatsen voort Vervol gens moet worden vastgesteld welke hoeveelheid grond er nodig is voor het realiseren van zoveel arbeidsplaatsen Werkgelegenheidsterrein Princenhof. zo luxe kan het niet meer. aldus Wagenaar LEUSDEN - Vanaf donderdag 18 tot dinsdag 23 juni a.s. wordt de Bee kridder in verband met asfalterings- werkzaamheden voor alle verkeer af gesloten. Aangezien Beekridder de wiikont- sluitingsweg voor Langenbeek is en tevens de enige aansluiting op de middenweg vormt, zullen tijdelijk twee doorgangen gemaakt worden. Deze Komen te liggen bij Barbeel/ Brasem en Snoekbaars. De omlei dingsroutes worden met behulp van borden aangegeven. Ondanks deze maatregelen kan het voorkomen dat Rietspinner en Water juffer voor korte tijd geheel onbereik baar zijn De bewoners van deze stra ten krijgen nog bericht over het tijdstip van afsluiting. Voor vragen over deze wegafsluiting kunt u contact opnemen met de opzichter, telefonisch bereik baar onder nummer 941538. LEUSDEN- Rad van avontuur, kin derspelen zoals ponyrijden, mini au toraces, gratis poppenkast, muziek korpsen, oude ambachten- dat is de omlijsting van de rommelmarkt/vei ling die zaterdag 20 juni op het ter rein van verpleeghuis Lisidunahof wordt gehouden. LEUSDEN - Maandag 22 juni wordt op de ODen avond van het vrouwen- De organisatoren willen met deze fancy-fair geld bijeen krijgen voor een plantenkas voor geestelijk ge handicapte bejaarden die de Lisidu nahof bewonen. De rommelmarkt, bepaald niet de enige die dit voorjaar in de omgeving v3fl Leusden gehou den wordt, heeft desondanks leuke spullen te bieden. Daarnaast kon zelfs besloten worden de beste spul len 's middags om 15.00 uur door een deskundige veilingmeester te laten verkopen. Deze spullen zijn daar voor al te bezichtigen Als die aktiviteiten zaterdagochtend beginnen, zal dat heel wat Leusdena- ren niet ontgaan. Het muziekkorps ..Jong Hosanna' zal rond 10 00 uur door enkele wijken trekken en de ope ning wordt officieel verricht door de echtgenote van de burgemeester, me vrouw Th Rademaker, die een groot aantal duiven zal lossen. Dat er zoveel te beleven valt op de fancy-fair van Lisidunahof is niet in het minst te danken aan allerlei spontane vrijwillige medewerking vanuit Leusden (van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN - De meningen over de wenselijkheid van een buurt steunpunt bij Alandsbeek blijven verdeeld. Zo bleek ook weer eens dinsdagavond tijdens het debat over de resultaten van het onder zoek ten behoeve van het struc tuurplan. D'66-raadslid Rinze Bloemhof liet in duidelijke be woordingen weten, dat zijns in ziens dat buurtsteunpunt er niet moet komen. En wethouder Jan Wagenaar (VVD) bestreed die op vatting en liet weten dat het buurt steunpunt er volgens hem wel de gelijk moet komen. Al vaker zijn de voor- en tegen standers van het buurtsteunpunt met elkaar in debat gegaan. Er is onder meer al verscheidene malen over gesproken in de gemeentelijke werkgroep Midden- en Kleinbedrijf en de werkgroep R O. van het in spraakorgaan CML. Tegenstanders van de realisering van enkele buurt- winkeltjes op de plaats waar nu on geveer Jaco's patatpaleis staat, be weren dat er. bedrijfseconomisch gezien, geen ruimte meer is voor winkels in Leusden Voorstanders van het steunpunt zeggen dat er aan die kant van Leusden nu juist nog wel ruimte is voor enkele winkels Bloemhof kan dus tot de tegen standers gerekend worden. ..Hele maal niet nodig", zo oordeelde hij dinsdagavond over het buurtsteun punt; ..die plaats is helemaal niet goed voor een buursteunpunt. Men sen die daar gebruik van zouden maken, kunnen net zo goed naar de Hamershof gaan. Dat buurtsteun punt komt veel te dicht bij de Ha mershof te liggen Vergeet het maar", aldus Bloemhof ..Een buursteunpunt is daar wel degelijk nodig zo bestreed Wage naar de opvatting van Bloemhof; ..er is meerdere malen gebleken dat er in Alandsbeek veel oudere mensen wonen en die zouden enige buurt- winkels zeer op prijs stellen. Ook voor bewoners van andere wijken moet u dat buurtsteunpunt niet te snel wegpoetsen. Misschien zal het alleen wat kleiner moeten, dan we tot nog toe dachten", aldus de wethou der Bloemhof ,,Veel te dicht bij de Hamershof" en omstreken Enkele vrouwenorgani saties verkopen patat en poffertjes. Personeel van het Gereformeerd Dien stencentrum, de buren van het ver pleeghuis. neemt grabbelton en rad van avontuur voor zijn rekening En uiteraard zijn eigen medewerkers en de vele vrijwilligers van Lisidunahof bij de aktiviteiten betrokken kafe een video opname vertoond van de film ,,Take it like a man, madam". De film gaat over een huisvrouw van vijftig jaar die drinkt en de sympto men van een huisvrouwenneurose heeft. Plotseling droomt zij dat alles ook an dersom had kunnen zijn vrouwen gaan aan het werk. mannen zorgen voor de 1 huishouding en de kinderen. Tot in het absurde zijn de patronen omgedraaid, hetgeen een zeer komische situatie geeft. Het vrouwenkafé is elke maandag avond open van 20 00 tot 24 00 uur in eetcafé De Hakhorst. Waarden 25a Bij regen zal de fancy-fair zoveel mogelijk binnen gehouden worden. Binnen en buiten zullen konsump- ties worden verkocht. Het parkeren van auto's aan de Bavoortseweg kon wel eens een probleem gaan vor men, daarom roepen de organisato ren Leusdenaren op lopend of op de fiets naar de fancy-fair te komen. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Verantwoordelijke redaktie: Bert Vos Marnix Kreijns (pl. verv.) Redaktie: Bertien Engelkens Caspar van Loo Inlevering kopij en advertenties: voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag- 12.00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woens dagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum. Op werkdagen ge opend van 09 00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17 00 uur Abonnementsgeld: 45.20 per jaar, 23.10 per half jaar, 11.80 per kwar taal. Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dins dag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het ge val. neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opne men met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-16141. toestel 44 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepu bliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en histori sche foto's), bij vooruitbetaling van 5, per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro 871441 t n v. de BDU b.v te Barneveld met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant pagina waarop de foto werd geplaatst U kunt ook kontant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9. Leusden'Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na beta ling ontvangt u de gewenste foto's thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU-kranten- kombinatie te Barneveld. RENSWOUDE - Muziekvereniging „Lisiduna" uit Leusden was zater dag 13 juni aanwezig bij de onderling marswedstrijden in Renswoude. De harmonie en het tamboerkorps deden mee aan de wedstrijden terwijl onder andere de majorettes van Lisi duna voor ontspanning zorgden tus sen de wedstrijden. Onder auspiciën van het samenwer kingsverband Muziekverenigingen OUGV werd voor de tweede maal een marsconcours georganiseerd. De OUGV bestaat uit muziekvereni gingen van plaatsen die in de omtrek van Scherpenzeel liggen. Dit keer was de organiserende vereniging muziek vereniging Ons Genoegen uit Rens woude. Het optreden dat volgens loting geschiedt is altijd een lust voor het oog vanwege al de kleurige kostuums, maar zeker niet in de laatste plaats een lust voor het oor Harmonie Lisiduna" onder leiding van dirigent M Timmer kwam in de tweede divisie met 28 deelnemers uit Zij brachten de stilstaande mars ..Mon- treal-mars" van C J N Cone en de lopende mars Alla marcia' van J Wi- chers. Voor hen was de eerste prijs met promotie (211 punten) Het tamboerkorps onder leiding van instrukteur en tamboermaitre G. Strie- senau kwamen uit in de derde divisie met 16 deelnemers. Zij brachten de stil staande mars ..De vrijbuiters" van Th. van Campen en de lopende mars March of the luingadrummers" van S. Egberts. Ook zij behaalde een prijs, een tweede Slechts een half punt tekort (1911/2 punt) voor een eerste prijs Zaterdag 12 september gaat muziek vereniging Lisiduna naar het KNF mars concours in Bussum. Zowel de harmo nie als het tamboerkorps nemen hier aan deel Van 8 tot 21 juni wordt de Anjercol lecte gehouden in Leusden. De opbrengst hiervan is voor cultu rele doeleinden. Leden van de mu ziekvereniging komen langs de deur voor uw vrijwillige bijdrage. LEUSDEN - Woensdag 24 juni van 14.00 tot 21.00 uur wordt de jaarlijkse braderie van de Biezenkamp weer gehouden. Ook dit jaar hebben de winkeliers weer tal van attrakties in petto, zoals marhiottenrace, spijkers op laag water zoeken, paling vangen enzovoort. De brandweer is aanwe zig om een spuitdemonstratie te ge ven en de rijkspolitie staat er met een porche. Verder wordt er glas gegraveerd, is er een verfcentrifuge en worden er T- shirts bedrukt. Bovendien kan men ook pony rijden Scouting Nederland is er met een demonstratie De lekkere hap jes die op een braderie horen, zullen zeker niet ontbreken. Er komt een pof fertjeskraam, barbecue, een tent met berliner bollen en met suikerspinnen Woensdag 24 juni van 14.00 tot 21.00 uur op de Biezenkamp! berg, in haar prijzenkast te krijgen Met een grote schare supporters acht zij zich daartoe in staat en daarom wordt iedereen opgeroepen de Leusdense PJGU op 20 juni mentaal te steunen. Na afloop van de wedstrijden zal de prijsuitreiking plaatsvinden in het club gebouw van de korfbalverenigingAnti lopen" op het Burgemeester Buining- park. Daarna kan iedereen nog blijven plak ken en tot in de kleine uurtjes dansen op de muziek van Bebo s Disco-show uit Hoogland. LEUSDEN - Het wordt zo lang zaam aan een traditie dat Provinciaal touwtrektoernooi van de PJGU afde ling Leusden. Zaterdag 20 juni is het weer zover. Om 19.30 uur zal dit gro te toernooi aanvangen op het terrein tegenover het zwembad „Bavoort Uit de gehele provincie Utrecht ko men dames- en heren- teams die om het eremetaal zullen gaan strijden. Elk team bestaat uit 4 personen. De PJGU afdeling Leusden is erop gebrand om de wisselbeker, die nu nog in handen is van de afdeling Wouden- ACHTERVELD - Zaterdag wordt er door Klont weer een discoavond geor ganiseerd in de Moespot. De muziek voor deze avond zal worden verzorgd door Blackpower De aanvang is om 20 00 uur en de entree bedraaat drie gulden De Achterveldse jeugd vanaf 14 jaar is deze avond weer van harte welkom, ook met introducé ee De IDEAALSPAARREKENING biedt een hoge rente en uw geld blijft direct beschikbaar. U kunt f 2.000.- per maand vrij opnemen Zonder opzcgkostcn en zonder opzeg termijn. In december kunt u zelfs f 4.000,- vnj opnemen. Meer opnemen? Ook dat is mogelijk. Nog steeds zonder opzegtermijn; u betaalt echter over het meerdere 1 °7o opnamekosten voor gelden die langer dan 12 maanden op de rekening hebben gestaan 2% opnamekosten voor gelden die korter dan 12 maanden op de rekening hebben gestaan Hoe opnemen? Vanzelfsprekend bent u welkom om per soonlijk uw geld te komen halen Maar ook: één telefoontje is voldoende om het door u gewenste bedrag dezelfde dag te laten overboeken naar uw bank- of girorekening. Een ideale mogelijkheid voor als u wat verder weg woont! Het saldo op uw IDEAALSPAAR REKENING dient minstens f2.000,- te bedragen. De rente wordt berekend volgens de dagelijkse methode. Wenst u nadere inlichtingen, vraag dan naar onze uitgebreide brochure of bel onze afdeling spaargelden. Wij zullen u graag adviseren. Direct een IDEAALSPAARREKENING openen? Ook deze mogelijkheid hebben wij voor u gecreCcrd. Ideaal voor u! U kunt nu een IDEAALSPAARREKENING openen door storting op onze giro nr. 75651 of op onze bankrekening nr. 69 90.00.009. Graag onder vermelding van "openen IDEAALSPAARREKENING". J w.x5 Crediet-en Effectenbank Zeist: Boulevard I, telefoon 03404-20634

Leusder Krant | 1981 | | pagina 3