Officieuze opening clubhuis LTV Leusden Pannebier bij tennishal Ambachtelijke winkeltjes bij De Biezenkamp Graziellaclub bij Pon op bezoek Fietscross- club nu echt PVL-duiven van Compiegne DINSDAG 23 JUN11981 vervolg van pagina Gaat uitgebreid in op de achtergron den. Vertelt van zijn zaken in Frankrijk, waar hij bezig is samen met zijn zoon —vakantieverblijven van de grond te tillen en dat hij daardoor op zoek was naar goedkope woningbouw. Goedkoop en toch goed. ..Ik heb heel wat aannemers in Neder land bezocht Heb alle soorten houtbouw mogen bewonderen En waar kwam ik tenslotte terecht? Bij een Leusdense aan nemer. Die kan uitstekende woningen bouwen, in houtbouw voor de prijs van f70 000,— tot f80.000.— inclusief de grond Ik wilde dat eerst niet geloven, maar heb het na laten rekenen en het kan Het is mogelijk. Toen dacht ik, dat ik een dergelijke woning eigenlijk best in Leus den zou kunnen neerzetten Voor de wat kleinere gezinnen Met een keuken, ka mer. een grote en twee kleine slaapka mers en berging natuurlijk De ruimte is er ook voor in Munnikhoven/Bosveld. in de vrije sector Maar het worden natuurlijk premie-koopwoningen Ik geloof wel dat daar belangstelling voor is." PROCINCIAAL BOUWTEAM Begint dan plotseling over de oprich ting van een provinciaal bouwteam Een filosofietje tussendoor. „Kijk," zegt hij. een tikkeltje docerend, ,,wat zou het nou mooi zijn als we een soort provinciaal bouwteam hadden, dat overal in de pro vincie inzetbaar zou zijn. Vaak ontbreekt het ons in de gemeente aan voldoende inzetbare deskundigen, die bepaalde pro blemen voor ons op kunnen lossen Nu moeten we veel te vaak zelf onze weg zoeken We zouden de moed moeten hebben om zo'n bouwteam op te richten Dat zou veel goed werk kunnen verrich ten Maar terug naar de realiteit. De Biezen kamp. De laatste tijd in het nieuws. De Biezenkamp-winkeliers beginnen onge duldig te worden. Plannen worden nog maar steeds niet uitgevoerd, voorgeno men verbeteringen bli/ven achterwege Hoe zit het déér nou mee Het is, alsof je op een knopje drukt en er een plan uit rolt. Zo ook nu weer Een geheel nieuw plan voor de Biezenkamp. Jan Wagenaar ..Je weet. dat we bezig zijn met de verkoop van dat parkeerterrein bij het bejaardencentrum aan de Stichting Bejaardenzorg Leusden Die wil op die grond nog wat bejaardenwoningen neer zetten". Aanleunwoningen noemt de wet houder deze uitbreiding. ,.We zijn nog steeds bezig met de onderhandelingen, maar het ziet er niet naar uit. dat de opbrengst voldoende zal zijn om de nodi ge voorzieningen in de Biezenkamp te treffen." Er ligt een schetsplan van 't Ruige Velt op tafel In het begin heeft hij mij daar al enthousiaast uitleg over gegeven Het ziet er op het eerste gezicht goed uit ..Dat is een ontwerp van onzestedebouwkundige adviseur v d Werf." zegt Wagenaar.een prima architect Heeft goede ideeen. een mengsel tussen vooruitstrevend en ook weer wat ouderwets" Wijst op sommig rechte straten in het plan Als ik hem zeg. dat déar wellicht dan weer snelheidsaf- remmende maatregelen zullen moeten worden getroffen versombert zijn gezicht enigszins ..Ja." zegt hij, nadenkend. ..daar zullen we direkt wat aan moeten doen. Wat kronkeltjes of zo Het plan moet nog wat uitgekristali- seerd worden, maar de opzet is goed, vindt Wagenaar Natuurlijk inclusief het Huis van de Sport Er is ook nu weer veel aandacht besteed aan het groen ..De bewoners van de Eikenlaan en Wilgenlaan zullen niet direkt op de huizen achter hun tuin uitkijken zegt Wagenaar, .we willen er een soort Princenhof-park aanleggen maar dan niet zo groots Vijverpartijen en groen dus In het plan is rekening gehouden met de werkgelegenheid Die is gesitueerd aan de rand Langs de Noorderrandweg Als een soort buffer tussen het Noorderrand weg-verkeer en de woonbebouwing. Het plan wordt weer opgerold Het moet nog rijpen, begrijp ik en pak het laatste onder werp bij de kop Monumentenzorg. Opieuw moet ik aan Paul van Vliet denken; maar ook dèór hebben we wat op gevonden En inderdaad Wagenaar. ,,Het is nu de bedoeling om de boomgaard langs de Asschatterweg te kappen en daar een parkeerplaats neer te leggen" Maar dat niet alleen. Om het allemaal te kunnen betalen, wil de wethouder vier of vijf dagwinkeltjes langs het parkeerterrein realiseren, met name bestemd voor am bachtelijke zaken. „Daar is belangstelling voor, dus dat hoeft geen probleem op te leveren." De boomgaard wordt dus gekapt Is dat niet een beet/e zondeWagenaar. zeer pertinent ,,Die bomen zijn dood. Daar is niks meer aan te redden. Nee, geen pro bleem" Ik waag het te betwijfelen, maar de wethouder veegt dat van de tafel met de opmerking, dat ik maar eens mijn licht op moet steken bij de heer Van der Kamp. van de Plantsoenendienst, die het me haarfijn uit kan leggen Monumentenzorg hoort thuis in de por tefeuille van wethouder Wagenaar. Wel licht tot zijn verdriet, want veel plezier heeft hij daar tot nu toe niet van gehad. Ik vraag hem hoe hij over de monumenten zorg In Leusden denkt, daarmee onge twijfeld een open deur Intrappend. Wagenaar: ,,Wat mooi is moet je bewa ren De rest kost alleen maar geld dat beter te gebruiken is" Zegt. dat de ge meente nog twee monumenten in bezit heeft het Claeverenblad en het torentje van Oud-Leusden. Over dit laatste monu ment ..Daarkun je toch niets van zeggen7 Ziet er prima uit Wordt steeds goed onderhouden En het Claeverenblad? Z n gezicht ver sombert bij het horen van dit woord Over het bestemmingsplan Claeverenblad wil hi| desnoods uren filosoferen over de boerderij wil hij kort zijn Je moet goed overwegen of je iemand kunt vinden, die het wil kopen en wil restaureren Je moet daarbij ook goed overwegen welke bestemming die boer derij dan krijgt Lukt dat allemaal niet. dat zul je toch moeten slopen En dan brengt de grond tenminste nog geld op, een paar ton of zo.' Hij denkt, dat de raad de boerderij wil behouden en is dan ook bezig met een desbetreffende voorstel. Maakt zich dan weer een tikkeltje boos en filosofeert een eind weg over het feit. dat de volgorde vaak verkeerd is. .,Het estafette-stokje gaat vaak op de verkeerde plaats van start Dat is een fout die vaker gemaakt wordt dan me lief is Doelt daarbij op de finan ciële haalbaarheid van zo'n plan ,,Dat zou eerst bekeken moeten worden voordat je aan het opstellen van een voorstel be gint En dat is wellicht het steeds terugkeren de probleem, waar de liberale wethouder dagelijks mee worstelt. Leuke plannen, financiële haalbaarheid, politieke haal baarheid. Of het nu een goedkope koop woning van f 80.000,— is of een motel aan de Noorderrandweg. Zoals gezegd: ruim telijke ordening is een moeilijk vak Bert Vos zou liel motelcomplex aan de Noorderrandweg er uit kunnen zien volgens een suggestie van de Dienst Gemeentewerken aan b en w van Leusden. K projektontwikkeling drachten realiseert tenniscomplex leusden opdracht gemeentebestuur leusden teMöÈsilMüi) DiMiiiseüeEii -N a»ft Het tennispaviljoen op 23 maart jl. Kom morgenavond kijken, wat er nu van is geworden. LEUSDEN/CENTRUM - Voor de tweede keer en tevens voor het laatst dit jaar was het parkeerterrein van Pon s Automobielhandel het afgelo pen weekeinde in gebruik als kam peerterrein. Met allerlei ter beschik king gestelde faciliteiten uitermate geschikt voor zo'n onderneming, me de met het oog op de achterliggende bedoeling. Pon Trading, een onder deel van het aan de Bavoortseweg gevestigde bedrijf, „doet" o.m. In ca ravans en wel als importeur van een Fins en een Italiaans merk. Als beho rend bij de „handel en wandel" van de zaak rekent men het eenmaal per jaar kosteloos op veiligheid inspecte ren van de kampeerwagens en dat was zaterdag het geval met de Gra- ziella's. Overigens al voor het vierde achtereenvolgende jaar op het week end van Vaderdag. Om de monteurs veel van hot naar haar rijden te besparen komt de nu ruim 5 jaar bestaande en circa 250 leden tellende Graziella Gezellen Ca ravan Club met een groot aantal gele genheidsnomaden naar Leusden. Dit jaar kwamen er ongeveer 50 op het spreekuur van de caravandokter en daaronder de 27 MC-er Frits Kou mans uit Maassluis met zijn bijna 20 jaar oude maar nog prima rijdende buitenhuisje (type 280) Uiteraard niet meer in showroomconditie, maar wel met een „bakkie" aan boord Toch in Leusden zijnde hebben de caravanners onder leiding van kamp- meester Charles Nederpel en zijn betere helft en met medewerking van de gastheren er maar weer een leuk long-weekend van gemaakt Met spelletjes en wedstrijden voorde kin deren en gezellig onderling contact (films, vaderdagcadeaus, enz.) voor de ouderen en ouders Tegen 17 00 uur zondagmiddag vertrok de een na de ander weer naar huis LEUSDEN/CENTRUM De let ters i.o., die tot nu toe achter de naam van de fietscrossvereniging Leusden (In oprichting) hebben gestaan, kun nen verdwijnen. Verleden week woensdag werd de vereniging defini tief opgericht in De Til. De initiatief nemers A. W. Kreber en Th. Hikke konden een 40-tal crossertjes en di verse ouders verwelkomen. Met be hulp van door de gemeente verstrek te plantekeningen werd duidelijk ge maakt, hoe de a.s. crossbaan in de noordoosthoek van de ijsbaanplan nen zou kunnen worden gereali seerd. Voor een deel bovenop een windwal met een flink hoogtever- schol voor een vlotte start en met een lengte van 150 tot 200 meter. Het ligt in de bedoeling om in samenwerking met de overkoepelende KNWU uiter lijk eind volgende maand een offici ële werktekening van het project aan het gemeentebestuur voor te leggen. De uiteindelijke oprichting van de fietscrossvereniging verliep vlot. De jeugd was enthousiast genoeg en spontaan bood een viertal volwasse nen zich aan om met de initiatiefne mers de lopende zaken op een rijtje te zetten De taakverdeling van de be stuursleden wordt onderling gere geld. Tot verrassing van de heer Kre ber bevonden zich ook enkele jon gens uit Amersfoort in de zaal. die zich met hun „zwarte" clubje van High Jumpers wel bij Leusden zou den willen aansluiten. Theoretisch kan de baan eind no vember gereed zijn, zodat voldoende tijd overblijft om alles te regelen en in maart 1982 goed voorbereid aan het nieuwe seizoen kan worden begon nen Jeugdige liefhebbers van de milieuvriendelijke nieuwe sport zich voor inlichtingen en/of aanmelding als lid wenden tot de heren Th Hikke (telef 942779) of A W Kreber (942429) LEUSDEN/CENTRUM De jongste tennisvereniging van Leus den is na ruim vijf jaar hard werken uitgegroeid tot een waardig onder- LEUSDEN/CENTRUM Met 186 duiven was de PV Leusden zaterdag deel van de plaatselijke sportwereld. Met een accommodatie van op dit moment acht banen en een meer dan fraai clubhuis, dat mede door een in concours bij de wedvlucht vanuit Compiegne Na de lossing om 09.00 uur was de snelste duif om 16 46 43 uur weer thuis (snelheid 753,88 m/'m). De resultaten waren: P. Lambrechts 1 H v d Hoek 2-6-13-29-38 G Dieters 3-12-20-25-35 N Blom 4 flinke hoeveelheid zelfwerkzaamheid tot stand is gekomen. Trots en tevreden roept het bestuur van de LTV Leusden alle leden op tot het bijwonen van de informele inge bruikneming van het clubhuis op morgenavond (woensdag 24 juni te 19.00 uur) en om samen een feestelijk kopje koffie (uiteraard gratis) te drin ken op het plezierige feit. Daarna gaat de wekelijkse racketavond ge woon verder. De officiële opening van het tennispaviljoen vindt op een latere datum na de zomvervakanties plaats J. Pouw 5-46 H Lambrechts 7-10-14-40-45 R Tijmensen 8-41 G. Lambrechts 9-16-23-26 Comb PE-Dv 11-18-27 C Valkengoed 15-21 Gebr. Bransen 17 J. Voorburg 19-22-33 B Kuiter 24-30 PANNEBIER Het is bij het bereiken van een hoogste punt gebruikelijk om het niet alleen bij woorden te laten, maar via het zogeheten „pannebier" ook op een meer concrete wijze een blijk van waardering te geven Dat pannebier LEUSDEN/CENTRUM Het be reiken van het hoogste punt van de nu in Leusden met een sneltreinvaart in aanbouw zijnde tennishal is niet zomaar vrijdag de (ook, maar anders) roodwitblauwe Friese vlag en aan de voet daarvan hadden zich burge meester J. W. M. Rademaker, wet houder G. van Woudenberg, diverse raadsleden en gemeente-ambtena ren, vertegenwoordigers van de Sportstichting, van de werkgroep Ac- Te en van de a.s. gebruikers van de hal, alsmede van hoog tot laag de complete bouwploeg verzameld voor een korte plechtigheid. Na een inleiding van de heer F de Vries van het Project Ontwikkelings bureau Drachten kreeg onze wethou- der van sportzaken het woord De heer Van Woudenberg wist het mooi te vertellen het tempo, waarin zowel aan het activiteitencentrum (de sporthal c.s als aan de tennishal wordt gewerkt, laat nauwelijks ruimte om wat extra aandacht te geven aan „bouwkundige feiten" als het berei ken van het hoogste punt Dat is in de Hamershof wel gebleken, waar het bewuste moment voor iedereen het goed en wel besefte, al weer ruim schoots was gepasseerd „Des te verheugender is het", aldus de wethouder, „dat zich nu de gele genheid voordoet om het bereiken van het hoogste punt van de tennis hal wel enige extra aandacht te schenken, al was het alleen maar omdat het mij de kans biedt om namens het gemeentebestuur mijn waardering uit te spreken voor de inzet van allen, die bij de bouw van de tennishal èn het activiteitencentrum zijn betrokken Die waardering be treft dan zowel de leden van de werk groep AcTe onder aanvoering van onze projectcoördinator Leen Boog aard. onze ambelijke medewerkers en adviseurs, als de mensen van Pro ject Ontwikkelingsbureau Drachten en het aannemingsbedrijf Van der Woude. Zonder afbreuk te willen doen aan het belangrijke aandeel, dat alle ge noemden hebben in de totstandko ming van het activiteitencentrum en de tennishal hebben, wil ik op dit moment vooral de mensen van het aannemingsbedrijf Van der Woude naar voren halen. Want dat zijn de mensen, die er voor moeten zorgen, dat de tennishal in oktober daad werkelijk gereed is en in gebruik kan worden genomen Van de inzet en de vakbekwaamheid van de grondwer kers. betonvlechters, bekistingstel lers. betonstorters en staalconstruc tiemonteurs. net zo goed als die van de metselaars, voegers, timmerlie den. dak- en wandbeplatmgsmon- teurs. vloerafwerkers, schilders, loodgieters, electriciéns en verwar mingsmonteurs hangt het af. of er binnen de gestelde tijd een goed produkt tot stand komt. Al die men sen en hopelijk heb ik niemand vergeten helpen een voorziening tot stand brengen, waaraan in Leus den al lange tijd behoefte was en waarvan ik hoop en verwacht, dat die tot in lengte van jaren in de behoefte zal voorzien overhandigde wethouder Van Wou denberg in de vorm van een stapeltje (gevulde) enveloppen aan uitvoerder Scheenstra van het aannemingsbe drijf De heer Van Woudenberg bor duurde gretig voort op de verworven wetenschap, dat Scheenstra een er varen ijshockey-speler is (lid Neder landersteam, driemaal kampioen van Nederland en eenentwintig maal ac tief in Eurocupwedstrijden). Niet al leen bij ijshockey zijn tempo en door douwen kenmerkende factoren. Dat leek de wethouder ook het geval bij de realisering van de in Leusden in aanbouw zijnde overdekte sport- voorzieningen en hij wenste de bou- i wers alle succes bij de verdere bouw Inclusief zon- en zaterdagen en de bouwvakantie (vanaf 24 juli drie we ken) resten nu nog 113 dagen voor het 15 oktober is. De heer F. de Vries (P.O.D.) gaf vrijwel volledige garan tie, dat de tennishal dan spelensge- reed is (de sporthal mogelijk al eer der) met zes binnen- en twee buiten banen, drie squashbanen, een rac- quetbalbaan en het restaurant. Dat hoort u dan ook eens van iemand, die het werkelijk kan weten en bovendien van een Fries! Nog voor de bouwva kantie is de tennishal „tochtdicht", een noodzaak om de dan gereed zijnde betonvloer met daarop een cementlaag op de enige goede wijze te kunnen laten harden. Met een hapje en een drankje ter plekke werd de actie aan de Groene Zoom beslo ten.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 10