Gemeente start onderzoek naar haalbaarheid uitvoering deel streekplan Jubilerende S.V.A. hield feestavond Basisgroep EVP gaat door Junior club kampioenschappen De Eemelaar leu Ifl e p k remt Nog wat tour moeders gezocht Heinze Bakker naar Studio Sport Uitreiking EHBO-diploma's SOL vergadert Zwemzilver voor Mare Hulst Tien jaar Avanti Achtervelds nieuws DINSDAG 23 JUN11981 LEUSDEN - Chef-sport Heinze Bakker van de AVRO-radio (uit Leusden) is benoemd tot redac teur verslaggever bij Studio-Sport, de sportrubriek van de NOS-televi- sie. Over de datum van indiensttre ding wordt nog overleg gepleegd met de AVRO Heinze Bakker werkte van 1966 tot 1974 bij de Regionale Omroep Noord en Oost en van 1974 tot 1979 als sportredacteur bij de NCRV-radio Op 1 juni trad hij in dienst van de AVRO-radio (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN De gemeente Leus den start binnenkort een onderzoek naar de haalbaarheid van de uitvoe ring van een deel van het streekplan Utrecht-Oost. Het gaat om de aan sluiting van de Noorderrandweg op de Rijksweg 28 en de invulling van een stuk grond ten noorden van 't Ruige Velt als werkgelegenheidster- rein. Het bedoelde stuk grond ligt aan de oostzijde van de Zwarteweg, tus sen de Liniedijk en het Valleikanaal. Aldus blijkt uit een brief, die de gemeente Leusden dezer dagen heeft verstuurd aan de eigenaren van de gronden, die voor uitvoering van die plannen aangekocht moeten wor den De brief is verstuurd aan de heren A A van Daatselaar (Zwarte weg 31). R P. van Daatselaar (Zwar teweg 33). T. van Daatselaar (Zwarte- weq 25) en N Kas (Hohorstlaan 6). De heren Van Daatselaar en Kas wordt verzocht medewerking te ver lenen aan het haalbaarheidsonder zoek Dat kunnen zij doen door de gemeentelijke taxateur-onderhande laar P M Keijzer in de gelegenheid te stellen de benodigde gronden te taxeren Volgens gemeentevoorlichter Hans Hermans vormt het bezoek van de heer Keijzer aan de vier grondei- aenaren onderdeel van het haalbaar heidsonderzoek. Hermans ..Onder zocht moet worden in hoeverre de grondeigenaren bereid zijn mede werking te verlenen, welke kosten er mee gemoeid zouden zijn, of er wel licht hele bedrijven uitgekocht moe ten worden of dat het bij de aankoop van een stuk grond kan blijven, enzo voorts Verder moet dan nog bekeken worden, wat uitvoering van de plan nen aan infrastructuur zou beteke nen en wat daarvan dan weer de kosten zijn Tenslotte zal ook ge toetst moeten worden of een en an der past in het kader van het struc tuurplan. waar aan op dit moment wordt gewerkt, en wat zal aangeven, wat er met Leusden moeten gebeu ren na afronding van de Tweede Fase Voorlopig gaat het. aldus Her mans, om een globale indicatie van de mogelijkheden. ACHTERVELD In verband met het 35-jarig bestaan van de Sport Vereniging Achterveld en het 10-jarig bestaan van de afdeling damesvoet bal werd er in het weekend enkele festiviteiten georganiseerd voor de leden en donateurs. Eerst was de jeugd aan de beurt. Vrijdagavond werd er voor de B en C junioren een heel gezellige disco-avond gehou den. Zaterdagmiddag was het de beurt voor de meisjes en de D, E en F pupillen. Voor hen was er een hele fijne fllmmiddag. Ook hiervoor was grote belangstelling. Zaterdagavond was er feest voor de ouderen en voor de A. Junioren. De muzikale medewerking op deze avond werd verleend door het Marim ba Combo Hoewel de belangstelling aan het begin van de avond niet zo druk was. heerste er al spoedig een heel gezellige stemming De leden van het Marimba Combo wisten al spoedig de dansliefhebbers op de vloer te krijgen. Al vrij kort na de aanvang verscheen de heer Rade maker Hij kwam de vereniging na mens het gemeentebestuur de geluk wensen aanbieden in verband met dit jubileum Na hem verscheen de voor zitter van de Sportstichting, de heer Peddemors om de jubilerende ver eniging te feliciteren. Van lieverlede werd het steeds drukker zodat na een goed uur de zaal geheel gevuld was met feestvie rende leden en donateurs van de vereniging De feestavond werd ge opend door de voorzitter van de ver eniging de heer Legdeur Hij verwel komde alle aanwezigen. ..Het is 35 jaar geleden een heel goed idee ge weest om ook in Achterveld een voet balvereniging op te richten Het is een bloeiende vereniging geworden waarbij men zich echt thuis voelt Dit blijkt wel uit het feit dat we op al die jaren slechts twee voorzitters hebben gehad, twee penningmeesters en dat er drie leden reeds 16 jaar in het bestuur zitten Er is bij de leden altijd een hele fijne sfeer geweest hetgeen tot gevolg had dat er steeds met plezier aan de voetbalsport werd meegedaan" DROOM Vervolgens vertelde hij dat hij de afgelopen nacht een droom had ge had die uiteindelijk een wensdroom bleek te zijn De wens bleek te be staan uit het feit dat er voor Achter veld een evenementenhal zal komen, een nieuwe verlichting voor het sportpark en uiteindelijk ook een zwembad ..Laten we hopen dat deze wensdroom uiteindelijk toch een keer in vervulling zal gaan" Hij wen ste alle aanwezigen een heel prettige en gezellige avond toe en hoopte dat de vereniging nog heel lang zou be staan. De heer Legdeur was nog maar juist uitgesproken of daar verscheen voorafgegaan door de dansmariekes en vergezeld door zijn Raad en Elf, Prins Frans Puup de Zevende in de zaal Het gezelschap werd met een daverend applaus begroet CUP Prins Frans feliciteerde de jubile rende vereniging namens de Carna valsvereniging ..Ik vind het fijn dat we als Carnavalsvereniging op dit feest aanwezig mogen zijn. Ik hoop dat deze vereniging nog heel veel jaren zal mogen bestaan We hebben ook iets heel leuks voor jullie meege bracht. Daar het jullie nog niet gelukt is om aan cupwedstrijden mee te doen bieden wij jullie hier een Cup aan. Deze cup mogen jullie behou den en er behoeft niet meer voor gespeeld te worden" De Prins over handigde aan de heer Legdeur een goud kleurige bal geheel beplakt met dubbeltjes, kwartjes en guldens. ..Jullie hebben een mooie prijzenkast waar veel medailles en bekers in staan Hij is nu compleet met deze cup". De voorzitter dankte heel hartelijk voor dit mooie geschenk Nadat een polonaise was gedaan konden de danslustigen hun hart weer ophalen TONEEL In een muziekpauze was het de beurt aan een zestal junioren Deze voerden onder leiding van Henk Schouten een leuk toneelstukje op De titel was ..Pietje Bots" Een rij schoolhouder kreeg een klant die auto wilde leren rijden. Hij was hierbij vergezeld van drie broers en zijn grootmoeder Nadat allen in het voer tuig hadden plaats genomen begon de eerste instructie en rijles De in structie verliep vrij vlot alleen het rijden ging niet zo goed Het verma kelijke was dat niet alleen de rij-in- structeur het woord deed. maar dat de anderen en vooral de grootmoe der zich er steeds mee bemoeiden. Het uiteindelijke resultaat was dan ook dat er een aanrijding plaats vond en de inzittenden over de weg ver spreid lagen De rollen werden ge speeld door Robbie de Vette. Erik Hak. Harry van Dalen, Peter van Rui tenbeek. Rudy van Daatselaar en An dre Voorburg Hun optreden werd met een daverend applaus beloond Ook het jubilerende damesvoetbal elftal bleef deze avond niet achter. Namens deze dames werd door de trainer van het elftal een mooie voet bal aangeboden. Ook dit geschenk werd met dank aanvaard. Ook werd er nog een loterij gehouden waarbij een groot aantal zeer mooie prijzen te winnen was. Het was een heel gezel lig samenzijn dat tot in de kleine uurtjes voortduurde. ACHTERVELD Daar er een dui delijke behoefte bleek te bestaan bij de basisgroep Achterveld/De Glind/ Leusden van de Evangelische Volkspartij, om in eigen kring nog eens na te praten over het gebeuren van de afgelopen maanden, werd er vorige week door deze basis groep vergaderd. Bij de veel E.V.P.-ers bleek het volgende te leven A Gevoelematig was het voor de basisgroep een bittere teleurstelling dat er relatief zo weinig Christenen in Nederland zijn. die onderhand eens inzien dat het tijd wordt het ..voor touw" te nemen, met de naaste soli daire politiek op basis van het Evangelie, ook als dat risico's met zich mee brengt. B Nuchter en verstandelijk bekeken, bleken enkelingen zelfs nog winst te zien in de uitslag, (op zich geen onbekend geluid in de politiek) Doch in het algemeen was de groep van mening dat e.e.a. wel positief te vertalen is. in aanmerking genomen dat het gros van de bevolking, ook het Christelijke deel. moeilijk in be weging te krijgen is. Dat er een be hoorlijk percentage aan de linkerzij de van het C D A is die veel sympha- tie heeft voor het programma en de uitgangspunten van de EVP die pas aurven kiezen voor de laatste als landelijk bekende ..grootheden" plus een groot percentage ..gewone" lie den hen voor zijn gegaan. Daarnaast werden als moeilijkheden gesigna leerd een te korte periode tussen oprichting partij en verkiezingen, geen landelijk bekende lijsttrekker en een voor de E.V.P. weinig hoop volle uitslag van een opinie-peiling de laatste zaterdag voor de verkiezin gen. DANKBAAR Dat alles dwingt je eigenlijk die 4500 mensen die ondanks alles toch hun stem uitgebracht hebben op de E V P dankbaar te zijn, en je eigenlijk te realiseren dat deze mensen aan die dankbaarheid op zich niets hebben. De dank van de E.V.P. zal zich moe ten vertalen in de moed om door te gaan. niet alleen vanwege die 4500 bewuste kiezers, maar juist vanwege de naaste met wie we solidair willen zijn, zo menen de EVP-ers Daarbij voelt men zich gesteund door de uitslagen in die steden, dorpen en streken waar men dankzij basisgroe pen actief heeft kunnen zijn, b.v Friesland 1%. Groningen 1 1%. of om dichter bij huis te blijven Leusden 0 8%. Barneveld 1 3% en niet te ver geten De Glind 5 5% De laatste meer dan 10 maal het landelijk gemiddel de. Dit geeft aan dat het kan. Vandaar dat deze basisgroep besloten heeft door te gaan en een beroep doet op allen die reeds een stem op de E V P hebben uitgebracht Maar ook op hen die op grond van hun levensover tuigingsympathie hebben voor pro gramma en uitgangspunten van de E.V.P. Versterking van de E V P acht. men nodig. Niet alleen landelijk maar ook plaatselijk, omdat juist de basisgroep het dichtst bij de mensen staat De mensen uit Leusden. Achterveld mo gen zich ook nog realiseren dat de Glindenaren t.z.t. de Basisgroep Bar neveld zullen gaan versterken Van daar dat de basisgroep Achter veld/Leusden/De Glind alle E V P - kiezers en sympathisanten oproept zich in verbinding te stellen met een van de onderstaande contact adres sen. hetzij voor actieve deelname, het zij voor regelmatige informatie Deze contactadressen zijn Leusden. T. Apperloo. Finnmark 46, tel. 033-941850 De Glind, R. Stem. Schoondebe- kerweg 23. tel. 03425-2088 Achterveld. K. S Eijgenraam. D van Weedestraat 1, tel 03425-1942 ACHTERVELD Vanavond (dins dag) zal in de grote zaal van Ons Gebouw de uitreiking plaatsvinden van de diploma's aan de geslaagden van de gehouden E.H.B.O. cursus. De diploma's worden door burge meester Rademaker uitgereikt. Voordat deze uitreiking plaats vindt, wordt erom 19.30 uur eerst een buitenoefening gehouden door de reeds gediplomeerde leden. Deze oe fening zal plaatsvinden op de Pater Stormstraat ter hoogte van de vijver. Belangstellenden zijn bij deze bui tenoefening van harte welkom Door het houden van een dergelijke bui tenoefening kan men ook eens ken nis nemen van het werk en de manier waarop door de E H B O wordt ge werkt LEUSDEN Donderdagmorgen 25 juni is er een vergadering van de werkgroep SOL met het Provinciaal Opbouworgaan PUSW De vergade ring wordt gehouden in de commis siekamer van het oude gemeente huis. Burgemeester de Beaufortweg 63 en begint om 9 30 uur De agenda bevat de bespreking van de funktie-omschrijving op bouwwerker en de nota Samenle vingsopbouw. ter advisering aan de Planadviesgroep sociaal-cultureel werk Leusden LEUSDEN/CENTRUM In het Amersfoortse sportfondsenbad vond de vijfde avond van de KNZB-kring- kampioenschappen plaats. Op de 100 m. schoolslag voor jongens van 1967 was Mare Hulst als vijfde ge plaatst. Door een zeer sterke eerste 50 meter en het goed doorgaan op het verdere deel van de wedstrijd kwam hij uit op een tijd van 1.24.1 endiewas aoed voor de tweede plaats en een zilveren medalje Marriette Leusinx zwom op de 200 meter wisselslag voor meisjes van 1965 een accepta bele race (2.49 0). maar Michiel Jan sen (jongens 1966) bleef met 1 25 3 op de 100 m schoolslag onder zijn niveau Gerco Renkers (jongens 1967) zwom in 1.30 2 de 100 m schoolslag ACHTERVELD Gisteren is met het straten (volleybaltoernooi de feestweek vanwege het tweede lus trum van de SV Avanti begonnen. Met bijna dertig(l) deelnemende ploegen. Woensdagavond wordt deze wed strijdenreeks voortgezet. Vanaf circa 18.30 uur voor de jeugd en vanaf 19.15 uur voor de senioren. Gespeeld wordt op het trapveldje aan de Jan van Arkelweg of bij slecht weer In de gymzaal. Na de wandelpuzzeltocht voor kinderen van 7 t/m 12 jaar staan voor vandaag nog op het programma het begin van het tafeltennistoernooi (aanvang 19.00 uur in Onze Wereld) en de start van het badmintontoer- nooi (eveneens 19.00 uur) In het gymnastieklokaal. Voor woensdag heeft het Avanti- bestuur eerst een teleurstellend be richt de bestelde maxi-springmatras is lek en kan niet worden opgesteld. Misschien komt deze attractie later nog wel eens naar Achterveld9 De films gaan wel door In De Moespot vanaf 14 00 uur voor kinderen van 2 t/m 5 jaar en vanaf 15 00 uur voor de kinderen van 6 t/m 8 jaar. Donderdag is de start van de gezinspuzzeltocht tussen 19.00 en 1930 uur bij de gymzaal Vrijdagavond worden de tafelten nis- en badmintonwedtrijden voort gezet en het zaterdagprogramma luidt als volgt: 10.30 uur: gymnastiekdemonstraties 11.30/12.30 en 13.30/14 30 uur fina les tafeltennis. 15.00/16 30 uur badmintonfinales 20.00 uur: grote feestavond in Ons Gebouw ACHTERVELD Voor het onder brengen van nog een 20-tal jongens en meisjes, die van 20 tot en met 25 juliaan de 24eTour de Junior deelne men, zoekt Johan Ossendrijver als hoofd van de huisvestingscommissie nog een aantal gastgezinnen in Ach terveld, Stoutenburg en/of Leusden. In totaal doen circa 130 kinderen van 12 t/m 14 jaar aan het wielerspectakel mee en het zou wel erg sneu zijn als enkele rennertjes door een tekort aan logiesgelegenheid afgezegd moeten worden. Als blijk van waardering voor uw begrip en medewerking biedt de tour-organisatie u gaarne een ..ver goeding" aan in de vorm van een waardebon van f35.— (te besteden bij de Achterveldse Middenstand). De tourmoeders zijn bovendien welk om op het koffie-uurtje met tourbaas Wout Meinten op donderdag 23 juli om 10.00 uur in d'Oude peerdestal Vast bedankt voor uw hulp. die u Johan Ossendrijver via telefoonnum mer (033) 946126 kunt aanbieden ACHTERVELD Zaterdag wer den door de juniorleden van de ten nisvereniging de wedstrijden ge speeld voor het clubkampioenschap. Een groot aantal deelnemers had voor deze wedstrijden ingeschreven. De spelers werden naar sterkte in poules ingedeeld. Het werd een heel gezellig spannend toernooi waarbij onderling sportief werd gestreden. Voor de enkelspelen was er ook een verliezersronde voor elke poule Tevens werd bij de enkelspelen ook om een derde plaats gespeeld, terwijl het bij de dubbels om een eerste en tweede plaats ging Ondanks de wis selende weersomstandigheden kon den alle partijen toch worden ge speeld Nadat alle ronden waren ge speeld konden uiteindelijk de win naars bekend worden gemaakt De uitslagen waren dames enkel poule A 1e Loes van Bekkum. 2e Stella Dings en 3e. Rian Hak poule B 1e Gitte Vos. 2e Nicolette Groenewegen en 3e Jacqueline En ters poule C 1e Isolde Vons, 2e. Angeli- que Bontjes. 3e. Myriam Vlug heren enkel poule A 1e Mare Peter de Gans, 2e Hans v. d Kooij. 3e Marco de Ruiter poule B 1e Marcel Jacobse. 2e Arnoud Vond. 3e Patrick Smink poule C 1e. Rogier Plijnaar, 2e Hen ry van Burgsteden. 3e Vincent Brink dames dubbel poule A 1e Loes van Bekkum/Suzan van Egmond. 2e. Rian Hak/Stella Dings poule B 1e Gitte Bos/Marlies van Dijk. 2e Ellen v d Horst/Carolien Slotboom heren duDDei: poule A 1e Marco Peter de Gans/ Hans v. d Kooij. 2e Marco de Rui ter/Jan Aaldert van Hekeren. poule B 1e Stephan Bijneveld/Rik van Egmond. 2e Patrick Smink/ Ralph Valkonet gemengd dubbel: 1 Loes van Bekkum/Marc Peter de Gans. 2e Stella Dings/Tony Witsen- burg poule B Gitte Vos/Stephan Bijne- veld, 2e. Nicolette Groenwegen/ Ralph Valkonet Verliezers ronde dames enkel: poule A 1e Heina Troost, poule B 1e Ellen v d Horst poule C Jolanda van Nimwegen. heren enkel: poule A 1e Maurice Dings. 2e Ste phan Bijneveld, 3e Wibo Plijnaar. Volgens het streekplan zou er hier ruimte zi/n voor de vestiging van bedrijven t

Leusder Krant | 1981 | | pagina 8