Veel belangstelling voor overdekt sporten in Leusden P.J.G.U. trekt naast wisseltrofee Bouwer/Dee grootste kanshebbers Plusminus Sporthal vrijwel volgeboekt Lisidunahof beter dan 't Hamersveld Jeu de boules-competitie Zwemvierdaagse in Leusden Afzwemmers in Bavoort „Leusden Troef" Alternatief Clubkampioen schappen LTV Leusden LEUSDEN/CENTRUM - De belang stelling voor speeluren in het activi teitencentrum (de sporthal) in de Ha mershof en de tennishal aan de Groene Zoom is zeer groot. De zes binnenbanen van de tennishal zijn Inmiddels voor meer dan 50% bezet, maar nog vrijwel dagelijks komen aanmeldingen binnen. De sporthal is vrijwel „uitverkocht" en voor beide overdekte sportvoorzieningen geldt, dat wie nog speeltijd wenst te be machtigen, zeker niet lang moet wachten. Dat blijkt mede uit onder staand bezettingsoverzicht. SPORTHAL Voor het geven van gymnastiekon derwijs gaan negen scholen van de sporthal gebruik maken In de exploita tiebegroting is destijds uitgegaan van 26 lesuren per week De praktijk is met ■(tot nu toe) 40 weekuren veel gunstiger gebleken. Voor training en het spelen van (competitie)wedstrijden hebben in middels 12 sportverenigingen en enige -bonden beslag gelegd op in totaal 1225 uren' Daarnaast zijn ook reeds enkele aanvragen ontvangen voor het organiseren van evenementen op een heel ander gebied, zoals een antiek markt, een oranjefeest en dergelijke Al les bijeen genomen, zijn in de sporthal nog maar een beperkt aantal uren be schikbaar Op woensdagmiddag van 12 00 tot 16 00 uur bijvoorbeeld en op de overige middagen - buiten de weekeinden - zelfs maar van 15 45 tot 17 30 uur Wat de weekends betreft is de sporthal voor alsnog tot 7 maart 1982 helemaal be zet. Met betrekking tot de bowlinghal (in het activiteitencentrum) zijn onlangs de personeelsverenigingen van een groot aantal plaatselijke en regionale bedrij ven aangeschreven om belangstelling te wekken voor een bedrijfsbowling- competitie De respons was verrassend groot met tot nu toe 23 teams zullen 15 bedrijven aan die op woensdag- en donderdagavond te organiseren com petitie deelnemen Voorts ligt in de ver wachting. dat de bowlingbond Leusden de maandag- en de dinsdagavond voor haar rekening neemt Het ligt ook in de bedoeling, dat speciale bowlingochten- den voor bijvoorbeeld bejaarden wor den gehouden TENNISHAL Op maandag-, dinsdag- en donder dagavond is de tennishal nu al vrijwel volledig bezet Behalve de drie plaatse lijke LTV's Lockhorst, De Eemelaar en Leusden. gaan ook Amersfoortse ver enigingen als Alta, 't Stort en Leusder- park van de tennishal gebruik maken, evenals bijvoorbeeld de personeelsver eniging van de PTT Ook door particu lieren is tot nu toe voor een totaal van 76 baanuren gehuurd Voorts is overleg gaande met een particuliere tennisle- raar, die privé- en teamlessen wil geven en plaatselijke bedrijven zullen binnen kort worden geattendeerd op speelmo- gelijkheid voor personeel tijdens de middagpauze of direct na de werkuren De nog steeds binnenkomende aanvra gen om inlichtingen en de lopende on derhandelingen omtrent speeluren zul len de bezettingsgraad van de tennishal verder doen toenemen Wat de squash en racquetbalbanen betreft, is te ver melden dat de besprekingen met het Squash Rackets Genootschap Leus den vrijwel afgerond zijn. Met nóg een gegadigde voor de racquetbalbaan duurt het overleg voort. Nadere informaties voor sport clubs en particulieren is tijdens kan tooruren te verkrijgen bij de Stich ting Activiteitencentra i.o., postbus 150, 3830 AD Leusden of telefonisch via nummer (033) 941247, toestel 127. Ook voor reserveringen kunt u daar terecht. LEUSDEN/CENTRM - In de peri ode van 6 tot en met 10 juli wordt ook In Leusden de zwemvierdaagse geor ganiseerd. De deelnamekosten be dragen f 6,— p.p. of f 5,— in de voor verkoop aan de kassa van het zwem bad Bavoort. Op vier van de vijf avon den moet tussen 18.30 en 20.30 uur 500 meter per avond worden ge zwommen. De vierdaagse wordt met diverse attracties omlijst, zoals de CWD-disco op het terras, luchtkus sen, zeephelling, tekenwedstrijd, en zovoort. Maandag (6 juli) staat bovendien in het teken van mastlopen en kussen gevechten op banden, dinsdag in dat van ringsteken met eigen boot of op banden en woensdagavond staat de competitie touwtrekken over het gro te bad weer op het programma. Don derdag verleent de brandweer mede werking aan „spuitbar en de finale op vrijdag wordt versierd met ver kleed zwemmen, stuivertje duiken en het optreden van de Gouden Klom- p^r dansmariekes en van het acht mansorkest CWE-sound LEUSDEN Zaterdag 20 juni wer den er weer zwemdiploma's afgeno men In het zwembad Bavoort. De volgende kandidaten behaalden hun diploma A: Marieke van Veldhuizen, Priscilla Russell. Ingeborg Beumer, Norbert Ramaer, Annemieke Vreugdehil, Ro gier van de Brink, Roy Goelst, Gilbert Mageman. wouter jonkman. Aman da Verbeek. Sander van Winterswijk, Marjolein Wardekker. Gisa ter Haar. Mirjam Verheij. Pascal van Bentum, Jessica Rooke, Marjoke Pellen. Ro bert van Dijk, Daniel Ritsma, Eugêne van der Pijl, Pam Pelupessy, Patricia de Vaan, Michiel Visser, Remco Smal. Narda Kesseler-Molenaar, Gijsje van Essen-van de Heuvel, Ge rard van Wijngaarden. Thea van Wijngaarden-Boode. Berend Heil, Jannie van Ginkel, Annemarie José Rheenen Voor het diploma B slaagden de volgende personen Sanne Peet. Astrid Geers. Sandra Boon, Rob Wortelboer, Marieke Ben- them. Ingeborg Lubach, Martijn Hurks, Gerben Santing. Arjan van de Pijpekamp, Robert Jan Voetee LEUSDEN/CENTRUM De kop boven dit artikel moet u beslist niet zien als een poging tot het zaaien van tweedracht tussen de beide Leus- dense verzorgingstehuizen. Verle den week woensdag werd gewoon iets nogal ongewoons gedaan op het Lisidunahovense sportveld: vrouwe lijke voetballers, werkzaam bij de on derneming aan de Bavoortseweg, speelden een vriendschappelijk par tijtje voetbal de aanwezige EHBO- kist bleef dicht tegen dito-colle ga's van het bedrijf aan de Asschat- terweg onder mannelijke leiding van scheidsrechter Fred Heuveling. Al leen de Lisldunahoveniersters kwa men tot scoren en waren daarom beter of, als u dat liever hoort, geluk kiger bij het schieten. De eerste verrassing was het ver schijnen van beide ploegen in Dash- witte shirtjes Met de akelig korte zware broekjes had de man met de fluit, ondanks de lage temperatuur, geen problemen, maar hij liet pas beginnen toen de thuisclub in de blauwe Stetboys-tricots was gehuld 't Hamersveld bleef in het wit met in forse letters de clubnaam Zeemeeuw op de rug Surprise nummer 2 was 1-0 in de eerste minuut en met tweemaal 30 minuten speeltijd leek voor de niet meer zo prille Hamers- veld-keepster (met handschoenen) een druk avondje op komst De Zee meeuwen verdedigden zich echter als -leeuwen en niet zonder succes. want de Lisiduneesjes kwamen met alle moeite en trucages uiteindelijk net niet aan dubbele cijfers Tot grote tevredenheid van onder meer trainer Hans Berkhof. „Wat wil je? We bestaan twee weken en spelen nu al zo n zware uitwedstrijd. De inzet is prachtig en succes zit er zeker in, al kwam dat er tegen Lisidunahof nog v niet uit'. Deze mooie woorden van de oefenmeester werden bevestigd door het feit, dat niet eenmaal mond-op- mond-beademlng nodig was ge weest! Overigens bleven de Hamers- veldsters niet met lege handen: de Lisldunahoveniersters troostten de verliezers met consumptiebonnen en Hamersveld-supporters kwamen met een flinke taart op de proppen. LEUSDEN De Provinciale touw trekwedstrijd georganiseerd door de PJGU afdeling Leusden op zaterdag 20 juni op het terrein tegenover zwembad Bavoort, is voor de gasthe ren qua prestatie geen succes gewor den: diverse gastteams bleken te sterk. Het totale gebeuren is voor de Leus- dense PJGU wel een geslaagd eve nement geworden. De opkomst was groter dan In 1980 en de wedstrijden verliepen vlekkeloos. Teneinde de zaak zo goed mogelijk te laten verlo pen, stelde de organisatie voor dat men mocht deelnemen op blote voe ten of op gymschoenen. Door middel van een graafmachine was een grote kuil gegraven waarin het nodige water gespoten, zodat het geheel op een klein zwembad leek Zodra een team of een lid daarvan in het water terecht zou komen, dan kon hij of zij een hartversterking bij de jury komen halen Verder zou de jury een aantal mini radio's uitdelen voor orginaliteit De ze apparaten waren beschikbaar ge steld door cafetaria Midi De eerste strijd ging tussen Wouden berg 3 en Leusden 2 De Leusdense ploeg bleek geen partij te zijn en werd dan ook snel op verlies gezet De tweede partij tussen Bunnik 2 en Langbroek 2 hield lange tijd de grote schare toeschouwers in spanning, wie aan het langste eind zou gaan trekken. Bunnik leek te winnen, maar Langbroek bleek de langste adem te hebben De dames van Bunnik bleken te sterk voor Linschoten terwijl in een ge staag tempo de Woudenbergse da mes de meerdere bleken te zijn van Leusden 1 Op dat moment was nog niemand nat geworden, zodat de kurk op de fles bleef De eerste herenploeg van Wou denberg stelde in de partij tegen de heren van Harmeien 2 duidelijk hun kandidatuur voor de eindoverwin ning. Alsof zij de was binnenhaalden, zo snel en in een gelijkmatig tempo trokken zij Harmeien over de streep De ploeg van Bunnik 1 bleek met melk minder mans te zijn want zij gingen ten onder tegen een jonge ploeg van Woudenberg 4 Oudewater 17 kwam zeer zelfverzekerd aan de start tegen de ploeg van Leusden 1 Eén van de Oudewater-trekkers bleek niet van plan voor dit karwei de sigaar uit zijn mond te nemen Zijn ploeg werd niet de sigaar SPEKTAKEL De gastheren zouden in de volgen de wedstrijd voor wat spektakel zor gen De heren van Linschoten 1 ston den reeds klaar toen een zwangere vrouw met haar corpulente man, bei de achter de kruiwagen met daarin 2 kinderen het strijdperk betrad Dit gezinnetje bleek niet opgewassen te zijn tegen de Linschoter heren De inspanning was dan ook te veel voor de vrouw en terwijl zij het touw liet schieten had tevens de geboorte van een kind plaats dat direct te water hing en daar een paar ledenmaten verloor. De hele Leusdense ploeg ging daarom te water en kon toen het gelach en het applaus van het publiek in ontvangst nemen. Hierna moesten nog meer ploegen toezien, dat één of meer leden te water werden getrokken, zodat het vloeistofpeil in de fles snel daalde In de volgende ronden sneuvelden nog heel wat ploegen, alleen de echte touwtrekkers bleven overeind, zodat de einduitslag als volgt was bij de dames won Harmeien 1 voor de tweede achtereenvolgende keer de wisselbeker Woudenberg 1 werd tweede en Woudenberg 3 werd der de Teneinde het onderonsje tussen Woudenberg en Harmeien compleet te maken gingen de heren Wouden berg 1 voor de tweede maal met de wisselbeker naar huis Woudenberg 3 werd tweede en Harmeien 1 kreeg de derde prijs Na afloop van het touwtrekken is men tot in de kleine uurtjes bezig geweest de koude ledematen te ver warmen met alcohol en disco dansen in het clubgebouw van „Antilopen". - Speelbeeld van de vriendschappelijke wedstri/d Lisidunahof - 't Hamersveld LEUSDEN De competitie van jeu de boulesvereniging „De Hakhorst" krijgt een verrassend slot. In de laat ste ronden komen de sterkste teams tegen elkaar uit. waardoor de kansen ineens snel kunnen keren. Het duo Jacobs leek regelrecht op een pro longatie van hun titel af te stevenen, maar door een forse nederlaag tegen duo Brouwer/Dee is de strijd weer geheel open. Rob Bouwer en Jauke Pirn Dee hebben de kans nu weer in eigen handen. Het duo Jacobs werd met verras send grote cijfers (3-0) verslagen door duo Bokhorst, nummer twee op de ranglijst Duo Bokhorst leek daar mee rechtstreeks op de eerste plaats af te stevenen, maar op hun beurt werd dit duo met, alweer 3-0,versla gen door het duo Bouwer/Dee. Om dat laatstgenoemd koppel ook met deze grote cijfers van Boermans/Van der Laaken won. zijn Bouwer/Dee nu weer favoriet nummer één Het slot van de competitie wordt enorm spannend, want beide combi naties moeten nog tegen elkaar spe len En tegen het duo Manuel/Van der Werve. dat dit seizoen met zeer wisselende resultaten speelt Kanshebbers zijn ook nog duo Janssen/De Ridder, dat overigens door een 1-2 nederlaag tegen duo Jacobs ook wat achterop raakte Ook duo Buijs, dat niet speelde, kan nog hoog klimmen Onderaan wordt het ook span nend Duo Bisschops, een 2-1 zege op duo Beemsterboer, kwam een stapje hogerop Maar ook duo Beem sterboer. dat verrassend met 3-0 van duo Snoek won. zit in de lift. Uitslagen: Bouwer/Dee-Boer- mans/Van der Laaken 3-0, Duo Beemsterboer-duo Bisschops 1-2; Duo Bokhorst-duo Jacobs 3-0; Man uel/Van der Werve-Janssen/De Rid der 1-2; Bouwer/Dee-duo Bokhorst 3-0, Duo Beemsterboer-duo Snoek 3-0, Duo Snoek-Boermans/Van der Laaken 0-3, Janssen/De Ridder-duo Jacobs 1-2. Stand: 1 Duo Jacobs 11-25 2. Bouwer/Dee 10-24 3. Duo Bokhorst 11-23 4 De Ridder/Janssen 9-20 5 Manuel/Van der Werve 10-17 6. Duo Buijs 7-14 7 Eskenazi/Jonkman 8-13 8. Bremer/v Dorp 7-10 9 DuoStienen 9-10 10 Duo Beemsterboer 11-9 11 Boermans/Van der Laaken 8-8 12 Duo Bisschops 8-6 13 Duo Snoek 10-6 14 Duo Noom 7-4 B-COMPETITIE In de B-competitie begint ook eni ge tekening te komen Het echtpaar Jacobs speelt daarin zeer sterk en heeft duidelijk de leiding genomen Ook duo Dam doet het voortreffelijk, verder is er nog weinig krachtsver schil. De stand is 1 Echtpaar Jacobs 5-13 2. Duo Dam 4-9 3 Duo Haak 5-8 4 Duo Schoonderwald 5-7 5. Duo Merkesteijn 3-6 6. Dames Eskenazi/Jonkman 2-3 7 Duo Van der Werve 2-3 8. Duo Engelman 4-3 9 Duo Vossebeld 4-3 10 Duo Van Asten 4-2 In de nationale competitie doet het triplette van „De Hakhorst" het uit stekend Het trio Janssen/De Ridder en Buijs trad onlangs voor de tweede competitieronde in Utrecht uit en won alle vijf partijen Het Leusdense trio staat nu in de tweede klasse A op een gedeelde eerste plaats Op 30 augustus is de volgende competitie ronde De stand in de 2e klasse A is. 1 Gelatties en De Hakhorst 9-7 3 Les Calloux 3 9-6 4 Aas 14. Treech '42 3 en Par Hasard 4 10-6 In Dronten is een alternatief ont staan voor dq bekende monsterwie lerwedstrijd Bordeaux-Parijs Het or ganisatiecomité. onder voorzitter schap van Herman Krott, rekent op de deelname van 12 tot 15 kopstuk ken uit de professionele wielerwereld gedacht wordt aan Hinault. Moser, de Wolf. Zoetemelk. Kneteman. van Springel. enz die de circa 350 kilometer lange wedstrijd achter der- ny's rond het IJsselmeer moeten be twisten De route loopt „tegen de wijzers van de klok" via Friesland, de Afsluitdijk en Noord-Holland met start en finish in Dronten Als datum voor de eerste editie wordt woensdag 19 mei 1982 genoemd Wellicht zon der opzet maar wel toepasselijk de dag voor Hemelvaart' Peter LEUSDEN/CENTRUM - In de af gelopen week en vaak onder bizarre weersomstandigheden werden de clubkampioenschappen enkelspel van de LTV Leusden gespeeld. Harde wind en te lage temperaturen maak ten het verblijf op de banen bepaald niet aangenaam. Desondanks wer den maar liefst 160 partijen gespeeld In de categorieën A, B en C (indeling naar speelsterkte). Vooral in groep C was de deelname ten opzichte van vorig jaar sterk toegenomen. De finalepartijen verliepen als volgt: DAMES A: Betty Klave heroverde haar titel (vorig jaar door een blessu re verspeeld) via een overwinning met 7-5 en 6-3 op Margriet van Loo HEREN A: Nieuwe clubkampioen Paul Wessehng won de finale over duidelijk van Paul Slijpen (tweemaal 6-1) Hij werd daarmee de opvolger van Gerard Karelse, die verrassend reeds in de eerste ronde werd uitge schakeld DAMES B: De jeugdige Jaquelme Goedhart bleef diverse oudere repu taties de baas In de eindstrijd ver sloeg zij met 6-3 en 7-5 Gerda Lod der HEREN B: Ook hier jeugdig talent in de finale Mare v d Grijp moest het opnemen tegen doorzetter Jaap Gie- len, die zich de aanstormende jeugd met moeite van het lijf wist te houden (5-7, 6-3 en 7-5) DAMES C: In deze categorie ging de zege onaangevochten naar Wiljo van Uffelen, die in al haar wedstrijden slechts één set moest prijsgeven Met 6-4 en 6-2 werd Riet Mam in de finale verslagen HEREN C: Jan van Tetering ver sloeg in de eindstrijd Gerard Slag boom met 6-2 en 6-1 De dubbel-kampioenschappen van de LTV Leusden worden in au gustus gehouden Uitslag 19-6-81 1 Hr v d. Berg 5283 pt .2. Hr Kuyper 5062 pt .3 Mevr v Waterschoot 4966 pt.. 4 Hr Knol 4933 pt.. 5 Mevr Hondorp 4925 pt Stand per 19-6-'81 1 Hr Kuyper 41065 pt., 2 Mevr v Egdom 38891 pt., 3 Hr de Ridder 37493 pt 4. Mevr G. de Ridder 37226 pt., 5 Mevr Dekker 37107 pt., 6 Hr Dekker 36885 pt 7 Hr Knol 36699 pt 8 Mevr R de Ridder 36284 pt.. 9 Hr Arns 36175 pt.. 10 Hr v Water schoot 36118 pt WIELRENNEN. Dick Willigenburg (Leusden) heeft verleden week zijn vijfde overwinning geboekt Hij zege vierde in de 80 km lange amateurron de van Made (N B in 1 uur 56 minu ten en 28 seconden BASKETBAL. De pas opgrichte Leusdense basketbalclub kreeg in middels als naam Green Frogs, ofwel de groene kikkers HOCKEY. Het heren-standaardteam van de MHC Leusden is voor de per 6 september a s beginnende nieuwe competitie ingedeeld in de landelijke 1e klasse D met Doetinchem. Ede. Graspiepers (Drachten), Hengelo, Tempo '41 (Zwolle), Upward (Arn hem) en de Groningse clubs GCHC. GHBS en Groningen Over reizen gesproken' De dames komen uit in de landelijke 4e klasse D met Bunscho ten. Doorn. Dorsteti (Wijk bij Duur stede), Montfoort, Hoevelaken, Ho lestick (Scherpenzeel). Leerdam. Nieuwegein en Phoenix (Drieber gen) WIELRENNEN. Johan Ossendrijver j werd 8e in de Ronde van Driebergen De Leusdense liefhebber finishte dit seizoen in 17 wedstrijden reeds ze venmaal bij de eerste tien met een 3e plaats te Culemborg en tweemaal 5e in Austerlitz en Apeldoorn als beste prestaties VOETBAL. Weinig „handel" bij de Leusdense clubs in de jongste overschrijvingsperiode Uiterst wei nig spelers vertrokken bij Achterveld en Roda Achterveld trok geen nieu we spelers aan en naar Roda werd overschrijving gevraagd door W. Ho- venkamp (VVZA), M Lazeron (Val ken), E van Dongen (Quick) en J. Ruitenberg (Posthoorn) TOUWTREKKEN. Op zaterdag 27 ju ni (aanvang 10 00 uur) wordt de spel- dag van de woonwijk Rozendaal in en rond het Euro-zwembad gehouden Kinderen, die aan minimaal 10 van de 20 spelletjes hebben deelgenomen, krijgen een herinneringsvaantje Een nieuwe activiteit touwtrekken tus sen achtmansploegen van de diverse pleinen over het zwembad begint om 14.00 uur.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 9