X Achtervelders willen blijven zwemmen in zwembad De Glind Ontwerp woonwagencentrum ter visie Dagmavo gaat door Duizend handtekeningen voor burgemeester R.K. schoolbestuur doet niet mee met enqueteren Centrum moet medio 1983 in gebruik genomen worden JL hr 30 juni informatie bijeenkomst Leusder Krant Ml* Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden FOTO-KOPIE NODIG? DONDERDAG 25 JUN11981 - 13e JAARGANG NO. 19 vi/ V (van een onzer verslaggevers) ACHTERVELD/LEUSDEN - De Achterveldse bevolking wil blijven zwemmen in De Glind. Leusden moet niet bezuinigen op zijn subsidie aan het zwembad van de Rudolphstich- ting, maar het gemeentebestuur moet juist al zijn invloed aanwenden om sluiting van het zwembad voor particulieren te voorkomen. Aldus staat te lezen in een petitie, die een delegatie uit Achterveld dins dagmorgen heeft aangeboden aan burgemeester mr. J.W.M. Radema ker. De vijftien ouders, die na aanbie ding van de petitie enige tijd met Ra demaker spraken, kunnen zich ge steund weten door een groot deel van de Achterveldse bevolking. On der de petitie van het aktiecomité stonden niet minder dan "lOOOhand- tekeningen. Het mocht burgemees ter Rademaker niet verleiden tot con crete toezeggingen. Zijn betoog kwam er op neer, dat de kwestie de aandacht van het gemeentebestuur heeft. Aanleiding voor de aktie van een aan tal Achterveldse ouders vormde een bericht in de Leusder Krant, waarin ge meld werd, dat het zwembad van De Glind mogelijk gesloten zal worden voor particuliere zwemmers Dat bleek uit de voorstellen, die het college aan de raad deed om. door middel van een aantal bezuinigingen, te komen tot een sluiten de begroting voor volgend jaar Het col lege wil op de subsidie aan De Glind. die momenteel 4700,- per jaar be draagt minstens tien procent korten en wellicht geheel afschaften Volgens het college is die laatste maatregel minder rigoreus, dan ze klinkt, want het minis terie van Justitie - waaronder de Ru- dolphstichting resorteert - zou toch al van plan zijn om de subsidiëring van De Glind anders te laten verlopen. Daar door zou sluiting van het zwembad voor particulieren toch al onafwendbaar zijn. Zowel de direktie van De Glind, als de inwoners van Achterveld denken daar anders over Omdat er verder in het dorp geen zwemgelegenheden zijn, kwam men in aktie Enkele initiatief neemsters stelden de tekst van de peti tie op en in minder dan geen tijd had men duizend Achtervelders bereid ge vonden hun sympathie te betuiqen De tekst van de petitie, die men richtte aan college en raad, luist: ..Onlangs lazen wij tot onze grote ver bazing in de Leusder Krant, dat het ge meentebestuur overweegt de subsidie voor het zwembad De Glind stop te zet ten, zodat het zwembad zal moeten sluiten voor particulieren Dit is voor ons onbegrijpelijk en ontoe laatbaar, daar dit voor de schoolgaande jeugd en ouders met kleine kinderen uit Achterveld, de enige mogelijkheid is om in de direkte omgeving te zwemmen De weg naar het zwembad in Leusden is te gevaarlijk en de afstand te ver voor onze Achterveldse jeugd Wij verzoeken u dringend uw plannen te herzien, en tevens al uw invloed aan te wenden om sluiting van het zwembad te voorkomen. De petitie is, namens het aktiecomité, ondertekend door de dames Van Dijk en Koch Laatstgenoemde liet desge vraagd weten, dat men nu eerst de reactie van het gemeentebestuur wil af wachten. Mocht het nodig zijn, dan zal er meer aktie gevoerd gaan worden Duizend handtekeningen voor burgemeester (van een onzer medewerkers) LEUSDEN - Het R.K. Schoolbe stuur in Leusden-centrum heeft te kennen gegeven niet mee te willen doen met het houden van een enquê te onder ouders van schoolgaande kinderen. Het onderzoek zou duide lijk moeten maken hoe de ouders in Leusden denken over andere schooltijden en een overblijfsrege- ling voor de kleuter-en lagere scho len. Dit afwijzend standpunt is een streep door de rekening van de schoolraad voor hei openbaar onderwijs, dat ge hoopt had dat alle schoolbesturen mee zouden doen met de organisatie van een enquête. In eerste instantie heeft de school raad aan de gemeente gevraagd of de ze willen onderzoeken hoe ouders den ken over schooltijden en overblijven B. en w. hebben de schoolraad inmiddels laten weten niets te zien in een dergelijk onderzoek Wel werd duidelijk dat on derwijswethouder G van Woudenberg er geen enkel bezwaar tegen zou ma ken als er een overblijfsregeling op alle scholen zou komen Wel maakte de wethouder duidelijk dat van hem niet te verwachten is dat hij zelf één en ander op poten zou zetten, ook niet voor de scholen waarvoor het gemeente be stuur in de eerste plaats verantwoorde lijk is, de openbare scholen De schoolraad besloot, na de nega tieve antwoorden die men van gemeen tezijde ontving, zelf een enquête te or ganiseren. Het liefst zou de schoolraad dit doen in samenwerking met alle Leusdense scholen In een eerste oriënterende bespreking, waarbij het R K schoolbestuur overigens niet aan wezig was. werd duidelijk dat het pro testants-christelijk onderwijs niet afwij zend staat tegen het houden van een enquête Het ligt in de bedoeling de en quête in het begin van het volgend schooljaar te houden. Eventuele veran deringen zouden dan een jaar later, in het schooljaar 1982 1983 ingevoerd kunnen worden. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Tot en met 15 juli aanstaande ligt het ontwerp-be- stemmingsplan voor het woon wagencentrum ter visie. Zoals bekend, komt het Leusdense woonwagencentrum langs de Middenweg te liggen, even ten noorden van de Wilgenlaan. Bij het ontwerp is nu al rekening ge houden met 15 standplaatsen. Als alles volgens planning ver loopt, is het centrum medio 1983 gerealiseerd. In Leusden is reeds geruime tijd een begeleidingscommissie voor het woon wagencentrum aktief Tot nog toe heeft men zich veel beziggehouden met de indeling en inrichting van het centrum. De voortgang der werkzaamheden heeft overigens geruime vertraging op gelopen, toen het Woonwagenschap Amersfoort in oktober vorig jaar in ver band met de kwestie-Tel al haar aktivi- teiten voor het decentralisatiebeleid op schortte In het kader van dat vanuit het ministerie van CRM gevoerde decen tralisatiebeleid wordt momenteel in het hele land gewerkt aan de spreiding van woonwagenbewoners over alle moge lijke gemeenten. In deze regio betekent dat, dat onder meer Leusden de taak kreeg om een klein woonwagencen trum in te richten, om de vanuit het cen trum in Amersfoort te decentraliseren woonwagens een plaats te bieden Dat centrum in Amersfoort is al jarenlang overvol Leusden kreeg de taak om een centrum te maken voor tien woonwa gens, waarbij rekening moest worden gehouden met de uitgroei naar vijftien in de nabije toekomst. VERSCHILLENDE HEDEN MOGELIJK- De dienst Gemeentewerken heeft voor het woonwagencentrum verschil lende indelingsmogelijkheden voor vijf tien standplaatsen op papier gezet. Ook vanuit de begeleidingscommissie kwa men verschillende suggesties, die wer den uitgewerkt. Binnenkort zal de bege leidingscommissie over een en ander advies uitbrengen aan het college Ter- wijl de begeleidingscommissie zich ver volgens kan gaan bezighouden met al lerlei zaken, die samenhangen met het woonwagencentrum - zoals de bevor dering van de integratie - moet er vanuit de gemeente overlegd worden met het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening Het gaat daarbij om het verkrijgen van een Rijksbijdrage voor het realiseren van het woonwa gencentrum Ervaringen in andere ge meenten hebben geleerd, dat dat over leg nogal wat tijd in beslag kan nemen Maar wanneer die fase achter de rug is, kan in feite direkt begonnen worden met het bouwrijpmaken van het terrein. In de planning, die nu gehanteerd wordt, gaat men er van uit, dat het woonwa gencentrum over 22 maanden na nu in gebruik genomen kan worden. De begeleidingscommissie is ook nog van plan om, na de grote vakantie, een keer een bezoek te brengen aan het woonwagencentrum in Amersfoort. De indruk bestaat, dat er niet zo veel woonwagenbewoners zin in hebben om naar Leusden vertrekken De bereid heid om mee :e werken aan de decen tralisatie is ir negatieve zin beïnvloed door de gang van zaken rond de familie Tel. De begeleidingscommissie, waarin onder meervertegenwoordigers van de gemeente de raad, het maatschappe lijk werk, CML en omwonenden, wil daar eens met de Amersfoortse woon wagenbewoners over gaan praten Te vens kan men dan laten zien, hoe de plannen in Leusden er voor staan totole opp centrum (excl geluidswol I t 4700 m2 netto opp per kovel 900 22 00 '98 rr,2 BDU Onafhankelijk nieuwsblad j Li 'I voor de gemeente Leusden LU I Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 35 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,11 per regel (37 cent per mm). Losse nummers: 60 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 u" gaopand. Zaterdags gesloten. Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag Ie bereiken onder tel.nr ,03420-16141 WOONWAGENCENTRUM indelingsmogelijkheid 15 stoonplootsvn - Zo zou een woonwagencentrum aan de Middenweg ingedeeld kunnen worden Culturele Raad wraakt uitspraak Rademaker 3 - Circus Holiday was in Leusden 3 - Geslaagde braderie Biezenkamp4 Achtervelds nieuws5 - Sport7 - Kantlijn8 - Medische diensten 8 - Films in Amersfoort9 DOKTERSDIENST 03425-1222 LEUSDEN - De Avondscholenge meenschap Amersfoort organiseert op dinsdag 30 juni een informatiebij eenkomst over de Dagmavo voor Volwassenen in Leusden. De bijeen komst wordt gehouden in Boerderij Groot Krakhorst, Bolderikhof 18, en begint om 10.00 uur. Een maand geleden heeft het ge meentebestuur in de plaatselijke kran ten een advertentie met aanmeldings bon geplaatst om de belangstelling voor een Dagmavo voor volwassenen in Leusden te peilen Hierop zijn veertig reacties binnengekomen van mensen die een volledig lespakket of een ge deelte daarvan op de Dagmavo willen volgen. Het gemeentebestuur heeft vervolgens contact opgenomen met de Avondscholengemeenschap Amers foort, de organisator van de Dagmavo, die liet weten het aantal aanmeldingen voldoende te vinden voor de vestiging van een dependance in Leusden. De Dagmavo voor volwassenen is een school die zowel aan vrouwen als aan mannen de mogelijkheid biedt het officiële mavo-4 diploma in 3 jaar te be halen. Tot de dagmavo kunnen perso nen worden toegelaten die niet meer leerplichtig zijn. De partiële leerplicht kan op de dagmavo worden vervuld Voor de bijeenkomst op 30 juni zijn, behalve de mensen die zich al opgegeven hebben, ook andere be langstellenden van harte welkom. Zij kunnen zich na de bijeenkomst als nog aanmelden voor deelname aan de dagmavo. Nadere informatie over de dagmavo kunt u krijgen op de af deling Onderwijs (Burg. de Beaufort- weg 63) of bij het bureau Voorlich ting (Zwarteweg 16a), telefoonnum mer 941247. Rozendaallaan 9 Leusden-C

Leusder Krant | 1981 | | pagina 1