Gezellige sfeer op Biezenkamp-braderie winkelcentrum foto's: Janus Visser 'DONDERDAG 25 JUN11981 LEUSDER KRANT Bij slijterij Van de Hengel kon men een nipj enemen van een kersenlikeur uit Denemarken. Het plastic glaasje mocht eventueel meegenomen wor den Voor een paar gulden kon men hier ook in het bezit komen van een glas, waarop graveur Holsvoogd de familie naam had gegraveerd Via een hartige hap van de barbecue van Fred Timmer, en de zoete Berliner Bollen van bakker Van de Hoven kon men eindigen bij het zitje van de kraam van café De Swartesteegh Behalve een frisdrankje of een glaasje bier, kon men hier ook ,,een meter bier" bestel len Hetgeen neerkomt op 12 glazen bier op een rijtje. TEVREDEN De Biezenkampwinkeliers zijn dik te vreden over de belangstelling van de Leusdense bevolking voor hun winkel centrum. Ook het initiatief van het hou den van een markt voor en door kinde ren bleek vorige maand goed aan te slaan. Deze kindermarkt mocht zich verheugen in een grote belangstelling. Duidelijk is dat het Leusdense koper- spubliek de weg naar Leusdens oudste winkelcentrum nog zeker niet vergeten is. gen van vishandelaar L. van Diermen stond een aquarium opgesteld, waarin paling rondzwom Voor een ieder die kans zag een evende paling uit de bak te pakken met zijn blote handen, lag er een lekkere gerookte paling te wachten. Aan het begin van de avond waren de- palingen beslist niet meer levendig te noemen. Wegens ..overmoeidheid van de palingen", zoals een bordje liet we ten, had men de activiteit gestopt. Wel kon men altijd nog het gewicht van twee ..reuzepalingen" raden, om in het bezit te komen van een paar flinke, gerookte IJsselmeerpalingen. De jeugd had ook erg veel belang stelling voor de marktkraam van drogis terij Kniep. Als men kans zag een zak drop te vullen tot een totaal gewicht tus sen de 240 en 260 gram, dan mocht men de drop voor niets meenemen. Gokte men het mis. dan moest er be taald worden. Eenzelfde gok kon men overigens ook bij de Spar wagen, al ging het daar om het afsnijden van een stuk kaas. NIEUSGIERIG Een beroep op de nieuwgierigheid van het publiek werd gedaan door jwue- lier Van Heil. Hij zag kan sfraai ingepak te doosjes met een onbekende inhoud te verkopen voor 10,-per stuk. Tegen de tweehonderd Leusdenaren konden hun nieuwsgierigheid niet bedwingen en gingen tot aankoop van een doosje over. Hetzelfde gold min of meer voor de enveloppen bij Selectra, al ging het hier om een bescheidener bedrag, na melijk 2,50. KUNSTKNIPPEN Opvallende plaats in het geheel nam de kraam van de 68-jarige mevrouw Sil- le van den Broek uit Dieren in. Mevrouw Van den Broek houdt zich bezig met het zogenaamde kunstknippen Overigens verkocht zij op de braderieën alleen maar copieen van haar werk Het origi neel wordt verkocht op kunstmarkten Heel origineel was het werk van de Leusdense Tonny Bult. Mevrouw Bult maakt keramiek poppetjes en kerststal len. Haar poppetjes vonden al snel hun weg naar het publiek. Als men dan verder hongerig of dor stig geworden was na ook nog eens gevoetbald te hebben bij de kraam van Van Galen, geschoten te hebben bij de stand van schietvereniging Leusden. een rondje gemaakt te hebben in de draaimolen en een puzzel opgelost te hebben bij de Bondsspaarbank, kon men ook op de Biezenkamp terecht LEUSDEN - De Biezenkampwinke liers kunnen terugzien op een ge slaagde braderie. Het leek wel of heel Leusden woensdag de moeite had genomen even een kijkje te nemen op het knusse winkelcentrum. Voor iedereen, jong en oud, was er wel iets aantrekkelijks te vinden, waaraan men zijn geld wilde besteden. Toch hadden de winkeliers ook tal van gra tis activiteiten bedacht, waar dan ook gretig gebruik van werd ge maakt. Nadat vorig jaar de braderie in de Biezenkamp zo succesvol was verlo pen. besloten de middenstanders om dat later nog eens op te zetten, alleen liefst iets groter Woensdag was het zover, grote drommen mensen trokken ook nu weer naar het winkelcentrum, dat zich door zijn indeling erg goed blijkt te lenen voor marktachtige evenemen ten. Meer nog dan vorig jaar hebben de middenstanders hun best gedaan de braderie zo aantrekkelijk mogelijk te maken. GOKKEN Opvallend was het aantal kraampjes waar al of niet tegen betaling een gokje gewaagd kon worden. Bij de Karwei- hoek kon men in het bezit komen van een ..raintainer", als men tenminste enig idee had hoeveel spijkers op laag water er in de grote aquariumbak lagen Bij dezelfde kraam waren er bovendien nog twee konijnen in een hok te winnen Keurslager Fred Timmer had twee dikbilkalveren.te leen. Hoe hij het voor elkaar kreeg weten we niet, feit is dat de kalveren de hele dag luidkeels de aan dacht op zich (en de keurslager) vestig den, door constant te loeien. Voor die genen die het juiste gewicht van de kal veren raadden, waren er enkele waar debonnen beschikbaar. Even verderop kon men verder gaan met raden Bij De Jong's Garen en Bandhandel had men een pot tot aan de rand toe gevuld met knopen. Kon men het juiste aantal raden, dan kwam men in het gelukkige bezit van een naaima chine. Eenzelfde activiteit had de Rabobank opgezet, alleen ging het nu om het ra den van de juiste hoeveelheid geld. De belangstelling voor de braderie was ook de mensen van de Rabobank kennelijk meegevallen. Nadat men de hele mid dag ballonnen met gas had gevuld, die voorzien van een kaart met naam en adres van de deelnemertjes de lucht in gingen, kwam men rond vijf uur tot de ontdekking dat het gas op was, zodat men met deze wedstrijd (wiens ballon komt het verst), noodgedwongen moest ophouden. Veel belangstelling was er voor de cavia's bij de bloemtiek van Speksnij der. In navolging van het spelletje bij de bekende televisiequiz kon men ook hier raden in welk poortje de cavia zou ver dwijnen. Bi buurman Aalt van der Hoef had men een rad van avontuur opge steld. waaraan driftig gedraaid werd voor aardige prijsjes Had men na dit alles toch nog een guldentje over dan kon men tenslotte nog een lot kopen bij eén van de dames van ,,de Zonne bloem" PALING OVERVERMOEID Enkele kramen konden zich in een erg grote belangstelling verheugen, meestal vooral van de jeugd Bij de wa- de biezenkamp ENVtlLOFJE LANGS

Leusder Krant | 1981 | | pagina 4