Leusdense wielersuccessen Schaakbekers voor bestuur en jeugd siNHrr Politie hield De Til onder controle Singels weer in de prijzen Geslaagde fietstocht Con Amore Badmintonclub Leusden wil sterk uitbreiden Schietwedstrijden Ons Genoegen Oefenprogramma SC Amersfoort Lockhorst zondagheren A „gezakt Pannebier- picknick Roda pupillen op KNVB-centrum DONDERDAG 25 JUN11981 Dick Willigenburg. LEUSDEN/CENTRUM - Plaatse lijke wielrenners hebben weer voor een paar leuke successen gezorgd. Vooral de amateur Dick Willigenburg fietst dit seizoen uitstekend. Afgelo pen zaterdag kwam hij in de Ronde van Putten opnieuw winnend over de eindstreep en een dag later werd hij 3e in de Ronde van Bultrup (Geld.). De winst in Putten betekende na soortgelijke prestaties te Leiderdorp. Espel (NH), Leusden, Lelystad en Ma de (NB) de zesde zege van Willigen burg in dit seizoen. Vorig jaar pakte de Leusdenaar ..slechts" viermaal de hoofdprijs Putten had trouwens nog een Leusdense winnaar en wel de jon ge Achtervelder Paul Ossendrijver bij de trimmers. ACHTERVELD - Zaterdag 20 juni werd door een aantal ponyruiters van de landelijke rljvereniging De Singels deelgenomen aan een pony concours in Renswoude. Dit con cours was georganiseerd door de Luna Ruiters. De dag begon wat mie zerig en het was kil. Gelukkig werd het steeds beter zodat het prima rij- weer werd. In de B-dressuur wist Mariska Hus tings op haar pony Nouschka in ring vier een 1e prijs te behalen met éen winst punt. Pascale Hustings behaalde ook op de pony Nouschka in ring 3 in de B-dressuur eveneens een eerste prijs met één winstpunt. Een derde prijs werd door Astrid van Dijk behaald op haar pony Streaf in ring 2 Doordat zij ook één winstpunt be haalde is zij overgegaan naar de L- dressuur. Met de pony Karin wist Mar cel Schimmel in ring 1 in de B-dressuur 1 winstpunt te behalen en bij het sprin gen in de C categorie behaalde hij 2 winstpunten ACHTERVELD - Zaterdagmiddag 20 juni werd door de leden van de Hervormde Jeugdvereniging Con Amore een gezellige fietstocht ge houden. De deelnemers gingen van start bij de Regenboogschool. Er was een mooie route uitgezet die een lengte had van ongeveer 38 kilome ter. Vanaf Achterveld ging het via Barne- veld naar Voorthuizen Vandaag verder naar Nijkerk en via Hoevelaken weer terug naar Achterveld. De route was uitgezet door mooie natuurgebieden waarbij de drukke doorgaande wegen zoveel mogelijk werden vermeden. Dankzij de vrij gunstige weersomstan digheden werd het een heel gezellige en mooie tocht waarop volop van de natuur kon worden genoten. Weer in Achterveld terug, konden de deelnemers regelrecht aan tafel waar de pannekoeken reeds klaar stonden Om de spieren los te houden werden er daarna ook nog enkele partijtjes volley bal gespeeld, afgewisseld met het drin ken van een kopje koffie en een drank je. Wel moe doch geheel voldaan keer den de deelnemers huiswaarts. ACHTERVELD - Zestien heren na men deel aan de onderlinge schiet wedstrijd van de schietvereniging Ons Genoegen. Het was P. van Nim- wegen die de eerste plaats wist te behalen met 98 punten gevolgd door W. J. Lagerweij op de 2e plaats met 95 punten. De overige heren wisten de volgende punten te behalen 3. A Vlug 89,4 J E van Hamersveld 85, 5 J Voorburg Gz 84, 6. G. Tolboom 83. 7 J Pepping 82, 8 W v.d. Kletersteeg 81. 9 J Voskui len 80, 10. G. van Hamersveld Jz. 75, 11 F. Koenen 74, 12 J. van Hamers veld Jz 73. 13. Th. v.d Koedijk 73, 14 J. Blom 73,15. B. v.d. Hengel 72 en 16 L. Verburg 70 punten. Ook de dames van de damesschiet- club bekampten elkaar bij de onderlinge schietwedstrijd. Ditmaal waren er tien leden aanwezig An Voskuilen wist de eerste plaats te behalen met 74 punten. Tiny Tolboom werd 2e met 70 punten. De overige uitslagen waren 3. Anneke Oudshoorn 69, 4 Nel Tijmensen 64, 5. Marion Hak 63.6 Annelies Huurdeman 61. 7 lm Kok 61, 8 Dorothè van Ha mersveld 59, 9 Nel Teunissen 55 en 10. Thea van Ruitenbeek 49 punten Zondag 28 juni zal weer de jaarlijks terugkerende fietstocht worden ge houden voor de leden van de vereni ging met hun introducee. De start is om 8.00 uur vanaf het Coöperatie plein. Het belooft indien het weer meewerkt een leuke tocht te worden. De leden uit Stoutenburg die aan de ze tocht willen deelnemen kunnen zich aansluiten bij de Driesprong op Stoutenburg. LEUSDEN/CENTRUM - Op don derdag 2 juli wordt de jaarvergade ring van de badmintonclub Leusden (BCL) in De Hakhorst gehouden. De praatavond begint om 19.45 uur. Se cretaresse Pauline Bardok (herkies baar) en voorzitter John ter Weijden (niet herkiesbaar) zijn periodiek af tredend. Als nieuwe voorzitter stelt het bestuur Ruud Zuer candidaat. Een belangrijk deel van de vergade ring wordt besteed aan de bespre king van plannen voor het nieuwe seizoen. Als basis wordt genomen de vorig jaar door de leden aangeno men beleidsnota met betrekking tot de situatie, die ontstaat na het ge reed komen van de in aanbouw zijn de sporthal. De afgelopen zeven jaar heeft de BCL gekampt met een enorm tekort aan speelruimte, met als gevolg, dat het ma ximale ledental nog circa 150 (waarvan ongeveer 50 jeugdleden) beperkt moest blijven. Deze leden moesten bo vendien in verschillende zalen hun sport beoefenen en dat bevordert zeker niet de onderlinge verbondenheid Een vaak tegen beter weten in aangehou den wachtlijst was ook een terugkeren de bron van ergernis Aan die toestond komt spoedig een einde. De realisatie van de sporthal in de Hamershof nadert het einde en rond 15 oktober- mooi aan het begin van het nieuwe indoorsqizoen - komt deze accommodatie aan de sporters ter beschikking. Inmiddels zijn de concept-gebruiks- roosters opgesteld. Daaruit blijkt, dat de BCL per medio oktober waarschijnlijk de negen badmintonvelden in de hal toegewezen krijgt en wel op dinsdag en donderdagavond van 19 00 tot 23.00 uur (voor de senioren) en op za terdagmorgen van 10 00 tot 13.00 (ten behoeve van de jeugd). In één klap zijn daarmee de thans bestande ruimtepro blemen opgelost en bovendien krijgt de badmintonclub dan ook de uitbreidings mogelijkheden, die nodig zijn voor een goed functioneren 150 NIEUWE LEDEN Bi| de toewijzing van bovenstaande speeluren kan de eerdergenoemde be leidsnota in werking treden Op basis van een contributie voor jeugdleden van circa 60,- (vanaf 9 jaar) en voor senioren van 150 - oer iaar Dp RCI kan uitgroeien tot 300 leden, die dan ook voldoende speeltijd zullen krijgen De opvang, ook van beginnende bad mintonners. kan probleemloos geschie den omdat de club over twee gediplo meerde trainers en een ervaren kader (dat dan weliswaar uitbreiding behoeft) beschikt. De BCL is aangesloten bij de Neder landse Badminton Bond, met als ge volg, dat zowel recreatief als „presta- tief" kan worden gespeeld, zoals door middel van deelname aan de bonds- competitie, open toernooien, enzo voort Intussen hebben de nog op de wacht lijst staande candidaatleden bericht ge kregen, dat zij binnenkort spelend lid kunnen worden. Ook zij, die daarop niet hebben gewacht en buiten Leusden zijn gaan spelen, krijgen nu weer de kans om in eigen omgeving hun sport te beoefenen. Met alle voordelen van dien. Tenslotte nog een advies aan ie dereen. die lid van de BCL zou willen worden Meldt u zo spoedig mogelijk aan. Wie het eerst komt, maalt ook het eerst en bovendien verlicht u daar mee de taak van hen, die uw inschrij ving moeten verwerken. De adres sen voor informatie en aanmelding zijn Pauline Bardok, Waarden 15, te lefoon 944111 en Rob de Haan, Ga gelhof, telefoon 942618. Badminton is de som van concentratie en reactievermogen LEUSDEN/CENTRUM - Tot de hoogtepunten van de overigens zeer rustige jaarvergadering van de schaakvereniging Leusden behoor de het uitreiken van de bekers, die in het vrijwel afgelopen seizoen waren verdiend. Merkwaardig was, dat in de huis competitie het „zilverwerk" te recht Is gekomen Dij bestuurs- en jeugdleden. Wat de categorie senio ren betreft werd Gertjan Fröberg kampioen van groep 5, penning meester C.Veenendaal van groep 4, Harry Vossenbeld van groep 3, bondscompetitielelder Herman Frö berg van groep 2 en voorzitter J. van Santen van de Hoofdgroep. Een „normale" bekerwinnaar was J. Ach- LEUSDEN/CENTRUM - Voor het begin op 15 augustus van de nieuwe competitie speelt het A-team van SC Amersfoort op Birkhoven de navolgen de oefenwedstrijden 19 juli 14.30 uur: Amersfoort - Utrecht 22 juli 19.00 uur: Amersfoort - Amersfoort C 25 juli 19.00 uur: Amersfoort - Go Ahead Eagles 28 juni 19.00 uur: Amersfoort - NEC Nijmegen 1 aug. 19.30 uur: Amersfoort - Haarlem 5 aug. 19.00 uur: Amersfoort - PEC Zwolle Het C-team, met o m. de Leusdena- ren R Stoelhorst en R de Haas. begint op 29 augustus aan de competitie. Daaraan voorafgaand wordt als volgt geoefend 22 juli 19.00 uur: Amersfoort C - Amersfoort A 25 juli 14.00 uur: Amersfoort C - NAC Breda C 29 juli 19.00 uur: Amersfoort C - Politie Ze'5t 1 aug. 17.30 uur: Amersfoort C - Haarlem C 8 aug. 14.30 uur: Amersfoort C - Den Haag C 12 en 16 aug: Deelname aan Rhelico-toernooi 15 aug. 14.30 uur: Amersfoort C - Utrecht C 19 aug. 19.00 uur: Hooglanderveen - A'foort C 422 aug. 14.00 uur: Amersfoort C - Willem II C 25 aug. 19.00 uur: IJsselmeervogels - A'foort C terberg en met name voor het beste resultaat in de SGS-competitie. Wat de jeugd betreft werd Thom Wuts winnaar van de C-beker. In groep B is de beslissing niet gevallen. De vergadering, die keurig op tijd is begonnen, verliep vlot De opkomst - buiten het niet voltallige bestuur circa 20 man aan het begin van de avond - viel nogal tegen. Weliswaar verscheen nog wel enige versterking in de loop van de vergadering maar bepaald druk werd het niet Mogelijk dat mede daar door nog voor 22.30 uur aan wat „vlug gertjes" kon worden begonnen Periodiek aftredend, herkiesbaar en herkozen gold voor jeugdleider J. Boe- maars, Wedstrijdleider huiscompetitie J de Jager en voorzitter J. van Santen Bondswedstrijdleider B Uneken was om studieredenen niet herkiesbaar Hij kreeg H Fröberg als opvolger Inzake de SGS-competitie is het streven van de schaakvereniging voor het komende seizoen promotie voor het standaard team. handhaving van het tweede gar nituur. handhaving en zo mogelijk pro motie van het derde tiental en rustig blijven zitten voor Leusden 4. De SVL telt op dit moment - er bestaat geen wachtlijst - 94 leden (47 senioren, 8 junioren en 39 aspiranten). In dit sei zoen wordt nog t/m 7 juli elke dinsdag gespeeld. Dan volgt de vacantie en op 18 augustus begint het nieuwe schaak jaar Een leuke afsluiter is nog, dat de contributie voor 1981 -1982 niet zal wor den verhoogd. LEUSDEN/CENTRUM - De laatste competitie-uitslagen van de LTV Lockhorst gaven weinig reden tot vreugde. Het eerste herenteam (dat in de 1e klasse van de districtscom petitie uitkwam) is „gezakt". De ploeg degradeerde nadat zaterdag in Woerden met 5-1 werd verloren van VEP-A, dat daardoor promoveerde. „Wij zijn weer terug, waar we twee jaar geleden begonnen", aldus aan voerder Henk Jansen, „VEP had met enkele „aanstormende talenten" in de competitie alle wedstrijden met 6-0 gewonnen, zodat wij toch maar het eerste tegenpunt hebben ge scoord". Op zich natuurlijk een schrale troost. De Lockhorst-jeugd komt volgend jaar met drie teams in de 3e klasse uit. De A-ploeg degradeerde uit de 2e klas se na een 3-2 nederlaag in Maarssen tegen Luck Raeck B en C konden zich handhaven. In de districtscompetitie wisten de Lockhorst-jongens t/m 12 jaar zich tot de laatste ronde goed te weren. In Soesterberg werd de gelijknamige club nog met 3-5 verslagen, maar de 0-8 nederlaag thuis tegen Ludenti bete kende wel, dat de beker aan de neus van de Leusdenaartjes voorbij ging Een dag of tien geleden stond ik naar de bouwbedrijvigheid aan de Groene Zoom te kijken Een net uit een oud maar goed onderhoud deusjevootje ge stapte meneer stak een sigaret op uit een bekend bruin pakje en sprak mij aan. ..Of de wat fors uitgevallen mecca- no-achtige constructie inderdaad een druivenkas moest worden", wilde hij weten. Hoewel nog maar kort woonach tig in Leusden. was hem toch al opge vallen. dat hier zo vaak wordt gestreefd naar meer. beter en groter dan elders, maar dit leek hem toch de waanzin ten top Mijn uitleg, dat het daar om een tennishal ging. geloofde hij nauwelijks. Wellicht toch wel goed. dat hij in oktober nog eens gaat kijken. Inmiddels is afgelopen vrijdag het al een paar dagen eerder bereikte hoog ste punt van die tennishal met een klei ne happening herdacht. Erg sportief, dat ook ik daarbij uitgenodigd was' Al zeer spoedig bleek, dat de opdrachtge vers zich nog altijd op d'r lui teentjes voelen getrapt door een opmerking, die ik ooit over het bouwtempo aan de Groene Zoom heb gemaakt. Al heb ik later ook weergezegd, dat er sindsdien met de snelheid van een Intercity wordt gebouwd. Ik wil echt niet vervelend zijn of altijd gelijk hebben, maar dat er een merk baar verschil heeft gezeten in enerzijds de werksnelheid bij de sporthal en an derzijds bij die van de tennishal, is toch wel bewezen. Het bereiken van het hoogste punt van het evenementen centrum heeft geen enkele officële aan dacht gekregen Echt niet alleen omdat de schuin omhoog blauwwit gestreepte en van zeven rode plompeblêdden (op het wit) voorziene Friese vlag in de Ha mershof ondersteboven heeft gehan gen. Niks hoor, het ..bouwkundige hoogtepunt" was daar al lang en breed voorbij, voor de principaal dat in de ga ten heeft gehad Op zich niet zo erg. want 15 oktober komt snel naderbij Gelukkig vond aan de Groene Zoom de pannebier-picknick wel plaats. De bouw werd wat eerder gestaakt dan op vrijdag normaal is. Om naast de geno digde VIP's ook de werkers gelegen heid te geven de stortvloed van loftuitin gen over zich heen te laten gaan. Onder aanbieding van een aantal enveloppen - alleen voor de bouwploeg en naar ik aanneem met inhoud - wist onze wet houder van sportzaken, met de datum van oplevering in 's mans achterhoofd, knap te vertellen hoe erkentelijk hij na mens het gemeentebestuur was. Dat inspireerde projectontwikkelaar De Vries - hoewel Fries is uitstekend ver staanbaar Nederlands - tot de uit spraak ..De tennishal is op 15 oktober spelensgereed en de sporthal wellicht nog wat eerder' Daar heb ik, mede namens u, een glas sherry op gedron ken. LEUSDEN/CENTRUM - Afgelopen zondag, op Vaderdag nog wel, heeft Roda's pupillencommissie de slot dag van het seizoen 1980-1981 geor ganiseerd. Ook dit jaar op het KNVB centrum in Zeist. Voor de elftallen D t/m E3 en E4 t/m F4 was een afwisse lend programma samengesteld me atletieknummers, uiteraard voetba zwemmen, film en een grote speur tocht in de bossen rond het sport centrum. Van 10.00 tot 17 00 uur hebben de jongens zich daarmee goed bezig kun nen houden en ze werden, waar nodig, aangemoedigd door veel familieleden en andere belangstellenden De strakke organisatie en de inzet van vele vrijwilligers stonden borg voor een keurig op tijd afgewerkt program ma. Aan het einde van de dag bleken E1 en F1 de winnaars van de twee hoofd groepen, met heel weinig voorsprong op D1 en F3 De spelers van die team mochten als prijs een keuze maken uit badminton- en softbalrackets, duikbril len, zaklantaarns en andere zomer sportattributen. Dat de allerjongste Ro- da-leden het in hun eerste roodzwarte jaar goed hebben gedaan, bleek wel uit de seizoenklassementen voor de beste trainingsopkomst en uit de elftalrang schikking. Op de derde plaatsen eindigden F3 en F1op de tweede plaatsen E1 en F3 en als Roda's pupillenkampioen werd D1 gehuldigd Net als trouwens in de twee voorgaande jaren Een mooi suc ces voor de jongens en hun leiders! Een doeltreffende politionele duik in het gat. datm werkelijkheid groter is dan hier lijkt LEUSDEN/CENTRUM - Als op een doodgewone maandagavond een abnormaal groot aantal auto's, waar onder tijdelijk ook een politiebusje, langs de zijlijn staat van het Pon-sta tion, moet daar wel iets aan de hand zijn. Dat bleek bij nadere beschou wing inderdaad het geval. Jongelui, die je anders in De Til zou kunnen aantreffen, pleegden massaal en he vig verzet tegen onze plaatselijke po litie. In het begin nog met enig suc ces, maar al spoedig bleek dat een politioneel trucje om de tegenstan ders af te matten en zoals meestal bleef Hermandad uiteindelijk en overtuigend de situatie meester. Had u anders verwacht? Om verder elk misverstand te voorko men, moeten wij nog wel even vertellen, dat het daags na Vaderdag op het Volkswagengazon om een voetbal- werdstrijd ging tussen vaste klantjes van het eerder genoemde jongerencen trum en een lokaal politieteam en om u meteen maar gerust te stellen onze po litie bestaat tegenwoordig uit heel wat meer dan elf man - zelfs Brigitte en Monique stonden niet in de basisopstel ling - zodat ons dorp ook tijdens de match niet aan het noodlot was overge leverd. Over de wedstrijd kunnen wij kort zijn (al duurde die met tweemaal drie kwar tier lang genoeg) want met. op de kee pers na. alle spelers in een wit shirtje - bij de politie met het oog op de vandaag beginnende Tour de France voorzien van Peugeot-sponsoropdruk - konden wij maar nauwelijks een koe van een paard onderscheiden Zij, die daartoe wel in staat waren, wisten ons te vertel len. dat De Til na de openingstreffer van de politie nog even terug sloeg, maar bij de cola in rust al een 2-4 achterstand had. In de tweede helft kwamen De Tillers alleen nog over de middellijn na een uittrap van hun doelman, die uiteindelijk nog vijfmaal vissen moest. Drie factoren waren de oor zaak van het feit, dat de Til net niet met dubbele cijfers verloor: niet elk schot van de politie was een eendvo gel. De Tiljongens rekten nadrukke lijk de tijd bij overgeschoten ballen en de zeer lankmoedige scheids rechter floot iets te vroeg voor het einde. De Leusdense po'itie lachterst p ru) had hu rie rn$t no Tiiroow^

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7