TLucienne wint prijs (opstelwedstrijd SPAANSE ONTBOEZEMINGEN Kantlijn BRIEF UIT HET JAAR 3001 Speelavond in Vrouwenkafé Modelhelicopters op Hamershof BEZOEK WEEKENDDIENSTEN 3 juli bijeenkomst vrouwen in de bijstand 41 DONDERDAG 25 JUN11981 loep op Leusden LEUSDEN - Enige maanden gele- den hield de PTT een landelijke op- |S stelwedstrijd voor scholen onder het Is motto „Een dag uit het leven van een postbeambte". Een jury, waar onder meer de kinderboekenschrijfster Thea Beekman deel van uitmaakte, kreeg 8000 opstellen te beoordelen. In de categorie 11-12-jarigen behaalde de Leusdense Lucienne Dunnewijk leerlinge van de Klim-Op school de vierde prijs met haar „Brief uit het jaar 3001". Samen met haar onderwijzer, de heer G. J Bos was de twaalfjarige Lu cienne afgelopen zaterdag uitgenodigd om in Den Haag haar prijs in ontvangst te komen nemen Tijdens deze feestelij ke bijeenkomst die in het Postmuseum werd gehouden reikte de staatssekreta- ris van Verkeer en Waterstaat, me vrouw N Smit-Kroes de prijs van hon derd gulden aan haar uit. Na de prijsuit reiking volgden er een rondleiding door het museum, tekenfilms en een lunch voor de winnaars De redaktie van de Leusder krant vroeg aan Lucienne of zij haar opstel mocht publiceren. Hieron der drukken wij het in zijn geheel voor u af In het jaar 3000 hoe zal er dan bij de post gewerkt worden? Mis schien is een postbode dan wel een robot of zit er achter het loket een zelfgekweekt championman- netje. Acn, wat zit ik nou te kletsen, maar weet je wat ik schrijf gewoon een brief aan Cocky, en dan doe ik net alsof ik een postbode ben uit het jaar 3000'!' Hallo Cocky, Leusden, 3 april 3000 Moet je horen wat ik laatst heb meegemaakt! O, sorrie hoor. dat ik je eerst niet vraaa hoe het met je aaat, maar ik ben helemaal vol van net gebeurde Zal ik je vertellen wat er is gebeurd? Het begon 's ochtends Ik stond op, drukte op de auto matische klerenbrenger en liep naar het zeepbellenlokaal Daar aangekomen liet ik Roba komen (onze robot)Ze begon me meteen te wassen met de allernieuwste methode Zetalaritus (een was middel). Toen ze, met wassen klaar was zette ze me op de auto matische droger Bit Ze waren vergeten er warme stralingen in te doen en dus zat ik onder een kou de droger Toen ik helemaal kant en klaar was (het is al inmiddels 10 uur), moest ik me nog haasten ook, want om half 11 begon mijn eerste baantje bij de PTT Vlug nog een broodpil en een jampil (er waren jammer geen kaaspillen meer") Gelukkig was ik precies op tijd bij het hoofdgebouw (op de Wolken- laan) Ik kon meteen beginnen, ik kreeg 3 telekaarten (waarvan één spoedgeval bij was) ..En om dat spoedgeval ging het", omdat er dus spoed bij was ging ik maar op de lopende band staan, hoewel ik veel liever met de vliegende scho tel was gegaan Na 5 sec. gelegen te hebben (op de lopende band) was ik er En toen kreeg ik de schrik van mijn leven!!'. Ik zag nou pas waar ik terecht was gekomen. Namelijk in de Grot- telbuurt (een soort stad van Grot- tels een nogal eng stelletje) Hé verdorie, had ik me natuurlijk ver gist van naam'! Ik keek op de tele kaart, maar nee hoor Ik had me helemaal niet vergist, ik was op het goede adres"1 En wat nog erger was, ik moest de brief (tefekaart) bezorgen bij de Grottellaar, (de hoofdman van de Grottels). Ik ver zamelde al mijn moed bij elkaar en ik probeerde zo stil mogelijk te doen Ik sloop naar de voordeur (ik deed het zo zacht mogelijk, om de Grottellaar niet wakker te maken) Maar wat was dat nou" opeens een hels geluid tring triiing' Hoe kan dat nou9 Ik had nog geeneens de bellendrukker aangeraakt Maar al gauw kwam de oplossing De Grottellaar had een automati sche bellendrukker gespannen en ik was daar „natuurlijk" door heen gelopen"! Maar opeens!'!!!? Mijn hart stond bijna stil van schrik. Daar, daar stond de Grottellaar grijnzend DEZE WEEK IN DE GEMEENTE Lucienne Dunnewijk in de deurpost. Ik wou me snel om draaien en maken dat ik weg kwam Maar de Grottellaar vroeg: „Wat kom jij hier doen? Ik merkte toen, dat hij een hele aardige stem had En toen ik wat beter keek, zag ik dat hij er best leuk uitzag (heel anders dan ik me had voorge steld). Ik vertelde hem van de telekaart en waarom ik weg wou rennen, en van mijn nieuwe baantje bij de PTT Hij begon te lachen en vroeg toen „Om weer een beetje over de schrik heen te komen en je nieuwe baantje te vieren, zou je daarom met me meewillen uitgaan van avond Ik vond hem wel aardig dus ik zei dat ik wel zin had Jammer genoeg moest ik nog naar die andere ïwee eigenaars van de telekaart. want als het aan mij lag was ik de hele tijd bij de Grottellaar gebleven Toen ik helemaal klaar was met rondbrengen, ging ik maar met de glijende glijbaan naar huis (want met de glijende glijbaan kwam je veel sneller thuis) Onderweg dacht ik: „De PTT is lang zo slecht nog niet"! Nou Cocky en als je een avondje uit wil met een leuke knul, nou dan moet je bij de PTT gaan werken, die bezorgt je er wef één'!' Nou ik hou op met schrijven, want ik krijg een lamme hand. Doe de groeten thuis en tot schrijfs Lucienne P.S. mijn codenummer is 897236 LEUSDEN - Maandagavond 29 ju ni organiseert het vrouwekafe een avond met als thema „Heb je het ook zo druk De Amersfoortse clowns- groep „Het Schort" brengt deze LEUSDEN - Zaterdag 27 juni wordt er op de parkeerplaats van de Ha mershof bij 't Erf een demonstratie gegeven van modelhelicopters. De ze helicopters die een afmeting van ongeveer twee meter hebben en twintig meter de lucht in kunnen zijn zeer precies te manoeuvreren. Van 13 00 tot 16.00 uur is iedereen van harte welkom om te kijken naar de stunts die met deze helicopters worden uitgehaald avond een programma dat aansluit op het gekozen thema. Naast de ge bruikelijke praatavond is het dit keer ook een spelavond, die wordt bege leid door Anne Naron van de clowns- groep. Spel wordt vaak gebruikt om de werkelijkheid na te bootsen Kinderen doen dat ook: ze spelen vadertje en moedertje en winkeltje en leren al spe lend hoe de maatschappelijke rollen zich tot elkaar verhouden Spel is niet de werkelijkheid, maar de werkelijkheid kan wel al spelend benaderd en onder zocht worden. Vrouwen beleven op hun eigen manier de persoonlijke en maat schappelijke werkelijkheid Dit uit zich in hun manier van leven en reageren Door spel kun je leren hoe het zit met voelen, denken en handelen in bepaal de konkrete situaties. Spel biedt ook de mogelijkheid te experimenteren met an dere gedragsmogelijkheden Maandag 29 juni wordt hiermee aan de gang gegaan in de vorm van „beel dentheater" Er wordt in het spel uitge gaan van een aktuele situatie die je zou willen veranderen en die te maken heeft met het gegeven thema. Deze situatie wordt in beeld gezet zonder te praten en door middel van een aangegeven ritme wordt er naar een ideale situatie toe gewerkt Ideeën en ervaringen worden in het betreffende spel uitgeprobeerd en opgenomen. De avond begint om 20.00 uur en „Het Schort" treedt op om 20.30 uur. De entreeprijs bedraagt 3,50. In lichtingen over dit thema bij Wil Greeven, telefoon 726996. Maandag 6 juli is de slotavond van Rusteloos draai ik me 's nachts in het echtelijk bed om en om, of het nooit dag wordt, 'k tel de dagen en vooral de nachten. Zij die mijn vreugd vergroot en m'n verdriet deelt, zegt telkens weer ,,ga nu slapen, het duurt zo lang niet meer", maar ik lig er maar mee. De oorzaak van die slapeloos heid komt omd_at ik in de plaatselij ke kracht gelezen heb dat het nog 120 nachtjes duurt voor de grote sporthal open gaat, het stond er zelfs in rood gedrukt. Inmiddels zijn er weer een paar nachten om, gelukkig maar. Ik voel me net als vroeger als ik jarig zou worden, nog zoveel nachtjes slapen En nu dan nog zo n honderd nachtjes en dan is de hal met het zilveren dak klaar, hoe kom ik er door. Ik geloof dat ik 's nachts de deel nota 's over het wel en wee van Leusden maar weer eens door ga lezen, die nota 's zijn met elkaar al een stapel van ruim een meter hoog. Daar ben ik zeker vijftig nachten mee bezig, 'k durf er niet aan te denken wat dat allemaal ge kost heeft, maar je kan er wel een rijtje huizen van bouwen, geloof ik Dat zilveren dak zit me ook dwars, het is prachtig als de schaarse zon er op blikkert, je ogen doen er pijn van. Gelukkig krijgt het een andere kleur, mis schien in de nationale kleuren bij voorbeeld. of zou dat politiek niet haalbaar zijn. Ik krijg van dat dak toch een lichte frustratie, vroeger hoorde ik wel eens van een zilve ren dak op een huis en dat begreep ik niet erg, later bleek dat er een hoge hypotheek mee bedoeld werd. En dan geloof ik dat dat dak tcoh geen andere kleur moet krij gen, dat zilver lijkt me toepasselijk, het zou een waarschuwing kunnen zijn om niet te veel hooi op de vork te nemen. Maar gelukkig zijn er weer een paar nachtjes voorbij voor het grote gebeuren plaats vindt. Er waren ook nog wat kleine ge beurtenissen, maanden lang kwam bijna elke dag 's morgens om een uur of tien een eendenpaar in de tuin. dan stond er een bak water en strooiden we broodkrui mels. De laatste weken kwam er echter maar één, het vrouwtje of het mannetje. Er moest zeker om de beurt gebroed worden, en ja, vanmorgen kwam moe met zeven kindertjes van twee of drie dagen oud de tuin in, ze stond voor de deur te kwaken omringd door het grote gezin. Na een uitvoerig ont bijt van water en brood, waarbij moe de kindertjes voor liet gaan, liet ze zich uitgebreid neer Er was een koude wind en het hele huis houden kroop onder moeders vleugels, er was geen eendje meer te zien. Het scheen of moe ook sliep maar telkens ging haar kopje waakzaam heen en weer, totdat het rijtje dons achter moe onder het hek door wegwaggelden. 'k Ginq nog wat brengen voor de rommelmarkt van de Lisidunahof, ik hoop maar dat het veel opbrengt voor dat zeer goede doel Er kwa men ook wat jongelui op bromfiet sen aan, punkhaar, leren vesten met fraaie versieringen, onherken baar makende helmen, te nauwe spijkerbroeken en hoge fel ge kleurde laarzen Die komen de boel in elkaar slaan, ging het even door me heen. Nou niks, „waar moeten we beginnen", vroeg er een van de club aan iemand die het weten kon ,,Daar de kramen opzetten en dan alles wat binnen komt zo goed mogelijk uitstallen' En daar ging de club aan de slag, vesten uit en mouwen omhoog. En wij maar zeuren over de slechte jeugd, wat kan je je soms vreselijk vergissen niet alleen in de jeugd maar ook in ouderen. Ik was op bezoek bij iemand in een huis voor mensen van de der de leeftijd (bejaardenhuis) Nou wist ik niet beter of de man in kwes tie had een bakkerij gehad in z'n jongere jaren, dus begon ik over het zaken doen van vroeger, het gesprek vlotte aanvankelijk niet zo best totdat bleek dat die bakkerij van mij louter verbeelding was, hij was meer dan veertig jaren mijn-' werker geweest. Toen kwamen de verhalen waar ik ademloos naar geluisterd heb. Veertig jaren onder de grond en geen tien meter, nee honderden. Grimmig deed hij over het onbruikbaar maken van de mij nen, het opblazen van de lifttorens en het onder water zetten van gan gen en schachten ..Jaren geleden heb ik al gezegd, dat mag je niet doen, we hebben die mijnen weer nodig, en nu is het onherstelbaar. zei hij bitter.En nou gaan we dure kolen uit het buitenland halen en lopen er talloze mannen in Urn- burg zonder werk, regeren is voor uitzien, vergeet het maar, klungels zijn het", zo besloot hij. Hij had. zo vertelde hij, nog meegemaakt dat er paarden voor de kolenwagens liepen, honderden meters diep, en om de zoveel dagen mochten die paarden naarboven" in het dag licht. Dan kregen ze de eerste uren een blinddoek voor. Die paarden hoorden ot er een wagen te veel werd aangekoppeld en dan wilden ze niet trekken. Uit alles bleek dat hij dat mijnwerkersvak met veel plezier had gedaan, hij zou er zo weer in willen 'k Kon het bijna niet geloven, zo diep en zo donker met alle kans op instorten en overstro mingen. Gedecideerd zei hij ,,de Neder landse mijnen waren de veiligste ter werelden vol trots vertelde hij nog dat hij op z'n eenentwintigste jaar alhouwer" was, een van de jongste De zure grap is aai nu oe uunse mijnen last hebben van het onder water zetten van de Limburgse mij nen. Het bezoekje liep tenslotte uit op een paar uur en ik heb de we reld van een andere kant gezien, en dat in Leusden Sp. dit seizoen. Deze avond wordt zoals ieder jaar een gezellige avond met onder andere barbecuen. Kaarten a 10 gulden zijn bij de volgende adres sen te verkrijgen: Jopie van de Wiel, Waarden 16; Treesje de Brouwer, Morgenster 6 en Cato Esseboom, Vlasland 15. ACHTERVELD Donderdag 25 juni 19.00 uur: ge- zinsfietspuzzeltocht Avanti, start gymzaal. Vrijdag 26 juni 19.00 uur: Avanti tafeltennistoernooi, Onze Wereld. 19.00 uur: Avanti badmintontoer- nooi, gymzaal. Zaterdag 27 juni 10.30 uur: Avanti gymnastiekdemonstratie. 11.30 uur: Avanti finale tafeltennis toernooi, gymzaal 13.30 uur: Avanti finale tafeltennis toernooi, gymzaal. 15.00 uur: Avanti, finale badminton- toernooi. 20.00 uur: Klont Discoavond, De Moespot 20.00 uur: Avanti feestavond, Ons Gebouw Zondag 28 juni 15.00 uur: Klont Soos, De Moespot, leeft v a. 14 jaar. Maandag 29 juni 13.30 uur: leden vergadering Zonnebloem, Ons Ge bouw Dinsdag 30 juni 9.00 uur: hand- werkhobbyclub Zonnebloem, Ons Gebouw. LEUSDEN-ZUID EN -Centrum Donderdag 25 juni 19.30 uur: Raadsvergadering. Maandag 29 juni 20.00 uur: Com missie welzijn en onderwijs, raads zaal Dinsdag 30 juni 20.00 uur: RO/ OW, voorlichtingscentrum, Zwarte- weg 16a. Dinsdag 30 juni 20.15 uur: Concert Amersfoorts Kamerkoor. Dorps kerk. Donderdag 2 juli 20.00 uur: ABZ, raadszaal KERKDIENSTEN/ LEUSDEN-CENTRUM R.K. KERK: Zaterdag: 19.00 uur H Vormsel, voorgan ger en predikant kardinaal Willebrands Zondag: 9 00 uur: H Mis; 11 00 uur: H Mis. Beide diensten voorganger B. ter Bekke. predikant F. Overbeek. Kindenwoorddienst 9 jaar en ouder. HERV./GEREF. MARCUSKERK: 9 00 uur: gereformeerde woorddienst, ds. J S Ridderbos. 10 30 uur. hervormde woord- dienst, J P van Steenbergen uit Leusden; 17.00 uur Vesper, Geref herv., 19 00 uur Hervormde woorddienst (G.B.) A. Tromp uit Renkum GEREF. KERK (VRIJGEM.): 9.30 uur ds P Houtman uit Soest, 16.45 uur: leesdienst. LEUSDEN-ZUID DORPSKERK: 9 00 uur: geref./herv woorddienst ds J P. van Steenbergen: 10.30 uur geref /herv. woorddienst ds. J. S. Ridderbos, 18.30 uur: geref herv. woorddienst ds. J. Weernekers. ACHTERVELD KERKDIENSTEN NED. HERV. KERK Zondag 28 juni 9.00 uur: ds. J. den Dikken uit Oldebroek GER. KERK DE GLIND JEUGDDORP: Zondag 28 juni 10.00 en 19 00 uur ds. J. Jetlema R.K. KERK Zaterdag 27 juni 19 00 uur H Mis met Volks zang; zondag 28 juni 8.30 uur stille H. Mis; 10.30 uur H. Mis latijn meerstemmig kinder woorddienst klassen 12 en 3, alle diensten voorganger en predikant A. Goes. Weekeinde: 27 en 28 juni HUISARTSEN: Voor de huisartsen in de ge meente Leusden voor de praktijken van de artsen Van den Berg. Binkhorst/du Boeuff, Boersema'Koch, Lantink/Verhagen, Van Nieuwkerk en Den Toom neemt dit weekein de waar dr. L Koch, Kon Julianaweg 5. Achterveld, tel 03425-1222 Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag en zondagmiddag om 14 uur. Visites graag voor 10 uur 's morgens aanvragen APOTHEEK: Apotheek Leusden. winkel centrum De Biezenkamp Geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 18 00 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19 30 tot 20.00 uur Op zater dag en zondag geopend van 14 00 tol 14 30 uur en van 17 30 tot 18.00 uur, WIJKVERPLEGING: Dit weekeinde heeft zr I I Kipp-Nijhuis, Pr. Hendriklaan 17. Leusden. tel. 940346 dienst. Bovendien heeft deze zuster avonddienst van donder dagavond 25-6 t/m woensdag 1-7. VERLOSKUNDIGE: Mej R. Dijkhuizen, H van Viandenstraat 2, Amersfoort, tel 19200 b.g.g 722000 TANDARTS: Voor noodgevallen in het weekeinde Dokterscentrale Amersfoort tel. 033-722000. MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINS VERZORGING: De spreekuren van de ge zamenlijke dienstverleningsinstellingen in Leusden en Achterveld zijn als volgt Leusden-Centrum: In de boerderij Groot Krakhorst, Bolderikhof 18, tel. 945618. Maatschappelijk werk woensdag 10 00- 11 00 uur Gemeente Leusden; donderdag 14.00-15 00 uur Protestants Sociaal Cen trum (PSC) MDE gezins- en bejaardenverzorging en maatschappelijk werk: maandag van 14.00- 15.00 uur dinsdag van 14.00-15 00 uur Ge zamenlijke Kruisverenigingen (AIMD), don derdag van 14.00-15 00 uur PSC. Leusden-Zuid: In Kruisgebouw, Roo van Aldewereltlaan 13, tel 940818 Maatschappelijk werk maandag 10.00- 11 00 uur Gemeente Leusden. vrijdag 14 00-15 00 uur PSC. Go?incvor7nrnino en Beiaardenhulp maan- Zoals gezegd, vorige week zouden de verkeerslichten op het kruispunt Middenweg-As- schatterweg in werking treden Enkele monteurs van Netten- bouw hebben daar inderdaad enkele dagen gekampeerd, maar het weer was niet zo best. Misschien de komende dagen 7 Als Bloemhof nu zegt dat het buurtsteunpunt bij Alandsbeek er niet hoeft te komen, is hij - evenals andere tegenstanders - wel rijkelijk laat met z'n me ning ,,Zo luxe als Prineen hof kan het niet meer,lees ik in mijn lijf blad. Tja, kan ik me voorstellen Heb me zelfs laten vertellen, dat er een ondernemer is, die daar een overdekt zwembad heeft laten aanleggen Utrechtse elektriciteit wordt nog dit jaar duurder Zoiets te lezen schokt je hevig. Wagenaar wil ruim duizend wo ningen in één keer op de rails zetten. Zeker een grootscheep se oefening voor een definitie ve railverbinding met Amers foort. En nu maar hopen, dat de ma chinisten de weg weten Andere omschrijving voor op kopen agrarische gronden haalbaarheidsonderzoek streekplan. Lees tot mijn verbazing, dat het SOL nog steeds bezig is de Leusdense samenleving op te bouwen. De PJGU heeft het goed beke ken: in feite is touwtrekken de meest beoefende sport in Leusden. Vrouwen twijfelen aan nood zaak warenhuis", lees ik een beetje verdrietig. Gaan zeker voor hun inkopen naar Amers foort. Vorige week was het een rom mel week in Leusden. Hamers hof, Hobbit, Lisidunahof, dan pas zie je hoeveel ..rotzooi" de Leusdenaren te vergeven heb ben En hoeveel Leusdenaren bereid zijn voor een goed doel die .rotzooi" te kopen. Ben overigens best tevreden over mijn tweede-hands aan kopen, daar niet van. Want wie het oude niet eert is het nieuwe niet weerd, zo is het toch, wet houder? Zwanenburg zo'n jaar vertra ging men heeft er toch lang overgedaan om die eersta paal de grond in te krijgen Het grootste probleem voor Claeverenblad zal de aanleg van de rails zijn voordat men door zal kunnen stomen. Wagenaar wil een motel laten bouwen aan de Noorderrand weg, vlakbij de aansluiting op Rijksweg 28. Zoals het er nu uit ziet, zullen de gasten de ko mende jaren daar héél erg rus tig kunnen slapen Het Leusdense wonder dode bomen bij de Biezenkamp vol op in het groen Kan de gemeente eigenlijk niet wat bejaardenwoningen bij het buurtsteunpunt Alandsbeek bouwen om de noodzaak van dat centrumpje wat extra te on derstrepen? De autorijders die graag op gas rijden kunnengerust zijn: bij het motel komt een benzinestation, dat vast welgas gaat verkopen. Een eventueel gevreesde ont ploffing kost hooguit de ruiten van de Bankgirocentrale en de Tennishal. Konijntje in de Wetering: ,,Het wordt straks dringen hier. Hoor de, dat mijn neefje uit het Bui- ning sportpark straks wil ver huizen naar 't Ruige Velt. Vanavond beslist de raad over de bezumigings-beslissingen van het gemeentebestuur. Hoe zit dat eigenlijk? We horen het CDA helemaal niet meer over boerderij 't Claeverenblad Zeker bezig geld in te zamelen. Overigens is het niet eerlijk om een vermeende slechte agrari sche stand van zaken in Leus den af te meten aan de toe stand van deze boerderij Amb tenaren zijn nu eenmaal geen boeren. En bij de politici zit maar eentje, die er verstand van zou kunnen hebben Als die aktievoerders in Amelis- weerd horen, dat ze zelfs een Leusdense wethouder kwaad hebben gekregen, zullen ze vast met nieuwe energie verder gaan. „Alle Leusdenaren kunnen aan een woning geholpen worden", lees ik. De vraag is nu alleen, hoe? Vrij naar het Chinees. De zon gaat op. de zon gaat onder. Langzaam telt de heer Scha penk zijn vingers Dat warenhuis komt er. Nu al leen nog wat vrouwen zien te vinden, die er willen winkelen. Als Jan Mandemaker niet op past, verklaart Jan Wagenaar straks ook nog dat financiën ei genlijk een R O.-zaak is. Het estafette-stokje verandert dan straks helemaal niet meer van plaats. Uit de agenda van de commis sie Algemene Bestuurszaken: Mededeling van de voorzitter inzake het verschil tussen een informele en een besloten ver gadering. Ook zo bloed- nieuwsgierig? V. LEUSDEN - Vrijdag 3 juli is waar schijnlijk voorlopig de laatste bijeen komst van „Vrouwen in de bijstand" Afhankelijk van het aantal vrouwen en hun mening over de bijeenkom sten wordt dan besloten de regelma tige kontakten voort te zetten of er mee te stoppen. De belangstelling is behoorlijk, maar wisselt voortdurend. Tot nu toe heeft de groep ongeveer dertig vrouwen weten te bereiken van de honderd die er in Leusden zijn Over het algemeen blijft de informatie het belangrijkste naast het voeren van aktie. Er komt een lan delijk overleg om te bespreken wat er gedaan kan worden aan de nieuwe prijsverhoging voor energie. Vooral de i gasprijs is voor veel mensen niet meer te betalen. Op de komende bijeenkomst is de gasprijs akties een van de aan dachtvragers. Vrouwen die zelf iets willen onderne men en niet willen wachten tot een an der eens een keer iets voor ze doet, zijn op 3 juli van harte welkom bij Willemijn, Heggerank 35. telefoon 946627 dag 13.30-14 30 uur AIMD; vrijdag 14.00- 15.00 uur PSC Achterveld: Kruisgebouw, Walter van Amersfoortstraat 30. tel. 03425-1333. Maatschappelijk werk vri|dag 9 00-10.00 uur Gemeente Leusden Gezinsverzorging en Bejaardenhulp: vrijdag 9.00-10.00 uur MDE Maatschappelijk werk MDE: maandag van 11 00-12 00 uur. Tijdens het weekeinde kan men zich in drin gende gevallen dag en nacht wenden tot de telefonische hulpdienst voor Vechtstreek, Gooi en Eemland, tel 035-45555. WERKGROEP „LAAT LEVEN" te Leus den, hulp voor moeder en kind bij niet ge wenste zwangerschap, tel 033-942291 en 033-940541 (Leusden)en tel 033-620244 (bureau „laat leven Amersfoort) DIERENARTSEN: Gelieve uw eigen dieren arts of dierenkliniek te bellen. Een telefo nisch antwoordapparaat geeft op yvelke dierenarts voor spoedgevallen te bereiken TEL. HULPDIENST: Werkgroep Homo- sexualiteit Amersfoort (WHAM) Iedere vrij dagavond van 20 00-24 00 uur. tel 03495- 5672 PASTORALE HULP: Van 2b juni tot 3 juli is bereikbaar Pastor B ter Bekke. R.K -pasto rie. Hamersveldseweg 53, tel. 941261. RUTGERSHUIS AMERSFOORT (bureaus voor geboorteregeling en seksualiteitsvra- gen). Zonnehof 10 (in het GG en GD ge bouw), tel. 033-18931 Spreekuren volgens afspraak. OPPASCENTRALE: Van maandag lot en met zaterdag tussen 16 00 en 18 00 uur, tel 944235, Grienden 16, Leusden AA (ANONIEME ALCOHOLISTEN) WERKGROEP „DE SCHAKEL": Groeps- avonden iedere dinsdagavond in het Groene Kruisgebouw. Leusden-zuid, tel. 033- 943722 (24 uur per dag) Corr adres Post bus 709, 3800 AS Amersfoort. A.A. AMERSFOORT: telefoon 941102 AL-ANON AMERSFOORT: Postbus 946, Amersfoort, tel 727203 en 753373 AL-ANON WERKGROEP TE LEUSDEN: Groepsavonden iedere dinsdagavond om 20.00 uur in Huize Groot Schutterhoef. Arn- hemseweg 10, 3832 GL Leusden-Zuid (te vens corr adres), tel inl. 033-943722 b.g.g 940182 Hulpdienst Gemeentedlakonaat Dorps kerk: Voor Groenhouten, Akkerhoeve-Noord- wljck, Langenbeek: Mevr. Langbroek. Weesboom 13. tel 940130 en mevr. Lawalata. Wanmolen 20. tel 944237 Voor zuid: Mevr. Abbring, Pr. Christinalaan 7. tel. 942047 en mevr. Schwencke, v. D. Schel- tuslaan 44. tel 940635 Voor het gebied ten noorden van de Noorder inslag-Middenweg kunt u zich tot de hulp dienst Marcuskerk richten. Oppascentrale voor gehandicapten Amersfoort e.o.: Kontaktpersoon voor Leusden. Nel van Lippevelde, Bretagne 22, tel. 942485.

Leusder Krant | 1981 | | pagina 8