Langesteeg en Stouten- burgerlaan worden nog dit jaar verbeterd ONBEZORGH OP VAKANTIE? Als raad krediet voteert Bibliotheek Leusden-Zuid ingepast in verbouwplannen Rabobank Gemeente versoepelt toelatings beleid voor openbare scholen Aanleg riolering Keurslager Fred Timmer Jan Jacobs nieuw raadslid PKL Opbrengst Anjercollecte Voor augustus '82 1e prijs: 75.- 4321/z kg 2e prijs: 50.- 4331/2 kg 3e prijs: 25.- 430 kg earmilank>6up 26/5- weurocwoues rabobank r£j$i/£r25rerln(b i internationale reis-eakreo/et- brief of nnlpi/6£z5r££'n€> i vjoel 'jk5 foto' inwrfrinóémn vanpostbarb- voorwerpen „LEUSDEN" „ACHTERVELD" Prijswinnaars Raad het juiste gewicht kalveren A. van Helvert Salamanders Jolanda Tijmensen Meidoornhof 20 Helen Peterse Prinsenhoflaan 21 Als u van plan bent na de vakantie weer wat aan studie te gaan doen LHj Opleidingen QD Bedrijfstrainingen DINSDAG 30 JUNI 1981 4 -=ï LEUSDEN - Als de gemeenteraad geen bezwaar maakt, kunnen voor de winter van dit jaar het wegdek van de Langesteeg en Stoutenburgerlaan ver beterd zijn. Burgemeester en wethou ders laten dit de raad in een voorstel weten. Al geruime tijd is de onderhoudstoe- stand van de Stoutenburgerlaan en de Langesteeg slecht. Bij alle verbete ringsplannen die in de afgelopen jaren zijn gemaakt is het uitgangspunt van de gemeente geweest om zowel subsidie voor verbetering te krijgen van de pro vincie als van de Landinrichting waar door de kosten tot een minimum be perkt zouden kunnen worden In ver band met de financiële positie heeft de provincie echter laten weten geen geld voor dil projekt te willen uittrekken De Landinrichting heeft zich bereid ver klaard het plan voor de verbetering van de Langesteeg gedeeltelijk te subsidie- ren Voor de herstelwerkzaamheden aan de Stoutenburgerlaan kan geen subsidie worden verkregen In verband hiermee heeft de gemeente een aange past plan ontworpen, dat 270 250 gul den kost Op de investeringsstaat van Leusden is voorde reconstructie van deze laan een bedrag opgenomen van 220 000 gul den en voor de aanpassing van de bruggen daarin een bedrag van 67 000 gulden. Het aanpassen van de bruggen was destijds een eis van de Landinrich ting. waarmee de gemeente het niet eens was Nu er door deze instantie geen subsidie beschikbaar wordt ge steld stellen b en w voor een gedeelte van het gereserveerde bedrag. 50.250 gulden, te bestemmen voor de recon structie van de Stoutenburgerlaan. (Van eén onzer medewerkers). LEUSDEN - In de gewijzigde ver bouwplannen voor de protestants- christelijke lagere school „Loysden" in Leusden-Zuid is door de architect ruimte gereserveerd voor de biblio theek. Inmiddels heeft het bestuur van de bibliotheek zich akkoord verklaard met de plannen, mits de gemeente raad bereid is het bedrag dat voor de bibliotheek uitgetrokken is op de in vesteringsstaat ook daadwerkelijk te voteren. Tijdens de vergadering van de com missie onderwijs welke vorige maand plaatsvond, werden de planne van het P C schoolbestuur met betrekking tot de verbouwing van de school Loysden falikant afgekeurd. In de plannen van het P C schoolbe stuur was geen rekening gehouden met het feit dat de gemeenteraad graag zou zien dat de bibliotheek, die nu nog aan de Ooievaarshorsterweg gelegen is, in vrijkomende lokalen van ..Loysden' zou komen. De plannen van het schoolbestuur, die tegen de vierhonderdduizend gulden zouden gaan kosten konden dan ook niet doorgaan. Verbouw van de school is nodig omdat door het teruglopend aantal leerlingen op de school steeds meer lokalen zouden vrijkomen Het ligt dan ook in de bedoeling om de huidige kleuterschool ..de Woelige Hoek' in ..Loysden'' te integreren Omdat tijdens de verqaderinq van vori ge maand de architect aanwezig was. kon direct al verteld worden dat de plan nen van de gemeenteraad ongeveer 50 000 - zouden gaan kosten Wethouder Van Woudenberg kon maandagavond, tijdens de commissie vergadering meedelen dat ook het pre cieze bedrag inmiddels bekend was. Voor 467 280,- kan de school zoda nig verbouwd worden dat alle partijen tevreden gesteld zijn. Dit betekent dat de bibliotheek bij de verbouwing van de school kan beschikken over twee vrijko mende lokalen In de toekomst komt daar. bij een ver wacht teruglopend leerlingenaantal, zelfs nog een derde lokaal bij Op dat moment beschikt de bibliotheek dan over de door haar noodzakelijk geachte ruimte Met enkele aanpassingen kan van de huidige P C. kleuterschool ..de Woelige Hoek dan een soort dorpshuis voor de inwoners van Leusden-Zuid gemaakt worden Een definitief voorstel dienaan gaande wordt behandeld in de raads vergadering van september Dan eerst alles goed regelen bij de Rabobank. I internationale automobilisten* Kantoren: de Biezenkamp 3 - Leusden-C. Hamersveldseweg 72- Leusden-C Pr. Irenelaan 21 - Leusden-Z. Tel.: 033-942814 (alle kantoren). J.v.Arkelweg 9 - Achterveld - Tel. 03425-1203 AFSCHEID J. C. VAN DIJK (VVD) (Van de redaktie) LEUSDEN - Vorige week donder dag werd Jan Jacobs voor de Pro gressieve Kombinatie Leusden (PKL) door burgemeester Radema ker geïnstalleerd tot raadslid. De heer Jacobs - die de gelofte aflegde - kreeg daarna van zijn fraktiegenote Corri Verduin een bloemetje over handigd plus bijbehorende felicita tie-kus. De heer Jacobs volgt Marion Defares op, die wegens persoonlijke redenen voor het lidmaatschap had bedankt. In dezelfde raadsvergadeung werd aan het slot van de bijeenkomst af scheid genomen van het VVD-raadshd Jan Carel van Dijk. De heer Van Dijk, die de heer Bergsma opvolgde nadat deze naar elders vertrok gaat in Amersfoort wonen, waar hij. zoals hij aan iedereen verkondigt die het maar wil weten een droomhuis" heeft ge vonden De heer Van Dijk werd toegesproken door burgemeester Rademaker, die konstateerde dat de heer Van Dijk 413 dagen het raadswerk had gedaan.Hij dankte het scheidende raadslid voor de bijdrage aan het raadswerk en overhan digde hem een presentje. Piet Voormo len (CDA), de nestor van de raad, sprak het scheldende raadslid toe namens de raad Het was de vijfde keer in deze zittingsperiode, dat hij dit had moeten doen Namens de raad overhandigde hij de heer Van Dijk een enveloppe met inhoud Jan Carel van Dijk verliet de raad niet zonder te hebben voldaan aan de inmiddels gegroeide traditie, die voorschrijft, dat ook een scheidend raadslid met een leuk presentje komt. Van Dijk had gekozen voor een computer-achtig kaartspel, waarmee hij zijn beroep niet verloochende.Met deze 24 kaarten zou de raad enkele miljarden lanschaps-kombinaties kunnen vormen onder het motto: Samen onderweg naar een mooier Leusden". De heer Van Dijk wordt opgevolgd door de heer W. L. Hoytema van Ko nijnenburg. ACHTERVELD/STOUTENBURG De gehouden Anjercollecte be stemd voor het prins Bernhard fonds is in Achterveld en Stoutenburg een succes geworden. De totale op brengst was niet minder dan f 1141,05 De organisatoren zijn met dit behaalde resultaat erg blij en wil len langs deze weg collectanten en gevers hartelijk dank zeggen (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Het ziet er naar uit dat per 1 augustus 1981 het gemeente lijk toelatingsbeleid van leerlingen op de openbare scholen wordt ver soepeld. Als de gemeenteraad ac- coord gaat met het voorstel van wet houder Van Woudenberg zal het mo gelijk zijn dat leerlingen niet meer afgewezen worden voor een school omdat de maximale klassegrootte van 30 leerlingen is bereikt. Alleen voor de openbare basisschool ,,de Heerd" zullen er beperkende maatre gelen blijven bestaan. Om tot een evenwichtige spreiding van leerlingen over de Leusdense openbare scholen te komen nam de ge meente met ingang van het schooljaar 1979 1980 een aantal maatregelen, die nogal verstrekkende gevolgen bleek te hebben voor een paar scholen. Beslo ten werd namelijk dat de omvang van openbare scholen in de gemeente be perkt zou blijven tot zes leerkrachten voor de lagere school en twee voor dc kleuterschool Verder werd bepaald dat om tot een onderwijskundig zo verant woord mogelijke gang van zaken te ko men het maximale aantal leerlingen in een klas dertig zou moeten zijn. De enige uitzondering die gemaakt werd betrof de Heerd Deze school werd aangewezen als ..groeischoolen werd uitsluitend bestemd voor leerlin gen, woonachtig in de tweede fase De schoolraad voor het openbaar onder wijs en het openbaar hoofdenberaad hebben er vooral de laatste tijd sterk op aangedrongen deze maatregelen in te trekken omdat de regeling de vrijheid van schoolkeuze zou beperken Vooral de scholen .,de Heerd" en ,.de Bon gerd' werden daadwerkelijk ..getrof fen" door de eerdergenoemde maatre gelen DE HEERD De kritiek ten aanzien van de regeling voor de Heerd is gebaseerd op het feit dat ouders, die hun kinderen doelbe wust het onderwijs op deze school wil len laten volgen en niet in de tweede fase wonen te horen krijgen dat er op deze school geen plaats is. Omgekeerd kunnen kinderen uit de tweede fase desgewenst wel een andere openbare school in de gemeente bezoeken. De maatregel voor de Heerd is destijds in gesteld omdat er vanuit de tweede fase een grote toeloop van leerlingen te ver wachtingen was. Prognoses laten in derdaad zien dat de school per 1 januari 1986 een 12-klassige school zal zijn. Omdat een nog grotere school in de ogen van de wethouder niet wenselijk is, stelt hij voor de regeling zoals die voor de Heerd van kracht is ook in de toekomst te handhaven. BONGERD Voor de basisschool de Bongerd en in mindere mate voor de Hobbit liggen de zaken echter wat anders. Vooral bij de Bongerd is duidelijk aantoonbaar dat kinderen die niet toegelaten kunnen worden op deze school omdat de maxi male klassegrootte is bereikt, voor een deel naar de P C school de Vallei gaan. Deze school staat pal naast de Bongerd aan de Asschatterweg. Omdat voor het bijzonder onderwijs de beperkende maatregelen niet gelden, omdat het schoolbestuur hier de dienst uitmaakt, kon de Vallei wel groeien Op dit ogen blik beschikt de Vallei over twee noodlo- kalen die bijna op de speelplaats van de Bongerd staan. De hoop van de ge meente dat kinderen welke voor de Bongerd worden afgewezen het onder wijs op de even verder liggende open bare school de Wegwijzer zullen gaan volgen, blijkt maar in kleine gevallen bewaarheid Loslaten van het maximale aan tal leerlingen in een klas heeft ook andere verdergaande gevolgen Omdat het aantal leerkrachten op een school volgens de wet afhangt van het aantal leerlingen op een school zou een zes- klassige lagere school de beschikking kunnen krijgen over een zevende leer kracht, waarvoor dan geen eigen lokaal beschikbaar is Een dergelijke situatie heeft zich overigens al op enkele open bare scholen voorqedaan. Een derqelii- ke extra leerkracht kan echter ingezet worden voor andere taken binnen de school. HUISVESTING Het feit dat de gemeente de strakke regel van maximaal 30 leerlingen in een klas loslaat en daarmee de mogelijk heid schept dat er meer dan 6 leer krachten in een lagere school zullen ko men. betekent echter beslist niet dat er een school in die situatie aanspraak kan maken op extra huisvestingsvoor zieningen yf Wel willen, b. en w. zo snel mogelijk op de hoogte gebracht worden als de oudercommissie of het schoolteam van mening zi[h dat geen leerlingen meer aangenomen kunnen worden omdat de huisvestinq in hef gedrang komt De door de wethouder voorgestel de versoepeling van het tot dusver gevoerde beleid werd door de leden van de commissie welzijn en onder wijs een goed compromis genoemd. Weliswaar heeft de schoolraad voor het openbaar onderwijs verdergaan de wensen op het gebied van vrije schoolkeuze, op dit ogenblik kunnen al deze verlangens om practische re denen niet gehonoreerd worden. Wel willen de raadsleden in een later sta dium nog eens praten over het ver langlijstje van de schoolraad. LEUSDEN - Nog voor augustus van het volgend jaar dient de aanleg en de reconstructie van de riolering in de Schutterhoeflaan en Bavoort klaar zijn. Voordat met de werkzaam heden dit jaar wordt begonnen, moet echter eerst de gemeenteraad nog een krediet van precies 917.621 gul den voor dit karwei beschikbaarstel len. In hun voorstel aan de raad schrijven burgemeester en wethouders dat bij het ontwerp van de aanleg en reconstructie van de riolering is uitgegaan van een gecombineerd stelsel Dat houdt in, dat gelijktijdig met de aanleg en reconstruc tie een persleiding naar Leusden-zuid wordt gemaakt voor de vuilwaterafvoer In verband met de werkzaamheden zullen de verschillende wegen geheel danwel gedeeltelijk opengebroken moeten worden De Schutterhoeflaan zal in het geheél in de originele staat worden herbestraat Gelijktijdig worden dan. op verzoek van het merendeel van de bewoners daar, enkele verkeers drempels in de straat aangebracht. In Bavoort worden de klinkerbestratingen vervangen door asfalt Om uitvoerings technische redenen, zo laten b. en w de raad weten, alsmede de al bekende financieel-economische motieven is het gewenst de werkzaamheden aan te be steden aan de firma F. van Schoonho- ZUIDERINSLAG Het Leusdense college deelt de raad verder mee, dat met alle eigena ren overeenstemming is bereikt over de aankoop van de grond die nodig is voor het aanleggen van het tweede gedeelte van de Zuiderinslag, die van de Bavoortseweg (ter hoogte van Pon) naar de Hamersveldseweg gaat lopen. Met dit karwei wordt in december van dit jaar gestart en duurt een half jaar, als de gemeenteraad hierover ten minste een krediet van 936.000 gul den beschikbaar wil stellen. Ook voor deze werkzaamheden zal de fir ma Van Schoonhoven worden inge schakeld. waardebon waardebon waardebon Totaalgewicht kalveren 432 kg. En we hopen dat iedereen met veel plezier heeft meegedaan. De Biezenkamp 21 - Leusden - Tel. 941455. vraag dan vandaag nog dc studiegids van het ISW aan. U kunt U dan tijdig oriënteren. Het ISW is al 50 jaar specialist op het gebied van mondeling avondonderwijs. Tienduizen den hebben wij bij een aanvullende studie mogen begeleiden. Er zijn vele studiemoge lijkheden, die aansluiting geven op voorop leiding en interesse. Economie O Praktijkdiploma Bedrijfseconomie O Assistent Econoom O M O. Economie O M.O. Economie repetitiecursus O Bedrijfseconoom Openbaar bestuur O Management in overheidsorganisaties Management O Management Assistente O Middle Management O Management voor non-profit organisaties O Voorbereidend Hoger Management O Hogere Bedrijfsleiding O Persoonlijke Vormingen Presentatie O Directie-secretaris (m O Organisatiekunde Marketing O Market ing Praktijk O Marketing Assistent (NIM A O Marketing Manager (NIMA-B) O Marketing Management (NIM A-C O Sales Engineering en Industriële Marketing O Sales M anagement (NIMA-Verkooplcidcr) O Market ing voor non-profit organisaties O Retail Marketing Communicatie O Public Relations O Praktische Journalistiek Rechten O Academische Studie Rechten O R cpctiticcursus Propedeuse O Bedrijfsrccht Makelaardij O Makelaar o.g. O Makelaa r o.g. rejietitiecursus Internationale Betrekkingen O Intern alionaal Management Overige Opleidingen O Commercieel-Economische Prakti|k O Leergang Personeelszaken O Notuleren O Vrouw Aktueel Bel voor inlichtingen 1)70 - 2040N I of kruis de opleiding naar uw keuze aan en /end de/e advertentie dan naar het ISW Antwoord nummer 40. 2500 \P Den I laag. Een post/egel is niet nodig Naam: Adres: P C. 4- plaats. CBD-002 Instituut voor Sociale Wetenschappen. Wassenaarseweg 30-41 2500 C C. Den Haag. tel. (1)7(1) - 2MOSI

Leusder Krant | 1981 | | pagina 4