Giel v.d. Stel racketbalkampioen Weinig Leusdense kandidaten in N.K. zwemmen leusden POLITIE Ardennen heeft beste lijntrekkers Zaterdag schoolzwem- IMiisuiimis wedstrijden 2 etages leegruimen Hit! prijsvoordeel ochterbergh wonen Clubhuis LTV Leusden in gebruik Klaverjasuitslag Leusden Troef Zwemvierdaagse met veel evenementen Verrassingen bij jeu de boulers Boksen BURGERLIJKE STAND ochterbergh wonen LEUSDEN Donderdag 25 juni werd er weer een klaveijaswedstrijd gespeeld bij klaverjasclub Leusden Troef'. De uitslag is er als volgt ujt komen te zien: 1 Mevr Arns 5334, 2. Mevr v Egdom 5278. 3 Mevr Bolt 5276. 4 Hr. v Waterschoot 5189 en 5 Hr Arns 5099 punten Door deze gespeelde partij is de stand 1. Hr Kuyper 45213. 2 Mevr. v Eg- dom 44169. 3 Hr de Ridder 42411. 4 Mevr. G de Ridder 41427. 5 Hr v. Waterschoot 41307. 6. Hr. Arns i 41274. 7. Mevr Dekker 41273. 8 Hr Knol 41218, 9 Mevr R de Ridder 41157 en 10 Hr Dekker 41033 pun ten GEBOREN: Karina van Holst Pellekaan naar NK-zwemmen. DEZE WEEK IN DE GEMEEN'TE ACHTERVELD Woensdag 1 juli: Handwerkhobby- club, tot nader bericht geen bijeen komsten Donderdag 2 juli 13.30 uur: bejaar- densoos. Ons Gebouw VERLOREN Drie sleutels van Alfa Romeo roze plastic schoudertas: blauw trainings jack Adidas, donker bruin beursje met sleutels; postzegels en klein geld. Hon da autosleutels, bril in rode koker: plas tic tas met motoronderdelen en gymnastiekschoenen GEVONDEN Trouwring met inscriptie ..Henny bankbiljet, bankbiljet, groen kinderfiets je; sleutelbos met 3 sleutels en nagelk nipper. FIETSER GEWOND De Leusdenaar B is vrijdag aan het eind van de middag met een gebroken bovenbeen vervoerd naar het St Elisa- bethziekenhuis als gevolg van een aan rijding met een bromfiets De heer B reed op zijn fiets via het bruggetje aan de Landweg op de Noorderinslag en zag daarbij niet de daar rijdende brom fietser bestuurd door S. uit Amersfoort. Het gevolg was een botsing tussen bei de voertuigen waarbij B. gewond raak te TE LAAT GEZIEN. Op de Doornseweg ter hoogte van de Kolonel van Royenweg heeft zich vrij- daa een aanriidinq voorgedaan tussen LEUSDEN ZUID EN CENTRUM Dinsdag 30 juni 20.00 uur: Vergade ring RO/OW, voorlichtingscentrum. Zwarteweg 16a. Dinsdag 30 juni 20.15 uur: Concert Amersfoorts Kamerkoor. Dorpskerk Woensdag 1 juli 20.00 uur: Vergade ring commissie financiën, raadszaal Donderdag 2 juli 20.00 uur: vergade ring ABZ. raadszaal Zaterdag 4 juli van 13.00 tot 16.00 uur: Old Timers in winkelcentrum Hamershof Dindag 7 juli 20.00 uur: Vergadering Verkeer raadszaal twee personenauto's De heer B uit Amersfoort moest stoppen voor het op rood gesprongen verkeerslicht De heer S uit Hoogeveen bemerkte dit te laat en reed met de voorzijde van zijn auto te gen de achterzijde van de auto van B op Beide motorvoertuigen werden be schadigd AUTOBRAND De Leusdense brandweer heeft zon dagavond in twintig minuten een spon taan ontstane autobrand geblust In de auto. die geparkeerd stond aan de Grienden, was een gastank aanwezig De technische recherche zal een tech nisch onderzoek instellen naar het ont staan van de brand De auto brandde totaal uit SCHOORSTEENBRANDJE De Leusdense brandweer heeft zon dag nog een keer moeten uitrukken, dit keer in verband met een schoorsteen brandje bij een inwoonster in Leusden Centrum De brand is vermoedelijk ont staan door een te harde trek in de schoorsteen. Aan de woning werd wei nig schade aangericht. PERSONEELSLID ONTVREEMD DE GELD Een horecabedrijf in Leusden deed onlangs aangifte van diefstal van geld uit de kamers van zijn gasten Bij een onderzoek waaraan alle personeelsle den onderworpen werden bekende een medewerker Hij was wegens enorm geldgebrek tot deze daad gekomen en had in totaal ruim negenhonderd gulden ontvreemd LEUSDEN Zoals we reeds eer der In deze krant meldden, zal de avond-zwemvierdaagse gehouden worden op 6, 7, 8, 9 en 10 juli. Deze avonden beginnen om 18.30 uur en duren tot 20.30 uur. De kaarten voor dit evenement kosten f 6,— per per soon en in de voorverkoop tot en met zondag 5 juli 15,— per persoon. De diverse evementen die rondom dit zwemgebeuren zullen plaatsvinden zijn: Maandag 6 juli: mastlopen en kussengevecht op ban den. Dinsdag 7 juli ringsteken in ondiep water in eigen boot of op banden Woensdag 8 juli touwtrekcompetitie over het grote bad Donderdag 9 juli balspuiten in ondiep water m.m v. Leusdense brandweer Vrijdag 10 juli verkleed zwemmen, stuivertje duiken en over water verplaatsen met eigen hulpmiddelen Met name voor het onderdeel ..over water verplaatsen met eigen hulp- middeleh" verwacht de organisatie uitingen van grote creativiteit Voor de voortbeweging mag niet gebruik gemaakt worden van motoren Ver der is alles toegestaan, zoals plan ken. vlotten, boten, luchtmatrassen, waterfietsen enzovoort. Met name de jeugd kan zijn of haar fantasie voor dit onderdeel de vrije loop laten Van maandag tot en met donder dag wordt de muziek verzorgd door de CWE-disco. terwijl op de finale avond, vrijdag 10 juli de Leusdense acht-mans formatie CWE-sound zal optreden De Dansmariekes uit Leusden. geven eveneens op 10 juli een staaltje van hun kunnen ten beste Voor de organisatie tekenen L Z P C ..De Haaien'' en zwembad ..Ba- voort". 7 juni 1981 Sulvia Louise, d.v G O Verrips en I Brouwer 9 juni 1981 Björn Maikel. z.v L. J M. Vincken en M P Bos. 12 juni 1981 Geert Cornelis, z.v A E Verweij en G van Laar 12 juni 1981 Gemma Maria, d.v W W Schoonderbeek en M M Duijkers. 15 juni 1981 Jan Arend, zv C. M. Pool en B Westerik 15 juni 1981 Hans-Willem Jeroen, z.v. J H. de Looze en W A M van Leeu wen 15 juni 1981 Bas. z.v R. J Bouwman en W G A M Frencken. 21 juni 1981 Johnnie, z.v. G E J. Drieenhuizen en H P Blom 21 juni 1981 Klaas Bernardus Johan nes. z.v F A. M Overbeek en B H. Oostveen 22 juni 1981 Thanh Tuan. z.v. V V Nguyen en T K N Nguyen. OVERLEDEN: 9 juni 1981 Groenestijn, Jan. oud 81 jaar. 17 juni 1981 Schouten, Lena wed v A van Veldhuijzen oud 75 jaar. 20 juni 1981 van Roomen. Hendrik oud 71 jaar 20 juni 1981 van Dijk. Jannetje oud 62 jaar. GEHUWD: De eerste prijsuitreiking in de tennishal-in-aanbouw. de racquetball-kampioen krijgt z 'n beker uitgereikt LEUSDEN/CENTRUM Op de banen van Manger Cats in Drieber gen werd Giel v. d. Stel vrijdagavond racketbalkampioen van het Squash Rackets Genootschap Leusden (SRGL). Hij won de finale van dit clubkampioenschap tegen Arie v. d. Hoeven in drie games. De prijsuitrei king vond zaterdagmorgen plaats in de tennishal-in-aanbouw te Leusden. Ongeveer daar, waar het SRGL te zijnertijd haar sport gaat beoefenen. Namens de Sportstichting Leusden was de heer A. Wisman aanwezig. Voorzitter J M Scheffer hield de bij de prijsuitreiking behorende ,,ha- gepreek" en met een link naar de spreekwoordelijke bescheidenheid van het onderhavige genootschap en dank aan de S-bank voor haar begrip in deze overhandigde hij de kampi oen een enorme wisselbokaal- Eer der kreeg de winnaar een met bloe men versierd racket aangeboden na mens de leden. Medefinalist Arie v. d Hoeven ont ving een telecommumcatie-stropdas als prijs voor zijn net niet ver genoeg reikende verweer Het SRGL heeft geen wachtlijst en telt op dit moment rond de 90 leden Als straks in okto ber van de nieuwe tennishal gebruik kan worden gemaakt, gaat de vereni ging met een ledenwervingsactie be ginnen. LEUSDEN/CENTRUM Tot nu toe hebben zich maar weinig Leus dense kandidaten kunnen plaatsten voor de Nederlandse zwemkam- pioenschappen 1981. Die worden op 17, 18 en 19 juli in het Amersfoortse sportfondsenbad gehouden. Voor zover ons bekend heeft alleen Karina van Holst Pellekaan zich (op twee nummers) een plaatsje weten te ver werven op de deelnemerslijst. Karina is ex-Haai en sinds vorig jaar lid van het Zeister Laga, dat haar meer mogelijkheden zou kunnen bie den De NK-wedstrijden worden ge zwommen op basis van de leeftijden (geboortejaren) van de deelnemers en deelneemsters Karina van Holst Pellekaan valt in de categorie ..gebo ren in 1966" Met haar persoonlijke beste tijd van 112.4 heeft zij zich verzekerd van deelname aan de 100 meter rugslag. die voor 18 juli op het programma staat. Een dag later maakt zij deel uit van de Laga-ploeg op de 4 x 100 meter wisselslag-esta fette LEUSDEN Zoals ieder jaar orga niseert de L.Z. P.C. De Haaien ook dit jaar weer de schoolzwemwedstrij- den voor de Leusdense basisscho len. Het spektakel zal plaatsvinden op zaterdag 4 juli in het buitenbad van zwembad „Bavoort", aanvang 9.00 uur. Er zal in 6 leeftijdsklassen ge zwommen worden op de schoolslag en de vrije slag Tevens wordt er nog een estafettenummer gezwommen waarin de diverse leeftijdgroepen zijn vertegenwoordigd Door deze opzet kunnen per school 28 kinderen aan deze wedstrijden deelnemen De afstand bedraagt steeds 50 meter en dat kan voor de éen een peuleschil en voor de ander bijna onoverkome lijk zijn Van de in totaal 19 basisscholen in de gemeente Leusden hebben 14 scholen voor dit zwemgebeuren in geschreven Jammer is het volgens de organisatie, dat de scholen uit Achterveld verstek moeten laten gaan. terwijl ook de Christelijke ba sisschool ..Hamersveld" niet in de gelegenheid was een zwemploeg op de been te brengen Diverse jaren was de Openbare ba sisschool ,,'t Palet" uit Leusden Zuid de sterkste en zij zal zeker trachten ook dit jaar de fraaie wisselbokaal weer in haar prijzenkast te krijgen Zaterdag 4 juli weten we het' LEUSDEN/CENTRUM - De regen was afgelopen week spelbreker in de jeu de boulescompetitie van de Hak- horst. Het grote duel tussen de kop lopers Bouwer/Dee en duo Jacobs ging daarom zondag niet door. Verle den week werd wel de wedstrijd tus sen Bouwer/Dee en Eskenazi/Jonk- man gespeeld Dat werd meteen een geweldige verrassing, want Bouwer/ Dee, tot dan met de minste verlies- punten; verloor met 1-2. Bouwer/ Dee staan nu precies gelijk aan de leiding met het duo Jacobs Beide teams moeten nog tegen el kaar spelen en tegen Manuel Van der Werve Er was nog een grote verras sing Duo Janssen De Ridder met een paar wedstrijden minder gespeeld toch ook nog duidelijk kanshebber, verloor van het duo Bisschop Voorzitter Koen en zijn echtgenote Paulien waren ge weldig in vorm Na twee sets met de spannende uit slagen van 11-13 en 13-1 was het nog 1-1 maar in de derde en laatste set waren de Bisschops veel sterker dan Janssen De Ridder, die zelfs puntloos bleven 13-0 De derde verrassing was de zege van duo Stienen op duo Bui|s De stand aan de kop (er moeten dertien wedstrijden worden gespeeld) is 1 DuoJacobs 11 25 2 Duo Brouwer Dee 11 25 3 Duo Bokhorst 11 23 4 Duo Janssen De Ridder 10 i Het is binnenkort met het profes sionele boksen in Noorwegen Met 53 tegen 24 stemmen heeft de Noorse Tweede Kamer een motie aangeno men, die het beroepsboksen binnen kort in dat land verbiedt. De wet moet de Eerste Kamer nog passeren Als voornaamste argument tegen die tak van sport wordt de behandeling van de gezondheid genoemd Als de wet te zijner tijd definitief is geworden kunnen deelnemers aan wedstrijden voor beroepsboksers met een ge vangenisstraf van ten hoogste drie maanden worden bestraft LEUSDEN/CENTRUM Zaterdag werd in en rond het zwembad van de wijk Rozendaal de jaarlijkse speldag gehouden. In de voormiddag konden de kinderen meedoen aan een twin tigtal spelletjes. Om iedereen gelijke kansen te geven was het wedstrijd element daaruit weggelaten. Wie aan minimaal tien spelletjes had meege daan (de meesten kwamen verder) kreeg een herinneringsvaantje. Om 14.00 uur werd gestart met een totaal nieuw onderdeel: touwtrekken door ploegen van vier personen boven en vier onder 14 jaar. Negen pleinen en een tiende team, geformeerd uit de Rest van Rozendaal trokken om het hardst aan de uiteinden van een lijn over het bad in de vorm van een afvalwedstrijd. Winnaars van de voorronden wa ren Dordogne, Ardennen. Calabrie, Finnmark en (buiten mededinging) de Rest van Rozendaal De eerste vier teams vochten de strijd verder uit in de halve finale, waarbij Dordogne en Calabrie onder water verdwenen en Finnmark moest, ondanks heftig ver weer. Ardennen als sterkste erken nen derhalve de beste lijn- I trekkers van Rozendaal. Voorzitter F. de Lang van de zwembadcommissie reikte de winnaars een voorlopige prijs uit. De oorspronkelijk als zoda nig door mevrouw T Bult vervaardig de keramische plaquette verongeluk te in de oven Nalevering van een nieuw exemplaar volgt Met een warm applaus werd het badperso- neel en hun hulp bedankt voor de uitstekende organisatie Omdat wij plaats moeten maken voor de komende meubelkollekties zullen wij Daarom nü absoluut onbeschadigde showroommodellen van de prachtigste kwaliteitsmeubelen, o.a. van Castle Furniture, Leolux, Artifort, Musterring met l.j.ilv'iWoilj Het gaat vooral om 2 zits-banken,fauteuils,kasten, rn enkele eet- en slaapkamers en wandsystemen. Wij garanderen de kwaliteit1 Amersfoort, Hellestraat-Westsingel. Telefoon 033-13048 Op maandag gesloten, donderdag koopavond - Een beeld van het interieur van het clubhuis LEUSDEN/CENTRUM Welis waar informeer, maar daarom voor een groot aantal leden van de LTV Leusden geen reden om weg te blij ven, werd verleden week woensdag avond het clubhuis van Leusdens jongste tennisclub in gebruik geno men. Gratis koffie met slagroom en een plak cake verhoogden de geanimeer de stemming J van Wijngaarden bigboss J van Marissing was voor een paar dagen rust op Terschelling die met een boeketje bloemen Marijke van Veen en Betty Klave en daarmee alle medewerk(st)ers er kentelijk was voor de vele hulp bij de afwerking van het tennispaviljoen aan de Valleilaan nummer 1 en 2 (het nummerbordje ontbrak nog) Het ligt in de bedoeling van het LTV Leus den-bestuur om de nieuwe aanwinst op 5 september a s officieel te (laten) openen

Leusder Krant | 1981 | | pagina 7