Kantongerecht Amersfoort Zomerschaak Viering Achterveld 600 krijgt vaste vormen STOKT Vogelvrienden sloten seizoen af Medewerking inwoners gevraagd FOTOKOPIE NODIG? Leusder Krant Tweedracht ACHTERVELD - In verband met de viering van het 600-jarig bestaan van Achterveld is de Stichting Achter veld 600 reeds volop bezig met het organiseren van de feestweek in 1982. De afdelingen die diverse acti viteiten gaan organiseren draaien reeds op volle toeren. De afdeling verantwoordelijk voor de aankleding van het dorp tijdens de feestweek heeft in verband hiermee het dorp in een drietal groepen inge deeld, te weten Openbare gebou wen, Straten en Buitengebeuren. In gesprekken met verschillende groepen wil deze afdeling komen tot afspraken omtrent de versiering van het dorp. Om genoemde reden worden alle inwoners van Achterveld uitgenodigd op een bijeenkomst welke op dinsdag 7 juli om 20.00 uur zal worden gehouden in de koffiekamer van Ons gebouw om met de betreffende afdeling van ge dachten te wisselen over de versiering van het dorp. Men hoopt dat er een grote opkomst zal zijn die met goede ideeën komt. REVUE Alle afdelingen verzamelen ideeën en maken plannen die doen vermoeden dat het op die herdenkingsdagen in Achterveld zal knetteren van feest vreugde. Een van die afdelingen die zeer intensief bezig is, is de werkgroep Kuituur. In deze groep is het idee gelan ceerd een Revue over Achterveld op te voeren, waarin Achterveldse gebeurte nissen, voorvallen, verhalen gewoon ten en gebruiken in een gevarieerde vorm van sketches, liederen, muziek en dans ten tonele worden gebracht Een schitterend idee. gezien de prachtige Achterveldse verhalen die men al heeft weten te bemachtigen Maar zoals een paar zwaluwen nog geen lente maken, maken een paar ver halen nog geen revue Daarom richt de ze groep zich tot alle inwoners van Ach terveld en Stoutenburg, vooral de oude re mensen. Als men zich nog oude ge beurtenissen, voorvallen, verhalen her innert uit de vroegere jaren, d.w.z. 20. 30, 40, 50 jaren en verder terug, verha len die de oude tijd weer doen herleven, die gezellig zijn, waarom men kan la chen en die je met heimwee vervullen Die typisch zijn voor de oude tijd en voor Achterveld Als men iets dergelijks weet, laat dit dan even weten aan de medewerkers van de revue. Zij komen dar. bij u om uw verhaal op te nemen, waarna het kan worden omgezet tot sketchjes, een lied of voordracht in de revue over Achterveld Men kan hier over kontakt opnemen met de volgende personen: Alie Wijntjes, tel 1474; Nan Nabuurs, tel 1242; Gerrit Tijmensen, tel. 1672, Henk Schouten, tel 1309, en Herman Baaiman, tel. 1435. TENTOONSTELLING Bij een herdenkingsfeest als Achter veld 600 jaar staat de oude tijd centraal Hoe zag die er uit, hoe leefde men, hoe behielp men zich. Om die oude tijd in beeld te krijgen heeft dezelfde kuituur- groep ook het idee een tentoonstelling van oude gebruiksvoorwerpen te orga niseren. Wanneer men oude voorwer pen heeft zou de Kultuurgroep deze graag voor de duur van de tentoonstel ling willen lenen. De tentoonstelling wordt beveiligd en extra verzekerd Een volgend verzoek van de werk groep betreft oude en nieuwe foto's van Achterveld. Want de tentoon stelling wordt omlijst met Achter veldse foto's. Indien men beschikt over dergelijke foto's (oude en nieu we) en men wil graag meewerken aan de expositie, zijn uw foto's bij de or ganisatoren welkom en in veilige handen (teruggave verzekerd). Voor de voorwerpen en foto's kan kontakt worden opgenomen met Greet Schouten, Hessenweg 315, tel. 1657; Herman Baaiman, Hessenweg 327, tel. 1435; Leny Kleinveld, D. v. Wee- destraat 13, tel. 2127 en Maddy Hey- mans, H. van Viandenstraat 8, tel. 2170. Op de strafzitting van het kanton gerecht in Amersfoort van 18 juni 1981 verscheen de heer H. uit Bun schoten Hij werd ervan beschuldigd in kennelijke staat van dronkenschap aangetroffen te zijn op kerstavond 1980. Verdachte wenste dit feit op de zitting echter niet toe te geven, hij had maar twee biertjes opgehad De kantonrechter achtte het nodig het geheugen van de verdachte wat op te frissen door het proces-verbaal voor te lezen: ,,U sprak verward, u rook naar alcohol en u stond al wag gelend tegen de achterkant van de politieauto aan te plassen, terwijl om standers riepen dat u dat niet maken kon". „Ik moest zo nodig". ,,Dat zal wel na die biertjes, maar in nuchtere toestand doet u zo iets toch niet" Officier en kantonrechter achtten kennelijke staat van dronkenschap en hinderlijk gedrag wettig en over tuigend bewezen f30.— boete VRIJSPRAAK De heer v d. S. uit Soest zou deel III niet zichtbaar achter de voorruit van zijn auto gehad hebben. „Maar ik had het toen precies zo bevestigd als ik het nu heb, kijkt u zelf maar" sprak verdachte, naar buiten wijzend waar hij zijn auto met opzet zo geparkeerd had dat de kanton rechter zittend, vanuit zijn stoel, de voorkant kon zien De kantonrechter vond echter dat de waarnemingen van verbalisanten, die speciaal opge leid zijn en de hele dag niets anders doen. over het algemeen betrouw baar zijn, zeker op klaarlichte dag als een auto stilstaat Toch was wel enige twijfel gerecht vaardigd De auto was van eigenaar veranderd juist inde week dat de heer v d S zijn boete kreeg en bovendien stond in het proces-verbaal niet precies het zelfde kentekennummer vermeld als op de kaart die verdachte thuisge stuurd gekregen had. Officier Ik geloof meneer v. d. S Ik heb niet de overtuiging dat het ten- lastegelegde bewezen is en vraag dus vrijspraak" Kantonrechter ..Er is inderdaad bij mij ook enige twijfel en dan moet vrijspraak volgen Beter dat er in Nederland 1000 mensen rondlopen die ten onrechte zijn vrijgesproken dan één die ten onrechte veroordeeld RODE VERKEERSLICHTEN De heer H. uit Amersfoort ver scheen op de zitting omdat hij in Baarn bij een spoorwegovergang door rood licht gereden was. ,,U erkende destijds de overtreding en wilde een schikking. Waarom heeft u dan niet betaald?" Omdat de heer H. het er achteraf toch niet helemaal mee eens geweest was. Er had iemand achter hem gereden waardoor hij moeilijk had kunnen stoppen. ..Dat heeft u toen niet gezegd. Op de zitting komen altijd nieuwe veront schuldigende omstandigheden naar voren, daar ga ik aan voorbij U heeft erkend f 110,— boete". De heer K. uit Amersfoort had een boete gekregen omdat hij op de In totaal een 25-tal renners van de RTCA (waaronder de Leusdenaren Gerard en Henk van t Klooster. Johan Ossendrijver. Harry Brouwer en Ton van den Berg) krijgen ook dit jaar een steuntje in de rug van een Hoevelakens bandenbedrijf De bij de presentatie aanwezige Vulcano s werden uiteraard op de foto gezet Ringweg Randenbroek door rood licht gereden was In het proces-ver baal stond vermeld: „Deze bestuur der had ruimschoots gelegenheid om te stoppen. Het licht sprong al op rood toen zijn voorganger op de stopstreep reed" Verdachte had een uitvoerig verweer op schrift gesteld en kreeg volop gelegenheid om dit voor te lezen. Hij vond onder meer dat dit stoplicht een bottle-neck was en dat daarom de rijstijl aangepast moest worden Hij betreurde verder de ongenuanceer de manier van rechtspleging van te genwoordig: „rechtspleging is een eenheidsworst geworden met van te voren vastgestelde tarieven" De officier merkte op dat miljoenen mensen door rood licht rijden. Van daar een eenheidsworst. Maar dat de kantonrechter er nu juist zat om de nuances aan te brengen „Ik zie hier echter helemaal geen nuances, daarom vraag ik gewoon een boete van f 110,—". De kantonrechter vond het nuttig om in zijn motivatie uitvoerig op het verweer van verdachte in te gaan. gezien het feit dat zich onder zijn gehoor een groep jonge mensen be vond, een klas van een middelbare school „Punt 1 Uw overtreding staat vast, de verbalisant heeft het vastgesteld de auto vóór u was al op de stopstreep toen het licht op rood sprong. Uw voorganger heeft geen boete, de po litie pikt alleen de ernstige gevallen er uit, anders komen ze nooit klaar. Punt 2: het Openbaar Ministerie heeft vaste tarieven, maar ik kan gradaties aanbrengen Lichte gevallen berei ken mij niet eens Punt 3: U reed 50 km per uur, dat wil zeggen 14 m per seconde. Oranje licht duur minimaal 3 seconden, dus u heeft 42 meter 10 autolengtes) om te stoppen, dus er was nooit een reden om door rood licht te rijden. U bent dus een doodgewoon geval, maar u krijgt niet het routinebedrag van f 130,juist omdat u het met mij bent komen bespreken geef ik u het bedrag van de schikking, een boete van f 110,—" De heer de V uit Delft had een auto ingehaald, waarbij hij volgens de ver balisant een duidelijk zichtbare witte streep gepasseerd was. Verdachte „Ik heb onmiddellijk ge zegd dat ik het me niet voor kon stellen, waarop de verbalisant zei dat de politie ook niet onfeilbaar is en dat hij voor de zekerheid nog even zou gaan kijken Als hij niet eens zeker van zijn zaak is. dan ga ik geen f 50.— van mijn toelage betalen" De kant onrechter merkte op dat verdachte er niet naar uitzag dat hij bewust alle strepen negeerde en bood aan om de verbalisant op te roepen en de zaak aan te houden. „Dan moet ik weer reiskosten betalen, bij elkaar is dat al het bedrag van de boete!" De kantonrechter verzekerde hem dat hij alle reiskosten vergoed zou krijgen als hij gelijk kreeg Dat deed de heer de V besluiten om inderdaad voor een tweede maal te willen verschijnen met de verbalisant als getuige LEERPLICHTWET De heer de G. uit Bunschoten stond terecht wegens overtreding van de leerplichtwet. Zijn dochter van 14 jaar was drie dagen na het einde van de zomervakantie pas weer op school gekomen. Verdachte vertelde dat hij 22 jaar getrouwd was en in die tijd nog nooit met vakantie was geweest. Hij had zes kinderen die altijd gewoon naar school gegaan waren Nu waren zijn vrouw en hij overspannen geweest vanwege moeilijkheden met een zoon en toen hadden ze tot een vakantie besloten, maar ze waren te laat om nog iets te regelen en konden alleen nog een caravan huren voor een periode die niet helemaal klopte met de schoolvakantie. De officier merkte op dat ze een donderse hekel had aan mensen die leerkrachten in de kou laten staan en aan het modieuse verschijnsel om maar naar de wintersport te gaan en het met de schoolvakanties niet zo nauw te nemen. In dit geval had ze echter wel clementie en eiste een boete van f50.— Heel Bunschoten moest zich echter realiseren dat het normale tarief f50,— per verzuimde dag is De kantonrechter oordeelde con form de eis. De heer S. uit Bunschoten stond terecht voor hetzelfde feit. Hij was namelijk een buurman van de heer de G. en zijn dochter was met de familie de G mee geweest Hij mocht zelf wegens slechte ge zondheid nooit met vakantie, werkte al zeven jaar niet meer en hij had dit dus een buitenkansje voor zijn doch tergevonden Ook hier werd de boete vanwege de bijzondere omstandig heden f 50,— MEISJESNAAM Mevrouw B geboren v. d. S. werd naar voren geroepen als „mevrouw v. d. S Ze weigerde te komen, want dat was haar moeder, zij zelf was mevr. B. De kantonrechter legde uit dat het nu eenmaal de gewoonte is om alle vrouwen met hun meisjesnaam op te roepen. „Ik ben mevrouw B en als zodanig wens ik te worden aange sproken" Dan kon ze dus vertrekken Mevr B ontloopt hiermee haar boete niet. Zij zal nu bijverstek worden veroor deeld. GIROKAART Mevr S had een acceptgirokaart thuis gekregen, omdat ze door rood licht was gereden en vervolgens had ze de boete met haar eigen girokaart betaald, zonder het registratienum mer te vermelden Het geld was te ruggestuurd en nu werd ze opgeroe pen De kantonrechter legde uit dat dit soort zaken niet op naam. maar op nummer geregistreerd staan en dat het dus niet na te trekken valt als iemand met een eigen girokaart be taalt. Hij vroeg dringend om in het vervolg de acceptgirokaarten te gebruiken, om alle verwarring en administratie ve rompslomp te vermijden. Rozendaallaan 9 Leusden-C. DONDERDAG 2 JUL11981 11 LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag werden voor de zomercompetitie van de schaakvereniging Leusden onderstaande partijen gespeeld. De enige remise werd bereikt in het on derlinge treffen van de toenmalige koplopers. Herman Fröberg profi teerde daarvan en bereikte met zijn winst op D. van Ooik de kopgroep. S. vanDokkum-J. Aqterberq V2-V2 D van Ooik-H. Fröberg 0-1 J v.d. Weijden-W. van Moosel 1-0 A. Leclercq-G Fröberg 0-1 A. Aldenzee-R. van Ooik 0-1 W vd Harst-W.Schouten 1-0 R Zelle Tj. Zijlstra 0-1 H. Vossebeld-J. Gerrits 1-0 P Sonder-C Veenendaal 1-0 H. van Egdom-J. Boemaars 0-1 A. Valkenburg-R. Rodriguez 1-0 L. Boogaard - A. Lieshout 0-1 E Halkes-J vanSanten 0-1 A Lieshout-B Uneken 1-0 Aan de leiding gaan op dit moment met 31/2 pnt. J Agterberg, H. Fröberg (beiden uit 4 partijen) en S van Dokkum (5) Dan volgen met 3 uit 4 J. v.d. Weij den en met 2V2 uit 4 W v.d Harst. G. Fröberg en A. Rietveld A Lieshout met 2 uit 2 (nog ongeslagen) is 8e en met 2 uit 3 bezetten H. Vossebeld, Tj. Zijlstra, D van Ooik, W van Moosel en J. van Santen de gedeelde 9e t/m 13e plaats. Met nog net 50% van de score volgen nog R. van Ooik, P, Sonder en A. Le- clerck (2 uit 4). De bekerwinnaars 1981 van de schaakvereniging Leusden Voorste rij Harry Vosseneld. Gerjtan Fröger en Thom Wuts Daarachter J van Santen. H Fröberg, J. Agterberg en C. Veenendaal. - Een eéndagskuiken van een Chinese dwergkwartel dat bij het uit het ei komen de grootte heelt van een homme! Een volwassen vogel is circa 13 cm groot en gemakkelijk te houden in een ruime volière Een leg set telt Ba 10 eierendie na 16 dagen uitkomen Na 3 tot 4 weken zijn de jongen zelfstandig LEUSDEN/CENTRUM - De Leus- dense vereniging van vogelliefheb bers en -kwekers sloot het seizoen af met een goed bezochte clubavond. De heer A. B. Stein uit Zutphen, een keurmeester van parkieten en ande re papagaai-achtige vogels, was voor een voordracht met behulp van dia's bij de Vogelvrienden op be zoek. Nadat eerder een toename van houders en kwekers van tropische vogels was te constateren, groeit op dit moment de belangstelling voor de kromsnaveligen. De verenigingsleden staan nu aan het begin van de vakantieperiode, maar juist dan is het kweken van vogels volop aan de gang. De jonge vogels zullen op de laarlnkse tentoonstelling - in sep- VOLLEYBAL. Op donderdag 9 juli houdt Leos haar jaarvergadering in sportzaal de Meent Aanvang 20 00 uur Agendapunt 10 (bestuursverkie zing) vermeldt, dat voorzitter P A. van Roosendaal van de jeugdafdeling pe riodiek aftredend maar herkiesbaar is Voor de inmiddels afgetreden vereni gingsvoorzitter J W A. Zeeman stelt tember voor de 14e keer - te bewonde ren zijn. Verleden jaar stapten de Vo gelvrienden over naar de (grotere) Bond van Vogelliefhebbers, die met cir ca 50.000 leden de grootste overkoepe lende organisatie in de Nederlandse vo- gelhouderswereld is Deze bond geeft onder meereen fraai maandblad uit met veel invormatie over de liefhebberij. De eerstvolgende clubavond van de Leus- dense vereniging, aldus secretaris M. M. v. d. Heide (Melafier 14, Leusden- Cis voorzien op 21 september het bestuur de heer J Seton candidaat. WIELRENNEN. Bij de liefhebbers in de Driedaagse van Harderwijk was de Leusdenaar Henk van 't Klooster vrij dag 13e Zaterdag finishte hij in het pe loton en in het algemeen klassement was de 14e plaats zijn deel. Johan Os sendrijverhad pech. Vrijdag reed hij lek. waardoor een plaats in de eindrang schikking verloren ging. Zaterdag werd deze Leusdenaar toch nog mooi 3e SCHIETEN. De schietvereniging Leus den heeft een ledenstop ingesteld voor niet in de gemeente Leusden wonende candidaatschutters. Na de zo succesvol verlopen 5e Ron de van Leusden - op 10 juni met de knappe zege van onze plaatsgenoot Dick Wil lig en burg bij de amateurs - hangt ineens weer de .dreiging" van nóg een Ronde in Leusden in de lucht. Met recht een dreiging, want zo n uitge sproken wielerliefhebber is de modale Leusdenaar nu ook weer niet om met succes binnen drie maanden twee van die ondernemingen te organiseren. Dat werkt bovendien slechts tweedracht in de hand en daar zit toch niemand op te wachten. Geruchten willen - en waar het rookt, is meestal vuur - dat het niet zo best botert tussen de winkeliers van de Ha mershof en hun collega 's van de Bie- zenkamp. Ik laat in het midden of dat waar is. maar wat heeft het voorzin als de neringdoeners elkaar ook nog buiten hun broodwinnina in de wielen zouden rijden? Geef dan liever 10% korting of j verzin iets origmelers De Biezenkampers maken al jaren tam-tam voor hun handel via de door de RTC Amersfoort met veel moeite in le- ven gehouden echte Ronde van Leus- I den Diverse Hamershoveniers - daar mee blijk gevend van goede collegiali teit - hielpen daarbij met meer dan een handje. Dat anderen nu ook met hard- fietserij rond de Hamershof op de prop pen willen komen, geeft mij echter te denken De niet veel tijd vragende en op 22 augustus geplande wielerwedstrijd voor de jeugd van 12. 13 en 14 jaar heeft nog mijn zegen, maar om daarna ook nog een amateurkoers - zo n grap vergt op zijn minst twee volle uren - door de Pedaalridders te laten organi seren is ronduit (klem)zielig. Van deze, ook Amersfoortse wielerclub bovendien onsportief, gezien de ..oudere rechten'' van de RTCA. Overigens vraag ik mij af, wie dit zeer onzakelijke plan heeft bedacht Welke, een beetje nadenkende, winkelier steunt in hemelsnaam een evenement, dat praktisch die hele zaterdagmiddag potentiële klanten buiten de deur houdtWie van 13.00 tot 17.00 uur naar de wielrennerij gaat kijken, houdt zijn of haar favoriet(en) nauwlettend in de ga ten en kan dan het parcours niet verla ten. Wat een strop wacht de neringdoe ners als duizenden wielerliefhebbers wel naar Hamershof komen, maar geen tijd of geen zin hebben om tijdens de koersen naar de winkels te komen. Laat staan, iets te kopen. p q |IXUN' iwflJLCANÖj vulcano £mx» 1 vulcano

Leusder Krant | 1981 | | pagina 11